سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ / Tuesday, 23 October, 2018

آقای رئیس‌جمهور؛ چرا به نام شما؟


آقای رئیس‌جمهور؛ چرا به نام شما؟
چرا این اتفاق افتاد؟ مشکل کجا بود که دلمشغولی ماه‌های گذشته سیاستمداران به واقعیت پیوست و صلا‌حیت داوطلبان بی‌شماری- از لحاظ سیاسی گسترده و از لحاظ حقوقی بدون وجاهت قانونی- رد شد؟ برای انتخابات مجلس هشتم، حدود ۷۲۰۰ داوطلب ثبت‌نام کردند که صلا‌حیت حدود ۲۲۵۰ نفر در هیات‌های اجرایی رد شد؛ یعنی حدود ۳۵ درصد داوطلبان در هیات‌های اجرایی رد صلا‌حیت شدند.
در انتخابات مجلس هفتم، رد صلا‌حیت هیأت‌های اجرایی تنها ۳/۵ درصد بوده است. این در حالی است که شمار کسانی که برای نمایندگی مجلس هفتم نام‌نویسی کرده بودند، ۸ هزار و ۱۵۷ نفر بوده که از این تعداد، ۳ هزار و ۶۰۵ نفر از سوی هیأت‌های نظارت و تنها ۴۳۴ نفر از سوی هیأت‌های اجرایی رد صلا‌حیت شدند. در دوره‌های پنجم وششم انتخابات مجلس شورای اسلا‌می نیز به ترتیب ۶ و۵ درصد نامزدها توسط هیات‌های اجرایی رد صلا‌حیت شده بودند که عمده دلیل رد صلا‌حیت‌ها نیز نقص مدارک و یا نداشتن شرایط سنی بوده است، اما در این دوره رد صلا‌حیت‌ها بی‌سابقه است. در میان رد صلا‌حیت‌شدگان این دوره، افرادی با سابقه مبارزه با رژیم ستمشاهی و پیشگام در حرکت انقلا‌ب اسلا‌می و از همراهان حضرت امام(ره)، حاضرین در عرصه دفاع مقدس، همرزمان شهدا و مدیران کشور از جمله سه وزیر، ۱۵ استاندار دوره‌های مختلف، نزدیک به ۴۰ نماینده فعلی مجلس، حدود ۷۰ نماینده ادوار مختلف مجلس و... وجود دارند. با توجه به رد صلا‌حیت ۳۵ درصدی نامزدهای انتخابات مجلس هشتم به نظر می‌رسد که در این دوره هیات‌های اجرایی به بررسی احراز صلا‌حیت‌های نامزدها همت گماشته‌اند.
این عملکرد در حالی مورد انتقاد بسیاری از سیاستمداران و حقوقدانان قرار گرفته است که بالا‌ترین مقام اجرایی کشور- محمود احمدی‌نژاد- به شدت از عملکرد هیات‌های اجرایی انتخابات دفاع کرده و در مقابل گروه‌های سیاسی را شماتت می‌کند که <چرا افراد فاقد شرایط را برای کاندیداتوری جلو انداخته‌اند؟> اما با این وصف، وزیر کشور او به عملکرد قابل انتقاد هیات‌های اجرایی تلویحا اشاره می‌کند، یعنی آنجا که می‌گوید: <صلا‌حیت برخی افراد تاییدنشده، حتما تایید می‌شود، یعنی امیدواریم این اتفاق بیفتد، چون برای خود ما هم در مواردی سوال ایجاد شده است.> به هر حال، سخن در مورد انتخابات مجلس هشتم به ویژه شروع نه‌چندان امیدوارکننده مراحل اجرایی آن، بسیار است، اما سخن آقای رئیس‌جمهور در این مرحله قابل تامل‌تر است و جای نگرانی دارد. چرا که آقای رئیس‌جمهور حکمی را صادر کرده‌اند که پرسش‌های اساسی را مطرح می‌کند. اگر نمایندگان رد صلاحیت شده و یا کسانی که قبلا‌ً مسوولیت‌های کلا‌ن اجرایی داشته‌اند مرتکب فساد، سوءاستفاده یا تخلفی شده باشند که عدم صلا‌حیت آنها را محرز می‌کند، رئیس‌جمهور وظیفه دارد قوه قضاییه و نیز نهادهای امنیتی زیر نظر خود را مورد پرسش قرار دهد که چرا در تعقیب این ‌افراد کوتاهی کرده‌اند؟ اما چرا او چنین نکرده است؟ یا اینکه عده‌ای از نمایندگان مجلس هفتم، مرتکب کدام تخلف قانونی یا شرعی شده‌اند که رای بر عدم صلا‌حیت آنها صادر شده و یا صلا‌حیت آنها احراز نشده است؟
