چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ / Wednesday, 17 October, 2018

سرکه (خلّ) Vinega


سرکه (خلّ) Vinega
کلمه سرکه از فرانسه قدیم (وینایگر) و به معنی شراب ترش گرفته شده است.
سرکه چاشنی و طعم دهنده غذاست که خواص داروئی متنوعی دارد و به‌صورت سنتی از زمان‌های قدیم مورد استفاده قرار می‌گرفته. سرکه از اکثر میوه‌های آبدار و شیرینی چون انگور، کشمش، خرما، انجیر و نیشکر و عسل و ... هم‌چنین از حبوباتی چون برنج به‌دست می‌آمده است. سرکه از تخمیر محلول‌های قنددار به الکل به وسیله قارچ ساکارومایسز و سپس تبدیل الکل به اسیداستیک به وسیله باکتری میکودرماستی به وجود می‌آید. سرکه در اصل محلول ۵ـ۱۰% اسیداستیک است که خود به تنهائی بی‌رنگ، با بوی تند و خفقان‌آور و سوزاننده است. از جمله حلال‌های اکثر مواد آلی و اغلب فلزات به ویژه جیوه است. محلول حاصل از واکنش اسیداستیک و ترکیبات فلزاتی چون استات مس بسیار سمی و کشنده است و این نکته اساسی است که در ظروف نگهداری سرکه باید به آن دقت شود.
ماندگاری سرکه نامحدود است و امروزه از آن در صنایع جهت ساخت مواد پاک کننده و حتی پلاستیک‌سازی استفاده می‌شود.
● تاریخچه:
اگرچه زمان شناسائی و تولید سرکه مشخص نیست اما گمان می‌رود ده هزار سال پیش به‌صورت اتفاقی هم‌زمان با کشف شراب به آن پی برده‌اند. بابلی‌ها سرکه را به‌عنوان چاشنی و نگهدارنده و سپاهیان روم به‌عنوان ماده آشامیدنی و پیروان مکتب بقراط (پدر علم جدید) به‌عنوان ماده با خاصیت درمانی استفاده می‌کردند. هم‌چنین در طی جنگ جهانی اول سرکه برای درمان جراحات استفاده می‌شد.
از قرن ۱۸ تلاش برای کشف علت تبدیل و فرآیند ایجاد سرکه آغاز شد، لاوازیه ثابت کرد که از اکسیداسیون الکل، سرکه ایجاد می‌شود ولی فرمول شیمیائی سرکه (CH۳COOH) توسط ریوی ارائه شد.
● روش تهیه:
سرکه اکنون به دو صورت طبیعی و مصنوعی وجود دارد. روش مصنوعی همان محلول ۴% اسیداستیک حاصل از تخمیر دوگانه و تقطیر اتانول یا استیلن است ولی روش طبیعی با استفاده از میوه‌جات آبدار و ... می‌باشد که در قدیم به دو روش تهیه می‌شده است. در روش اول آب میوه را مانند انگور گرفته و بسته به سلیقه آن را تصفیه کرده همراه با کمی سرکه آماده در ظروف سفالی یا چینی می‌ریختند و در جای گرم قرار می‌دادند.
● روش دوم:
آب میوه را (در صورتی‌که مانند خرما بدون آب باشد له شده آن را همراه با کمی آب) برای تخمیر اولیه یک هفته در ظرف در بسته قرار داده و سپس سرکه و نمک به آن اضافه می‌کردند.
مزاج: سرکه ترکیبی از امزجه گرم و سرد است. سرکه انار و نارگیل و عسل گرم و خشک‌اند. سرکه انگور، سردی بر آن غلبه دارد و در دوم سرد و خشک است. سرکه هر چه‌قدر تندتر باشد گرمیش بیشتر است و اگر تندی نداشته باشد سرد و تر است. به علاوه پختن سرکه از سردی آن می‌کاهد.
درجه خشکی سرکه بستگی به نوع میوه‌ای دارد که از آن حاصل می‌شود. (مثلاً سرکه عسل نسبت به خرما و انگور خشک‌تر و گرم‌تر می‌باشد). چنان‌چه سرکه را با غذا پزند، خاصیت متوقف‌سازی سیلان رطوبت‌ها را خواهد داشت.
● افعال:
در کل سرکه ۳ جزء دارد.
۱) گرمی که خاصیت نفوذ و تفتیح به آن می‌دهد.
۲) سردی که خاصیت قابض به آن می‌دهد.
۳) سردی و تری که غلبه دارد و باعث رخوت و ضعف اعصاب می‌شود.
