جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ / Friday, 23 March, 2018

شکستی دیگر!


شکستی دیگر!
۱) «گلدا مایر» روزی که می شنید یک فلسطینی به دنیا آمده، دچار افسردگی می شد. «اسحاق رابین» آرزو می کرد روزی از خواب بیدار شود و بشنود که غزه را آب برده و از نقشه جهان محو شده است. روزگاری هم «شارون» به غزه قشون کشی کرد و مدعی شده بود، می آید تا کار غزه را برای همیشه یکسره کند. اما امروز غزه مقاوم، مرکز حاکمیت حماس و نماد مقاومت مردم فلسطین شده است. هر چند سرزمینی که روزگاری با دریا و پرتقال و باغ های زیتون عجین بود، به قول شاعر فلسطینی «... دیگر آن عروس دریایی نیست. غزه دیگر پرتقال هایش را نمی فروشد. امروز خون غزه جاری است...».
نوار غزه منطقه ای در جنوب غربی سرزمین های اشغالی فلسطین است. این منطقه که در پایان جنگ اعراب و اسرائیل در سال ۱۹۴۸ توسط مصر اشغال شده بود، در جنگ شش روزه سال ۱۹۶۷ به اشغال رژیم صهیونیستی درآمد و بالاخره در سپتامبر ۲۰۰۵ با عقب نشینی نیروهای اشغالگر قدس، تحت کنترل حکومت فلسطین قرار گرفت. غزه پس از ماجرای اختلاف و درگیری حماس و فتح، از ژوئن سال گذشته (خرداد ماه) تحت سیطره جنبش حماس قرار گرفت و از همان زمان حلقه محاصره اسرائیل غاصب پیرامون این باریکه روز به روز تنگ تر شد.
کمیته ملی مقابله با محاصره فلسطین گزارش کاملی را درباره هفت ماه محاصره غزه و بسته شدن گذرگاه های تجاری و غیرتجاری ارائه کرده که طی آن نشان می دهد در هر ماه ۴۵ میلیون دلار ضرر در بخش های صنعت، کشاورزی، تجارت و بازرگانی و تأسیسات به این منطقه وارد شده است. هم چنین نرخ بیکاری از مرز ۶۰ درصد گذشته و ۶ هزار شهروند فلسطینی بخاطر بسته ماندن گذرگاه ها، بلاتکلیف مانده اند. اینها همه، جدای از صدها شهید و زخمی شدن مردان، زنان و کودکان معصومی است که مردم غزه تقدیم آرمان مقدس مقاومت و آزادی فلسطین کرده اند.
۲) سابق بر این نیز محاصره و تحریم به عنوان یکی از اهرمهای فشار بر مردم مظلوم فلسطین، همواره در دست حاکمان غاصب بوده است، اما این بار درباره باریکه غزه، دلایل و نتیجه ای متفاوت از گذشته به همراه دارد.
دلایل یورش ناجوانمردانه صهیونیست ها و مجازات دسته جمعی ساکنان غزه و نقض آشکار حقوق بشر در این سرزمین، پیامد دو حادثه مهم و اثرگذار در منطقه است:
حادثه اول؛ سالیان زیادی رژیم صهیونیستی تلاش می کرد تا حماس را در افکار عمومی جهان یک جنبش تروریستی که پشتوانه مردمی چندانی ندارد، معرفی کند. واقعه مهمی که تمام محاسبات اسرائیلی ها را به هم ریخت، پیروزی حماس در انتخابات شورای قانونگذاری فلسطین و به دنبال آن در اختیار گرفتن دولت این کشور بود. انتخاب دموکراتیک جنبش حماس از طرف مردم فلسطین به معنای انتخاب گزینه مقاومت از سوی آنان به حساب می آمد. رژیم اشغالگر قدس که تاب تحمل و پذیرش این پیروزی را نداشت، از ابتدا به مخالفت برخاست و از همین جا پروژه مجازات دسته جمعی فلسطینیان به تلافی این انتخاب کلید خورد.
