سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ / Tuesday, 22 January, 2019

چرا و چگونه برای آزمون‌های آزمایشی آماده شویم؟


چرا و چگونه برای آزمون‌های آزمایشی آماده شویم؟
برای کسب موفقیت در آزمون سراسری باید چندین عامل در کنار یکدیگر قرار گیرند که به مهمترین آنها اشاره می‌کنم:
۱) شناخت خود و قابلیت‌های فردی
اگر بخواهیم در این قسمت بحث کنم، باید ساعت‌ها بنویسم، ولی خیلی خلاصه باید بگویم که اینقدر کلمه‌های ”نمی‌توانم، نمی‌توانم، نمی‌شه، دیر شده!“ و خیلی از جمله‌های منفی دیگر استفاده نکن و به یک تغییر اساسی، ولی کوچک فکر کن و از همین الان هم شروع کن.
۲) تعیین هدف با توجه به قابلیت‌های فردی
هدف، خود را کوتاه در نظر نگیر، تنها به فکر ورود به دانشگاه نباش، به فکر این باش که بعد از تحصیلات، بتوانی خدمتی به جامعهٔ خود داشته باشی: در این صورت، مطمئن باش دنیا هم به دنبالت خواهد آمد.
۳) برنامه‌ریزی منسجم و تلاش و استقامت در تحقق آن:
بعد از تعیین هدف۷ با یک برنامه‌ریزی منسجم و تلاش و پشتکار، حرکت خود را آغاز کن، برنامه‌ریزی در این نبرد، شامل چند قسمت می‌باشد:
الف) خواندن درس‌های سه سال دبیرستان و پیش‌دانشگاهی
ب) شرکت در آزمون‌های آزمایشی
ج) تزیه و تحلیل آزمون‌های آزمایشی و رفع اشکال‌های آنها و درس عبرت گرفتن از آنها.
۴) توکل بر خداوند مهربان
با توکل بر خداوند متعال، می‌توانی بر بسیاری از مشکل‌های این دوره از قبیل ترس، اضطراب، استرس و ... غلبه کنی، به دلیل اینکه تو تلاش خود را می‌کنی؛ بقیه را به خدا واگذار کن چون ”ما مأمور به انجام تکلیف هستیم نه نتیجه“.
اما در این مبحث و در این مجال به بند شماره ۳ برمی‌گردیم و قسمت (ب) را توضیح می‌دهم ولی بدان اگر این چهار بند را انجام دهی، نتیجهٔ خوبی در انتظار تو است.
● شرکت در آزمون‌های آزمایشی
به منظور ایجاد آمادگی لازم برای شرکت در آزمون اصلی، لازم است در چندین آزمون شرکت کنی تا هدف‌های زیر تحقق یابد:
۱) سنجش از خود و کارهای انجام شده در طی سه چهار هفته‌ای گذشته.
۲) آشنائی و عادت با فضای آزمون که مهمترین اثر آن، کاهش استرس حاکم بر جلسه می‌باشد.
۳) روشن شدن نقاط ضعف و قوت در درس‌های مختلف و برنامه‌ریزی صحیح و مناسب‌تر برای آزمون بعدی.
که البته مزایای بسیار دیگری نیز در این خصوص وجود دارد که مجانی برای توضیح آن نیست.
اما قبل از ارائهٔ راهکارهای مطالعاتی برای آزمون‌های آزمایشی، اجازه بدهید کمی از زبان خودتان برایتان بگویم!پ!:
▪ تا از مدرسه به خانه برسم، دیگر خسته‌ام و حوصلهٔ درس خواندن ندارم!
می‌دانم تکلیف‌های مدرسه را انجام بدهم یا درس‌های پایه را بخوانم؟!
▪ اگر درسظهای پیش و مدرسه را بخوانم، درس‌های پایه می‌ماند و باعث می‌شود که همان درس پیش را هم نتوانم درست بخوانم، چون اعصابم خُرد می‌شود!
▪ تا یک درس را شروع می‌کنم، دو ساعت می‌گذرد و وقت خوابیدن می‌رسد و بقیهٔ درس‌ها می‌ماند!
▪ یک نگاه به برنامهٔ آزمون بعد و یک نگاه به کتاب‌های زیاد باقی مانده و نخوانده، دیوانه‌ام می‌کند!