سرکه قابض و بسیار مجفف (داروئی که رطوبات را از بین می‌برد) و رساننده قوای ادویه به اعضاء، سریع‌النفوذ، ملطف و قاطع اخلاط غلیظ و متوقف کننده سیلان رطوبت‌هاست و از ورود نابه‌جا جلوگیری می‌کند.
● خواص:
الف) مطابق با کتب طب سنتی:
▪ خونریزی: مانع خونریزی می‌شود (چه در حالتی که بخورند و چه بر جائی که خونریزی می‌کند بریزند، مانع خونریزی می‌شود).
▪ ورم و آماس: در هر کجا که باشد مانع ورم و آماس و یا زیاد شدن آن می‌شود ترکیب سرکه با آرد جو جهت خناق و ورم پستان و بناگوش و با خاکستر گرم جهت ورم بارد مفید است.
▪ هضم: در هضم غذا کمک می‌کند. ضد بلغم است و به نفع صفراوی مزاج‌هاست.
▪ پوست: در درمان بادسرخ (چه بخورند و چه بر موضع زخم بمالند) به کار می‌رود. داروی کژدم، و زخم‌های پیش رونده است و در درمان جراحات و زخم‌های ناخن کاربرد دارد. سرکه روی زخم مانع ورم می‌شود و از سرایت زخم واگیردرا جلوگیری می‌کند و هم‌چنین قوبا (خشونت و درشتی که در پوست صورت به‌هم رسد همراه با خارش بسیار) را از بین می‌برد. در درمان سوختگی چه با آتش و چه آفتاب‌سوختگی زود اثرترین درمان است. (دلیل آن احتمالاً اثر باکتریوسیدال و هم منبع غنی پتاسیم آن است.) و باعث کاهش خارش در محل مربوطه می‌شود. چنان‌چه زخم‌های خورنده را به‌طور مداوم با سرکه بشویند از گسترش آن جلوگیری می‌کند. سرکه جهت رفع خون‌مردگی زیر جلد مناسب است.
▪ مفصل: خوردن طولانی مدت آن به همراه عسل به درمان آرتروز، روماتیسم مفصلی و شکسته‌بندی‌ها کمک می‌کند.
▪ اعصاب: برای اعصاب هرگز خوب نیست. همراه با گوگرد در درمان نقرس مفید است. مخلوط سرکه با روغن زیتون یا روغن گل بر روی سری که به دلیل گرما درد می‌کند (صداع گرم(درد سر)، به‌عنوان مسکن عمل می‌کند. سرکه در تقویت دماغ حار و تسکین سرسام و هذیان مفید است.
▪ دندان: در تقویت لثه (چه خوردن و چه مالیدن آن بر محل به ویژه اگر با زاج بلوری حل شده باشد) مؤثر بوده، دندان لق را محکم کرده و خونریزی دندان را متوقف می‌سازد. در درمان برفک و مشکلات دهانی مؤثر می‌باشد.
▪ گوش: بخار سرکه باعث تقویت حس شنوائی و درمان کم شنوائی می‌شود و صدای گوش را برطرف می‌کند. (در درمان حاد عفونت گوش خارجی به‌عنوان باکتریوسیدال در مقابل ب.پیوسیازیس عمل می‌کند.)
▪ بینی: استعمال بخور آن باعث باز شدن مجرای بینی می‌شود.
▪ چشم: سرکه به همراه عسل برای رفع لکه‌های بدرنگ زیر چشم مفید است. هم‌چنین سرکه زیاد باعث ناتوانی و ضعف بینائی می‌شود.
▪ گلو و سینه: در درمان افتادن زبان کوچک مفید است، مانع از ورود خلط به گلو می‌شود. نوشیدن سرکه گرم در درمان سرفه‌های مزمن بارد و تنگی نفس و کنده شدن زالوئی که به حلق چسبیده باشد هم‌چنین درمان ذات‌الریه، ذات‌الجنب و مصرف آن به‌صورت غرغره در درمان خناق و امراضی مانند آن مفید است.
▪ اندامان غذائی: با معده گرم و تر سازگار است. اشتهاآور و کمک هضم است. معده را دباغ (آن‌چه بدان پوست پیرایند) می‌دهد. همراه پیاز برای از بین بردن بوی بد دهان به سبب مشکل معده به کار می‌رود. مداومت در خوردن سرکه به‌صورت ناشتا قاتل کرم معده است.
▪ رحم و روده: سرکه روده راست (رکتوم) و رحم بیرون آمده را به داخل بر می‌گرداند. همراهی سرکه گرم و نمک در درمان قارچ‌ها و انگل‌های روده‌ای مؤثر می‌باشد.
