پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ / Thursday, 21 June, 2018

صهیونیست‌ها با ترور مغنیه جنگ منطقه‌ای خود را شروع کردند؟


صهیونیست‌ها با ترور مغنیه جنگ منطقه‌ای خود را شروع کردند؟
در میان کسانی که از ترور عماد مغنیه داغدار شده اند، گفت‌وگوهای زیر رد و بدل می شود. قبل از این ترور عماد مغنیه دیدار مهمی با یک شخصیت مهم فلسطینی در دمشق داشت و این ماشین پاجیرو نیز ماشین کرایه ای نبوده، بلکه ماشینی است که مغنیه و محافظان امنیتی وی از آن استفاده می کردند.
همین افراد عقیده دارند که به نتیجه رسیدن این ترور مسئولیت بسیار سنگینی را بر عهده مقامات سوریه می اندازد ولی همین مسئولیت نیز بر شانه های مقامات ایرانی و اطراف فلسطینی و دستگاه امنیتی حزب الله نیز به همین اندازه سنگینی می کند.
نکته جالب توجه این است که مغنیه در بسیاری از اوقات به تنهائی و بدون ماشین‌های محافظ رفت و آمد می کرده است. در این میان اطراف فلسطینی به دقت بازبینی می شود همانطور که در زنجیره افراد سایر اطراف نیز بازبینی صورت می گیرد.
ولی اطلاعات موجود حاکی از آن است که تا کنون نحوه انجام این ترور و جزئیات آن مشخص نشده است ولی داده های اولیه حاکی است که این ترور با همکاری امنیتی بین موساد و سازمان سیا و با همکاری سازمان امنیتی یک کشور عربی در همسایگی سوریه -که احتمالا سازمان امنیتی اردن که همزاد عربی موساد است - صورت گرفته و این سازمان کشور عربی نقش لجستیکی و میدانی و نفوذ به یکی از حلقه های چهارگانه فوق را برعهده داشته است.
بر اساس این تحلیل برخی ها اعتقاد دارند که حزب الله در پاسخ به این ترور دست به یک حمله کلاسیکی به اسرائیل از طریق مرزهای لبنان نخواهد زد و یا اینکه منافع آمریکا در بیروت را هدف قرار نخواهد داد. بلکه پاسخ به این عملیات در داخل رژیم صهیونیستی خواهد بود و یا در عراق این پاسخ ظاهر خواهد شد و شاید هم در کشور دیگری مانند اردن. زیرا این سه مکان محل وجود سیستمهای امنیتی اسرائیل و امریکائی بوده و تجهیزات اجرای این ترور از طریق مرزهای این سه کشور وارد سوریه شده و همچنین در این سه مکان می توان پاسخی مناسب و در خورد این ترور را داد.
سفیر یکی از کشورهای بزرگ در بیروت نسبت به تاثیرات و نتایج و عکس العمل‌های این ترور ابراز نگرانی کرد. وی سخنرانی سید حسن نصر الله را دارای نکاتی دانست که احتمال انفجار در روابط بین لبنان و اسرائیل را بالا می برد. وی افزود که توجیه اتهامات در این ترور قبل از تکمیل داده ها و جزئیات آن صورت گرفته است، و بسیار بعید است که این ترور برای یک از دستگاههای امنیتی اروپایی صورت گرفته باشد.
البته در این میان لازم به ذکر است که سید حسن نصر الله تهدید به جنگ سرتاسری را شرطی نمود و گفت که اگر آنها خواهان این نوع از جنگ سرتاسری هستند، پس ما نیز همین جنگ را می خواهیم. ولی این شرطی بودن احتمالات متنوعی را شامل می شود. یکی از این احتمالات این است که سوریه و ایران و حزب الله و گروههای فلسطینی همانند حزب الله و جهاد اسلامی با هم دیدار کرده و تصمیم نهایی را بگیرند.
یکی دیگر از احتمالاتی که ممکن است مد نظر سید حسن نصر الله باشد این است که جنگ امنیتی با جدیت کامل آغاز شده و به یک نبرد سراسری با آمریکا و اسراییل تبدیل شود. برخی از مقامات امنیتی و شخصیتهای غربی و محلی می گویند که عملا این جنگ سرتاسری شروع شده است و حزب الله و همپیمانانش نمی توانند بعد از کشته شدن فرمانده نظامی شان سکوت کنند.
یکی از سفرای غربی جوابی برای این سؤال نداشت که آیا ترور مغنیه و نتایج آن باعث پیچیده شدن وضعیت داخلی لبنان می شود یا نه ولی افزود که در چنین وضعیتی لبنانی ها باید مصلحت ملی کشور خود را بر سایر مناقع منطقه ای و بین المللی ترجیح دهند.
ولی این سؤال مطرح می شود که اگر حزب الله عقیده دارد که جنگ گسترده ای به زودی او را هدف خواهد گرفت ویا اینکه اگر به قول سید حسن نصر الله جنگ ۳۳ روزه هنوز پایان نپذیرفته، در این صورت حزب الله چگونه با بحران کنونی برخورد خواهد کرد.
مسلما اندیشه وجود جنگ می طلبد که اوضاع داخلی لبنان به نحوی سرو سامان بگیرد و در راستای وضعیت کنونی باید از جنگ فرقه ای پرهیز نمود. باید حکومت وحدت ملی را در نزدیکترین فرصت تشکیل داد و این دولت بار دیگر همچون حکومت سنیوره مقاومت را مشروع اعلام کند. این اقدام باعث می شود که حزب الله به نحو بسیار بهتری بتواند پشت صحنه خود را ایمن نماید و حمایت عربی بهتری برای مقاومت و سلاح آن کسب نماید.
در این میان این سؤال نیز مطرح می شود که کدام یک بر سرنوشت مقاومت تاثیر بیشتری دارند یک جنگ فراگیر با اسرائیل یا دادگاه بین المللی ؟

