دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ / Monday, 19 February, 2018

شایع ترین روش های برجسته سازی گونه


شایع ترین روش های برجسته سازی گونه
شاید برجستگی و فرم صورت برخی هنرپیشه های سینما ، شما را برای تزریق ژل و برجسته سازی بخش های متفاوت چهره تان وسوسه کند . شاید هم شنیده باشید که پروتزهایی این روزها در بازار هستند که می توان با کار گذاشتن آنها در صورت ، گونه یا چانه ، این بخش های صورت را بر جسته تر کرد و به آن فرم دلخواه دست یافت .
نتایج مطالعات دانشمندان نشان می دهد ، چانه برجسته و گونه های برجسته یکی از معیارهای زیبایی صورت هستند . به صورت طبیعی قوس گونه ای که بخشی از استخوان گونه است ، موجب برجستگی گونه ها می شود . در حقیقت کسانی که گونه های برجسته دارند ، به صورت ارثی ، اسکلت صورتشان به این شکل فرم گرفته است . در بعضی افراد استخوان های گونه به میزان کافی رشد نکرده و بنابراین گونه های پهن و بی حالتی دارند.برجسته سازی گونه،این روزها زیادی پیدا کرده است و روش های متفاوتی مانند تزریق ژل و چربی ، گذاشتن پروتز در گونه برای زیباتر کردن صورت وجود دارند .
ولی پیش از اینکه گوشی تلفن را بردارید و برای معاینه و جراحی پلاستیک وقت بگیرید ، بد نیست ژل های تزریقی و پروتزهای زیبایی صورت را بیشتر بشناسید :
● گونه های ژله ای :
ژل هایی که برای برجسته سازی و جوان کردن صورت استفاده می شوند یا موقعی هستند یا دائم . ژل های دائمی چون از مواد ( پلیمر ) یا پلاستیک تشکیل شده اند ، به وسیله پوست جذب نمی شوند و برای همیشه در محل باقی می مانند بنابراین بسیارمضرهستند .اما ژل های موقتی که ( هیالورونیک اسید ) نام دارند ، به وسیله پوست جذب می شوند و نسبت به نوع اول عارضه کمتری دارند .
بسیاری از متخصصان جراحی پلاستیک تزریق را رد می کنند به این دلیل که این روزها بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی به عوارض آن پی برده اند و دیگر تزریق ژل را توصیه نمی کنند . ژل ها معمولا در محل تزریق شده باقی نمی مانند بلکه حرکت می کنند و به جاهای دیگر صورت می روند . مثلا ژل هایی که براب برجسته سازی گونه در این محل تزریق شده اند ، می توانند حرکت کنند و از زیر گلو خارج شوند . ۶ ماه تا ۳ سال بعد از تزریق ، عوارض تزریق ژل شروع می شوند . این عوارض شامل تورم ، کبودی ، التهاب سلولی و آبسه در محل تزریق می شود . در برخی موارد ، گونه برجسته شده ، برجستگی متقارن خود را پس از مدتی از دست داده ، تغییر شکل می دهد . متاسفانه درمان مشخصی برای این بدشکلی ها وجود ندارد و هرگز هم به حالت عادی باز نمی گردند .
دکتر کلانتر هرمزی ، رئیس انجمن جراحان پلاستیک ایران معتقد است : " مشکل اینجاست که تزریق ژل در ابتدا خوب و سریع جواب می هد . اما عوارضش پس از مدتی بروز می کند . بیرون آوردن این ژل های حرکت کرده ، نیز کاربسیار دشواری است به این دلیل که این ژل ها دارای پوشش واحدی نیستند که دریک جایگاه تزریق شوند وهمان جا باقی بمانند ، بلکه لابه لای نسوج مختلف پخش می شوند و عفونت های شدیدی ایجاد می کنند به شکل چرک ، پوست را سوراخ کند و بیرون بریزد .
