پنج شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷ / Thursday, 18 October, 2018

پیام آوران The Messengers


پیام آوران   The Messengers
▪ کارگردان: اوکسید پنگ چون، دنی پنگ.
▪ فیلمنامه: مارک ویتون بر اساس داستانی از تاد فارمر.
▪ موسیقی: جوزف لودوکا.
▪ مدیر فیلمبرداری: دیوید گدس.
▪ تدوین: جان اکسلراد، آرمن میناسیان، تیم میروکوویچ.
▪ طراح صحنه: الیسیا کیوان.
▪ بازیگران: کریستین استوارت[جس سالومون]، دیلن مک درموت[روی سالومون]، پنلوپ آن میلر[دنیس سالومون]، جان کوربت[بورول رولینز]، اوان ترنر[بن سالومون]، داستین میلیگان[بابی].
▪ ٨٤ دقیقه. محصول ٢٠٠٧ آمریکا، کانادا.
▪ نام دیگر: Scarecrow، Totem، Les Messagers.
▪ ژانر: درام، ترسناک، مهیج.
جس به همراه مادرش دنیس، پدرش روی، برادر کوچکش بن و خدمتکارشان زندگی پر تلاطم شهر شیکاگو را رها کرده و به مزرعه ای ساکت در داکوتای شمالی نقل مکان می کنند. اما به زودی جس و بن متوجه می شوند به غیر از خودشان در این مزرعه دورافتاده چیز اسرار آمیزی حضور دارد، که غیر از آنها کس دیگری متوجه آن نیست. پس از اتفاق خشونت آمیزی که برای بن می افتد، خانواده سالومون دچار این تصور می شود که جس بر اثر بحران بلوغ دچار اختلال فکری شده و برادرش را مورد حمله قرار داده است. اما در واقع این گذشته پر دردسر جس است که با وقایع اتفاق افتاده در گدشته این خانه با هم تلاقی کرده است...
● چرا باید دید؟
همه لوازم یک فیلم ترسناک برای برادران پنگ مهیا است: خانه ای ساکت در مزرعه ای دور افتاده که ساکنین قبلی آن به طور مرموزی کشته شده اند. دختری که بعد از سانحه رانندگی حین مستی نیاز به مراقبت دارد. پسر بچه سه ساله ای که حرف هایش به شکلی طبیعی جدی گرفته نمی شود و اشباح انسان هایی که در خانه سابق خود گیر افتاده اند و از همه بدتر قاتلی که می تواند در همین عمارت پنهان شده باشد....
به نظر می رسد اولین تجربه هالیوودی برادران پنگ با توجه به ٣٥ میلیون دلاری که در برابر ١٦ میلیون دلار سرمایه اولیه اش نصیب تهیه کنندگان خود کرده، فرجام خوشی یافته است. برادران دو قلوی پنگ که با فیلم چشم توانستند جایی در میان دوستداران ژانر ترسناک برای خود دست و پا کنند، با این فیلم خیال سرمایه گذران را لااقل از جهت پروژه بعدی شان[بازسازی هالیوودی اولین فیلم موفق شان Bangkok Dangerous با شرکت نیکلاس کیج] راحت کنند.