▪ بهتر است امسال رو بی‌خیال بشم و بزارم برای سال بعد، چون تا الان هیچ کاری نکرده‌ام!
یادت باشد که تست‌های کنکور نه فقط از درس‌های پیش است و نه فقط از درس‌های پایه، بلکه می‌توان گفت به طور میانگین ۵۰ درصد از درس‌های پیش و ۵۰ درصد از درس‌های پایه است، بنابراین تنها اکتفا کردن به یکی از آن دو، ما را به سرانجام خوبی نخواهد رساند. پس با این حجم زیاد چه باید کرد؟!
بیشتر داوطلبان کنکور، دانش‌پژوهان پیش‌دانشگاهی هستند. دانش‌پژوهانی که به منظور معمول تا ساعت ۲ الی ۳ بعدازظهر در محیط مدرسه هستند و تا به منزل برسند، ساعت ۴ بعدازظهر می‌شود.
پس باید بدانید که چگونه درس‌های پیش و پایه را به موازات هم بخوانید تا نتیجه بگیرید:
یک قاعدهٔ کلی را هرگز فراموش نکنید که مرور درس‌ها تا ۱۲ ساعت بعد از آموزش اولیهٔ آن، کمک خواهد کرد تا ۸۰ درصد مطالب در ذهن شما شکل بگیرد و فراموش نشود و اگر به فردا یا فرداهای دیگر سپرده شود، بازدهی آن به کمتر از ۵۰ درصد کاهش می‌یابد. سع یکنید مطابق با برنامهٔ کلی زیر حرکت کنید:
۱) درس‌های هر روز را همان روز مطالعه کنید. (نکتهٔ بسیار مهم) شروع کار شما در منزل باید با درسظهای همان روز و مرور آنها باشد که حس‌های بسیار دارد از جمله اینکه چون در سرا تازه یاد گرفته‌اید، برای مرور و انجام تکلیف‌های آن، وقت زیادی از شما نمی‌گیرد و این صرفه‌جوئی مناسبی در وقت شما است.
۳) یکی دو درس از درس‌های پایه را هر روز انتخاب کرده و در برنامهٔ خود قرار دهید.یعنی در کنار درس‌های پیش، هر روز یکی دو درس ا زدرس‌های پایه مطالعه شوند. البته نه به این مفهوم که کل حجم مربوط به آزمون در آن درس‌های خاص را یک روزه بخوانی، بلکه مبحث‌ها را باید به چند قسمت تقسیم کنید.
۳) پرکاری تستی در درس‌ها را در همان روز مطالعه انجام ندهید، بگذارید دست کم یکی دو روز از مطالعه بگذرد و بعد پرکاری تستی داشته باشید.
شاید بگوئید که مطلب‌های خوانده شده فراموش می‌شود! به همین دلیل، باید پرکاری تستی با فاصلهٔ مطالعاتی، انجام شود. چرا که اشکال‌ها و نکته‌هائی که فراموش کرده‌اید را شناسائی و آنها را دوباره مطالعه می‌کنید تا یادگیری حاصل شود.
علت فراموشی دلیل و حاصل نشدن یادگیری کامل است، اگر شما تست زدن را به دقت بعد از مطالعه شروع کنید، بیشتر تست‌ها را درست می‌زنید و از کار خود لذت می‌برید که لذتی کاذب است؛ زیرا مطالعهٔ درس در ساعت‌های قبل، به شما کمک می‌کند تا نسبت‌ها را درست پاسخ دهید. پس به خود و حافظهٔ خود فرصت دهید تا مطالب و عیب و نقص آن در ذهنتان شکل بگیرد، سپس به رفع آن اقدام کنید.
