جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ / Friday, 17 August, 2018

سرکه (خلّ) Vinega


سرکه (خلّ) Vinega
کلمه سرکه از فرانسه قدیم (وینایگر) و به معنی شراب ترش گرفته شده است.
سرکه چاشنی و طعم دهنده غذاست که خواص داروئی متنوعی دارد و به‌صورت سنتی از زمان‌های قدیم مورد استفاده قرار می‌گرفته. سرکه از اکثر میوه‌های آبدار و شیرینی چون انگور، کشمش، خرما، انجیر و نیشکر و عسل و ... هم‌چنین از حبوباتی چون برنج به‌دست می‌آمده است. سرکه از تخمیر محلول‌های قنددار به الکل به وسیله قارچ ساکارومایسز و سپس تبدیل الکل به اسیداستیک به وسیله باکتری میکودرماستی به وجود می‌آید. سرکه در اصل محلول ۵ـ۱۰% اسیداستیک است که خود به تنهائی بی‌رنگ، با بوی تند و خفقان‌آور و سوزاننده است. از جمله حلال‌های اکثر مواد آلی و اغلب فلزات به ویژه جیوه است. محلول حاصل از واکنش اسیداستیک و ترکیبات فلزاتی چون استات مس بسیار سمی و کشنده است و این نکته اساسی است که در ظروف نگهداری سرکه باید به آن دقت شود.
ماندگاری سرکه نامحدود است و امروزه از آن در صنایع جهت ساخت مواد پاک کننده و حتی پلاستیک‌سازی استفاده می‌شود.
● تاریخچه:
اگرچه زمان شناسائی و تولید سرکه مشخص نیست اما گمان می‌رود ده هزار سال پیش به‌صورت اتفاقی هم‌زمان با کشف شراب به آن پی برده‌اند. بابلی‌ها سرکه را به‌عنوان چاشنی و نگهدارنده و سپاهیان روم به‌عنوان ماده آشامیدنی و پیروان مکتب بقراط (پدر علم جدید) به‌عنوان ماده با خاصیت درمانی استفاده می‌کردند. هم‌چنین در طی جنگ جهانی اول سرکه برای درمان جراحات استفاده می‌شد.
از قرن ۱۸ تلاش برای کشف علت تبدیل و فرآیند ایجاد سرکه آغاز شد، لاوازیه ثابت کرد که از اکسیداسیون الکل، سرکه ایجاد می‌شود ولی فرمول شیمیائی سرکه (CH۳COOH) توسط ریوی ارائه شد.
● روش تهیه:
سرکه اکنون به دو صورت طبیعی و مصنوعی وجود دارد. روش مصنوعی همان محلول ۴% اسیداستیک حاصل از تخمیر دوگانه و تقطیر اتانول یا استیلن است ولی روش طبیعی با استفاده از میوه‌جات آبدار و ... می‌باشد که در قدیم به دو روش تهیه می‌شده است. در روش اول آب میوه را مانند انگور گرفته و بسته به سلیقه آن را تصفیه کرده همراه با کمی سرکه آماده در ظروف سفالی یا چینی می‌ریختند و در جای گرم قرار می‌دادند.
● روش دوم:
آب میوه را (در صورتی‌که مانند خرما بدون آب باشد له شده آن را همراه با کمی آب) برای تخمیر اولیه یک هفته در ظرف در بسته قرار داده و سپس سرکه و نمک به آن اضافه می‌کردند.
مزاج: سرکه ترکیبی از امزجه گرم و سرد است. سرکه انار و نارگیل و عسل گرم و خشک‌اند. سرکه انگور، سردی بر آن غلبه دارد و در دوم سرد و خشک است. سرکه هر چه‌قدر تندتر باشد گرمیش بیشتر است و اگر تندی نداشته باشد سرد و تر است. به علاوه پختن سرکه از سردی آن می‌کاهد.
درجه خشکی سرکه بستگی به نوع میوه‌ای دارد که از آن حاصل می‌شود. (مثلاً سرکه عسل نسبت به خرما و انگور خشک‌تر و گرم‌تر می‌باشد). چنان‌چه سرکه را با غذا پزند، خاصیت متوقف‌سازی سیلان رطوبت‌ها را خواهد داشت.