برادران پنگ برای نشان دادن ضرب شست خود به جای شیوه رایج فیلم های ترسناک امروزی کوشیده اند تا به جای شب و مکان های تاریک در زیر نور درخشان آفتاب داکوتا تماشاگران فیلم خود را بترسانند. انتخابی که به اندازه کافی جسورانه و چالش بر انگیز است. به اینها اضافه کنید گل های آفتابگران و کلاغ هایی که مزرعه را به اشغال خود در آورده اند و ادای احترام دو قلوهای هنک گنگی به شمال از شمال غربی و پرندگان هیچکاک... و از همه مهم تر رفت و آمد فیلم میان ژانرهای مختلف و استفاده از رمزگان آنها مانند علمی تخیلی، وسترن و ترسناک و صد البته همه کلیشه های آنها بدون این که به دام اغراق بیفتد. برادران پنگ موفق شده اند تا با کنار هم گذاشتن کلیشه ها-بدون آزار بیننده- موفق به سرگرم ساختن او بشوند. یقین دارم که استخوان های هیچکاک هم در گور به لرزه نیفتاده و او هم اگر بخت دیدن این فیلم را داشت مثل هر کس دیگری ٢٠ دقیقه-بله، باور کنید فقط ٢٠ دقیقه- پس از خارج شدن از سالن سینما به راحتی آن را فراموش می کرد. با این حال برای دوستداران این دوقلوهای هنگ کنگی کوتاهی در تماشای این فیلم قابل عفو نیست. شخصاً منتظر فیلم بعدی شان می مانم!


منبع : موج نو

مطالب مرتبط

مجموعه مطالبی درباره هری پاتر و محفل ققنوس

مجموعه مطالبی درباره هری پاتر و محفل ققنوس
خیلی طبیعی است که یک فیلم پرسروصدا از یک مجموعه مشهور میان منتقدان سینمایی موضع گیری های متضادی را برانگیزد. «هری پاتر و محفل ققنوس» دو سال بعد از قسمت چهارم مجموعه هری پاتر به نمایش درآمده و برخی منتقدان آمریکایی زبان به تحسین آن گشوده اند و برخی آن را اثری ضعیف قلمداد کرده اند.
طرفین برای دیدگاه خود استدلال هایی دارند، اما وجه مشترک همه نقدهای مثبت و منفی، اشاره به دنیای تیره ای است که دیوید ییتس کارگردان بریتانیایی در «محفل ققنوس» خلق کرده است و این که بیش از اکشن و حادثه، فیلم صحنه طرح ها و نقشه هایی است که دو قطب خیر و شر ماجرا علیه یکدیگر شکل می دهند. همچنین تبدیل شدن بلندترین داستان جی.کی .رولینگ به کوتاه ترین فیلم مجموعه تا به حال نیز مورد توجه منتقدان قرار گرفته است.
برای پی بردن به بخشی از استدلال های موافقان و مخالفان، از هریک از طرفین یک نقد انتخاب شده است؛ جیمز براردینلی یکی از همراه ترین منتقدان فیلم است که نوشته اش سراسر تحسین از کارگردان و فیلمنامه نویس و گروه بازیگران است.
او به فیلم درجه «-A» داده از سوی دیگر کرک هانیکات با اهدای نمره «-C» یکی از منفی ترین مطالب را درباره «محفل ققنوس» نوشته است. البته تجربه نشان داده که قضاوت آنی درباره آثاری از نوع سری هری پاتر نمی تواند خیلی ماندگار باشد و باید تا نمایش قسمت آخر صبر کرد. از سوی دیگر همواره خطر مقایسه فیلم ها با یکدیگر وجود دارد که راه را بر نگاه به هر یک از فیلم ها به عنوان اثری مستقل می بندد.
جیمز براردینلی؛ مجموعه هری پاتر در پنجمین قسمت به سطح عالی تری ارتقا یافته است. علاوه بر فراهم کردن حادثه و ماجراجویی کنترل شده و خوش آهنگ، «هری پاتر و محفل ققنوس» توانسته حماسه اثیری را که در چهار فیلم قبلی- به خصوص دو قسمت آخر- شکل گرفته بود، تکمیل کند.
با این فیلم احساس می کنیم در کنار چیزی عظیم، تیره و بدشگون نشسته ایم. از زمان فیلم اول که توسط کریس کلمبوس ساخته شد، فیلم ها به تدریج تیره تر شده اند. «محفل ققنوس» به جرات سیاه ترین آنها است و نمی تواند برای بچه های کوچک مناسب باشد.
