جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ / Friday, 23 March, 2018

موتورهای جستجو


موتورهای جستجو
در این بخش میخواهم در مورد سایت های جستجو یا موتورهای جستجوگر search engines و اهمیت آنها برای سایت شما صحبت کنیم. هر هدفی را که از ساخت یک وب سایت دنبال میکنید ، تا زمانیکه سایت شما شناخته نشده باشد، به آن هدف نخواهید رسید. بطور معمول ، هدف از ساخت یک وب سایت یا اطلاع رسانی است یا کسب درآمد و یا میتواند هر دو آنها باشد که به نظر من این آخری از همه بهتر است. در هر حال شما بعد از راه اندازی سایتتان نیاز به یک تبلیغات گسترده برای جلب بیننده بیشتر دارید، این نکته را همیشه در ذهن بسپارید، هر چه بیننده وب سایت شما بیشتر باشد، موفقیت شما بیشتر خواهد بود، هر بیننده برابر با یک امتیاز و یا شاید هم بیشتر.
یکی از اساسی ترین راههای جذب بیننده، ثبت صفحات سایت در موتورهای جستجوگر search engines است، چون هر کسی در هر کجا که باشد میتواند سایت شما را پیدا کند.
● موتور جستجوگر چیست؟
در حال حاضر تعداد زیادی سایت جستجوگر مانند، AltaVista, Mama, Yahoo, Google داریم که هر کدام از اینها توسط برنامه های گردشگر بنام spider, web crawler, robot مرتب در وب بدنبال صفحات جدید و یا تغییریافته میگردند و به محض پیدا کردن آنها، اطلاعات مورد نظر را در پایگاه داده ایDatabase خود، لیست میکنند تا در موقع لزوم و بهنگام جستجو در اختیار کاربران قرار دهند. زمانیکه شما بدنبال یک کلمه کلیدیkeyword در آن سایتها می گردید، اطلاعات پایگاه داده ای آنها را جستجو میکنید و سپس نزدیکترین مطالب به کلمه کلیدی را برای شما نمایان میکنند که هر چه آن کلمه دقیق تر باشد، شما به مطلب مورد نظر زودتر و راحت تر دسترسی پیدا میکنید.
● چگونه صفحات در پایگاه داده ای Database لیست میشود؟
هنگامیکه robot ها و یا یک برنامه گردشگر دیگر بطور اتوماتیک گردش خود را شروع میکند، به محض یافتن یک سایت جدید در وب ابتدا به سراغ فایلی بنام robots.txt میگردد، سپس مطالب قسمت HEAD و بدنبال آن اطلاعات نوشته شده در متاتگها را جمع آوری میکند و پس از یک پردازش دقیق با استفاده از یک الگوریتم مخصوص، صفحات را در پایگاه داده ای خود ذخیره و لیست میکند.
● فایل robots.txt چیست؟
robots.txt یک فایل متنی است که این فایل را میتوانید در سرور و در دایرکتوری وب سایت خود قرار دهید تا تنظیمات گردش برنامه های گردشگر را در آن کنترل کنید و در حقیقت زحمت این برنامه ها را کم کنید. اما اطلاعاتی که در این فایل باید قرار گیرد الگوی خاصی دارد که در زیر به آن اشاره شده و در آن سطح دسترسی گردشگرها را با ذکر نامشان معین میکنید،
▪ User-agent:
▪ Disallow:
این دو خط را در فایل متنی وارد و آنرا با پسوند txt ذخیره میکنید.
User-agent به برنامه هایی میگویند که برای وب ساخته میشوند تا در اختیار کاربران قرار گیرند و گردشگر ها مانند robot ها و crawler ها از این قبیل هستند و هر سایت جستجو یک گردشگر با اسم مشخص دارد، مانند سایت گوگل که بنام Googlebot معروف است. برای تعیین سطح دسترسی باید نام برنامه را در خط اول بنویسید و در خط دوم هم نام فایلها یا دایرکتوری هاییکه نباید لیست شوند را مینویسید. اگر بطور کل نمیخواهید سایت شما لیست شود طبق دستور زیر عمل میکنید:
▪ User-agent: *
▪ Disallow: /
برای اطلاعات بیشتر در مورد robots.txt به سایت www.robotstxt.org مراجعه کنید.