● افعال:
در کل سرکه ۳ جزء دارد.
۱) گرمی که خاصیت نفوذ و تفتیح به آن می‌دهد.
۲) سردی که خاصیت قابض به آن می‌دهد.
۳) سردی و تری که غلبه دارد و باعث رخوت و ضعف اعصاب می‌شود.
سرکه قابض و بسیار مجفف (داروئی که رطوبات را از بین می‌برد) و رساننده قوای ادویه به اعضاء، سریع‌النفوذ، ملطف و قاطع اخلاط غلیظ و متوقف کننده سیلان رطوبت‌هاست و از ورود نابه‌جا جلوگیری می‌کند.
● خواص:
الف) مطابق با کتب طب سنتی:
▪ خونریزی: مانع خونریزی می‌شود (چه در حالتی که بخورند و چه بر جائی که خونریزی می‌کند بریزند، مانع خونریزی می‌شود).
▪ ورم و آماس: در هر کجا که باشد مانع ورم و آماس و یا زیاد شدن آن می‌شود ترکیب سرکه با آرد جو جهت خناق و ورم پستان و بناگوش و با خاکستر گرم جهت ورم بارد مفید است.
▪ هضم: در هضم غذا کمک می‌کند. ضد بلغم است و به نفع صفراوی مزاج‌هاست.
▪ پوست: در درمان بادسرخ (چه بخورند و چه بر موضع زخم بمالند) به کار می‌رود. داروی کژدم، و زخم‌های پیش رونده است و در درمان جراحات و زخم‌های ناخن کاربرد دارد. سرکه روی زخم مانع ورم می‌شود و از سرایت زخم واگیردرا جلوگیری می‌کند و هم‌چنین قوبا (خشونت و درشتی که در پوست صورت به‌هم رسد همراه با خارش بسیار) را از بین می‌برد. در درمان سوختگی چه با آتش و چه آفتاب‌سوختگی زود اثرترین درمان است. (دلیل آن احتمالاً اثر باکتریوسیدال و هم منبع غنی پتاسیم آن است.) و باعث کاهش خارش در محل مربوطه می‌شود. چنان‌چه زخم‌های خورنده را به‌طور مداوم با سرکه بشویند از گسترش آن جلوگیری می‌کند. سرکه جهت رفع خون‌مردگی زیر جلد مناسب است.
▪ مفصل: خوردن طولانی مدت آن به همراه عسل به درمان آرتروز، روماتیسم مفصلی و شکسته‌بندی‌ها کمک می‌کند.
▪ اعصاب: برای اعصاب هرگز خوب نیست. همراه با گوگرد در درمان نقرس مفید است. مخلوط سرکه با روغن زیتون یا روغن گل بر روی سری که به دلیل گرما درد می‌کند (صداع گرم(درد سر)، به‌عنوان مسکن عمل می‌کند. سرکه در تقویت دماغ حار و تسکین سرسام و هذیان مفید است.
▪ دندان: در تقویت لثه (چه خوردن و چه مالیدن آن بر محل به ویژه اگر با زاج بلوری حل شده باشد) مؤثر بوده، دندان لق را محکم کرده و خونریزی دندان را متوقف می‌سازد. در درمان برفک و مشکلات دهانی مؤثر می‌باشد.
▪ گوش: بخار سرکه باعث تقویت حس شنوائی و درمان کم شنوائی می‌شود و صدای گوش را برطرف می‌کند. (در درمان حاد عفونت گوش خارجی به‌عنوان باکتریوسیدال در مقابل ب.پیوسیازیس عمل می‌کند.)
▪ بینی: استعمال بخور آن باعث باز شدن مجرای بینی می‌شود.
▪ چشم: سرکه به همراه عسل برای رفع لکه‌های بدرنگ زیر چشم مفید است. هم‌چنین سرکه زیاد باعث ناتوانی و ضعف بینائی می‌شود.