احتمالاً این اولین فیلم هری پاتر است که نمی تواند به خود متکی باشد. ارجاع های زیادی به وقایع گذشته و شخصیت های بسیاری از فیلم های قبلی وجود دارد و احتمالاً برای تماشاگران تازه کار دردسر ایجاد می کند. این یک پیشرفت خوشایند است که نشان می دهد مجموعه از مقدمه چینی عبور کرده و به درون رویارویی خیر و شر رسیده است. اگرچه «محفل ققنوس» پایان داستان نیست و این حس را می دهد که توفان تازه ای در راه است. باید شکرگزار باشیم که تنها ۱۸ ماه طول می کشد تا قسمت بعدی به نمایش در آید.
این نخستین فیلم هری پاتر است که توسط استیو کلووس اقتباس نشده است (او فیلمنامه شاهزاده دورگه را می نویسد). مایکل گلدنبرگ در فیلمنامه «محفل ققنوس» کار قابل تحسینی انجام داده و داستان پر از جزئیات رولینگ را به یک بسته فشرده تبدیل کرده که تنها دو ساعت و ربع طول می کشد و در عین حال هیچ یک از خطوط پلات اصلی را از دست نداده است. مطمئناً خیلی چیزها کنار گذاشته شده، اما طرفداران کتاب متوجه می شوند که فیلم به داستان وفادار است، هرچند که بیش از حد اسیر داستان نیست. برای آنها که هری پاتر را تنها از طریق سینما دنبال می کنند، فیلمنامه واضح است و با سرعت زیاد حرکت می کند و احتیاجی به خواندن داستان برای فهمیدن خط داستانی نیست.
دیوید ییتس چهارمین نفری است که روی صندلی کارگردانی مجموعه می نشیند. در میان چهار کارگردان، او سابقه تاثیرگذار کمتری دارد و بیشتر دوران کاری خود را در تلویزیون بریتانیا گذرانده است. دیدگاه او به دنیای هری پاتر بسیار شبیه به مایک نیوول سازنده «جام آتش» است؛ فضایی خاکستری و افسرده که تاریکی بر همه چیز سایه انداخته است. حیرت و شعف از جادوی دو فیلم اول رفته و حالا جادو بیشتر به چیزی خطرناک و ترس آور شبیه شده است.
در «محفل ققنوس» خطوط نبرد میان لرد ولدمورت (رالف فاینس) و لژیون مرگ خواران او از یک طرف و هری پاتر (دانیل رادکلیف) و دوستانش در محفل رسم شده است. هری توسط برخی همکلاسی ها و بزرگسالان عضو محفل حمایت می شود، اما کسانی هم هستند که به اعلام هری مبنی بر بازگشت لرد ولدمورت بدگمان اند.
وزارت سحر و جادو در ورای این ماجراها توطئه ای می بیند و دلورس آمبریج (ایملدا استانتون) را به عنوان بازرس به هاگوارتز می فرستد تا امور را بررسی کند. پس از ربودن مقام دامبلدور او نگاهش را بر هری متمرکز می کند. اما نیروهای شیطانی گسترده شده اند و هری باید به دوستانش آموزش دهد که چگونه از خود دفاع کنند یا خطر نابودی را به جان بخرند. آمبریج می خواهد درس های جادویی مخفی هری را متوقف کند و هر کاری لازم است برای این هدف انجام می دهد. این درحالی است که نقشه های ولدمورت ریشه دوانده اند.
«محفل ققنوس» شخصیت پردازی را که در کتاب های گذشته بود، ادامه می دهد. شخصیت ها به تدریج پیچیده تر شده اند و منافع، خشم و حسادت در درونشان رشد کرده است. فیلم هرگز به ورطه رمانس یا فیلم های بعد از مدرسه ای نمی افتد، اما شخصیت ها چیزهای بیشتری از بر زبان آوردن وردهای لاتین و رام کردن حیوانات جادویی دارند که انجام دهند.
