پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ / Thursday, 24 May, 2018

شکیلا - خواننده


شکیلا - خواننده
خانم "شکیلا"در ۱۳اردیبهشت ماه سال ۱۳۴۱ در تهران به دنیا آمد.وی کوچکترین فرزند خانواده بود.از همان دوران کودکی شیفته موسیقی بود و آثار نبوغ و استعداد در او هویدا بود. در نه سالگی قطعه ای برای تلوزیون اجرا کرد و آنچنان مورد توجه قرار گرفت که در پی آن برای خوانندگی دعوتش کردند اما از آنجایی که کم سن وسال بود و خانواده اش نیز راضی نبودند قبول نکرد و به موسیقی در حد شرکت در برنامه های مدرسه و مسابقات استعدادهای درخشان و گاهی نیز هنرمندی در محافل خانوادگی قناعت کرد او همچنین تحصیلاتش را نیز با موفقیت پی گرفت.
شکیلا در پانزده سالگی به فراگیری موسیقی ملی و ردیف های آوازی نزد مرحوم استاد محمود کریمی پرداخت آن سالها (۱۳۵۶و۱۳۵۷) اوج مبارزات انقلابی بود و شرایط خاصی در ایران حاکم بود که سبب شد هنرستان موسیقی تعطیل شود و شکیلا در پیگیری موسیقی محدود شد اما وی در راه خود استوار بود تا اینکه در ۱۸ سالگی برای ادامه آموختن موسیقی کلاسیک به آمریکا رفت و تصمیم گرفت به آرزوی دیرین خویش جامه عمل پوشاند.شکیلا در سال ۱۳۶۸اولین آلبوم خود را با همکاری بابک افشار به بازار روانه کرد و با عرضه این آلبوم به طورحرفه ای وارد دنیای موسیقی به خصوص خوانندگی شد.
غنای لحن او که هدیه ای خداوندی است، در پیوند با ادبیات غنی فارسی تلفیقی کم نظیر پدید می آورد که شخصیت فروتن شکیلا نیز مکمل آن گشته و در آثارش نمایان میگردد. بی گفتگوست که چنین آثاری رتبه والائی از هنر و احساس را در شنونده بجا می گذارد.
علاقه شکیلا به عرفان و ادب عرفانی این مرز و بوم، زبان گشوده ای را برای خواندن اشعار حضرت مولانا بروی باز کرد که به آثارش در این زمینه، احساسی ملکوتی عطا می کند.
شکیلا تا امروز یازده مجموعه موسیقی به هنر دوستان ایرانی تقدیم کرده و دوستارانش همچنان و هر لحظه منتظر کارهای جدید او هستند.
تجلّی صدای شکیلا در مقام آوای بر گزیدگان شرق در مجموعه " اپراتیکا- شاین" افتخاری بزرگ برای او و هم میهمانش است. صدای او از میان دهها صدای آشنا و گمنام شرقی انتخاب شد.
ادای دین شکیلا به بزرگان موسیقی این مرز و بوم باز سازی و باز خوانی آثار ارزشمندشان است ، چه ، نقش خود را در نقل سینه به سینه احساس و آثار، از نسل و نسل های پیش به آیندگان، به نیکی درک می کند تا که امید به جاودانگی هنر را تحقق بخشد.
شکیلا رسالتش را در گرمای کانون خانواده و در پرورش فرزندانش ، شهرا د و بهراد، با آرزوی باز گشت به وطن و تقدیم اجرای زنده برنامه اش به سر زمینش می بیند ودر شوق آن روزگار می گذراند.یکی از افتخارات زندگی هنری شکیلا دریافت جایزه آکادمیک موسیقی در اکتبر سال ۲۰۰۵ میلادی به پاس آثار ارزشمند او درموسیقی ایرانی است.
