سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ / Tuesday, 20 March, 2018

پیام آوران The Messengers


پیام آوران   The Messengers
▪ کارگردان: اوکسید پنگ چون، دنی پنگ.
▪ فیلمنامه: مارک ویتون بر اساس داستانی از تاد فارمر.
▪ موسیقی: جوزف لودوکا.
▪ مدیر فیلمبرداری: دیوید گدس.
▪ تدوین: جان اکسلراد، آرمن میناسیان، تیم میروکوویچ.
▪ طراح صحنه: الیسیا کیوان.
▪ بازیگران: کریستین استوارت[جس سالومون]، دیلن مک درموت[روی سالومون]، پنلوپ آن میلر[دنیس سالومون]، جان کوربت[بورول رولینز]، اوان ترنر[بن سالومون]، داستین میلیگان[بابی].
▪ ٨٤ دقیقه. محصول ٢٠٠٧ آمریکا، کانادا.
▪ نام دیگر: Scarecrow، Totem، Les Messagers.
▪ ژانر: درام، ترسناک، مهیج.
جس به همراه مادرش دنیس، پدرش روی، برادر کوچکش بن و خدمتکارشان زندگی پر تلاطم شهر شیکاگو را رها کرده و به مزرعه ای ساکت در داکوتای شمالی نقل مکان می کنند. اما به زودی جس و بن متوجه می شوند به غیر از خودشان در این مزرعه دورافتاده چیز اسرار آمیزی حضور دارد، که غیر از آنها کس دیگری متوجه آن نیست. پس از اتفاق خشونت آمیزی که برای بن می افتد، خانواده سالومون دچار این تصور می شود که جس بر اثر بحران بلوغ دچار اختلال فکری شده و برادرش را مورد حمله قرار داده است. اما در واقع این گذشته پر دردسر جس است که با وقایع اتفاق افتاده در گدشته این خانه با هم تلاقی کرده است...
● چرا باید دید؟
همه لوازم یک فیلم ترسناک برای برادران پنگ مهیا است: خانه ای ساکت در مزرعه ای دور افتاده که ساکنین قبلی آن به طور مرموزی کشته شده اند. دختری که بعد از سانحه رانندگی حین مستی نیاز به مراقبت دارد. پسر بچه سه ساله ای که حرف هایش به شکلی طبیعی جدی گرفته نمی شود و اشباح انسان هایی که در خانه سابق خود گیر افتاده اند و از همه بدتر قاتلی که می تواند در همین عمارت پنهان شده باشد....
به نظر می رسد اولین تجربه هالیوودی برادران پنگ با توجه به ٣٥ میلیون دلاری که در برابر ١٦ میلیون دلار سرمایه اولیه اش نصیب تهیه کنندگان خود کرده، فرجام خوشی یافته است. برادران دو قلوی پنگ که با فیلم چشم توانستند جایی در میان دوستداران ژانر ترسناک برای خود دست و پا کنند، با این فیلم خیال سرمایه گذران را لااقل از جهت پروژه بعدی شان[بازسازی هالیوودی اولین فیلم موفق شان Bangkok Dangerous با شرکت نیکلاس کیج] راحت کنند.
برادران پنگ برای نشان دادن ضرب شست خود به جای شیوه رایج فیلم های ترسناک امروزی کوشیده اند تا به جای شب و مکان های تاریک در زیر نور درخشان آفتاب داکوتا تماشاگران فیلم خود را بترسانند. انتخابی که به اندازه کافی جسورانه و چالش بر انگیز است. به اینها اضافه کنید گل های آفتابگران و کلاغ هایی که مزرعه را به اشغال خود در آورده اند و ادای احترام دو قلوهای هنک گنگی به شمال از شمال غربی و پرندگان هیچکاک... و از همه مهم تر رفت و آمد فیلم میان ژانرهای مختلف و استفاده از رمزگان آنها مانند علمی تخیلی، وسترن و ترسناک و صد البته همه کلیشه های آنها بدون این که به دام اغراق بیفتد. برادران پنگ موفق شده اند تا با کنار هم گذاشتن کلیشه ها-بدون آزار بیننده- موفق به سرگرم ساختن او بشوند. یقین دارم که استخوان های هیچکاک هم در گور به لرزه نیفتاده و او هم اگر بخت دیدن این فیلم را داشت مثل هر کس دیگری ٢٠ دقیقه-بله، باور کنید فقط ٢٠ دقیقه- پس از خارج شدن از سالن سینما به راحتی آن را فراموش می کرد. با این حال برای دوستداران این دوقلوهای هنگ کنگی کوتاهی در تماشای این فیلم قابل عفو نیست. شخصاً منتظر فیلم بعدی شان می مانم!