در مرکز داستان رفاقت میان هری، رون و هرمایونی قرار دارد، نه نبرد با ولدمورت. این سه دوست حالا نوجوان شده اند و مناسبات شان با فیلم های اول متفاوت است. اما گذر سال ها پیوندشان را محکم تر کرده است.
دانیل رادکلیف و روپرت گرینت (در نقش رون ویزلی) به بازیگران خوبی ارتقا یافته اند. رادکلیف فرصت یافت تا سطح کار خود را روی صحنه تئاتر نشان دهد و گرینت استعدادش را در فیلم «درس رانندگی» صیقل داد. اما واتسون (در نقش هرمایونی گرنجر) حلقه ضعیف بازی در فیلم است و با دو بازیگر دیگر هماهنگی ندارد. تنها نقشی که او تا به حال بازی کرده است، هرمایونی است. مانند همه فیلم های هری پاتر ترکیب بازیگران بزرگسال فهرستی از بزرگان سینمای بریتانیا است؛ مایکل گامبون، مگی اسمیت، رالف فاینس، اما تامپسون و آلن ریکمن در کنار ایملدا استانتون و هلنا بونهام کارتر، که هردو برای اولین بار در هری پاتر بازی می کنند. ریکمن بار دیگر ثابت می کند ابهام می تواند موثرتر از شرارت خالص باشد.
اسنیپ با بازی او از ولدمورت با بازی فاینس خیلی ترسناک تر است. اما وقتی پای برانگیختن نفرت مخاطبان در میان باشد، هیچ کس این کار را بهتر از ایملدا استانتون نمی کند. بخشی از این کار به دلیل آن است که لبخند او به ندرت محو می شود.
به گمان من فیلم های هری پاتر به شکل تصاعدی بهتر شده اند. در آغاز فیلمسازان بسیار مرعوب کتاب ها بودند. با گذشت زمان، آنها آزادی عمل به دست آورده اند و اجازه داده اند فیلم ها هویت مستقلی به دست آورند که هر چند به داستان های بسیار موفق جی.کی.رولینگ وابستگی دارد، اما اسیر آنها نیست. شنیده ام عده ای گفته اند «محفل ققنوس» یکی از ضعیف ترین داستان های هری پاتر است، اما با استدلال می توان گفت بهترین فیلم مجموعه همین «محفل ققنوس» است.
هرچند سبک ییتس با کار آلفونسو کواران (زندانی آزکابان) برابری نمی کند، اما استحکام بیشتری دارد. فیلم در جریان است و حرکت می کند. این حس دست می دهد که پیشرفت وقایع قابل پیش بینی نیست. جلوه های ویژه هرچند در میان فیلم های تابستان امسال بهترین نیستند، اما بهتر از حد کافی کار خود را می کنند و چندین نما نفس را در سینه حبس می کنند. وقتی از سالن بیرون آمدم تجربه ای فراتر از له شدن زیر صحنه های انفجار بی احساس و روبوت های بی روح داشتم.
وقتی «هری پاتر و سنگ جادو» در سال ۲۰۰۱ به نمایش درآمد، حسی مانند سقوط از آبشار ایجاد کرد، نسخه کودکانه «ارباب حلقه ها» شش سال بعد از تریلوژی تالکین به پایان رسید، اما سریال طولانی رولینگ هنوز گام برمی دارد. با «محفل ققنوس»، هری پاتر واقعاً به خودش آمده و به عهدی که با «زندانی آزکابان» و «جام آتش» بسته بود، عمل کرده است.
این فیلم ها دیگر داستان های جذاب ساحران و جادو و چیزهایی که در شب منفجر می شوند، نیستند، بلکه داستان های سیاه هستند، جایی که تم ها و موجودات مدام از ریخت می افتند، در حالی که قاب ها با سروصدا کج می شوند. «محفل ققنوس» از زمان آغاز مجموعه سینمایی هری پاتر بهترین پیشنهاد است و یکی از معدود دلایلی که طی تابستان ۲۰۰۷ می توان ریسک رفتن به مالتی پلکس ها را به جان خرید.