جنبش فتح نیز که متاثر از آمریکا بود، بنای مخالفت با دولت مردمی حماس گذاشت. هرچند حماس در راستای منافع مردم ستمدیده فلسطین و پرهیز از تنش و باز شدن فضا برای دخالت های ظالمانه صهیونیستها، تلاش بسیاری کرد تا با فتح کنار بیاید، اما محمود عباس علیرغم آنکه برخی از کرسی های کابینه به وی محول شده بود، پس از چندماه اختلاف و درگیری، دولت وحدت ملی را کنار زد و کابینه ای غیرقانونی تدارک دید. این سناریو، حاکی از جریان مدیریت شده ای بود که توسط آمریکا و به دست فتح به اجرا گذاشته شد.
قطع حقوق کارمندان غزه و تحریم هایی که در ابتدا از سوی تشکیلات خودگردان شروع شد، راه به جایی نبرد و اینگونه بود که نوار غزه به عنوان منطقه متخاصم اعلام و مجازات دسته جمعی مردم بی دفاع فلسطین در دستور کار قرار گرفت.
اما حادثه دومی که روند تحریم، محاصره و کشتار مردم غزه را افزایش داد، شکست اسراییل در جریان جنگ ۳۳روزه با حزب الله لبنان بود. «ایهود باراک» وزیرجنگ رژیم صهیونیستی، کشتار مردم مظلوم غزه را به تلافی جنگ لبنان می خواند و می گوید: «تعداد کسانی که ما در غزه کشته ایم، بیش از نظامیان اسراییلی است که در جنگ لبنان کشته شده اند»!
جامعه صهیونیستی صبح خود را زیرسایه چکمه و قدرت ارتش اسرائیل به شام می رساند. آنان طی جنگ ۳۳ روزه و شکست مفتضحانه رژیم اشغالگر، اعتماد خود را نسبت به سران ارتش و دولتمردان از دست دادند. ماجرایی که پیامد آن بسیاری از مقامات نظامی و سیاسی رژیم صهیونیستی از کار برکنار شدند. شاید کشتار مردم بی دفاع غزه به گونه ای درصدد است تا اسطوره پوشالی ارتش اسراییل را در افکار یهودیان شهرک نشین بازسازی کند؛ یهودیانی که هنوز جنازه فرزندانشان در خاک لبنان وزیر پای ظفرمند فرزندان حزب الله است.
۳) بدون تردید چراغ سبزی که بوش در سفر اخیر خود به خاورمیانه و فلسطین اشغالی به سران رژیم اسراییل نشان داد، بر شدت دامنه درگیری ها و تنگ شدن حلقه محاصره افزود، تا جایی که فاجعه انسانی درغزه شکل گرفت.
«بوش» در چارچوب برنامه های خود با هدف متوقف ساختن جنبش مقاومت و حذف آرمان فلسطین، اعلام کرد «اسراییل هرگز نمی پذیرد کشوری در همسایگی اش تشکیل شود که به عنوان پایگاه فعالیت های تروریستی به شمار می رود». به همین منظور از تشکیلات خودگردان نیز درخواست کرد تا برای مقابله با تروریسم(!) و متوقف کردن اقدامات خشونت آمیز(!) تلاش کند. محمود عباس هم که این روزها بیشتر نقش عروسک خیمه شب بازی آمریکا را ایفا می کند، بدون آن که تلاشی برای نجات مردم غزه نماید، اعلام کرد: «علی رغم محاصره اقتصادی غزه، مذاکرات صلح با اسرائیل را ادامه می دهم»!
