سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ / Tuesday, 20 February, 2018

تاثیر کامپیوتر و اینترنت بر کودکان و نوجوانان


تاثیر کامپیوتر و اینترنت بر کودکان و نوجوانان
فناوری كامپیوتر بطور وسیع در جامعه گسترش پیدا كرده است و با تمامی جنبه های زندگی از مدرسه تا محل كار، خدمات بانكی، خرید و فروش، پرداخت مالیات و حتی رای گیری تلفیق شده است. امروزه این فناوری نقش مهمی در زندگی كودكان ایفاء می كند واین نقش بسرعت در حال افزایش است. بطوریكه تعداد كودكان ۱۷-۲ سال كه كامپیوتر را در منزل استفاده می كنند از ۴۸% در سال ۱۹۹۶ به ۷۰% در سال ۲۰۰۰ صعود كرده است. استفاده از اینترنت نیز از ۱۵% به ۵۲% دراین دور‌ه ۵ ساله افزایش پیدا كرده است. اما آیا این فناوری زندگی كودكان را بهبود می بخشد.
علی رغم جنبه های مثبت از قبیل جنبه های آموزشی و ارائه خدمات ارتباطی و ... رایانه و اینترنت جنبه های منفی نیز دارد. استفاده كنترل نشده كامپیوتر بویژه وقتی با دیگر فناوری ها از قبیل تلویزیون همراه باشد كودك را در معرض خطر اثرات مضر آن بر تكامل فیزیكی، اجتماعی و روانی قرار می دهد. كه از آنها می توان به مشكلات بینایی، صدمات سیستم اسكلتی، چاقی، اثر بر مهارتهای اجتماعی، مشكلات ارتباطی در خانواده و اعتیاد الكترونیكی اشاره كرد.در صورتیكه كامپیوتر صحیح استفاده شود اثرات مثبتی دارد . با رعایت نكاتی هنگام استفاده از كامپیوتر می توان مطمئن شد كه استفاده از كامپیوتر زندگی كودكان را در حال و آینده بهبود می بخشد.از آنجائیكه كامپیوتر در همه جای زندگی حاضر است، مهم است كه بفهمیم چگونه این تكنووژی می تواند رشد و تكامل كودكان را بهبود ببخشد یا منحرف كند.
● مقدمه:
فناوری كامپیوتر بطور وسیع در جامعه گسترش پیدا كرده است و با تمامی جنبه های زندگی از مدرسه تا محل كار، خدمات بانكی، خرید و فروش، پرداخت مالیات و حتی رای گیری تلفیق شده است(۱). مهمترین تغییراتی كه این فن آوری بوجود آورده بوسیله مارشال مك لوهان در یك عبارت خلاصه شده است و آن تبدیل جهان به یك دهكده جهانی است. بدین معنا كه مردم نقاط مختلف در كشورهای سراسر كره زمین به مثابه یك دهكده امكان برقراری ارتباط با یكدیگر و اطلاع از اخبار و رویدادهای جهانی را دارند(۲). امروزه این فناوری نقش مهمی در زندگی كودكان ایفاء می كند واین نقش بسرعت در حال افزایش است(۳). بطوریكه تعداد كودكان ۱۷-۲ سال كه كامپیوتر را در منزل استفاده می كنند از ۴۸% در سال ۱۹۹۶ به ۷۰% در سال ۲۰۰۰ صعود كرده است. استفاده از اینترنت نیز از ۱۵% به ۵۲% دراین دور‌ه ۵ ساله افزایش پیدا كرده است. سرعت انتشار اینترنت ۹ برابر سریعتر از رادیو، ۴ برابر سریعتر از كامپیوترهای شخصی و سه برابر سریعتر از تلویزیون بوده است(۱). تحقیقات دلالت دارد كه ۱۴۹ میلیون نفر در سراسر دنیا به شبكه اینترنت مرتبط هستند كه به میزان ۱۲% در هر ماه افزایش پیدا می كند(۴). بررسی های آماری در سال ۲۰۰۰ بیانگر این مطلب است كه كودكان سن ۷-۲ سال بطور متوسط ۳۴ دقیقه در روز از كامپیوتر استفاده می كنند كه این زمان با افزایش سن طولانی تر می شود(۵-۲ سالگی ۲۷ دقیقه در روز، ۱۱-۶ سالگی ۴۹ دقیقه در روزو ۱۷-۱۲ سالگی ۶۳ دقیقه در روز) (۱).