در مورد وزیران سابق، مدیران، استانداران و... هم همین پرسش‌ها مطرح است، اما از سوی دیگر اگر آقای رئیس‌جمهور و هیات‌های اجرایی رد صلا‌حیت‌ها را وظیفه یا حتی حق قانونی خود بداند، نمی‌تواند از نیاز و ضرورت اقناع افکار عمومی، خود را بی‌نیاز فرض کند. گیریم اعضای هیات‌های اجرایی مبنای مشروعیت عمل خود را نص قانون بدانند، اما با این همه غفلت از مقبولیت مردمی این عمل، سزاوار آنانی که خود را از جنس مردم می‌دانند نیست. در مقام صلا‌حیت‌سنجی‌ها، هر مبنا و موضعی اتخاذ کرده باشند، نمی‌توانند از احتمال خدشه برداشتن حقوق انتخاب‌کنندگان و انتخاب‌شوندگان، پروا نداشته باشند. همان قانونی که مجریان و ناظران را در تشخیص و تعیین صلا‌حیت‌ها صاحب حق و اختیار دانسته است، حفظ حقوق طرفین انتخابات (نامزدها و مردم) را نیز فریضه و وظیفه همه نهادهای حاکمیتی به شمار آورده است. شاید این دو امر قانونی، در نگاه برخی، حکم دو امر هم‌عرض و موازی را داشته باشد، در حالی که روح قانون اقتضا می‌کند که پاس داشتن حقوق اولیه طرفین انتخاب، می‌تواند ناسخ همه تصمیم‌ها باشد. بر کرسی تعیین و تشخیص صلا‌حیت‌ها تکیه زدن، اگر به بهای بی‌مهری به <حق انتخاب مردم> باشد، بی‌گمان تقدم بخشیدن منسوخ به ناسخ است. زیبنده رئیس‌جمهور و نهادهای تحت امر اوست که قاعده طلا‌یی ناسخ و منسوخ را همواره پیش چشم داشته باشد.
انتخابات همچون هر پدیده و کنش سیاسی ملی، در معرض اقبال یا انکار عمومی است. اقبال عمومی، طبیعتاً آتش مشارکت گسترده را تیزتر می‌کند و انکار عمومی، قاعدتاً به سردی و سرمای حضور ملی می‌انجامد. بر همین قیاس، نوعی داوری مردمی شکل می‌گیرد تا عوامل دخیل در آن گرما یا این سرما را معین کند. <دفع شبهه مقدر> و <اجتناب از مواضع تهمت>، شرط عقل و درایت است. هم نهاد اجرایی انتخابات و هم نهاد نظارتی به حکم عقل و الزام اخلا‌ق، شایسته است از قرار گرفتن در این موضع و موقعیت اجتناب کنند که مسوول سردی فضای انتخابات، ایشانند. آقای رئیس‌جمهور، شما که با رای مردم انتخاب شده‌اید، باور کنید که ایده‌آل یک نظام انتخاباتی و دموکراتیک این است که مجریان و ناظران امور انتخابات صرفاً به اجرای قوانین مصوب در جهت تسهیل امر مشارکت مردم و تحقق <حق انتخاب شدن> و <انتخاب کردن> بپردازند و وظیفه گزینش را به <اراده مردم> بسپارند. اگر غیر از این شود، روشن‌ترین و قانونی‌ترین وسیله شناخته‌شده دموکراسی زیر سوال خواهد رفت. آقای رئیس‌جمهور؛ ای کاش به دوستان خود در هیات‌های اجرایی این توصیه را می‌کردید تا این تسویه‌های حذفی به نام دولت شما رقم نخورد.

