سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ / Tuesday, 11 December, 2018

اسرائیل هم نابود شدنی است


اسرائیل هم نابود شدنی است
قدرت نامشروع صهیونیستی اسرائیل در حال فرو ریختن است و به قول مولایمان مقام معظم رهبری (روحی فداه) اسرائیل در بن بست کامل قرار گرفته است.
اینکه ۱۸۰هزار نظامی تا دندان مسلح به چند میلیون انسان بی پناه، مظلوم، تنها و مسلح به چند تکه سنگ حمله کرده اند و فقط در انتفاضه دو سال گذشته ۲۴۷۹ نفر از آنها را شهید کرده است، که ۵۰۴ نفر آنها کودک بوده اند و خانه هزاران نفر را ویران کرده است و شهرها وروستاهای زیادی را با خاک یکسان نموده است و آمریکا روزانه ۱۶میلیون دلار به این رژیم کمک بلاعوض می کند، و میلیاردها دلار سلاح و تجهیزات برای سرکوب چند جوان و نوجوان مسلمان فلسطینی بسوی این رژیم خبیث سرازیر شده است، تنها یک روی سکه است، اما ماجرا روی دیگری هم دارد.
مقام معظم رهبری (روحی فداه) در نماز جمعه یکم آذر سالجاری (۸۱) فرمودند:
«امروز دو پدیده را می شود در رژیم صهیونیستی دید: یکی خشونت و سبعیت از حد گذشته است، که سبعیتی که امروز صهیونیستها در برخورد با صاحبان سرزمین فلسطین دارند به خرج می دهند، واقعاً داستان عجیب وحیرت انگیز و بی سابقه ای است. دومین نکته اینکه رژیم صهیونیستی در بن بست کامل قرار گرفته و هیچ راهی ندارد. اشتباه آمریکا این است که در این وضعیت، بطور واضح و آشکار از رژیم صهیونیستی حمایت می کند و به اسرائیل و به مسئولان آن چک سفید داده است. تا هر غلطی بخواهند بکنند، بکنند و هر جنایتی بخواهند مرتکب بشوند، بشوند.»
آری روی دیگر سکه انتفاضه فلسطین چیز دیگری است که تنها به گوشه ای از آن اشاره می کنم:
۱- اقتصاد اسرائیل در سقوط کامل قرار گرفته است به طوری که رشد اقتصادی آنها به منفی ۱/۵ درصد تنزل پیدا کرده است. روزنامه تاتس آلمان در شماره ۲۳ آبان خود نوشته است: وضعیت اقتصادی اسرائیل در بدترین شرایط خود در تاریخ موجودیت ۵۳ ساله خود رسیده است. رشد بیکاری به بالاترین حد ممکن افزایش یافته است و بیش از پنجاه هزار کارگاه اقتصادی تعطیل و سی هزار واحد دیگر در سال آینده ورشکست خواهند شد. این در حالی است که هزینه های دفاعی آن کشور ظرف دو سال گذشته به شکل بی سابقه ای افزایش یافته و به مرز ۵۹ میلیارد رسیده است. صادرات آن کشور به پایین ترین حد ممکن و با کاهش ۱۲% نسبت به سال گذشته روبرو بوده است و واردات آنها دهها برابر افزایش یافته است.
ـ تنها درآمد موثر اسرائیل سالانه چهارمیلیارد دلار درآمد ازطریق توریست است که امروزه به صفر رسیده است.
ـ جنگ درداخل کشور، تمام سرمایه دولت را درخود بلعیده است.
ـ جوانان فلسطینی خواب راحت را ازهمه اشغالگران درسراسر سرزمین خود ربوده اند.
ـ صف طویل نوجوانان فلسطینی برای عملیات استشهادی، دنیا را درحیرت کامل فروبرده است.
