سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ / Tuesday, 21 August, 2018

پیرمردها وطنی ندارند No Country for Old Men


پیرمردها وطنی ندارند  No Country for Old Men
▪ نویسنده و کارگردان: ایتن و جوئل کوئن.
▪ موسیقی: کارتر بورول.
▪ مدیر فیلمبرداری: راجر دیکینز.
▪ تدوین: ایتن و جوئل کوئن.
▪ طراح صحنه: جس گانکور.
▪ بازیگران: تامی لی جونز[کلانتر اد تام بل]، خاویر باردم[آنتون شیگور]، جاش برولین[لولین ماس]، وودی هارلسون[کارسون ولز]، کلی مکدانلد[کارلا جین ماس]، گارت دیلاهانت[معاون کلانتر وندل]، تس هاپر[لورتا بل]، بری کوربین[الیس]، استیون روت[مردی که ولز را اجیر می کند]، راجر بویس[کلانتر ال پاسو]، بث گرانت[مادر کارلا جین].
▪ ١٢٢ دقیقه.
▪ محصول ٢٠٠٧ آمریکا.
▪ برنده جایزه بهترین فیلم و بهترین بازیگر نقش مکمل مرد/باردم از مراسم انجمن منتقدان فیلم بوستون، نامزد جایزه بهترین گروه بازیگری، بهترین کارگردانی، بهترین فیلم، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و بهترین فیلمنامه از مراسم انجمن منتقدان رسانه ها، نامزد نخل طلای جشنواره کن، برنده جایزه بهترین کارگردانی، بهترین فیلم، بهترین فیلمنامه اقتباسی، بهترنی بازیگر نقش مکمل مرد و بهترین فیلمبرداری از مراسم انجمن منتقدان فیلم شیکاگو، برنده جایزه بهترین کارگردانی، بهترین فیلم و بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از مراسم انجمن منتقدان دالاس-فورت ورث، نامزد جایزه بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و بهترین فیلمنامه از مراسم گولدن گلاب، نامزد جایزه بهترین بازیگر زن نقش مکمل/مکدانلد، بهترین کارگردان، بهترین فیلم سال و بهترین فیلمنامه زا مراسم انجمن منتقدان فیلم لندن، برنده جایزه بهترین گروه بازیگری، بهترین فیلم و بهترین فیلمنامه اقتباسی از انجمن ملی منتقدان فیلم آمریکا، برنده جایزه بهترین کارگردان، بهترین فیلم، بهترین فیلمنامه و هترین بازیگر نقش مکمل مرد از مراسم اتحادیه منتقدان فیلم نیویورک، برنده جایزه بهترین کارگردانی، بهترین گروه بازیگری، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد، بهترین فیلم، بهترین فیلمنامه اقتباسی از مراسم منتقدان فیلم فونیکس، برنده جایزه بهترین کارگردانی از انجمن منتقدان فیلم سن فرانسیسکو، برنده جایزه بهترین کارگردانی، بهترین فیلم و نامزد جوایزبهترین بازیگر/جاش برولین، بهترین تدوین، بهترین فیلمنامه اقتباسی از مراسم ساتلایت، برنده جایزه بهترین کارگردان، بهترین گروه بازیگری، بهترین فیلم و بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از مراسم منتقدان فیلم واشتنگتن و حومه.
▪ ژانر: جنایی، درام، وسترن.
جون ١٩٨٠، وست تگزاس. آنتون شیگور مظنون به قتل توسط معاون کلانتر دستگیر می شود. اما در اداره پلیس موفق می شود او را به قتل رسانده و بگریزد. کلانتر اد تام بل که در بازگشت با جسد معاونش روبرو شده، تصمیم دارد تا قاتل را دستگیر کند. همزمان لولین ماس که برای شکار به خارج از شهر رفته با کاروانی از اتومبیل ها در میانه صحرا روبرو می شود.