علاوه بر زندگی هنری افتخار امیز او زندگی شخصی شکیلا نیز تحسین برانگیز است دربین همه خوانندگان معروف دنیابه خصوص خوانندگان زن تعداد نسبتا کمی توانسته اند هم در زندگی هنری و هم شخصی آن گونه که باید و شاید موفق باشند به تحقیق و گاهی به اذعان این افراد در مقاطعی از زمان زندگی شخصی آنها قربانی زندگی هنری شان شده و از آن باز مانده اند یا به ابتذال کشیده شده است اما در مورد شکیلا حتی تا به حال چنین شایعه ای هم نبوده است او توانسته است با حفظ اصالت و نجابت ایرانی سالهاهنرمندی کند و به طور همزمان در همه عرصه های مختلف زندگی موفق باشد . در حال حاضر شکیلا به عنوان یکی از محبوبترین خوانندگان ایرانی می درخشد و طرفداران بسیاری دارد.

http://poroge.parsiblog.com/-۲۳۱۷۹۹.htm

مطالب مرتبط

رضا صادقی

رضا صادقی
«رضا صادقی»، خیلی‌ زود و به صف هنرمندان محبوب كشور پیوست، بچه جنوب است، دلش كه می‌‌گیرد، برای غربت ناصر عبدالهی گریه می‌‌كند، آخرین آلبوم او كه در بازار موسیقی است، نامش «وایسا دنیا» می‌‌باشد، آلبومی با ۱۴ ترانه كه حسابی همه را غافلگیر كرده است... در ۲۵ مرداد سال ۱۳۵۸ در محله شیراول بندرعباس دیده به جهان گشود، پس از معصومه خواهرش، فرزند دوم خانواده است.
اصالتا از اهالی میناب می‌‌باشند، پس از او سه خواهر و یك برادر فرزندان خانواده صادقی را تشكیل می‌‌دهند... آخرین گفته‌های صادقی را بخوانید او می‌‌گوید: دلم از همه چیز گرفته است، از عشق، از معشوق، كارهایم و روزمرگی...
▪ دیدم هر كاری می‌‌كنم، حرف‌هایم به گوش دنیا نمی‌‌رود كه نمی‌‌رود، به همین خاطر گفتم از توصیه خداوند استفاده كنم كه می‌‌گوید: از روح خودم در تو دمیدم. آری این مرتبه از موضع قدرت حرف زده‌ام. و به دنیا گفته‌ام كه «وایسا (نگهدار) كه من می‌‌خواهم پیاده شوم». می‌‌خواهم پیاده شوم نه به معنای استعفا از زندگی، بلكه به خاطر ساختن یك دنیا و زندگی بهتر.
▪ جایی در شعر گفته‌ام كه «قربونت برم خدا، چقدر غریبی رو زمین». من به غربت خدا اعتقاد دارم. به خاطر بدی‌ها و پلیدی‌های نوع بشر، این انسان تمامیت خواه دنیا را پر كرده از دروغ و خدعه و نیرنگ. بیشتر تلنگر زده و تذكر داده‌ام. جایی در شعرم هست با این مضمون «همه درویش همه عارف جای عاشق پس كجاست». در واقع باید می‌‌گفته: همه درویش، همه عارف، همه عاشق، اما الان این سه برادر را از هم جدا كرده‌اند و متاسفانه خبری از عاشقی نیست و چون عشق لازمه رسیدن به درویشی و عرفان است لذا درویشی و عرفان نیز آن رنگ و بو و عمق سابق را ندارد. من می‌‌خواهم ابتدا با عشق «احساسم» را سر و شكل بخشم. پس از آن است كه نوبت به درویشی و تمرین «بی‌‌نیازی» می‌‌رسد. و اگر كسی این دو مرحله را بگذارند به درك خداوند نایل می‌‌شود (عرفان). اما متاسفانه جای عاشقا این روزها فقط توی رمان‌ها و شعارهاست (شعارهای جلب و جذب). انجمن عشاق نداریم. البته عرفا و دراویش بزرگوارند و محترم، اما عاشقا چی؟ آنها كجا هستند؟ و چرا كسی سراغی ازشان نمی‌‌گیرد. به قول حمید هامون «ببین به سر عشق چی اومد؟»... و به نظرم این ساده‌لوحانه است كه عشق و عاشقی را به فراموشی سپرده‌ایم.