۲ـ ازلحاظ امنیتی ـ نظامی، هیچ کس اززن ومرد وکودک درهیچ کجای اسرائیل امنیت ندارد،عملیات استشهای جوانان ونوجوانان، ۱۸۰هزارنظامی را چنان در خود پیچیده که طبق اعلام صهیونیستها درهر ۸ دقیقه یک حادثه درارتش آنها اتفاق اقتاده است.اززمان روی کارآمدن شارون تلفات آنها ۸ برابرشده است.
حداقل ۹۰۰ نفراز فرماندهان صهیونیستی دچاربیماری روانی شده دربیابانها نگه داری می شوند.
خودکشی، اعتیاد، فساد اخلاقی، بیماریهای روحی روانی ارتش اسرائیل را مضمحل کرده است به طوری که موسسه راهبردی تل آیو می نویسد:
«انتفاضه طولانی فلسطین که همچنان ادامه دارد، به آمادگی ارتش اسرائیل آسیب رسانده است؛ بطوری که یگانهای زمینی ما ازتجربه کافی برای یک جنگ احتمالی درمنطقه برخوردارنیستند، اسرائیلیها بهای گزافی را برای انتفاضه پرداخته و می پردازد».
ژنرال شاحاک، وزیرجنگ سابق رژیم صهیونیستی می گوید:«اسرائیل همه راهها را بر ضد فلسطینیان تجربه کرد. ولی فایده ندارد، و نتوانسته ایم عملیات فلسطینیان را متوقف کنیم، راهی برای ساکت کردن فلسطینیها وجود ندارد و اقدامات ارتش اسرائیل منجربه توقف عملیاتهای سازمانهای فلسطینی نخواهد شد.» (۲۰ بهمن ۸۰)
درهمان ایام روزنامه معاریو نوشت:«ما به شکست رسیده ایم، دولت وارتش ما در حالت حیرت ونگرانی بدون هیچ امیدی به آینده، به سرمیبریم.» (۱۶ اسفند۸۰)
۳ـ ازنظرمهاجرت، نه تنها مهاجرت به اسرائیل ازیهودیان کشورهای دیگر به صفر رسیده است. بلکه ازیهودیان مستقر دراسرائیل که ازگوشه، گوشه جهان به حیله های گوناگون به فلسطین مهاجرت کرده بودند بیش از۷۰۰هزارنفر در دو سال گذشته پا به فرار گذاشته اند.
آری، اسرائیل نابود شدنی است،انتفاضه دوساله گذشته، علاوه بر دستاوردهای فوق، با بدست آوردن نتایج ذیل به بارنشسته است و به زودی،مسلمانان میوه شیرین استقلال، آزادی اسلامی درفلسطین را با مرگ غرب صهیونیست محورخواهند چید:
۱ـ اتحاد و وحدت همه گروههای مبارز فلسطینی که درجهت حمایت از انتفاضه وعملیات استشهادی
۲ـ شکست جریانهای موازی وسازشکار درداخل وخارج فلسطین
۳ـ گسترش عملیات استشهادی درسرزمینهای قبل ازسال ۱۹۶۷
۴ـ بالا رفتن تلفات صهیونیستها به طوری که آمارتلفات از ۱۸ شهید درمقابل یک کشته دشمن به ۳ شهید درمقابل یک معدوم رسیده است.
۵ـ سردرگمی ارتش رژیم صهیونیستی درمقابل عملیاتهای پیاپی فلسطینیها
۶ـ بوجود آمدن فرهنگ جهاد وشهادت، روحیه دینی و معنوی به جای ناسیونالیسم عربی با الگوپذیری ازحزب الله لبنان وتقویت ایمان در مردم فلسطین واحساس ضرورت برای جهاد وشهادت تا نیل به پیروزی
۷ـ انزوای کامل رژیم اشغالگر قدس درسطح جهان
۸ـ وحدت چشمگیر درمواضع کشورهای اسلامی علیه صهیونیست بین الملل
۹ـ افشای چهره دوگانه ومنافقانه آمریکا درحمایت دروغین ازگفتگوی صلح با فلسطینیان
۱۰ـ رسوایی آمریکا درحمایت یکپارچه از رژیم صهیونیستی
۱۱ـ کاهش شدید سرمایه گذاری خارجی درسرزمین های اشغالی
۱۲ـ تقویت روحیه جنبشهای اسلامی ومستضعفین جهان درسراسر عالم و روح امید درجوانان آنها برای رسیدن به پیروزی دربرابر استکبار جهانی
۱۳ـ حمایت آشکاروعلنی همراه با تظاهرات میلیونها نفر دراروپا، آسیا و آفریقا وحتی آمریکا ازجنبشهای اسلامی فلسطینی.