با نزدیک شدن به کاروان و مشاهده اجساد و اتومبیلی پر از بسته های مواد مخدر، در می یابد که یک معامله بزرگ به خون کشیده شده است. با پرس و جویی از راننده مشرف به موت یکی از اتومبیل ها و تعقیب رد پای بر جای مانده، به مردی زخمی که کیفی پر از دو میلیون دلار همراه دارد، می رسد. تبهکار بر اثر زخمی که خورده، قالب تهی کرده و هیچ مانعی بر سر راه ماس وجود ندارد تا پول ها را تصاحب کند. ماس به خانه بازمی گردد، اما همان شب با تصور این که راننده زخمی زنده مانده و درباره او سخنی بگوید، وی را وادار می کند تا شبانه به سر وقت کاروان قاچاق چیان برود.
اما زمانی که به آنجا می رسد با گروهی تازه نفس روبرو می شود که گویا انتظارش را می کشیده اند. ماس موفق می شود تا از چنگ آنها بگریزد. ولی اتومبیل خود را جا می گذارد و قاچاق چیان از این طریق موفق به شناسایی وی می شوند. ماس در بازگشت همسرش کارلا جین را بیدار و او را با اتوبوس راهی شهری دیگر می کند. خود نیز برای گریز از چنگ قاچاق چیان و شیگور که برای یافتن پول اجیر شده، سر به جاده ها می گذارد. همزمان کلانتر نیز در تعقیب ماجرا به منزل ماس می رسد. شیگور که با کمک سینگال دستگاه ردیابی که درون کیف پول ها تعبیه شده، به هتل محل اقامت ماس دست یافته و بقیه قاچاق چیانی را که قبل از او به هتل رسیده اند، به قتل می رساند. اما خود توسط ماس زخمی می شود. ماس نیز که زخمی شده، از مرز رد شده و به مکزیک می رود. اما کیف را ناچار در پست بازرسی مرزی پنهان می کند. وقتی در بیمارستان مکزیکوسیتی چشم باز می کند، با کارلسون ولز روبرو می شود که از او می خواهد تا پول ها را به وی تحویل داده و جان خود را نجات دهد.
اما ماس امتناع می کند و از بیمارستان می گریزد. شیگور نیز به سراغ ولز رفته و پس از قتل او به سراغ ارباب وی رفته و او را نیز می کشد. کلانتر تام بل نیز که توسط همسر ماس از محل ملاقات شان آگاه شده، تنها برای ختم موضوع به آنجا می رود. اما قاچاق چیان زودتر از او رسیده و ماس را به قتل می رسانند. ولی ماس قبل از مرگ تقاضایی از شیگور کرده است و مدتی بعد شیگور برای کشتن کارلا جین به سراغ او می رود...
● چرا باید دید؟
جوئل کوئن[متولد ١٩٥٤] و ایتن کوئن[متولد ١٩٥٧] مینیاپولیس، مینه سوتا زوج کارگردان، فیلمنامه نویس، تدوینگر، تهیه کننده و بازیگر آمریکایی و مشهور به کارگردان دو سر[The Two-Headed Director]، سازنده فیلم های جنایی، راز آمیز، مهیج و خشن با چاشنی طنز سیاه که گاه از نام مستعار رادریک جینیس استفاده می کنند. آنها از ١٩٨٤ با ساختن Blood Simple. شروع به فیلمسازی کردند و تاکنون ١١ فیلم دیگر ساخته اند که نمایش هر کدام شان در سینمای دو دهه اخیر آمریکا حادثه ای به شمار می رود. از بزرگ کردن آریزونا و دورویی میلر تا شاهکارشان بارتون فینک؛ و سپس فارگو، بیگ لبوفسکی، ای برادر تو کجایی و این اواخر مردی که آنجا نبود و اپیزودی از دوستت دارم، پاریس که کارنامه این دو برادر را با نامزدی چندین اسکار، هفت بار نامزدی برای دریافت نخل طلای کن و سه بار دریافت جایزه بهترین کارگردانی از همین جشنواره و بیش از ٤٠ جایزه بین المللی دیگر زینت داده است.
