دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ / Monday, 17 December, 2018

زندگی دوگانه


زندگی دوگانه
زن کوچک‌اندام کاملا عصبی است، در فنجان قهوه‌اش شکر می‌ریزد و دستانش آشکارا می‌لرزند. با اینکه سال‌ها از فرار زن از مرموزترین دیکتاتوری جهان می‌گذرد، او تا به حال جرات گفت‌وگو با رسانه‌ای غربی پیدا نکرده بود. امروز «سونگ‌هائه رانگ» در جایی بسیار دور از کره شمالی، در آپارتمانی ساده و یکخوابه در اروپا زندگی می‌کند و اصرار دارد که نام شهر را فاش نکنم. او که در واپسین سال‌های ششمین دهه زندگی‌اش به سر می‌برد، سعی می‌کند از مردی صحبت کند که همه از او می‌ترسند. می‌گوید: «نمی‌توان تنها با تکیه بر خصوصیات رهبری کیم جونگ ایل شخصیت او را درک کرد. من اوسونگ اولین بار کیم جونگ ایل را در دهم م را به عنوان یک انسان می‌شناختم، به عنوان عضو خانواده‌اش.»
ی ‌۱۹۷۱ دید. «صبح خیلی زود بود. با صدای بوق یک ماشین از خواب بیدار شدم. به سرعت بیرون رفتم و برای اولین بار با مردی روبه‌رو شدم که فقط عکس‌هایش را در روزنامه دیده بودم. کیم آن موقع ۲۹ ساله بود. از من خواست سوار ماشین شوم، می‌دانستم او مخفیانه خواهرم سونگ‌هائه ریم را با خود برده است. اما مساله پیچیده‌تر از این بود و کیم همه ماجرا را در ماشین شرح داد. آنها صاحب فرزند شده بودند، اسم او را «کیم جونگ نام» گذاشته بودند. کیم نمی‌خواست پدرش از ماجرا بویی ببرد. این‌گونه من پاسدار رازی شدم که بزرگ‌ترین راز در کره شمالی بود.»
این زندگی‌اش را دگرگون کرد. در ۱۹۷۶، کیم او را به خانه‌اش برد تا از فرزند در آن زمان پنج ساله‌اش مراقبت کند. نمی‌توانستند او را به مدرسه بفرستند، مبادا کسی به هویتش پی ببرد. سونگ پسر و دخترش را به آن خانه برد و آنها دو دهه در «زندانی لوکس» زندگی کردند. پدر کیم نباید به رابطه عاشقانه او پی می‌برد. زن شش سال از او بزرگ‌تر بود و البته شوهرش به دستور کیم جونگ ایل مجبور شده بود از زنش دست بردارد. به علاوه زن از خانواده «اصیلی» نبود. کیم اما تلاش فراوانی کرد تا پدر بویی نبرد. مادرش هنگامی او تنها هفت سال داشت مرده و پدر مجددا ازدواج کرده بود. همسر جدید می‌خواست فرزند خودش، برادر ناتنی کیم، جانشین مرد اول کره شمالی شود و به همین خاطر کیم از ناامید کردن پدر می‌ترسید. تا زمانی که کیم ایل سونگ در ۱۹۹۴ درگذشت کسی از خانواده مخفی پسر چیزی نشنید .
کیم عاشق سینما بود و همسرش یکی از زیباترین و مشهورترین بازیگران کشور به شمار می‌آمد. او زندگی شاهانه‌ای را برای خانواده مخفی‌اش ترتیب داد. آنها را در ویلاهایی بزرگ و البته کاملا مخفی نگاه می‌داشت و البته گاهی اجازه بیرون رفتن به قصد خرید را صادر می‌کرد. سونگ وفور نعمت در ویلاها با فقری که دامنگیر اکثر کره‌ای‌ها بود را در تضاد می‌دانست:«کیم تقریبا در این‌باره خونسرد بود. او جشن‌های شاهانه می‌گرفت و مردم را به تماشا مجبور می‌کرد. اکثر آنها گرسنه بودند. آنها مردمی ‌شبیه من بودند.»