▪ گلو و سینه: در درمان افتادن زبان کوچک مفید است، مانع از ورود خلط به گلو می‌شود. نوشیدن سرکه گرم در درمان سرفه‌های مزمن بارد و تنگی نفس و کنده شدن زالوئی که به حلق چسبیده باشد هم‌چنین درمان ذات‌الریه، ذات‌الجنب و مصرف آن به‌صورت غرغره در درمان خناق و امراضی مانند آن مفید است.
▪ اندامان غذائی: با معده گرم و تر سازگار است. اشتهاآور و کمک هضم است. معده را دباغ (آن‌چه بدان پوست پیرایند) می‌دهد. همراه پیاز برای از بین بردن بوی بد دهان به سبب مشکل معده به کار می‌رود. مداومت در خوردن سرکه به‌صورت ناشتا قاتل کرم معده است.
▪ رحم و روده: سرکه روده راست (رکتوم) و رحم بیرون آمده را به داخل بر می‌گرداند. همراهی سرکه گرم و نمک در درمان قارچ‌ها و انگل‌های روده‌ای مؤثر می‌باشد.
▪ زهرها: در بهبود جای نیش حشره مفید است. سرکه گرم برای زهری که سرد کننده بدن و سرکه سرد برای سمی که گرم کننده است به کار می‌رود. برای رفع خاصیت سمی افیون و شوکران استفاده می‌شود. سرکه انگور وحشی همراه با نمک در گازگرفتگی سگ حار مفید است. سرکه گرم چون استفراغ‌آور است برای درمان و دفع مسمومیت مفید است.
▪ کاهش وزن: هر چند سرکه اشتهاآور است اما خود سرکه در کاهش وزن کمک می‌‌کند.
● مضرات:
سرکه برای افراد پیر و سوداوی مزاجان و بیماران ریوی و افراد با درد مفاصل و ضعف احشاء و رحم مضر است. هم‌چنین مضر اعصاب و باه (شهوت و منی) و ناقهین (از بیماری بهبود یافتن) است. سرکه موجب ضعف بینائی و زردی رنگ رخسار و لاغری بدن می‌شود. مصلح آن شیرینی‌ها و آب گوشت چرب است.
ب) یافته‌های نوین:
کاربرد سرکه به‌عنوان دارو و به عهد قدیم بر می‌گردد و (علت خواص ضد میکروبی آن است و به‌عنوان آنتی‌بیوتیک و برای تسکین جراحات به خوبی دیگر داروها کاربرد دارد).
ثابت شده است که اسیداستیک نقش مهمی در متابولیسم بدن دارد. در آزادسازی انرژی از چربی‌ها و کربوهیدرات‌ها اثر دارد و در گسترش چربی‌ها و قندها و اسیدهای آمینه و هموگلوبین شرکت دارد. در مسمومیت‌زدائی داروها نیز سرکه کاربرد دارد (ترکیب سولفانامیدها با استات تشکیل ترکیبی می‌دهد که به لحاظ بیولوژی غیر فعال بوده، آسان‌تر دفع می‌شود)
در درمان گرفتگی عضلانی ناشی از کمبود پتاسیم، درمان قارچ انگشتان (به دلیل تغییر PH)، درمان تب‌های ضعیف کاربرد دارد. به دلیل تقویت ماهیچه‌های بدن برای ماهیچه‌ قلب نیز مفید است. در درمان سکسکه کاربرد دارد.
امروزه داروی oxymel که از ترکیب عسل و سرکه برای تسریع در خلط‌آوری و آزار تنفسی تجویز می‌شود و هم‌چنین در درمان یبوست و ذات‌الریه و ذات‌الجنب استفاده می‌شود.
هم‌چنین داروی (اکسی گلی کلی) عصاره شانهٔ عسل و سرکه در درمان تفکیک حاد پاشنه کاربرد دارد.
انواع زیادی سرکه وجود دارد، از جمله سرکه جو، سرکه شراب، سیب، کاج، برنج، نارگیل، نیشکر، کشمش، آبجو، عسل، سیاه‌چینی و ...