بطور متوسط كودكان آمریكایی ۳-۱ ساعت درروز از كامپیوتر برای انجام تكالیف مدرسه، صحبت با دوستان بطور آن لاین و بازی كردن استفاده می كنند.۹۰% كودكان سن مدرسه در این كشور به كامپیوتر دسترسی دارند(۵).
كشور ما از نظر بهره مندی از اینترنت در بین ۱۷۸ كشور جهان رتبه ۸۷ را دارد كه بر اساس طبقه بندی اتحادیه جهانی مخابرات جزء كشورهای متوسطبشمار می رود. ۳۵% استفاده كنندگان اینترنت را قشر جوان تشكیل می دهند و میانگین صرف شده برای اینترنت ۵۲ دقیقه در هفته بوده است(۲).
اما آیا فناوری كامپیوتر زندگی كودكان را بهبود می بخشد؟ از آنجائیكه كامپیوتر در همه جای زندگی حاضر است، مهم است كه بفهمیم چگونه این تكنووژی می تواند رشد و تكامل كودكان را بهبود ببخشد یا منحرف كند.
● روش كار:
با استفاده از تایپ كلمات كلیدی در قسمت جستجوی سایتهای yahoo و google ونیز مطالعه كتب موجود در كتابخانه ، مطالب مربوط به تاثیر اینترنت بر كودكان ونوجوانان كه معتبر بوده و قبلا در مجلات وكتب چاپ شده بود جمع آوری شده و بصورت مقاله تدوینی حاضر جمع بندی و خلاصه گردید.
● محتوی:
علی رغم جنبه های مثبت از قبیل جنبه های آموزشی و ارائه خدمات ارتباطی...رایانه و اینترنت جنبه های منفی نیز دارند(۶). استفاده كنترل نشده از كامپیوتر بویژه وقتی با دیگر فناوری ها از قبیل تلویزیون همراه باشد كودك را در معرض خطر اثرات مضر آن بر تكامل فیزیكی، اجتماعی و روانی قرار می دهد. فعالیت فیزیكی و تعاملات اجتماعی برای سلامت و خلاقیت كودك ضروری است در حالیكه اگر كودك مدت زمان زیادی را در مقابل صفحه كامپیوتر بگذراند او را از ورزش و دیگر فعالیتهای كه برای تكامل وی مفید می باشد بی بهره می كند. بعلاوه كودكان ممكن است در معرض محتویات خشن و جنسی كه در حد سن آنها نیست قرار گیرند(۱). دسترسی به چنین مطالبی ممكن است كاملا تصادفی یا عمدی باشد. هر دو این طریق دستیابی مورد توجه متخصصان بوده است و هشدارهای مكرر داده شده كه صدمات بهداشت روانی از طریق این گونه برنامه ها به كودكان و نوجوانان بویژه در ایجاد مسائلی مانند انحرافات جنسی، خشونت، اعتیاد، رفتارهای ضد اجتماعی، سست شدن مبانی خانواده، اشاعه جرم و جنایت در طیف وسیع در بسیاری موارد جبران ناپذیر است(۶).این مشكلات را می توان در سه گروه فیزیكی، اجتماعی و روانی طبقه بندی نمود كه در ذیل به شرح آنها می پردازیم.
● مشكلات جسمی:
▪ مشكلات بینایی:
به اعتقاد پزشكان كودكانی كه به مدت طولانی از كامپیوتر استفاده می كنند در معرض خطر نزدیك بینی قرار می گیرند(۷). اگرچه ۷۰% بزرگسالانی كه به دلیل نگاه ممتد به صفحه مانیتور و كار طولانی مدت با كامپیوتر به علائم سندرم بینایی كامپیوتر مبتلا هستند(۸) تحقیقات نشان داده است كه كودكان بدلایل ذیل برای ابتلا به این سندرم مستعدتر هستند:
- عدم توجه به مسائل بهداشتی و سلامت خود. ممكن است ساعتها در مقابل صفحه كامپیوتر بنشینند و بر آن تمركز كنند.