در جریان سفر خاورمیانه ای بوش، بنیامین نتانیاهو، رهبر حزب لیکو د، پس از ملاقاتش با بوش در سرزمین های اشغالی بسیار راضی به نظر می رسید. چرا که بوش در این سفر شخصا اصرار کرده بود که اسراییل باید به مناطق فلسطینی حمله کند. رهبر حزب لیکود پس از این ملاقات گفت: «من خیالم با قول بوش درباره حمایت از هر نوع عملیات نظامی در غزه راحت شد. اگر مساله به بوش واگذار شود، او نمی گذارد حتی یک تروریست فلسطینی زنده بماند.»!
حقیقت آن است که غرب و برخی از کشورهای عربی منطقه در همراهی با طرح آمریکایی- اسرائیلی نابودی مقاومت فلسطین، طی چند ماه گذشته چشمان خود را بر روی جنایاتی که در نوار غزه می گذرد، بسته اند و در مقابل دستان رژیم صهیونیستی را برای بمباران پیاپی شهرهای این منطقه و دستگیری های گسترده فلسطینی ها باز گذاشته اند تا جایی که در شورای امنیت سازمان ملل، علی رغم آن که بخش های عمده ای از بیانیه خود علیه جنایات اسرائیل در غزه را حذف و عملا آن را به یک بیانیه خنثی و بی اثر تبدیل کرده تا نظر آمریکا را برای موافقت با آن جلب نماید، در عمل و هر بار توسط آمریکا که خود را صاحب و متولی امنیت دنیا می شمارد! وتو و جلوی تصویب آن گرفته شده است.
۴) با شکسته شدن دیوار گذرگاه رفح در مرز مصر، چندماه محاصره کامل نوار غزه پایان گرفت و اشغالگران قدس در عمل متحمل شکست دیگری شدند. سران رژیم صهیونیستی تصور می کردند که با قطع کامل ارتباط نوار غزه با جهان خارج و بروز فاجعه انسانی در این منطقه، مردم برای رهایی از شرایط مرگباری که پیش رو دارند، به حماس پشت کرده و به حمایت خود از جنبش مقاومت فلسطین پایان خواهند داد. حال آن که علیرغم همه توطئه ها و فشارهای نظامی و اقتصادی، نه تنها خللی در اراده مردم فلسطین در تداوم مقاومت به وجود نیامده، بلکه برای ادامه این مسیر تا نیل به آزادی فلسطین مصمم تر شدند.
بی جهت نیست که روزنامه صهیونیستی هاآرتص به شکست اسرائیل و پیروزی حماس اعتراف می کند؛ «در حالی که صدها هزار فلسطینی در حال هجوم به صحرای سینا به وسیله خودرو هستند و باعث تمسخر سیاست اسرائیل در غزه شده اند، نخست وزیر اسرائیل سخنانی را در کنفرانس هرتزلیا بیان کرد که بی ربط با واقعیت به نظر می رسید. در حالی که اسرائیل برای بحران دیپلماتیک و امنیتی در جنوب هیچ راه حلی ندارد، تعریف و تمجید از آرامش در مرزهای شمالی چندان منطقی به نظر نمی رسد.
شلیک راکت های قسام ادامه دارد، سیاست تحریم غزه شکست خورده و حماس به لحاظ سیاسی، نظامی و دیپلماتیک در حال قوی تر شدن است».
هرچند هنوز بحران غزه با ادامه محاصره آن ادامه دارد، اما مردم فلسطین تاکنون نشان داده اند با مقاومت و صبر و دست زدن به اقدامات خودجوش و مردمی، رژیم صهیونیستی را با وجود همه امکانات مادی و حمایت های سیاسی و نظامی آمریکا، همچنان ناکام خواهند گذاشت.
راستی این روزها سالگرد حادثه دروغین و خودساخته هولوکاست است. نام کشتار مردم مظلوم و بی دفاعی که ماه هاست در محاصره نظامی و اقتصادی به سر می برند، چیست؟!