سونگ آن روزی را به یاد می‌آورد که همراه «رهبر عزیز» کره شمالی روبه‌روی تلویزیون نشسته بود و برنامه‌ای سیاسی- تبلیغی را از ‌تلویزیون می‌دید. کیم آن روزها تازه جانشین پدر شده بود. «تصاویری مضحک از کودکانی خوش لباس، که رو به دوربین لبخندی مصنوعی می‌زدند. به کیم گفتم: این خیلی جعلی به نظر می‌آید. نمی‌شود کاریش کرد؟ کیم که خیلی خسته به نظر می‌رسید، جواب داد: می‌دانم. اما اگر به آنها بگویم که میزان ساختگی بودن را پایین بیاورند، می‌روند کثیف‌ترین و بیچاره‌ترین بچه‌ها را جمع می‌کنند و از آنها فیلم می‌گیرند. آنها اینجوری‌اند.»
سونگ‌هائه رانگ اصرار می‌کند که شوهر خواهرش هم می‌توانست مهربان باشد و هم درباره آدم‌ها کنجکاوی به خرج دهد: «کیم استعداد این را داشت که هر وقت بخواهد، کاری کند که با او احساس راحتی کنید. کیم واقعا شیفته کتاب و سینما بود. کتابخانه‌ای بزرگ در اختیار داشت، ۱۰ تا ۲۰ هزار کتاب. علاقه او به غذا هم افسانه‌ای بود! در جوانی‌اش به تنیس علاقه داشت و در آن زمان هر روز نرمش می‌کرد.»
کیم پسرش را می‌پرستید: «هنگامی‌که هنوز شیرخواره بود، او را بر پشت خود سوار می‌کرد و برایش لالایی می‌خواند تا به خواب رود. وقتی بزرگ‌تر شد پدر حس کرد از ویلاهای دور افتاده خسته شده و باید چشم‌اندازش عوض شود. پس ما به خانه‌هایی جدید می‌رفتیم. کیم بالاخره به من و خواهرم اجازه داد پسرک را به مناطقی مشخص در مسکو و ژنو ببریم.»
کیم گاهی اوقات به طرز باورنکردنی نازک‌دل می‌شد. سونگ روزی را به یاد می‌آورد که کیم که از شکار برگشت: «به شدت بیقرار بود. بالاخره طاقت نیاورد و به بیمارستان محلی زنگ زد و حال «مادر و نوزاد» را پرسید. همه شگفت‌زده بودیم تا اینکه خودش توضیح داد چند ساعت پیش اشتباهی یک گوزن باردار را هدف قرار داده است! او مادر را به همراه نوزاد به دنیانیامده‌اش به بیمارستان برده و حالا بچه گوزن در زایشگاه زیر دستگاه بود.»
سونگ اما آن سوی دیکتاتور را هم دیده است:«خیلی اوقات از آدم‌هایی خوشش نمی‌آمد و همین باعث مرگ آنها می‌شد. حتی اعضای خانواده هم از خشم او در امان نبودند. وقتی نام را با یک دوست‌دختر تاییدنشده غافلگیر کرد ارسال غذا به خانه‌ای را که نام، مادر و خاله‌اش در آنجا زندگی می‌کردند قطع و تهدید کرد که او را به معادن زغال تبعید کند. همه در برابرش زانو زدیم تا پسرش را ببخشد و سرانجام دل او به رحم آمد. دو ماه که از وضعیت غذای ویلا ایراد می‌گرفت اصلا یادش نمی‌آمد که خود دستور قطع جیره را صادر کرده است. کیم مرد افراط‌کاری‌ها بود.»
