شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ / Saturday, 16 December, 2017

پیام آوران The Messengers


پیام آوران   The Messengers
▪ کارگردان: اوکسید پنگ چون، دنی پنگ.
▪ فیلمنامه: مارک ویتون بر اساس داستانی از تاد فارمر.
▪ موسیقی: جوزف لودوکا.
▪ مدیر فیلمبرداری: دیوید گدس.
▪ تدوین: جان اکسلراد، آرمن میناسیان، تیم میروکوویچ.
▪ طراح صحنه: الیسیا کیوان.
▪ بازیگران: کریستین استوارت[جس سالومون]، دیلن مک درموت[روی سالومون]، پنلوپ آن میلر[دنیس سالومون]، جان کوربت[بورول رولینز]، اوان ترنر[بن سالومون]، داستین میلیگان[بابی].
▪ ٨٤ دقیقه. محصول ٢٠٠٧ آمریکا، کانادا.
▪ نام دیگر: Scarecrow، Totem، Les Messagers.
▪ ژانر: درام، ترسناک، مهیج.
جس به همراه مادرش دنیس، پدرش روی، برادر کوچکش بن و خدمتکارشان زندگی پر تلاطم شهر شیکاگو را رها کرده و به مزرعه ای ساکت در داکوتای شمالی نقل مکان می کنند. اما به زودی جس و بن متوجه می شوند به غیر از خودشان در این مزرعه دورافتاده چیز اسرار آمیزی حضور دارد، که غیر از آنها کس دیگری متوجه آن نیست. پس از اتفاق خشونت آمیزی که برای بن می افتد، خانواده سالومون دچار این تصور می شود که جس بر اثر بحران بلوغ دچار اختلال فکری شده و برادرش را مورد حمله قرار داده است. اما در واقع این گذشته پر دردسر جس است که با وقایع اتفاق افتاده در گدشته این خانه با هم تلاقی کرده است...
● چرا باید دید؟
همه لوازم یک فیلم ترسناک برای برادران پنگ مهیا است: خانه ای ساکت در مزرعه ای دور افتاده که ساکنین قبلی آن به طور مرموزی کشته شده اند. دختری که بعد از سانحه رانندگی حین مستی نیاز به مراقبت دارد. پسر بچه سه ساله ای که حرف هایش به شکلی طبیعی جدی گرفته نمی شود و اشباح انسان هایی که در خانه سابق خود گیر افتاده اند و از همه بدتر قاتلی که می تواند در همین عمارت پنهان شده باشد....
به نظر می رسد اولین تجربه هالیوودی برادران پنگ با توجه به ٣٥ میلیون دلاری که در برابر ١٦ میلیون دلار سرمایه اولیه اش نصیب تهیه کنندگان خود کرده، فرجام خوشی یافته است. برادران دو قلوی پنگ که با فیلم چشم توانستند جایی در میان دوستداران ژانر ترسناک برای خود دست و پا کنند، با این فیلم خیال سرمایه گذران را لااقل از جهت پروژه بعدی شان[بازسازی هالیوودی اولین فیلم موفق شان Bangkok Dangerous با شرکت نیکلاس کیج] راحت کنند.
برادران پنگ برای نشان دادن ضرب شست خود به جای شیوه رایج فیلم های ترسناک امروزی کوشیده اند تا به جای شب و مکان های تاریک در زیر نور درخشان آفتاب داکوتا تماشاگران فیلم خود را بترسانند. انتخابی که به اندازه کافی جسورانه و چالش بر انگیز است. به اینها اضافه کنید گل های آفتابگران و کلاغ هایی که مزرعه را به اشغال خود در آورده اند و ادای احترام دو قلوهای هنک گنگی به شمال از شمال غربی و پرندگان هیچکاک... و از همه مهم تر رفت و آمد فیلم میان ژانرهای مختلف و استفاده از رمزگان آنها مانند علمی تخیلی، وسترن و ترسناک و صد البته همه کلیشه های آنها بدون این که به دام اغراق بیفتد. برادران پنگ موفق شده اند تا با کنار هم گذاشتن کلیشه ها-بدون آزار بیننده- موفق به سرگرم ساختن او بشوند. یقین دارم که استخوان های هیچکاک هم در گور به لرزه نیفتاده و او هم اگر بخت دیدن این فیلم را داشت مثل هر کس دیگری ٢٠ دقیقه-بله، باور کنید فقط ٢٠ دقیقه- پس از خارج شدن از سالن سینما به راحتی آن را فراموش می کرد. با این حال برای دوستداران این دوقلوهای هنگ کنگی کوتاهی در تماشای این فیلم قابل عفو نیست. شخصاً منتظر فیلم بعدی شان می مانم!


