چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ / Wednesday, 17 October, 2018

تمیز کردن نقره


تمیز کردن نقره
اگرانگشتر نقره شما به هر دلیلی مثلاً مجاورت با مایع سفیدكننده ( وایتكس) سیاه شد ، ناراحت نباشید. آن را مدتی داخل آب نمك غلیظ بیندازید سپس چند دقیقه آن را روی فرشی كه پُرزدار است محكم بكشید می بینید كه مثل اول سفید می شود.

منبع : پایگاه تخصصی بانوان یزد

مطالب مرتبط

نقش نمک در خانه داری

نقش نمک در خانه داری
▪ نمک را به منظور تمیز کردن و رفع بوی بد در منزل می توان استفاده کرد. ترکیب آن با موادی مانند آبلیمو، سرکه و جوش شیرین باعث تقویت این تمیز کننده می شود.
▪ به یاد داشته باشید ابتدا کمی از ترکیب را روی سطح کوچکی آزمایش کنید.
▪ برای برطرف ساختن لکه های چای و قهوه از درون قوری و فنجان کمی نمک درون آن ها بمالید.
▪ برای شستن گلدان هایی که دست درون آن ها جای نمی گیرد، کمی آب نمک در گلدان ریخته و بگذارید مدتی بماند.
▪ برای رفع بوی بد قمقمه و کوزه، کافی است کمی نمک درون آن ها بریزید.
▪ برای برق انداختن و رفع تیرگی ظروف نقره، قبل از شستن، کمی نمک به آن ها بمالید.
▪ برای برطرف ساختن لکه های برجامانده از آب در آکواریوم یا گلدان، کمی نمک ساده (نمک یددار نباشد) را به دیواره آن بمالید، سپس کاملاً با آب شست وشو دهید.
▪ برای پاک کردن چربی از قابلمه و ماهی تابه، کمی نمک درون آن پاشیده و سپس با کاغذ آن را پاک کنید.
▪ برای تسهیل شست و شوی ظرفی که در آن تخم مرغ سرو شده، کمی نمک درون ظرف پاشیده و سپس آن را بشویید.
▪ برای تمیزکردن فرگاز، کمی نمک درون آن پاشیده و سپس با فشار دست لکه های آن را تمیز کنید.
▪ برای کاهش دوده شومینه و برخورداری از شعله زردرنگ، هر از گاهی، یک یا دو مشت نمک درون شومینه بپاشید.
▪ برای تمیز کردن ظروف برنجی، نمک، سرکه و آرد را به نسبت مساوی با هم تقسیم کنید تا به شکل خمیر درآید. سپس روی ظرف را کاملاً با این خمیر پوشانده و اجازه دهید به مدت یک ساعت بماند، سپس با یک پارچه نرم آن را پاک کنید.
▪ برای تمیز کردن و برطرف کردن لکه های ظروف مسی، آن ها را با سرکه و نمک بشویید.
▪ برای برطرف ساختن لکه های چربی روی فرش کافی است یک واحد نمک را با چهار واحد سرکه مخلوط کرده و سپس فرش را به آرامی با آن تمیز کنید.
▪ برای برطرف کردن بوی بد پیاز از دست ها، آن ها را با نمک و سرکه بشویید.
▪ برای زدودن لکه های عرق از روی لباس، چهار قاشق غذاخوری نمک را با یک لیتر آب گرم مخلوط کرده سپس با اسفنج آغشته به این محلول لکه ها را به آرامی پاک کنید.
▪ برای پاک کردن لکه های خون از روی الیاف طبیعی مانند پنبه، کافی است آن را در محلول نمک و آب سرد خیس کرده و سپس با آب گرم و مواد شوینده بشویید. پس از آن لباس را در آب جوش بیندازید.
▪ برای شستن و سفیدتر کردن پرده ها و قالیچه ها آن ها را با آب و نمک بشویید.
▪ برای افزایش عمر مسواک، قبل از مصرف، آن ها را در آب نمک قرار دهید.
▪ برای افزایش طول عمر جارو، قبل از مصرف، آن را در آب گرم و نمک قرار دهید.
▪ برای برطرف ساختن بوی بد لوله ها و زدودن چربی، لوله سینک آشپزخانه، محلول آب نمک در آن بریزید.
▪ برای زدودن لکه های قهوه از قوری، چهار قاشق غذاخوری نمک را همراه با آب درون قوری بریزید و پس از مدتی بشویید.
▪ برای پاک کردن کپک از گوشه حمام کافی است با آب لیمو و نمک خمیری تهیه کرده و حمام را با آن تمیز کنید.
▪ برای برطرف کردن لکه های زنگ، آن ها را در آب لیمو و نمک خیس کرده و سپس در آفتاب قرار دهید.
▪ برای رفع بوی بد یخچال ترکیبی از جوش شیرین و نمک در آن قرار دهید.
یخچال را با ترکیب آب، نمک و جوش شیرین تمیز کنید.
▪ برای سفید کردن دندان ها، مسواک را نمدار کرده و در مخلوط جوش شیرین و نمک فرو ببرید. سپس دندان ها را با آن مسواک کرده و سپس کاملاً بشویید.
برای سفید کردن ملحفه های زرد شده، آن ها را با محلول جوش شیرین، نمک و آب جوش بشویید.
اگر شمع ها را برای مدت چند ساعت در محلول آب نمک غلیظ قرار دهید، دیگر اشک نخواهند داشت.
▪ برای جلوگیری از برفک زدن و یخ زدن شیشه منازل یا ماشین، یک اسفنج آغشته به محلول آب نمک را به آن ها مالیده و سپس خشک کنید.