نویسنده: علی الامین
منبع: moqavemat.ir

منبع : خبرگزاری فارس

مطالب مرتبط

آیا محو اسرائیل یک خبر است !

آیا محو اسرائیل یک خبر است !
اما این که ما می گوییم اسرائیل از صفحه روزگار محو می شود، مانند یک خبر است که به زودی اتفاق می افتد و ما شاهد منطقه و جهانی خواهیم بود که رژیم اسرائیل در آن حضور ندارد .(ُفرازی از مصاحبه اسفندیاررحیم مشایی با سایت رجا نیوز )
ما که نفهمیدیم قضیه از چه قرار است . یک روز مردم و ملت اسرائیل این قدر خوب هستند که رو دست ندارند روز دیگر آن قدر ناجنس و ناتو هستند که به زودی جوابش را می گیرند و از صفحه روزگار محو می شوند . کدام یک از این ادعا ها درست است اگر همه بدانند یقینا آقای مشایی عزیز نمی دانند . چون اگر حضرتشان می دانستند یک روز دم از دوستی دو ملت ایران و اسرائیل و دیگر روز دم از نابودی اسرائیل به عنوان یک خبر عنقریب و نه تحلیل نمی زدند. تعجب نکنید!خودشان در مصاحبه با سایت رجا نیوز این را گفته و تصریح کرده اند این که می گویند اسرائیل از صفحه روزگار محو می شود، مانند یک خبر است که به زودی اتفاق می افتد و ما شاهد منطقه و جهانی خواهیم بود که رژیم اسرائیل در آن حضور ندارد.
آن چه عقل حقیر قد می دهد وقتی به چیزی می گوییم خبر که فعل و فاعل و زمان داشته باشد . مثلا می گوییم عمه خانم حقیر فردا از علی آباد کتول به تهران می آیند . البته با وجود علمی که به این موضوع داریم و می دانیم بلیط تعاونی ۱۳ رفت و برگشت تو جیب عمعه خانم ما است یک انشاء ا... هم ته آن می چسبانیم تا خبر آمدن ایشان رد خور نداشته باشد و فردا چشممان به جمالشان روشن شود . با این حساب وقتی می گوییم اسرائیل به زودی از صحنه عالم محو می شود و اصرار هم داریم این را به عنوان یک خبر و نه تحلیل که راه در رو داشته باشد به خورد خلق ا... بدهیم
لابد به مسئله مورد اشاره علم قریب به قطع و یقین داریم ! بسیار خوب داشته باشیم . چه چیز بهتر از این و چه خبری خوش تر از این که کسی خبر مرگ اسرائیل غاصب را بدهد . ما که دو قبضه خوشحال می شویم . هم بخاطر ملت مظلوم فلسطین که اواره این جماعت مفسد هستند و هم بخاطر خودمان که سالهاست می گوییم مرگ بر اسرائیل ..اما گرفتاری این است که وقتی چنین خبر داغی را می دهیم کار به همین جا ختم نمی شود . تازه اول معرکه است . چون بر سرمان می ریزند و می گویند منبع خبر شما کجاست ؟ کی این خبر به این مهمی را می داند که ما نمی دانیم . کجا توانسته آن را صید کند که ما نتوانسته ایم . فاعل این امر خیر کیست ؟ به سلامتی این خیلی زود که می گویید کی است ؟ بالاخره وقتی می گویید خیلی زود معلوم است که ساعت و دقیقه آن را هم می دانید . شاید محض بازار گرمی نمی خواهید بگویید تا ما منت کشی کنیم و از زیر زبانتان بکشیم !
مطلبی را آقای متکی در مراسم تودیع و معارفه سخنگوی سابق و لاحق وزارت امور خارجه گفته اند که حیفم آمد اینجا نگویم. ایشان فرموده اند یک دیپلمات و مدیر ارشد با آدم عادی فرق می کند . چون تمام حرکات و سکناتش زیر ذره بین است واز آن در قاموس سیاست برداشت هایی صورت می گیرد ... حرف حقی است . نمی دانم آقای مشایی که معاون جناب احمدی نژاد هستند چگونه و از چه موضعی این گونه سخن می گویند . یک وقتی است ما چیزی را تحلیل می کنیم آن یک حرفی است . اما وقتی موضوعی را به عنوان یک خبر اعلام می داریم باید خیلی به آن مطمئن باشیم . در شرایطی که صهیونیست ها دائم تبلیغ می کنند جمهوری اسلامی قصد کرده به سلاح اتمی دست یابد تا دمار از روزگار ما در آورد و از این قبیل ادعاها که تا بحال نان خوبی هم برای آن ها داشته است زیاد به زبان می آورد این چه کاری است که ما محو رژیم اشغالگر قدس را به عنوان یک خبر در بوق کنیم . آیا ایشان فکر نمی کنند که وقتی چنین خبری !! را می دهند همه گوش ها تیز می شود که چه کسی قرار است اسرائیل غاصب را به زودی نابود کند که معاون رئیس جمهورایران با این صراحت اعلام می کند . به خدا به پیر به پیغمبر مصلحتی که رهبر انقلاب در کنار عزت و حکمت به عنوان رکن سیاست خارجی نام می برند به همین جور چیز ها بر می گردد . چه دلیل دارد ما این گونه آش نخورده و دهان سوخته چیزی را بگوییم که قصد نکرده ایم و با این گونه ادعاها آب به آسیاب کسانی بریزیم که از صبح تا شام تلاش می کنند از نظام ما نظامی آشوبگر که می خواهد صلح جهانی را به خطر بیندازد بسازند . نمی دانم عده ای چرا اصرار دارند نخود هر آشی باشند و راجع به هر موضوعی عرض لحیه فرمایند .