۴) کلاس شما در فاصلهٔ بین دو آزمون، تنها به تمام کردن درس‌ها و یکبار مطالعه کردن آنها نباشد. سعی کنید درسظها و موارد آزمون را ۴ تا ۵ روز قبل از آزمون تمام کنید و در این فاصله ۴ تا ۵ روزه، یک مرور و جمع‌بندی پرکار خود و درس‌ها داشته باشید، چرا که جمع‌بندی و مرور، بسیار مفید و معجزه‌آسا می‌باشند. دور دوم مطالعاتی، به صورت جمع‌بندی، بازدهی کار شما را دست کم ۲۰ تا ۳۰ درصد بالا می‌برد و به دلیل آنکه تنها با مرور و تمرین و تکرار است که مطالب ا زحافظهٔ کوتاه‌مدت وارد حافظهٔ بلندمدت می‌گردد، درواقع مرور و تکرار، نتیجٔ کار شما را بسیار تغییر خواهد داد. به‌طور حتم این کار را انجام دهید (تمام کردن درس‌ها ۴ تا ۵ روز قبل از برگزاری آزمون)
۵) کار معین در زمان معین را تمرین کنید. برای رسیدن به این توانائی که من در اختیار مطلب و زمان نباشم، بلکه مطلب و زمان در اختیار من باشند، لازم است که زمان بگذارید در شروع، کمی سخت است، ولی با تمرین، مطمئن باشید به توانائی‌های بالائی در مطالعهٔ زیاد ولی در زمان کم، دست خواهید یافت. یکی از راهکارهای اصلی در رسیدن به این توانائی، ”یادداشت‌برداری“ و ”خلاصه‌نویسی“ است که خود، مطلبی جدا است که به یاری خدا در فرصتی دیگر به آن می‌پردازیم.
۶) آزمون‌های آزمایشی و نتیجه‌گیری در آزمون‌ها را جدی بگیرید تا در آزمون اصلی هم بتوانید نتیجهٔ مطلوب را داشته باشید.
● جمع‌بندی از مطلب‌های بالا
۱) در یک روز، تنها به یک یا دو درس اکتفاء نکنید، دست کم سه تا چهار درس را در برنامهٔ مطالعاتی خود داشته باشید (دست کم هم یکی از درس‌ها عمومی باشد)
۲) دانش‌آمزوانی که به مدرسه می‌روند، روزی پنج ساعت مطالعه در روزهای مدرسه و ده ساعت مطالعه در روزهایتعطیل را در برنامهٔ خود داشته باشند.
۳) سعی کنید بعدازظهره یک ساعت استراحت (خواب) در برنامهٔ خود داشته باشید. چرا که یک ساعت خواب بعدازظهر برابر است با چندین ساعت خواب شب. (به گفته کارشناسان و پزشکان) به این ترتیب بعد از خواب بعدازظهر، بازدهی مطالعه، بسیار بالا خواهد رفت. خواب بعدازظهر را در برنامهٔ خود قرار دهید، چون نتیجه‌ای معجزه‌آسائی دارد.
در پایان، یک نتیجهٔ کلی کمی هم تکراری ولی مهم:
▪ کار معین در زمان معین را یاد بگیریم. البته این توانائی و مهارت در تمام مرحله‌های زندگی، راه‌گشا و کارآمد بوده است.
▪ بدانید انجام کار معین در زمان معین، به شما آرامش می‌دهد.
▪ بدانید انجام کار معین در زمان معین، به شما اعتمادبه‌نفس خواهد بخشید.
▪ بدانید انجام کار معین در زمان معین، به شما نیروئی افزون‌تر از قبل خواهد داد.

محی‌الدین ظاهری
نویسندهٔ کتاب اسرار موفقیت در کنکور و امتحانات

منبع : مجله شادکامی و موفقیت

مطالب مرتبط

توصیه هایی برای شرکت در کنکور

توصیه هایی برای شرکت در کنکور
شاید وقتی توصیه های ما را بخوانید، بگویید كه حالا دیر شده است ، ما باید زودتر به فكرمی افتادیم ، اما اشكالی ندارد، اگر شما برای شركت در كنكور و طریقه فراگرفتن دروستان با گفته های ما وجه اشتراك داشتید كه چه بهتر و اگرنه ، به یاد این ضرب المثل بیفتید كه <<ماهی را هروقت از آب بگیری تازه است >>.در صورت قبول نشدن در كنكور سال ۸۲،راهنمایی ها و به عبارت بهتر كلیدهای طلایی را برای سال آینده آویزه گوشتان كنید، به این امیدكه موفق شوید. ما در این مطلب از جهات گوناگون می خواهیم به كنكور بپردازیم و این كه چگونه دروس خود را مطالعه كنید. فراموش نكنیدكه كنكور، امتحان است ، امتحانی كه تكلیف شما را برای مدارج بالاتر درسی ، مشخص می كند،امتحانی كه در بسیاری از موارد سرنوشت شما را تعیین می كند، امتحانی كه از اول ابتدایی تا بالاترین مقاطع دانشگاهی با آن سروكار دارید.می خواهیم شما را یاری كنیم كه قدرت ارزیابی امتحانهایتان را داشته باشید و همچنین بتوانیدبه طو منطقی از امتحاناتی كه در كنكورهای مختلف از شما به عمل می آید سربلند بیرون بیایید. ما درباره روش های موفقیت آمیز درامتحانات و نكته هایی برای موفقت در كنكور و نیزدوری از اضطراب به هنگام امتحان مطالبی مفیدبرایتان ذكر می كنیم .
