چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ / Wednesday, 18 July, 2018

نجوا Whisper


نجوا    Whisper
▪ کارگردان: استوارت هندلر.
▪ فیلمنامه: کریستوفر بورلی.
▪ موسیقی: جف رونا.
▪ مدیر فیلمبرداری: دین کاندی.
▪ تدوین: آرمن میناسیان.
▪ طراح صحنه: مایکل جوی.
▪ بازیگران: جاش هالووی[مکس ترومونت]، بلیک وودراف[دیوید سندبورن]، جوئل اجرتون[وینس دلایو]، سارا واین کالیس[روکسان]، دیوله هیل[کارآگاه میلز]، اریکا شای گیر[جنی]، تارا ویلسون[کلوئه].
▪ ٦٥ دقیقه. محصول ٢٠٠٧ آمریکا. نام دیگر: Hellion.
▪ ژانر: جنایی، درام، ترسناک، مهیج.
مکس ترومونت در آرزوی تشکیل یک زندگی دلخواه با محبوب خود روکسان است. اما مکس که مدتی زندانی بود، می داند که هرگز نخواهد توانست از راه های قانونی پول لازم را برای این کار فراهم کند. از این رو نقشه ای طرح می کند تا -دیوید-تنها فرزند یکی از زنان ثروتمند و انگلیسی تبار منطقه را دزدیده و از وی باج خواهی کند. قرار است روکسان نیز در این کار به و کمک کند. اما نقشه ای که ابتدا ساده و خالی از خطر به نظر می رسیده، رنگ عوض می کند. چون دیوید بر خلاف آن چه به که نظر می رسد، کودک بی سر و صدایی نیست. او دارای قدرتی شیطانی است که زندگی مکس و روکسان را تبدیل به جهنم خواهد کرد....
● چرا باید دید؟
در هفته های گذشته به اندازه کافی در ژانر ترسناک/مهیج فیلم اکران شد و ما نیز در حد توان آنها را معرفی کردیم. متاسفانه این ژانر ورطه هولناکی است که هر کسی از آن جان به سلامت در نمی برد. و این بار نیز قرعه به نام استوارت هندلر افتاده است.
استوارت هندلر متولد ١٩٧٨ بعد از ساختن فیلم کوتاه پایان نامه اش به نام ورای سوءظن[١٩٩٧] در سال ٢٠٠١ با نمایش دومین فیلم کوتاهش به نام یک موفق شد تا جایزه ای از جشنواره سندنس به چنگ بیاورد.
اما او نیز مانند بسیاری از استعدادهای کشف شده در ین جشنواره با راه یابی به سیستم فیلمسازی آمریکا دچار عارضه ای شده که نتیجه آن فیلم کم رمقی چون نجوا است. یک محصول متعارف هالیوودی که از تلفیق مایه های آشنا چند فیلم موفق ساخته است. در مورد این یکی باید گفت ترکیب نه چندان موفقی از تم فرزند شیطان[طالع نحس و امثالهم] با سریال Lost [یکی از پدیده های تلویزیون در سال های اخیر است که باید در فرصتی مناسب به آن پرداخته شود] است که اتفاقاً بازیگر نقش اول فیلم نیز در آن حضور داشت.
قصه کلیشه ای فیلم آشناتر می شود زمانی که ربایندگان کودک اسیر حرص و آز و رقابت های آن چنانی می شوند. یک کپی دست دوم از یک نقشه ساده سام رایمی که انسجام آن را هم ندارد. اشتباه مهلک سازندگان فیلم آلیاژ غلطی است که در فیلمنامه به کار گرفته اند. این ترفند آن را دو پاره کرده و دیگر سیاست های کارگردان مانند دوری از ساختار کلیپ گونه رایج را نیز کم اثر می کند.
هندلر می کوشد با دستمایه خود در اولین قدم بلندش به شکلی کلاسیک برخورد کند، اما حاصل کار فیلمی کهنه است تا کلاسیک.... ساختار کلی فیلم نیز فاقد یک دستی لازم است و با نزدیک شدن به نیمه دوم بر سرعت گشوده شدن گره های فیلم افزوده می شود[چیزی که باعث جذب برخی تماشاگران آسان پسند می شود]. نجوا در خوش بینانه ترین حالت یک فیلم تلویزیونی قابل قبول است که می تواند در نبود هیچ گزینه دیگری، برای یک بار دیده شود. به همین خاطر توصیه می کنم عجله ای در دیدن آن نداشته باشید. چون همین روزها از کانال های تلویزیونی سر در خواهد آورد.