این بار بر خلاف بسیاری از قصه های پیشین از آدم ربایی خبری نیست. یک محموله مواد مخدر، دو میلیون دلار پول نقد و چند جسد... بازماندهای یک معامله بزرگ و بد فرجام که منجر به آغاز حادثه ای سرنوشت ساز برای ماس می شوند. فیلم از زبان اد تام بل کلانتر محلی روایت می شود. او از تغییر زمانه سخن می گوید و این که در گذشته نیازی نبود تا مردان قانون[کسانی همچون پدر او] همواره با خود سلاح حمل کنند. او از توحش زمانه مدرن می نالد و این که زمانی مجبور شده نوجوانی را روانه صندلی الکتریکی کند. کسی که خواهرش را فقط به صرف این که قتلی انجام دهد، کشته بود. او این بار مجبور است با یکی از خونسردترین و وحشی ترین قاتلین کرایه ای که تا امروز در سینما دیده ایم، مقابله کند: شیگرو! کسی که برای کشتن برخی از قربانیانش یا باز کردن راه خود از تفنگ بادی مخصوص کشتن گاوها استفاده می کند. سلاحی هولناک که ردی هم از خود بر جای نمی گذارد!
پیرمردها وطنی ندارند که نامش را از رمان منبع اقتباس خود نوشته کورمک مک کارتی عاریت گرفته است[رمانی که به نوبه خود نامش را وامدار شعر سفر دریایی به بیزانتیوم ویلیام باتلر ییتز است] تا این لحظه ٢٨ میلیون دلار در گیشه به دست آورده، که مطمئناً این رقم افزوده خواهد شد. برادران کوئن با این فیلم بار دیگر به سراغ فلسفه و نگاه و طنز سیاه خود درباره طینت آدمی و صد البته غرب آمریکارفته اند که سخت دستخوش تغییر شده است. فیلم یک وسترن جنایی مدرن است که خشونت اواخر قرن نوزدهم در مقایسه با رفتار شخصیت های آن یک بازی کودکانه بیش نیست.
شخصیت شیگور که توسط خاویر باردم به شکلی فوق العاده تجسد یافته، یکی از اصیل ترین و خطرناک ترین شرورهای تاریخ سینماست و ماس طماع و دیگران نیز دست کمی از وی ندارند. فیلم سرشار از دلتنگی برای غرب وحشی قدیم است. مرثیه ای بر دورانی که جوانمردی سکه رایج بازارش بود، چیزی که پدر کلانتر تام بل فقط یادگار رنگ و رو رفته ای آن است. درباره این فیلم نیز باید مفصل تر نوشت، اما تا آن روز شما را دعوت می کنم به تماشای بازی موش و گربه سه مرد در چشم اندازهای زیبا و خشن تگزاس با فیلمبرداری معرکه راجر دیکینز و بازی های بی نهایت خوب[چنین صوت داودی از جاش برولین انتظار نمی رفت!] با یک کارگردانی ماهرانه که فیلم را تبدیل به یکی از شانس های اصلی مراسم اسکار کرده است.

امیر عزتی

منبع : موج نو

مطالب مرتبط

درباره فیلم زندگی پنهان واژه‌ها

درباره فیلم زندگی پنهان واژه‌ها
ساراپولی، هنرپیشه كانادایی، پس از بازی در فیلم تحسین برانگیز «زندگیم بدون خودم» در نقش بیماری لاعلاج كه وضع جسمانی اش را از عزیزانش پنهان می كند، بار دیگر در دومین تجربه فیلمسازی كارگردان كاتالانی «ایزابل كوئیكست» به زبان انگلیسی حضور یافته است.