سرکه سیب در کنار مقادیر بالای پتاسیم دارای فسفر، کلرین، سدیم، منیزیم، آهک (اکسید کلسیم)، سولفور و آهن و فلور و سیلیسیوم و روی و بسیاری از عناصر کمیاب دیگر است. خانواده ویتامین B و آمینو اسیدهای ضروری بدن نیز در سرکه یافت می‌شوند. در طی فرآیند تخمیر خواص سیب بدون تغییر به سرکه منتقل می‌شود. پروفسور L. Bardos رئیس مؤسسه حیوان‌شناسی و سلامت حیوانات دانشگاه Godollo مجارستان، آزمایشات متنوعی را در مورد اثرات سرکه بر حیوانات اهلی بین سال‌های ۲۰۰۲ ـ ۲۰۰۰ انجام داده است. وی با افزودن سرکه سیب به آب آشامیدنی حیوانات خانگی (ماکیان، خرگوش، خوک، گاو و ...) به نتایج شگفت‌انگیزی دست یافت که به علت گستردگی آن، خواننده محترم را به سایت مربوطه ارجاع می‌دهیم.
http://www.buszesz.hu./en/allattartas.htm
پس از بررسی سایت‌های معتبر اینترنتی، پاره‌ای از نتایج تحقیقات بر روی سرکه به شرح ذیل می‌باشد:
▪ فعالیت‌ آنتی‌اکسیدانی سرکه انگور. (Vitis Vinifera)
▪ استفاده از اسیداستیک جهت نابودی باکتری سودوموناآئروژیناز (سومین نابودی باکتری‌های بیمارستانی) در سوختگی‌های پوستی و زخم‌های بافت نرم. این باکتری با ایجاد سپتیسمی عامل اصلی مرگ در افراد دچار سوختگی و بالاخص در بخش ICU است.
▪ استفاده از اسیداستیک جهت درمان عفونت زخم‌های ناشی از سودوموناآئروژیناز
▪ استفاده از سرکه در درمان قارچ‌های ناخن. (در چین باستان برای جلوگیری از پخش ویروس مصرف سرکه توصیه می‌شد.)
▪ سرکه سیب باعث کاهش التهاب می‌شود. (زیرا باعث مرگ ویروس‌ها و باکتری‌ها می‌شود.)
▪ درمان گرانولار مرینژیتیس (التهاب پرده صماخ) توسط محلول سرکه با PH بسیار کم.
▪ گزارش سوختگی یک کودک تازه به دنیا آمده بر اثر مصرف موضعی سرکه.
▪ گزارش اختلالات مغزی ناشی از اثرات سمی اسانس سرکه.
ج) بررسی پاره‌ای احادیث مربوط به خواص سرکه:
▪ امام صادق (ع): سرکه تشویش را برطرف می‌کند.
▪ سرکه شهوت زنا را ریشه‌کن می‌کند.
▪ امام صادق (ع): سرهک دل را روشن می‌کند.
▪ امام صادق (ع): سرکه جنبندگان شکم را می‌کشد.
▪ امام کاظم (ع): سرکه لثه را استحکام بخشد.

وحید اسلامی
پگاه ساسان‌پور
عضو انجمن علمی طب سنتی ایران
مرکز رشد استعدادهای درخشان
دانشگاه علوم پزشکی تهران
منابع
۱) لغت‌نامه علی‌اکبر دهخدا
۲) ذخیره خوارزمشاهی جلد ۲۱
۳) مخزن‌الادویه
۴)قانون. شیخ‌الرئیس ابن سینا؛ ترجمه عبدالرحمن شرفکندی؛ انتشارات سروش ۱۳۷۸.
۵) انواع سرکه و کاربردهای آن، دکتر مرضیه رضوی‌زاده، آستان قدس رضوی، چاپ اول، ۱۳۸۱.
۶) شگفتی‌های سرکه سیب، دکتر پل سی. براگ، پاتریشا براگ، انتشارات بارثاوا، مهر ماه ۷۵، چاپ دوم.

