شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ / Saturday, 18 November, 2017

ملاقات صدام حسین و رامسفیلد


ملاقات صدام حسین و رامسفیلد
گفته می شود كه ملاقات میان صدام حسین و رامسفلد بدون نتیجه انجام گرفت.
مكالماتی كه گفته می شود میان صدام حسین و دونالد رامسفلد در سفر اخیر وی به بغداد و دیدار با رهبر در بند عراق انجام گرفت به چاپ رساند. الاسبوع گزارش می دهد كه منابع سیاسی آگاه جزئیات این ملاقات را فراموش كرده بودند و در اینجا نسخه كامل آن ارائه می گردد.
متن مذاكرات پرزیدنت صدام حسین و وزیر دفاع آمریكا دونالد رامسفلد
در آغاز دیدار ، پرزیدنت صدام حسین فوق العاده آرام بنظر می رسید و شاید از اینكه رامسفلد به ملاقات وی آمده بود تعجب می كرد ولی هیچگونه علائم نگرانی یا فشار عصبی در او دیده نمی شد.
رامسفلد گفت و گو را آغاز كرد :
▪ رامسفلد :
من به منظور مذاكره در مورد اوضاع عراق به دیدار شما آمده ام. ما با بعضی از حامیان شما در داخل و خارج عراق در تماس بوده ایم و آنها به ما توصیه كردند تا سخنان شما را بشنویم.
ـ حسین :
و آنچه می خواهید چیست ؟ نیروهای شما سرزمین شكوهمند عراق را به اشغال خود در آورده اند، شما رژیم حاكم را بدون هیچ پایه و اساس قانونی به زیر كشیدید ، به استقلال و حاكمیت كشوری مستقل ، آزاد و خودمختار تجاوز نموده و مرتكب جنایاتی شدید كه تاریخ بعنوان گواهی بر فرهنگ و تمدن خونبار شما آن را ثبت خواهد كرد. بنابراین پس از این همه ، دیگر چه می خواهید؟
▪ رامسفلد ( در حالیكه سعی در پنهان داشتن خشم خود داشت ) :
چه لزومی دارد كه به گذشته بازگردیم. من مخصوصا به اینجا آمده ام تا پیشنهادی روشن و صریح به شما ارائه كنم و مایلم پاسخی روشن و صریح از شما بشنوم.
ـ حسین ( با تمسخر ) :
تصور می كنم كه برای عذر خواهی و بازگرداندن قدرت به ملت عراق به اینجا آمده اید.
▪ رامسفلد :
ما دلیلی برای عذر خواهی نداریم. شما خطری برای همسایگان خود و در تلاش برای بدست آوردن سلاح كشتار جمعی بودید و ملت خود را تحت استبداد و دیكتاتوری داشتید.بنابراین طبیعی بود كه برای كمك به مردم عراق اقدام كردیم تا آنها خود را از مخاطراتی كه بیش از سی سال با آن روبرو بودند خلاص كنند.
ـ حسین :
می دانم كه شما از تاریخ بی اطلاع هستید و نیز می دانم كه رئیس جمهوری شما نیز در این زمینه دست كمی از شما ندارد. ولی بنظر می رسد كه مدتهای مدید آنقدر دروغ گفته اید كه سرانجام خودتان آنها را باور كرده اید. چنانچه منظور شما از « همسایگان ما » صهیونیست ها هستند ، در این صورت ، آری ، ما براستی برای آنان خطرناك و در تدارك آزاد سازی سرزمین به یغما رفته خود در فلسطین بودیم. این اعتقادِ نه تنها ملت عراق بلكه اعتقاد هر فرد عرب است ، چرا كه آن سرزمین ، سرزمینی عرب می باشد و مردم آن عرب هستند و صهیونیست ها كاری نكرده اند مگر اشغال آن سرزمین. آنان از نقاط مختلف دنیا به كمك شما و قدرت های استعماری قدیم به سوی ما آمدند. ولی چنانچه منظور شما كویت است مایلم از شما سؤال كنم :
آیا از كویت خارج شده اید یا نه ؟
▪ رامسفلد :
اینها مسائل امنیتی هستند. بعلاوه میان ما و كویت و سایر كشورهای حوزه خلیج توافق نامه های امنیتی وضع شده است. ما بنا به درخواست آنها وارد سرزمین شما شدیم تا از آنان در مقابل تهدیدات شما دفاع كنیم.