منبع : بنياد انديشه اسلامي

مطالب مرتبط

رویکرد جدید تل‌آویو و به «سی‌آی‌اس»

رویکرد جدید تل‌آویو و به «سی‌آی‌اس»
مرور تحولات روابط خارجی اسرائیل با کشورهای حوزة شوروی سابق گواه تحرک محسوس در این روابط طی سال‌ها، به ویژه یک سال اخیر از جمله در حوزة قفقاز جنوبی و آسیای مرکزی است. به تبع گسترش این روابط بود که وزارت خارجة این کشور اخیراً بخش یورآسیای خود را به دو بخش تخصصیِ‌ «یورآسیای ۱» که مسئول ادارة امورات بخش اروپایی جغرافیای شوروی سابق است و «یورآسیای ۲» که به تحولات و روابط تل‌آویوو با مناطق قفقاز جنوبی و آسیای مرکزی را زیر پوشش قرار می‌دهد، مبادرت کرده است. باید خاطر نشان کرد که بخش «یورآسیا» در شاکلة وزارت خارجة اسرائیل از همان ابتدای فروپاشی شوروی و با هدف سامان‌دهی به روابط این رژیم با روسیه و گسترش روابط با آن ایجاد شد. اما به ویژه از ابتدای هزارة جدید و در پی گسترش تعاملات خارجی تل‌آویوو با سایر کشورهای حوزة شوروی سابق، مسئولیت رسیدگی به روابط با این کشورها از جمله اکراین، قزاقستان، آذربایجان، گرجستان و سایرین نیز به این دپارتمان واگذار شد. با این ملاحظه، بیشتر تمرکز روابط و تعاملات تل‌آویوو بر بخش اروپایی حوزة «سی‌آی‌اس» استوار بود، تا اینکه در هدف‌گذاری جدید سیاست خارجی این کشور و به طور خاص از سال ۲۰۰۸ توسعة روابط با منطقة آسیای مرکزی و نگاه خاص به قفقاز جنوبی به عنوان یک دستور مطمح‌نظر دولت‌مردان اسرائیلی قرار گرفته است.
در همین راستا و به تبع همین هدف‌گذاری جدید بود که ماژالیم اوخابِ، معاون وزیر خارجة اسرائیل چندی پیش طی سفری را به ازبکستان و قرقیزستان بر گسترش هرچه بیشتر روابط با این دو کشور و شاکلة آسیای مرکزی تأکید کرد و به تبع همین تحرکات و تصریح بر ضرورت تحرک بیشتر در این روابط بود که سفرای اسرائیل در آستانه و تاشکند تغییر کردند و برنامه‌ریزی‌هایی برای سفر شیمون پرز، رئیس‌جمهور این رژیم به قزاقستان و ازبکستان صورت گرفت. پیش از این نیز اویگدور لیبرمن، وزیر خارجة اسرائیل که خود متولد و تربیت یافتة فضای شوروی است، افزون بر ضرورت توسعة روابط راهبردی با روسیه، بر گسترش روابط با سایر کشورهای حوزة شوروی سابق از جمله مناطق قفقاز جنوبی و آسیای مرکزی تأکید کرده بود.
