یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ / Sunday, 17 December, 2017

مهم ترین شهرک های یهودی نشین


مهم ترین شهرک های یهودی نشین
اسرائیلی ها طی مصوباتی و از طریق محدودسازی توسعه عمرانی در قدس عملاً ۷۲ کیلومتر مربع از اراضی این بخش را به تصرف خود درآوردند و این مناطق را به شهرک های صهیونیستی مبدل کردند؛ به مانند همان اتفاقی که در شهرک جبل ابوغنیم صورت گرفت.
هم اینک مهم ترین مجتمع های شهرک نشینی حومه قدس شریف عبارتند از؛
۱) مجتمع گوش عتصیون؛ این مجتمع از شهرک های الون شیگوت، کفار عتصیون، مجدال عوزا، ناوی دانیال، جبعوت، بات عایس، روش تسودیم و بیتار عیلیت تشکیل شده است.
۲) مجتمع معالیه ادومیم؛ شهرک های معالیه ادومیم، علمون، جفعات بنیامین، میشور ادومیم و الون نفی برات را دربر می گیرد.
۳) مجتمع مودیعن
۴) مجتمع های شهرک نشینی شمال غرب قدس؛ شامل شهرک های جفعات زیف، جفعات حدشا، هارادام و هارشموئیل است.
مناطق فلسطینی نشین قدس اشغالی نیز عبارتند از؛
۱) منطقه جداافتاده (گیتو) شمال شرقی قدس که شامل اردوگاه شعفاط، حومه روستاهای السلام، عناتا و نوار است و نزدیک به ۴۰ هزار نفر جمعیت دارد.
۲) منطقه جداافتاده شمال قدس که شامل حومه روستاهای البرید و شهرک الرام است و حدود ۶۰ هزار نفر جمعیت دارد.
۳) منطقه شمال غرب قدس که شامل ۱۴ روستا با جمعیتی بالغ بر ۶۰ هزار نفر است.
۴) منطقه جنوب شرقی قدس اشغالی که شامل شهرک های السواحر، ابودیس و العزیز است که ۶۰ هزار نفر جمعیت دارد.
محله ها و مناطق یهودی نشین داخل مرزهای گسترده شهر قدس نیز عبارتند از؛
۱) محله یهودی نشین داخل دیوارهای بخش قدیمی قدس؛ در سال ۱۹۶۸ میلادی بر ویرانه های محله الشرف احداث شد که اکنون ۲۸۰۰ یهودی در آن سکونت دارد.
۲) محله نوی یعقوب؛ در شمال شهر قدس واقع شده است و ۱۹۳۰۰ نفر در آن اقامت دارند.
۳) محله راموت؛ در سال ۱۹۷۲ ساخته شد و ۳۷۲۰۰ نفر جمعیت دارد.
۴ ) شهرک جیلو؛ بزرگ ترین شهرک واقع در جنوب غربی شهر قدس است که در سال ۱۹۷۲ احداث شد.
۵) تلبیوت شرقی؛ در سال ۱۹۷۴ احداث شد و ۱۵۰۰ نفر جمعیت دارد۰
۶) معلومات دفنا؛ در سال ۱۹۷۳ ساخته شد و بیش از ۴۷۰۰ نفر در آن سکونت دارند.
۷) دانشگاه عبری؛ روی اراضی مصادره شده روستای فلسطینی العیسویه ساخته شد و بعدها توسعه یافت. هم اکنون جمعیت آن به ۲۵۰۰ نفر می رسد.
۸) ریخس شعفاط رامات شلومر؛ کار ساخت آن از سال ۱۹۹۰ آغاز شد.
۹) رامات اشکول و جبعات همفتار؛ ۶۶۰۰ نفر جمعیت دارد.
۱۰) شهرک های بسگات زئیو و بسگات اومر؛ این دو شهرک بر اراضی روستاهای بیت حنینا بنا شد که تا سال ۱۹۹۸ جمعیت آن به ۳۵ هزار نفر می رسید.
۱۱) عطروت (منطقه صنعتی) اراضی این شهرک در سال ۱۹۷۰ مصادره شد.
۱۲) جبعات هماتوس؛ روی زمین های مصادره شده روستای بیت صفاقا احداث شد.
۱۳) شهرک جبل ابوغنیم؛ این شهرک پس از مصادره اراضی روستاهای عرب نشین صور باهر، ام طوبا و بیت ساحور احداث شد.
۱۴) تپه فرانسوی؛ روی زمین های مصادره شده روستاهای «لفتا و شعفاط» احداث شد و ۱۲ هزار نفر جمعیت دارد.
۱۵) پروژه حامیلا(روستای داوود)