- عدم بیان مشكلات بینایی توسط كودكان و نادیده گرفتن آنها.
- ایستگاههای كاری كامپیوتر اغلب متناسب با وضیعت بالغین طراحی می شود و برای كودكان مناسب نمی باشد.
برای پیشیگری از سندرم بینایی كامپیوتر در كودكان باید:
- قبل از شروع مدرسه معاینه كاملی از چشم كودكان از نظر دید نقاط دور و نزدیك صورت گیرد.
- ایستگاههای كاری كامپیوتر متناسب با وضیعت كودكان طراحی شود.
- فاصله بین مانیتور و چشم كودك ۲۸-۱۸ اینچ توصیه می شود. فاصله كمتر از ۱۸ اینچ برای كودكان مضر است.
- والدین باید از رفتارهای كه بر مشكلات چشمی دلالت می كند آگاه باشند از قبیل قرمزی چشم، مالش مكرر چشمها، سردرد، پوزیشن های غیر معمول، شكایت از تاری دید و خستگی چشم(۵).
- استفاده از پوششهایمخصوص صفحه كامپیوتر(۷).
▪ صدمات سیستم اسكلتی:
مشكلات نواحی مچ، گردن و پشت ، كودكانی را كه طولانی مدت از كامپیوتر استفاده می كنند، تهدید می كند. این مشكل با وضیعت قرارگیری كودك در حین كار با كامپیوتر در ارتباط است(۹).
▪ برای پیشگیری از این صدمات:
- پشت بوسیله صندلی حمایت شود.
- در حین نشستن بر روی صندلی نباید بر عقب زانوها فشار وارد شود.
- پاها روی سطحی محكم(كف زمین یا بر روی سطح شیب دار) قرار گیرد .
- سر بر روی گردن متعادل باشد.


منبع : سازمان آموزش و پرورش استان خراسان

مطالب مرتبط

پشت پرده کامپیوتر


پشت پرده کامپیوتر
● ‌تغییر نام Internet Explorer‌
آیا می‌دانید كه می‌توانید عبارت موجود در نوار عنوان مرورگر Internet Explorer را تغییر دهید و هر نامی‌را كه مایلید برای آن در نظر بگیرید؟ ایـــن ترفند نحوه انجام چنین كاری را به شما نشان می‌دهد.
اگر چه مراحل كار آســـان است و فقط باید كلیدی را در رجیستـــری تغییر دهید، اما بهتر است قبل از شروع، از رجیستری خود نسخه پشتیبان تهیه كنید.
پس از تهیه نسخه پشتیبان، بـــه منوی Start ‌رفته و گزینه Run ‌را انتخاب كنید. در كادر مربوطه عبارت regedit‌ را تایپ كرده و روی دكمه OK ‌كلیك كنیـــد. در برنامه ویرایشگر رجیستری كلید F۳ ‌را فشار دهید تا منوی جست‌وجو ظاهر شود و عبارت window title‌ را در كادر مربوطه تایپ كرده و روی دكمـــه Find كلیك كنید. با انجام این كار كلید زیر ظاهر خواهد شد: ‌
HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMain
اگر با انجام جست‌وجو هیچ موردی پیدا نشده، با مراجعه به كلید فوق، در قاب سمت چپ پنجره ویرایشگر رجیستری پیمایش كرده و متغیر WindowTitle را بیابید.
اگر این كلید موجود بود، فقط كافی است روی آن دابل كلیك كرده و در پنجره‌ای كه ظاهر می‌شود نام مورد نظر خود را وارد كنید.
اگر متغیر Window Title‌وجـــود نداشت، خودتان باید آن را ایجاد كنید. برای انجام این كار، در منوی Edit‌ به ترتیب گزینه‌های New ‌و String Value ‌را انتخاب كنید. سپس در فیلد Name، نام Window Title‌ را تایپ كنید و در فیلد Value Data نام مورد نظر خود را به آن اختصاص دهید.