جواد دلیری

منبع : روزنامه اعتماد ملی

مطالب مرتبط

انتخابات هشتم ؛ نه دیگری به آمریکا

انتخابات هشتم ؛ نه دیگری به آمریکا
نتخابات مجلس هشتم شورای اسلامی در حالی برگزار شد که بیشتر ناظران خارجی از احتمال کاهش چشمگیر مشارکت مردمی خبر می‌دادند. تصویب قطعنامه ۱۸۰۳ آن هم یک هفته قبل از انتخابات هشتم یک قطعنامه از پیش تعیین شده و دارای برنامه مشخص به منظور فشار بر ایران و تحریک افکار عمومی داخلی مردم بود. در داخل ایران مردم همیشه در صحنه، دشواری‌های زیادی را تجربه کردند، گرانی و تورم بویژه در بخش مسکن و اجاره آن، اشتغال جوانان و ازدواج آنان از مشکلات عدیده‌ای است که دولت و مجلس آینده با آن روبرو خواهند شد. اما این ملت همیشه در صحنه، تجربه هشت سال جنگ تحمیلی در بدترین شرایط سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کشور را دارد. این انتخابات در نوع خود در ایران اسلامی بی‌نظیربود. و در سه سطح داخلی - بین‌المللی و منطقه‌ای قابل ارزیابی است.
۱) سطح داخلی:
در سطح داخلی نوک حملات از ناحیه بدخواهان و عناصر داخلی و متوجه جریان اصولگرا بود. عملکرد دولت اصولگرای احمدی‌نژاد و اقدامات وی بویژه در سفر به استان‌ها از ناحیه برخی از جریان‌های معلوم الحال قابل قبول نبود و دولت وی را به تندروی و عملکرد احساسی متهم می‌نمودند.
این جریان از این بیم داشت که با پیروزی اصولگرایان کشور به قول خودشان در مرحله گذر قرار گیرد در حالی که اگر تحولات سال‌های گذشته را مورد آسیب‌شناسی قرار دهیم و قضاوت افکار عمومی ملت ایران را در صحنه انتخابات ملاک قرار دهیم متوجه می‌شویم که این انتخابات انتخاباتی آزاد و ملت ایران ملتی آگاه بوده است. این ملت به جریان لیبرال و ساختارشکن یک نه بزرگ گفت و راه‌حل حفظ نظام را در جریانی هدفمند می‌دید. که بتواند در عرصه داخلی کشور انقلاب و راه امام(ره) را حفظ کند. جریان اصولگرایی از انحراف انقلاب ممانعت نمود و عملکرد دولت اصولگرا تجدید میثاقی بود با خون شهیدان، حضور ۶۰ درصد مردم در صحنه انتخابات آن هم در سخت‌ترین شرایط ممکن یعنی استقبال از عید باستانی نوروز و افزایش سن رای‌ اولی‌ها از ۱۵ به ۱۸ علاوه بر آن تورم اقتصادی نشان داد که عملکرد دولت احمدی‌نژاد و جریان اصولگرا عملکرد مطلوب و سازنده‌ای بوده است. علاوه بر تائید جریان اصولگرایی، این انتخابات نشان داد که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، نظامی دموکراتیک و برخاسته از بطن توده‌هاست و متعلق به جریان یا گروه‌ خاصی نیست. حماسه ۲۴ اسفند مهر تائیدی بود بر سخنان گرانبهای مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای.
شرکت عظیم ملت ایران در این انتخابات نشان داد که قواعد بازی برد - برد )WIN - WIN( در نظام جمهوری اسلامی ایران جایگاهی تعریف شده دارد. در این بازی در یک سوی میدان ملت همیشه در صحنه و در سوی دیگر میدان نظام جمهوری اسلامی ایران، جمهوری اسلامی ایران به منظور احقاق حقوق شهروندی ملت خود تا آخرین‌ لحظه‌ بر حق مسلم ملت ایستادگی نموده است و ملت ایران با حضور در پای صندوق‌های رای از اقدامات نظام خود قدردانی نموده است. مخرج مشترک این بازی برد - برد متغیر منافع ملی است. انتظارات از مجلس هشتم در تامین منافع ملی به طور قابل ملاحظه‌ای بالا خواهد رفت و این انتظارات یک انتظارات بجا و حقوق هر شهروندی خواهد بود. جدای از استراتژی‌ها و تاکتیک‌هایی که هر جریان و فرد مستقلی که دارد. عنصر دلسوزی و عشق به میهن و نظام در سوابق نمایندگان برگزیده نشان می‌دهد که مجلس هشتم مجلسی قوی خواهد بود.