منبع : موج نو

مطالب مرتبط

نگاهی به فیلم «تله» ساخته سیروس الوند

نگاهی به فیلم «تله» ساخته سیروس الوند
▪ نویسنده و كارگردان: سیروس الوند
▪ بازیگران: امین حیایی، مهناز افشار، محمدرضا گلزار
▪ خلاصه داستان: مردی در اولین شب ازدواج در پی یك تماس تلفنی از طرف یكی از بیمارانش منزل را ترك می كند. مظنون شدن تازه عروس به همسرش پای زنی دیگر را به زندگی آنها باز می كند. این رابطه ظاهراً با ارتكاب قتل خاتمه می یابد و... .
«سیروس الوند» سال گذشته با فیلم «رستگاری در هشت و بیست دقیقه» در جشنواره بیست وچهارم فیلم فجر حضور داشت، اما امسال و همزمان با جشنواره بیست و پنجم مشغول فیلمبرداری فیلم دیگری با عنوان «دومین زن» در كیش بود. الوند در جشنواره امسال هیچ فیلمی نداشت اما گوشه و كنار، هر كدام از خیابانهای اصلی تهران را كه نگاه می كردی می توانستی بیلبوردهای تبلیغاتی فیلم جدیدش (تله) را ببینی كه در فاصله میان «رستگاری...» و «دومین زن» راهی اكران شده است.
الوند بعد از موفقیت «یكبار برای همیشه» تعلق خاطر بیشتری به سینمای بدنه داشته و طی یك دهه اخیر نیز همواره تجربیات متفاوتی را در حوزه سینمای تجاری آزموده است.
اما مسیر فیلمسازی این كارگردان كه سابقه ۳۰ ساله فیلمسازی دارد در سالهای گذشته سیری نزولی داشته و این فیلمساز تا تولید هفدهمین فیلم بلند سینمایی اش به ویژه از «چهره» تا «دستهای آلوده»، «مزاحم»، «رستگاری...» و سرانجام «تله» همواره با افت كیفیت ساختاری آثارش مواجه بوده است.
«تله» آخرین ساخته سینمایی الوند، یكی از ضعیف ترین فیلمهای این كارگردان با سابقه و حتی از ضعیف ترین آثار تجاری سینمای ایران محسوب می شود.
او در این فیلم، ظاهراً تنها با نگاه به گیشه پیش رفته و خواسته تا فیلمی صرفاً تماشاگرپسند را با كنار هم قرار دادن حداقل مؤلفه های مربوط به این نوع سینما بسازد.
مهمترین ضعف «تله» در نگاهی گذرا و ابتدایی، مربوط به كاستیهای ساختاری داستان است. انگیزه ها، اعمال، شبكه ارتباطات داستان، شخصیتها و... همگی در این فیلم به گونه ای سطحی و شتابزده مورد استفاده قرار گرفته اند و كاركردی ضعیف و سطحی هم دارند.