حال ویرایشگر رجیستری را بسته و مرورگر Internet Explorer ‌را راه‌انــــــدازی كنید. اكنون باید در نوار عنوان مرورگر، نام دلخواهتان نمایش داده شود. ‌
● ‌مشاهده كلیپ بردهای ویندوز و Office‌
كلیپ بردهای ویندوز و Office‌ چند تفاوت اساسی با یكدیگر دارند; از جمله آنكه كلیپ‌برد ویندوز، تنها آخرین موردی را كه كپی یا Cut‌ كرده‌اید، نمایش می‌دهـــد، اما كلیپ برد Office‌ می‌تواند تا ۲۴ آیتم را در خود نگه دارد. ‌
بـــرای مشاهده كلیپ‌برد وینـــدوز بـــه منوی Start ‌رفتـــه و بـــه تـــرتیب گزینه‌هـــای Programs‌، Accessories‌، System Tools ‌و Clipboard Viewer ‌را انتخاب كنید. (البته در صورتی كه بـــه هنگام نصب ویندوز XP‌، ویژگـــی Clipboard Viewer ‌را نصب كـــرده باشیــــــد، این قــــــابلیت در دستــــــرس خواهد بود؛ در غیر ایـــن صورت می‌توانید آن را از طریق CD نصب ویندوز XP، نصب كنید.) ‌
برای مشاهده كلیپ‌بـــرد Office، فرضــــــا در برنامــــــه Word، از منـــوی View‌گزینه‌های Toolbars‌ و Clipboard ‌را انتخاب كنید.
● ‌تغییر رنگ پیوندها
اگر به رنگ پیش‌فرض پیوندهـــا در مرورگر خود علاقه‌ای ندارید، می‌توانیـــد آنها را به صورت دلخواه تغییر دهید. بدین منظور مراحل زیر را انجام دهید:
۱) مرورگر Internet Explorer ‌را بـــاز كرده و از منــــــوی Tools‌ گزینــــــه Internet Options ‌را انتخاب و روی زبانــــــه General‌ كلیك كنید.
۲‌) روی دكمه Colors ‌كلیك كنیدتا پنجره‌ای باز شود. از طریق این پنجره می‌توانید هم رنگ پیوندهای بازدید شده و هم پیوندهای بازدید نشده را تغییر دهید. ‌
۳‌) رنگ‌های مــــــورد نظر خــــــود را انتخـــاب كـــرده و بــــــرای اعمال تنظیمات، روی دكمه OK ‌كلیك كنید.
حال برای اطمینان از اعمال تنظیمات، وارد یك سایت شده و نتیجه كار را مشاهده كنید.
نكته:
در پنجره ظاهر شده، گزینه‌ای با عنوان Use hover color ‌وجود دارد. در صورت علامت‌دار كردن این گزینه، رنگ پیوندها به هنگام قرار گرفتن نشانگر ماوس روی آنها تغییر می‌كند كه البته می‌توانید آن رنگ را مطابق میل خود تعیین كنید.‌
‌‌بزرگ‌تر كردن اندازه تصاویر Thumbnail‌
به هنگام پیمایش پوشه‌ها و محتویات آنها در Windows Explorer اگر از منوی View ‌گزینه Thumbnails ‌را انتخاب كنیــــــد، پیش نمایشی موسوم بـه Thumbnails از تصاویــــر موجود در پوشه نمایش داده می‌شود. در صورتی كه تصاویر متعددی در سیستـم خود داشته باشید، این ویژگی بسیار مفیـد است. جالب اینكه می‌توانید اندازه تصاویر Thumbnail را بزرگ‌تر كنید؛ بدین منظور مراحل زیر را انجام دهید:
ابتدا به منوی Start‌ رفته و گزینه Run ‌را انتخــــاب كنید. سپس در كادر مربوطه عبـــارت regedit ‌را تایپ كرده و كلیـد Enter ‌را فشار دهید. با انجام این كار برنامه ویرایشگر رجیستری اجرا می‌شود.