ـ حسین :
مضحك نیست كه گوسفند را به گرگ بسپاریم ؟ ملت كویت مردمانی عرب هستند و كویت بخشی از قلمرو عراق است. بنابراین از شما می خواهم بروید و تاریخ را بخوبی مطالعه كنید ، در غیر این صورت اطمینان دارم هرگز قادر به درك این موضوع نخواهید بود.
▪ رامسفلد : پرگویی كافیست. من به شما پیشنهاد می كنم ………
ـ حسین ( صحبت او را قطع می كند ) :
پیش از ارائه كالای فاسد خود به من، مایلم سؤال كنم آیا هیچگونه سلاح كشتار جمعی یافتید یا خیر ؟
▪ رامسفلد (سردر گم ) :
تا بحال كه نه ، ولی بطور قطع روزی آنها را خواهیم یافت. آیا انكار می كنید كه قصد تولید بمب هسته یی داشتید؟
ـ پرزیدنت حسین :
از سال ۱۹۹۱ ما هیچگونه سلاح كشتار جمعی نداشته ایم. آنچه به گروه بازرسان بین المللی گفتیم صادقانه بود و در مكاتبات خود به كوفی عنان نیز صادق بودیم و شما از این حقایق آگاه بودید ولی بدنبال هر بهانه و عذر دروغین برای اشغال عراق و سرنگونی حكومت قانونی بودید.
▪ رامسفلد :
مردم عراق با شادی از ما استقبال كردند و به ما خوش آمد گفتند و دلیل آن اقدامات خونبار رژیم شما بود كه در تمام سالهای حكمرانی بر عراق روا داشتید.
ـ حسین :
آقای رامسفلد خواهش می كنم دروغ پردازی را بس كنید. شما كسانی هستید كه در سرزمین ما دریای خون راه انداختید، علیه ما توطئه كردید و همراه با عده یی خائن وطن فروش آمدید تا سرزمین بزرگ عراق را تحت سلطه خود درآورید.
▪ رامسفلد :
كسانی كه شما خائن وطن فروش می نامید به روشهای دموكراتیك و با انتخابات روشن و واضح توسط مردم عراق بعنوان رهبر انتخاب شدند ، روشهایی كه هرگز در دوران حكومت شما در كشور بكار گرفته نشد.
ـ حسین :
من می دانستم كه شما با گروهی از خائنین وطن فروش وارد عراق شدید كه { جلال} طالبانی در صف اول آنان قرار داشت ( و به تمسخر می خندد) . عراق بزرگ تحت فرمانروایی طالبانی و جعفری ، آیا مضحك نیست ؟ و شما در مورد چه نوع انتخاباتی صحبت می كنید؟آیا در حالیكه كشور ما تحت اشغال است برگزاری به گفته شما ، انتخابات آزاد ، امكان پذیر است ؟ آقای رامسفلد ، ما از تاریخ چنین آموخته ایم كه اشغالگران تنها همراه با نوكران و عاملین خود می آیند و با این همه می خواهید مرا متقاعد كنید كه مردم عراق از آزادی و دموكراسی برخوردار هستند؟ شما براستی باید دیوانه باشید.
▪ رامسفلد ( در تلاش برای كنترل خشم خود ) :
شما در انزوا هستید و از حقیقت آنچه در خارج از این مكان می گذرد بی خبرید. مردم عراق از قید فشار و ظلم شما رها شده اند. اگر آنان شما یا هر یك از افرادتان را در خیابان دیده بودند نابودتان می كردند ! !
ـ حسین :
و حتم دارم چنانچه قادر بودید محل استقرار خود در عراق را اعلام كنید و « مقاومت عراق » از آن مطلع می شد نمی توانستید جان سالم بدر برید. مایلم توصیه ها و پیشنهادات مرا به رئیس جمهوری ابله تان انتقال دهید : باید به او بگویید كه باقیمانده نفرات و سربازان خود را نجات دهد. مرگ در هر كجا در تعقیب آنهاست و تاریخ او را نخواهد بخشید.