حمید امیدی

منبع : روزنامه کیهان

مطالب مرتبط

دنیای غرب و لزوم مشارکت در حذف اسرائیل

دنیای غرب و لزوم مشارکت در حذف اسرائیل
جنگ در غزه را باید بازتاب عملی نگاه دولت جدید آمریکا در قبال بحران خاورمیانه دانست. بسیاری بر این باور بودند که «تغییر» غیر از جذاب بودنش، تصمیمی است از درون سیستم سیاسی و حاکمیت آمریکا برای عبور از یک دوره تجربه‌های تلخ و سخت و همچنین گذار از بحران‌هایی که نتیجه طبیعی سیاست‌های غلط آمریکا در چند دهه گذشته است.
اما به گفته آن هنرپیشه معروف آمریکایی، حکومت و نظام سیاسی در آمریکا یک نظام امپریالیستی است. بنابراین فرقی نمی‌کند که اوباما رئیس‌جمهور باشد یا ژنرال پینوشه. همه برای به دست آوردن قدرت و حکومت و بقای طولانی آن می‌آیند و برای حفظ و توسعه منافع خود هر کاری را انجام می‌دهند. دولت بوش با بر هم زدن موازنه و تعادل در برخی از نقاط حساس جهان، جنگ را به بخش جدایی‌ناپذیر از سیاست خارجی خود تبدیل کرد و پس از آن جهان به شدت ناامن شد. وی در اوج تمایلات جهان‌گشایانه خود تلاش کرد تا با درست کردن تابستانی داغ برای خاورمیانه موجود جدیدی را خلق کند و به همین دلیل ناچار شد از روی اجساد زنان و کودکان لبنانی عبور کند. این سیاست که هدف تحکیم پایه‌های حکومت نامشروع اسرائیل را دنبال می‌کرد نه تنها تحولی را در جهت منافع اسرائیل به وجود نیاورد بلکه اوضاع منطقه و جهان را پیچیده‌تر و پایه‌های حکومت‌های مورد حمایت غرب در منطقه را سست‌تر کرد. در شرایطی که دولت آمریکا در حالت جابجایی است و اوباما هنوز به اطاق کار جدید خود نقل‌مکان نکرده است و تنها چند روز پیش از این جابجایی این‌بار زمستان سرد و منجمدی در غزه به وجود آمد تا ثابت شود که هیچ تفاوتی میان هیچیک از دولتها و احزاب آمریکایی وجود ندارد و تا چند روز دیگر اوباما از روی فرش قرمزی عبور می‌کند که آغشته است به خون صدها زن و کودک فلسطینی. چنین اتفاقی پیش از روی کار آمدن بیل کلینتون هم رخ داد. بوش پدر به عراق حمله کرد و پس از روی کار آمدن دمکرات‌ها علیرغم شعارهای ضدجنگ همواره به بهانه‌های مختلف عراق بمباران شد و سنگین‌ترین تحریم‌ها به اجرا درآمد. اکنون نیز اوباما با چنین شرایطی روبه‌روست چرا که آتش جنگ در خاورمیانه شعله‌ورتر شده و آینده نیز آبستن حوادثی است که دولت اوباما ناچار است آنها را مدیریت کند. بنابراین دولت جدید نیز ادامه‌دهنده سیاست‌های دولت گذشته خواهد بود. اما در بحران جاری همه چیز متفاوت است. حملات کور و کشتار زنان و کودکان بی‌دفاع حقایق بزرگی را آشکار ساخته است که دولتهای پیشین آمریکا با آن مواجه نبوده‌اند. مهمترین این حقایق آشکار شدن ضعفهای ساختاری در درون رژیمی است که دیگر توان تامین امنیت و پشتیبانی سیاسی از سیاست‌های جنایتکارانه خود را ندارد.