سپس به كلید زیر مراجعه كنید:
HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorer
در قاب سمت راست متغیر ThumbnailSize ‌را بیابید. در صورتی كه این متغیــــــر وجود ندارد، خودتان باید آن را ایجاد كنید. برای این منظور در فضایـی خالی در قــــــاب سمت راست، كلیك راست كرده و به ترتیب گزینه‌های New ‌و DWORD‌ را انتخاب كنید و نام ThumbnailSize‌را برای آن در نظر بگیرید.
حــال روی متغیر ThumbnailSize‌ دابل كلیك كنیــــــد و دربخش Value Data، عددی بین ۳۲ تا ۹۶ را وارد كنید.
البته این تنظیمات فقط در حساب كاربر جاری اعمال خواهد شد؛ به منظور اینكه چنین تغییری برای تمام كاربران اعمال شود، باید با حساب كاربری مدیــــــر (Administrator) وارد سیستم شوید (login) و مراحل ذكر شده را در كلید زیر انجام دهید:
HKEY_LOCAL_MACHINESoftwareMicrosoftWindowsCurrenVersionExplorer
برای اعمال تنظیمات جدید باید كامپیوتر خود را مجددا راه‌اندازی كنید.
● چاپ سایت‌های موجود در فهرست Favorites‌
به منظور چاپ آیتم‌هــــــای موجــــــود در فهرست Favorites‌، در Internet Explorer‌ از منوی File ‌گزینه Import and Export ‌را انتخاب كنید تا ویزارد Import/Export Wizard‌ ظاهر شود. حــــــال روی دكمه Next ‌كلیــــــك كــــــرده و سپس بــــــه تــــــرتیب Export Favorites‌ و Next‌ را انتخــــــاب كنیــــــد. اگــــــر فهــرست Favorites‌ شما حاوی پوشه‌هایی است، می‌توانیـــد پوشه‌های خاص یا تمام آنها را ذخیره كنید. پس از انتخاب پوشه‌های مورد نظر، روی دكمه Next كلیك كنید. سپس گزینــه Export to a File or Address ‌را انتخاب كرده و نــــــام پوشه و محلــــــی را كه مایلید فهرست در آنجــــــا ذخیره شود، تعیین كنید. پس از انتخاب محل مورد نظر روی دكمه Next‌ و Finish ‌كلیك كنید. ‌
حال به محلی بروید كه فــــــایل مربوطه را در آن ذخیره كرده‌اید و روی آن فــــــایل دابل كلیك كنید. با انجــــــام این كار، فایل در پنجره Internet Explorer ‌باز خواهد شد. همان‌طور كه ملاحظه می‌كنید، صفحه باز شده حاوی اسامی‌سایت‌هــــــا با پیوندهای قابل كلیك است.
بــــــرای چاپ این فهــــــرست، در IE۵ ‌از منوی File‌ گزینه Print ‌را انتخاب و گزینه Print table of links ‌را علامت‌دار كرده و سپس روی دكمه OK‌ كلیك كنید. در ۶IE ‌از منوی File ‌گزینه Print ‌را انتخــــــاب كــــــرده و سپس بــــــا انتخاب زبانــــــه Options‌، گزینه Print table of Links را فعال و روی دكمه Print كلیك كنید.
● افزودن تصاویر پس‌زمینه Watermark‌ به اسناد Word‌
منظور از Watermark در واقع متــــــن یا تصویــــــری است كــــــه به صورت شفاف در پس‌زمینه یك سند قرار می‌گیرد و می‌تواند جذابیت آن را افزایش دهــــد. برای انجام این كار در ۲۰۰۲ Word مراحل زیر را طی كنید:
۱) از منــــــوی Format‌ گــــــزیــــــنــــــه Background ‌و سپــــــس Printed Watermark‌ را انتخاب كنید.
۲‌) برای وارد كردن تصویر مورد نظر، به صورت Waterrmark گزینه Picture watermark‌ را انتخــــــاب كــــــرده و سپس روی Select Picture‌ كلیك كنیــــــد. سپس تصویر مورد نظر را انتخاب كرده و روی Insert‌كلیك كنید.