در این فیلم جدید كه با عنوان «زندگی پنهان واژه ها» و درامی در فضای رعب و تنهایی است، پولی بازی درخشانی را ارائه می كند و برای این بازیگر كه پیش تر نیز در درام های غمباری همچون فیلم «the sweet Hereafter» از آتوم اگویان ظاهر شده بود، این نقش آفرینی تازه مهارت او را درایفای این گونه نقش های پیچیده نشان می دهد. ایزابل كوئیكست در فیلم قبلی خود «زندگیم بدون خودم» از سكوت به عنوان حربه ای در برابر تراژدی مرگ استفاده می كند و فیلم جدید او به تكمیل این چرخه احساسی با شخصیت هایی كه پیچیدگی های روحی- روانی خاصی دارند، می پردازد. هانا (ساراپولی) كه از سمعك استفاده می كند زنی بسیار تنهاست كه احساس ترس و نا امنی او را در آستانه یك بحران روحی قرار داده است.
او برای نجات از وضع موجود وایجاد تغییری هرچند كوچك در روال عادی زندگیش و گذشته تاریك و غمباری كه پشت سرگذاشته، به مرخصی یك ماهه ای می رود. او در سفر خود به شهری ساحلی در شمال ایرلند در یك رستوران متوجه حرف های مردی به نام ویكتور (ادی مارسان) می شود كه تلفنی از حادثه ای در یك دكل حفاری نفت خبر می دهد كه بانی آن بوده است. تنها نجات یافته این حادثه ژوزف (تیم رابینز) است كه احتیاج به مداوا دارد و هاناكه پرستار است تحت تأثیر این واقعه دلخراش داوطلب كمك به او می شود.
ژوزف در جریان آتش سوزی ای كه در این دكل به وقوع پیوست بشدت مجروح شده است و آسیب وارد شده به قرنیه چشم او تا مدتی موجب از دست رفتن بینایی اش می شود. با پیش رفتن فیلم و سیر وقایع و رابطه ای كه میان هانا كه ناشنوا است و برای شنیدن احتیاج به سمعك دارد و ژوزف كه به طور موقت نابیناشده، خلأهای عاطفی شخصیت ها و تلاش آنها برای پر كردن این خلأ با عوامل خارجی و بیرونی بیشتر نمود می یابد.
هر دوی این شخصیت ها راز هایی در دل دارند كه سعی در پنهان نگاه داشتن آن از دیگری می كنند و هانا با سكوت اختیار كردن و ژوزف با گوش دادن به حرفهای گاه و بیگاه او به رابطه میان خود، ابعاد عاطفی دیگری می بخشند، ژوزف، انسانی خوش طینت است كه در جریان نجات جان یك نفر دیگر در حادثه آتش سوزی دكل، مجروح می شود و پنهان كردن این واقعیت در پشت واژه های ناگفته، طبیعت پاك و بی غل و غش و وجدان آگاه او را لحظه به لحظه بیشتر عیان می كند. فیلم آنچنان با ظرافت صحنه ها را هدایت می كند كه بسیاری از اسرار ناگفته شخصیت ها- بویژه در مورد زندگی هانا- از آنچه كه آنها در عمل انجام می دهند با ارزش تر و مهم تر جلوه می كند و عنوان این فیلم نیز اشاره و تأكیدی بر این اصل است.
در فیلم «زندگی پنهان واژه ها» بیش تر روایت ها و نقل قول ها از جانب ژوزف انجام می گیرد و نابینایی موقت او بهانه ای برای واگذاری آزادی بیان به یكی از شخصیت ها و سلب كردن آن از دیگری است.
ژوزف از راز های ناگفته زندگیش پرده بر می دارد و این بی اعتمادی هانا را به جهان پیرامونش بتدریج كمرنگ می كند. هانا كه با رازداری در عزلتی غریب به دام افتاده، سرانجام در برابر یكی از حرف های ژوزف لبخند می زند و همین رابطه میان آن دو را متحول می كند. با این حال رفتار پر رمزوراز هانا در طول فیلم، تماشاگر را رها نمی كند.