این رژیم در طول ۸ سال گذشته دائما رو به افول بوده و قدرت طراحی و مقابله با بحران های پیش‌رو را از دست داده است. رژیمی که در سه جنگ بزرگ چندین کشور عربی را با دهها میلیون نفر جمعیت و ظرفیت‌های بزرگ نظامی و تسلیحاتی شکست داده بود اکنون تنها با باریکه‌ای ۳۶۵ کیلومترمربعی روبه‌روست. انتخاب نوع مقابله و روش‌های عملیاتی به کار رفته در دو جنگ اخیر در لبنان و غزه و تاکتیک‌های نظامی و سیاسی صهیونیست‌ها گویای سردرگمی و اتکای بیش از اندازه به انواع سلاح‌هایی است که در اختیار دارند.
نوع طراحی جنگی صهیونیست‌ها از تاکتیک‌های کهنه و آزمایش شده‌ای تبعیت می‌کند که اساسا دیگر قابلیت ذاتی خود را برای پیروزی در درگیری‌های نزدیک با جغرافیای محدود از دست داده است. در لبنان دیده شد که این ارتش با ظرفیت‌های به ظاهر استراتژیک نتوانست خطوط نامتقارن چند صد رزمنده حزب‌الله را بشکند. در جنگهای گذشته نخستین خیز ارتش اسرائیل تصرف بیروت را در پی داشت اما اکنون چرا این ارتش نمی‌تواند با نیروهای بسیار کوچک اما به شدت سازمان یافته مقابله کند؟ نزدیک‌ترین پاسخ به واقعیت این است که انتخاب تاکتیک‌های غیرحرفه‌ای و غلط و فقدان سرعت در حرکت و ضعف عمیق روحی در میان نظامیان در بخش عملیاتی و اضمحلال استراتژیک در طراحی و مدیریت در صحنه سیاسی، این رژیم را با یکی از دشوارترین دوره‌ها در طول حیات ننگین خود مواجه ساخته است.
تکیه بر عملیات نظامی با بکارگیری حجم انبوه سلاح‌های نامتعارف به ویژه بر علیه غیرنظامیان که هدف تخریب روانی مقاومت عمومی را دنبال می‌کند، این رژیم را در ابعاد سیاسی و نظامی با چالش‌های بزرگی مواجه ساخته است.
با ادامه این روش و شکست در نبردهای زمینی، خیزش‌های عمومی در جهان وسیع‌تر از هر زمان دیگر بر علیه رفتارهای اسرائیل آغاز شده است. این خیزش‌ها نه تنها رژیم اسرائیل و حکومت‌های عربی بلکه کشورهای غربی را دچار بحران‌های داخلی بیشتری ساخته و در کنار فشارهای ناشی از تخریب ساختارهای اقتصادی در نتیجه بحران اقتصادی در ابعاد اجتماعی و سیاسی نیز تبعات و هزینه‌های سنگینی را متوجه حامیان صهیونیست‌ها می‌سازد. در ابعاد داخلی، رژیم صهیونیستی با کابینه ناتوانی مواجه است که تلاش دارد همه بحران‌های خود را با جنگ کنترل کند.
این کابینه مجموعه‌ای از سیاسیون و عناصر غیرنظامی را در خود دارد که عموما از درون سرویس‌های مخفی و اطلاعاتی به قدرت رسیده‌اند و به همین دلیل اطلاعات بیشتری از اوضاع کلی رژیم خود داشته و بر همین اساس در استفاده از سلاح و ارتش بی‌ملاحظه عمل می‌کنند چون راهی بجز این روش برای آنها باقی نمانده است. این گروه مانند اسلاف نظریه‌پردازشان به دنبال تامین هدف‌های سیاسی از طریق لوله‌های توپ هستند غافل از اینکه تغییرات صورت گرفته در صحنه‌های جهانی و پیدایش نیرویی جدید در این عرصه و از همه مهمتر جهانی شدن تئوری نبرد و رزم عاشورایی که از نظریه مقاومت و مبارزه متکی بر نیروی مردمی معمار بزرگ انقلاب اسلامی ایران نشات می‌گیرد، شکل و پهنه چالش‌های پیش‌روی قدرت‌ها را دستخوش دگرگونی‌های عمیق ساخته است. از همین رو است که در نگاه نخست توهم قابلیت بازدارندگی ارتش اسرائیل در نتیجه دو جنگ لبنان و غزه فرو ریخته است. امروز حتی کشورهای عربی که هنوز کابوس شکست‌های ذلت‌بار مقابل ارتش اسرائیل را فراموش نکرده‌اند می‌دانند که ارتش صهیونیستی به طرز حیرت‌آوری شکننده و آسیب‌پذیر است. هر چند اعراب نیز با خیزشهای بزرگ داخلی مواجهند که هر روز بر دامنه آن افزوده می‌شود و از طرفی توطئه آنان برای ایران هراسی نیز در منطقه و جهان شکست خورده است.
