یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ / Sunday, 25 February, 2018

صهیونیست‌ها با ترور مغنیه جنگ منطقه‌ای خود را شروع کردند؟


صهیونیست‌ها با ترور مغنیه جنگ منطقه‌ای خود را شروع کردند؟
در میان کسانی که از ترور عماد مغنیه داغدار شده اند، گفت‌وگوهای زیر رد و بدل می شود. قبل از این ترور عماد مغنیه دیدار مهمی با یک شخصیت مهم فلسطینی در دمشق داشت و این ماشین پاجیرو نیز ماشین کرایه ای نبوده، بلکه ماشینی است که مغنیه و محافظان امنیتی وی از آن استفاده می کردند.
همین افراد عقیده دارند که به نتیجه رسیدن این ترور مسئولیت بسیار سنگینی را بر عهده مقامات سوریه می اندازد ولی همین مسئولیت نیز بر شانه های مقامات ایرانی و اطراف فلسطینی و دستگاه امنیتی حزب الله نیز به همین اندازه سنگینی می کند.
نکته جالب توجه این است که مغنیه در بسیاری از اوقات به تنهائی و بدون ماشین‌های محافظ رفت و آمد می کرده است. در این میان اطراف فلسطینی به دقت بازبینی می شود همانطور که در زنجیره افراد سایر اطراف نیز بازبینی صورت می گیرد.
ولی اطلاعات موجود حاکی از آن است که تا کنون نحوه انجام این ترور و جزئیات آن مشخص نشده است ولی داده های اولیه حاکی است که این ترور با همکاری امنیتی بین موساد و سازمان سیا و با همکاری سازمان امنیتی یک کشور عربی در همسایگی سوریه -که احتمالا سازمان امنیتی اردن که همزاد عربی موساد است - صورت گرفته و این سازمان کشور عربی نقش لجستیکی و میدانی و نفوذ به یکی از حلقه های چهارگانه فوق را برعهده داشته است.
بر اساس این تحلیل برخی ها اعتقاد دارند که حزب الله در پاسخ به این ترور دست به یک حمله کلاسیکی به اسرائیل از طریق مرزهای لبنان نخواهد زد و یا اینکه منافع آمریکا در بیروت را هدف قرار نخواهد داد. بلکه پاسخ به این عملیات در داخل رژیم صهیونیستی خواهد بود و یا در عراق این پاسخ ظاهر خواهد شد و شاید هم در کشور دیگری مانند اردن. زیرا این سه مکان محل وجود سیستمهای امنیتی اسرائیل و امریکائی بوده و تجهیزات اجرای این ترور از طریق مرزهای این سه کشور وارد سوریه شده و همچنین در این سه مکان می توان پاسخی مناسب و در خورد این ترور را داد.
سفیر یکی از کشورهای بزرگ در بیروت نسبت به تاثیرات و نتایج و عکس العمل‌های این ترور ابراز نگرانی کرد. وی سخنرانی سید حسن نصر الله را دارای نکاتی دانست که احتمال انفجار در روابط بین لبنان و اسرائیل را بالا می برد. وی افزود که توجیه اتهامات در این ترور قبل از تکمیل داده ها و جزئیات آن صورت گرفته است، و بسیار بعید است که این ترور برای یک از دستگاههای امنیتی اروپایی صورت گرفته باشد.
البته در این میان لازم به ذکر است که سید حسن نصر الله تهدید به جنگ سرتاسری را شرطی نمود و گفت که اگر آنها خواهان این نوع از جنگ سرتاسری هستند، پس ما نیز همین جنگ را می خواهیم. ولی این شرطی بودن احتمالات متنوعی را شامل می شود. یکی از این احتمالات این است که سوریه و ایران و حزب الله و گروههای فلسطینی همانند حزب الله و جهاد اسلامی با هم دیدار کرده و تصمیم نهایی را بگیرند.
یکی دیگر از احتمالاتی که ممکن است مد نظر سید حسن نصر الله باشد این است که جنگ امنیتی با جدیت کامل آغاز شده و به یک نبرد سراسری با آمریکا و اسراییل تبدیل شود. برخی از مقامات امنیتی و شخصیتهای غربی و محلی می گویند که عملا این جنگ سرتاسری شروع شده است و حزب الله و همپیمانانش نمی توانند بعد از کشته شدن فرمانده نظامی شان سکوت کنند.
یکی از سفرای غربی جوابی برای این سؤال نداشت که آیا ترور مغنیه و نتایج آن باعث پیچیده شدن وضعیت داخلی لبنان می شود یا نه ولی افزود که در چنین وضعیتی لبنانی ها باید مصلحت ملی کشور خود را بر سایر مناقع منطقه ای و بین المللی ترجیح دهند.
ولی این سؤال مطرح می شود که اگر حزب الله عقیده دارد که جنگ گسترده ای به زودی او را هدف خواهد گرفت ویا اینکه اگر به قول سید حسن نصر الله جنگ ۳۳ روزه هنوز پایان نپذیرفته، در این صورت حزب الله چگونه با بحران کنونی برخورد خواهد کرد.
مسلما اندیشه وجود جنگ می طلبد که اوضاع داخلی لبنان به نحوی سرو سامان بگیرد و در راستای وضعیت کنونی باید از جنگ فرقه ای پرهیز نمود. باید حکومت وحدت ملی را در نزدیکترین فرصت تشکیل داد و این دولت بار دیگر همچون حکومت سنیوره مقاومت را مشروع اعلام کند. این اقدام باعث می شود که حزب الله به نحو بسیار بهتری بتواند پشت صحنه خود را ایمن نماید و حمایت عربی بهتری برای مقاومت و سلاح آن کسب نماید.
در این میان این سؤال نیز مطرح می شود که کدام یک بر سرنوشت مقاومت تاثیر بیشتری دارند یک جنگ فراگیر با اسرائیل یا دادگاه بین المللی ؟