در همین راستا، مه ۲۰۰۹ در نشست سران اتحادیة اروپا در پراگ وزیر خارجة اسرائیل با الهام علی‌یف، رئیس‌جمهور آذربایجان دیدار و گفتگو کرد و در همین نشست بود که لیبرمن موافقت علی‌یف برای سفر پرز به آذربایجان را کسب کرد و باکو به عنوان اولین مقصد سفر پرز انتخاب شد. با این ملاحظه و با عنایت به تشدید محسوس تحرکات اسرائیل طی ماه‌ها و سال‌های اخیر در حوزة شوروی سابق سفر پرز به آذربایجان و قزاقستان به عنوان دو کشور مهم از دو منطقة قفقاز جنوبی و آسیای مرکزی امری غریب تلقی نشده و در راستای پویایی‌های اخیر در سیاست خارجی اسرائیل دانسته می‌شود.
در این میان، توسعة روابط اسرائیل با آذربایجان طی سال‌های اخیر به نحوی بوده که برخی از تحلیل‌گران برای توصف آن از قیود «دوستانه» و «کاملاً باثبات» استفاده می‌کنند. از جمله ابعاد این همکاری می‌توان به تعاملات اقتصادی به ویژه حوزة انرژی اشاره کرد و موافقت دو کشور به توسعة حضور شرکت‌های یکدیگر در کشور مقابل اشاره کرد. آرتور لِنک، سفیر اسرائیل در آذربایجان در باب تعاملات دوجانبه میان تل‌آویوو و باکو با اشاره به اینکه بسترهای لازم برای توسعة این روابط مهیا است، طی سخنانی تأکید کرد که «اسرائیل از آذربایجان نفت وارد می‌کند و در مقابل آذری‌ها نیز به فن‌آوری‌های اسرائیلی، خدمات پزشکی و تولیدات و تکنولوژی آن در زمینة ارتباطات راه‌دور علاقه‌مندند. او با اشاره به اینکه اسرائیل بیش از هر کشور دیگری به اهمیت آذربایجان وقوف یافته، اظهار داشت؛ «توسعة روابط اسرائیل و آذربایجان بازی برد- بردی است که هر دو طرف از آن منتفع می‌شوند و سفر پرز به این کشور نیز نمودی از این اهمیت است».
لِنک در توجیه این اهمیت با اشارة ضمنی به تشابه دعوای عربی – اسرائیلی و آذری – ارمنی، تأکید کرد که اسرائیل و آذربایجان کشورهای کوچکی هستند که در محیطی پیچیده قرار گرفته‌و همین امر می‌تواند دلیل و پیش‌‌زمینه‌ای برای همکاری‌های آنها از جمله در بخش فنی- نظامی باشد. بر این اساس، طی سال‌های اخیر روابط تل‌آویوو و باکو در حوزة نظامی گسترش قابل ملاحظه‌ای یافته و آذربایجان به خرید انواع مختلف تولیدات نظامی اسرائیل مبادرت کرده که از آن جمله می‌توان به سلاح‌های خودکار تی‌ای‌آر ۲۱ اشاره کرد. علاوه بر این، آذربایجان برخی سیتسم‌های موشکی و فن‌آوری‌های نظامی از جمله دو نوع هواپیمای شناسایی بدون سرنشین به نام‌های «آربی‌تر» و «آاِرو‌اِستار» را نیز از اسرائیل خریداری کرده است. همچنین اسرائیل موافقت خود را در خصوص فروش توپ‌های خودکار ام‌ام‌- ۱۲۲ به نام «سِم‌سِر» و سیستم موشکی «نا‌اوزا» به آذربایجان اعلام کرده و قرار است در آتیة نزدیک این توافقات نهایی شود.
نکتة قابل تأمل اینکه اسرائیل همواره یکی از دلایلی تلاش خود برای گسترش روابط با مناطق و کشورهای مختلف را حمایت از جمعیت یهودیان در آن جغرافیا عنوان داشته و این مسئله در مورد آذربایجان نیز صادق است.
به تأکید مقامات اسرائیل شمار زیادی یهودی در مناطق شمالی آذربایجان سکونت دارند که تل‌آویوو بنا به رسالت خود حمایت از آنها را وظیفة خود می‌داند. در مقابل نیز شماری یهودی آذربایجانی‌تبار در اسرائیل سکونت دارند که به تأکید برخی تحلیل‌گران این از جمله فعالان اجتماعی و سیاسی این کشور بوده، در پارلمان نیز نمایندگانی دارند و برای توسعة روابط تل‌آویوو و باکو فشارهایی را به دولت وارد می‌آورند.