او از كجاست و چرا در ایرلند است؟ او چرا به اینج (جولی كریستی) كه زنی در دانمارك است تلفن می كند و سپس حرف نمی زند؟ او چرا نام واقعی خود را به ژوزف نمی گوید؟ حقیقت بی پرده زندگی او چه برای تماشاگر و چه برای خود ژوزف تا فرارسیدن یك صحنه غیر مترقبه كه در آن همه چیز را افشا می كند، پوشیده و پنهان می ماند.
در فیلم «زندگی پنهان واژه ها» درون شخصیت ها با وسواس و نگاهی انسانی كه فیلم قبلی كوئیكست «زندگیم بدون خودم» فاقد آن بود، كنكاش می شوند و افشاگری های نیمه دوم فیلم به نیابت از سوی همه حرف های ناگفته شخصیت ها، سرگذشت دردناك آن دو، سرگذشت دنیا و شیوه ای كه بشر می تواند به آسانی حوادث و وقایعی را كه باید به خاطر آورده شوند، فراموش و یا پنهان شوند، عیان می كند. برای كوئیكست به عنوان فیلمنامه نویس و كارگردان فیلم «زندگی پنهان واژه ها» جهشی رو به جلو به لحاظ مضمون، ساختار و پردازش پس از فیلم «زندگیم بدون خودم» است. این بار شخصیت های او همانگونه حرف می زنند و رفتار می كنند كه از انسان های زخم خورده به لحاظ عاطفی انتظار است و تلاش بی وقفه آنها برای آرامش جستن در دیگری و پناه بردن به همدیگر، تنهایی دردناك آنها را به تصویر می كشید.
در این فیلم «ساراپولی» با بازی زیبا و درخشان خود موفق می شود توجه تماشاگر را به شخصیتی جلب كند كه عملاً تا پایان فیلم چیز زیادی از او نمی دانیم. او شكنندگی و حساسیت خاصی را به نمایش می گذارد كه به طرز اجتناب ناپذیری یادآور شخصیت امیلی واتسون و فیلم «شكستن موج ها» از لارس فون تریه است. در نقش مقابل او نیز تیم رابینز، بازیگر برنده اسكار نیز بازی درخشان و بی نظیری را با صدای خود ارائه می كند. شخصیت او در این فیلم موقتاً نابیناست و به خاطر جراحات عمیقش قادر به حركت كردن و پائین آمدن از تخت نیست. از همین رو برتون توانایی خود را با تغییر لحن و تن صدایش به نمایش می گذارد.
دشواری های كار و زندگی در دكل های بزرگ حفاری نفت و نشست و برخاست با آدم هایی كه از سر اجبار با همدیگر معاشرت می كنند در چندین صحنه این فیلم از جمله بازی بسكتبال انفرادی مارتین به چشم می خورد. نكته جالب توجه دیگر در این فیلم موسیقی متن و استفاده از ترانه های David Byrne و Clem Snide در جریان آن به عنوان جایگزینی برای واژه های ناگفته و روایت های محرمانه است.
▪ «زندگی پنهان واژه ها» محصول كشور اسپانیا نویسنده و كارگردان: ایزابل كوئیكست
▪ تهیه كننده : استرگارسیا
▪ بازیگران: ساراپولی، تیم رابینز، خاویر كامارا، سور آنكرازدال، ادی مارسان، جولی كریستی، دانیل میز و ...
