سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ / Tuesday, 21 August, 2018

آقای رئیس‌جمهور؛ چرا به نام شما؟


آقای رئیس‌جمهور؛ چرا به نام شما؟
چرا این اتفاق افتاد؟ مشکل کجا بود که دلمشغولی ماه‌های گذشته سیاستمداران به واقعیت پیوست و صلا‌حیت داوطلبان بی‌شماری- از لحاظ سیاسی گسترده و از لحاظ حقوقی بدون وجاهت قانونی- رد شد؟ برای انتخابات مجلس هشتم، حدود ۷۲۰۰ داوطلب ثبت‌نام کردند که صلا‌حیت حدود ۲۲۵۰ نفر در هیات‌های اجرایی رد شد؛ یعنی حدود ۳۵ درصد داوطلبان در هیات‌های اجرایی رد صلا‌حیت شدند.
در انتخابات مجلس هفتم، رد صلا‌حیت هیأت‌های اجرایی تنها ۳/۵ درصد بوده است. این در حالی است که شمار کسانی که برای نمایندگی مجلس هفتم نام‌نویسی کرده بودند، ۸ هزار و ۱۵۷ نفر بوده که از این تعداد، ۳ هزار و ۶۰۵ نفر از سوی هیأت‌های نظارت و تنها ۴۳۴ نفر از سوی هیأت‌های اجرایی رد صلا‌حیت شدند. در دوره‌های پنجم وششم انتخابات مجلس شورای اسلا‌می نیز به ترتیب ۶ و۵ درصد نامزدها توسط هیات‌های اجرایی رد صلا‌حیت شده بودند که عمده دلیل رد صلا‌حیت‌ها نیز نقص مدارک و یا نداشتن شرایط سنی بوده است، اما در این دوره رد صلا‌حیت‌ها بی‌سابقه است. در میان رد صلا‌حیت‌شدگان این دوره، افرادی با سابقه مبارزه با رژیم ستمشاهی و پیشگام در حرکت انقلا‌ب اسلا‌می و از همراهان حضرت امام(ره)، حاضرین در عرصه دفاع مقدس، همرزمان شهدا و مدیران کشور از جمله سه وزیر، ۱۵ استاندار دوره‌های مختلف، نزدیک به ۴۰ نماینده فعلی مجلس، حدود ۷۰ نماینده ادوار مختلف مجلس و... وجود دارند. با توجه به رد صلا‌حیت ۳۵ درصدی نامزدهای انتخابات مجلس هشتم به نظر می‌رسد که در این دوره هیات‌های اجرایی به بررسی احراز صلا‌حیت‌های نامزدها همت گماشته‌اند.
این عملکرد در حالی مورد انتقاد بسیاری از سیاستمداران و حقوقدانان قرار گرفته است که بالا‌ترین مقام اجرایی کشور- محمود احمدی‌نژاد- به شدت از عملکرد هیات‌های اجرایی انتخابات دفاع کرده و در مقابل گروه‌های سیاسی را شماتت می‌کند که <چرا افراد فاقد شرایط را برای کاندیداتوری جلو انداخته‌اند؟> اما با این وصف، وزیر کشور او به عملکرد قابل انتقاد هیات‌های اجرایی تلویحا اشاره می‌کند، یعنی آنجا که می‌گوید: <صلا‌حیت برخی افراد تاییدنشده، حتما تایید می‌شود، یعنی امیدواریم این اتفاق بیفتد، چون برای خود ما هم در مواردی سوال ایجاد شده است.> به هر حال، سخن در مورد انتخابات مجلس هشتم به ویژه شروع نه‌چندان امیدوارکننده مراحل اجرایی آن، بسیار است، اما سخن آقای رئیس‌جمهور در این مرحله قابل تامل‌تر است و جای نگرانی دارد. چرا که آقای رئیس‌جمهور حکمی را صادر کرده‌اند که پرسش‌های اساسی را مطرح می‌کند. اگر نمایندگان رد صلاحیت شده و یا کسانی که قبلا‌ً مسوولیت‌های کلا‌ن اجرایی داشته‌اند مرتکب فساد، سوءاستفاده یا تخلفی شده باشند که عدم صلا‌حیت آنها را محرز می‌کند، رئیس‌جمهور وظیفه دارد قوه قضاییه و نیز نهادهای امنیتی زیر نظر خود را مورد پرسش قرار دهد که چرا در تعقیب این ‌افراد کوتاهی کرده‌اند؟ اما چرا او چنین نکرده است؟ یا اینکه عده‌ای از نمایندگان مجلس هفتم، مرتکب کدام تخلف قانونی یا شرعی شده‌اند که رای بر عدم صلا‌حیت آنها صادر شده و یا صلا‌حیت آنها احراز نشده است؟