منبع : موج نو

مطالب مرتبط

ازدواج سنتی/تدارک دیده شده Arranged

ازدواج سنتی/تدارک دیده شده Arranged
▪ کارگردان: دایان کرسپو، استفان سی. شیفر.
▪ فیلمنامه: استفان سی. شیفر بر اساس داستانی از خودش و یوتا سیلورمن.
▪ موسیقی: سهراب حبیبیون، مایکل همپتون.
▪ مدیر فیلمبرداری: دن هرشی.
▪ تدوین: ارین گرینول.
▪ طراح صحنه: کرن کوهن.
▪ بازیگران: زویی لیستر جونز[راخل]، فرانسیس بن حمو[نصیرا]، جان روثمن[ماتان]، میمی لیبر[شلی]، نیث نقلی[عبدالحلیم]، دوریس بلیک[الونا]، آلیسا رینر[لی]، مرسیا جین کورتز[جیکابی، مدیر مدرسه]، نره ور براون[آوی]، دانیل لاندون[الیوت]، آریان مؤید[احمد]، پگی گورکلی[میریام].
٩٠ دقیقه.
▪ محصول ٢٠٠٧ آمریکا.
▪ برنده ٣ جایزه از جشنواره بروکلین.
▪ ژانر: کمدی، درام، عاشقانه.
راخل و نصیرا به همراه چند نفر دیگر به تازگی در یک مدرسه به عنوان کمک معلم استخدام شده اند. راخل یهودی و نصیرا مسلمان است، اما این امر با وجود سنتی بودن خانواده هایشان مانع از شکل گرفتن دوستی میان این دو دختر نمی شود.
راخل و نصیرا هر دو در سنی هستند که از سوی خانواده برای ازدواج تحت فشار قرار دارند و به نظر می رسد که آموزه های مذهبی هر دو طرف فقط ازدواجی مطابق سنت و رسوم را تایید می کند. در حالی دو دختر جوان با معیارهای زندگی امروز آشنا شده اند و می خواهند خود برای یافتن زوج زندگی شان تصمیم بگیرند. ولی والدین راخل دست به کار شده و از طریق دلال ازدواج مردهایی را برای وصلت با وی نامزد کرده اند. اما هیچ کدام از این مردها مطابق ذوق و سلیقه راخل نیست.
همین اتفاق برای نصیرا نیز رخ می دهد. مردی از اقوام پدری که از سوریه آمده، علاقه خود به ازدواج با نصیرا را اعلام می کند.
اما نصیرا حاضر به ازدواج با مردی بسیار مسن تر از خود و سنتی نیست. پدرش که حافظ قرآن است، بر خلاف انتظار وی و با هدف سعادتمند شدن دخترش، خواستگار را رد می کند.
اما مادر راخل سرپیچی های دخترش را به راحتی نمی پذیرد. اتفاقی کوچک باعث آشنایی راخل با جوانی یهودی و خوش سیما در کتابخانه می شود. اما مشکل وارد کردن اطلاعات وی به سیستم دلالی ازدواج است، یعنی تنها راهی که مادر راخل در زمینه یافتن شوهر یا همسر به آن ایمان دارد....
● چرا باید دید؟
▪ حجاب یا شیتل؟
پاسخ سازندگان ناشناس ازدواج سنتی/تدارک دیده شده با کمی تسامح این است: نه این، نه آن و هم این و هم آن!
پاسخی دو پهلو و حتی می توان گفت با ریشه مذهبی که فقط تسامح را در برخورد آموزه های دینی کهن و سنت های قومی و قبیله ای با مظاهر زندگی مدرن مانند آزادی های فردی تجویز می کند. فیلمی به غایت کوچک[باور می کنید که با ١٢٠ هزار دلار و در طول ١٧ روز ساخته شده باشد!] اما شخصی و صمیمی که بر اساس تجربیات یوتا سیلورمن دستیار تولید فیلم و دوستی اش با زنی پاکستانی و مسلمان در بروکلین شکل گرفته است.
داستان فیلم درباره دو دختر و جدال آنها برای گریز از سنت است. آنها دوست دارند زندگی شغلی شان را حفظ کنند و مهم ترین تصمیم زندگی شان ازدواج را خود بگیرند. اتفاقی که در زمانه ما امری پیش پا افتاده به نظر می رسد، اما چنین نیست.
رشد بنیادگرایی مذهبی تفاوت نمی کند یهودی یا مسیحی و مسلمان- در دهه های اخیر راه را برای گسترش رفتارهای سنتی بیشتر باز کرده است. متاسفم که از قول دوستی بگویم:" در نگاهی به یک قرن گذشته، با تاسف درمی یابیم که مادربزرگ ها و پدربزرگ های ما از ما مترقی تر فکر می کرده اند.
" به همین خاطر است که سازندگان ازدواج سنتی با نشان دادن رضایت هر دو زن در سکانس پایانی که به همراه فرزندان تازه به دنیا آمده خود روی نیکمت پارکی در بروکلین نشسته اند می خواهند به ما بقبولانند که می شود با اندکی دستکاری در آموزه های دینی/سنتی آنها را دلپذیرتر و پذیرفتنی تر کرد. چیزی که اصلاً نمی خواهم با توصیه به تماشای این فیلم شما را به پذیرش آن محکوم کنم.
چون یقین دارم بدون برچیدن این آموزه های غلط نمی توان به آزادی و حقوق انسانی مطلق دست یافت. اما اگر در خود توان مقابله با پیشنهادهای سازندگان فیلم را می بینید، می توانید به عنوان یک فیلم فرامستقل آن را فقط برای یک بار تماشا کنید!