منبع : فصلنامه عطارنامه

مطالب مرتبط

تمام آنچه می‌خواستید درباره ترشی‌ها بدانید

تمام آنچه می‌خواستید درباره ترشی‌ها بدانید
اگرچه امروزه واژه ترشی تنها به انواع سبزیجات و صیفی‌جات ترشی شده اطلاق می‌شود، در قدیم از انواع غذاها ترشی تهیه می‌کردند (مخصوصا مردم آسیایی). برخی معتقدند که سابقه ترشی انداختن به ۴ هزار سال پیش از میلاد مسیح باز می‌گردد و حتی از ۲ هزار سال پیش در هند ترشی شور و خیار شور مصرف‌ می‌شده است. ترشی‌ها از جمله چاشنی‌هایی هستند که در بیشتر کشورهای آسیایی از آنها استفاده می‌شود. ترکیب سبزی‌ها و میوه‌های مختلف با سرکه برای افزایش زمان نگهداری آنها و بهره‌مند شدن از این مواد غذایی در فصولی از سال که دسترسی به این مواد غذایی به صورت تازه وجود ندارد، از قدیم معمول شده است. به‌علاوه با ترکیب این مواد غذایی و در شرایط خاصی گاهی تخمیر‌هایی در آنها به وجود می‌آید که در برخی از موارد به افزایش ارزش تغذیه‌ای مواد اولیه منجر می‌شود...
درباره ترشی، فواید و مضرات آن اعتقادات و باورهای زیادی وجود دارد که برخی از آنها دلایل علمی‌اثبات شده‌ای ندارند. اعتقاد به سوزاندن چربی یکی از این باور‌هاست. آنچه که مسلم است بیشتر خواص ترشی‌ها به pH اسیدی آن وابسته است.
● سرکه
بخش اصلی در ترکیبات ترشی سرکه است. سرکه از جمله مواد غذایی است که بر اثر تخمیر قند میوه‌ها به وسیله باکتری‌ها تولید می‌شود. به دلیل وجود اسید استیک سرکه خاصیت اسیدی پیدا می‌کند و با تغییر pH از رشد بسیاری از میکرو ارگانیسم‌ها جلوگیری می‌کند. علت انتخاب این ماده غذایی برای نگهداری مواد غذایی که به‌طور طبیعی در مدت زمان کوتاهی دچار انواع فسادهای میکروبی می‌شوند همین خاصیت بوده است. با توجه به ارزش غذایی غذاهای تخمیری به نظر می‌رسد که سرکه هم واجد برخی از این ارزش‌ها باشد. فعالیت باکتری‌های مفید در غذاهای تخمیری سبب به وجود آمدن ترکیبات شیمیایی جدیدی می‌شود که برای سلامت انسان مفیدند. سرکه به غذا طعم خاصی می‌دهد و اشتها را تحریک می‌کند. تحقیقات نشان داده شده است که مصرف روزانه ۲۰ میلی لیتر سرکه (معادل ۲ قاشق غذاخوری) هم به تنهایی و هم به صورت مخلوط با غذاها موجب کاهش اندیس‌گلیسمی ‌مواد غذایی کربوهیدرات دار می‌شود. این اثر هم در افراد دیابتی و هم افراد غیردیابتی دیده می‌شود. کاهش اندیس‌گلیسمی ‌موجب می‌شود تا افزایش قند در بدن به آهستگی انجام شود.
● ترشی، غذای ملوانان قدیم
درست کردن ترشی یکی از فرآیندهای نگهداری طولانی مدت از غذاهاست که ماده غذایی مورد نظر را داخل محلول آب نمک و یا سرکه که هر دو pH پایین داشته و حالت اسیدی دارند قرار می‌دهند. در برخی کشورها مثل کره، به انواع سبزیجات نمک اضافه می‌کنند و این نمک، آب اضافی موجود در سبزیجات را خارج می‌کند. سپس سبزیجاتی که آب اضافی‌شان گرفته شده را می‌گذارند تا به طور طبیعی تخمیر شوند و محلول سرکه مانندی حاصل شود. بر خلاف فرآیند کنسرو کردن، در ترشی گذاشتن احتیاجی به استریل کردن کامل ماده غذایی نیست. pH ترشی که اسیدی است سبب می‌شود که هیچ باکتری یا قارچی نتواند به راحتی در چنین محیطی رشد کند. فرآیند ترشی گذاشتن برای نگهداری از مواد غذایی و استفاده آنها در خارج از فصل برداشت شان به وجود آمد. از مواد غذایی ترشی شده در مسافرت‌های طولانی، به‌خصوص مسافرت‌های دریایی استفاده می‌شد. پیش از اختراع موتور بخار، گوشت گاو و خوک نمک سود شده، غذای ملوانان محسوب می‌شد البته امروزه افراد، نه تنها به دلیل نگهداری از مواد غذایی، بلکه به دلیل لذت بردن از طعم انواع ترشی، اقدام به ترشی گذاشتن می‌کنند.
