جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ / Friday, 20 October, 2017

در غزه و نیویورک!


در غزه و نیویورک!
عیسی در مقابل شورای یهود:
۵۷. آن گروه عیسی را به خانه قیافا کاهن اعظم، که ملایان و مشایخ یهود در آنجا جمع شده بودند، بردند.
۵۸. پطرس از دور به دنبال عیسی آمد تا به حیاط خانه کاهن اعظم رسید و وارد شده در میان خدمتکاران نشست تا پایان کار را ببیند.
۵۹. سران کاهنان و تمام اعضای شورا سعی می کردند دلیلی علیه عیسی پیدا کنند تا بر اساس آن او را به قتل برسانند.
۶۰. اما باوجود اینکه بسیاری جلو رفتند و شهادت های دروغ دادند شورا نتوانست دلیلی پیدا کند. سرانجام دو نفر برخاستند.
۶۱. و گفتند: « این مرد گفته است: من می توانم معبد خدا را خراب کرده و در ظرف سه روز دوباره بنا کنم.»
۶۲. کاهن اعظم برخاسته از عیسی پرسید: «آیا به اتهاماتی که این شاهدان به تو وارد میسازند جواب نمی دهی؟»
۶۳. اما عیسی ساکت ماند. پس کاهن اعظم گفت:« تو را به خدای زنده سوگند می دهم به ما بگو آیا تو مسیح، پسر خدا هستی؟»
۶۴. عیسی پاسخ داد:« همان است که تو می گوئی.اما همه شما بدانید که بعد از این پسر انسان را خواهید دید که بر دست راست قادر مطلق نشسته و بر ابرهای آسمان می آید.»
۶۵. کاهن اعظم گریبان خود را دریده گفت:« او کفرگفت! آیا شهادتی بالاتر از این می خواهید؟ شما حالا کفر او را با گوش خود شنیدید.
۶۶. نظر شما چیست؟» آنها جواب دادند: « او مستوجب اعدام است.»
۶۷. آنگاه آب دهان به صورتش انداخته او را زدند و کسانی که بر رخسارش سیلی می زدند،
۶۸. می گفتند: « حالا ای مسیح از غیب بگو کی تو را زده است.»
آن چه در بالا آمد بخش هایی از ترجمه شریف انجیل متی است. در خصوص شام آخر و ماجرای دستگیری عیسی مسیح و خیانت یهودای اسخر یوطی و مجلس محاکمه ای که ملایان و مشایخ یهود راه انداخته بودند و نهایتا طبق نقشه ای که داشتند حکم بر اعدام مسیح فرستاده خدا صادر کردند تا قتل رسولی دیگر در کارنامه سیاه قتله انبیاء رقم بخورد. هر چند این قطعه از کتاب مقدس تحت تاثیر تبلیغات علمای صهیون ظاهرا کم رنگ شده و کمتر مورد استناد واقع می شود اما به این معنا نیست که از حافظه تاریخی پیروان مسیح پاک شده باشد.
میزان حساسیتی که صهیونیست ها نسبت به یاد آوری جنایت اجداد خود دارند را می توان در شدت عملی که در قبال فیلم مصائب مسیح ساخته مل گیبسون که ساعات پایانی زندگی عیسی مسیح (به باور مسیحیان) را به تصویر کشید مشاهده نمود.
اما آن چه مسلم است و در آن تردید نمی توان کرد قهقرای جنایتی است که شیوخ جهود در محکمه انتقام از پیامبر خدا در آن غوطه ور بودند و از این طریق پیشینه ای ننگین از خویش در ذهن تمام مسیحیان به جای گذاشتند.
نویسنده یونانی نیکوس کازانتزاکیس در کتاب مسیح باز مصلوب دور خیزی برای احیاء دوباره این اتفاق و تطبیق آن بر حوادث واقعه روزگار معاصر خود دارد که بیانگر ماندگاری زخم کهنه ای است که جامعه مسیحیت را ولو در نهان آزار می دهد.