اگر مایلید متنی را در پس زمینه سند به صورت watermark ‌نمایش دهید در همین كادر گزینه Text watermark‌را انتخاب كرده و متن مورد نظر را انتخاب یا تایپ كنید.
۳) تنظیمات لازم دیگــــــر را انجــــــام داده و روی دكمه Apply ‌كلیك كنید. ‌
برای مشاهــــــده پس زمینه ایجاد شده به همان شكلی كه در سند چاپی ظاهر می‌شود، از منوی View گزینــه Print Layout ‌و یا از منوی File ‌گزینه Print Preview ‌را انتخاب كنید.
● یافتن فرآیند مربوط به برنامه ها
هنگامی‌كه دكمه‌های Ctrl+Alt+Del ‌را در ویندوز XP ‌فشار می‌دهیــــــد، پنجـــره Windows Task Manager ‌ظاهــــــر شده و لیستی از برنامه‌های در حال اجرا را نمایش می‌دهد. همچنین در این پنجره زبانــــــه‌ای با عنوان Process‌ نیز وجود دارد كه اسامی‌ عجیب و نامانوسی در آن به چشم می‌خورد و ممكن است در مورد آنها آگاهی نداشته باشید. با استفاده از این ترفند می‌توانید بفهمید هر فرآینــــــد (Process) ‌به كدام برنامه مربوط می‌شود.
بدین منظور كلیدهــــــای Ctrl+Alt+Del ‌را فشار داده و در پنجره Task Manager‌برنامه مــــــورد نظر را انتخــــــاب و روی آن كلیك راست كرده و سپس گزینه Go To Process ‌را انتخــــــاب كنیــــــد. با انجام این كار، فرآیند مربوط به برنامه موردنظر ‌های‌لایت خواهد شد.
حال كه دریافتید برخی از این فرآیندها بــــه چه برنامه‌هایی مربوط هستنــــــد، می‌توانید بــــــا مراجعــــــه به بخش Task List در سایت http://www.answersthatwork.com‌، اطلاعاتی در خصوص سایر فرآیندها به دست آورید و از ضروری یا غیر ضروری بودن آنها مطلع شوید.
● ذخیره جست و جوی انجام شده در ویندوز
احتمالا تاكنون برایتان پیش آمده كــــــه مجبور شده بــــــاشید، یك جست‌وجو را چندین بار در ویندوز انجام دهید و حتما می‌دانید وارد كردن چند باره تنظیمــــــات جست‌وجــــــو، كاری خسته‌كننــــــده و وقت‌گیــــــر خواهــــــد بود. امــــــا آیا تاكنون بــــــه این ‌اندیشیده‌اید كه می‌توانید جست و جوی انجام شده را ذخیره كنید؟ ‌
برای انجام این كــــــار، پس از اتمام فرآینــــــد جست و جو، به منوی File‌رفته و گزینه Save Search ‌را ‌انتخاب كنید. سپس برای آن، نامی‌را در نظر گرفته و فایل را در محل دلخواه خود آدرس دهی كنید. سپس روی دكمه Save‌كلیك كنید. اكنون هر زمان كه مایل بودید آن جست و جو را مجددا انجام دهید، روی فایل ذخیره شده دابل كلیك ‌كنید ( این فایل دارای پسوند .fnd‌ است.) با انجام این كار مشاهده خواهید كرد كه تمامی‌تنظیمــــــات و ‌پارامترهــــــای جست‌و‌جو به همان شكل موجودنــــــد و تنهــــــا بایــــــد روی دكمه Search ‌كلیك كنیــــــد تا عمل جست‌‌وجو انجام شود. ایــــــن تكنیك به ویژه زمانی كه قصد انجام جست‌وجوهـــای پیشرفته را داریــــــد، بسیار ‌مفید است.