● به این نكات توجه كنید
الف) برگه های امتحانی قبلی می تواند یكی ازمهم ترین منابع با ارزش باشد، پس هر چه سریعترآنها را به دست آورید و حل كنید و سپس با پاسخنامه آنها را مقایسه كنید.
ب) روز پیش از امتحان ، زمان برگزاری امتحان را كنترل كنید و دقت كنید به موقع به جلسه امتحان برسید.
ج) اگر شب قبل از كنكور صرف مطالعه شود،ممكن است مطالب بسیاری یاد گرفته شود، اما خسته تر از آن خواهید بود كه در روز امتحان سوالات را درست بخوانید و پاسخ ها را به یادآورید.
د) هنگام مرور نهایی نباید با یافتن تمام مطالبی كه هنوز نمی دانید خود را افسرده كنید،بلكه به اصلاح و پردازش مطالبی كه می دانید،بپردازید.
و) پیش از شروع امتحان سعی كنید با نظم فكری صحیح در جلسه امتحان حاضر شوید.
● نكاتی برای موفقیت در كنكور
كنكور مهم ترین امتحان یك دانش آموز است ، از این رو نكاتی را به شمامی گوییم كه برای موفقیت در كنكور ضروری است . موفقیت قطعی و كامل در كنكور سراسری ونه فقط قبول شدن در یك رشته انتخابی ، مستلزم تلاش و كوشش در همه سال های دبیرستان است . از دست ندادن فرصت های طلایی مثل تعطیلات تابستانی و به ویژه آخرین تعطیلات تابستانی (تابستان بین سال سوم و سال آخردبیرستان ) و استفاده درست از آنها در راه موفقیت از اهمیت بالایی برخوردار است . داوطلب كنكور باید از ابتدای آخرین سال تحصیلی خود تا روز برگزاری كنكور برنامه ویژه ای داشته باشد یا به اصطلاح برای این مدت سرمایه گذاری ویژه ای كند، او باید بداند این سال با سال های تحصیلی گذشته متفاوت است و در این مدت كوتاه باید كتابهای پرمحتوا و نسبتا پر حجم را فرابگیرد و در عین حال به موازات آن درس های سال گذشته را نیز دوباره مرور كند. زمان پرداختن به فعالیت های غیردرسی درسال پیش از كنكور باید به حداقل برسد،فرصت های زیادی در آینده برای آنها موجوداست . اعتماد به نفس خود را از دست ندهید ودایما به خود بگویید كه حتما در این راه پیروزخواهید شد.
اشكالات ، نكات مبهم و مسائل حل نشده حتما باید از دبیران پرسیده و از هر گونه خجالت واضطراب دوری شود. هر مشكل درسی كه نزددبیران یا دانش آموزان حل و رفع شود، بهتر درذهن می ماند و توشه راه شما خواهد بود. ملاقات با افراد با تجربه در زمینه كنكور، مثل دیدار با قبول شدگان موفق و حتی ناموفق وتبادل نظر با آنها برای شما بسیار مهم است . اگر محیط منزل برای مطالعه مناسب نباشد،می توان در كتابخانه ها درس خواند. به هوش و استعداد خود نباید شك كرد،بلكه باید در پی یافتن راهی بود كه درس را به بهترین شكل فراگرفت . برنامه درسی خود را طوری تنظیم كنید كه بتوانید آن را اجرا كنید. ممكن است درسی كه در آن احساس ضعف می كنید از جانب دبیر شما، خوب بیان نشود و اودر بیان مطلب از خود ضعف نشان داده باشد، پس با مطالعه كتابهای كمك درسی این مشكل را حل كنید. استفاده از كتابهای كمك درسی معتبر وتست زدن مناسب ، نقش مهمی در موفقیت وآشنایی شما با سوالات كنكور دارد. در برخورد با دانش آموزان مستعد و ممتازبه جای حس حسادت و رقابت باید روحیه همكاری و همیاری درسی داشت ، كه نهایتا این كار متقابل بوده و به نفع داوطلب كنكور است . نباید به خود بگویید كه فلان درس سخت است ، باید متوجه باشید كه هر درس زبان خاص خود را دارد. شیوه موفقیت در دروس حفظی با مرور دایم آنها به دست می آید، اما موفقیت در دروس ریاضی و مانند آن حتما با حل كردن مسائل فراوانی در آن زمینه به دست می آید.