اگر ژل به اشتباه درمجاورت اعصاب صورت تزریق شود،به فلج شدن بخشی از چهره منجرمی شود. برخی افراد به این ژل ها حساسیت دارند و در اثرتزریق یک باره ژل ، دچار حساسیت تنفسی شده و تا پای مرگ پیش می روند . دکتر هرمزی می گوید : " متاسفانه این ژل ها بسیار سهل الوصولند و شما خودتان می توانید ژل را به همراه سرنگ تزریق آن از شرکت وارد کننده اش بخرید و به هر کسی که دلتان خواست بدهید تا برایتان تزریق کند .
توجه کنید همیشه برای جراحی های پلاستیک عوارضی وجود دارد ولی اگر تصمیم دارید یکی از جراحی های پلاستیک را روی صورتتان انجام دهید ، باید مطمئن شوید فواید آن از مضراتش بیشتر است که این موضوع درباره تزریق ژل ها کاملا برعکس است .
ژل یک ماده بسیار جدید در بازار ایران است و چند سالی است که از این ماده در زیباسازی صورت استفاده می شود ، هرگز تحقیقات کافی دراین زمینه صورت نگرفته و مدت زمان پیگیری بیمارانی که این ژل را برای برجسته سازی گونه تزریق کرده اند ، هنوز کافی نیست ، به زبان دیگر ژل ها هنوز جواب خود را پس نداده اند .
● گونه های مصنوعی :
توصیه اغلب جراحان پلاستیک این است که اگر خانم ها تمایل به برجسته سازی گونه دارند ، به جای ژل ، پروتزهای گونه را انتخاب کنند . پروتز را از ماده ای به نام ( سیلیکون ) می سازند . براساس تحقیقات انجام شده ، سیلیکون ها ضرر عمده ای برای بدن ندارند و سال ها بدون عارضه در محل باقی می ماند و در حجم های مختلف ساخته می شوند .
چند سال پیش عارضه ای برای پروتزهای سیلیکونی در جوامع پزشکی مطرح شد مبنی بر این که مواد داخل آنها به مرور به بیرون نشت کرده و در مفاصل رسوب می کند و به همین دلیل سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده از این پروتزها را ممنوع اعلام کرد . دکتر عشایری ، متخصص جراحی پلاستیک و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی ایران درباره این عارضه می گوید : " تحقیقات بعدی نشان داد که درد مفاصل این بیماران ارتباطی با مواد موجود دراین پروتزها ندارد و پس از آن کارخانه های سازنده این پروتزها جدار پروتزها را ضحیم تر و قدرت چسبندگی ماده تشکیل دهنده آنها را بیشتر کردند . برخی از کارخانه های سازنده ، فضای داخلی پروتزها را از سرم پر کردند و درحال حاضر این نوع پروتزها ، مطلوب ترین و کم عارضه ترین نمونه بدست آمده است . "
برای گذاشتن پروتزهای گونه ای شما می توانید بیهوشی کامل و یا موضعی را انتخاب کنید. مدت این جراحی نیم ساعت طول می کشد . درطول عمل برش کوچکی از داخل دهان در حد فاصل لثه فوقانی و گونه داده می شود و نسج نرم گونه کنار زده می شود . به این شکل حفره ای ایجاد می شود که پروتز درون این حفره و درست روی استخوان قرار گیرد . سپس برش با نخ قابل جذب دوخته می شود . دراین روش برشی روی پوست صورت داده نمی شود تا بعد از عمل جای آن روی صورت باقی بماند . لازم است بعد از عمل جراحی از آنتی بیوتیک استفاده کنید و دهانتان را با دهان شویه شست و شو دهید .