▪ زهرها: در بهبود جای نیش حشره مفید است. سرکه گرم برای زهری که سرد کننده بدن و سرکه سرد برای سمی که گرم کننده است به کار می‌رود. برای رفع خاصیت سمی افیون و شوکران استفاده می‌شود. سرکه انگور وحشی همراه با نمک در گازگرفتگی سگ حار مفید است. سرکه گرم چون استفراغ‌آور است برای درمان و دفع مسمومیت مفید است.
▪ کاهش وزن: هر چند سرکه اشتهاآور است اما خود سرکه در کاهش وزن کمک می‌‌کند.
● مضرات:
سرکه برای افراد پیر و سوداوی مزاجان و بیماران ریوی و افراد با درد مفاصل و ضعف احشاء و رحم مضر است. هم‌چنین مضر اعصاب و باه (شهوت و منی) و ناقهین (از بیماری بهبود یافتن) است. سرکه موجب ضعف بینائی و زردی رنگ رخسار و لاغری بدن می‌شود. مصلح آن شیرینی‌ها و آب گوشت چرب است.
ب) یافته‌های نوین:
کاربرد سرکه به‌عنوان دارو و به عهد قدیم بر می‌گردد و (علت خواص ضد میکروبی آن است و به‌عنوان آنتی‌بیوتیک و برای تسکین جراحات به خوبی دیگر داروها کاربرد دارد).
ثابت شده است که اسیداستیک نقش مهمی در متابولیسم بدن دارد. در آزادسازی انرژی از چربی‌ها و کربوهیدرات‌ها اثر دارد و در گسترش چربی‌ها و قندها و اسیدهای آمینه و هموگلوبین شرکت دارد. در مسمومیت‌زدائی داروها نیز سرکه کاربرد دارد (ترکیب سولفانامیدها با استات تشکیل ترکیبی می‌دهد که به لحاظ بیولوژی غیر فعال بوده، آسان‌تر دفع می‌شود)
در درمان گرفتگی عضلانی ناشی از کمبود پتاسیم، درمان قارچ انگشتان (به دلیل تغییر PH)، درمان تب‌های ضعیف کاربرد دارد. به دلیل تقویت ماهیچه‌های بدن برای ماهیچه‌ قلب نیز مفید است. در درمان سکسکه کاربرد دارد.
امروزه داروی oxymel که از ترکیب عسل و سرکه برای تسریع در خلط‌آوری و آزار تنفسی تجویز می‌شود و هم‌چنین در درمان یبوست و ذات‌الریه و ذات‌الجنب استفاده می‌شود.
هم‌چنین داروی (اکسی گلی کلی) عصاره شانهٔ عسل و سرکه در درمان تفکیک حاد پاشنه کاربرد دارد.
انواع زیادی سرکه وجود دارد، از جمله سرکه جو، سرکه شراب، سیب، کاج، برنج، نارگیل، نیشکر، کشمش، آبجو، عسل، سیاه‌چینی و ...
سرکه سیب در کنار مقادیر بالای پتاسیم دارای فسفر، کلرین، سدیم، منیزیم، آهک (اکسید کلسیم)، سولفور و آهن و فلور و سیلیسیوم و روی و بسیاری از عناصر کمیاب دیگر است. خانواده ویتامین B و آمینو اسیدهای ضروری بدن نیز در سرکه یافت می‌شوند. در طی فرآیند تخمیر خواص سیب بدون تغییر به سرکه منتقل می‌شود. پروفسور L. Bardos رئیس مؤسسه حیوان‌شناسی و سلامت حیوانات دانشگاه Godollo مجارستان، آزمایشات متنوعی را در مورد اثرات سرکه بر حیوانات اهلی بین سال‌های ۲۰۰۲ ـ ۲۰۰۰ انجام داده است. وی با افزودن سرکه سیب به آب آشامیدنی حیوانات خانگی (ماکیان، خرگوش، خوک، گاو و ...) به نتایج شگفت‌انگیزی دست یافت که به علت گستردگی آن، خواننده محترم را به سایت مربوطه ارجاع می‌دهیم.
http://www.buszesz.hu./en/allattartas.htm
پس از بررسی سایت‌های معتبر اینترنتی، پاره‌ای از نتایج تحقیقات بر روی سرکه به شرح ذیل می‌باشد:
▪ فعالیت‌ آنتی‌اکسیدانی سرکه انگور. (Vitis Vinifera)
▪ استفاده از اسیداستیک جهت نابودی باکتری سودوموناآئروژیناز (سومین نابودی باکتری‌های بیمارستانی) در سوختگی‌های پوستی و زخم‌های بافت نرم. این باکتری با ایجاد سپتیسمی عامل اصلی مرگ در افراد دچار سوختگی و بالاخص در بخش ICU است.