به تلاش دوستان خود با چشم حسادت وناكامی نگاه نكنید. هر كس باید به اندازه توانایی خود تلاش كند و به هر اندازه كه تلاش كرده باشد، با یاری خدا نتیجه خواهید گرفت . برای موفقیت های بالا و قبولی دررشته های موردنظر باید به همه درس های اختصاصی و عمومی توجه كافی داشت ، اما درموفقیت های نسبی و قابل قبول ، در صورتی كه توجه خاص به همه درس ها امكان پذیر نباشد،باید میزان اهمیت هر درس در كنكور سراسری (ضریب هر درس ) در نظر گرفته شود و هر درسی كه اهمیت بیشتری دارد بدون زیاده روی ، بیشترمطالعه شود.
به بهانه رفع خستگی نباید از كتاب ها فاصله گرفت و به تفریح پراخت ، باید تماشای تلویزیون را به حداقل برسانید و از دنبال كردن افكاری كه ذهن شما را اشغال می كند، خودداری كنید.
یكی از مهم ترین مسائلی كه باید در كنكورمورد توجه قرارگیرد، مسئله انتخاب رشته است ، ازقبل باید با رشته های مختلف تحصیلی در دانشگاه آشنایی كافی داشت و آنها را با توانایی و علاقه خود سنجید. علت بسیاری از ناكامی ها در كنكور،عدم آشنایی كافی داوطلبان با رشته های تحصیلی و انتخاب رشته نادرست است . به رشته های مختلف دانشگاهی با همه جوانب و امكانات دانشگاهی باید به دقت توجه كرد و بینش درستی نسبت به رشته های نیمه متمركز و بورسیه داشت ،همچنان كه به ایده ال سازی افراد درموردقبول شدن در فلان رشته دانشگاه نباید توجه كرد. نتیجه كنكور را باید در ورای تلاش ها وبهره مندی از حداكثر فرصت ها و مهم تر از همه كمك و یاری جستن از خداوند بزرگ انتظارداشت . هرگز نباید از فشارها، ناتوانی ها ومشقت های این راه گریزان بود، بلكه باید آنها را شناخت و حل و هضم كرد.
● به این نكات در این باره توجه كنید:
الف) توجه كامل به كتابهای درسی و فهمیدن همه مطالب .
ب) دقت به نكات ریز و كنكوری در درس ها.
ج) توجه كردن به سرعت عمل و پاسخ به هرمجموعه تست در مدت معین شده .
د) ارتباط با پشت كنكوری ها و استفاده ازتجربه های آنها.
و) انجام دادن برنامه منظم خود با صبر وپشتكار فراوان .
هـ) سعی كنید به دوستان خویش روحیه داده و از به رخ كشیدن اطلاعات خود به دیگران دوری كنید.
ی) در تمام حالاتی كه مشغول مطالعه هستید ویا آن هنگام كه وارد جلسه امتحان می شوید با حالتی سرشار از امید به خدا، به تست زدن مشغول شوید.
ر) اگر توانایی شركت در كنكور آزمایشی را كه قبل از كنكور اصلی اجرا می شود دارید، حتما به این كار اقدام كنید و میزان پیشرفت خود را مشخص سازید، این كار باعث می شود كه شما نقاط قوت و ضعف خویش را شناخته و به رفع ضعف ها وتقویت آنها بپردازید.