نویسنده: علی الامین
منبع: moqavemat.ir

منبع : خبرگزاری فارس

مطالب مرتبط

بحران صهیونیسم


بحران صهیونیسم
مکتب و نظام سلطه گرای صهیونیسم در حال فروپاشی است. کشتار دسته جمعی و فجایع غزه که وجدان هر فرد بشردوست را تکان داده است فقط یک طرف این پدیده و دگرگونی در سیستم بین المللی است؛ طرف دیگر این سکه نیز ادامه افول مشروعیت بسیاری از سران دول عربی، اتحادیه اروپا و سازمان های بین المللی به ویژه شورای امنیت سازمان ملل است که در مقابل حملات و خسارات جانی و مالی وارده به غزه و محاصره ۱.۵ میلیون نفر از ساکنان آن سرزمین با تصمیم نگرفتن قاطعانه خود در حقیقت سکوت اختیار کرده اند. آمریکا نیز با حمایت همیشگی خود از اسرائیل و در آستانه انتقال قدرت در واشنگتن بار دیگر خشم افکار عمومی دنیا را علیه خود برانگیخته است.
و اما جریان سومی که در این چند هفته در حال وقوع است اعتراض و همبستگی فوق العاده مردم دنیا علیه این جنایات و بسیج و بیداری هر چه بیشتر امت اسلامی علیه استکبار داخلی و خارجی است. هر کس که رابطه این سه جریان را با یکدیگر درک نکند از عواقب تغییراتی که در سیستم بین المللی امروز صورت می گیرد غفلت کرده است.
دقیقا ۳۰ سال قبل در چنین روزی بود که شاه معدوم از ایران فرار کرد و چندی نگذشت که با پیروزی انقلاب اسلامی ایران دیوارهای سیستم استکبار جهانی فرو ریخت. چه کسانی سقوط رژیم شاهنشاهی و استقرار حکومت اسلامی و متعاقب آن فروپاشی شوروی، انهدام رژیم صدام حسین، و افول قدرت اقتصادی سیاسی و اجتماعی ایالات متحده آمریکا را پیش بینی می کردند؟ ظهور نهضت های اسلامی فلسطین، لبنان و سایر نقاط در عرض همین سه دهه صورت گرفت.
به طور خیلی خلاصه، در تاریخ ۱۵۰۰ ساله تمدن بشری، بار دیگر اندیشه و فرهنگ بیش از عوامل اقتصادی و سیاسی و حتی تکنولوژی در روابط بین المللی تاثیرگذار گردید.
حقیقتا چطور می توان انتظار داشت که در قرن بیست و یکم یک دولت و سیستم اشغالگر با ارتشی مدرن و مجهز و بزرگ (و تنها نظامی که در خاورمیانه دارای تسلیحات کشتارجمعی هسته ای است) به نام اسرائیل که عضو رسمی سازمان ملل است این همه جنایات و ستم را علیه یک ملت مظلوم و بی گناه در سرزمینی که متعلق به خود آنهاست، مرتکب شود و بتواند باقی بماند؟ توجه کنید اگر این محاصره، این حملات، این جنایات علیه مردم و کشوری مانند انگلیس، هلند، بلژیک، لهستان یا آمریکا اتفاق می افتاد چه سروصدائی در دنیا و در سازمان های بین المللی برپا می شد؟ فلسطین، از جمله نوارغزه، نه ارتش و تجهیزات مدرن امروزی دارد و نه دولت آن به عنوان دولت رسمی و عضو سازمان ملل متحد شناخته شده است.
رسانه های غربی بدون استثناء فاجعه غزه را به جای جنگ بعنوان یک «کشمکش» پوشش می دهند! و برای هر یک فلسطینی حداقل ۲۰ دولتمرد و سخنگوی رژیم اسرائیل در رسانه ها ظاهر شده و با آنها مصاحبه می شود. حقیقت این است که فاجعه غزه نه یک جنگ است و نه یک کشمکش. جنگ به حالتی اطلاق می شود که دو ارتش در مقابل یکدیگر قرار دارند در حالی که در غزه فقط یک ارتش در مقابل مردم قرار دارد؛ کشمکش نیز یک رویارویی دو طرفه و غیرنظامی است.
آنچه امروز در غزه صورت می گیرد چیزی جز کشتار جمعی و قصابی زن و مرد و کودک بی گناه نیست. این یک جنایت بشری است، این همان هولوکاستی است که صهیونیسم ادعا دارد بر قوم یهود اتفاق افتاده، و این کشتار جمعی در فلسطین، بر مردم فلسطین، و در اردوگاه های فلسطین صورت می گیرد.
فاجعه غزه و توطئه حمله به مردم آن سرزمین تحت دو شرط آغاز شد:
۱) سکوت و بی توجهی رسانه ها و شبکه های خبری جهانی و بسیاری از مطبوعات و رسانه های داخلی به این موضوع
۲) خروج تدریجی و پایان قدرت و حاکمیت سران دول اسرائیل، آمریکا، و رهبران سکولار تشکیلات خودگردان فلسطین.
برای مطبوعات و شبکه های رسانه ای اروپا و آمریکا کوشش در سرنگونی رئیس جمهور زیمبابوه در آفریقا بیشتر اهمیت داشت تا پوشش محاصره نوارغزه و کمبود آذوقه و نبود آب و برق و دارو. قبل از حمله اسرائیل به غزه، خبر درگذشت ساموئل هانتینگتون نظریه پرداز آمریکائی، احساسات و نوشته های غرب گرایان مطبوعات و رسانه های داخلی را بیشتر برانگیخت تا شهادت و مبارزه جوانان و مردم بی گناه غزه!
کمتر رسانه خارجی و داخلی گزارش داد که چگونه صهیونیست ها و مزدوران غربی از انتشار و توزیع اخبار غزه جلوگیری می کنند.
معادلات در روابط بین المللی عوض شده است. امروز مردم نقش و جایگاه مهمتری در قدرت جهانی دارند. حقایق هیچوقت برای همیشه پنهان نمی ماند.