▪ رامسفلد : من به منظور گفت وگو در مورد عملیات « تروریستی » كه افراد شما مرتكب می شوند به اینجا آمده ام . اخیرا افراد شما به زندان ابو قریب حملاتی شنیع نمودند كه بیش از پنجاه آمریكایی كشته یا زخمی شدند و نیز تعدادی از كسانی را كه به اتهامات مختلف زندانی بودند به قتل رساندند. افراد شما از تروریست های نقاط مختلف جهان كمك دریافت می كنند و تهدیدی برای تجربه دموكراسی در عراق هستند.
ـ حسین :
آنچه می خواهید دقیقا چیست ؟
▪ رامسفلد:
من پیشنهادی برای شما دارم و آن این است كه شما آزاد خواهید شد و می توانید آزادانه محلی را برای تبعید ا نتخاب كنید ، هر كشوری كه مایل باشید، به این شرط كه در تلویزیون ظاهر شوید و تروریسم را محكوم كرده به افراد خود دستور دهید كه این اقدامات را متوقف سازند.
ـ حسین :
آیا موافقت رئیس جمهوری تان را در این زمینه بدست آورده اید؟
▪ رامسفلد :
بله ، در جلسه یی كه رئیس جمهوری ، مشاور رئیس جمهوری ، وزیر امور خارجه و رئیس اداره اطلاعات شركت داشتند در این زمینه موافقت حاصل شد و مسؤولیت انتقال این پیشنهاد به شما به عهده من گذاشته شده است.
ـ حسین :
پیشنهاد بی ارزشی است.
▪ رامسفلد( آهی می كشد) :
ما همچنین حاضریم كه روابط نزدیكی میان شما و دولت برقرار نماییم.
ـ پرزیدنت حسین :
دیگر چه ؟
▪ رامسفلد:
از شما و افراد خانواده تان پشتیبانی مالی و امنیتی گسترده یی در كشور مورد نظرتان به عمل خواهد آمد.
ـ حسین :
آیا مایلید شرایط مرا بشنوید؟
▪ رامسفلد :
بسیار علاقه مندم.
ـ حسین ( با حالتی حاكی از تبختر و نخوت ) :
نخست از شما می خواهم كه برای خروج از عراق جدولی زمانی تنظیم كنید و دولت شما در برابر جهان خود را متعهد به انجام این كار كند و اینكه سریعا اقدام به خروج از خاك عراق نمایید.
دوم ، از شما می خواهم كه زندانیان عراقی و عرب را از زندانهایی كه ساخته اید یا در آن آزادی دهها هزار تن از مردم محترم عراق را به زنجیر كشیده اید آزاد سازید.
سوم ، از شما می خواهم كه جبران كامل خسارات مادی كه در نتیجه تجاوز به كشور ما از زمان مادرِ جنگها در ۱۹۹۱ تا به امروز به مردم عراق تحمیل كرده اید بپذیرید و من در این زمینه كمك و همكاری یك كمیته عرب و بین الملل را برای تخمین وسعت این خسارات می پذیرم.
چهارم، می خواهم كه مبالغی را كه شما و افرادتان از گنجینه ها و منابع سرشار عراق و نفت آن به یغما و غارت برده اید بازگردانید ، خصوصا این {ل . پل} برمر جنایتكار و باند وطن فروشان و خیانت پیشگان او.
پنجم ، باز پس دادن آثار باستانی كه به سرقت برده اید و به مافیای آثار باستانی داده اید. اینها گنجینه هایی هستند كه ارزش آن فراتر از ارزشهای مادی و پولی در تمام دنیاست ، چرا كه تاریخ و تمدن عراق را در خود نهفته دارند. درست است كه شما فاقد هرگونه تمدن یا تاریخ هستید و عمر كشور شما بیش از چند صد سال نمی باشد ولی هیچ یك از اینها سرقت و نفرت شما را از تمدن و ثروت عراق توجیه نمی كند.