۲) سطح تحلیل منطقه‌ای
در سطح منطقه‌ بی‌شک ایران دموکراتیک‌ترین کشور منطقه است. این کشور انقلاب دموکراتیک مشروطه را دارد که قریب به صد سال از آن می‌گذرد. علاوه بر آن ۲۹ سال انتخابات دموکراتیک بعد از سقوط پهلوی به این کشور فاکتورهایی ارائه کرده است که آن را از دیگر کشورهای منطقه متمایز می‌سازد. در حالی که بیشتر کشورهای منطقه دموکراسی وارداتی را دارند. جمهوری اسلامی خود دموکراسی مستقل دارد و از ورود جریان مخرب دموکراسی وارداتی جلوگیری می‌کند و به عنوان یک آلترناتیو مناسب در کشورهای منطقه سمبل دموکراسی باشد. از آنجا که کشورهای منطقه مسلمان و افکار عمومی آنان منشاء و ریشه اسلامی دارد دموکراسی اسلامی یا مردمسالاری دینی به عنوان مدل ممتازی از دموکراسی این پتانسیل رادارد که جایگزین دموکراسی القایی و وارد شده از غرب باشد.
انتخاب ۲۴ اسفند دراین سطح تحلیل از آنجا حائز اهمیت که در شرایط حساس منطقه‌ای و در حالی که از مدل دموکراسی عراق به عنوان یک مدل ویژه یاد می‌شود این کشور هنوز در آشتی ملی موفق عمل نکرده است و اما دموکراسی ایران و انتخابات ۲۴ اسفند خود نمادی از “اتحاد ملی” و “انسجام اسلا‌می” بود. در حالی که شورای همکاری‌های خلیج ‌فارس و کشورهای عربی در شرایط حساس کنونی از ادعای بی‌پایه و اساس خود مربوط به جزایر سه گانه و درج نام جعلی خلیج عربی برای نام تاریخی خلیج ‌فارس نام می‌بردند، این انتخابات نشان داد که “وحدت ملی ایرانیان” به عنوان موتور محرکه نظام و انقلاب از هرگونه تعدی و تجاوزی ممانعت خواهد کرد. این انتخابات نشان داد که ایران اسلامی همچنان قدرت بزرگ منطقه است و تا زمانی مردم در صحنه باشند ایران یک بازیگر تعیین کننده منطقه‌ای خواهد بود.
۳) سطح تحلیل بین‌المللی یا کلان
علی‌ر‌غم همه تبلیغات رسانه‌ای غربی‌ها و بی‌اساس خواندن دموکراسی اسلام و مردمسالاری دینی ۲۴ اسفند نشان داد که گفتمان “نه به آمریکا” گفتمان غالب در ایران است.
عملکرد مقامات آمریکایی نیز نشان داد که گفتمان “خشونت” همچنان گفتمان نئومحافظه‌کاران کاخ سفید است. سخنان ‌شان مک کورمک‌ سخنگوی کاخ سفید نشان داد که ضدیت ایالات متحده با ایران اسلامی پایانی ندارد او حتی ملت ایران را فاقد آگاهی و شعور سیاسی دانست و ادعای او مبنی بر اینکه انتخابات ملت ایران آگاهانه نیست موید این ادعاست در حالی که همین سخنان موید نقض دموکراسی و اصول اولیه حقوق بشر و نقض منشور ملل متحد است که دخالت در امور داخی کشور دیگری قلمداد می‌شود.