▪ استفاده از اسیداستیک جهت درمان عفونت زخم‌های ناشی از سودوموناآئروژیناز
▪ استفاده از سرکه در درمان قارچ‌های ناخن. (در چین باستان برای جلوگیری از پخش ویروس مصرف سرکه توصیه می‌شد.)
▪ سرکه سیب باعث کاهش التهاب می‌شود. (زیرا باعث مرگ ویروس‌ها و باکتری‌ها می‌شود.)
▪ درمان گرانولار مرینژیتیس (التهاب پرده صماخ) توسط محلول سرکه با PH بسیار کم.
▪ گزارش سوختگی یک کودک تازه به دنیا آمده بر اثر مصرف موضعی سرکه.
▪ گزارش اختلالات مغزی ناشی از اثرات سمی اسانس سرکه.
ج) بررسی پاره‌ای احادیث مربوط به خواص سرکه:
▪ امام صادق (ع): سرکه تشویش را برطرف می‌کند.
▪ سرکه شهوت زنا را ریشه‌کن می‌کند.
▪ امام صادق (ع): سرهک دل را روشن می‌کند.
▪ امام صادق (ع): سرکه جنبندگان شکم را می‌کشد.
▪ امام کاظم (ع): سرکه لثه را استحکام بخشد.

وحید اسلامی
پگاه ساسان‌پور
عضو انجمن علمی طب سنتی ایران
مرکز رشد استعدادهای درخشان
دانشگاه علوم پزشکی تهران
منابع
۱) لغت‌نامه علی‌اکبر دهخدا
۲) ذخیره خوارزمشاهی جلد ۲۱
۳) مخزن‌الادویه
۴)قانون. شیخ‌الرئیس ابن سینا؛ ترجمه عبدالرحمن شرفکندی؛ انتشارات سروش ۱۳۷۸.
۵) انواع سرکه و کاربردهای آن، دکتر مرضیه رضوی‌زاده، آستان قدس رضوی، چاپ اول، ۱۳۸۱.
۶) شگفتی‌های سرکه سیب، دکتر پل سی. براگ، پاتریشا براگ، انتشارات بارثاوا، مهر ماه ۷۵، چاپ دوم.

منبع : فصلنامه عطارنامه

مطالب مرتبط

سفره هفت‌سین

سفره هفت‌سین
دگر بار بهار خرامان از راه می‌رسد و دست‌های مشتاق مردم با ذوق و سلیقهٔ ایرانی شروع به چیدن سفرهٔ زیبا و رنگارنگ هفت سین می‌کند. سماق، سیر، سرکه، سیب، سبزه، سرکه، سنبل، سنجد و سمنو. سنتی به یادماندنی که از زمان‌های بسیار دور آغاز شده، هنوز هم پابرجاست و پایانی ندارد.
با سین‌های هفت‌سین بیشتر آشنا شوید.
● سیر
در دههٔ گذشته داروهای گیاهی با دوجنبهٔ اقتصادی و داروئی به‌عنوان یک موضوع مهم جهانی مطرح شده. در کشورهای در حال توسعه، نزدیک به ۸۰ درصد از جمعیت، به داروهای سنتی وابسته هستند و گیاهان داروئی به‌عنوان نخستین منبع مراقبت بهداشتی استفاده می‌شوند. سیر با نام علمی آلیوم ساتیوم (allium satium) گیاهی پایا و از تیرهٔ لاله‌ٔ یک‌ساله است. در گذشته سیر جهت مداوای بعضی از بیماری‌ها در انسان تجویز شده در حقیقت عصارهٔ آن حاوی آلیسین (allicin) می‌باشد که یک آنتی‌بیوتیک (پادزیست) طبیعی است. این گیاه در تمام طول سال موجود است، در موقع خرید باید توجه کنیم که سیر دارای جبه‌های سفید و پوست سفید مایل به ارغوانی و سالم باشد. به‌جزء اثر پادزیستی سیر دارای خواص فراوانی دیگری نیز است که مهم‌ترین آنها درمان فشار خون بالا، پائین آوردن چربی خون، کنترل قند خون افراد دیابتی، اثر خلط‌آوری یا expectorant و کمک به هضم غذا می‌باشد.