و ششم ،در صورتی كه هر گونه سلاح كشتار جمعی یافته باشید باید آنها را به ما تسلیم كنید و زندگی كلیه شهیدان را كه از آنها گرفتید به ما بازگردانید و احترام و حیثیت بانوان شریف و اصیل عراق كه بدست شما پایمال گشته مسترد دارید.▪ رامسفلد :
شوخی می كنید ؟
ـ حسین :
خیر ! این همان حقیقت تلخی است … كه از آن آگاهید آقای رامسفلد .شما مرتكب بزرگترین جنایات تاریخ علیه یك كشور عرب امن و آرام شده اید. ما در سالهای ۱۹۸۰ با یكدیگر ملاقات كردیم. آیا پیشنهادات خود را بخاطر دارید؟
▪ رامسفلد :
از گذشته صحبت نكنید. ما در حال تجدید نظر در مواضع خود نسبت به شما و چندین قدرتی كه در گذشته نسبت به ما شیوه یی خصمانه داشتند هستیم و تصمیم گرفته ایم كه با اسلام گرایان میانه رو مذاكره و گفت و گو نماییم و با به قدرت رسیدن آنان از طریق رأی گیری مخالفتی نداریم.از آن مهم تر این كه در صدد گشودن باب مذاكره با سازمانهای « تروریستی » مانند حماس،جهاد اسلامی و حزب الله كه طرفدار ایرانیان است و همچنین سایر سازمان های بنیادگرا در سراسر جهان هستیم. ما حتی طرحی برای تماس با جنبش طالبان در افغانستان در نظر داریم تا به بررسی امكان مشاركت آنان در قدرت ، در برابر تسلیم تسلیحاتشان بپردازیم.
ـ حسین :
بدین ترتیب تجدید نظر در روش و رفتار پر از اشتباه خود را آغاز كرده اید ؟
▪ رامسفلد :
این سیر طبیعی تكوین و تحول رویدادهاست.ما در تلاش برای گسترش دموكراسی در تمام ممالك و جنبش هایی هستیم كه تحت استبداد و ستم قرار دارند.
ـ حسین :
اگر صادق باشید برایتان آرزوی موفقیت دارم. اگرچه من از هدف واقعی شما آگاهم.اگر براستی صادق بودید ، شما و متحدانتان باید این كار را با خروج فوری از عراق آغاز می كردید و نیز باید از حمایت و پشتیبانی از « اسراییل » صرف نظر می كردید. لیكن می دانم كه رئیس جمهوری شما خودبین و خود رأی است و واقعیات را نمی گوید.
▪ رامسفلد :
او رئیس جمهوری است كه بر اساس انتخابات دموكراتیك به این مقام رسیده نه یك حاكم خون ریز مانند شما.
ـ حسین :
ترور دستاورد شماست و دروغ گویی راه و روشتان.
▪ رامسفلد :
این پیشنهاد فرصتی تاریخی برای شما به حساب می آید . آزاد خواهید شد و ما در مورد هر امری كه مربوط به اداره عراق است با شما مشورت خواهیم نمود. چنانچه پیشنهاد را رد كنید این فرصت از دست می رود.
ـ حسین :
من در جست و جوی فرصتها نیستم. من در جست و جوی راهی برای نجات گردن خویش از طناب داری كه برای تمام مردم عراق تدارك دیده اید نیستم. اگر می خواستم پیشنهاد روسیه را مبنی بر نجات پسران و نوه ام از شكنجه و عذاب می پذیرفتم. من نمی دانم كه چه بر سر خانواده و دختران و نوه هایم آمده است ولی باور كنید كه بیش از آنكه نگران خود و خانواده ام باشم نگران تك تك شهروندان عراقی و آینده عراق بزرگ هستم.
پیش تر از طریق افرادتان به من پیشنهاد كردید كه چنانچه اعلام كنم تسلیحات كشتار جمعی به صورت قاچاق به سوریه انتقال داده شده اند مرا آزاد می كنید.در آن زمان این پیشنهاد را رد كردم و اكنون نیز دوباره آن را رد می كنم.