● سایر ترکیبات ترشی
به غیر از سرکه تقریبا با تمام سبزی‌ها و میوه‌ها می‌توان ترشی درست کرد. تهیه آسان و طعم دلچسب ترشی‌های مختلف این ماده غذایی را به یکی از چاشنی‌های محبوب تبدیل کرده است.ترشی‌های فرآوری شده در صنعت هم از جمله این ترشی‌ها هستند.
● ۱۰ فرمان برای تهیه ترشی
برای پختن مواد با سرکه کافی است که مقدار کمی ‌سرکه داخل قابلمه با کمی‌نمک بریزید. این سرکه لازم نیست روی مواد خرد شده را بپوشاند زیرا با گذاشتن در قابلمه بخار سرکه نیز به پختن مواد خام کمک می‌کند. بعدا وقتی که این سرکه سرد شد می‌توان روی ترشی اضافه کرد.
▪ اگر مواد ترشی را یک جا درست می‌کنید همه آنها را با هم و با سبزی مخلوط کنید. ادویه را اضافه و نمک آن را بچشید.
▪ سعی کنید از مقدار نمک کمی‌ برای تهیه انواع ترشی استفاده کنید. امروزه در هیچ کجای دنیا شورها به صورتی که ما آن را تهیه می‌کنیم، وجود ندارد.
▪ معمولا داخل ادویه زردچوبه هم موجود است ولی اگر دوست داشتید که رنگ ترشی کمی‌روشن و زردتر باشد می‌توانید کمی‌زرد چوبه اضافه کنید.
▪ ترشی را در ظرفی درست کنید که بتوانید آن را در یخچال جا دهید. به علاوه از نگهداری ترشی در ظروف فلزی به خصوص آلومینیوم خودداری کنید. شیشه و انواع ظروف سفالی بهترین ظروف برای نگهداری ترشی‌ها هستند.
▪ اگر ترشی را تند می‌پسندید، می‌توانید به آن به ‌اندازه دلخواه گرد فلفل سیاه یا قرمز اضافه کنید.
▪ اگر برای رقیق کردن سرکه‌های خانگی که معمولا خیلی ترش هستند از آب استفاده می‌کنید، پیش از افزودن آب را بجوشانید..
▪ قبل از استفاده تمام مواد اولیه اعم از میوه و سبزی‌ها را به صورت کامل بشویید و تمییز کنید.
▪ خوردن ترشی به همراه غذا باعث افزایش اشتها می‌شود. به همین دلیل برای جلوگیری از افزایش وزن در خوردن ترشی اعتدال را رعایت کنید.
▪ مصرف زیاد مواد نمک سود باعث ابتلا به برخی از سرطان‌های دستگاه گوارش می‌شود. اگر چه هنوز هیچ مدرک مستندی برای ایفای همین نقش در مورد ترشی‌ها به دست نیامده اما بهتر است از مصرف بی‌رویه آن خودداری کنید.
● طرز نگهداری از ترشی
اولین عامل موثر در تهیه ترشی خوب سرکه آن است که باید خالص و بدون آب باشد و بهترین سرکه از انگور یا کشمش گرفته می‌شود. در صورتی که از خوبی و خالص بودن سرکه اطمینان نداشته باشیم بهتر است سرکه را قبل از تهیه ترشی چند جوش بدهیم چون علت کپک زدن ترشی خالص نبودن سرکه آن است.
سبزی‌هایی را نیز که در تهیه ترشی به کار می‌روند، باید قبلا تمیز کرد و شست و کاملا خشک کرد و مصرف نمود، انواع میوه‌هایی که به مصرف می‌رسد باید در سرکه پخته شوند و بعد از آنها ترشی درست کرد. ظرفی که ترشی در آن نگاه‌داری می‌کنیم باید دارای در محکم باشد و ترشی را باید در جای خشک محفوظ نگه داشت تا خراب نشود.