دكتر جوان، در ابتدای داستان در رابطه با یكی از بیماران خانم شك و ظن همسرش را برمی انگیزد و بعد از وارد شدن این شك، انگیزه و زمینه این شك یعنی آن زن بیمار از داستان حذف می شود!
همسر جوان دكتر برای امتحان همسرش، زن دیگری را وارد زندگی اش می كند! و همان قدر كه بدون منطق این كار را انجام می دهد، بدون منطق هم به سراغ زن می رود و حتی به گمان خودش مرتكب قتل او می شود!
و سرانجام در پایان داستان همه شخصیتهایی كه روابط تعریف نشده و غیره منطقی شان تا به حال تماشاگر را قانع نكرده است در یك فصل مشترك داستانی به هم می رسند و تصادفاً چاقوهایشان را در می آورند و آنقدر با هم دست به یقه می شوند كه دختر و پسر مزاحم از داستان حذف شده (می میرند) و زن و شوهر با هم تنها می مانند!
داستان فیلم الوند پر است از موقعیتها و حوادث این چنینی كه بدون هیچ منطق باورپذیر و قابل قبول و زمینه مشخصی پیش می آیند.
این موقعیتها و حوادث در فیلم تنها بهانه هایی برای ادامه یافتن حوادث سطحی بعدی هستند و بدون واسطه داستان پشت سر هم تكرار می شوند. الونددر ترتیب چنین وقایعی حتی به زمینه های دریافت و منطق تماشاگر هم توجه نمی كند و شاید به همین دلیل هم هست كه در بسیاری از فصول فیلمش، تماشاگر به جای درگیر شدن با قصه و دنبال كردن رشته تعلیق، بر ماجراهای آن می خندد و فیلم را به سخره می گیرد.
زن به خانه برمی گردد و می گوید كه دختری را كه با همسرش رابطه داشته كشته است! مرد جوان چاقو را به سمت دكتر می گیرد و توسط معشوق خودش كشته می شود!
بیماران دكتر یكی پس از دیگری خودكشی می كنند و به دست او نجات می یابند! و...
فیلم آخر سیروس الوند نمونه مشابه فیلمفارسی های ضعیف سینمای چند دهه پیش ایران است كه اندك توجهی هم به رشد آگاهی تماشاگر نسبت به سینما و داستانهای سینمایی نداشته است.
بنابراین طبیعی است كه خیلی از صفحه های فیلم به جای درگیر كردن و به وحشت انداختن تماشاگر او را به خنده وا می دارند.
صرف نظر از همه ضعفهایی كه «تله» به آنها مبتلاست، باید اعتراف كرد كه بازیگران آن مؤلفه مؤثری در جلب مخاطبان سینما به فیلم محسوب می شوند. محمدرضا گلزار، مهناز افشار و امین حیایی ستاره های جوانی هستند كه به تنهایی می توانند بخشی از ضمانتهای فروش فیلم را برای هر فیلمی تأمین كنند.