● سیب
این ضرب‌المثل را بارها شنیده‌ایم: ”خوردن یک عدد سیب در روز انسان را از دکتر بی‌نیاز می‌کند.“ البته حفظ سلامتی فرد به عواملی بیش از خوردن یک سیب در روز بستگی دارد، اما مصرف روزانهٔ سیب گامی مهم در مسیر صحیح تغذیهٔ فرد است. سیب میوه‌ای لذیذ، حمل آن به‌عنوان یک میان‌وعده آسان است و کالری کمی دارد. طعم دهان را تازه و شاداب می‌کند (خوش‌بو کنندهٔ طبیعی دهان است) برای بهداشت و تمیزی دندان‌ها مناسب است (مسواک طبیعی) و قیمت آن نیز ارزان می‌باشد. سیب منبع فیبرهای محلول و نامحلول است، فیبر محلول مانند پکتین مانع تشکیل کلسترول در آستر دیوارهٔ عروق خونی می‌شود. لذا خطر وقوع بیماری‌های قلبی و عروقی و آترواسکلروزیس را کاهش می‌دهد. فیبر نامحلول در سیب باعث افزایش حجم مواد و نگهداری آب در روده می‌شود لذا برای پاکسازی روده و تسهیل حرکت مواد در طول لولهٔ گوارش مفید است. بهتر است سیب با پوست آن مصرف شود. تقریباً نیمی از محتوای vitc سیب در زیرپوست تجمع یافته است. علاوه بر این خوردن سیب با پوست سبب می‌شود فیبر نامحلول بیشتری مصرف شود که مفیدتر است. بیشتر سلول‌های معطر سیب در پوست آن جمع شده که هر چه سریع‌تر سلول‌های پوست آن معطرتر و خوش طعم‌تر شود. بین صدها نوع مختلف سیب اکثر مردم فقط طعم تعدادی از معروف‌ترین آنها را تجربه کرده‌اند. سیب می‌تواند ترش، شیرین، نرم و لطیف یا ترد باشد که بستگی به نوع انتخابی دارد. ارزش تغذیه‌ای سیب بسته به نوع و اندازهٔ آن متغیر است.
● سماق
سماق یا Rhus Coriarial گیاهی خوراکی و بادوام است که به‌طور وحشی در مناطق مدیترانه‌ای، شمال آفریقا، جنوب اروپا، افغانستان و ایران می‌روید. در کشورهای مدیترانه‌ای، برگ‌های سماق نه تنها به‌عنوان یک ادویه بلکه به‌عنوان ابزار دباغی چرم استفاده می‌شود و میوه‌های خشک آن نیز در درمان بیماری‌های معده به‌کار می‌رود. از چاشنی‌ سماق برای کاهش ترش کردن غذا و از مخلوط آن با برش‌های پیاز تازه به‌عنوان اشتها‌آور استفاده می‌شود. دانه‌های آن با خاصیت ادرارآوری برای درمان دردهای روده‌های استفاده می‌شود، برای کاهش تب مفید است و خاصیت ضدعفونی کنندگی نیز دارد. میوهٔ خشک‌شدهٔ آن در موارد اسهال و برای درمان التهاب‌های پوستی استفاده می‌شود. تعدادی از مطالعات نیز اثر آنتی‌اکسیدانی و ضدسرطانی سماق و مشتقات آن همانند عصارهٔ سماق را نشان می‌دهد.
● سرکه
سرکه یک محلول اسیدی حاصل از تخمیر مولکول‌های قند است. سرکه انواع مختلفی دارد که یکی از معروف‌ترین آنها سرکهٔ سیب (apple cider vinegar) است که حاصل از تخمیر سیب می‌باشد. ACV حاوی موادمعدنی مختلفی شامل پتاسیم، فسفر و... انواع آنزیم‌ها، اسیدها، بتاکاروتن، پکتین است. از مهمترین فوائد سرکه سیب می‌توان به تنظیم فشارخون، برندهٔ عفونت، کاهش دردهای آرتزیتی، کنترل وزن، تسهیل هضم، اصلاح متابولیسم، سلامتی پوست و... اشاره کرد. با توجه به موارد ذکر شده، مصرف آن به افراد توصیه می‌شود.