در مورد وزیران سابق، مدیران، استانداران و... هم همین پرسش‌ها مطرح است، اما از سوی دیگر اگر آقای رئیس‌جمهور و هیات‌های اجرایی رد صلا‌حیت‌ها را وظیفه یا حتی حق قانونی خود بداند، نمی‌تواند از نیاز و ضرورت اقناع افکار عمومی، خود را بی‌نیاز فرض کند. گیریم اعضای هیات‌های اجرایی مبنای مشروعیت عمل خود را نص قانون بدانند، اما با این همه غفلت از مقبولیت مردمی این عمل، سزاوار آنانی که خود را از جنس مردم می‌دانند نیست. در مقام صلا‌حیت‌سنجی‌ها، هر مبنا و موضعی اتخاذ کرده باشند، نمی‌توانند از احتمال خدشه برداشتن حقوق انتخاب‌کنندگان و انتخاب‌شوندگان، پروا نداشته باشند. همان قانونی که مجریان و ناظران را در تشخیص و تعیین صلا‌حیت‌ها صاحب حق و اختیار دانسته است، حفظ حقوق طرفین انتخابات (نامزدها و مردم) را نیز فریضه و وظیفه همه نهادهای حاکمیتی به شمار آورده است. شاید این دو امر قانونی، در نگاه برخی، حکم دو امر هم‌عرض و موازی را داشته باشد، در حالی که روح قانون اقتضا می‌کند که پاس داشتن حقوق اولیه طرفین انتخاب، می‌تواند ناسخ همه تصمیم‌ها باشد. بر کرسی تعیین و تشخیص صلا‌حیت‌ها تکیه زدن، اگر به بهای بی‌مهری به <حق انتخاب مردم> باشد، بی‌گمان تقدم بخشیدن منسوخ به ناسخ است. زیبنده رئیس‌جمهور و نهادهای تحت امر اوست که قاعده طلا‌یی ناسخ و منسوخ را همواره پیش چشم داشته باشد.
انتخابات همچون هر پدیده و کنش سیاسی ملی، در معرض اقبال یا انکار عمومی است. اقبال عمومی، طبیعتاً آتش مشارکت گسترده را تیزتر می‌کند و انکار عمومی، قاعدتاً به سردی و سرمای حضور ملی می‌انجامد. بر همین قیاس، نوعی داوری مردمی شکل می‌گیرد تا عوامل دخیل در آن گرما یا این سرما را معین کند. <دفع شبهه مقدر> و <اجتناب از مواضع تهمت>، شرط عقل و درایت است. هم نهاد اجرایی انتخابات و هم نهاد نظارتی به حکم عقل و الزام اخلا‌ق، شایسته است از قرار گرفتن در این موضع و موقعیت اجتناب کنند که مسوول سردی فضای انتخابات، ایشانند. آقای رئیس‌جمهور، شما که با رای مردم انتخاب شده‌اید، باور کنید که ایده‌آل یک نظام انتخاباتی و دموکراتیک این است که مجریان و ناظران امور انتخابات صرفاً به اجرای قوانین مصوب در جهت تسهیل امر مشارکت مردم و تحقق <حق انتخاب شدن> و <انتخاب کردن> بپردازند و وظیفه گزینش را به <اراده مردم> بسپارند. اگر غیر از این شود، روشن‌ترین و قانونی‌ترین وسیله شناخته‌شده دموکراسی زیر سوال خواهد رفت. آقای رئیس‌جمهور؛ ای کاش به دوستان خود در هیات‌های اجرایی این توصیه را می‌کردید تا این تسویه‌های حذفی به نام دولت شما رقم نخورد.

جواد دلیری

منبع : روزنامه اعتماد ملی

مطالب مرتبط

این مرد سه ویژگی دارد

این مرد سه ویژگی دارد
مهدی کروبی ، بی هیچ تردیدی ، شجاع ترین کاندیدای این دور ه از انتخابات ریاست جمهوری و البته ، از صریح اللهجه ترین سیاستمداران امروز ایران است و این در حالی است که پیشبرد امور کشور در شرایط کنونی ، به شدت نیازمند شجاعت و صراحت است.