▪ رنگ و نور و امید جای «مشكی» را نگرفته‌اند، اما با آن همراه شده‌اند؛ در آلبوم جدید من. در واقع دوست داشتم این بار بیشتر از امیدواری بخوانم.
▪ به این نتیجه رسیدم كه باید از امیدواری هم گفت. من هم مثل قبل از آدم‌ها شكست خورده‌ام. وسط ضبط آلبوم پیرهن مشكی، دیدم دارم نمك می‌‌شم رو زخما، آروم آروم رفتم سراغ خوندن و گفتن از مرهم.
▪ یك سری برای آدم آرزوی موفقیت می‌‌كنند. یك سری اما اقداماتی هم انجام می‌‌دهند تا تو به موفقیت برسی. من هم این‌طوری خوانده‌ام. «كم نشو تو وحشت باغی كه سوخته / سكه خندتو كی به غم فروخته» و یا: نگو تقدیر ما صد تا گره داره / قحطی نورو نذار پای ستاره. گفتم: حالا كه یك سری «رضا صادقی» را انتخاب كرده و به شعرها و ساخته‌هایش گوش می‌‌دهند، پس بگذار حرف‌هایی بزنم تا شاید لحظه‌ای از زندگی‌شان را «رویایی» كند.
▪ آهنگساز آلبوم «وایسا دنیا» خودم هستم. تنظیم ده قطعه را نیز شخصا انجام داده‌ام، اما چهار تای باقیمانده به لطف دوستان تنظیم شده.
▪ اغلب مردم گرفتارند. فرصتی باقی نمانده تا بخواهند یك ساعت وقت بگذارند و آلبومی را در خانه بشنوند. آنها یا سر كارند یا در مسیر خانه و كار. شب هم كه برمی‌گردند خسته‌‌اند و دلزده. پر از فكر و استرس و متمایل به خواب و استراحت. پس، مناسب‌ترین زمان، وقتی است كه در اتومبیل‌شان نشسته‌اند. آنها را ابتدا «كیك» قطعات جذب می‌‌كند. بعد نوبت به بیس و سپس سرعت آهنگ‌ها می‌‌رسد. خسته كه شدند، به شعرش گوش خواهند داد.
▪ اكثر كارها اگر چه به لحاظ تكنیكال نزدیك به سلیقه‌های امروزی ساخته می‌‌شوند، لیكن از نظر محتوا «تهی» و خالی هستند. به همین خاطر، تصمیم گرفتم تا من هم به سراغ رتیم ترانس بروم، اما شعری را در این قالب اجرا كرده‌ام كه دوست دارم آن را بشنوم. یعنی به خاطر آهنگ از محتوا نگذشته‌ام، بلكه محتوا را در لباسی جدید جاسازی كرده‌ام. مثل مشكی رنگ عشقه كه به لحاظ «مضمونی» نباید در قالب شیش و هشت خوانده می‌‌شد، ولی من این كار را انجام دادم تا «جذاب» باشد. غیر از این بود، مردم به سراغ این قطعه نمی‌‌رفتند و حرف دلش را نمی‌‌شنیدند. الان هم موسیقی
چندبار اول جذابیت دارد، پس از آن شعر هم زمزمه خواهد شد و محتوا و پیام آن به گوش مخاطب خواهد رسید.