اغلب این سوال پیش می‌آید که چرا در قدیم ترشی‌ها و مرباها محفوظ می‌ماندند و به آسانی خراب نمی‌شدند. واضح است که وضع ساختمان‌های امروزی طوری است که با وجود بخاری و شوفاژ هوا همیشه گرمتر از ساختمان‌های سابق می‌شود. زیر زمین‌های وسیع و خشک سابق نیز که برای نگهداری اغذیه و ترشی‌ها از آن استفاده می‌شد، امروز وجود ندارد. به هر حال برای نگه داری این مواد باید از یخچال و یا جاهای خنک خارج از ساختمان مانند بالکن‌هایی که آفتاب نمی‌گیرند استفاده کرده و انواع ترشی و مربا را در آن نگه‌داری نمود.
قاشق یا ملاقه‌ای که با آن ترشی بر می‌داریم باید تمیز باشد و چرب و آلوده نباشد. ممکن است ترشی را با آب غوره و آب لیمو تهیه کرده و میوه‌های پخته و چرخ شده و سبزی‌های ترشی را آماده نمود و به جای سرکه روی آنها آب غوره یا آب لیمو ریخت، در این صورت آب غوره باید قبلا جوشانیده و آماده گردد.
هیچ گاه قاشق خیس یا چرب را در ظرف ترشی فرونکنید.
برای تهیه یک ترشی خوب اولاً مواد باید کاملاً تازه باشد، ثانیاً مواد باید کاملاً خشک باشد و به هیچ وجه آب نداشته باشد تا ترشی کپک نزند.

وبگردی
سفیر آلمان تعطیلات خود را در بین عشایر بختیاری گذراند
سفیر آلمان تعطیلات خود را در بین عشایر بختیاری گذراند - میشائل کلور برشتولد، سفیر آلمان در ایران برای گذراندن تعطیلات تابستانی خود با عشایر بختیاری در دره کوهرنگ زاگرس همراه شده است. منبع
ویدئو / مراسم رونمایی جدیدترین اثر همایون شجریان
ویدئو / مراسم رونمایی جدیدترین اثر همایون شجریان - مراسم رونمایی از آلبوم موسیقی «ایران من» با آواز همایون شجریان و آهنگسازی «سهراب پورناظری»، چهارشنبه شب (۲۴ مرداد) در تالار وحدت برگزار شد.
تریلی در اهواز چپ کرد، مردم بارش را غارت کردند!
تریلی در اهواز چپ کرد، مردم بارش را غارت کردند! - یک تریلی در اهواز واژگون شد و مردم به جای کمک به راننده مصدوم بار تریلی را بردند
بازگشت گوگوش به ایران و نحوه برخورد با او در فرودگاه
بازگشت گوگوش به ایران و نحوه برخورد با او در فرودگاه - در ویدئوی زیر روایت فائقه آتشین (گوگوش) را از بازگشت به ایران بعد از انقلاب و نحوه برخورد پاسدار فرودگاه و دادستانی با او می شنوید. او این خاطرات را سال ۲۰۰۰ در تورنتوی کانادا روایت کرد.
ماجرای عکس متفاوت وزیر جوان و هشتگ‌های توییتری
ماجرای عکس متفاوت وزیر جوان و هشتگ‌های توییتری - نكته جالب در اين ميان، گستردگي و تنوع واكنش‌ها به پوشش «وزير جوان» بود. تا آن‌جا كه در ميان كاربران بودند گروهي كه اين پوشش را در حد «شق‌القمر» بالا برده و اين تفاوت ظاهري را نشانه‌اي از تفاوتي عميق در نوع نگاه آذري‌جهرمي تحليل كردند و در مقابل، طيفي نيز «وزير جوان» را به‌خاطر تلاش براي آنچه ازسوي اين كاربران نوعي «پوپوليسم» و «عوام‌فريبي» خوانده شد
اظهارات تند احمدی نژاد علیه روحانی و دولت!
اظهارات تند احمدی نژاد علیه روحانی و دولت! - محمود احمدی نژاد با انتشار پیام ویدیویی تندی علیه رئیس جمهور، وی را هم دست رئیس دو قوه دیگر نامید و خواستار کناره گیری حسن روحانی از مقام ریاست جمهوری شد.