وبگردی
فیلم | رسوایی جدید در رسانه ملی؛ مقصر فریب مردم کیست؟
فیلم | رسوایی جدید در رسانه ملی؛ مقصر فریب مردم کیست؟ - فیلم - پدری که در برنامه «فرمول یک» علی ضیا ادعا کرد به خاطر تامین هزینه‌های درمان فرزندش اقدام به فروش کلیه‌اش کرده، مردم را فریب داده است.
«بیان واضحات و تکرار مکررات» ؛ نتیجه 7 سال بودجه و تشکیلات و همایش و جلسه!
«بیان واضحات و تکرار مکررات» ؛ نتیجه 7 سال بودجه و تشکیلات و همایش و جلسه! - مثلاً سنت های الهی که در این سند آمده، در کتاب های درس بینش اسلامی دوره دبیرستان هم وجود دارد... واقعاً هزاران جلسه تشکیل داده اند که بدیهیاتی مانند خانواده بنیادی ترین واحد تشکیل دهنده جامعه است، انسان دارای اختیار است، جهان دارای نظام علّی - معلولی است، خداوند رحمان و رحیم است و ... را در سند بازنویسی کنند؟!
گلایه های جنجالی یک بازرگان با وزیر صنعت
گلایه های جنجالی یک بازرگان با وزیر صنعت - صحبتهای کنایه آمیز یک بازرگان با وزیر صنعت
ادامه داستان لُنگ و خانه سعدآباد
ادامه داستان لُنگ و خانه سعدآباد - ۱- خب چی میشه ولایتی بجای توصیه به لُنگ پوشی، بملت توصیه کنه تو سعدآباد مالک خونه بشن ویک سومشو وقف کنن؟ ۲- اینجور واینجا صاحبخونه شدن و بعد توجیه وقف، آدمو یادحافظ میندازه: فقیه مدرسه دی مست بود و فتوی داد که می‌حرام، ولی بِه زمالِ اوقاف است
عبدی : آقای ولایتی با خانه هزارمتری کنار کاخ سعدآباد حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند
عبدی : آقای ولایتی با خانه هزارمتری کنار کاخ سعدآباد حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند - حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند؟مردم نیازی به این توصیه‌هاندارند اگرلازم باشد آن‌قدر شرف دارندکه از خودشان دفاع کنند ولی این دفاع،منحصربه دفاع دربرابر دشمنان خارجی نمی‌شود که باید وضعیت خیلی‌ها رادر داخل هم بررسی کرد.
فیلم | حمله به پلیس در اهواز به درگیری مرگ‌بار انجامید!
فیلم | حمله به پلیس در اهواز به درگیری مرگ‌بار انجامید! - فیلم - حمله فرد متهم در بازار پرنده فروشان اهواز به پلیس آگاهی منجر به درگیری مرگبار شد.
ماجرای عجیب منزل های مسکونی در همسایگی کاخ سعد آباد
ماجرای عجیب منزل های مسکونی در همسایگی کاخ سعد آباد - ماجرای عجیب دو منزل مسکونی در همسایگی کاخ سعدآباد و حسین فریدون و نهاد ریاست جمهوری
فیلم | لحظه حمله جن‌ها به یک مرد در کرج! (۱۶+)
فیلم | لحظه حمله جن‌ها به یک مرد در کرج! (۱۶+) - فیلم - به تازگی شخصی در فضای مجازی فیلمی منتشر کرده که مردی ادعا می کند در پارکینگ خانه اش مورد حمله جن ها قرار گرفته است.
فیلم | درس خجالت‌آوری که یک توریست به ایرانی‌ها می‌دهد!