وقتی کیم حس می‌کرد فریب خورده یا به او خیانت کرده‌اند بیشتر از هر موقع دیگری غضبناک می‌شد: «او به شدت از دروغگو‌ها نفرت داشت. در دهه ۸۰ بدون اجازه کیم برای خرید به هلسینکی رفتم. می‌دانستم هموطنانم با تخلفی کمتر از این دستگیر می‌شوند. پس وقتی برگشتم چمدانم را بستم و منتظر ماندم تا به اردوگاه کار اجباری منتقل شوم. کیم با اینکه از همه چیز اطلاع داشت از من پرسید کجا رفته‌ام و چرا. می‌دانستم چیزی را برای از دست دادن ندارم. پس حقیقت را گفتم. بخشیده شدم و در خانه ماندم.»
زندگی اما برای خواهرش مخاطره‌آمیزتر بود: «همیشه می‌ترسید هنگام خشم کیم به خیابان انداخته شود.» وقتی شوهرش به او بی‌علاقه شد و زنان دیگری گرفت، به خانه‌ای در مسکو پناه برد. او تابستان سال ۲۰۰۲ هنگامی که شصت‌وچندی سال داشت در مسکو درگذشت. «ناراحتی اعصاب داشت. او مرد چون سال‌ها آنگونه با کیم جونگ ایل زندگی کرده بود. آن زندگی او را کشت».
برای سونگ‌هائه رانگ ماجرای دیگری اتفاق افتاد. در سال ۱۹۸۲ پسر ۲۱ ساله‌اش به کره جنوبی پناهنده شد و دخترش، ۱۰ سال بعد در ۲۶ سالگی از کشور گریخت. خود او در ۱۹۹۶ در جریان دیداری از ویلای ژنو در خیابان‌های شهر گم شد تا دیگر به کشورش باز نگردد: «در سال‌های اول واقعا می‌ترسیدم. خیلی اوقات در یک اتاق زیر شیروانی مخفی می‌شدم. خطر همه جا بود. فقط به خاطر نزدیکی به فرزندانم آنجا را ترک کردم.» و البته همان سالی که او فرار کرد، پسرش در خیابانی در سئول به ضرب گلوله کشته شد.
زن اینجا دیگر نمی‌تواند طاقت بیاورد. صدایش می‌لرزد و خاموش می‌شود. لبش را گاز می‌گیرد، عینک را بر می‌دارد و اشک‌هایش را پاک می‌کند. داستان برای او به پایان رسیده است.

آدریانا لی / تایم
ترجمه: کاوه شجاعی

منبع : شهروند امروز

مطالب مرتبط

امام‌ از نگاه‌ جهان‌

امام‌ از نگاه‌ جهان‌
● كیم‌ ایل‌ سونگ‌ رییس‌ جمهوری‌ كره‌ شمالی‌:
به‌ مبارزه‌ مردم‌ ایران‌ ارج‌ زیادی‌ می‌گذاریم‌ و پیروزی‌ آنها را آرزومندیم‌. مردم‌ ایران‌ تحت‌ رهبری‌ حضرت‌ آیت‌الله‌ خمینی‌، رهبر مهم‌ اسلامی‌ خود، شدیدا تلاش‌ می‌كنند كه‌ از حاكمیت‌ كشور و تمامیت‌ ملی‌ دفاع‌ كنند، در حالی‌ كه‌ از زمان‌ پیروزی‌ انقلاب‌ شجاعانه‌ بر مشكلات‌ گوناگون‌ در راه‌ پیشرفت‌خود غلبه‌ كردند و زندگی‌ نوینی‌ را به‌ وجود آوردند. مبارزه‌ سرسختانه‌ ایران‌ علیه‌ امپریالیسم‌ امریكا را بسیار عالی‌ ارزیابی‌ می‌كنیم‌. مردم‌ ایران‌ با شجاعت‌ تجاوز امپریالیسم‌ را عقب‌ راندند. ملت‌ ایران‌ در غلبه‌ بر مشكلات‌ بسیاری‌ كه‌ سد راهشان‌ بود به‌ موفقیتهای‌ بزرگی‌ دست‌یافتند.