▪ ژانر: درام
▪ زبان: انگلیسی
▪ جوایز و افتخارات: جایزه گویا برای بهترین فیلم و بهترین كارگردانی در سال ۲۰۰۶
● درباره ایزابل كوئیكست، كارگردان فیلم «زندگی پنهان واژه ها»
كارگردان و فیلمنامه نویس اسپانیایی «ایزابل كوئیكست» فیلمسازی را با دریافت نخستین دوربین هشت میلی متری اش آغاز كرد. پس از تحصیل در تاریخ قرن هجدهم و نوزدهم در دانشگاه بارسلونا وارد كارتبلیغات شد. كار در همین عرصه او را به ساختن آگهی های تبلیغاتی و تجاری سوق داد و در مدت كوتاهی شركت فیلمسازی خود را با نام «Miss Wasabi film» تأسیس كرد. در سال ۱۹۸۳ نخستین فیلمنامه اش با نام «Morbus» به وسیله كارگردان اسپانیایی ایگناسی پی فره تبدیل به فیلم شد. كوئیكست چند سال بعد یعنی در سال ۱۹۸۸ نخستین فیلم بلند خود را با نام«بیش از حد كهنسال برای جوانمرگ شدن» جلوی دوربین برد و با این فیلم در همان سال نامزد جایزه گویا در شاخه بهترین كارگردانی شد.
جایزه گویا مهم ترین جایزه اعطایی در حوزه سینمای اسپانیا و معادل اسكار این كشور است. نخستین فیلم انگلیسی زبان این كارگردان در سال ۱۹۹۶ به بازار آمد. در فیلم «چیزهایی كه هرگز به تو نگفتم» گروهی از بازیگران آمریكایی همچون لیلی تپلور و اندرو مك كارتی به ایفای نقش پرداختند و این فیلم دومین نامزدی گویا در شاخه بهترین فیلمنامه اورژینال را برای كوئیكست به ارمغان آورد. او سپس در مدت همكاری خود با یك شركت فیلمسازی فرانسوی، بایك فیلمنامه اسپانیایی زبان برای فیلم «آنهایی كه عشق می ورزند» در سال ۱۹۹۸ آماده كرد.
كوئیكست در سال ۲۰۰۳ با فیلم انگلیسی زبان «زندگیم بدون خودم» كه اقتباسی سینمایی از یك داستان كوتاه نوشته «نانسی كینكائید» است به شهرت جهانی دست یافت. ساراپولی، بازیگر معروف كانادایی در این فیلم در نقش «آن»، مادر جوانی ظاهر می شود كه تصمیم می گیرد بیماری سرطانش را از خانواده اش پنهان نگه دارد. این فیلم كه محصولی از كشور اسپانیا و كانادا با همكاری شركت فیلمسازی «El Deseo» پدرو آلمودو وار است در جشنواره فیلم برلین مورد توجه قرار گرفت.

وبگردی
ویدئو / قهرمان زن ایرانی در جاکارتا
ویدئو / قهرمان زن ایرانی در جاکارتا - صداوسیما در اتفاقی کم‌سابقه، مسابقه زهرا کیانی عضو تیم زنان ووشوی ایران در بازی‌های آسیایی جاکارتا را زنده پخش کرد. زهرا کیانی ۱۹ ساله در سبک تالو حرکات بسیار زیبایی راانجام داد و موفق به کسب مدال نقره این مسابقات شد.
جنجال ساشا پسر سفیر !
جنجال ساشا پسر سفیر ! - ساشا سبحانی که فرزند سفیر پیشین ایران در ونزوئلاست در این ویدئو می‌گوید: تا کی می‌خواهید حسادت کنید، به جای بد و بیراه نوشتن برای من بروید پول در بیاورید، اگر نمی‌توانید پول دربیاورید، نمی‌توانید زندگی کنید، بروید بمیرید. تمام!
منابع ملی را به چینی‌ها اجاره داده و سالها به مردم دروغ گفته‌اند
منابع ملی را به چینی‌ها اجاره داده و سالها به مردم دروغ گفته‌اند - به فاصله چندسال از انتشار اخباری که حکایت از واگذاری مجوز صید ترال به چینی‌ها در آب‌های جنوبی کشورمان داشت و همواره تکذیب می‌شد، بالاخره مشخص شد که تکذیب‌های مسئولان غیرواقعی بوده است؛ واقعیتی عجیب که موجب بروز ابهامات فراوانی می‌شود.