● نقش متاتگها meta tags برای موتورهای جستجو
شما درباره ساخت متاتگها در بخش HEAD مطالبی را آموختید. در این قسمت نقش آنها را در search engine ها یاد خواهید گرفت. گردشگرها بیشتر به متاتگها حساس هستند تا اطلاعاتی را در اختیارشان قرار دهند. اطلاعاتی را که شما در متاتگها باید وارد کنید به شرح زیر میباشند:
● معرفی کلمات کلیدی keywords
توصیف Description کوتاهی درباره سایت که در بعضی از سایتهای جستجو عمل نمیکند.
معرفی برنامه سازنده سایت که به اسم Generator معروف است.
معرفی سازنده و طراح سایت که بنام Author معروف است.
مشخص کردن کپی رایت .
تعیین تاریخ انقضا صفحات اگر مرتب در حال تغییر هستند.
هر موتور جستجوگر اصول و قوانین خاص خود را برای لیست و ذخیره کردن ( index ) سایت شما و تعیین رتبه آن ( Page Ranking ) دارد که متا تگها در این مورد نقش اساسی دارند و شما در انتخاب و تعیین آنها باید بسیار دقت کنید. بطور مثال بکار بردن کلماتیکه در متا تگها به عنوان keyword انتخاب نموده اید در متن داخل همان صفحه در رتبه بندیpage ranking صفحه بسیار موثر خواهد بود.
● منظور از رتبه بندی( Page Ranking ) چیست؟
اگر شما داخل یکی از سایتهای جستجو مانند گوگل بدنبال کلمه ای گشته باشید متوجه میشوید که بعضی از سایتها در همان صفحه های اول هستند ولی بقیه در صفحه های آخر، که این ترتیب بر اساس رتبه بندی یک سایت است که آن سایت در ابتدا نشان داده شود یا در آخر لیست باشد. اگر اصول و قوانین رتبه بندی یک موتور جستجو را رعایت کنید ، سایت شما هم بعد از مدتی در صفحات ابتدایی نمایش داده خواهد شد.


منبع : شبکه اطلاع رسانی اندیمشک

مطالب مرتبط

Spamming مزاحمتی برای موتورهای جست‌وجو

Spamming مزاحمتی برای موتورهای جست‌وجو
Spam کردن، استفاده از تکنیک‌های نامناسب برای یافتن جایگاه بهتر در نتایج جست‌وجو می‌باشد. بعضی مدیران سایت از این تاکتیک‌ها برای گمراه کردن موتور جست‌وجو استفاده می‌کنند و به صفحات بی‌ربط، جایگاهی بالا در نتایج اختصاص می‌دهند.
اگر شما به خوبی از معنای Spam آگاه نباشید، ممکن است سایت شما توسط موتورهای جست‌وجو شاخص‌بندی نشود و حتی تحت تحریم قرار گیرد؛ لذا اگر به موفقیت سایت خود عـلاقه‌مندید، باید به عوامل و تاکتیک‌هایی که از نظر موتورهای جست‌وجو Spam تلقی می‌شوند، دقت کنید و از آنها اجتناب کنید.
● ۱۰ تکنیک برای Spam کردن یک موتور جست‌وجو
متن غیرقابل مشاهده. پنهان کردن کلمات کلیدی با استفاده از نوشتن کلمات با رنگی هم‌سان یا مشابه با رنگ زمینه، از روش‌های معمول Spam کردن می‌باشد. ممکن است در صورت استفاده از جدول یا یک تصویر زمینه با رنگی غیر از زمینه اصلی این امر بدون قصد قبلی اتفاق بیفتد.