● تزریق چربی ، خوب یا بد ؟
روش دیگر برجسته سازی گونه ، تزریق چربی زیر پوست گونه است . این چربی از بدن خود شما به دست می آید . معمولا چربی اضافی در ناحیه شکم و ران انباشته می شود . دراین روش چربی را از بخشی از بدن استخراج کرده و شست و شو داده و در گونه تزریق می کنند و دکتر عشایری معتقد است این روش برای برجسته سازی گونه و سینه مناسب ترین روش است . اما تصور نکنید تزریق چربی کاملا بدون عارضه است . چربی در طول ۳ ماه پس از تزریق در محل جدید ، ۳۰-۴۰ درصد حجم خودش ، آب جذب می کند و بدتر از آن ، این که جذب چربی در تمام سطوح یکسان نیست ، به طوری که اگر چربی را به دو طرف صورتتان تزریق کنید پس از مدتی به صورت غیریک نواخت آب جذب کرده و صورت ممکن است بی تناسب شود .

دکترگلرخ ثریا

منبع : پایگاه اینترنتی خانواده ما

مطالب مرتبط

پوست‌های چرب در بخش مراقبت‌های ویژه


پوست‌های چرب در بخش مراقبت‌های ویژه
● عوامل پیدایش جوش
همان‌طور که می‌دانیم یکی از شایع‌ترین انواع پوست چرب است (Oily Skin). پوست چرب ناشی از فعالیت بیش از اندازه غدد چربی بوده و این فعالیت به‌وسیله آندروژن یا هورمون مردانه کنترل می‌شود. شاخص یک پوست چرب ظاهر محکم، ضحیم و براق آن است.
منافذ (Pores) این نوع پوست به‌علت چربی به دام افتاده در فولیکول‌های مجاری چربی، بزرگتر به نظر می‌آید. پوست این افراد حتی ساعتی پس از شستشو مجدداً با لایه‌ای از چربی پوشیده می‌شود. معمول‌ترین مشکلی که بعضی افراد با پوست‌های چرب یا مختلط دچار آن هستند مشکل جوش‌زائی است. هرچند که تاکنون دلیل اصلی ایجاد جوش (Acne) مشخص نشده، اما مطالعات نشان داده است که موارد زیر ارتباط مستقیمی با پیدایش جوش دارد:
▪ ترشح بیش از حد Sebum ناشی از فعالیت هورمون‌های مردانه یا تغییر در ترکیب آن.
▪ Hyperkeratinization یا افزایش رشد سلول‌های شاخی پوست که باعث گرفتگی منافذ خروج سبوم می‌شوند.
▪ فعالیت باکتری مولد آکنه
▪ ایجاد التهاب و گسترش تدریجی آن
● محصولات آرایشی و بهداشت پوست برای پوست‌های چرب و پوست‌های مستعد جوش
افراد دارای پوست چرب با توجه به چربی بیش از اندازه پوستشان همواره تمایل به استفاده از محصولاتی دارند که نه تنها فیلم سنگین، چرب و براق بر روی پوستشان ایجاد ننمایند بلکه در حد امکان بتوانند براقی و چربی پوستشان را کنترل کنند. شرکت‌های مختلف به منظور تأمین نیاز این افراد، محصولات Oilfree را به‌ بازار عرضه کرده‌اند. رد فرمولاسیون این دسته از محصولات سعی می‌شود تا در حد امکان از مواد Occlusive که تمایل به ایجاد فیلم چرب بر روی پوست دارند پرهیز شود.
محصولات آرایشی و بهداشتی پوست که برای افراد با پوست‌های چرب مستعد جوش فرموله می‌شوند معمولاً به‌نام‌های Non - Comedogenic Non - Acnegenic به بازار عرضه می‌شوند. برای فرموله کردن این دسته از محصولات نه تنها سعی می‌شود که از لحاظ فیلم ایجاد شده بر روی پوست سنگین، چرب و براق نباشد بلکه از موادی در آنها استفاده شود که امکان بستن منافذ پوست را نداشته باشند و تا جائی که ممکن است در ترکیب Sebum تغییری ایجاد ننمایند.