“پرستیژ بین‌المللی” جمهوری اسلامی ایران نیز از دیگر دستاوردهای انتخابات ۲۴ اسفند می‌باشد مشروعیت جمهوری اسلامی ایران برخلاف نظام‌های دیگر از زور - زر و تزویر بر نمی‌خیزد. مشروعیت جمهوری اسلامی ایران از رای مردم برمی‌خیزد و مبنای قدرت این نظام مردم هستند و تا زمانی که ملت پشتیبان نظام سیاسی باشد مشروعیت نظام قطعی است و این امر خود به عنوان یک مولفه قدرت ملی نقش مهمی در افزایش نفوذ و قدرت ایران دارد در این سطح تحلیل قواعد حاصل جمع جبری صفر یا به عبارتی بازی برد - باخت جریان دارد برد جمهوری اسلامی ایران و مشروعیت دوباره نظام سیاسی با حضور ۶۰ درصدی و باخت ایالات متحده محسوب می‌شود و در نوع خود پرستیژ بین‌المللی ایران اسلامی به همراه می‌آورد.
این انتخابات نشان داد که تاکید بر مواضع جمهوری اسلامی ایران یعنی مقابله با یکجانبه‌گرایی و زورگویی گفتمانی دولتی نیست بلکه یک گفتمان ملی است و پیروزی قاطع اصولگرایان نشان د اد که ملت ایران ملتی ضد استکباری است و تسلیم زور - قطعنامه و تزویرهای دروغین الحاق به سازمان تجارت جهانی و فروش قطعات هواپیمایی نخواهند شد.
اصلی‌ترین دستاورد حماسه ۲۴ اسفند ۸۶ از نگاه نگارنده‌ بی‌گمان تثبیت مواضع سیاست‌های هسته‌ای صلح‌آمیز ایران است. غرب که ایران را متهم به تولید صلاح هسته‌ای می‌نمود و استدلال می‌نمود که ایران نیازی به انرژی هسته‌ای ندارد و منابع نفتی و ذخایر عظیم این کشور در حدی است که ایران به سوی انرژی هسته‌ای نرود پیروزی ایران اسلامی در حماسه ۲۴ اسفند این استدلال را بی‌پایه ساخت و نشان داد که انرژی هسته‌ای حق ملی است و سیاست دولت یا نظام نیست. برخی از سیاستمداران ایالات متحده چنین می‌پنداشتند که ملت ایران اصلا انرژی‌ هسته‌ای نمی‌خواهد و دنبال نمودن برنامه هسته‌ای ایران تنها و تنها توسط دولت و نظام‌ سیاسی و به منظور تولید سلاح اتمی انجام می‌گیرد، در حالی آنچه که ۲۴ اسفند نشان داد چیزی نبود جز تائید سیاست‌های هسته‌ای ایران و بی‌اساس خواندن قطعنامه ۱۸۰۳ این انتخابات به مجلس آینده این اقتدار را خواهد داد که در مواضع هسته‌ای بادست باز عمل نماید و بدون شک مجلس آینده بویژه در مسائل هسته‌ای مجلسی پویا خواهد بود.
● نتیجه‌گیری
با خلق حماسه ۲۴ اسفند ایران اسلامی، ایران اسلامی به تعریف و هویت تازه‌ای پرداخت این هویت تازه را می‌توان “عزت ایرانی” نام گذاشت. عزت ایرانی در شرایطی رقم خورد که ایران در معرض فشارهای داخلی و بین‌المللی قرار داشت. در این شرایط ملت ایران بدون توجه به ساختار و کارگزار “مام میهن” را هدف اصلی خود قرار دادند. “مام میهن” در این شرایط برای هر ایرانی اصلی‌ترین گزینه است. حماسه ۲۴ اسفند نشان داد که حفظ میهن، اسلام و ام‌القرای جهان برای هر ایرانی یک عزت است و به بدخواهان ایران و نظام فهماند که ایران، عراق نیست و اشغالگری و تجاوز را نخواهد پذیرفت. حتی در بدترین شرایط ملت ایران ضعف نظام سیاسی را ضعف خود و قدرت نظام را قدرت ملی محاسبه خواهند کرد و بازتاب این قدرت ملی در عرصه بین‌المللی به هویت جدید ایرانی “پرستیژ بین‌‌المللی جدیدی” خواهد بخشید. این پرستیژ جدید تلاش استکبار جهانی برای به حاشیه راندن جمهوری اسلامی ایران و انزوای ایران اسلامی را ناکام گذاشت. انتخابات ۲۴ اسفند این واقعیت را گوشزد کرد که تا زمانی که حمایت ملی از جمهوری اسلامی ایران پابرجا باشد، جمهوری اسلامی ایران همچنان بازیگری فعال در منطقه و جهان خواهد بود.