▪ «خدا رو می‌‌خوام، نه واسه سكه و سكو یا مقام / خدارو می‌‌خوام، كه فقط تورو نگاه داره برام» ناگفته بعدی‌ام دنباله این شعر است. یعنی می‌‌خواهم بگویم كه «من نمی‌‌توانم مولانا یا حافظ شوم، اگر عشق زمینی را تجربه نكنم». به همین خاطر می‌‌خواهم عاشق كسی شوم كه نگاهش با من یكی است. و بعد از خدا خواهم خواست تا این عشق را برایم نگه دارد.
▪ كفر بود، اما من بهشان گفتم كه به نقل از داستان موسی و شبان «باید برای وصل كردن آمد» و هر كس برای صدا كردن خداوند ادبیاتی دارد و البته راه و روشی. البته به قول حافظ «هر كسی از ظن خود شد یار من»، لذا می‌توان به هر پدیده‌ای نگریست و برداشت متفاوتی از آن كرد. اما نگاه من این بوده كه بگم «می‌دونم این خدای مهربون چقدر اذیت می‌شه وقتی كه می‌بینه اشرف مخلوقاتش اینطور در تیرگی فرو رفته و قدر خودش رو نمی‌دونه».
▪ وقتی «تو كه تنها نمی‌مونی، من تنها رو دعا كن» را سرودم، فرزاد حسنی پیشم بود. بهش گفتم: دیگه نمی‌تونم ادامه بدم و ازش خواستم تا دنباله شعر را او بسراید. فرزاد هم گفت: خاطراتمو نگه دار، اما دستامو رها كن... دست تو اول عشقه، بسپرش به آخرین مرد... مردی كه پشت یه دیوار، واسه چشمات گریه می‌كرد.
▪ تو هر كاری اولش مردم فقط به دو، سه ترانه‌ای كه ریتمیك‌تر از بقیه است گوش می‌دهند، اما خسته كه شد به سراغ سایر آهنگ‌ها می‌روند. من هم چون احساس كردم كه ممكن است حالا حالاها این فرصت نصیبم نشود تا دوباره بخواانم، با ۱۴ قطعه به سراغ مردم آمدم تا حرف‌های دلم را بزنم.
▪ مفهوم مجاز و غیرمجاز را هنوز درك نكرده‌ام. من اگر چهار سال پیش می‌گفتم: چه خوشگل شدی امشب... یا «تو خودت قندو نباتی، شكلاتی، شكلاتی»، آن وقت می‌شد كارهای امروزم را در قیاس با آنها مجاز خواند، اما بین كارهایی كه مجوز نگرفته‌اند و قطعاتی كه به آنها مجوز داده شده فاصله‌ای وجود ندارد تا بتوانم مفهوم مجاز و غیرمجاز را (در مورد كارهای خودم) درك كنم.
▪ در یكی از ترانه‌هایم گفته بودم: «تیكه‌ای بودی از دلم، گندیدی و بریدمت». بعد اصلاحیه خورد تا گندیده‌ای به خشكیده‌ای تغییر یابد. واقعا نمی‌دانم چرا، چون به هر حال «گندیدن» هم واژه‌ای مستعمل است و مثلا وقتی میوه‌ای می‌گندد نمی‌گویند خشكیده و یا تبدیل به كامپیوتر شده، با این حال چاره‌ای نیست جز تن دادن به این تغییرات.
▪ رفته بودم برای اجاره كردن یك خانه. جایی بود با میز و صندلی و كامپیوتر و كلی هم تلفن و آقایی با كروات. بسیار خوش برخورد و با پرستیژ، مثل سریال «زیرزمین» (كه ماه رمضان پخش شد) سندی آوردند. دیدیم. برگه‌ای هم از طرف اتحادیه، به همین خاطر اعتماد كردم و بیست میلیون پولم را به آن آقا سپردم؛ غافل از این‌كه آن خانه را به چند نفر دیگر هم اجاره داده بودند.