وبگردی
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد!
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد! - یک بنر تبلیغاتی که ظاهراً با هدف ترویج فرهنگ حجاب طراحی شده، سبب‌ساز واکنش‌های کاربران شبکه اجتماعی توییتر شده است. در این بنر، از رهگذران خواسته شده بین دو گزینه موجود، زنی چادری و زنی مانتویی، انتخاب کنند ترجیح می‌دهند کدام‌یک همکار همسرشان باشد!
نمایش دستاورد آزادی و دموکراسی
نمایش دستاورد آزادی و دموکراسی - آقای مطهری بازیکنان آفریقایی تیم فرانسه را دیده ولی دورگه‌های تیم ملی خودمان را ندیده!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر! - در اتفاقی عجیب و غیر قابل باور فردی امروز به دلیل درخواست طلاق همسرش در خیابان اسلامشهر وی را با ضربات چاقو از پای درآورد، از سرنوشت این خانم اطلاع دقیقی در دست نیست.
مشغول باشید تا دلارهای رانتی به مقصد برسد
مشغول باشید تا دلارهای رانتی به مقصد برسد - اشارت‌هایی که برخی نکات جالب توجهی دیگری در خصوص آن بیان می‌کنند، مثل مطرح شدن مساله مانتو‌های جلوباز و اشکالی که برخی مسئولان به آن وارد می‌دانند. موضوعی که موجب شد تا بعد از مدت‌های مدید و در شرایطی که بسیاری بر این باورند که شناسایی و مقابله با اخلال گران بازار می‌بایست در اولویت همه امور باشد، گشت‌های ارشاد به خیابان‌ها باز گردند.
آغوش جنسی یا مادرانه ! مشغله فکری مطهری
آغوش جنسی یا مادرانه ! مشغله فکری مطهری - وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به نمایش در آغوش کشیدن تیم ملی کروواسی توسط رئیس‌جمهور کشورشان،گفت: ایشان با یک حس مادرانه این کار را انجام داد و این آغوش، جنسی نبود، البته که پخش آن نباید انجام می‌شد.
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟ - سرنوشت فرزند بزرگ حسن روحانی از جمله مواردی است که در سال‌های گذشته بارها مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است. پیش از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۲ نیز یکی از وب‌سایت‌های اصولگرا مدعی بود که او به دنبال “شکست عشقی” دست به “خودکشی” زده است. بنا به ادعای برخی از رسانه‌های اصو‌لگرا، فرزند روحانی با کلت کمری پدر خودکشی کرد.
فیلم منزل محمود خاوری درکانادا
فیلم منزل محمود خاوری درکانادا - کاربران شبکه های اجتماعی فیلمی را منتشر کرده اند که گفته می شود مربوط به خانه مجلل محمود خاوری در کانادا است. صحت و سقم این قضیه هنوز تایید نشده است.
چرا آیت‌الله جنتی اینگونه فکر می‌کند؟
چرا آیت‌الله جنتی اینگونه فکر می‌کند؟ - احزاب و شخصیت‌ها - زندگی ساده آیت‌الله جنتی گرچه از ویژگی‌های مثبت شخصیت وی است اما نوع نگاهش به عرصه سیاسی و مصداق‌یابی های وی درخصوص افراد انقلابی انتقادهای زیادی را متوجه او می‌کند.
مائده هژبری و امیرحسین مقصودلو در استانبول
مائده هژبری و امیرحسین مقصودلو در استانبول - امیرحسین مقصودلو (تتلو) با انتشار عکسی از خودش و مائده هژبری، دختر نوجوانی که پس از اعتراف تلویزیونی اش معروف شد، از کنسرت مشترک در استانبول خبر داد.
واکنش فغانی به انتشار تصاویردست دادنش با داور زن برزیلی:کوچکترین اهمیتی برایم ندارد!