منبع : موج نو

مطالب مرتبط
وبگردی
فیلم/ شایعه ازدواج رز رضوی و شریفی‌نیا از کجا شروع شد؟
فیلم/ شایعه ازدواج رز رضوی و شریفی‌نیا از کجا شروع شد؟ - محمدرضا شریفی‌نیا بازیگر سینما و تلویزیون با حضور در برنامه دورهمی درخصوص شایعه ازدواج با بازیگر زن جوان توضیحاتی ارائه کرد.
ماجرای فیلم جنجالی در پایگاه نظامی روسیه
ماجرای فیلم جنجالی در پایگاه نظامی روسیه - ولادیمیر پوتین در مسیر سفر خود به قاهره، چند دقیقه در پایگاه الحمیمیم حاضر شد و برخورد فرد نظامی روس با رئیس جمهوری سوریه موجی از انتقادات را در فضای مجازی به راه انداخت.
درآمد کشور از گردشگری افزایش یافت / از محل عوارض خروجی !
درآمد کشور از گردشگری افزایش یافت / از محل عوارض خروجی ! - دولت روز گذشته و در اقدامی غیرمنتظره،عوارض خروج از کشور را با افزایش 300 درصدی! مواجه کرد...
فیلمی از مرگ خرس قطبی به دلیل تغییرات آب و هوایی
فیلمی از مرگ خرس قطبی به دلیل تغییرات آب و هوایی - یکی از عکاسان نشنال جئوگرافیک فیلمی کوتاه از یک خرس قطبی منتشر کرده که در منطقه ای دورافتاده در جزیره بافین و به دور از یخ ها مشغول جستجو برای غذاست. در این بخشی از این فیلم حیوان مشغول جستجو در زباله هاست، سپس روی زمین می افتد و در انتظار مرگ می ماند.
امتناع از دست دادن علی هاشمی با خانم مدال دهنده
امتناع از دست دادن علی هاشمی با خانم مدال دهنده - فیلم - علی هاشمی وزنه بردار کشورمان با توضیح اینکه مسلمان است از دست دادن با خانم اهدا کننده مدال خودداری کرد.
سطح سواد کارشناس اقتصادی تلویزیون !
سطح سواد کارشناس اقتصادی تلویزیون ! - کارشناس اقتصادی تلویزیون نمی داند که لغت Bitcoin به چه معناست و با تلفظ Bitqueen به این نتیجه رسیده که معنای ملکه بیت ها را می دهد!!
فیلم/ تصاویر منتشر شده از جسد علی عبدالله صالح
فیلم/ تصاویر منتشر شده از جسد علی عبدالله صالح - وزارت کشور یمن با انتشار بیانیه‌ای رسمی، شایعات کشته شدن علی عبدالله صالح را تأیید کرد و رسما اعلام کرد که او کشته شده است.
جنجال رقص مایکلی سرباز ایرانی
جنجال رقص مایکلی سرباز ایرانی - رقص زیبای سرباز ایرانی در پادگان
دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد
دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد - سرپرست فنی فدراسیون کبدی که بعد از مسابقات از سمتش برکنار شد، می‌گوید که دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد و او را به داخل زمین برد.
روزنامه جمهوری اسلامی: آقای مصباح، مگر شما نبودید که اطاعت از احمدی‌نژاد را اطاعت از خدا خواندید؟
روزنامه جمهوری اسلامی: آقای مصباح، مگر شما نبودید که اطاعت از احمدی‌نژاد را اطاعت از خدا خواندید؟ - کاش بزرگان حوزه علم و فلسفه می‌دانستند سیاست هم برای خود علمی مجزاست و ظرافت‌های خود را دارد و نمی‌شود بدون توجه به آن، طرح ریخت و به نتیجه رسید.
لحظه خودکشی فرمانده جنگ بوسنی در جریان جلسه دادگاه!
لحظه خودکشی فرمانده جنگ بوسنی در جریان جلسه دادگاه! - فرمانده پیشین کروات های بوسنی پس از تایید محکومیت ۲۰ ساله اش در دیوان کیفری بین المللی به دلیل ارتکاب جنایات جنگی، ظرف سم را سرکشید!
فیلم/ تخلف احمدی‌نژاد در بوسیدن مادر چاوز
فیلم/ تخلف احمدی‌نژاد در بوسیدن مادر چاوز - محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور در همایش بسیج حقوقدانان نسبت به اظهارات اخیر رئیس‌جمهوری سابق کشورمان واکنش نشان داد.
همه زنان ناصر محمد خانی و زن جدیدش + عکس
همه زنان ناصر محمد خانی و زن جدیدش + عکس - ناصر محمدخانی دو شب پیش در حالی با زن سومش ازدواج کرد که زن اولش توسط شهلا کشته شده بود و زن دومش - شهلا- در سال 89 اعدام شد.
قشر متوسط - ازدواج سفید / قش پائین - تجاوز
قشر متوسط - ازدواج سفید / قش پائین - تجاوز - الان این ازدواج سفید بحرانی است که قشر متوسط دارد ایجاد می‌کند، بعد از آن ازدواج‌های ساندویچی است، یعنی رابطه جنسی ساندویچی. در ازدواج سفید طرفین چندمدت با هم هستند اما اگر قرار شد رابطه ... سر خیابان انجام شود، چه کسی می‌خواهد آن‌ها را بگیرد؟ چند نفر را می‌خواهند بگیرند؟ چند نفر را می‌خواهند اعدام کنند؟
فیلم دو دختر اصفهانی لحظاتی قبل از خودکشی
فیلم دو دختر اصفهانی لحظاتی قبل از خودکشی - فیلم خودکشی دختر اصفهانی (جدید) | دو دختر اصفهانی در فیلمی که پیش از خودکشی ضبط کرده اند، با خوشحالی به سمت مرگ می شتابند. لحظاتی که آنها نزدیکان شان را خطاب قرار می دهند و خودشان را آرام و آهسته می رسانند به بلندترین ارتفاعی که برای خودکشی به ذهنشان آمده یعنی پل شهید چمران اصفهان و در این مسیر هیچ عاملی، هیچ دلیلی نیست که دست دلشان را بگیرد و پشیمان شان کند برای رفتن.
    پربازدیدها