▪ رامسفلد :
من نمی خواهم كه آن را رد كنید. می خواهم در این مورد فكر كنید. ما هم اكنون در حال ادامه تجدید نظر و بازنگری مواضع خود هستیم و می خواهیم خونریزی در هر دو طرف متوقف گردد و بدین ترتیب بر اساس منطق قدرت و نه منطق ضعف چنین پیشنهادی را مطرح نموده ایم.
ما از جلال طالبانی خواستیم به انكار قصد اعدام شما به عنوان نشانه یی از حسن نیت ما بپردازد. ما آماده تجدید نظر در تمامی مواضع خود در زمینه توافقات و آرایش سیاسی در كل عراق هستیم و می خواهیم این موضوع را با شما و افرادتان به بحث بگذاریم.
ـ پرزیدنت حسین :
آیا آماده خروج هستید یا خیر؟
▪ رامسفلد :
احتمالا می توانیم در این مورد مذاكره كنیم. نیروهای ما به منظور اقامتی طولانی پادگانهایی ساخته اند. ما احتمالا می توانیم از خیابانها و شهرها خارج شویم ولی برای مدتی در پادگانها خواهیم ماند.
ـ حسین :
به این ترتیب شما علاوه بر صف طویل آلت دستهای خود به بازیچه و آلت دست جدیدی نیاز دارید. خیر آقای رامسفلد .فراموش نكنید كه با صدام حسین ، رئیس جمهوری عراق صحبت می كنید.
▪ رامسفلد :
ولی شما قدرتتان را از دست داده اید.
ـ حسین :
من چیزی ندارم مگر شرافت و شرافت قابل خرید و فروش نیست.
▪ رامسفلد : ولی زندگی گرانبهاست.
ـ حسین :
زندگی بدون شرافت ارزشی ندارد.شما با لگد مال كردن این سرزمین ، حیثیت و احترام عراق را به یغما بردیدو ما شرافت و احترام خود را دوباره بدست خواهیم آورد چه صدام حسین زنده بماند چه به شهادت رسد.
▪ رامسفلد :
حامیانتان كه با آنان گفت و گو و مذاكره نمودیم می گفتند كه شما اولین و آخرین تصمیم گیرنده بودید.آیا آنها انتظار چنین واكنشی را از شما داشتند؟
ـ حسین :
یقینا، آنان می دانند كه صدام حسین نمی تواند به قیمت زادگاه و شرافتش كوتاه بیاید.
▪ رامسفلد :
تاریخ شما را مسؤول خونریزی امروز عراق خواهد شناخت.
ـ حسین :
البته تاریخ به قضاوت جنایات شما خواهد پرداخت. پیش از آن به شما هشدار می دهم كه در دیواره های عراق دست به خودكشی خواهید زد و تاوان آن را همینجا خواهید پرداخت. از شما می خواهم به لندن بروید و گزارشهای دفتر امور خارجه بریتانیا را مطالعه كنید و در مورد تلاش و مبارزات ملت عراق در برابر دوستان بریتانیایی تان چیزی بیاموزید، همان كسانی كه اشتباهات خود را تكرار می كنند و دوشادوش شما در جنگ شركت كرده اند.مردم عراق مردمانی یك دنده و قاطع هستند و از مرگ نمی هراسند. « مقاومت » نیرومندتر از آن است كه تصور می كنید. بنابراین به شما قول می دهم كه بیش از اینها نتیجه اعمالتان را خواهید دید.