پشت پرده سفر مجرّدی عراقی‌ها به مشهد
پشت پرده سفر مجرّدی عراقی‌ها به مشهد - اردیبهشت ۹۴ بود که روزنامۀ انگلیسی «گاردین»، در فقدان رسانه‌های کارآمد محلّی، گزارشی منتشر کرد با عنوان «عبادت، غذا، سکس و پارکِ آبی در شهر مقدس مشهدِ ایران»
ویدئو / تشییع پیکر «آقای بازیگر» سینمای ایران
ویدئو / تشییع پیکر «آقای بازیگر» سینمای ایران - پیکر مرحوم عزت‌الله انتظامی بازیگر باسابقۀ سینما و تئاتر ایران صبح یکشنبه (۲۸ مرداد) با حضور جمعی از اهالی فرهنگ و هنر، وزیر ارشاد و علاقه‌مندان سینما و تئاتر، از تالار وحدت تشییع شد. عزت سینمای ایران بامداد جمعه (۲۶ مرداد) در سن ۹۴ سالگی درگذشت.
مراسم تشییع پیکر عزت‌الله انتظامی
مراسم تشییع پیکر عزت‌الله انتظامی - پیکر عزت‌الله انتظامی، بازیگر فقید سینما، تئاتر و تلویزیون، صبح یکشنبه - ۲۸ مرداد - با حضور جمع زیادی از هنرمندان و علاقه‌مندان، از تالار وحدت تشییع و در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) تهران به خاک سپرده شد.
عکسی عجیب از  تجمع حوزویان قم
عکسی عجیب از تجمع حوزویان قم - براستی داستان درگذشت آقای هاشمی و استخر چه بوده است؟ چرا از تهدید سیاسی و امنیتی در این تصویر استفاده شده است؟ چه افراد و جریانی پشت این پلاکارد هستند؟
سفیر آلمان تعطیلات خود را در بین عشایر بختیاری گذراند
سفیر آلمان تعطیلات خود را در بین عشایر بختیاری گذراند - میشائل کلور برشتولد، سفیر آلمان در ایران برای گذراندن تعطیلات تابستانی خود با عشایر بختیاری در دره کوهرنگ زاگرس همراه شده است. منبع
تریلی در اهواز چپ کرد، مردم بارش را غارت کردند!
تریلی در اهواز چپ کرد، مردم بارش را غارت کردند! - یک تریلی در اهواز واژگون شد و مردم به جای کمک به راننده مصدوم بار تریلی را بردند
بازگشت گوگوش به ایران و نحوه برخورد با او در فرودگاه
بازگشت گوگوش به ایران و نحوه برخورد با او در فرودگاه - در ویدئوی زیر روایت فائقه آتشین (گوگوش) را از بازگشت به ایران بعد از انقلاب و نحوه برخورد پاسدار فرودگاه و دادستانی با او می شنوید. او این خاطرات را سال ۲۰۰۰ در تورنتوی کانادا روایت کرد.
ماجرای عکس متفاوت وزیر جوان و هشتگ‌های توییتری
ماجرای عکس متفاوت وزیر جوان و هشتگ‌های توییتری - نكته جالب در اين ميان، گستردگي و تنوع واكنش‌ها به پوشش «وزير جوان» بود. تا آن‌جا كه در ميان كاربران بودند گروهي كه اين پوشش را در حد «شق‌القمر» بالا برده و اين تفاوت ظاهري را نشانه‌اي از تفاوتي عميق در نوع نگاه آذري‌جهرمي تحليل كردند و در مقابل، طيفي نيز «وزير جوان» را به‌خاطر تلاش براي آنچه ازسوي اين كاربران نوعي «پوپوليسم» و «عوام‌فريبي» خوانده شد
اظهارات تند احمدی نژاد علیه روحانی و دولت!