● لئونید برژنف‌:
ما موفقیتها و ترقی‌ و تعالی‌ ایران‌ جدید و انقلابی‌ را آرزومندیم‌ و امیدواریم‌ كه‌ مناسبات‌ حسن‌ همجواری‌ میان‌ ملل‌ اتحاد شوروی‌ و ایران‌ در شرایط‌ ثمربخش‌ جدید بر پایه‌ محكم‌ احترام‌ متقابل‌، حسن‌ نیت‌ و عدم‌ مداخله‌ در امور داخلی‌ یكدیگر توسعه‌ یابد.
● شاذلی‌ بن‌ جدید:
الجزایر به‌ عنوان‌ یك‌ كشور مسلمان‌ به‌ دور از پافشاری‌ بر جنبه‌ ناسیونالیستی‌، خود را در كنار جمهوری‌ اسلامی‌ ایران‌ می‌داند و لازم‌ می‌دانیم‌ از تجربه‌ ایران‌ به‌ عنوان‌ یك‌ كشور اسلامی‌ قدرتمند در منطقه‌ بهره‌مند شویم‌. انقلاب‌ اسلامی‌ ایران‌ را انقلاب‌ خود می‌دانیم‌.
● سیدحسن‌ نصرالله‌ از مسوولان‌ حزب‌ الله‌ لبنان‌:
دفاع‌ از جمهوری‌ اسلامی‌ ایران‌ یك‌ مسئولیت‌شرعی‌ است‌ و رابطه‌ میان‌ جمهوری‌ اسلامی‌ ایران‌ و مسلمانان‌ لبنان‌ یك‌ رابطه‌ عقیدتی‌ و ریشه‌دار است‌ كه‌ از رهبری‌ واحد اسلامی‌ نشات‌ گرفته‌ است‌.
● عمر كرامی‌ نخست‌ وزیر لبنان‌:
ما همچنان‌ از انقلاب‌ اسلامی‌ ایران‌ كه‌ با خارج‌ شدن‌ از دایره‌ نفوذ امریكا سد بزرگی‌ را در برابر امپریالیسم‌ در منطقه‌ ایجاد كرد، پشتیبانی‌ كرده‌ و حركت‌ مقاومت‌ ملت‌ ایران‌ را بهترین‌ پشتیبان‌ آرمانهای‌ عربی‌ خود می‌دانیم‌. بیداری‌ اسلامی‌ در جهان‌ مرهون‌ قیام‌ امام‌ خمینی‌ است‌.
● علامه‌ سید محمد حسین‌ فضل‌ الله‌:
یك‌ میلیارد مسلمان‌ هرگز نخواهند توانست‌با استكبار مبارزه‌ كنند مگر با وحدت‌ و یكپارچگی‌. لذا به‌ مسلمانان‌ توصیه‌ می‌كنیم‌ فكر و اندیشه‌ امام‌ امت‌ را سرلوحه‌ مبارزات‌ ضداستكباری‌ خود قرار دهند. انقلاب‌ اسلامی‌ ایران‌ توانست‌ اعتماد به‌ نفس‌ قابل‌ ملاحظه‌ را در مسلمانان‌ زنده‌ كند و آنان‌ دریافتند مكتب‌ اسلام‌ قادر است‌ تحرك‌ سیاسی‌ لازم‌ را برای‌ حل‌ مشكلاتشان‌ فراهم‌ سازد.
● ابوهشام‌ (سید حسین‌ موسوی‌) رهبر امل‌ اسلامی‌ لبنان‌:
به‌ نظر ما هر گامی‌ كه‌ انقلاب‌ اسلامی‌ در راه‌ سازندگی‌ بردارد یك‌ پیروزی‌ برای‌ ما و تمام‌ مسلمانان‌ جهان‌ خواهد بود. ملتهای‌ مسلمان‌ عرب‌ و غیرعرب‌ در منطقه‌ عاشق‌ و مشتاق‌ انقلاب‌ اسلامی‌ بوده‌ و معتقدند كه‌ تنها اسلام‌ است‌ كه‌ می‌تواند عهده‌دار مترقی‌ترین‌ و عادلانه‌ترین‌ نظام‌ اجتماعی‌ باشد.