گزارشگر :محمد ابو نصر
بازگردان به فارسی: ف. الف
منبع: www.ayenehtrooz.de

منبع : سایر منابع

مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
تامین خسارت , ساختمان فدرال , تپه گردی ون شویشه , پویان آزاده , اقدام به فرار , آب کرخه , خراسان جنبی , شهروندان چینی , دشمنان , بازار انرژی , کمیته مجلس نمایندگان آمریکا , حمایت از شیعه , حزه , کیفرخواست , اتصال آزاد راه , مدعی مالکیت , دو فوریت , دانشگاه کالیفرنیا , یزدی , آیین بزرگداشت روز معلم , مصلای نماز جمعه ماهشهر , اصلاحیه , لیو شیائوبو , آبی ها , مسموم کننده , دستاوردهای دفاع مقدس , عماد آیدانی , جمعیت هلال احمر لرستان , تبعه استرالیا , باید تغییر کند , شورای شهر اندیشه , لبرون , خدا , رابطه ایران و آمریکا , تمرین تیم ملی فوتبال در تهران , خدمات اینترنتی , مربی مجارستانی , نوزاد غول آسا , آکامی ملی فوتبال , MBA , دستگیری داعشی ها در مشهد , چاپ دوم , ابلاغ آئین نامه , عباس مرادخانی , انگليس , کوت عبدالله , درد مفاصل , قدرت عضلانی , بیمار ایرانی , فرهنگ دفاعی ,

برخی از مطالبی که کاربران هم اکنون در حال خواندن آن هستند
آغاز وضع حمل , فصل مناسب , در مدح فیروزشاه عادل و وصف الحال رفتن به ترمد و ستای... , خرید و فروش‌ها , قصه‌ی می خوردن شبها و گشت ماهتاب , پیشگیری سطح سوم , ظرفیت پذیرش , تاریخ , جوراب , پیشگیری , منطقه آزاد قشم , (شرح حال پسری کیقبا دهلی): , از الب ارغون فرش و اسب و زین و خیمه خواسته , قحطی مصر و مردن مردم و گفته‌ی مرد دیوانه , که زد بر یاری ما چشم زخمی ای چنین یارا , امام‌زاده عبدالله بافق (ع) , درمان , در منع توزیع با جمال‌الدین مسعود گوید , آنرا که غمت ز در درآید , فرانسه ,

برخی منابع مهم خبری
abna24.com ابنا , karyab.net کاریاب , sowt.ir صنعت و توسعه , bankvarzesh.com بانک ورزش , aecinema.ir هنر و تجربه , bahardaily.ir روزنامه بهار , press.jamejamonline.ir روزنامه جام جم , nasle-farda.ir روزنامه نسل فردا , khabarkhodro.com خودرو , rokna.ir رکنا , esteghlaljavan.ir روزنامه استقلال جوان , jomhouriat.ir جمهوریت , gsm.ir جی اس ام , persianv.com پرشین وی , sobhanehonline.com صبحانه آنلاین , farhangnews.ir فرهنگ نیوز , yjc.ir باشگاه خبرنگاران , bultannews.com بولتن نیوز , tafahomnews.com روزنامه تفاهم , farheekhtegan.ir روزنامه فرهیختگان , isna.ir ایسنا , etemadnewspaper.ir روزنامه اعتماد , khabaronline.ir خبر آنلاین , gooyait.com گویا آی تی , iraneconomist.com ایران اکونومیست , dustaan.com مجله دوستان , aftabeyazd.ir روزنامه آفتاب یزد , jomhourieslami.net روزنامه جمهوری اسلامی , tarashe.com تراشه , fararu.com فرارو ,

وبگردی
فیلم | حجاب ورزشی نایکی یکی از ٢۵ اختراع مهم سال
فیلم | حجاب ورزشی نایکی یکی از ٢۵ اختراع مهم سال - فیلم - «مسابقه دادن با حجاب سخت است، اگر جنس لباس سنگین باشد باعث عرق کردن زیادی می شود؛ اگر زیادی سبک باشد ممکن است در طول مسابقه حجاب از سر بیفتد و اگر اشتباه بسته شود حس می کنید در حال خفه شدن هستید»... این ها اظهارات منال رستوم دونده مصری است که در فیس بوک گروه "ناجی حجاب" را راه اندازی کرده و نزدیک به نیم میلیون دنبال کننده دارد. او با طراحی های حجاب کمپانی نایک در مسابقات شرکت کرده است و این…
گریه مجری حین روایت دردناک جواد خیابانی از زلزله
گریه مجری حین روایت دردناک جواد خیابانی از زلزله - جواد خیابانی این روزها برای کمک به مصدومان حادثه زلزله کرمانشاه، در مناطق زلزله زده حضور دارد و در گفتگویی تلفنی با شبکه ورزش، در حالی که اشک می ریخت، یکی از خاطرات دردناک این حادثه را بازگو کرد. مجری برنامه نیز پس از شنیدن خاطره، با صدای بلند شروع به اشک ریختن کرد.