انباشتگی کلمات کلیدی نیز یکی دیگر از تکنیک‌های معمول برای Spam کردن است. معمولاً این تکنیک با ستون غیرقابل مشاهده همراهند اما در بعضی موارد کلمات کلیدی چندین و چند بار در انتهای صفحه و با قلمی ریز تکرار می‌شوند.
Spam کردن، استفاده از تکنیک‌های نامناسب برای یافتن جایگاه بهتر در نتایج جست‌وجو می‌باشد. بعضی مدیران سایت از این تاکتیک‌ها برای گمراه کردن موتور جست‌وجو استفاده می‌کنند و به صفحات بی‌ربط، جایگاهی بالا در نتایج اختصاص می‌دهند.ا
کلمات کلیدی بیربط. هیچگاه از کلمات کلیدی نامربوط به محتوای سایت استفاده نکنید. ممکن است با این روش، تعــدادی بازدید کننده که به دنبال آن کلمات هستند را به سایت خود بکشانید، اما آن افراد نیز با دیدن سایت شما متوجه خواهند شد که سایت شما دارای اطلاعات مرتبط با آن کلمه نیست و سایت شما را ترک می‌کنند.
▪ برچسب‌های پنهان: استفاده از کلمات کلیدی در برچسب‌های پنهان HTML مانند برچسب توضیحات (comment tag)، برچسب سبک (style tag)، برچسب‌های http-equiv، برچسب‌هــای ارزش پنهان (hidden valve tag)، برچسب‌های alt، برچسب‌های قلم (font tag)، برچسب‌های نویسنده (author tag) برچسب‌های option، برچسب‌های noframe و پیوندهای مخفی می‌توانند به عنوان Spam کردن محسوب شوند و توسط بعضی موتورهای جست‌وجو قدغن شوند.
▪ صفحات مشابه و همانند: نسخه‌برداری از روی یک صفحه یا صفحه درگاه و ذخیره آن با نام‌های مختلف و ثبت آنها نیز یک روش Spam است و توسط اکثر موتورهای جست‌وجو تشخیص داده می‌شود.
▪ مبادله کد: بهینه‌سازی یک صفحه برای یافتن جایگاه مناسب در جست‌وجو و جایگزین آن با یک صفحه دیگر در زمانی که یک بار موفقی را انجام دادید نیز یک روش دیگر است. این روش و تکنیک برای دست یافتن به یک جایگاه مناسب و برای یک مدت طولانی موفق نخواهد بود.
▪ Redirect کردن: بعضی افراد صفحات Spam شده را تنها برای موتورهای جست‌وجو تولید می‌کنند؛ در واقع زمانی که یک بازدیدکننده، به آن صفحه مراجعه می‌کند با استفاده ازبرچسب‌های refresh،CGI،Java،Javascript یا سایر تکنیک‌ها، وی را به صفحه اول راهنمایی می‌کنند. در واقع با این کار، سعی در پنهان کردن صفحات spam خود دارند که این تکنیک نیز مناسب نیست.
▪ Link farms: بسیاری از موتورهای جست‌وجو، استفاده از link farms یا تولیدکنندگان پیوندهای دوجانبه را به عنوان Spam تلقی می‌کنند. بسیاری از موتورهای جست‌وجو، سایت‌هایی که در برنامه‌های معاوضه پیوند شرکت می‌کنند را تحریم می‌کنند.
▪ بدون محتوا: سایت‌هایی که محتوای واحد و مشخصی برای کاربران موتورهای جست‌وجو ندارند نیز Spam تلقی می‌شوند. محتوای غیرمجاز، محتوای تکراری و سایت‌های دارای انبوهی از پیوندهای وابسته نیز از طرف موتورهای جستوجو و بخصوص فهرست به عنوان Spam شناخته می‌شوند.
▪ ثبت مکرر: هر موتور جست‌وجو محدودیت‌های خود را در تعداد صفحات قابل ثبت و مدت زمان بین تکرار ثبت دارد. یک صفحه را بیش از یک بار در ماه در یک موتور جست‌وجو ثبت نکنید و هر روز نیز تعداد زیادی از صفحات را به ثبت نرسانید. هرگز صفحات درگاه را در فهرست‌ها ثبت نکنید.