بی هیچ رودربایستی باید گفت که حل مشکلات بر هم انباشته شده ایران امروز ، با تعارف و احتیاط و محافظه کاری میسر نیست که اگر مقدور بود ، جامعه ما ، اکنون مدینه فاضله ای می شد که جهانیان در حسرت گرفتن اجازه اقامت در آن می بودند!
واقعیت این است که پنهانکاری ، احتیاط اندیشی ، عافیت جویی و معامله گری ، از اجزای لاینفک نظام مدیریتی کشور در طول سال های بعد از اتمام جنگ بوده است و نتیجه نیز همینی است که می بینیم و می بینید.
مهدی کروبی اما نشان داده است که شجاعت لازم را برای مواجهه با نابسامانی ها و ناهنجاری ها را دارد .
به عنوان مثال ، او تنها سیاستمداری است که جرأت کرد نامه تند و انتقادی هشدارآمیز به فرمانده ستادکل نیروهای مسلح بنویسد و آن را در روزنامه ها علنی کند ؛ این در حالی است که بقیه سیاستمداران جرأت چنین ریسکی را ندارند و تنها به غر زدن های درون گروهی بسنده می کنند زیرا آنها بر خلاف مهدی کروبی ، به این مثل قدیمی باور دارند که "آدم ترسو سر سلامت به مقصد می برد" .
شاید گفته شود که نامه نگاری های بی پروای کروبی به افرادی مانند فیروزآبادی ، ضرغامی ، شریعتمداری و ... و نیز اتخاذ مواضع شجاعانه از سوی وی ، کارکرد انتخاباتی دارد و هنگامی که او بر مسند نشست ، خبری از این رویکردها نخواهد بود و او نیز به وضع موجود قناعت خواهد کرد و با صاحبان قدرت ، خواهد بست.
البته چنین ذهنیتی ، ریشه در واقعیت های سیاسی جامعه دارد و کسانی که چنین تردیدهایی را مطرح می کنند ، پر بیراه هم نمی گویند زیرا حافظه تاریخی ملت ایران از این گونه موارد آکنده است.
برای این که بدانیم کروبی نیز چنین خواهد بود یا نه ، بهترین ملاک ، بررسی عملکرد او در گذشته است چه آن که او ، اصلاح طلب تازه به دروان رسیده ای نیست که هیچ کارنامه ای نداشته باشد و صرفاً بخواهد با تکیه بر شعار و احساساتی کردن فضا ، برای خودش وجهه ای دست و پا کند.
هر چند کروبی در جبهه اصلاحات به اندازه ای صاحب سابقه و اعتبار است که همه او را به عنوان " شیخ اصلاحات" قبول دارند ، اما درباره شجاعت او و این که در موارد نیاز از خودش نیز هزینه می کند ، می توان به عنوان مشتی نمونه خروار به ماجرای دستگیری یکی از نمایندگان مجلس اصلاح طلب ششم و واکنش کروبی به آن اشاره کرد.
در آن ماجرا ، لقمانیان ، نماینده همدان ، به دلیل اظهاراتی که خوشایند برخی جریان های قدرت نبود ، بازداشت شد و به حکم قضایی به زندان افتاد.
کروبی که رئیس مجلس بود ، می توانست ، به ابراز تأسف لفظی - مانند خیلی های دیگر - بسنده کند و برای این که به خاطر یک نماینده با قوه قضاییه درگیر نشود ، به این کلیشه متوسل شود که دستگاه قضایی دارای استقلال است و از این قبیل حرفها!
اما کروبی ، قاطعانه از نماینده مجلس دفاع کرد و خواستار آزادی او نشد و هنگامی که قوه قضاییه زیر بار نرفت ، به تحصن انفرادی دست زد، بدین گونه که از مجلس خارج شد و تهدید کرد که تا زمان آزادی او ، دیگر بدانجا باز نخواهد گشت.
این حرکت ، که در تاریخ جمهوری اسلامی بی نظیر بود ،کارگر واقع شد و رئیس قوه قضاییه طی نامه ای به رهبری ، آزادی لقمانیان را پیشنهاد کرد و نهایتاً این اتفاق هم افتاد و کروبی به مجلس بازگشت.
با همه احترامی که برای آقای خاتمی قائلم ، معتقدم که اگر او فقط یک پنجم شجاعت و جسارت کروبی را داشت ، کار اصلاحات بدین جا نمی کشید.