● تفاوت‌های محصولات OilFree با محصولات Non - Comedogenic
برای بررسی این تفاوت بایستی واژه Comedogenic به معنای توانائی ایجاد Comedone را مورد بررسی قرار داد. جوش‌های ریزی که در ابتدا بدون آثار التهابی ناشی از بسته شدن منافذ پوست، به‌دنبال استفاده از بعضی از محصولات آرایشی که حتی می‌توانند فاقد چربی باشند، ایجاد می‌شود، کمدون نامیده می‌شوند. موادی را که توانائی ایجاد این جوش‌ها را داشته باشند، مواد Comedogenic یا کمدون‌زا می‌نامند. معمولاً این کمدون‌ها در نواحی چرب صورت پدیدار می‌شوند.
نکته اساسی در این رابطه آن است که لزوماً واژه‌های Oil Non - Comedogenic , Free یکسان نبوده و دارای یک معنی نیستند را که بعضی از موادی که توانائی بستن منافذ پوست و به‌دنبال آن ایجاد کمدون را دارند می‌توانند از خانواده چربی‌ها و روغن‌ها (Oil) نباشند و برعکس بعضی از روغن‌ها و چربی‌ها بر خلاف نامشان اصلاً کمدون‌زا نیستند. به‌عنوان مثال پارافین (مینرال اویل)، وازلین و روغن جوجوبا که معمولاً در فراورده‌های OilFree از آنها استفاده نمی‌شود بنابر مطالعات انجام شده کاملاً Non - Comedogenic هستند. ضمناً طبیعی بودن یک روغن به معنای غیر کمدون‌زا بودن آن نیز نیست چرا که مثلاً روغن نارگیل از روغن‌های کمدون‌زا به‌شمار می‌آید. برعکس استرهائی از قبیل ایزوپروپیل میریستات که اصلاً Occelusive نبوده و بسیار سریع در پوست جذب می‌شود و یک فیلم بسیار سبک بر روی پوست ایجاد می‌نماید از کمدون‌زاهای بسیار شناخته شده است.ن
بنابراین صرف استفاده از محصولات Oil Free بدون قید واژه Non - Comedogen برای پوست‌های مستعد جوش می‌تاند نادرست باشد. لازم به یادآوری است که بسته به شدت جوش‌زائی و نیز فعالیت‌های ارگانیک فرد مصرف کننده، حتی یک محصول Non - Comedogen نیز می‌تواند در فرد بسیار مستعد، با تغییر ترکیب سبوم یا عوامل دیگر، ایجاد آکنه را تشدید کند. برعکس، حتی استفاده از محصول Oil Free برای یک فرد با پوست آکنه‌ای خفیف می‌تواند بدون مشکل باشد. برای افرادی با پوست‌های بسیار مستعد جوش، استفاده از محصولات با پایه آب توصیه می‌شود.
● Acneline، خانواده‌ای از محصولات بهداشت پوست برای پوست‌های مستعدجوش
شرکت اکت جهت تأمین نیاز مصرف کنندگان محصولات خود که دارای پوست چرب هستند تاکنون محصولات فاقد چربی (OilFree) را به بازار عرضه نموده است. نمونه‌های این محصولات کرم‌های ضد آفتاب OilFree ۶۰ و Oil Free ۳۰ هستند؛ ضمناً این شرکت با درک عمیق مشکلات پوست‌های آکنه‌ای و نیز در راستای تأمین محصولات مکمل در کنار محصولات داروئی معالج آکنه، شروع به عرضه یک خانواده از محصولات ویژه پوست‌های آکنه‌ای به‌نام Acneline نموده است. در فرمولاسیون این دسته از محصولات از موادی که در رفرانس‌های مختلف به‌عنوان Non - Comedgen به آن اشاره شده و موادی که می‌توانند به نحوی در چرخه ایجاد جوش دخالت کرده و آن را کنترل نمایند، استفاده شده است.