منبع : روزنامه اعتماد

مطالب مرتبط
وبگردی
ضرب الأجل ۴۸ ساعته احمدی نژاد به ریاست قوه قضاییه
ضرب الأجل ۴۸ ساعته احمدی نژاد به ریاست قوه قضاییه - محمود احمدی نژاد در ویدئویی بازهم به انتقاد از ریاست قوه قضاییه پرداخت.
رونمایی !
رونمایی ! - واقعاً از مسؤولان این سازمان باید پرسید کجای به خودروهایی مانند پراید، پژو 405، نیسان [معروف به] آبی، پرشیا و ... که در تیراژ وسیع نیز تولید می شوند، استاندارد می دهند؟!
فقر چطور کار می‌کند
فقر چطور کار می‌کند - «این آقا تا قبل از عید از حسابش ٢٧٠ تومان باقی بود. برای خرید عید فطر ١٠٠ تومان داد و ١٥٠ تومان خرید کرد. برج ٥ آمد اینجا ٥٠ تومان داد و حالا حدود چهار ماه است نیامده. ما هم نه زنگ می‌زنیم و نه پیغامی می‌فرستیم. می‌دانیم حقوق نگرفته.»
جنجال نیوشا ضیغمی: من اصلا ایشان را آدم حساب نمیکنم
جنجال نیوشا ضیغمی: من اصلا ایشان را آدم حساب نمیکنم - اولین قسمت از برنامه هاردتاک کاکتوس را با صحبت های جذاب نیوشا ضیغمی در مورد خانواده و همسرش ، ماجرای صحبت های جنجالی یک هواپیما ، 8 سال احمدی نژاد و ...
فیلم | ملاقات وزیر بهداشت با «یانگوم»
فیلم | ملاقات وزیر بهداشت با «یانگوم» - فیلم - وزیر بهداشت ضمن دیدار با بازیگر نقش «یانگوم» ( لی یونگ ئه) به دلیل کمک انسان دوستانه 56 هزار دلاری به زلزله زدگان غرب ایران از او تقدیر کرد.
فیلم/ شایعه ازدواج رز رضوی و شریفی‌نیا از کجا شروع شد؟
فیلم/ شایعه ازدواج رز رضوی و شریفی‌نیا از کجا شروع شد؟ - محمدرضا شریفی‌نیا بازیگر سینما و تلویزیون با حضور در برنامه دورهمی درخصوص شایعه ازدواج با بازیگر زن جوان توضیحاتی ارائه کرد.
ماجرای فیلم جنجالی در پایگاه نظامی روسیه
ماجرای فیلم جنجالی در پایگاه نظامی روسیه - ولادیمیر پوتین در مسیر سفر خود به قاهره، چند دقیقه در پایگاه الحمیمیم حاضر شد و برخورد فرد نظامی روس با رئیس جمهوری سوریه موجی از انتقادات را در فضای مجازی به راه انداخت.
درآمد کشور از گردشگری افزایش یافت / از محل عوارض خروجی !
درآمد کشور از گردشگری افزایش یافت / از محل عوارض خروجی ! - دولت روز گذشته و در اقدامی غیرمنتظره،عوارض خروج از کشور را با افزایش 300 درصدی! مواجه کرد...
فیلمی از مرگ خرس قطبی به دلیل تغییرات آب و هوایی
فیلمی از مرگ خرس قطبی به دلیل تغییرات آب و هوایی - یکی از عکاسان نشنال جئوگرافیک فیلمی کوتاه از یک خرس قطبی منتشر کرده که در منطقه ای دورافتاده در جزیره بافین و به دور از یخ ها مشغول جستجو برای غذاست. در این بخشی از این فیلم حیوان مشغول جستجو در زباله هاست، سپس روی زمین می افتد و در انتظار مرگ می ماند.
امتناع از دست دادن علی هاشمی با خانم مدال دهنده
امتناع از دست دادن علی هاشمی با خانم مدال دهنده - فیلم - علی هاشمی وزنه بردار کشورمان با توضیح اینکه مسلمان است از دست دادن با خانم اهدا کننده مدال خودداری کرد.
سطح سواد کارشناس اقتصادی تلویزیون !
سطح سواد کارشناس اقتصادی تلویزیون ! - کارشناس اقتصادی تلویزیون نمی داند که لغت Bitcoin به چه معناست و با تلفظ Bitqueen به این نتیجه رسیده که معنای ملکه بیت ها را می دهد!!
فیلم/ تصاویر منتشر شده از جسد علی عبدالله صالح
فیلم/ تصاویر منتشر شده از جسد علی عبدالله صالح - وزارت کشور یمن با انتشار بیانیه‌ای رسمی، شایعات کشته شدن علی عبدالله صالح را تأیید کرد و رسما اعلام کرد که او کشته شده است.
جنجال رقص مایکلی سرباز ایرانی
جنجال رقص مایکلی سرباز ایرانی - رقص زیبای سرباز ایرانی در پادگان
دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد
دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد - سرپرست فنی فدراسیون کبدی که بعد از مسابقات از سمتش برکنار شد، می‌گوید که دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد و او را به داخل زمین برد.
روزنامه جمهوری اسلامی: آقای مصباح، مگر شما نبودید که اطاعت از احمدی‌نژاد را اطاعت از خدا خواندید؟
روزنامه جمهوری اسلامی: آقای مصباح، مگر شما نبودید که اطاعت از احمدی‌نژاد را اطاعت از خدا خواندید؟ - کاش بزرگان حوزه علم و فلسفه می‌دانستند سیاست هم برای خود علمی مجزاست و ظرافت‌های خود را دارد و نمی‌شود بدون توجه به آن، طرح ریخت و به نتیجه رسید.
لحظه خودکشی فرمانده جنگ بوسنی در جریان جلسه دادگاه!
لحظه خودکشی فرمانده جنگ بوسنی در جریان جلسه دادگاه! - فرمانده پیشین کروات های بوسنی پس از تایید محکومیت ۲۰ ساله اش در دیوان کیفری بین المللی به دلیل ارتکاب جنایات جنگی، ظرف سم را سرکشید!
فیلم/ تخلف احمدی‌نژاد در بوسیدن مادر چاوز
فیلم/ تخلف احمدی‌نژاد در بوسیدن مادر چاوز - محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور در همایش بسیج حقوقدانان نسبت به اظهارات اخیر رئیس‌جمهوری سابق کشورمان واکنش نشان داد.
پربازدیدها