● رییس‌ جمهور سودان‌:
جمهوری‌ اسلامی‌ ایران‌ اولین‌ دولت‌ اسلامی‌ تشكیل‌ شده‌ در قرن‌ اخیر است‌. مردم‌ سودان‌ خواستار اجرای‌ احكام‌ اسلامی‌ در كشور خود هستند و در این‌ رابطه‌ به‌ تجربیات‌ ایران‌ نیازمندند. دیدار اخیر من‌ با مقامات‌ جمهوری‌ اسلامی‌ ایران‌ بسیار رضایت‌بخش‌ بود، من‌ در آن‌ دیدار خوستار ایجاد روابط‌ نزدیك‌ و پایدار با جمهوری‌ اسلامی‌ ایران‌ شدم‌ و گسترش‌ روابط‌ بین‌ جمهوری‌ اسلامی‌ ایران‌ و سودان‌ را قدم‌ مثبتی‌ در جهت‌ ایجاد هسته‌ مركزی‌ وحدت‌ كشورهای‌ اسلامی‌ می‌دانم‌. مردم‌ سودان‌ به‌ هیچ‌ وجه‌ خواسته‌ امپریالیسم‌ مبنی‌ بر صرف‌ نظر كردن‌ از اجرای‌ احكام‌ اسلامی‌ در این‌ كشور نخواهند شد.
(نشریه‌ وحدت‌ چاپ‌ استانبول‌)
● عبد السلام‌ جلود:
انقلاب‌ اسلامی‌ ایران‌ موجب‌ عزت‌ و سرافرازی‌ تمامی‌ ملل‌ اسلامی‌ و مستضعفان‌ و شكل‌گیری‌ روح‌ مقاومت‌ و پایداری‌ در برابر استكبار جهانی‌ است‌. ایران‌ سند و پشتوانه‌یی‌ قوی‌ برای‌ اسلام‌ و مسلمانان‌ و اعراب‌ است‌.
علت‌ محبوبیت‌ امام‌ خمینی‌ (س‌) و انقلاب‌ اسلامی‌ ایران‌ در میان‌ ملتهای‌ جهان‌ آن‌ است‌ كه‌ انقلاب‌ اسلامی‌ و رهبری‌ آن‌ با امریكا و ارتجاع‌ مقابله‌ كرده‌ و آزادی‌ قدس‌ را از اهداف‌ نهایی‌ خود اعلام‌ كرده‌ است‌.
انقلاب‌ اسلامی‌ ایران‌ تنها یك‌ انقلاب‌ علیه‌ شاه‌ مخلوع‌ نبود، بلكه‌ انقلابی‌ در جهت‌بیداری‌ ملتها و نیروهای‌ انقلابی‌ به‌ شمار می‌رود. این‌ انقلاب‌ را نمی‌توان‌ تنها پیروزی‌ اسلام‌ و تمدن‌ غرب‌ دانست‌بلكه‌ روشن‌ ساختن‌ اصالت‌ اسلامی‌ و بیرون‌ آمدن‌ از حالت‌خمودگی‌ و ركود و گرایش‌ به‌ سوی‌ سازندگی‌ و جهشی‌ به‌ طرف‌ ایفای‌ نقش‌ اصیل‌ و تاریخی‌ اسلام‌ بوده‌ است‌.
انقلاب‌ اسلامی‌ ایران‌ نشان‌ داد با اتكا به‌ اراده‌ ملت‌ دیگر احتیاجی‌ به‌ سلاحهای‌ پیچیده‌ نیست‌.