● جریمه‌های Spam کردن موتور جست‌وجو
تمامی موتورهای جست‌وجو در مورد Spam حساس و دارای محدودیت نیستند. بعضی لم‌ها که مورد قبول یک موتور جست‌وجو هستند، برای یک موتور جست‌وجوی دیگر Spam تلقی می‌شوند. بعضی موتورها از شاخص‌بندی صفحاتی که دارای Spam هستند اجتناب می‌کنند؛ بعضی دیگر این گونه صفحات را شاخص‌بندی می‌کنند، اما درجه پایینی به آنها اختصاص می‌دهند. بعضی دیگر نیز سایت را کاملاً تحت تحریم قرار می‌دهند.
بر روی بعضی موتورهای جست‌وجو، صفحاتی یافت می‌شوند که دارای جایگاه مناسب و درجه بالایی هستند و از تکنیک‌های مذکور در این مقاله نیز استفاده می‌کنند. این صفحات معمولاً قدیمی هستند و چندین سال عمر دارند. اگر این صفحات در حال حاضر ثبت شوند، یا درجه پایینی کسب می‌کنند و یا موتورهای جست‌وجو از ثبت آنها جلوگیری به عمل می‌آورند. حتی اگر در حال حاضر بعضی تکنیک‌ها در بعضی موتورها قابل استفاده و کارآمد هستند، مطمئناً همیشه این روال پابرجا نخواهد بود.
موتورهای جست‌وجو می‌کوشند تا مناسب‌ترین نتایج را برای کاربرانشان فراهم کنند، اما Spam شاخص‌های آنها را با اطلاعات گمراه کننده و نامناسبشان به هم می‌ریزد. اشتباه نکنید، موتورهای جست‌وجو هنگامی که Spam را یک مشکل بزرگ ببینند با آن مقابله می‌کنند. در آن صورت اگر سایت شما از این تکنیک‌ها استفاده کرده باشد، ممکن است توسط موتورهای جست‌وجو تحت تحریم قرار گیرید.
● سلاح مخفی شما- صفحات درگاه (doorway)
صفحات درگاه، صفحات وبی هستند که تنها با یک هدف طراحی می‌شوند. رسیدن به یک درجه و جایگاه بالا در یک موتور جست‌وجو مشخص برای یک عبارت یا کلمه کلیدی معلوم.
موتورهای جست‌وجو همگی به یک گونه عمل نمی‌کنند، و صفحات یکسان مورد علاقه تمامی موتورهای جست‌وجو نیستند. بعضی مواقع شما صفحه موردنظر خود را به راحتی و با درجه بالایی در یک موتور جست‌وجو می‌یابید، اما در یک موتور جست‌وجوی دیگر اصلاً آن صفحه را پیدا نمی‌کنید. در چنین شرایطی با ساختن چند صفحة درگاهی که با توجه به کار و علاقه آن موتور جست‌وجوی خاص طراحی می‌شوند، می‌توان این مشکل را حل کرد.
به عبارت دیگر صفحات درگاهی صفحاتی هستند که به یک موتور جست‌وجو دلیل دیگری ارائه می‌کنند تا موتور از سایت شما بازدید کند. اگر روبات موتور جستوجو اطلاعات صفحات درگاهی شما را بخواند و آن اطلاعات مورد علاقه آن باشد، سایت شما با گرفتن جایگاه بهتری در نتایج آن موتور جست‌وجو جایزه داشتن صفحات درگاهی مناسب را دریافت می‌کند.
● صفحات درگاه و spamming
در گذشته صفحات درگاهی دارای محتوای واقعی نبودند. در واقع محتوای این صفحات تنها تعدادی کلمه کلیدی، یک تصویر و یک پیوند به صفحه اصلی سایت بود. اغلب مردم از نرم‌افزار صفحه درگاهی استفاده می‌کردند تا به طور خودکار صدها درگاه تولید کنند و همگی را ثبت نمایند. گهگاه شما می‌توانید درگاه‌هایی این چنین را در بعضی موتورهای جست‌وجو بیابید.
