جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ / Friday, 15 December, 2017

نجوا Whisper


نجوا    Whisper
▪ کارگردان: استوارت هندلر.
▪ فیلمنامه: کریستوفر بورلی.
▪ موسیقی: جف رونا.
▪ مدیر فیلمبرداری: دین کاندی.
▪ تدوین: آرمن میناسیان.
▪ طراح صحنه: مایکل جوی.
▪ بازیگران: جاش هالووی[مکس ترومونت]، بلیک وودراف[دیوید سندبورن]، جوئل اجرتون[وینس دلایو]، سارا واین کالیس[روکسان]، دیوله هیل[کارآگاه میلز]، اریکا شای گیر[جنی]، تارا ویلسون[کلوئه].
▪ ٦٥ دقیقه. محصول ٢٠٠٧ آمریکا. نام دیگر: Hellion.
▪ ژانر: جنایی، درام، ترسناک، مهیج.
مکس ترومونت در آرزوی تشکیل یک زندگی دلخواه با محبوب خود روکسان است. اما مکس که مدتی زندانی بود، می داند که هرگز نخواهد توانست از راه های قانونی پول لازم را برای این کار فراهم کند. از این رو نقشه ای طرح می کند تا -دیوید-تنها فرزند یکی از زنان ثروتمند و انگلیسی تبار منطقه را دزدیده و از وی باج خواهی کند. قرار است روکسان نیز در این کار به و کمک کند. اما نقشه ای که ابتدا ساده و خالی از خطر به نظر می رسیده، رنگ عوض می کند. چون دیوید بر خلاف آن چه به که نظر می رسد، کودک بی سر و صدایی نیست. او دارای قدرتی شیطانی است که زندگی مکس و روکسان را تبدیل به جهنم خواهد کرد....
● چرا باید دید؟
در هفته های گذشته به اندازه کافی در ژانر ترسناک/مهیج فیلم اکران شد و ما نیز در حد توان آنها را معرفی کردیم. متاسفانه این ژانر ورطه هولناکی است که هر کسی از آن جان به سلامت در نمی برد. و این بار نیز قرعه به نام استوارت هندلر افتاده است.
استوارت هندلر متولد ١٩٧٨ بعد از ساختن فیلم کوتاه پایان نامه اش به نام ورای سوءظن[١٩٩٧] در سال ٢٠٠١ با نمایش دومین فیلم کوتاهش به نام یک موفق شد تا جایزه ای از جشنواره سندنس به چنگ بیاورد.
اما او نیز مانند بسیاری از استعدادهای کشف شده در ین جشنواره با راه یابی به سیستم فیلمسازی آمریکا دچار عارضه ای شده که نتیجه آن فیلم کم رمقی چون نجوا است. یک محصول متعارف هالیوودی که از تلفیق مایه های آشنا چند فیلم موفق ساخته است. در مورد این یکی باید گفت ترکیب نه چندان موفقی از تم فرزند شیطان[طالع نحس و امثالهم] با سریال Lost [یکی از پدیده های تلویزیون در سال های اخیر است که باید در فرصتی مناسب به آن پرداخته شود] است که اتفاقاً بازیگر نقش اول فیلم نیز در آن حضور داشت.
قصه کلیشه ای فیلم آشناتر می شود زمانی که ربایندگان کودک اسیر حرص و آز و رقابت های آن چنانی می شوند. یک کپی دست دوم از یک نقشه ساده سام رایمی که انسجام آن را هم ندارد. اشتباه مهلک سازندگان فیلم آلیاژ غلطی است که در فیلمنامه به کار گرفته اند. این ترفند آن را دو پاره کرده و دیگر سیاست های کارگردان مانند دوری از ساختار کلیپ گونه رایج را نیز کم اثر می کند.
هندلر می کوشد با دستمایه خود در اولین قدم بلندش به شکلی کلاسیک برخورد کند، اما حاصل کار فیلمی کهنه است تا کلاسیک.... ساختار کلی فیلم نیز فاقد یک دستی لازم است و با نزدیک شدن به نیمه دوم بر سرعت گشوده شدن گره های فیلم افزوده می شود[چیزی که باعث جذب برخی تماشاگران آسان پسند می شود]. نجوا در خوش بینانه ترین حالت یک فیلم تلویزیونی قابل قبول است که می تواند در نبود هیچ گزینه دیگری، برای یک بار دیده شود. به همین خاطر توصیه می کنم عجله ای در دیدن آن نداشته باشید. چون همین روزها از کانال های تلویزیونی سر در خواهد آورد.