وبگردی
بار دیگر زیر گرفتن ماموران پلیس با ماشین سواری توسط دراویش
بار دیگر زیر گرفتن ماموران پلیس با ماشین سواری توسط دراویش - باز هم زیر گرفتن ماموران امنیتی و نیروی انتظامی توسط یک ماشین دیگر سواری توسط اراذل خیابان گلستان هفتم
تهدید نیروی انتظامی توسط دراویش ساعتی قبل از درگیری در پاسداران
تهدید نیروی انتظامی توسط دراویش ساعتی قبل از درگیری در پاسداران - تهدید نیروی انتظامی توسط وحوش #دراویش، ساعتی قبل از جنایت تروریستی با اتوبوس:«فقط نیم ساعت وقت دارید تا باید بدون قید و شرط برادرمون رو آزاد کنید...»
حمله با اتوبوس به مأموران پلیس در پاسداران
حمله با اتوبوس به مأموران پلیس در پاسداران - کی از دراویش گنابادی با اتوبوس به مردم و مأموران پلیس در خیابان پاسداران تهران / گفته میشود تعداد شهدای ناجا در حمله آشوبگران فرقه ضاله گنابادی و حامیان نورعلی تابنده به ۴ تن رسیده است.
لحظه مواجهه وزیر راه با خانواده قربانیان سانحه هواپیمای
لحظه مواجهه وزیر راه با خانواده قربانیان سانحه هواپیمای - به دنبال سقوط هواپیمای تهران-یاسوج ویدیو لحظه مواجه خانواده های جانباختگان را با وزیر مشاهده می کنید.
حمله با چاقو به یک راننده سر پارک خودرو
حمله با چاقو به یک راننده سر پارک خودرو - تصاویری دردناک از حمله مرد موتور سوار با چاقو به یک مرد راننده در حضور همسر و فرزندش در شهرستان داراب استان فارس را در ویدئوی زیر می بینید. به نظر میرسد این اتفاق در پی جرو بحثی بر سر پارک کردن وسایل نقلیه روی داده است!
اگر «عدم رویارویی با حریفان اسرائیلی» آرمان ماست چرا پنهانی و دزدکی؟
اگر «عدم رویارویی با حریفان اسرائیلی» آرمان ماست چرا پنهانی و دزدکی؟ - آنچه مشخص است جمهوری اسلامی ایران باید تصمیم مشخص و درستی درباره سیاست عدم رویارویی با ورزشکاران رژیم صهیونیستی بگیرد. دیگر نمی‌توان با این روش تعقیب و گریزی با این مسئله برخورد کرد. دیگر نمی‌توان ورزشکاران را از مقابله با کشتی‌گیران اسرائیلی باز داشت و در برابر رسانه‌های جهانی گفت به خاطر مصدومیت در میدان حاضر نمی‌شویم و در داخل جشن بگیریم که ما عزت‌مان را حفظ کردیم و...
ویدئو / حضور خانواده مسافران هواپیمای یاسوج در محل حادثه
ویدئو / حضور خانواده مسافران هواپیمای یاسوج در محل حادثه - برخی از خانواده‌های مسافران هواپیمای تهران - یاسوج که صبح یکشنبه (۲۹ بهمن) در ارتفاعات سقوط کرد، در حوالی مناطق احتمالی وقوع حادثه حضور یافته‌اند تا از نزدیک در جریان عملیات جست‌وجوی لاشه هواپیما قرار بگیرند. نیروهای حاضر در محل نیز برای آنها توضیح می‌دهند که چرا کار این عملیات با دشواری‌هایی مواجه است.
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد !
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد ! - شب گذشته مراسم اکران فیلم بلوک 9 خروجی 2 به کارگردانی علیرضا امینی و تهیه کنندگی محمدرضا شریفی نیا و نیز فیلم شاخ کرگدن در پردیس سینمایی ملت برگزار گردید.
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه - سخنرانی پرحاشیه احمدی نژاد در مقابل دادگاه بقایی
    اعداد شانس
    زندگی پر از پستی و بلندی است که گاهی اوقات ما را بشدت گرفتار خود می‌کند تا آنجا که احساس می‌کنیم خسته‌تر از آن هستیم که ادامه دهیم