اکنون نیز اصلاحات و مدیریت کشور، به فردی شجاع و نترس نیاز دارد که اهل تعارف و معامله نباشد و الا اوضاع بهتر از این نخواهد شد.
نکته بعدی ، تیم قدرتمند کروبی است .
بدیهی است که رئیس جمهور به تنهای کشور را اداره نخواهد کرد بلکه مدیریت اجرایی کشور، بر اساس کار گروهی خواهد بود.
نگاهی به کاندیداهای چهار گانه بیندازید:نتیجه تیم احمدی نژاد را که همه می بینیم و البته کسانی که آن را می پسندند ، لابد به ایشان رأی خواهند داد و رأی شان هم صد البته محترم است.
میر حسین موسوی نیز به دلیل آن که از عمر آخرین تیمش ۲۰ سال می گذرد و طی این دو دهه طولانی کار اجرایی نکرده ، فاقد تیم کاری است.
محسن رضایی هم تا کنون تیمی معرفی نکرده و تنها کسی که در گروهش شناخته شده محسوب می شود، داوود دانش جعفری است که زمانی وزیر اقتصاد احمدی نژاد بود.
اما نگاهی به تیم مهدی کروبی نشان می دهد که با تجربه ترین تیم اجرایی کشور در اختیار اوست که از آن جمله می توان به محمد علی نجفی(رئیس پیشین سازمان مدیریت و برنامه ریزی) ،سید عطاء الله مهاجرانی(وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی)، غلامحسین کرباسچی(شهردار موفق تهران) ، سید محمدعلی ابطحی(معاون وقت خاتمی) و دهها چهره سیاسی و اجرایی دیگر اشاره کرد.
بدیهی است که چنین تیمی بهتر از تازه واردان و کسانی که می خواهند "آزمون و خطا" آغاز کنند و کار یاد بگیرند، می تواند کشور را اداره کند.
نکته مهم این است که هر کدام از این شخصیت ها که عمدتاً این توانایی را دارند که خود کاندیدای ریاست جمهوری شوند ، حتماً در کروبی نیز عرضه و توان ریاست جمهوری را دیده اند که اعتبار و ابروی سیاسی خود را در اردوگاه او متمرکز کرده اند.
از نظر مدیریتی نیز باید منصفانه گفت که کروبی کارنامه قابل قبولی دارد. بدون این که در این باره ادعایی نمایم ، پیشنهاد می کنم از کارکنان بنیاد شهید بپرسید که در طول این ۳۰ سال ، مدیریت کدام یک از رؤسای این مجموعه ، قوی تر بوده است؟
همچنین مقایسه کنید بین مدیریت مجلس ششم با مدیریت دو مجلس بعدی یعنی مجلس هفتم به ریاست حداد عادل و مجلس هشتم به ریاست علی لاریجانی.
مخلص کلام آن که سه ویژگی "شجاعت" ، " داشتن تیم قوی" و "قدرت مدیریت" ، نیازهای راهبردی کشور ماست که هر سه این ها در شخص کروبی جمع است.
نکته پایانی آن که بسیاری می گویند "همه این ها درست و ما هم قبول داریم که کروبی بهترین گزینه موجود است ولی او که رأی نمی آورد، بنابر این برای این که رأی مان هدر نرود به کاندیدای دیگری مانند میر حسین موسوی رأی می دهیم."
در پاسخ باید گفت که اگر واقعاً کسی را شایسته تر از بقیه می دانیم ، جفای به جامعه و فرزندانمان است که فرد دیگری را برگزینیم .
همچنین ، به جای منفعل شدن و رأی انفعالی ، آیا عاقلانه تر نیست دلایل مان را برای دیگران نیز تشریح کنیم و به جای آن که بر خلاف عقیده خود رأی دهیم ، بکوشیم دیگران را به انتخابی که صلاح کشورمان است ، ترغیب کنیم؟
باور کنید همین انفعال ها و در سطح ماندن هاست که ما را گرفتار وضع حاضر کرده است.
گذشته از همه این ها ، آیا واقعاً می توان در جامعه بسیار پیچیده ایران به دقت نتیجه را پیش بینی کرد و گفت چون فلانی رأی نمی آورد یا می آورد پس باید چنین کنیم و چنان؟!