ز) قبول نشدن در كنكور هرگز نباید باعث دلسردی و ناامیدی شما شود. باید به خوداطمینان داشته باشید و هوش و استعداد وتوانایی های خدادادی را دست كم نگیرید، بلكه باید به آنها و قدرت آنها ایمان داشته باشید.چه بسیارند افرادی كه در بهترین رشته ها مشغول تحصیلات عالی هستند، در حالی كه بارها وبارها مسیر علمی آنها مسدود شده است . آنها شاید
خسته شده باشند، اما مطمئن باشید كه هرگز ناامیدنشده و با تلاش و كوششی دوچندان به مقصدرسیده اند.
● از كنكور نترسید
ترس از كنكور دوعلت دارد كه یكی آشكار و دیگری نهان است ، ترس از شكست ، مهم ترین علت این اضطرابات است ، اما از این مهم تر هم هست و آن این كه احساس می كنید اگر موفق نشوید، پیش دیگران تحقیر شده و آبرویتان می رود.اما علت دوم و پنهان ترس این است كه احتمالاهدف های انتخابی شما با هدف های واقعی یكی نیستند، ممكن است اضطراب شما به این دلیل باشد كه خود را به حركت در جهتی مجبورمی كنید كه مناسب شما نیست .
● مهمترین راههایی كه می تواند دلهره ها واضطرابهای كنكور را كاهش دهد به قرار زیراست :
الف) درسهایتان را در طول سال تحصیلی مطالعه كنید تا مجبور نشوید همه مطالب را در شب امتحان مطالعه كن.
ب) شب كنكور زود بخوابید و صبح زود بلندشوید. ابتدا حمام كنید، بعد صبحانه بخورید و بالباس پاكیزه و تمیز وارد جلسه امتحان شوید.
ج) از درگیریهای لفظی در محیط خانه در شب كنكور بپرهیزید.
د) از مهمانی رفتن در شب كنكور و چند شب قبل از آن بپرهیزید.
و) مرور و مطالعه را چند دقیقه قبل از شروعكنكور قطع كنید تا فكر و ذهن شما از حال فعالیت و برانگیختگی برای یادگیری بیرون آمده و آماده جواب دادن مطالب آموخته شده باشد.
هـ) قبل از كنكور چندبار به صورت آزمایشی خودتان را ارزشیابی كنید.
ی) به این امر واقف باشید كه امتحان به عنوان وسیله ای است جهت خودآزمایی و آموزش شما.
ر) توان خود را با بحث با دوستان بر سرجزئیات و یا نگرانی برای یادآوری چیز معینی هدر ندهید.
ز) چند دقیقه قبل از شروع امتحان درمحوطه یا محیط آموزشگاه جهت آماده شدن برای امتحان حاضر باشید.
ژ) قبل از شروع امتحان از ماندن در محیطنامناسب مثل هوای گرم یا سرد بپرهیزد.
ص) قبل از این كه به سوالات امتحان جواب دهید، سعی كنید به دستورات داده شده در ورقه امتحانی كاملا توجه كنید.
ض) به محض گرفتن ورقه امتحانی به خودقوت قلب دهید و تلقین كنید كه از عهده امتحان به نحواحسن برخواهید آمد و از امتحان دادن لذت می برید.
پ) وقت امتحان را با توجه به تمام سوالات تقسیم كنید.
ت) سوالات امتحان را از ساده به دشو آنهاارجواب دهید.
ف) هنگام تحویل گرفتن ورقه امتحانی نامه ) به تمام سوالات توجه نكنید .

وبگردی
طرح دلالی ملی بنزین !
طرح دلالی ملی بنزین ! - سخنگوی کمیسیون انرژی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس درباره جزئیات طرح نمایندگان درباره اختصاص بنزین به ازای هر ایرانی توضیحاتی داد و گفت: قرار است سامانه‌ای ویژه این کار راه‌اندازی و تعبیه شود که بنزین در آن خرید و فروش شود.