در باب روابط اسرائیل و قزاقستان نیز باید به یکی از جنبه‌های مهم تعامل دو کشور یعنی زمینة نظامی که طی سال‌های اخیر توسعة قابل ملاحظه‌ای یافته اشاره کرد. با همین ملاحظه، بحث در خصوص بسط تعاملات فنی – نظامی میان آستانه و تل‌آویوو یکی از مهم‌ترین موضوعات سفر پرز و مذاکرات او با مقامات قزاقی خواهد بود. از سوی دیگر به تبع بروز برخی نقایص و اشکالات در انتقال فن‌آوری و تولیدات نظامی اسرائیل به قزاقستان که اسباب ناراحتی‌هایی در آستانه شده بود، به نظر می‌رسد یکی دیگر از اهداف پرز به آستانه رفع این مشکلات باشد.
افزون بر این اسرائیل در دورنمای روابط خود با قزاقستان توسعة تعاملات در حوزة انرژی، مواد غذایی، سرمایه‌گذاری‌های متقابل و توسعة همکاری‌ها در قالب سرمایه‌گذاری‌های مشترک در برخی پروژه‌های خاص را نیز مطمح‌نظر دارد. افزون بر این دو کشور، اسرائیل طی سال‌های اخیر نگاهی جدی نیز به ازبکستان داشته و لیبرمن با این اظهار که «آسیای مرکزی برای ما مهم است، و بدون شک، ازبکستان کلید این منطقه است»، این اهمیت را مورد تأکید دوچندان قرار داده و در سایر اظهارنظرات خود نیز بر اهتمام تل‌آویوو بر گسترش روابط با تاشکند نیز تصریح کرده است.
او در این اظهارات از سفر قریب‌الوقوع پرز نیز به این کشو خبر بود و هرچند قرار بود که وی پس از آذربایجان و قزاقستان رهسپار ازبکستان شود، اما بنا به دلایلی این سفر به موعد دیگری موکول شده است. هرچند ازبکستان اولین کشورِ منطقة‌ آسیای مرکزی بود که به ایجاد روابط دیپلماتیک با تل‌آویوو اقدام کرد و در مقابل، اولین سفارت اسرائیل در این منطقه نیز در ازبکستان افتتاح شد، اما آمارها نشان از ناچیز بودن تعاملات بین دو کشور حکایت دارد.
با این وجود،‌ مقامات طرفین در سخنان خود بر گسترة ظرفیت‌های موجود برای توسعة همکاری‌ها تأکید کرده‌اند. برای مثال، اخیراً یکی از شرکت‌های معروف اسرائیلی در حوزة فن‌آوری پیش‌رفته مذاکراتی را با طرف‌های ازبکی برای احداث یک پارک علم و فن‌آوری در ازبکستان آغاز کرده و به توافق‌های اولیه نیز دست یافته است. افزون بر این، همان طور که سفیر اسرائیل در ازبکستان نیز ضمن نام بردن از این کشور به عنوان کشور کشاورزی، عنوان داشته، تل‌آویوو با اتکاء به تکنولوژی و تجربیان خود در این حوزه و با عنایت به ظرفیت‌های آسیای مرکزی و به طور خاص ازبکستان در زمینة کشاورزی، در پی توسعة روابط با این کشور در زمینة افزایش بهره‌وری تولید کشاورزی از جمله در تکنولوژی‌های پیشرفته‌ آبیاری و کشت گلخانه‌ای است. بر اساس برخی اخبار، شرکت اسرائیلی «آگروتال» در همین زمینه با طرف‌ ازبکی به توافقات اولیه دست یافته و قرار است در آیندة نزدیک نسبت به گسترش فعالیت خود در بخش کشاورزی ازبکستان اقدام کند.