● سنجد
سنجد نامی فارسی است که در مناطق مختلف ایران دارای نام‌های محلی است. کردستان آن‌را ”سرین چک“ در آذربایجان ”ایده ایکده“ در اطراف تهران ”پستانک“ و در اصفهان ”عنبیده بادام“ گفته می‌شود. در کتب سنتی با نام‌های ”چوب‌دانه، نقد، بل“ نام برده شوده است. درختچه یا درختی است که از خانواده elaeagnaceae و از جنس elaeagnvs می‌باشد. درخت سنجد به‌صورت درختچه بزرگ یا درخت کوچکی است با برگ‌های بیضی شکل نیزه‌ای. روی برگ‌ها نقره‌ای کبود و پشت آن نقره‌ای است. گل‌های آن کوچک زرد رنگ معطر با عطر قوی است و اغلب ایجاد حساسیت می‌کند. درخت سنجد در اغلب مناطق معتدل و در سراسر ایران به‌ویژه تبریز می‌روید. از نظر ترکیبات شیمیائی در پوست آن آلکالوئید الاآگنین و یک آلکالوئید چسبناک و روغنی دیگر وجود دارد و از اعضاء گیاه و گل آن کمی اسانس روغنی به‌دست می‌آید. از روغن هستهٔ آن در هند شربت غلیظی تهیه می‌شود که در التهاب غشاهای مخاطی همراه با ترشح همانند موارد زکام و هم‌چنین در موارد عفونت بروش مصرف می‌کنند. در اسپانیا از شیرهٔ گل آن برای کاهش تب‌های مهلک و خطرناک استفاده می‌شود. میوهٔ سنجد طبق نظر حکمای طب سنتی، سرد و خشک است و از نظر خواص مقوی، مفرح، قابض، مدر، مقوی برای معده و برای سرفه مفید است. حالت تهوع را تسکین و ضد صفرا و مانع ریختن مواد به معده می‌شود. سنجد خام برای بند آوردن اسهال نافع است. مقدار خوراک آن تا ۵۰ عدد می‌باشد. برخی حکما عقیده داشتند که جوشاندهٔ گل آن برای قلب، نفس تنگی، تقویت معده و کبد، باز کردن گرفتگی‌های عضلانی، تحلیل گاز و نفخ و نیز یرقان سودمند است.
● سمنو
امروزه اهمیت جوانه‌ها به‌حدی مطرح است که کارشناسان علوم تغذیه بر مصرف آن تأکید دارند. کشور ما از هزاران سال پیش در دوران باستان، جوانه‌ها و اهمیت استفادهٔ آنها برای مردم شناخته شده بود. این موضوع به قدری اهمیت استفادهٔ آنها برای مردم شناخته شده بود. این موضوع به قدری اهمیت داشت که مردم استفاده از جوانهٔ گندم را به‌عنوان یک آئین سنتی همواره در آغاز فصل بهار به شکل سمنو در سفرهٔ هفت‌سین لازم می‌دانستند.
تغییرات شیمیائی که در دانه‌ها حین جوانه‌زدن رخ می‌دهد باعث می‌شود املاح و ویتامین‌های آن افزایش یابد. به‌طور کلی در فرآیند جوانه‌زدن، ویتامین‌ها، املاح و پروتئین به مقدار زیادی افزایش کالری و کربوهیدرات کاهش می‌یابد. افزایش پروتئین در عمل جوانه‌زدن در اثر شکسته شدن مولکول‌های کربوهیدرات و ترکیب آنها با نیتروژن موجود در هواست که این ترکیب اسیدهای آمینه را تشکیل می‌دهد. در اثر این فعل و انفعالات مقدار CHO (کربوهیدرات) کاهش می‌یابد و به‌طور کلی این تغییرات شیمیائی باعث ایجاد پروتئین قابل هضم و جذب در بدن می‌شود. جوانه‌ها منبع عنصر سدیم هستند که در هضم غذا در معده و روده نقش حیاتی دارند و باعث دفع دی‌اکسید کربن از بدن می‌شوند. دانهٔ خشک سبزی‌ها، غلات و حبوبات فاقد vitc است ولی در هنگام جوانه زدن مقدار زیادی vitc تولید می‌کند که در متابولیسم پروتئین‌ها نقش مهمی ایفا می‌کنند. افزایش vitc در جوانه‌ها ناشی از جذب عناصر موجود در هوا هنگام جوانه‌زدن است. از دیگر فوائد جوانه‌ها آماده‌سازی غذا برای هضم و جذب است که این عمل به‌وسیلهٔ آنزیم‌های موجود در جوانه‌ها صورت می‌گیرد. جوانه‌ها مقدار زیادی آب و فیبر دارند که باعث دفع کامل مدفوع شده و همچنین مانع از سرطان روده می‌شوند. با