واکنش فغانی به انتشار تصاویردست دادنش با داور زن برزیلی:کوچکترین اهمیتی برایم ندارد! - تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رودررو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، حرف و سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوش‌شان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
اول مرگ بر ربا بعد مرگ برآمریکا
اول مرگ بر ربا بعد مرگ برآمریکا - صحبت های تامل برانگیز آیت الله رودباری درمورد ربا در کشور
مرد رو‌به‌روی مائده هژبری کیست؟
مرد رو‌به‌روی مائده هژبری کیست؟ - دختر بازداشت شده در بخشی از مصاحبه توضیح می‌دهد که صبح دستگیر شده و خانواده‌اش در جریان این موضوع قرار گرفته‌اند و این ادعا نشان می‌دهد تهیه فیلم اعترافات به فاصله یک صبح تا عصر انجام شده که خود نشان‌دهنده این است که برای متهم هنوز دادگاهی تشکیل نشده و جرمی به اثبات نرسیده ‌است.
فیلم | رامبد: دهنتو ببند، فرح‌بخش: دهنتو گِل بگیر!
فیلم | رامبد: دهنتو ببند، فرح‌بخش: دهنتو گِل بگیر! - پس از آنکه فیلم تازه محمدحسین فرح‌بخش در سالن‌های سینمای شهر تهران اکران نشد. احمدی مدیر سینماشهر که از قضا تهیه کننده برنامه خندوانه نیز هست و سوله مدیریت بحران شهر تهران در دوره تهیه کنندگی او به «خندوانه» اختصاص یافت، مانع از این اکران شده بود و همین مسئله واکنش فرح بخش را به دنبال داشت و او را رانت‌‎‌خوار خواند و پای رامبد جوان را به میان کشید.
شاخ‌های اینستاگرامی که نمی‌شناختیم
شاخ‌های اینستاگرامی که نمی‌شناختیم - یکی از دختران که به شدت مورد توجه قرار گرفته است مائده نام دارد. او از چهره‌های شناخته شده اینستاگرام است که ویدئو‌هایی از رقص هایش را در صفحه خود منتشر کرده است. او متولد سال 1380 است. به گفته خودش حدود 600هزار فالوئر دارد. او حالا با قرار وثیقه آزاد است.
تصادف سردار آزمون با پورشه اش (عکس)
تصادف سردار آزمون با پورشه اش (عکس) - سردار آزمون نیمه شب گذشته و در نزدیکی‌های صبح امروز با خودوری پورشه شخصی خود در محور نکا بهشهر پس از عبور از روستای کمیشان با تصادف زنجیره‌ای مواجه شد که در این حادثه خودروهای زیادی خسارت دیدند
فیلم | سرگذشت گنده‌لات تهران تا لحظه جان‌دادن در زندان (۱۴+)
فیلم | سرگذشت گنده‌لات تهران تا لحظه جان‌دادن در زندان (۱۴+) - فیلم - گزارشی کامل و کوتاه از سرگذشت وحید مرادی گنده‌لات تهران تا لحظه جان‌دادن در زندان را در ویدئوی زیر ببینید.
شوخی «عطاران» با «مدیری» در اکران فیلم هزارپا
شوخی «عطاران» با «مدیری» در اکران فیلم هزارپا - مراسم اکران خصوصی فیلم هزارپا با حضور هنرمندان و بازیگران این فیلم سینمایی شب گذشته 9 تیر 1397 در برج میلاد برگزار شد.
قصور تاریخی دولت
قصور تاریخی دولت - چه باید کرد؟ پرسشی که نوبخت پرسیده است، اما شاید به دنبال پاسخ آن نباشد. در شرایط کنونی دولت و حامیان اصلی آن در مظان این اتهام تاریخ قرار خواهند گرفت که چرا به دنبال طرح و پاسخ مهم‌ترین سوال شرایط بحرانی کنونی نرفتند.
تصاویر/ لمس "آزادی" در ورزشگاه آزادی
تصاویر/ لمس "آزادی" در ورزشگاه آزادی - مردم تهران برای اولین بار و برای تماشای مسابقه‌ی فوتبال ایران و اسپانیا در جام جهانی ۲۰۱۸ بهمراه خانواده‌های خود به ورزشگاه صدهزار نفری آزادی رفتند