منبع : موج نو

مطالب مرتبط
وبگردی
فیلم/ شایعه ازدواج رز رضوی و شریفی‌نیا از کجا شروع شد؟
فیلم/ شایعه ازدواج رز رضوی و شریفی‌نیا از کجا شروع شد؟ - محمدرضا شریفی‌نیا بازیگر سینما و تلویزیون با حضور در برنامه دورهمی درخصوص شایعه ازدواج با بازیگر زن جوان توضیحاتی ارائه کرد.
ماجرای فیلم جنجالی در پایگاه نظامی روسیه
ماجرای فیلم جنجالی در پایگاه نظامی روسیه - ولادیمیر پوتین در مسیر سفر خود به قاهره، چند دقیقه در پایگاه الحمیمیم حاضر شد و برخورد فرد نظامی روس با رئیس جمهوری سوریه موجی از انتقادات را در فضای مجازی به راه انداخت.
درآمد کشور از گردشگری افزایش یافت / از محل عوارض خروجی !
درآمد کشور از گردشگری افزایش یافت / از محل عوارض خروجی ! - دولت روز گذشته و در اقدامی غیرمنتظره،عوارض خروج از کشور را با افزایش 300 درصدی! مواجه کرد...
فیلمی از مرگ خرس قطبی به دلیل تغییرات آب و هوایی
فیلمی از مرگ خرس قطبی به دلیل تغییرات آب و هوایی - یکی از عکاسان نشنال جئوگرافیک فیلمی کوتاه از یک خرس قطبی منتشر کرده که در منطقه ای دورافتاده در جزیره بافین و به دور از یخ ها مشغول جستجو برای غذاست. در این بخشی از این فیلم حیوان مشغول جستجو در زباله هاست، سپس روی زمین می افتد و در انتظار مرگ می ماند.
امتناع از دست دادن علی هاشمی با خانم مدال دهنده
امتناع از دست دادن علی هاشمی با خانم مدال دهنده - فیلم - علی هاشمی وزنه بردار کشورمان با توضیح اینکه مسلمان است از دست دادن با خانم اهدا کننده مدال خودداری کرد.
سطح سواد کارشناس اقتصادی تلویزیون !
سطح سواد کارشناس اقتصادی تلویزیون ! - کارشناس اقتصادی تلویزیون نمی داند که لغت Bitcoin به چه معناست و با تلفظ Bitqueen به این نتیجه رسیده که معنای ملکه بیت ها را می دهد!!
فیلم/ تصاویر منتشر شده از جسد علی عبدالله صالح
فیلم/ تصاویر منتشر شده از جسد علی عبدالله صالح - وزارت کشور یمن با انتشار بیانیه‌ای رسمی، شایعات کشته شدن علی عبدالله صالح را تأیید کرد و رسما اعلام کرد که او کشته شده است.
جنجال رقص مایکلی سرباز ایرانی
جنجال رقص مایکلی سرباز ایرانی - رقص زیبای سرباز ایرانی در پادگان
دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد
دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد - سرپرست فنی فدراسیون کبدی که بعد از مسابقات از سمتش برکنار شد، می‌گوید که دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد و او را به داخل زمین برد.
روزنامه جمهوری اسلامی: آقای مصباح، مگر شما نبودید که اطاعت از احمدی‌نژاد را اطاعت از خدا خواندید؟
روزنامه جمهوری اسلامی: آقای مصباح، مگر شما نبودید که اطاعت از احمدی‌نژاد را اطاعت از خدا خواندید؟ - کاش بزرگان حوزه علم و فلسفه می‌دانستند سیاست هم برای خود علمی مجزاست و ظرافت‌های خود را دارد و نمی‌شود بدون توجه به آن، طرح ریخت و به نتیجه رسید.
لحظه خودکشی فرمانده جنگ بوسنی در جریان جلسه دادگاه!
لحظه خودکشی فرمانده جنگ بوسنی در جریان جلسه دادگاه! - فرمانده پیشین کروات های بوسنی پس از تایید محکومیت ۲۰ ساله اش در دیوان کیفری بین المللی به دلیل ارتکاب جنایات جنگی، ظرف سم را سرکشید!
فیلم/ تخلف احمدی‌نژاد در بوسیدن مادر چاوز
فیلم/ تخلف احمدی‌نژاد در بوسیدن مادر چاوز - محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور در همایش بسیج حقوقدانان نسبت به اظهارات اخیر رئیس‌جمهوری سابق کشورمان واکنش نشان داد.
همه زنان ناصر محمد خانی و زن جدیدش + عکس
همه زنان ناصر محمد خانی و زن جدیدش + عکس - ناصر محمدخانی دو شب پیش در حالی با زن سومش ازدواج کرد که زن اولش توسط شهلا کشته شده بود و زن دومش - شهلا- در سال 89 اعدام شد.
قشر متوسط - ازدواج سفید / قش پائین - تجاوز
قشر متوسط - ازدواج سفید / قش پائین - تجاوز - الان این ازدواج سفید بحرانی است که قشر متوسط دارد ایجاد می‌کند، بعد از آن ازدواج‌های ساندویچی است، یعنی رابطه جنسی ساندویچی. در ازدواج سفید طرفین چندمدت با هم هستند اما اگر قرار شد رابطه ... سر خیابان انجام شود، چه کسی می‌خواهد آن‌ها را بگیرد؟ چند نفر را می‌خواهند بگیرند؟ چند نفر را می‌خواهند اعدام کنند؟
فیلم دو دختر اصفهانی لحظاتی قبل از خودکشی
فیلم دو دختر اصفهانی لحظاتی قبل از خودکشی - فیلم خودکشی دختر اصفهانی (جدید) | دو دختر اصفهانی در فیلمی که پیش از خودکشی ضبط کرده اند، با خوشحالی به سمت مرگ می شتابند. لحظاتی که آنها نزدیکان شان را خطاب قرار می دهند و خودشان را آرام و آهسته می رسانند به بلندترین ارتفاعی که برای خودکشی به ذهنشان آمده یعنی پل شهید چمران اصفهان و در این مسیر هیچ عاملی، هیچ دلیلی نیست که دست دلشان را بگیرد و پشیمان شان کند برای رفتن.
    پربازدیدها