در ایران وقتی هر سال در دهه اول محرم و در تاسوعا و عاشورای حسینی مردم مسلمان به بزرگداشت خاطره سید شهیدان خود قتیل دشت کربلا تعزیه بر پا می کنند مسیحیان ایران را به یاد مصائب مسیح می اندازد که اشقیای یهود در حق پیامبرشان به ناحق روا داشتند.
بسیاری از مستشرقین غربی در نوشته های خود اشاره به شباهت هایی می کنند که مسیحیان و شیعیان نسبت به شهدای خود با راه انداختن مراسم عزاداری و تعزیه خوانی انجام می دهند. به گونه ای که گروهی معتقدند بخش هایی از این مراسم را شیعه ها از مسیحیان اقتباس کرده اند. علیرغم انتقادی که بر این گونه تقلید ها در پاره ای موارد وارد است نمی توان از تشابهاتی که بین این دو واقعه وجود دارد بی تفاوت گذشت.
شیعیان هر گاه نام حسین را می شنوند و یا جرعه ای آب می نوشند لعنت حق بر یزید می کنند و به هر بهانه ای سعی دارند انگشت اشاره خود را به سمت مجرمان کشتار کربلا دراز کنند تا نام و نشان سارقان نام انسان از یاد ها نرود وعبرت های داستان جنایی آن ها مکتوم نماند. حال آن که این واقعیت در میان مسیحیان مغفول واقع شده است و آن ها کمتر به شمر و یزید ماجرای اعدام عیسی مسیح (به روایت انجیل) اشاره می کنند. مسبب آن هم معلوم است. نهان روش های صهیونیست به آب و آتش می زنند تا با جار و جنجال و به زور تبلیغات توجه پیروان مسیح به قاتلان کشته اورشلیم را طبق روایتی که در اناجیل وجود دارد منحرف سازند. تا مسیحیان نتوانند ضمن تطبیق حوادث سابق بر لاحق به عمق جنایتی که امروز نیز دنباله های کینه در حق جوامع مسیحی روا می دارند واقف شده و تکلیف خود در مقابله با این جرثومه ها را بدانند.
مسیحیان جهان اگر به ژرفای فاجعه ناصریه و تپه جلجتا نگاه کنند خواهند دید همان گونه که در برابر امام شیعیان شمر و یزید و عمر سعد قد علم کرده و خود را برای قتل پسر فرستاده خدا مهیا ساخته بودند در مقابل پیامبر آن هادر مجلس ملا ها و مشایخ و کاتبان یهود مانند این تمهیدات اندیشیده شده بود.
اگر یزید به ابن سعد وعده حکومت ری را داده بود مکاران روبه صفت یهود، یهودای اسخر یوطی که از حواریون عیسای ناصری بود را به ۳۰ سکه نقره خریده بودند و هم او بود که محل اختفا و دعای مسیح را به آن ها لو داد و شبانه حرامیان را بر سر او و شاگردانش خراب کرد تا به مال وعده گرفته خود برسد.
همان گونه که صحرای تفتیده نینوا شمر داشت میقات دعای عیسی هم شمر داشت. همان که مسیح را به بند کشید و کشان کشان تا اجلاس کاهنان کهنه کار ابلیس به خانه قیافا کاهن اعظم، که ملایان و مشایخ یهود در آنجا جمع شده بودند کشاند. اگرچه بنا به مشیت الهی آخرالامر این عیسی نبود که به صلیب کشیده شد و براساس برخی روایات همان یار خائنی به قتل رسید که محل اختفا را افشا کرده بود.
همان گونه که بنی امیه امام حسین (ع) را خارجی می خواندند بنی اسرائیل هم عیسا را خروج کرده ای می دانستند که داعیه شاهی اورشلیم دارد.
شیعیان شمر و یزید دیروز و امروز خود را می شناسند و کل یوم را عاشورا می دانند جا دارد مسیحیان هم به چنین شناختی دست یابند.
خوره صهیونیسم از درون دارد کیان آن ها را می خورد آن گونه که از بیرون به جان صاحبان فلسطین افتاده است. در غزه و نیویورک!