دوربین مخفی ساختمان لواسان داماد شمخانی و فاطمه حسینی
دوربین مخفی ساختمان لواسان داماد شمخانی و فاطمه حسینی - همه چیز درباره ساخت و ساز فاطمه حسینی، داماد شمخانی و داماد صفدرحسینی | سر کشیدن دوربین مخفی شهرداد به ساختمان های آقازاده ها در لواسان! | پخش اختصاصی از صفحه آپارات آوانت
ماجرای دختربازی اسلامی از زبان رحیم پورازغدی
ماجرای دختربازی اسلامی از زبان رحیم پورازغدی - رحیم پورازغدی در مراسمی که با موضوع فجای مجازی بود،گفت: دختر خانم چادری یک عکس آنچنانی از خودش گذاشته و نوشته زن نباید قربانی نگاه شهوت مردانه بشه، بعد پسره زیر پستش نوشته"ما رایت الا جمیلا"
ما به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم.
ما به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم. - رئیس کل دادگستری خراسان رضوی: ما در نظام جمهوری اسلامی به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم. اگر فردی در زمان طاغوت در زندان بود، حبسش از مجازات اخروی او کم نمی کرد اما امروز اگر این تحمل کیفر یا قصاص و شلاق و دیگر احکام توسط حکام اسلامی و شرعی انجام می شوند یکی از آثار اخروی آن برای محکومان این است که این مجازات در آخرت از آنها برداشته می شود
جزئیاتی از منشا بوی بد تهران / فیلم
جزئیاتی از منشا بوی بد تهران / فیلم - بعد از فروکش کردن گازها، به حفاری ادامه دادیم و به یک مخزن بزرگ و استثنایی رسیدیم که بسیار عظیم تر از آنی بود که تصور می کردیم برای جایی مثل پلاسکو ساخته شود. برآورد ما از ابعاد این انبار فاضلاب این است که بین 400 الی 500 متر مکعب وسعت دارد و گازهای محبوس شده در این انبار در چندین دهه برای انتشار بوی بد در محدوده بزرگی از تهران کفایت می کند.
کلیپ جنجالی مهدی یراحی در باره جنگ / پاره سنگ
کلیپ جنجالی مهدی یراحی در باره جنگ / پاره سنگ - مهدی یراحی، خواننده ای که اخیرا موزیک ویدئوی جدید و اعتراضی خود با نام «پاره سنگ» را منتشر کرده است، از طرف برخی رسانه ها و مجید فروغی، مدیر روابط عمومی هنری مورد انتقاد قرار گرفته و شایعه هایی درباره ممنوع الفعالیت شدن یراحی به دلیل این ویدئو کلیپ و همچنین پوشیدن لباس کارگران گروه ملی در حمایت از مردم اهواز در کنسرت 6 دی ماه خود مطرح شده است. یراحی از جمله خواننده هایی است که همیشه نسبت به اتفاقات…
اهمیت فیلم صحنه دار و مرگ 10 انسان !
اهمیت فیلم صحنه دار و مرگ 10 انسان ! - گویا تلخی پخش فیلم صحنه دار، بیش از مرگ ۱۰ نفر است. درست همانطور که مسئله حجاب برای خیلی‎ها مهم تر از معیشت مردم است.
آقازاده شورای عالی انقلاب فرهنگی !
آقازاده شورای عالی انقلاب فرهنگی ! - انقلاب فرهنگی از این بالاتر که فرزند عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در آمریکا تابعیت بگیرد و از آنجا برای ایرانیان سبک زندگی تدریس بکند؟
رقص گروهی دختران دانشگاه الزهرا در حضور آقایان!
رقص گروهی دختران دانشگاه الزهرا در حضور آقایان! - ویدئویی عجیب از حرکات موزون گروهی دختران در دانشگاه الزهرا درحالی در فضای مجازی در حال انتشار است که مردان نیز در این مراسم حضور دارند!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان! - «شباهت عجیب علی الهام استاد هوا فضا در دانشگاهی در آلمان به غلامحسین الهام معاون رئیس جمهور سابق!
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر - سید احمد خمینی، نتیجه امام خمینی که چند هفته پیش با ازدواجش خبرساز شده بود، بار دیگر با انتشار عکسی از او و همسرش در حین سوارکاری حساسیت نسبت به خود را برانگیخته است و باعث تحریک مخاطبان و کاربران در فضای مجازی شده است.
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است !
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است ! - پس از اولین گفت وگوی رسمی میترا استاد (نجفی) و تایید ازدواجش با محمدعلی نجفی، حالا شهردار سابق، در نخستین واکنش به جنجال ها، عکس تازه ای از خود و میترا استاد در اینستاگرامش منتشر کرده است.