فیلم | درس خجالت‌آوری که یک توریست به ایرانی‌ها می‌دهد! - فیلم - پاول یک توریست اهل چک است که با موتورسیکلتش دنیا را می گردد و یک هفته در ایران اقامت داشته است. ویدئوی سلفی که او در طبیعت ایران از خود و اقدام پسندیده اش منتشر کرده برای همه ایرانیان جای تامل دارد.
فیلم | جنازه غرق در خون ملکه زیبایی عراق (۱۶+)
فیلم | جنازه غرق در خون ملکه زیبایی عراق (۱۶+) - فیلم - قتل مدل و ملکه زیبایی عراق از روز گذشته سوژه رسانه ها شده و پلیس تحقیقات ویژه ای را برای دستگیر قاتل وی انجام داده است. تصاویر منتشر شده از جنازه غرق در خون وی را در ویدئوی زیر می بینید.
جنجال بنر سربازان اسرائیلی در شیراز
جنجال بنر سربازان اسرائیلی در شیراز - عکس این بنرکه گفته می‌شود نمایشگر تصویری از سربازان رژیم صهیونیستی است طی روزهای اخیر در فضای مجازی دست به دست می‌شد و واکنش‌هایی به همراه داشت.
عکسی آموزنده از سفر نیویورک
عکسی آموزنده از سفر نیویورک - پوشه‌های پُر از برنامه فرانسوی‌ها در برابر دستان خالی تیم ایرانی. به کاغذ ها و پرونده های موجود روبه روی تیم فرانسه دقت کنید!
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر - وزیربهداشت بهترین توصیه رو به اون پیرمرد بیچاره کرد که گفت: خودت بمال. پیرمرد باید دستش رو محکم می‌مالید به گوش وزیر تا یک بار هم که شده از تخت اخلاق فرعونی بیاد پایین
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص - کاش در این میان یکی به ما بگوید که بالاخره بی حجاب بد است، خوب است؟ چه زمانی بد است؟ چه زمانی خوب است؟
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی - حمید رسایی عضو جبهه پایداری در صفحه شخصی خود در شبکه توییتر نسبت به اهانت زشت امیر تتلو به امام حسین (ع) و 72 تن از یاران باوفایش واکنش تندی نشان داد.
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+)
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+) - پزشکان هنگامی که یک نوزاد دختر اندونزیایی را در یکی از بیمارستان های این کشور به دنیا آوردند بسیار وحشت زده شدند. نوزاد تازه متولد شده با یک چشم بزرگ روی پیشانی اش متولد شد و پس از هفت ساعت درگذشت.
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای !
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای ! - فردی به نام علی‌اکبر رائفی‌پور كه رسانه‌‌های اصولگرا از او به عنوان «استاد، محقق و پژوهشگر» یاد می‌كنند! در تاریخ 29 اردیبهشت 96 (در كوران انتخابات ریاست‌جمهوری) در نامه‌ای سرگشاده به امیرحسین مقصودلو (تتلو) نوشت: «امیر جان بخوان، تو باید بخوانی، عیبی ندارد! سرت را بالا بگیر و خدا را شکر کن که به واسطه تو این همه نفاق را آشکار کرد! دلت محکم باشد پهلوان! تو فقط بخوان، بخوان
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی - انتشار عکس‌های نشستن احمد خمینی زیر کولر در بخش وی‌آی‌پی هیات که پوششی شیشه‌ای دارد و از سینه‌زنان جداست، پس از توضیح او که گفت آن جایگاه مربوط به «روحانیون درجه یک و دو قم» است و «اون بالا معممین میشینن که لباسشون چون زیاده باعث گرمازدگی نشه»، با واکنش‌های تندتری هم همراه بود.
واکنش جالب رهبری به روبوسی کیارستمی با داور خانم جشنواره کن!
واکنش جالب رهبری به روبوسی کیارستمی با داور خانم جشنواره کن! - واکنش جالب مقام معظم رهبری به روبوسی کیارستمی با خانم داور جشنواره کن از زبان عزت الله ضرغامی