[زینب سادات محسنی]

وبگردی
فیلم | رسوایی جدید در رسانه ملی؛ مقصر فریب مردم کیست؟
فیلم | رسوایی جدید در رسانه ملی؛ مقصر فریب مردم کیست؟ - فیلم - پدری که در برنامه «فرمول یک» علی ضیا ادعا کرد به خاطر تامین هزینه‌های درمان فرزندش اقدام به فروش کلیه‌اش کرده، مردم را فریب داده است.
«بیان واضحات و تکرار مکررات» ؛ نتیجه 7 سال بودجه و تشکیلات و همایش و جلسه!
«بیان واضحات و تکرار مکررات» ؛ نتیجه 7 سال بودجه و تشکیلات و همایش و جلسه! - مثلاً سنت های الهی که در این سند آمده، در کتاب های درس بینش اسلامی دوره دبیرستان هم وجود دارد... واقعاً هزاران جلسه تشکیل داده اند که بدیهیاتی مانند خانواده بنیادی ترین واحد تشکیل دهنده جامعه است، انسان دارای اختیار است، جهان دارای نظام علّی - معلولی است، خداوند رحمان و رحیم است و ... را در سند بازنویسی کنند؟!
گلایه های جنجالی یک بازرگان با وزیر صنعت
گلایه های جنجالی یک بازرگان با وزیر صنعت - صحبتهای کنایه آمیز یک بازرگان با وزیر صنعت
ادامه داستان لُنگ و خانه سعدآباد
ادامه داستان لُنگ و خانه سعدآباد - ۱- خب چی میشه ولایتی بجای توصیه به لُنگ پوشی، بملت توصیه کنه تو سعدآباد مالک خونه بشن ویک سومشو وقف کنن؟ ۲- اینجور واینجا صاحبخونه شدن و بعد توجیه وقف، آدمو یادحافظ میندازه: فقیه مدرسه دی مست بود و فتوی داد که می‌حرام، ولی بِه زمالِ اوقاف است
عبدی : آقای ولایتی با خانه هزارمتری کنار کاخ سعدآباد حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند
عبدی : آقای ولایتی با خانه هزارمتری کنار کاخ سعدآباد حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند - حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند؟مردم نیازی به این توصیه‌هاندارند اگرلازم باشد آن‌قدر شرف دارندکه از خودشان دفاع کنند ولی این دفاع،منحصربه دفاع دربرابر دشمنان خارجی نمی‌شود که باید وضعیت خیلی‌ها رادر داخل هم بررسی کرد.
فیلم | حمله به پلیس در اهواز به درگیری مرگ‌بار انجامید!
فیلم | حمله به پلیس در اهواز به درگیری مرگ‌بار انجامید! - فیلم - حمله فرد متهم در بازار پرنده فروشان اهواز به پلیس آگاهی منجر به درگیری مرگبار شد.
ماجرای عجیب منزل های مسکونی در همسایگی کاخ سعد آباد
ماجرای عجیب منزل های مسکونی در همسایگی کاخ سعد آباد - ماجرای عجیب دو منزل مسکونی در همسایگی کاخ سعدآباد و حسین فریدون و نهاد ریاست جمهوری
فیلم | لحظه حمله جن‌ها به یک مرد در کرج! (۱۶+)
فیلم | لحظه حمله جن‌ها به یک مرد در کرج! (۱۶+) - فیلم - به تازگی شخصی در فضای مجازی فیلمی منتشر کرده که مردی ادعا می کند در پارکینگ خانه اش مورد حمله جن ها قرار گرفته است.
فیلم | درس خجالت‌آوری که یک توریست به ایرانی‌ها می‌دهد!
فیلم | درس خجالت‌آوری که یک توریست به ایرانی‌ها می‌دهد! - فیلم - پاول یک توریست اهل چک است که با موتورسیکلتش دنیا را می گردد و یک هفته در ایران اقامت داشته است. ویدئوی سلفی که او در طبیعت ایران از خود و اقدام پسندیده اش منتشر کرده برای همه ایرانیان جای تامل دارد.
فیلم | جنازه غرق در خون ملکه زیبایی عراق (۱۶+)