مصرف جوانه‌های مختلف مقدار قابل توجهی از ویتامین‌های گروه B به بدن وارد می‌شوند که تأمین ویتامین‌های E , C، بتاکاروتن و سلنیوم می‌تواند از اکسیداسیون چربی‌ها در بدن جلوگیری و نیز تأمین منیزیم فشارخون را کنترل می‌کند. افزایش کلسترول خون و بروز سکته‌های قلبی و مغزی که از شایع‌ترین علل مرگ و میر است عواملی از قبیل استرس، سیگار، زندگی ناسالم و ماشینی و عدم تحرک سبب اکسیدشدن کلسترول و رسوب آن در جدار رگ‌ها می‌شود. ویتامین‌های C , E با خاصیت آنتی‌اکسیدانی میزان کلسترول اکسید را کاهش می‌دهد. در سنین بالا به‌علت تحرک کم نیاز بدن به انرژی کاسته شده ولی در مقابل نیاز به ویتامین‌ها، املاح، پروتئین افزایش می‌یابد. سمنو غنی از جوانهٔ گندم است. پس می‌توان از آن برای رساندن این ویتامین‌ها به‌خصوص نوع B۱ و B۲ به پوست و مو استفاده کرد. این مادهٔ غذائی برای درمان ریزش مو، شورهٔ سر و ناراحتی‌های پوستی به‌کار می‌رود. سمنو غنی از ویتامین E مضر سلنیوم و منیزیم است و برای افرادی که دچار فشار خون بالا یا دردهای عضلانی و خستگی و بی‌حالی هستند نیز مفید است. گفتنی است، افرادی‌که به گلوتن (پروتئین گندم) حساسیت دارند نباید از سمنو استفاده کرد.

وبگردی
فیلم | رسوایی جدید در رسانه ملی؛ مقصر فریب مردم کیست؟
فیلم | رسوایی جدید در رسانه ملی؛ مقصر فریب مردم کیست؟ - فیلم - پدری که در برنامه «فرمول یک» علی ضیا ادعا کرد به خاطر تامین هزینه‌های درمان فرزندش اقدام به فروش کلیه‌اش کرده، مردم را فریب داده است.
«بیان واضحات و تکرار مکررات» ؛ نتیجه 7 سال بودجه و تشکیلات و همایش و جلسه!
«بیان واضحات و تکرار مکررات» ؛ نتیجه 7 سال بودجه و تشکیلات و همایش و جلسه! - مثلاً سنت های الهی که در این سند آمده، در کتاب های درس بینش اسلامی دوره دبیرستان هم وجود دارد... واقعاً هزاران جلسه تشکیل داده اند که بدیهیاتی مانند خانواده بنیادی ترین واحد تشکیل دهنده جامعه است، انسان دارای اختیار است، جهان دارای نظام علّی - معلولی است، خداوند رحمان و رحیم است و ... را در سند بازنویسی کنند؟!
گلایه های جنجالی یک بازرگان با وزیر صنعت
گلایه های جنجالی یک بازرگان با وزیر صنعت - صحبتهای کنایه آمیز یک بازرگان با وزیر صنعت
ادامه داستان لُنگ و خانه سعدآباد
ادامه داستان لُنگ و خانه سعدآباد - ۱- خب چی میشه ولایتی بجای توصیه به لُنگ پوشی، بملت توصیه کنه تو سعدآباد مالک خونه بشن ویک سومشو وقف کنن؟ ۲- اینجور واینجا صاحبخونه شدن و بعد توجیه وقف، آدمو یادحافظ میندازه: فقیه مدرسه دی مست بود و فتوی داد که می‌حرام، ولی بِه زمالِ اوقاف است
عبدی : آقای ولایتی با خانه هزارمتری کنار کاخ سعدآباد حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند
عبدی : آقای ولایتی با خانه هزارمتری کنار کاخ سعدآباد حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند - حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند؟مردم نیازی به این توصیه‌هاندارند اگرلازم باشد آن‌قدر شرف دارندکه از خودشان دفاع کنند ولی این دفاع،منحصربه دفاع دربرابر دشمنان خارجی نمی‌شود که باید وضعیت خیلی‌ها رادر داخل هم بررسی کرد.
فیلم | حمله به پلیس در اهواز به درگیری مرگ‌بار انجامید!
فیلم | حمله به پلیس در اهواز به درگیری مرگ‌بار انجامید! - فیلم - حمله فرد متهم در بازار پرنده فروشان اهواز به پلیس آگاهی منجر به درگیری مرگبار شد.