وبگردی
"دختر خیابان انقلاب" و 4 نکته درباره پاسخ پلیس
"دختر خیابان انقلاب" و 4 نکته درباره پاسخ پلیس - این ماده نه درباره بدحجابی یا تشویق به بدحجابی که مشخصاً درباره دایر کردن مرکز فحشا است و رکن مادی جرم ماده مذکور، دایر کردن مرکز فساد و فحشاست.
امروزجلوی ماایستاد،درآینده جلوی آقای خامنه ای می ایستد
امروزجلوی ماایستاد،درآینده جلوی آقای خامنه ای می ایستد - خاطره فرزند آیت الله فاضل لنکرانی: " پدر خطاب به آیت الله جنتی در خصوص احمدی نژاد گفت: من نیستم، شما هستید، امروز جلوی ما ایستاد، در آینده جلوی آقای خامنه ای می ایستد و تمام زحمات آقای خمینی را بر باد خواهد داد"
حیدری هم جرات انتقاد پیدا کرد !
حیدری هم جرات انتقاد پیدا کرد ! - صراحت مرتضی حیدری، مجری برنامه پایش درباره پشت پرده طولانی بودن مراحل صدور مجوزهای کسب و کار
استحاله! / بررسی نامه احمدی‌نژاد به رهبری
استحاله! / بررسی نامه احمدی‌نژاد به رهبری - دگرديسي‌هاي فراواني در ايران صورت گرفته‌است؛ اصولگرايان اصلاح‌طلب شده‌اند، تحول‌طلبان محافظه‌كار شده‌اند، مسئولان پاسخ ناكارآمدي‌هاي خود را از مردم مي‌خواهند و در تازه‌ترين نوع اين استحاله‌ها فردي كه بسياري مدعي هستند او برآمده از مهندسي انتخابات است با ارسال نامه به رهبرمعظم انقلاب درخواست برگزاري انتخاباتي آزاد، زودهنگام و به دور از مهندسي كرده‌است! محموداحمدي‌نژاد همان پديده خانمان براندازي كه براي…
مصاحبه دختری که با ریش به «آزادی» رفت با یورونیوز
مصاحبه دختری که با ریش به «آزادی» رفت با یورونیوز - فیلم - زهرا خوش نواز در گفتوگو با یورونیوز از مراحلی که برای آماده سازی ظاهرش طی کرد تا با چهره‌ای متفاوت وارد استادیوم شود گفت. او می‌گوید: «زمانی که از تونل گذر کردم و وارد ورزشگاه شدم و چشمانم به چمن ورزشگاه افتاد گریه‌ام گرفت.»
بار دیگر زیر گرفتن ماموران پلیس با ماشین سواری توسط دراویش
بار دیگر زیر گرفتن ماموران پلیس با ماشین سواری توسط دراویش - باز هم زیر گرفتن ماموران امنیتی و نیروی انتظامی توسط یک ماشین دیگر سواری توسط اراذل خیابان گلستان هفتم
حمله با اتوبوس به مأموران پلیس در پاسداران
حمله با اتوبوس به مأموران پلیس در پاسداران - کی از دراویش گنابادی با اتوبوس به مردم و مأموران پلیس در خیابان پاسداران تهران / گفته میشود تعداد شهدای ناجا در حمله آشوبگران فرقه ضاله گنابادی و حامیان نورعلی تابنده به ۴ تن رسیده است.
لحظه مواجهه وزیر راه با خانواده قربانیان سانحه هواپیمای
لحظه مواجهه وزیر راه با خانواده قربانیان سانحه هواپیمای - به دنبال سقوط هواپیمای تهران-یاسوج ویدیو لحظه مواجه خانواده های جانباختگان را با وزیر مشاهده می کنید.
حمله با چاقو به یک راننده سر پارک خودرو
حمله با چاقو به یک راننده سر پارک خودرو - تصاویری دردناک از حمله مرد موتور سوار با چاقو به یک مرد راننده در حضور همسر و فرزندش در شهرستان داراب استان فارس را در ویدئوی زیر می بینید. به نظر میرسد این اتفاق در پی جرو بحثی بر سر پارک کردن وسایل نقلیه روی داده است!
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد !
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد ! - شب گذشته مراسم اکران فیلم بلوک 9 خروجی 2 به کارگردانی علیرضا امینی و تهیه کنندگی محمدرضا شریفی نیا و نیز فیلم شاخ کرگدن در پردیس سینمایی ملت برگزار گردید.
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه - سخنرانی پرحاشیه احمدی نژاد در مقابل دادگاه بقایی
    ما و قصه مرد یخ فروش!
    آدم اگر برای زندگی اش مقصد مشخص نکند، مثل آب راکد در برکه به مرداب تبدیل می شود و لحظه هایش هم بوی مردار می گیرد این درست که هر رفتنی به معنای نرسیدن نیست، اما برای رسیدن ناگزیر …