اما آیا تولید صفحات درگاه مانند فوق واقعاً یک تاکتیک بهینه‌سازی یک موتور جست‌وجوی کار است؟
بعضی مردم ادعا می‌کنند که چنین صفحات درگاهی هنوز کارآمد است. علیرغم این ادعا موتورهای جست‌وجو ثبت هزاران تک صفحه، صفحات درگاهی با محتوای کمارزش و بدون محتوای واحد را ادامه نخواهند داد. کسانی که به طور مداوم مشغول Spam کردن موتورهای جست‌وجو با درگاه‌های بی‌ارزش هستند نه تنها به موتورهای جست‌وجو و کاربران آنها صدمه می‌زنند، بلکه در واقع در حال صدمه زدن به خود نیز هستند. به جمله زیر که در رابطه با صفحات درگاهی توسط Altavista بیان شده است توجه کنید:
”تلاش برای پرکردن شاخص Altavista با صفحات گمراه کننده، ارزش شاخص همه افراد را پایین می‌آورد. ما اجازه ثبت URL را به مشتریانی که شاخص را Spam می‌کنند نمی‌دهیم و تمامی صفحات این گونه را از شاخص خارج خواهیم نمود.“
اگر شما بر روی یک موتور جست‌وجو، جست‌وجو کنید و ببینید که یک سایت به صورت تکراری در نتایج ذکر شده است، به راحتی درمی‌یابید که چرا این گونه صفحات را Spam می‌نامند. بنابراین وسوسه نشوید که از صفحات درگاه بدون محتوای مناسب و ارزشمند استفاده کنید. به مرور زمان موتورهای جست‌وجوی بیشتری از شاخص‌بندی شدن چنین صفحات درگاهی جلوگیری به عمل خواهند آورد و سایت‌هایی که از چنین صفحاتی استفاده می‌کنند تحت تحریم موتورهای جست‌وجو قرار خواهند گرفت.
صفحات درگاه، صفحات وبی هستند که تنها با یک هدف طراحی می‌شوند. رسیدن به یک درجه و جایگاه بالا در یک موتور جست‌وجو مشخص برای یک عبارت یا کلمه کلیدی معلوم.
● راه مناسب استفاده از صفحات درگاه
اگر صفحات درگاه به شکل مناسبی مورد استفاده قرار بگیرند، موتورهای جست‌وجو آنها را به عنوان Spam درنظر خواهند گرفت. اگر صفحات درگاه با محتوای ارزشمند مورد استفاده قرار بگیرند، می‌توانند در بالا بردن دقت شاخص موتور جست‌وجو نقش خوبی ایفا نمایند و یافتن محتوای مربوط را برای جوینده تسهیل نمایند.
اگر بخواهید صفحات درگاه مناسبی بسازید، باید به گونه‌ای طراحی کنید که این صفحات دارای تعداد مناسبی از کلمات و عبارات کلیدی در جای مناسب از صفحه باشند تا بر روی یک موتور جست‌وجوی خاص به خوبی درجه‌بندی شوند.
صفحات درگاه شما باید همیشه در تمامی سایت به صورت یکپارچه آمیخته شوند و اطلاعات، عکس‌ها و پیوندهای همانند سایر صفحات سایت به بازدیدکنندگان ارائه نمایند.
صفحات درگاه خوب، دقیقاً همانند سایر صفحات هستند اما به گونه‌ای طراحی شده‌اند که با فرمول درجه‌بندی یکتای یک موتور جست‌وجوی خاص مطابقت کنند.