ماجرای عجیب منزل های مسکونی در همسایگی کاخ سعد آباد
ماجرای عجیب منزل های مسکونی در همسایگی کاخ سعد آباد - ماجرای عجیب دو منزل مسکونی در همسایگی کاخ سعدآباد و حسین فریدون و نهاد ریاست جمهوری
فیلم | لحظه حمله جن‌ها به یک مرد در کرج! (۱۶+)
فیلم | لحظه حمله جن‌ها به یک مرد در کرج! (۱۶+) - فیلم - به تازگی شخصی در فضای مجازی فیلمی منتشر کرده که مردی ادعا می کند در پارکینگ خانه اش مورد حمله جن ها قرار گرفته است.
فیلم | درس خجالت‌آوری که یک توریست به ایرانی‌ها می‌دهد!
فیلم | درس خجالت‌آوری که یک توریست به ایرانی‌ها می‌دهد! - فیلم - پاول یک توریست اهل چک است که با موتورسیکلتش دنیا را می گردد و یک هفته در ایران اقامت داشته است. ویدئوی سلفی که او در طبیعت ایران از خود و اقدام پسندیده اش منتشر کرده برای همه ایرانیان جای تامل دارد.
فیلم | جنازه غرق در خون ملکه زیبایی عراق (۱۶+)
فیلم | جنازه غرق در خون ملکه زیبایی عراق (۱۶+) - فیلم - قتل مدل و ملکه زیبایی عراق از روز گذشته سوژه رسانه ها شده و پلیس تحقیقات ویژه ای را برای دستگیر قاتل وی انجام داده است. تصاویر منتشر شده از جنازه غرق در خون وی را در ویدئوی زیر می بینید.
جنجال بنر سربازان اسرائیلی در شیراز
جنجال بنر سربازان اسرائیلی در شیراز - عکس این بنرکه گفته می‌شود نمایشگر تصویری از سربازان رژیم صهیونیستی است طی روزهای اخیر در فضای مجازی دست به دست می‌شد و واکنش‌هایی به همراه داشت.
عکسی آموزنده از سفر نیویورک
عکسی آموزنده از سفر نیویورک - پوشه‌های پُر از برنامه فرانسوی‌ها در برابر دستان خالی تیم ایرانی. به کاغذ ها و پرونده های موجود روبه روی تیم فرانسه دقت کنید!
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر - وزیربهداشت بهترین توصیه رو به اون پیرمرد بیچاره کرد که گفت: خودت بمال. پیرمرد باید دستش رو محکم می‌مالید به گوش وزیر تا یک بار هم که شده از تخت اخلاق فرعونی بیاد پایین
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص - کاش در این میان یکی به ما بگوید که بالاخره بی حجاب بد است، خوب است؟ چه زمانی بد است؟ چه زمانی خوب است؟
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی - حمید رسایی عضو جبهه پایداری در صفحه شخصی خود در شبکه توییتر نسبت به اهانت زشت امیر تتلو به امام حسین (ع) و 72 تن از یاران باوفایش واکنش تندی نشان داد.
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+)
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+) - پزشکان هنگامی که یک نوزاد دختر اندونزیایی را در یکی از بیمارستان های این کشور به دنیا آوردند بسیار وحشت زده شدند. نوزاد تازه متولد شده با یک چشم بزرگ روی پیشانی اش متولد شد و پس از هفت ساعت درگذشت.
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای !
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای ! - فردی به نام علی‌اکبر رائفی‌پور كه رسانه‌‌های اصولگرا از او به عنوان «استاد، محقق و پژوهشگر» یاد می‌كنند! در تاریخ 29 اردیبهشت 96 (در كوران انتخابات ریاست‌جمهوری) در نامه‌ای سرگشاده به امیرحسین مقصودلو (تتلو) نوشت: «امیر جان بخوان، تو باید بخوانی، عیبی ندارد! سرت را بالا بگیر و خدا را شکر کن که به واسطه تو این همه نفاق را آشکار کرد! دلت محکم باشد پهلوان! تو فقط بخوان، بخوان
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی - انتشار عکس‌های نشستن احمد خمینی زیر کولر در بخش وی‌آی‌پی هیات که پوششی شیشه‌ای دارد و از سینه‌زنان جداست، پس از توضیح او که گفت آن جایگاه مربوط به «روحانیون درجه یک و دو قم» است و «اون بالا معممین میشینن که لباسشون چون زیاده باعث گرمازدگی نشه»، با واکنش‌های تندتری هم همراه بود.
واکنش جالب رهبری به روبوسی کیارستمی با داور خانم جشنواره کن!
واکنش جالب رهبری به روبوسی کیارستمی با داور خانم جشنواره کن! - واکنش جالب مقام معظم رهبری به روبوسی کیارستمی با خانم داور جشنواره کن از زبان عزت الله ضرغامی