▪ فرزاد حسنی دوستی است «فوق‌العاده» با این حال، او به هنگام انجام كار فقط به كیفیت كار می‌اندیشد و بس. یعنی «رفیق‌بازی» را قاطی برنامه‌های كاری‌اش نمی‌كند، به همین خاطر اگر می‌بینید كه بدون اطلاع من «رضا صادقی» را برای خواندن تیتراژ برنامه فوق‌العاده انتخاب كرده، به طور قطع به دلیل نزدیك بودن جنس صدای من است به حال و هوای شعر و فضای برنامه. باور كنید من تا چهار روز پیش از انتخاب فرزاد خبر نداشتم. آن روز (چهار روز پیش) مهران خالصی زنگ زد و گفت: كار «فوق‌العاده» را به كجا رسانده‌ای؟! و من تازه آنجا بود كه متوجه قضیه شدم.
▪ سرگرم آهنگسازی‌ام برای علی لهراسبی، محمد نبی و چند نفر دیگر. میان ایشان علی دلش می‌خواست تا آهنگ كلیه قطعاتش را من بسازم، اما به او گفتم كه اجازه بده دو، سه قطعه برایت بسازم، بعد اگر راضی بودی، به همكاری‌مان ادامه خواهیم داد. بدین ترتیب دست او را باز گذاشتم تا در صورتی كه از آهنگ‌های من خوشش نیامد تو رودربایستی گیر نكند و بتواند سراغ بقیه برود.
▪ این روزها بیشتر از هر نكته‌ای به دنبال آرامشم.
▪ آلبوم... كلاهبرداری... یك سری مسائل و مشكلات دیگر كه حسابی خسته‌ام كرده.
▪ قبلا هم گفته بودم كه پیرهن مشكی «بهترین آلبوم» من نیست. بعد هم وعده دادم كه آلبوم بعدی به مراتب بهتر از كار در خواهد آمد. به همین خاطر و با توجه به تغییراتی كه در ماهیت و ریتم «وایسا دنیا» به وجود آورده‌ام، از آن بیم داشتم كه مبادا مخاطب رضا صادقی تغییرات او را پس بزند و با آن كنار نیاید.
▪ طرح دو ویدئوكلیپ كه در قالب یك VCD ارائه شده و جزو «پك» (بسته) آلبوم جدید من است، از خودم بود. تهیه‌كننده‌اش آقای حسین‌خانی (شركت ایران گام) و مجری آن جناب «منصوریار».
▪ دلم نمی‌خواست در كلیپ‌هایم از عناصری نظیر گیتار و شومینه و اتومبیل و خانم استفاده شود، در نتیجه همین خواسته اجرای كار را برای آقای منصوریار دشوار می‌كرد. با این حال، كارگردان از عهده آن برآمد و ما یكی از كلیپ‌ها را در شهر غزالی ساختیم و دیگری را در ویلای یكی از دوستان.
▪ به خاطر مردم این كلیپ‌ها را ساختیم و برای آن‌كه‌ آنها بتوانند راحت آن را تماشا كنند مجوز گرفتیم و كلی هزینه كردیم تا این دو را روی VCD بیاوریم و در اختیار بازار قرار دهیم. به همین خاطر، از مسئولان محترم شبكه‌های ماهواره‌ای، «عاجزانه» و ملتمسانه تقاضا می‌كنم كه این ویدئوكلیپ‌ها را روی آنتن نفرستند. من اگر قصد چنین كاری را داشتم، این همه هزینه نمی‌كردم و اصلا پیش از آن‌كه‌ پخش كلیپ بعضی‌ها از شبكه ماهواره‌ای برایشان دردسرساز شود كلیپ‌های خود را در اختیار شبكه‌های مورد نظر می‌گذاشتم، پس وقتی این كار را نكرده‌ام، یعنی نخواسته‌ام تا چنین اتفاقی بیفتد. امیدوارم متولیان موسیقی پاپ در وزارت ارشاد شرایط مرا درك كنند، زیرا دلم نمی‌خواهد به واسطه خطای چند شبكه ماهواره‌ای، ضمانت‌هایی كه گرفته بودم را از دست بدهم.