وبگردی
فیلم | دستگیری ۳ مرد با لباس زنانه در مسیر پیاده‌روی اربعین!
فیلم | دستگیری ۳ مرد با لباس زنانه در مسیر پیاده‌روی اربعین! - ۳ مرد با لباس زنانه در مسیر پیاده روی اربعین دستگیر شدند. دادستان شهرستان حمیدیه استان خوزستان گفت: افرادی که شامگاه گذشته در مسیر راهپیمایی اربعین حسینی دستگیر شده اند، هیچگونه انگیزه امنیتی نداشته اند. علی بیرانوند به ایرنا گفته بعد ازظهر جمعه ماموران انتظامی حمیدیه به یک خودروی پراید مشکوک شدند که پس از متوقف کردن آن متوجه شدند 6سرنشین مرد داشته که سه نفرشان پوشش زنانه دارند. این افراد برای تحقیقات…
فیلم | رسوایی جدید در رسانه ملی؛ مقصر فریب مردم کیست؟
فیلم | رسوایی جدید در رسانه ملی؛ مقصر فریب مردم کیست؟ - فیلم - پدری که در برنامه «فرمول یک» علی ضیا ادعا کرد به خاطر تامین هزینه‌های درمان فرزندش اقدام به فروش کلیه‌اش کرده، مردم را فریب داده است.
«بیان واضحات و تکرار مکررات» ؛ نتیجه 7 سال بودجه و تشکیلات و همایش و جلسه!
«بیان واضحات و تکرار مکررات» ؛ نتیجه 7 سال بودجه و تشکیلات و همایش و جلسه! - مثلاً سنت های الهی که در این سند آمده، در کتاب های درس بینش اسلامی دوره دبیرستان هم وجود دارد... واقعاً هزاران جلسه تشکیل داده اند که بدیهیاتی مانند خانواده بنیادی ترین واحد تشکیل دهنده جامعه است، انسان دارای اختیار است، جهان دارای نظام علّی - معلولی است، خداوند رحمان و رحیم است و ... را در سند بازنویسی کنند؟!
گلایه های جنجالی یک بازرگان با وزیر صنعت
گلایه های جنجالی یک بازرگان با وزیر صنعت - صحبتهای کنایه آمیز یک بازرگان با وزیر صنعت
ادامه داستان لُنگ و خانه سعدآباد
ادامه داستان لُنگ و خانه سعدآباد - ۱- خب چی میشه ولایتی بجای توصیه به لُنگ پوشی، بملت توصیه کنه تو سعدآباد مالک خونه بشن ویک سومشو وقف کنن؟ ۲- اینجور واینجا صاحبخونه شدن و بعد توجیه وقف، آدمو یادحافظ میندازه: فقیه مدرسه دی مست بود و فتوی داد که می‌حرام، ولی بِه زمالِ اوقاف است
عبدی : آقای ولایتی با خانه هزارمتری کنار کاخ سعدآباد حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند
عبدی : آقای ولایتی با خانه هزارمتری کنار کاخ سعدآباد حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند - حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند؟مردم نیازی به این توصیه‌هاندارند اگرلازم باشد آن‌قدر شرف دارندکه از خودشان دفاع کنند ولی این دفاع،منحصربه دفاع دربرابر دشمنان خارجی نمی‌شود که باید وضعیت خیلی‌ها رادر داخل هم بررسی کرد.
فیلم | حمله به پلیس در اهواز به درگیری مرگ‌بار انجامید!
فیلم | حمله به پلیس در اهواز به درگیری مرگ‌بار انجامید! - فیلم - حمله فرد متهم در بازار پرنده فروشان اهواز به پلیس آگاهی منجر به درگیری مرگبار شد.