فیلم | قرار نبود روحانیت در همه چیز اظهارنظر کند!
فیلم | قرار نبود روحانیت در همه چیز اظهارنظر کند! - فیلم - مدتی قبل حجت الاسلام زائری مهمان خبرآنلاین بود و در کافه خبر به بررسی مسایل فرهنگی و اجتماعی ایران و نقش روحانیت در جامعه پرداخت.
فیلم | چرا مردم مسئولین را مسخره می‌کنند؟
فیلم | چرا مردم مسئولین را مسخره می‌کنند؟ - فیلم - چرا مردم مسئولین را مسخره می‌کنند؟ پاسخ این سوال را در ویدئوی زیر ببینید.
فیلم سانسور شده خوانندگی سحر قریشی در یک برنامه
فیلم سانسور شده خوانندگی سحر قریشی در یک برنامه - سکانس سانسور شده مسابقه «13 شمالی» که در آن سحر قریشی ترانه های مشهور چند تن از خوانندگان را می خواند، ببینید. اولین قسمت این مسابقه در شبکه نمایش خانگی توزیع شده است.
عاشق شدن لیلای سریال پدر،داستانی کاملا واقعی!
عاشق شدن لیلای سریال پدر،داستانی کاملا واقعی! - روایت نازنین پیرکاری،مجری و تهیه کننده تلویزیون از عاشق شدن خود که داستان سریال پدر شد...
یک ژن خوب تازه: جان متاعی است که هر بی سروپایی دارد
یک ژن خوب تازه: جان متاعی است که هر بی سروپایی دارد - مهمترین بخش های سخنان او اینجاست که عنوان می کند: چه کسی در جریان انقلاب بوده؟ اگر یک عده ای جان دادند، یک عده ای هم این وسط پول دادند. او که گویا دستی در شعر هم دارد، سخن عجیب تری از آنچه پیش از این گفته بر زبان جاری می سازد و با به کار بردن این بیت که «جان چه باشد که نثار قدم دوست کنم *** این (جان) متاعی است که هر بی سروپایی دارد» ...
ترامپ حتی به شلیک یک گلوله نیاز ندارد
ترامپ حتی به شلیک یک گلوله نیاز ندارد - برای آمریکا کم هزینه‌ترین استراتژی ادامه وضع موجود است. ترامپ در یک سال گذشته کاری کرد که ۳۰ میلیارد دلار دارایی ایران از کشور خارج شود. این پول به کشور‌هایی مثل ترکیه، گرجستان، ارمنستان، مالزی و ... که از ثبات و امنیت برخوردارند رفت و در این کشور‌ها سرمایه گذاری شد. همین موضوع کمر اقتصاد ایران را می‌شکند. در این یک سال دلار به نزدیک ۱۰ هزار تومان رسیده است. ترامپ حتی به شلیک یک گلوله نیاز ندارد. اگر…
سحر تبر چهره واقعی‌اش را آشکار کرد!
سحر تبر چهره واقعی‌اش را آشکار کرد! - سحر تبر سال گذشته برای اولین بار در رسانه‌های جهان دیده شد. گمانه زنی می‌شد که او برای شباهت پیدا کردن به آنجلینا جولی ۵۰ عمل جراحی داشته است. اما او در نهلایت شبیه شخصیت "عروس مرده" تیم برتون به نظر می‌رسید.
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد!
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد! - یک بنر تبلیغاتی که ظاهراً با هدف ترویج فرهنگ حجاب طراحی شده، سبب‌ساز واکنش‌های کاربران شبکه اجتماعی توییتر شده است. در این بنر، از رهگذران خواسته شده بین دو گزینه موجود، زنی چادری و زنی مانتویی، انتخاب کنند ترجیح می‌دهند کدام‌یک همکار همسرشان باشد!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر! - در اتفاقی عجیب و غیر قابل باور فردی امروز به دلیل درخواست طلاق همسرش در خیابان اسلامشهر وی را با ضربات چاقو از پای درآورد، از سرنوشت این خانم اطلاع دقیقی در دست نیست.