به این ترتیب با نتایجی که از ورود ارتش بزرگ اسرائیل به جنگهای کوچک به دست آمد مشخص گردید که این ارتش علیرغم ظرفیت‌های ظاهری به دلایل گوناگون بسیار ضعیف و قابلیت بازدارندگی آن صرفا متکی به برخورداری از سلاح‌های هسته‌ای است. بنابراین اسرائیل در بدترین شرایط زمانی و در سراشیبی سقوط و انحطاط روانی تصمیماتی گرفته است که روند فروپاشی خود را سرعت بخشیده است.
مجموعه تحولات و آنچه که در حال وقوع است غرب را وادار خواهد ساخت تا در کنترل هر چه بیشتر صهیونیست‌ها که این روزها تعادل سیاسی و نظامی خود را به شدت از دست داده‌اند جدی‌تر باشند. آنها باید درک کنند که صلح بهتر از حمایت از رژیمی است که می‌تواند آنان را در پشت دیوارهای شیشه‌ای درگیر بحران‌های بزرگ و ناخواسته سازد. رژیم اسرائیل در حال فرو رفتن در درون باتلاقی است که خود ایجاد کرده است بنابراین عاقلانه نخواهد بود که غرب نیز به همراه صهیونیست‌ها فرو رود.
غربی‌ها با ایجاد دولت یهود در سرزمین‌های اسلامی دچار خطای استراتژیک شدند. ایجاد رژیمی که از جنس ملتهای این منطقه نیست در ذات خود شرایط یک بحران دائمی و رویارویی بزرگ به ملت‌های خاورمیانه و مسلمانان را فراهم ساخت. اکنون تنها راه چاره اعتراف به این اشتباه بزرگ و پذیرش مسوولیت آن و برچیدن بساط صهیونیزم از خاورمیانه و جهان است. در غیر این صورت آنها نیز تاوان جنایت‌های اسرائیل را خواهند پرداخت.

وبگردی
گفتگوی تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی
گفتگوی تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی - برنامه دورهمی ( 29 اسفند 1396 ) - گفتگو جذاب و تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی
مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس
مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس - بخشی از مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس با سندسازی های صوری منتشر شد که در این فیلم مشاهده می کنید.
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد - خشت خام / نوبت سی و پنجم / گفتگوی حسین دهباشی با سرباز روح الله رضوی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی - شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی هنگام افتتاح سینما در خراسان رضوی
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!!
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!! - امروز در اقدامی عجیب و اعتراضی در مقابل سفارت انگلستان مشایی حکم دادگاه بقایی را آتش زد.
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور - این نماینده در مجلس ایران هرگز نام موزه لوور را نشنیده است.
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن - بندر بن خالد بن عبدالعزیز شاهزاده سعودی که به اجبار در حال بازگشت به عربستان بود، در فرودگاه لندن دست به خودکشی زد. این شاهزاده به نشانه اعتراض، خود را از طبقه بالای فرودگاه به پایین پرت کرد. هنوز جزئیات دقیقی از وضعیت وی در دست نیست.