در این جا چند نکته را برمی‌شماریم که به خاطرسپردن آنها شما را در ساختن درگاه‌های خوب یاری خواهد کرد:
تلاش خود را متمرکز کنید. واقعاً نیاز نیست که برای تمامی موتورهای جست‌وجوی اصلی، صفحات درگاه بسازید. تلاش خود را بر روی موتورهای جست‌وجویی متمرکز کنید که صفحات وب عادی شما را دوست ندارند و در واقع جایگاه مناسبی در نتایج جستوجو به سایت شما اختصاص نمی‌دهند. (اگر هیچ یک از موتورهای جست‌وجو صفحات عادی شما را نمی‌پسندند، بهتر است به جای کار بر روی تعداد زیادی صفحات درگاه، به طراحی مجدد صفحات عادی و اصلی خود بپردازید!)
از فهرست‌ها دوری کنید. فهرست‌های اصلی مانند Looksmart, ODP, Yahoo تنها به شما اجازه می‌دهند که صفحات عادی و معمولاً تنها صفحه اصلی سایت خود را ثبت نمایید. سعی نکنید هیچ صفحه درگاهی را در آنها به ثبت برسانید.
برای ساختن صفحات درگاه برای یک موتور جست‌وجوی خاص، شما به اطلاعاتی اضافی در مورد آن موتور جست‌وجو نیاز خواهید داشت. تحلیل سایر سایت‌های با درجه بالا برروی آن موتور جست‌وجو می‌تواند شما را در تشخیص سلیقه و علاقه آن موتور جست‌وجو یاری نماید.
صفحات درگاه کار را تنها از یک یا دو کلمه کلیدی در هر صفحه استفاده می‌کنند. اگر از تعداد کلمات بیشتری استفاده کنید، اثر صفحات شما رقیق و کمرنگ می‌شود. سعی کنید که هر یک از درگاه‌های سایت را به صورت خاص بر روی کلمه کلیدی یا عبارتی متمرکز کنید که به دنبال جایگاه بهتری در نتایج موتور جست‌وجو برای آن هستید.
سادگی را حفظ کنید. صفحات درگاه کوچک بهتر عمل می‌کنند. معمولاً اندازه ایده‌آل برای این صفحات، بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ کلمه است. از استفاده از Javascript و سایر effectهای تفننی اجتناب نمایید.
موتورهای جست‌وجو را با الگوریتم‌های واحدی درجه‌بندی می‌کنند، اما هیچ دو موتور جست‌وجویی از الگوریتم‌های یکسانی استفاده نمی‌کنند؛ به همین دلیل است که گاه لازم است شما صفحات درگاهی ایجاد کنید که با توجه به الگوریتم موتورهای جست‌وجوی مختلف ساخته شده‌اند.
اما ساختن صفحات نامناسب از نطر محتوا نیز ممکن است سایت شما را به خطر بیاندازد و شما را به عنوان یک spammer به موتور جست‌وجو معرفی کند. لذا در این شماره به معرفی Spam و صفحات درگاه مناسب پرداختیم تا شما را با این دو مفهوم مهم در طراحی سایت آشنا سازیم.

وبگردی
گفتگوی تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی
گفتگوی تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی - برنامه دورهمی ( 29 اسفند 1396 ) - گفتگو جذاب و تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی
مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس
مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس - بخشی از مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس با سندسازی های صوری منتشر شد که در این فیلم مشاهده می کنید.
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد - خشت خام / نوبت سی و پنجم / گفتگوی حسین دهباشی با سرباز روح الله رضوی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی - شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی هنگام افتتاح سینما در خراسان رضوی
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!!
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!! - امروز در اقدامی عجیب و اعتراضی در مقابل سفارت انگلستان مشایی حکم دادگاه بقایی را آتش زد.
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور - این نماینده در مجلس ایران هرگز نام موزه لوور را نشنیده است.
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن - بندر بن خالد بن عبدالعزیز شاهزاده سعودی که به اجبار در حال بازگشت به عربستان بود، در فرودگاه لندن دست به خودکشی زد. این شاهزاده به نشانه اعتراض، خود را از طبقه بالای فرودگاه به پایین پرت کرد. هنوز جزئیات دقیقی از وضعیت وی در دست نیست.