● ژنرال‌ محمد ضیاء الحق‌ رییس‌جمهور فقید پاكستان‌:
ایران‌ انقلاب‌ كرده‌ است‌ و همچنان‌ در حال‌ انقلاب‌ اسلامی‌ است‌. این‌ انقلاب‌ پدیده‌ جدیدی‌ در جهان‌ امروز است‌. ایران‌ نقش‌ بسیار مهمی‌ را در این‌ پدیده‌ ایفا نموده‌ و اسلام‌ راستین‌ را منعكس‌ كرده‌ است‌. ایران‌ تا كنون‌ با عدم‌ تعهد نسبت‌به‌ ابرقدرتها تشخص خود را حفظ‌ كرده‌ است‌. این‌ نقش‌ قابل‌ ملاحظه‌یی‌ است‌ و ما به‌ این‌ دلیل‌ از ایران‌ تقدیر می‌كنیم‌. اینجانب‌ آنچه‌ را كه‌ از انقلاب‌ اسلامی‌ مشاهده‌ كردم‌ بسیار قابل‌ تعریف‌ و تقدیر است‌.
● برهان‌ الدین‌ ربانی‌ از رهبران‌ مجاهدین‌ افغانستان‌:
همان‌گونه‌ كه‌ در صدر اسلام‌ حضرت‌ محمد (ص‌) بشارت‌ پیروزی‌ مسلمان‌ بر قدرتهای‌ بزرگ‌ آن‌ زمان‌ را می‌دادند و كسی‌ باور نمی‌كرد، حضرت‌ امام‌ خمینی‌ نیز با یارانی‌ اندك‌ قیام‌ اسلامی‌ را آغاز كردند و در مقابل‌ ابرقدرتهای‌ غرب‌ و شرق‌ پیروز شدند.
● عباس‌ مدنی‌ رهبر نجات‌ اسلامی‌ الجزایر:
چراغی‌ كه‌ امام‌ خمینی‌ (س‌) برافروخت‌، دلهای‌ ما را روشن‌ كرد. ملت‌ الجزایر آماده‌ است‌ در كنار ملت‌ ایران‌ در یك‌ صف‌ واحد برای‌ برافراشتن‌ پرچم‌ الله‌ اكبر قرار گیرد.
● عبدالرحمن‌ خلیفه‌ رهبر اخوان‌ المسلمین‌ اردن‌:
ایران‌ كشوری‌ است‌ كه‌ می‌تواند جهان‌ اسلام‌ را رهبری‌ كند. تمام‌ مسلمان‌ جهان‌ نیازمند اهتمام‌ و توجه‌ ایران‌ هستند.
● شینتارو آبه‌ وزیر خارجه‌ سابق‌ ژاپن‌:
من‌ از نزدیك‌ شاهد دستاوردهای‌ انقلاب‌ اسلامی‌ و تلاش‌ مردم‌ ایران‌ جهت‌ساختن‌ ایرانی‌ نو و با ثبات‌ بودم‌ و این‌ را مرهون‌ رهبری‌ با درایت‌ رهبر انقلاب‌ اسلامی‌ ایران‌ می‌دانم‌.

وبگردی
فساد همه گیر شده است، و اتفاقاً این یک مساله سیاسی است
فساد همه گیر شده است، و اتفاقاً این یک مساله سیاسی است - اما مساله سیاسی را نباید به مساله حاکمان تقلیل داد. مساله سیاسی است به این معنا، که آنچه به ما در سطح ملی، فرم بخشیده، نادرست است. چیزها در جای خود نیستند و روال غلط امور، همه چیز را و همه کس را به فساد کشانیده است. در این تفسیر سوم، چشم شما نه به حاکمان است نه به تک تک مردم. چشم شما به الگویی است که به امور فرم بخشیده است.
پاسپورتی که همه جا به آن توهین میشود
پاسپورتی که همه جا به آن توهین میشود - مدتی است که تب سرمایه‌گذاری در گرجستان شایع شده است و مردم برای خرید ملک یا راه اندازی یک کسب و کار عازم این کشور می‌شوند. در این میان چند اتفاق رخ داد. یکی این بود که تحریم‌های امریکا گریبان گیر ایران شد و به عقیده من این‌ها به نوعی بازخورد عملیات روانی ترامپ علیه ایران است و از سوی دیگر انتخابات اخیر گرجستان هم با پیروزی جریان راست تندرو این کشور به پایان رسید. وگرنه گرجستان اصلا کشوری نیست که قادر…
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان! - «شباهت عجیب علی الهام استاد هوا فضا در دانشگاهی در آلمان به غلامحسین الهام معاون رئیس جمهور سابق!