سید حسین طاهری

منبع : رجا نیوز

مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
انرژی درمانی , بازدید از شهرک صنعتی کاسپین , هنرستان های فنی و حرفه ای , زهرا آیت اللهی , ضلوعیه , نشانه افسردگی , زجرکش کردن , یارانه , لابی صهیونیست‌ها , فروش میلیاردی , سریال شبکه نمایش خانگی , بجنورز , پاسپورت کانادایی , منتخبانت مردم در هفتکل , نمایشگاه بورس , پیش بینی انتخابات , تورنمنت واگنر , انارک , Black Mass , اشعه uv , نوازنده پیشکسوت سنتور , تقویم قرآنی , قصیده گلمکانی , اجتماع ایرانیان در هامبورگ به یاد قهرمانان پلاسکو , فارسی ساز اندروید , میانگین شاخص کیفی , شکستن , شهرستان سحار , جایزه ادبی داستان تهران , شارل , گزارشگران بدون مرز , مشیبل , انتخابات مجلس نهم , سامانه پدافند هوایی , ترویج تدبیر و امید , بخش ccu , پلیر قدرتمند , گوتنبرگ آلمان , ارزیابی زیست محیطی , شهر لوزان , معلمان , خوردن حیوانات , بازداشت معاون مناطق شهرداری تهران , تندیس , خبر فوری , سماء , اسپینترونیک , هرمزگانحاجی آباد , کیتا بالده , گوشی محبوب ,

برخی از مطالبی که کاربران هم اکنون در حال خواندن آن هستند
نشر نتایج حاصل از تحقیقات , منوچهر مطیعی تهرانی , لحاف , اروگوتامین ـ سی - EROGOTAMINE -C , کشاورزی در گرمسیر , بیوسرلین استات - BUSERELIN ACETATE , کریپتوکوکوس , روابط بحرین با عربستان‌سعودی , ای مرا دلبر و دل آرا تو , سردرِ خانقاه ابومسعود، اصفهان , میکروفن کریستالی , ویژگی‌های فرهنگی و هنری، استان هرمزگان , وضع عمومی زبان و ادب پارسی , بازار پول و بورس , آبش خاتون یا خاتون قیامت، شیراز (ایلخانیان) , منوچهر مطیعی تهرانی , چو گشتاسپ نزدیک دریا رسید , آن زخم، که از تو بر دل ماست , قفل پا (از زانو به پائین) , عفونت‌های ویروسی ناشی از بندپایان و جوندگان ,

برخی منابع مهم خبری
iran-newspaper.com روزنامه ایران , bazarkhabar.ir بازارخبر , asrekhodro.com عصر خودرو , banifilm.ir بانی فیلم , mehrnameh.ir مهرنامه , naghdnews.com نقدنیوز , piroozionline.ir روزنامه پیروزی , baharnews.ir بهارنیوز , irandoc.ac.ir مدارک علمی ایران , karyab.net کاریاب , noandish.com نواندیش , aftabir.com آفتاب , irannaz.com ایران ناز , payamno.com پیام نو , aftabeyazd.ir روزنامه آفتاب یزد , salamatnews.com سلامت نیوز , tejarat.donya-e-eqtesad.com تجارت فردا , omidnews.com امیدنیوز , eghtesadnews.com اقتصادنیوز , kojaro.com کجارو , iranestekhdam.ir ایران استخدام , khorasannews.com روزنامه خراسان , rooznamehsaba.ir روزنامه صبا , unp.ir اخبار دانشگاهی , computernews.ir رایانه خبر , citna.ir سیتنا , peykekhabar.com پیک خبر , hamshahrilinks.org روزنامه همشهری , sobhetehran.com صبح تهران , funpatogh.com فان پاتوق ,