مگر در انتخابات گذشته ، تا سه چهار روز مانده به روز رأی گیری ، کسی برای احمدی نژاد شانس پیروزی متصور بود؟
بنابر این ، اگر واقعاً به بهتر بودن کروبی باور داریم ، می توانیم با نوشتن نام او بر برگه های رأی ، در انتخاباتی که به احتمال قوی به دور دوم می کشد ، امیدوار بود که دهمین رئیس جمهور ایران ، مردی خواهد بود که قرار است با شجاعت و تیمی قدرتمند ، قوه مجریه را مدیریت کند تا اوضاع جامعه بهتر از وضع موجود شود و مگر جز این می خواهیم؟!

وبگردی
جنجال ساشا پسر سفیر !
جنجال ساشا پسر سفیر ! - ساشا سبحانی که فرزند سفیر پیشین ایران در ونزوئلاست در این ویدئو می‌گوید: تا کی می‌خواهید حسادت کنید، به جای بد و بیراه نوشتن برای من بروید پول در بیاورید، اگر نمی‌توانید پول دربیاورید، نمی‌توانید زندگی کنید، بروید بمیرید. تمام!
منابع ملی را به چینی‌ها اجاره داده و سالها به مردم دروغ گفته‌اند
منابع ملی را به چینی‌ها اجاره داده و سالها به مردم دروغ گفته‌اند - به فاصله چندسال از انتشار اخباری که حکایت از واگذاری مجوز صید ترال به چینی‌ها در آب‌های جنوبی کشورمان داشت و همواره تکذیب می‌شد، بالاخره مشخص شد که تکذیب‌های مسئولان غیرواقعی بوده است؛ واقعیتی عجیب که موجب بروز ابهامات فراوانی می‌شود.
پشت پرده سفر مجرّدی عراقی‌ها به مشهد
پشت پرده سفر مجرّدی عراقی‌ها به مشهد - اردیبهشت ۹۴ بود که روزنامۀ انگلیسی «گاردین»، در فقدان رسانه‌های کارآمد محلّی، گزارشی منتشر کرد با عنوان «عبادت، غذا، سکس و پارکِ آبی در شهر مقدس مشهدِ ایران»
ویدئو / تشییع پیکر «آقای بازیگر» سینمای ایران
ویدئو / تشییع پیکر «آقای بازیگر» سینمای ایران - پیکر مرحوم عزت‌الله انتظامی بازیگر باسابقۀ سینما و تئاتر ایران صبح یکشنبه (۲۸ مرداد) با حضور جمعی از اهالی فرهنگ و هنر، وزیر ارشاد و علاقه‌مندان سینما و تئاتر، از تالار وحدت تشییع شد. عزت سینمای ایران بامداد جمعه (۲۶ مرداد) در سن ۹۴ سالگی درگذشت.
مراسم تشییع پیکر عزت‌الله انتظامی
مراسم تشییع پیکر عزت‌الله انتظامی - پیکر عزت‌الله انتظامی، بازیگر فقید سینما، تئاتر و تلویزیون، صبح یکشنبه - ۲۸ مرداد - با حضور جمع زیادی از هنرمندان و علاقه‌مندان، از تالار وحدت تشییع و در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) تهران به خاک سپرده شد.
عکسی عجیب از  تجمع حوزویان قم
عکسی عجیب از تجمع حوزویان قم - براستی داستان درگذشت آقای هاشمی و استخر چه بوده است؟ چرا از تهدید سیاسی و امنیتی در این تصویر استفاده شده است؟ چه افراد و جریانی پشت این پلاکارد هستند؟
سفیر آلمان تعطیلات خود را در بین عشایر بختیاری گذراند
سفیر آلمان تعطیلات خود را در بین عشایر بختیاری گذراند - میشائل کلور برشتولد، سفیر آلمان در ایران برای گذراندن تعطیلات تابستانی خود با عشایر بختیاری در دره کوهرنگ زاگرس همراه شده است. منبع
تریلی در اهواز چپ کرد، مردم بارش را غارت کردند!
تریلی در اهواز چپ کرد، مردم بارش را غارت کردند! - یک تریلی در اهواز واژگون شد و مردم به جای کمک به راننده مصدوم بار تریلی را بردند
بازگشت گوگوش به ایران و نحوه برخورد با او در فرودگاه
بازگشت گوگوش به ایران و نحوه برخورد با او در فرودگاه - در ویدئوی زیر روایت فائقه آتشین (گوگوش) را از بازگشت به ایران بعد از انقلاب و نحوه برخورد پاسدار فرودگاه و دادستانی با او می شنوید. او این خاطرات را سال ۲۰۰۰ در تورنتوی کانادا روایت کرد.