▪ حتی آقای حسین‌خانی نیز این ماجرا را پیگیری كرده و از مدیران ایران موزیك خواسته تا كلیپ‌هایم را پخش نكنند، اما آنها در جواب گفته‌اند كه «ما این كارها را از طریق شما تهیه نكرده‌ایم و چون از بازار خریده‌ایم لذا به پخش‌شان ادامه خواهیم داد». بله شاید این كلیپ‌ها از ده‌ها كانال دیگر نیز پخش شود، اما همه بدانند كه چنین اتفاقی با رضایت من نخواهد افتاد و نسبت به آن سخت معترضم.

وبگردی
نخل طلای کن در فرودگاه به جعفر پناهی رسید
نخل طلای کن در فرودگاه به جعفر پناهی رسید - عوامل فیلم «سه رخ» با استقبال جعفر پناهی به ایران بازگشتند و جایزه جشنواره فیلم کن را به او رساندند. جعفر پناهی به همراه نادی ساعی ور، برای فیلم "سه رخ" جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره فیلم کن امسال را دریافت کردند اما به دلیل آنکه پناهی ممنوعیت قانونی برای خروج از کشور داشت، موفق به حضور در جشنواره و دریافت جایزه نشد.
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد!
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد! - در ادامه حضور چهره های شناخته شده در کمپین "خانم گزارشگر"، این بار آزاده نامداری مجری تلویزیون تلویزیون اقدام به گزارش فوتبال کرد. او برای این کار بازی خاطره انگیز ایران - استرالیا در مقدماتی جام جهانی 98 فرانسه را انتخاب کرده است که گزارش ضعیف او با انتقادات فراوانی مواجه شده است، تا حدی که وبسایت مربوط به این کمپین ویدئوی گزارش این او را از سایت حذف کرد.
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی - عکسی از حضور سید ابراهیم رئیسی در مراسمی ویژه منتشر شده است که گفته می شود متعلق به کنفرانس افق نو در مشهد بوده است. در این عکس حرکات عجیب خانمی با لباس های قرمز، چفیه بر گردن و پرچم در دست در مقابل ابراهیم رییسی به چشم می خورد که توجه کاربران بسیاری را در شبکه های اجتماعی جلب کرده است!
حمله ماموران شهرداری به پلیس راهور!
حمله ماموران شهرداری به پلیس راهور! - حمله ور شدن ماموران سد معبر شهرداری به ماموران راهنمایی رانندگی
دستگیری معروف ترین شرور تهران، در ۵۰۰ متری مرز ترکیه
دستگیری معروف ترین شرور تهران، در ۵۰۰ متری مرز ترکیه - شرور سطح یک که در آخرین اقدام خود یکی از دوستانش را در منطقه ولنجک به قتل رسانده بود؛ در ۵۰۰ متری مرز ترکیه دستگیر شد.
لحظه ریزش وحشتناک کوه در جاده هراز!
لحظه ریزش وحشتناک کوه در جاده هراز! - ریزش ناگهانی کوه که توسط مسافران به ثبت رسیده است...!
همسر محسن افشانی با ریش و سبیل در استادیوم آزادی دستگیر شد
همسر محسن افشانی با ریش و سبیل در استادیوم آزادی دستگیر شد - قبل از شروع بازی تیم‌های پرسپولیس و الجزیره یکی از بازیگران سینما کشورمان قصد داشت به همراه همسرش وارد ورزشگاه آزادی شوند که این دو نفر توسط نیروهای انتظامی بازداشت شدند.
فیلم | خسرو معتضد: جسد مومیایی قطعا متعلق به رضاخان است
فیلم | خسرو معتضد: جسد مومیایی قطعا متعلق به رضاخان است - فیلم - در ویدئوی زیر بخشی از صحبت های خسرو معتضد، مورخ را می شنوید که نتیجه تحقیقاتش را درباره مومیایی پیدا شده در حرم حضرت عبدالعظیم بیان می کند.