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی - مراسم رونمایی از تندیس آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام دوشنبه شب با حضور خانواده ایشان و محمدرضا نجفی شهردار تهران در محل موزه مشاهیر برج میلاد تهران برگزار شد.
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران - در فیلمی که در فضای مجازی منتشر شده است، این گونه به نظر می رسد که اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران با اسکورت چند ماشین شاسی بلند وارد محدوده خاکی جلوی یادمان شلمچه شده است که ورود به این منطقه برای خودروها ممنوع است. این موضوع موجب اعتراض طلبه حاضر در یادمان شد.
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما - ویدیو واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
کره شمالی و دلواپسان ایران
کره شمالی و دلواپسان ایران - حسین شریعتمداری در یادداشتی که مرداد ماه در این باره نوشت ضمن تمجید از کره شمالی به مناقشه آن کشور با آمریکاو درخواست ترامپ برای مذاکره اشاره کرد و نوشت: «کره‌شمالی به درخواست آمریکا برای مذاکره نیز پاسخ مثبت نداد و برنامه‌های هسته‌ای و موشکی خود را غیرقابل مذاکره اعلام کرد. با جرأت می‌توان گفت که کره‌شمالی در این زمینه از مذاکرات بی‌نتیجه و فاجعه‌آمیز ایران با آمریکا الگو گرفته و از این روی حاضر نشده…
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد - فیلم - در حالی که قرار بود شب گذشته برنامه «دورهمی» ویژه روز زن با حضور کتایون ریاحی و حامد همایون پخش شود، پس از 30 دقیقه تاخیر یکی از برنامه های گذشته «دورهمی» بازپخش شد. اتفاق عجیبی که کتایون ریاحی را در ساعت دو بامداد جمعه به واکنش واداشت. او نوشت اگر قسمت مربوط به حضورش در این برنامه در ساعتی غیر از ساعت معمولِ پخش، روی آنتن برود از سازندگان «دورهمی» شکایت می کند.
فیلم حمله به  سفات ایران در لندن به روش خودسرها!
فیلم حمله به سفات ایران در لندن به روش خودسرها! - سفیر ایران جزئیات جدیدی از حمله به سفارت ایران در لندن را منتشر کرد.متعرضان فقط روی بالكن بيرونی ساختمان سفارت بوده و در محاصره پليس هستند. همكاران همه در داخل سفارت در آرامش و امنيت هستند.
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن!
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن! - در همایش بانوان شاغل در شهرداری تهران چند دختر روی سن رفته و مقابل شهردار تهران شروع به رقصیدن می کنند و نجفی آبه دنبال تشویقش گفت: معتقد به سهمیه بندی جنسیتی نیستم.
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی - هفتم بهمن سال جاری بود كه محمد سعیدی‌کیا، رئيس بنياد مستضعفان و جانبازان، در گفت‌وگو با ايلنا اعلام كرد: دولت حدود ۳۵ میلیون مترمربع (سه‌هزار‌و ٥٠٠ هكتار) از اراضی حاشيه بزرگراه تهران-شمال را به بنیاد واگذار خواهد كرد كه منابع مالي موردنياز براي تكميل اين پروژه در اختيار بنياد مستضعفان قرار گيرد.
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری - این ویدیو که به سبکی عجیب و با جلوه های ویژه نه چندان حرفه ای تدوین شده است در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت.
گلشیفته فراهانی در سزار 2018
گلشیفته فراهانی در سزار 2018 - مراسم چهل و دومین دوره جوایز سزار ۲۴ فوریه (۶ اسفندماه) برگزار شد. گلشیفته فراهانی از جمله چهره هایی بود که در مراسم سزار 2018 حضور یافته بود.
دمنوش دارچین
دارچین و زنجبیل را در یک پیمانه آب جوش بجوشانید، بگذارید ۱۰دقیقه دم بکشد