اظهارات تند احمدی نژاد علیه روحانی و دولت! - محمود احمدی نژاد با انتشار پیام ویدیویی تندی علیه رئیس جمهور، وی را هم دست رئیس دو قوه دیگر نامید و خواستار کناره گیری حسن روحانی از مقام ریاست جمهوری شد.
فیلم سانسور شده خوانندگی سحر قریشی در یک برنامه
فیلم سانسور شده خوانندگی سحر قریشی در یک برنامه - سکانس سانسور شده مسابقه «13 شمالی» که در آن سحر قریشی ترانه های مشهور چند تن از خوانندگان را می خواند، ببینید. اولین قسمت این مسابقه در شبکه نمایش خانگی توزیع شده است.
عاشق شدن لیلای سریال پدر،داستانی کاملا واقعی!
عاشق شدن لیلای سریال پدر،داستانی کاملا واقعی! - روایت نازنین پیرکاری،مجری و تهیه کننده تلویزیون از عاشق شدن خود که داستان سریال پدر شد...
یک ژن خوب تازه: جان متاعی است که هر بی سروپایی دارد
یک ژن خوب تازه: جان متاعی است که هر بی سروپایی دارد - مهمترین بخش های سخنان او اینجاست که عنوان می کند: چه کسی در جریان انقلاب بوده؟ اگر یک عده ای جان دادند، یک عده ای هم این وسط پول دادند. او که گویا دستی در شعر هم دارد، سخن عجیب تری از آنچه پیش از این گفته بر زبان جاری می سازد و با به کار بردن این بیت که «جان چه باشد که نثار قدم دوست کنم *** این (جان) متاعی است که هر بی سروپایی دارد» ...
ترامپ حتی به شلیک یک گلوله نیاز ندارد
ترامپ حتی به شلیک یک گلوله نیاز ندارد - برای آمریکا کم هزینه‌ترین استراتژی ادامه وضع موجود است. ترامپ در یک سال گذشته کاری کرد که ۳۰ میلیارد دلار دارایی ایران از کشور خارج شود. این پول به کشور‌هایی مثل ترکیه، گرجستان، ارمنستان، مالزی و ... که از ثبات و امنیت برخوردارند رفت و در این کشور‌ها سرمایه گذاری شد. همین موضوع کمر اقتصاد ایران را می‌شکند. در این یک سال دلار به نزدیک ۱۰ هزار تومان رسیده است. ترامپ حتی به شلیک یک گلوله نیاز ندارد. اگر…
سحر تبر چهره واقعی‌اش را آشکار کرد!
سحر تبر چهره واقعی‌اش را آشکار کرد! - سحر تبر سال گذشته برای اولین بار در رسانه‌های جهان دیده شد. گمانه زنی می‌شد که او برای شباهت پیدا کردن به آنجلینا جولی ۵۰ عمل جراحی داشته است. اما او در نهلایت شبیه شخصیت "عروس مرده" تیم برتون به نظر می‌رسید.
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد!
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد! - یک بنر تبلیغاتی که ظاهراً با هدف ترویج فرهنگ حجاب طراحی شده، سبب‌ساز واکنش‌های کاربران شبکه اجتماعی توییتر شده است. در این بنر، از رهگذران خواسته شده بین دو گزینه موجود، زنی چادری و زنی مانتویی، انتخاب کنند ترجیح می‌دهند کدام‌یک همکار همسرشان باشد!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر! - در اتفاقی عجیب و غیر قابل باور فردی امروز به دلیل درخواست طلاق همسرش در خیابان اسلامشهر وی را با ضربات چاقو از پای درآورد، از سرنوشت این خانم اطلاع دقیقی در دست نیست.