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی - مراسم رونمایی از تندیس آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام دوشنبه شب با حضور خانواده ایشان و محمدرضا نجفی شهردار تهران در محل موزه مشاهیر برج میلاد تهران برگزار شد.
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران - در فیلمی که در فضای مجازی منتشر شده است، این گونه به نظر می رسد که اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران با اسکورت چند ماشین شاسی بلند وارد محدوده خاکی جلوی یادمان شلمچه شده است که ورود به این منطقه برای خودروها ممنوع است. این موضوع موجب اعتراض طلبه حاضر در یادمان شد.
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما - ویدیو واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
کره شمالی و دلواپسان ایران
کره شمالی و دلواپسان ایران - حسین شریعتمداری در یادداشتی که مرداد ماه در این باره نوشت ضمن تمجید از کره شمالی به مناقشه آن کشور با آمریکاو درخواست ترامپ برای مذاکره اشاره کرد و نوشت: «کره‌شمالی به درخواست آمریکا برای مذاکره نیز پاسخ مثبت نداد و برنامه‌های هسته‌ای و موشکی خود را غیرقابل مذاکره اعلام کرد. با جرأت می‌توان گفت که کره‌شمالی در این زمینه از مذاکرات بی‌نتیجه و فاجعه‌آمیز ایران با آمریکا الگو گرفته و از این روی حاضر نشده…
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد - فیلم - در حالی که قرار بود شب گذشته برنامه «دورهمی» ویژه روز زن با حضور کتایون ریاحی و حامد همایون پخش شود، پس از 30 دقیقه تاخیر یکی از برنامه های گذشته «دورهمی» بازپخش شد. اتفاق عجیبی که کتایون ریاحی را در ساعت دو بامداد جمعه به واکنش واداشت. او نوشت اگر قسمت مربوط به حضورش در این برنامه در ساعتی غیر از ساعت معمولِ پخش، روی آنتن برود از سازندگان «دورهمی» شکایت می کند.
فیلم حمله به  سفات ایران در لندن به روش خودسرها!
فیلم حمله به سفات ایران در لندن به روش خودسرها! - سفیر ایران جزئیات جدیدی از حمله به سفارت ایران در لندن را منتشر کرد.متعرضان فقط روی بالكن بيرونی ساختمان سفارت بوده و در محاصره پليس هستند. همكاران همه در داخل سفارت در آرامش و امنيت هستند.
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن!
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن! - در همایش بانوان شاغل در شهرداری تهران چند دختر روی سن رفته و مقابل شهردار تهران شروع به رقصیدن می کنند و نجفی آبه دنبال تشویقش گفت: معتقد به سهمیه بندی جنسیتی نیستم.
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی - هفتم بهمن سال جاری بود كه محمد سعیدی‌کیا، رئيس بنياد مستضعفان و جانبازان، در گفت‌وگو با ايلنا اعلام كرد: دولت حدود ۳۵ میلیون مترمربع (سه‌هزار‌و ٥٠٠ هكتار) از اراضی حاشيه بزرگراه تهران-شمال را به بنیاد واگذار خواهد كرد كه منابع مالي موردنياز براي تكميل اين پروژه در اختيار بنياد مستضعفان قرار گيرد.
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری - این ویدیو که به سبکی عجیب و با جلوه های ویژه نه چندان حرفه ای تدوین شده است در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت.
گلشیفته فراهانی در سزار 2018
گلشیفته فراهانی در سزار 2018 - مراسم چهل و دومین دوره جوایز سزار ۲۴ فوریه (۶ اسفندماه) برگزار شد. گلشیفته فراهانی از جمله چهره هایی بود که در مراسم سزار 2018 حضور یافته بود.
چگونه می توان زمان را امتداد داد و یا آن را مهار کرد؟
باید از هر دقیقه قرنی ساخت، قرن را در دقیقه گنجاند یا که با شیوه مهار زمان، جبر را هم به زیر بال کشید شب و ‌روز، دو مرکب برای سوار شدن و راه زندگی را طی کردن است ‌حال، این مرکب، یا …