فیلم | جنازه غرق در خون ملکه زیبایی عراق (۱۶+) - فیلم - قتل مدل و ملکه زیبایی عراق از روز گذشته سوژه رسانه ها شده و پلیس تحقیقات ویژه ای را برای دستگیر قاتل وی انجام داده است. تصاویر منتشر شده از جنازه غرق در خون وی را در ویدئوی زیر می بینید.
جنجال بنر سربازان اسرائیلی در شیراز
جنجال بنر سربازان اسرائیلی در شیراز - عکس این بنرکه گفته می‌شود نمایشگر تصویری از سربازان رژیم صهیونیستی است طی روزهای اخیر در فضای مجازی دست به دست می‌شد و واکنش‌هایی به همراه داشت.
عکسی آموزنده از سفر نیویورک
عکسی آموزنده از سفر نیویورک - پوشه‌های پُر از برنامه فرانسوی‌ها در برابر دستان خالی تیم ایرانی. به کاغذ ها و پرونده های موجود روبه روی تیم فرانسه دقت کنید!
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر - وزیربهداشت بهترین توصیه رو به اون پیرمرد بیچاره کرد که گفت: خودت بمال. پیرمرد باید دستش رو محکم می‌مالید به گوش وزیر تا یک بار هم که شده از تخت اخلاق فرعونی بیاد پایین
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص - کاش در این میان یکی به ما بگوید که بالاخره بی حجاب بد است، خوب است؟ چه زمانی بد است؟ چه زمانی خوب است؟
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی - حمید رسایی عضو جبهه پایداری در صفحه شخصی خود در شبکه توییتر نسبت به اهانت زشت امیر تتلو به امام حسین (ع) و 72 تن از یاران باوفایش واکنش تندی نشان داد.
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+)
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+) - پزشکان هنگامی که یک نوزاد دختر اندونزیایی را در یکی از بیمارستان های این کشور به دنیا آوردند بسیار وحشت زده شدند. نوزاد تازه متولد شده با یک چشم بزرگ روی پیشانی اش متولد شد و پس از هفت ساعت درگذشت.
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای !
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای ! - فردی به نام علی‌اکبر رائفی‌پور كه رسانه‌‌های اصولگرا از او به عنوان «استاد، محقق و پژوهشگر» یاد می‌كنند! در تاریخ 29 اردیبهشت 96 (در كوران انتخابات ریاست‌جمهوری) در نامه‌ای سرگشاده به امیرحسین مقصودلو (تتلو) نوشت: «امیر جان بخوان، تو باید بخوانی، عیبی ندارد! سرت را بالا بگیر و خدا را شکر کن که به واسطه تو این همه نفاق را آشکار کرد! دلت محکم باشد پهلوان! تو فقط بخوان، بخوان
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی - انتشار عکس‌های نشستن احمد خمینی زیر کولر در بخش وی‌آی‌پی هیات که پوششی شیشه‌ای دارد و از سینه‌زنان جداست، پس از توضیح او که گفت آن جایگاه مربوط به «روحانیون درجه یک و دو قم» است و «اون بالا معممین میشینن که لباسشون چون زیاده باعث گرمازدگی نشه»، با واکنش‌های تندتری هم همراه بود.
واکنش جالب رهبری به روبوسی کیارستمی با داور خانم جشنواره کن!
واکنش جالب رهبری به روبوسی کیارستمی با داور خانم جشنواره کن! - واکنش جالب مقام معظم رهبری به روبوسی کیارستمی با خانم داور جشنواره کن از زبان عزت الله ضرغامی