ماجرای عکس متفاوت وزیر جوان و هشتگ‌های توییتری
ماجرای عکس متفاوت وزیر جوان و هشتگ‌های توییتری - نكته جالب در اين ميان، گستردگي و تنوع واكنش‌ها به پوشش «وزير جوان» بود. تا آن‌جا كه در ميان كاربران بودند گروهي كه اين پوشش را در حد «شق‌القمر» بالا برده و اين تفاوت ظاهري را نشانه‌اي از تفاوتي عميق در نوع نگاه آذري‌جهرمي تحليل كردند و در مقابل، طيفي نيز «وزير جوان» را به‌خاطر تلاش براي آنچه ازسوي اين كاربران نوعي «پوپوليسم» و «عوام‌فريبي» خوانده شد
اظهارات تند احمدی نژاد علیه روحانی و دولت!
اظهارات تند احمدی نژاد علیه روحانی و دولت! - محمود احمدی نژاد با انتشار پیام ویدیویی تندی علیه رئیس جمهور، وی را هم دست رئیس دو قوه دیگر نامید و خواستار کناره گیری حسن روحانی از مقام ریاست جمهوری شد.
فیلم سانسور شده خوانندگی سحر قریشی در یک برنامه
فیلم سانسور شده خوانندگی سحر قریشی در یک برنامه - سکانس سانسور شده مسابقه «13 شمالی» که در آن سحر قریشی ترانه های مشهور چند تن از خوانندگان را می خواند، ببینید. اولین قسمت این مسابقه در شبکه نمایش خانگی توزیع شده است.
عاشق شدن لیلای سریال پدر،داستانی کاملا واقعی!
عاشق شدن لیلای سریال پدر،داستانی کاملا واقعی! - روایت نازنین پیرکاری،مجری و تهیه کننده تلویزیون از عاشق شدن خود که داستان سریال پدر شد...
یک ژن خوب تازه: جان متاعی است که هر بی سروپایی دارد
یک ژن خوب تازه: جان متاعی است که هر بی سروپایی دارد - مهمترین بخش های سخنان او اینجاست که عنوان می کند: چه کسی در جریان انقلاب بوده؟ اگر یک عده ای جان دادند، یک عده ای هم این وسط پول دادند. او که گویا دستی در شعر هم دارد، سخن عجیب تری از آنچه پیش از این گفته بر زبان جاری می سازد و با به کار بردن این بیت که «جان چه باشد که نثار قدم دوست کنم *** این (جان) متاعی است که هر بی سروپایی دارد» ...
ترامپ حتی به شلیک یک گلوله نیاز ندارد
ترامپ حتی به شلیک یک گلوله نیاز ندارد - برای آمریکا کم هزینه‌ترین استراتژی ادامه وضع موجود است. ترامپ در یک سال گذشته کاری کرد که ۳۰ میلیارد دلار دارایی ایران از کشور خارج شود. این پول به کشور‌هایی مثل ترکیه، گرجستان، ارمنستان، مالزی و ... که از ثبات و امنیت برخوردارند رفت و در این کشور‌ها سرمایه گذاری شد. همین موضوع کمر اقتصاد ایران را می‌شکند. در این یک سال دلار به نزدیک ۱۰ هزار تومان رسیده است. ترامپ حتی به شلیک یک گلوله نیاز ندارد. اگر…
سحر تبر چهره واقعی‌اش را آشکار کرد!
سحر تبر چهره واقعی‌اش را آشکار کرد! - سحر تبر سال گذشته برای اولین بار در رسانه‌های جهان دیده شد. گمانه زنی می‌شد که او برای شباهت پیدا کردن به آنجلینا جولی ۵۰ عمل جراحی داشته است. اما او در نهلایت شبیه شخصیت "عروس مرده" تیم برتون به نظر می‌رسید.
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد!
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد! - یک بنر تبلیغاتی که ظاهراً با هدف ترویج فرهنگ حجاب طراحی شده، سبب‌ساز واکنش‌های کاربران شبکه اجتماعی توییتر شده است. در این بنر، از رهگذران خواسته شده بین دو گزینه موجود، زنی چادری و زنی مانتویی، انتخاب کنند ترجیح می‌دهند کدام‌یک همکار همسرشان باشد!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر! - در اتفاقی عجیب و غیر قابل باور فردی امروز به دلیل درخواست طلاق همسرش در خیابان اسلامشهر وی را با ضربات چاقو از پای درآورد، از سرنوشت این خانم اطلاع دقیقی در دست نیست.