شبهای داغ مدیترانه !
شبهای داغ مدیترانه ! - «حسن کردمیهن» متهم آمریت حمله به سفارت عربستان به تازگی در کرج، مرکز استان البرز، رستوران راه انداخته است.
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر - سید احمد خمینی، نتیجه امام خمینی که چند هفته پیش با ازدواجش خبرساز شده بود، بار دیگر با انتشار عکسی از او و همسرش در حین سوارکاری حساسیت نسبت به خود را برانگیخته است و باعث تحریک مخاطبان و کاربران در فضای مجازی شده است.
رفتار عجیب دو نفر از همراهان رئیس جمهور در زمان سخنرانی!
رفتار عجیب دو نفر از همراهان رئیس جمهور در زمان سخنرانی! - دو نفر از کسانی که همراه رئیس جمهور در سمنان حضور داشتند در هنگام سخنرانی روحانی رفتار غیر معمولی از خود نشان میدادند.
اظهارات جنجالی دو بازیگر زن درمورد فساد شدید در سینما
اظهارات جنجالی دو بازیگر زن درمورد فساد شدید در سینما - ظهارات جنجالی لیلا بوشهری و شقایق دلشاد درباره فساد در سینما: چرا دایرکت میدم فالو نمیکنید؟ ساعت یک شب چرا باید زوایای صورت منو ببینن؟
بخشی دیده نشده از رفتار سخیف مجری تلویزیون با فراستی!
بخشی دیده نشده از رفتار سخیف مجری تلویزیون با فراستی! - بخشی دیگر از برنامه «من و شما» با حضور مسعود فراستی و برخورد توهین آمیز مجری رسانه ملی را می بینید که در رسانه ها باز نشر نشد.
خلاصه داستان و بازیگران سریال بانوی عمارت +تصاویر
خلاصه داستان و بازیگران سریال بانوی عمارت +تصاویر - مریم مومن متولد دهه 70 می باشد و حضورش در بانوی عمارت اولین تجربه بازیگری است و به واسطه این سریال وارد دنیای بازیگری شده است . او در کلاس های تئاتر فعالیت داشته است .
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است !
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است ! - پس از اولین گفت وگوی رسمی میترا استاد (نجفی) و تایید ازدواجش با محمدعلی نجفی، حالا شهردار سابق، در نخستین واکنش به جنجال ها، عکس تازه ای از خود و میترا استاد در اینستاگرامش منتشر کرده است.
تصاویری از لحظه ربوده شدن مرزبانان ایرانی در مرز میرجاوه
تصاویری از لحظه ربوده شدن مرزبانان ایرانی در مرز میرجاوه - گروه تروریستی جیش العدل نخستین تصاویر از حمله به پاسگاه مرزی در میرجاوه ۱۴ مهر امسال را منتشر کرد؛
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران - سه نفر کنار هم حوالی میدان مادر ایستاده‌اند. زنی قد بلند که موهایش زمینه نسکافه‌ای دارد به هر ماشینی که بلندتر بوق می‌زند نزدیک می‌شود و قیمت را آرام و به سرعت بیان می‌کند. او می‌گوید: «... صد هزار تومان، تو ماشین ۷۰ هزار تومان، گروپ ۳۰۰ هزار تومان و جا هم داریم»، جملات کوتاه و بی‌تفاوت بیان می‌شود. جلوتر دختر کم سن و سالی که شاید ۱۶ سال هم نداشته باشد، ایستاده و از سرما نوک بینی‌اش قرمز شده است، با…
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»!
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»! - روز پنجشنبه تصویری در فضای مجازی منتشر شد که قابل تامل بود. زهرا تخشید نوه آیت‌ا... یزدی است که با انتشار تصویری که از دانشگاهش در نیویورک منتشر کرده بود، نوشت: «عکسی که دیروز عصر از دانشگاهم گرفتم با چراغ‌های همیشه روشنش».