وبگردی
فیلم |  بالاخره کار بانک‌ها ربا هست یا نیست؟ | ۴۰سال است تکلیفمان را با ربا معلوم نکرده‌ایم
فیلم | بالاخره کار بانک‌ها ربا هست یا نیست؟ | ۴۰سال است تکلیفمان را با ربا معلوم نکرده‌ایم - فیلم - دکتر حمید ابوطالبی مشاور سیاسی رئیس جمهور در کافه خبر با انتقاد از اینکه در 40 سال گذشته بسیاری از مسایل مهم را تعیین تکلیف نکرده ایم می گوید: این گونه جامعه دچار سردرگمی و به سمت گناه یا بزهکاری و یا توافق بر سر گناه سوق پیدا می کند. صحبت های او را در ویدئوی زیر ببینید و بشنوید.
(ویدئو) رفع ممنوعیت صدای جواد یساری پس از ۴۰ سال
(ویدئو) رفع ممنوعیت صدای جواد یساری پس از ۴۰ سال - جواد یساری پس از ۴۰ سال با خواندن در فیلم «دشمن زن» دوباره به عرصه هنر بازگشت.این گزارش توسط تماشا تهیه و منتشر شده است. منبع
(ویدئو) پرواز تماشاگران ایرانی از سن پترزبورگ به کازان
(ویدئو) پرواز تماشاگران ایرانی از سن پترزبورگ به کازان - به گزارش ورزش سه، هواداران تیم ملی ایران در جام جهانی روسیه برای حمایت از تیم کشورمان مقابل اسپانیا به شهر کازان رسیدند.
سرلشگر فیروزآبادی و ویلای 10هزار متری لواسان !
سرلشگر فیروزآبادی و ویلای 10هزار متری لواسان ! - لازم است ذکر شود جنبش عدالتخواه دانشجویی در صورت ادامه تعلل دستگاه‌های مربوطه در تخلیه ملک بیت‌المال، حق اقدامات انقلابی را برای اجبار فرد نامبرده به تخلیه ویلای لواسان، برای خود محفوظ می‌داند.
ماجرای تجاوز به 41 دختر از زبان امام جمعه ایرانشهر
ماجرای تجاوز به 41 دختر از زبان امام جمعه ایرانشهر - امام جمعه اهل سنت ایرانشهر : در ماه رمضان به ۴۱ دختر تجاوز شده که از این میان فقط ۳ دختر شکایت کرده اند.
ویدئو / لطفاً در این مکان اعتراض کنید!
ویدئو / لطفاً در این مکان اعتراض کنید! - بر این اساس، ورزشگاه‌های دستگردی، تختی، معتمدی، آزادی، شیرودی، بوستان‌های گفت‌وگو، طالقانی، ولایت، پردیسان، هنرمندان، پارک شهر و ضلع شمالی ساختمان مجلس شورای اسلامی به عنوان محل‌های مناسب تجمع در تهران تعیین شده‌اند و از این پس معترضان می‌توانند در این محل‌ها تجمع کنند.
انتشار عکس دلخراش حمید بقایی
انتشار عکس دلخراش حمید بقایی - مشاور رسانه‌ای احمدی نژاد دیشب با انتشار عکسی دلخراش از وضعیت جسمی «حمید بقایی» از بازگشت این مجرم پرونده‌ی مالی آن دولت به زندان اوین خبر داد.
سبک عجیب شوی لباس در عربستان حاشیه ساز شد!
سبک عجیب شوی لباس در عربستان حاشیه ساز شد! - در پی برگزاری نمایش مد لباس زنان به سبکی عجیب در عربستان، سر و صدای بسیاری در رسانه ها به راه افتاد. ماجرا از این قرار بود که لباسها بدون مانکن و مانند اشباح در حال پرواز با استفاده از پهباد نمایش داده شدند.
ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» به نام ولایتی
ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» به نام ولایتی - علی اکبر ولایتی، مرد 37 شغله ای که به جز حوزه دیپلماسی، سالیانیست که کارشناس ادبی، فرهنگی، تاریخی، عرفانی و ... تلویزیون نیز هست، و هر سال دهها جلد کتاب به نام او منتشر می شود. همه ی این سوابق معششع یک سو و چرخش مادام سیاسی او در حوزه های مختلف، در سوی دیگر، کار را به جایی رسانیده که ولایتی را با ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» نیز می شناسند! ولایتی در تازه ترین تغییر مواضع خود این بار برجام را که روزگاری…
صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده
صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده - در این ویدئو صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده توسط معلم مدرسه را مشاهده می کنید.
افشاگری پوری بنایی درباره واقعیتی تلخ از ناصر ملک‌مطیعی
افشاگری پوری بنایی درباره واقعیتی تلخ از ناصر ملک‌مطیعی - پوری بنایی به عیادت پناهی رفت و دیدارش با مرحوم ناصر ملک‌مطیعی پس از پخش نشدن برنامه‌هایش از تلویزیون تعریف کرد.
(ویدئو) آزار جنسی گروهی دانش آموزان در مدرسه‌ای در غرب تهران!
(ویدئو) آزار جنسی گروهی دانش آموزان در مدرسه‌ای در غرب تهران! - ماجرای تکان دهنده اذیت و آزار گروهی دانش آموزان یک دبیرستان پسرانه در غرب تهران وارد فصل تازه‌ای شد.
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد!
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد! - در ادامه حضور چهره های شناخته شده در کمپین "خانم گزارشگر"، این بار آزاده نامداری مجری تلویزیون تلویزیون اقدام به گزارش فوتبال کرد. او برای این کار بازی خاطره انگیز ایران - استرالیا در مقدماتی جام جهانی 98 فرانسه را انتخاب کرده است که گزارش ضعیف او با انتقادات فراوانی مواجه شده است، تا حدی که وبسایت مربوط به این کمپین ویدئوی گزارش این او را از سایت حذف کرد.
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی - عکسی از حضور سید ابراهیم رئیسی در مراسمی ویژه منتشر شده است که گفته می شود متعلق به کنفرانس افق نو در مشهد بوده است. در این عکس حرکات عجیب خانمی با لباس های قرمز، چفیه بر گردن و پرچم در دست در مقابل ابراهیم رییسی به چشم می خورد که توجه کاربران بسیاری را در شبکه های اجتماعی جلب کرده است!