اظهارات جنجالی جواد خیابانی در مورد مسکن مهر
اظهارات جنجالی جواد خیابانی در مورد مسکن مهر - جواد خیابانی که در کرمانشاه حضور دارد - اظهارات جنجالی جواد خیابانی در خصوص سازندگان مسکن مهر
چه کسی مسئول عدم سرعت عمل در زلزله کرمانشاه است؟
چه کسی مسئول عدم سرعت عمل در زلزله کرمانشاه است؟ - با بغض می‌توان بحران را رفع و رجوع کرد؟ / قهرمانی که زلزله از مردم ایران گرفت؛ از دیگر ویدیوهای این بسته خبری است. «تابناک پلاس»، شنبه تا پنجشنبه به استثنای تعطیلات رسمی، پس از ساعت ۲۰:‌۰۰ برای مشاهده مخاطبان در «تابناک»‌ منتشر می‌شود.
مدیریت بحران به سبک وزیر کشور
مدیریت بحران به سبک وزیر کشور - در میان تلاش مسئولان دولتی برای امدادرسانی بهینه به زلزله زدگان استان کرمانشاه، انتشار فیلمی از تشکیل ستاد مدیریت ‏بحران در قلب مناطق بحران زده با حضور دو وزیر، اقدامات دولت را تحت تاثیر قرار داده است.‏
ویدیو اتفاقات عجیب هفته
ویدیو اتفاقات عجیب هفته - ویدیوهای دستگیری سارق خودرو سردار رادان! / ویدیو انفجار خانه خانواده فلسطینی؛ از دیگر ویدیوهای این بسته خبری است. «تابناک پلاس»، شنبه تا پنجشنبه به استثنای تعطیلات رسمی، پس از ساعت ۲۰:‌۰۰ برای مشاهده مخاطبان در «تابناک»‌ منتشر می‌شود.
فیلم | توضیحات مهناز افشار درباره ماجرای واردات شیرخشک‌های فاسد توسط همسرش
فیلم | توضیحات مهناز افشار درباره ماجرای واردات شیرخشک‌های فاسد توسط همسرش - فیلم - مهناز افشار در نشستی با خبرنگاران درباره ماجرای واردات شیرخشک‌های فاسد از سوی همسرش گفت: من از شما درباره این موضوع پیگیرترم. صحبت های این بازیگر را در ویدئوی زیر بشنوید.
تصویری از ستونهای مسکن مهر
تصویری از ستونهای مسکن مهر - تصویری عجیب از ستون های مسکن مهر پس از زلزله را مشاهده می کنید. این تصویر صبح امروز پس از عملیات آوار برداری منتشر شد.
تحصن حمید بقایی در حرم شاه عبدالعظیم
تحصن حمید بقایی در حرم شاه عبدالعظیم - حمید بقایی، علی اکبر جوانفکر و حبیب الله جزء خراسانی در اطلاعیه ای اعلام کردند: امروز به سنت آشنای بست نشینی، به آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) پناه می بریم!
فیلم تلخ از لحظه خودکشی مرد آبادانی
فیلم تلخ از لحظه خودکشی مرد آبادانی - مرد آبادانی در اقدامی هولناک خودش را زیر خودروی سمند انداخت و به زندگی اش پایان داد.
رسوایی مهندسی ساختمان در ایران
رسوایی مهندسی ساختمان در ایران - عجیب است که در این کشور، یک اجاق گاز یا یک لامپ کم مصرف چند هزار تومانی، گارانتی دارد و سازنده اش تا زمان مشخصی، در برابر آنچه ساخته و فروخته، مسؤول است ولی نه سازندگان و نه مهندسان ناظری که ساختمان های گرانقیمت می سازند و به مردم می فروشند، هیچ مسؤولیتی ندارند، حتی اگر آنچه ساخته اند بر سر مردم فرو بریزد.