● مشخصات کرم ضد آفتاب
کرم ضد آفتاب Acneline Spf ۳۰ اولین محصول از این خانواده بوده که با توجه به نیاز مبرم این دسته از افارد به یک ضد آفتاب طراحی شده است. در فرمولاسیون این کرم از Sebumine Sb - ۱۲ به‌عنوان یک ترکیب هیدروگلیکولیک با ویژگی‌های زیر استفاده شده است؛ ضمناً این کرم علاوه بر ویژگی فوق دارای مشخصات زیر نیز است:
▪ نرمال کردن پوست‌های چرب
▪ تنظیم ترشح Sebum
▪ فعالیت کمدولیتیک (ضد کمدونی)
▪ تأثیر آنتی باکتریال
▪ غیر کمدون‌زا
▪ بافت سبک و غیر چرب که تحمل آن را برای پوست‌های چرب و جوش‌زا ممکن می‌کند.
▪ عدم ایجاد یک فیلم براق بر روی پوست
▪ فرمول مقاوم در برابر نور آفتاب
▪ قابل استفاده برای انواع پوست
▪ تست شده از نظر اثر بخشی و ایمنی توسط درماتولوژیست.

سوپ بروکلی و مرغ
● مواد لازم ▪ هشت فنجان آب ▪ چهار عدد سیب زمینی پوست کنده و خرد شده ▪ نصف فنجان ساقه کرفس خرد شده ▪ یک عدد پیاز خرد شده ▪ ۱۰۰ گرم سینه مرغ ▪ یک فنجان کلم بروکلی ▪ یک چهارم فنجان خامه …
وبگردی
سقوط «خرمشهر»، هواپیمایی که چندین سال زمین‌گیر شده بود!
سقوط «خرمشهر»، هواپیمایی که چندین سال زمین‌گیر شده بود! - رویدادی که در بطن آن، هواپیمای ATR شرکت آسمان قرار داشت که با کد EP-ATS رجیستر شده و مسئولان شرکت هواپیمایی آسمان بر آن نام «خرمشهر» را گذارده بودند. نامی که هدف از انتخاب آن هرچه بوده، حتما یادآوری سقوط خرمشهر در ابتدای جنگ تحمیلی نبوده است. رویدادی که ساعاتی پیش بار دیگر رخ داد؛ این بار با سقوط هواپیمایی که خرمشهر نام داشت.
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد !
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد ! - شب گذشته مراسم اکران فیلم بلوک 9 خروجی 2 به کارگردانی علیرضا امینی و تهیه کنندگی محمدرضا شریفی نیا و نیز فیلم شاخ کرگدن در پردیس سینمایی ملت برگزار گردید.
فیلم | سریع‌القلم: تقابل ما با جهان چقدر هزینه دارد؟
فیلم | سریع‌القلم: تقابل ما با جهان چقدر هزینه دارد؟ - اقتصاد سیاسی - محمودسریع القلم با بیان اینکه تقابل ما با جهان هزینه دارد،گفت:»هیچ انسانی پیدا نمی شود که بگوید با ظلم موافقم هستم،اما حکمرانی در کشور باید سود و زیان کند که با چه هزینه ای می خواهد این موضوع را پیش ببرد.»
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه - سخنرانی پرحاشیه احمدی نژاد در مقابل دادگاه بقایی
چه کسی به وقت شام را کمدی خطاب کرد؟!!
چه کسی به وقت شام را کمدی خطاب کرد؟!! - امیرقادری منتقد سینما: حاتمی کیا یک فیلم بد و کاریکاتوری ساخته است
تصاویر/ حاشیه و متن اختتامیه جشنواره فیلم فجر
تصاویر/ حاشیه و متن اختتامیه جشنواره فیلم فجر - آیین اختتامیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در مرکز همایش‌های برج میلاد با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور و سید عباس صالحی وزیر ارشاد برپا شد.