وبگردی
مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس
مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس - بخشی از مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس با سندسازی های صوری منتشر شد که در این فیلم مشاهده می کنید.
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد - خشت خام / نوبت سی و پنجم / گفتگوی حسین دهباشی با سرباز روح الله رضوی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی - شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی هنگام افتتاح سینما در خراسان رضوی
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!!
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!! - امروز در اقدامی عجیب و اعتراضی در مقابل سفارت انگلستان مشایی حکم دادگاه بقایی را آتش زد.
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور - این نماینده در مجلس ایران هرگز نام موزه لوور را نشنیده است.
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن - بندر بن خالد بن عبدالعزیز شاهزاده سعودی که به اجبار در حال بازگشت به عربستان بود، در فرودگاه لندن دست به خودکشی زد. این شاهزاده به نشانه اعتراض، خود را از طبقه بالای فرودگاه به پایین پرت کرد. هنوز جزئیات دقیقی از وضعیت وی در دست نیست.
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی - مراسم رونمایی از تندیس آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام دوشنبه شب با حضور خانواده ایشان و محمدرضا نجفی شهردار تهران در محل موزه مشاهیر برج میلاد تهران برگزار شد.
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران - در فیلمی که در فضای مجازی منتشر شده است، این گونه به نظر می رسد که اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران با اسکورت چند ماشین شاسی بلند وارد محدوده خاکی جلوی یادمان شلمچه شده است که ورود به این منطقه برای خودروها ممنوع است. این موضوع موجب اعتراض طلبه حاضر در یادمان شد.
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما - ویدیو واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
کره شمالی و دلواپسان ایران
کره شمالی و دلواپسان ایران - حسین شریعتمداری در یادداشتی که مرداد ماه در این باره نوشت ضمن تمجید از کره شمالی به مناقشه آن کشور با آمریکاو درخواست ترامپ برای مذاکره اشاره کرد و نوشت: «کره‌شمالی به درخواست آمریکا برای مذاکره نیز پاسخ مثبت نداد و برنامه‌های هسته‌ای و موشکی خود را غیرقابل مذاکره اعلام کرد. با جرأت می‌توان گفت که کره‌شمالی در این زمینه از مذاکرات بی‌نتیجه و فاجعه‌آمیز ایران با آمریکا الگو گرفته و از این روی حاضر نشده…
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد - فیلم - در حالی که قرار بود شب گذشته برنامه «دورهمی» ویژه روز زن با حضور کتایون ریاحی و حامد همایون پخش شود، پس از 30 دقیقه تاخیر یکی از برنامه های گذشته «دورهمی» بازپخش شد. اتفاق عجیبی که کتایون ریاحی را در ساعت دو بامداد جمعه به واکنش واداشت. او نوشت اگر قسمت مربوط به حضورش در این برنامه در ساعتی غیر از ساعت معمولِ پخش، روی آنتن برود از سازندگان «دورهمی» شکایت می کند.
فیلم حمله به  سفات ایران در لندن به روش خودسرها!
فیلم حمله به سفات ایران در لندن به روش خودسرها! - سفیر ایران جزئیات جدیدی از حمله به سفارت ایران در لندن را منتشر کرد.متعرضان فقط روی بالكن بيرونی ساختمان سفارت بوده و در محاصره پليس هستند. همكاران همه در داخل سفارت در آرامش و امنيت هستند.
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن!
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن! - در همایش بانوان شاغل در شهرداری تهران چند دختر روی سن رفته و مقابل شهردار تهران شروع به رقصیدن می کنند و نجفی آبه دنبال تشویقش گفت: معتقد به سهمیه بندی جنسیتی نیستم.
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی - هفتم بهمن سال جاری بود كه محمد سعیدی‌کیا، رئيس بنياد مستضعفان و جانبازان، در گفت‌وگو با ايلنا اعلام كرد: دولت حدود ۳۵ میلیون مترمربع (سه‌هزار‌و ٥٠٠ هكتار) از اراضی حاشيه بزرگراه تهران-شمال را به بنیاد واگذار خواهد كرد كه منابع مالي موردنياز براي تكميل اين پروژه در اختيار بنياد مستضعفان قرار گيرد.
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری - این ویدیو که به سبکی عجیب و با جلوه های ویژه نه چندان حرفه ای تدوین شده است در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت.
گلشیفته فراهانی در سزار 2018
گلشیفته فراهانی در سزار 2018 - مراسم چهل و دومین دوره جوایز سزار ۲۴ فوریه (۶ اسفندماه) برگزار شد. گلشیفته فراهانی از جمله چهره هایی بود که در مراسم سزار 2018 حضور یافته بود.
جنجال زندگی اشرافی امام جمعه ایلام و تهدید منتقدان در نماز جمعه
جنجال زندگی اشرافی امام جمعه ایلام و تهدید منتقدان در نماز جمعه - «از بچه‌بازي‌هايتان دست برداريد»، «اهانت به جايگاه نماز جمعه، اهانت به رهبري و قابل پيگيري است» و «توصيه مي‌کنم به اين جايگاه که مين‌گذاري است، نزديک نشويد و چنانچه نزديک شويد، با مين به هلاکت خواهيد رسيد!»همه اين اعتراضات از اين جهت است که جرياني در استان ايلام نسبت به آنچه زندگي اشرافي اين امام جمعه ناميده، معترض شده است.
پنج گام برای یکپارچه سازی محیط کار
اولین روز کار همیشه مملو از هیجان و اضطراب برای نیروی جدید کار است، به خصوص اگر این موضوع اولین تجربه او باشد کیفیت اولین ارتباط، سنگ بنایی برای نوع و سطح ارتباطی است که بین …