وبگردی
فیلم | شخصی که کنار ترامپ ایستاده بدل ملانیاست
فیلم | شخصی که کنار ترامپ ایستاده بدل ملانیاست - فیلم - کاربران شبکه های اجتماعی با انتشار این ویدئو شایعه کرده اند فردی که کنار دونالد ترامپ ایستاده، ملانیا نیست و بدل او است.
اخاذان خیابانی که پلیس با آنها کاری ندارد !
اخاذان خیابانی که پلیس با آنها کاری ندارد ! - با وجود آنکه همه دستگاه ها اعم از پلیس و شهرداری فعالیت پارکبانان را غیر قانونی می دانند، این افراد همچنان به دریافت پول غیرقانونی از مردم اقدام می کنند.
رفتار نامناسب قرائتی در یک برنامه زنده
رفتار نامناسب قرائتی در یک برنامه زنده - سن و سال كه بالا برود حوصله آدم كمتر مي شود. در پخش مستقيم هم اقتضائات و شرايطي است كه آقاي قرائتي به آن عادت ندارد. در همين ويدئو هم ايشان مي گويد دوربين را نگه داريد! يعني كاملا واضح است كه ايشان تصور مي كرده در يك برنامه ضبطي سخنراني مي كند!
خودروهای بی کیفیت اینگونه تولید میشوند
خودروهای بی کیفیت اینگونه تولید میشوند - کارخانه ایران خودروی مشهد در۶۰کیلومتری جاده مشهد به نیشابور و در منطقه‌ای به نام شهر جدید بینالود قرار دارد. این کارخانه دارای خطوط تولید بدنه، رنگ، تزئینات و تکمیل کاری است و در زمینی به مساحت ۷۳۰هکتار با هدف تولید۱۰۰هزار دستگاه خودروی سواری در سال ۱۳۸۷ آغاز بکار کرده است.
حمله خانم نماینده با پایه میکروفن به معاون استاندار
حمله خانم نماینده با پایه میکروفن به معاون استاندار - هاجر چنارانی نماینده نیشابور سخنرانی معاون استاندار خراسان رضوی را بخاطر استفاده سهوی از کلمه خراسان غربی در سخنرانی گذشته به هم زد.
"اسیدپاشی اصفهان" هم‌چنان "معما"
"اسیدپاشی اصفهان" هم‌چنان "معما" - این اظهارات رییس پلیس آگاهی مسیر عجیب خود را ادامه داد تا به اینجا رسید که توپ عدم دستگیری اسیدپاش را به زمین رسانه‌ها انداخت. او گفت: "این در شرایطی بود که این فرد در شرایط زمانی آن موقع به‌دنبال حساسیت بالایی که در رسانه‌ها و جامعه ایجاد شد، در نیمه راه، از ادامه مسیرش منصرف شد."
حاشیه های مراسم ختم داود احمدی‌نژاد
حاشیه های مراسم ختم داود احمدی‌نژاد - مراسم ترحیم مرحوم داود احمدی‌نژاد برادر رئیس جمهور سابق کشورمان عصر دیروز در مسجد امام خمینی(ره) شهرک شهید محلاتی برگزار شد.
دختر شطرنج‌باز ایرانی به تیم ملی آمریکا پیوست
دختر شطرنج‌باز ایرانی به تیم ملی آمریکا پیوست - دختر شطرنج‌باز ایرانی که به دلیل حضور بدون حجاب در رقابت‌های بین‌المللی از تیم ایران اخراج شد، به تیم ملی آمریکا پیوست.
میلیاردر ایرانی بار دیگر خودرویBMW خود را به آتش کشید
میلیاردر ایرانی بار دیگر خودرویBMW خود را به آتش کشید - فیلم / آقا این ماشینو بفروش یک پراید بخر راحت شو.
ازدواج قربانی اسید پاشی اصفهان
ازدواج قربانی اسید پاشی اصفهان - مرضیه ابراهیمی در جریان اسیدپاشی یکی از قرنیه‌هایش را از دست داد و بدنش نیز به‌ شدت آسیب دید و یک قسمت از سرش سوراخ شد.
مشاهده زندگی جدید خانم رهنما فعلآ بلامانع است / عکس
مشاهده زندگی جدید خانم رهنما فعلآ بلامانع است / عکس - عقد «بهاره رهنما» و همسرش در حرم امام رضا (ع)
تصاویر ازدواج مجدد بهاره رهنما
تصاویر ازدواج مجدد بهاره رهنما - بهاره رهنما که بیشتر کارهای او با مضمون ظنز و کمدی است . روز شنیه 4 شهریور با امیر خسرو عباسی ازدواج کرد.
فیلم حضور تینا آخوندتبار در مسابقات بوکس!
فیلم حضور تینا آخوندتبار در مسابقات بوکس! - این بازیگر ایرانی که مدتهاست خبری از حضور او در عرصه هنر نیست برای اولین بار مقابل حریف چینی مسابقه داد.
جشن تولد ۶۰ سالگی مهرانه مهین‌ترابی
جشن تولد ۶۰ سالگی مهرانه مهین‌ترابی - جمعه ۲۰ مرداد بیست و پنجمین مراسم «تولد ماه» به مناسبت سالروز تولد مهرانه مهین‌ترابی، بازیگر سینما و تلویزیون، با حضور جمعی از هنرمندان در موزه هنرهای دینی برگزار شد.
حرکات عجیب احمدی  نژاد هنگام تعریف خاطرات بقایی از زندان!
حرکات عجیب احمدی نژاد هنگام تعریف خاطرات بقایی از زندان! - حرکات عجیب احمدی نژاد هنگام تعریف خاطرات حمید بقایی از دوران زندان کوتاه مدتش
    پربازدیدها