ماجرای عجیب منزل های مسکونی در همسایگی کاخ سعد آباد
ماجرای عجیب منزل های مسکونی در همسایگی کاخ سعد آباد - ماجرای عجیب دو منزل مسکونی در همسایگی کاخ سعدآباد و حسین فریدون و نهاد ریاست جمهوری
فیلم | لحظه حمله جن‌ها به یک مرد در کرج! (۱۶+)
فیلم | لحظه حمله جن‌ها به یک مرد در کرج! (۱۶+) - فیلم - به تازگی شخصی در فضای مجازی فیلمی منتشر کرده که مردی ادعا می کند در پارکینگ خانه اش مورد حمله جن ها قرار گرفته است.
فیلم | درس خجالت‌آوری که یک توریست به ایرانی‌ها می‌دهد!
فیلم | درس خجالت‌آوری که یک توریست به ایرانی‌ها می‌دهد! - فیلم - پاول یک توریست اهل چک است که با موتورسیکلتش دنیا را می گردد و یک هفته در ایران اقامت داشته است. ویدئوی سلفی که او در طبیعت ایران از خود و اقدام پسندیده اش منتشر کرده برای همه ایرانیان جای تامل دارد.
فیلم | جنازه غرق در خون ملکه زیبایی عراق (۱۶+)
فیلم | جنازه غرق در خون ملکه زیبایی عراق (۱۶+) - فیلم - قتل مدل و ملکه زیبایی عراق از روز گذشته سوژه رسانه ها شده و پلیس تحقیقات ویژه ای را برای دستگیر قاتل وی انجام داده است. تصاویر منتشر شده از جنازه غرق در خون وی را در ویدئوی زیر می بینید.
جنجال بنر سربازان اسرائیلی در شیراز
جنجال بنر سربازان اسرائیلی در شیراز - عکس این بنرکه گفته می‌شود نمایشگر تصویری از سربازان رژیم صهیونیستی است طی روزهای اخیر در فضای مجازی دست به دست می‌شد و واکنش‌هایی به همراه داشت.
عکسی آموزنده از سفر نیویورک
عکسی آموزنده از سفر نیویورک - پوشه‌های پُر از برنامه فرانسوی‌ها در برابر دستان خالی تیم ایرانی. به کاغذ ها و پرونده های موجود روبه روی تیم فرانسه دقت کنید!
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر - وزیربهداشت بهترین توصیه رو به اون پیرمرد بیچاره کرد که گفت: خودت بمال. پیرمرد باید دستش رو محکم می‌مالید به گوش وزیر تا یک بار هم که شده از تخت اخلاق فرعونی بیاد پایین
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص - کاش در این میان یکی به ما بگوید که بالاخره بی حجاب بد است، خوب است؟ چه زمانی بد است؟ چه زمانی خوب است؟
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی - حمید رسایی عضو جبهه پایداری در صفحه شخصی خود در شبکه توییتر نسبت به اهانت زشت امیر تتلو به امام حسین (ع) و 72 تن از یاران باوفایش واکنش تندی نشان داد.
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+)
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+) - پزشکان هنگامی که یک نوزاد دختر اندونزیایی را در یکی از بیمارستان های این کشور به دنیا آوردند بسیار وحشت زده شدند. نوزاد تازه متولد شده با یک چشم بزرگ روی پیشانی اش متولد شد و پس از هفت ساعت درگذشت.
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای !
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای ! - فردی به نام علی‌اکبر رائفی‌پور كه رسانه‌‌های اصولگرا از او به عنوان «استاد، محقق و پژوهشگر» یاد می‌كنند! در تاریخ 29 اردیبهشت 96 (در كوران انتخابات ریاست‌جمهوری) در نامه‌ای سرگشاده به امیرحسین مقصودلو (تتلو) نوشت: «امیر جان بخوان، تو باید بخوانی، عیبی ندارد! سرت را بالا بگیر و خدا را شکر کن که به واسطه تو این همه نفاق را آشکار کرد! دلت محکم باشد پهلوان! تو فقط بخوان، بخوان
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی - انتشار عکس‌های نشستن احمد خمینی زیر کولر در بخش وی‌آی‌پی هیات که پوششی شیشه‌ای دارد و از سینه‌زنان جداست، پس از توضیح او که گفت آن جایگاه مربوط به «روحانیون درجه یک و دو قم» است و «اون بالا معممین میشینن که لباسشون چون زیاده باعث گرمازدگی نشه»، با واکنش‌های تندتری هم همراه بود.