وبگردی
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان! - «شباهت عجیب علی الهام استاد هوا فضا در دانشگاهی در آلمان به غلامحسین الهام معاون رئیس جمهور سابق!
شبهای داغ مدیترانه !
شبهای داغ مدیترانه ! - «حسن کردمیهن» متهم آمریت حمله به سفارت عربستان به تازگی در کرج، مرکز استان البرز، رستوران راه انداخته است.
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر - سید احمد خمینی، نتیجه امام خمینی که چند هفته پیش با ازدواجش خبرساز شده بود، بار دیگر با انتشار عکسی از او و همسرش در حین سوارکاری حساسیت نسبت به خود را برانگیخته است و باعث تحریک مخاطبان و کاربران در فضای مجازی شده است.
رفتار عجیب دو نفر از همراهان رئیس جمهور در زمان سخنرانی!
رفتار عجیب دو نفر از همراهان رئیس جمهور در زمان سخنرانی! - دو نفر از کسانی که همراه رئیس جمهور در سمنان حضور داشتند در هنگام سخنرانی روحانی رفتار غیر معمولی از خود نشان میدادند.
اظهارات جنجالی دو بازیگر زن درمورد فساد شدید در سینما
اظهارات جنجالی دو بازیگر زن درمورد فساد شدید در سینما - ظهارات جنجالی لیلا بوشهری و شقایق دلشاد درباره فساد در سینما: چرا دایرکت میدم فالو نمیکنید؟ ساعت یک شب چرا باید زوایای صورت منو ببینن؟
بخشی دیده نشده از رفتار سخیف مجری تلویزیون با فراستی!
بخشی دیده نشده از رفتار سخیف مجری تلویزیون با فراستی! - بخشی دیگر از برنامه «من و شما» با حضور مسعود فراستی و برخورد توهین آمیز مجری رسانه ملی را می بینید که در رسانه ها باز نشر نشد.
خلاصه داستان و بازیگران سریال بانوی عمارت +تصاویر
خلاصه داستان و بازیگران سریال بانوی عمارت +تصاویر - مریم مومن متولد دهه 70 می باشد و حضورش در بانوی عمارت اولین تجربه بازیگری است و به واسطه این سریال وارد دنیای بازیگری شده است . او در کلاس های تئاتر فعالیت داشته است .
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است !
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است ! - پس از اولین گفت وگوی رسمی میترا استاد (نجفی) و تایید ازدواجش با محمدعلی نجفی، حالا شهردار سابق، در نخستین واکنش به جنجال ها، عکس تازه ای از خود و میترا استاد در اینستاگرامش منتشر کرده است.
تصاویری از لحظه ربوده شدن مرزبانان ایرانی در مرز میرجاوه
تصاویری از لحظه ربوده شدن مرزبانان ایرانی در مرز میرجاوه - گروه تروریستی جیش العدل نخستین تصاویر از حمله به پاسگاه مرزی در میرجاوه ۱۴ مهر امسال را منتشر کرد؛
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران - سه نفر کنار هم حوالی میدان مادر ایستاده‌اند. زنی قد بلند که موهایش زمینه نسکافه‌ای دارد به هر ماشینی که بلندتر بوق می‌زند نزدیک می‌شود و قیمت را آرام و به سرعت بیان می‌کند. او می‌گوید: «... صد هزار تومان، تو ماشین ۷۰ هزار تومان، گروپ ۳۰۰ هزار تومان و جا هم داریم»، جملات کوتاه و بی‌تفاوت بیان می‌شود. جلوتر دختر کم سن و سالی که شاید ۱۶ سال هم نداشته باشد، ایستاده و از سرما نوک بینی‌اش قرمز شده است، با…
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»!
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»! - روز پنجشنبه تصویری در فضای مجازی منتشر شد که قابل تامل بود. زهرا تخشید نوه آیت‌ا... یزدی است که با انتشار تصویری که از دانشگاهش در نیویورک منتشر کرده بود، نوشت: «عکسی که دیروز عصر از دانشگاهم گرفتم با چراغ‌های همیشه روشنش».