پهلوانان این روزهای ما
پهلوانان این روزهای ما - تصویری زننده و به شدت ناراحت کننده بر جا مانده از مسابقه انتخابی تیم ملی کشتی ایران که به کتک کاری و جنجال کشید. خانواده عبدولی باز هم پای ثابت این درگیری بود که چهره ورزش پهلوانی ایران را تیره کرد
(ویدئو) تشویق اصغر فرهادی در جشنواره کن توسط بزرگان سینمای جهان
(ویدئو) تشویق اصغر فرهادی در جشنواره کن توسط بزرگان سینمای جهان - در این ویدئو تشویق اصغر فرهادی و پنه لوپه کروز، خاویر باردم و دیگر عوامل فیلم «همه میﺩﺍنند» در جشنواره کن توسط بزرگان سینمای جهان را مشاهده می‌کنید.
فیلم حجوم داعشی‌های حاتمی کیا به یک مرکز خرید و وحشت و اعتراض مردم
فیلم حجوم داعشی‌های حاتمی کیا به یک مرکز خرید و وحشت و اعتراض مردم - عوامل فیلم «به وقت شام» روز گذشته با حضور عجیب و رعب آور در پردیس سینمایی کوروش مردم را وحشت زده کردند. در این حرکت تبلیغاتی بازیگران نقش داعش، با گریم و پوشش داعشی ها، سوار بر اسب راهی پردیس سینمایی کوروش شدند و با حضور در مرکز خرید و فودکورت مجموعه، رفتارهای عجیبی نشان دادند که باعث وحشت و اعتراض مردم شد.
تصاویر مخفی از بزرگترین مرکز فروش مواد مخدر در جنوب تهران / فیلم
تصاویر مخفی از بزرگترین مرکز فروش مواد مخدر در جنوب تهران / فیلم - این گزارش حاوی تصاویری از بزرگترین مرکز فروش و مصرف مواد مخدر در جنوب شرق تهران است که مخفیانه ضبط شده‌است.
کشتار اسب‌های کولبران / فیلم
کشتار اسب‌های کولبران / فیلم - متاسفانه طی یک ماه گذشته دستکم سه نوبت و هر نوبت دستکم 30 اسب باربر متعلق به کولبران در جنگل میرآباد شهرستان اشنویه با شلیک گلوله از پای درآمده‌اند.
سید احمد خمینی معمم شد
سید احمد خمینی معمم شد - سید احمد خمینی فرزند آیت‌الله سید حسن خمینی در حضور جمعی از علما و پدر و پدربزرگ خود در حسینیه جماران معمم شد.
دختران پرسپولیسی با ریش و سبیل در ورزشگاه آزادی!
دختران پرسپولیسی با ریش و سبیل در ورزشگاه آزادی! - امروز عکسی از 5 تماشاگر بازی روز گذشته در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان می‌دهد 5 دختر جوان با گریم‌های عجیب و حرفه‌ای خودشان را به عنوان پسر جا زده و وارد ورزشگاه شده‌اند.
اگر با وجود این مشکلات ملت قیام کند همه ما را به دریا خواهد ریخت
اگر با وجود این مشکلات ملت قیام کند همه ما را به دریا خواهد ریخت - از ملتی که ستون فقراتش شکسته انتظار مقاومت دارید؟ بسیاری از کشور فرار کردند یا جای فرار خود را فراهم آوردند اما ما جای فرار نداریم
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس!
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس! - عکس و ویدیویی منتسب به ستاره پرسپولیس فرشاد احمدزاده و ترلان پروانه بازیگر سینما و تلویزیون در فضای مجازی منتشر شده است. عجب پاپراتزی‌هایی داریم!