مسکن‌مهر در اولین آزمون
مسکن‌مهر در اولین آزمون - واحدهای مسکونی مهر با ساکنانشان بی مهری کردند و به شکل گسترده ای در زلزله کرمانشاه، سرپل ذهاب،قصر شیرین و ایلام و ... تخریب شدند،این در حالی است که قدیمی ترین مسکن مهر در ایران هنوز 10 ساله نشده است.
فیلم تمرینات بدنسازی بهنوش طباطبایی
فیلم تمرینات بدنسازی بهنوش طباطبایی - بهنوش طباطبایی با انتشار این ویدیو در صفحه شخصی خود نوشت: یک هفته پر انرژى با تمرینات آمادگى جسمانى هر روزه
قشر متوسط - ازدواج سفید / قش پائین - تجاوز
قشر متوسط - ازدواج سفید / قش پائین - تجاوز - الان این ازدواج سفید بحرانی است که قشر متوسط دارد ایجاد می‌کند، بعد از آن ازدواج‌های ساندویچی است، یعنی رابطه جنسی ساندویچی. در ازدواج سفید طرفین چندمدت با هم هستند اما اگر قرار شد رابطه ... سر خیابان انجام شود، چه کسی می‌خواهد آن‌ها را بگیرد؟ چند نفر را می‌خواهند بگیرند؟ چند نفر را می‌خواهند اعدام کنند؟
تهران 1396 / تن فروشی در 10 سالگی برای 5 هزار تومان
تهران 1396 / تن فروشی در 10 سالگی برای 5 هزار تومان - فاطمه در 8 سالگی برای مدتی هر روز به بهانه بستنی و... به کارگاه چوب بری کشیده می‌شد و آنجا مورد تجاوز قرار می‌گرفت.
فیلم دو دختر اصفهانی لحظاتی قبل از خودکشی
فیلم دو دختر اصفهانی لحظاتی قبل از خودکشی - فیلم خودکشی دختر اصفهانی (جدید) | دو دختر اصفهانی در فیلمی که پیش از خودکشی ضبط کرده اند، با خوشحالی به سمت مرگ می شتابند. لحظاتی که آنها نزدیکان شان را خطاب قرار می دهند و خودشان را آرام و آهسته می رسانند به بلندترین ارتفاعی که برای خودکشی به ذهنشان آمده یعنی پل شهید چمران اصفهان و در این مسیر هیچ عاملی، هیچ دلیلی نیست که دست دلشان را بگیرد و پشیمان شان کند برای رفتن.
مجری : مسی شما را بعنوان نماینده ایران ! تحویل نگرفت
مجری : مسی شما را بعنوان نماینده ایران ! تحویل نگرفت - توضیحات رضا پرستش درمورد دیدار ناموفق با مسی! / ویدیو از آپارات
قهر مهدی فخیم زاده در برنامه زنده / رفتار عجیب مجری
قهر مهدی فخیم زاده در برنامه زنده / رفتار عجیب مجری - مهدی فخیم زاده مهمان شب گذشته مهمان برنامه زنده «سینما دو» بود که بعد از ارتباط تلفنی با لاله اسکندری و معطلی در استودیو، بعد از پخش آیتمی، بدون خداحافظی برنامه را ترک کرد. ویدیو از آپارات
در منزل بقایی ۷۰۳ سکه تمام بهار آزادی، ۱۸۴۲ نیم‌سکه، مبلغ ۲۱ میلیارد ریال وجه نقد ...
در منزل بقایی ۷۰۳ سکه تمام بهار آزادی، ۱۸۴۲ نیم‌سکه، مبلغ ۲۱ میلیارد ریال وجه نقد ... - زمانی که آقای بقایی در سازمان میراث فرهنگی مسئولیت داشتند چندین شرکت با نام‌های توسعه فناوری اطلاعات، میراث آریا، بهار سرزمین من، تور گردشگری ایران، کانون جهانگردی اتومبیلرانی ایران تأسیس کردند...
پربازدیدها