دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ / Monday, 24 September, 2018

خنک‌ترین در تابستان و گرم‌ترین درزمستان


خنک‌ترین در تابستان و گرم‌ترین درزمستان
شهرستان چابهار با ۱۶۰ هزار نفر جمعیت در منتهی‌الیه جنوب شرقی کشور، در کنار دریای عمان و اقیانوس هند قرار دارد و تنها شهر بندری ایران است که به آب‌های اقیانوسی متصل است. شهرستان چابهار دارای سه شهر چابهار، کنارک و نگور است. اقتصاد مردم چابهار مبتنی بر صیادی و کشاورزی است و در دهه اخیر با تاسیس منطقه آزاد چابهار که یکی از چند منطقه آزاد اقتصادی کشور است، بسیاری از سرمایه‌گذاران خارجی در آنجا کارگاه و کارخانه تاسیس کرده‌اند.
شهر چابهار به دلیل مجاورت با فرودگاه بین‌المللی کنارک، از موقعیت مناسبی برای سفرهای هوایی برخوردار است.
بندر چابهار با مساحت یازده کیلومتر مربع هم‌عرض جغرافیایی بندر میامی در شبه‌جزیره فلوریدای آمریکا بوده و شرایط آب و هوایی آن نیز دقیقا مشابه بندر میامی است. شب‌های چابهار در فصل تابستان به دلیل وزش بادهای موسمی تابستانه اقیانوس هند، بسیار دلپذیر و یکی از خنک‌ترین شهرهای ایران در فصل گرما محسوب می‌‌شود. قرار گرفتن در مسیر بادهای موسمی این منطقه، چابهار را به خنک‌ترین بندر ایران در تابستان و گرم‌ترین نقطه کشور در زمستان تبدیل کرده است.
● گردشگاه‌های چابهار
▪ خلیج چابهار:
خلیج چابهار با جلوه بی‌نظیر طلوع و غروب خورشید در دریا که بدون شک بی‌نظیرترین منظره غروب در کشور محسوب می‌‌شود، همراه با نور کشتی‌ها در آب به هنگام شب و موقعیت نعل اسبی‌اش در کنار اقیانوس هند از جمله دیدنی‌های جذاب و طبیعی است که نظر هر گردشگری را به خود جلب می‌‌کند.
▪ ساحل صخره‌ای:
در چابهار به دلیل موقعیت منحصر به فرد آن که تنها بندر اقیانوسی کشورمی‌باشد، منطقه‌ای وجود دارد که به ساحل صخره‌ای معروف است.
منظره برخورد موج به صخره‌های عظیم که گاهی تا ارتفاع پنجاه متر بالا می‌‌روند، همچنین انواع خرچنگ‌ها و لاک‌پشت‌هایی که روی صخره‌ها همبازی موج اقیانوس و در حال جدال با امواج و صخره‌اند و نسیم روح‌بخشی که در موج می‌‌پیچید، همه اینها جلوه‌های نابی از طبیعت شاعرانه را به تصویر می‌‌کشند که نظر هر بیننده و گردشگری را به خود جلب می‌‌کند.
▪ اسکله ماهیگیری:
در چابهار چند اسکله صیادی وجود دارد که دو اسکله صیادی «تیس» و «رمین» از بقیه دیدنی‌ترند. اسکله تیس در داخل محوطه و اراضی سازمان و اسکله رمین در ده کیلومتری شرق شهرستان چابهار قرار دارد. تماشای کشتی‌ها و قایق‌های صیادی و صیادان بلوچ و صید انواع ماهی‌ها و شاه‌میگو که از محصولات دریایی منحصربه‌فرد منطقه است، بسیار دیدنی و خاطره‌انگیز است.
▪ روستای قدیمی تیس:
روستای تیس با قدمتی بیش از دو هزار سال در شمال ساحل و اسکله صیادی تیس قرار داشته و مسجد تیس و بلندای مناره‌اش چشم هر گردشگری را برای دیدن روستای تیس به خود جلب می‌‌نماید.
▪ گِل‌افشان:
در شمال‌غرب چابهار در بیست کیلومتری روستای کهر، در مسیر جاده تنگ – گالک یک پدیده منحصربه‌فرد طبیعی به نام «گل‌افشان» وجود دارد که نظیر آن فقط در سه نقطه دیگر جهان گزارش شده و همواره از دهانه آن گل سرد طوسی رنگی تراوش می‌‌شود. گل‌افشان طی سالیان متمادی با پرتاب گل به اطراف، تپه‌ای از گل به وجود آورده که برای هر مسافر و بیننده‌ای جالب است.
▪ تالاب لیپار:
در پانزده کیلومتری شهر چابهار و در مسیر جاده ساحلی چابهار – گواتر و در تنگه‌ای صخره‌ای مشرف به دره‌ای سبز و زیبا، آبگیری به طول سیزده کیلومتر ایجاد شده که آب‌های سرگردان اطراف را در خود جمع کرده است. در این آبگیر چشم‌نواز، انواع بوته‌ها و درختچه‌ها و انواع پرندگان مهاجر و زیبا مانند چنگر، فلامینگو، حواصیل‌های سفید و خاکستری، طاووسک و باقرقره وجود دارد. در حال حاضر به دلیل خشکسالی، این تالاب فاقد آب است.
● محصولات چابهار
▪ صنایع دستی:
مانند سوزن‌دوزی، پولک‌دوزی، آینه‌دوزی، خامه‌دوزی، منجوق‌دوزی، پشتی و قالیچه بافی، گلیم‌بافی و جواهرسازی است.
▪ پوشش گیاهی:
کرچک، زیتون، خربزه درختی‌ (پاپایا)، تمبر هندی، کنار، خرما، موز، نارگیل، انبه، انجیر معابد، کهور و لول از آن جمله‌اند.
▪ ماهی و آبزیان:
شامل ماهی قباد، ماهی سنگسر، ماهی سرخو، ماهی حلوا سفید، ماهی هامور، ماهی شوریده، شیرماهی، میگو و اره‌ماهی هستند.
● ساحل تیس
در مسیر جاده کنارک – چابهار و در پنج کیلومتری شهر داخل محدوده سازمان، ساحل تیس با آلاچیق‌های زیبا، سینمای روباز و رستوران‌هایی که غذایی دریایی دارند، یک محوطه اقامتی دلپذیر و دیدنی را فراهم آورده است. ساحل تیس به دلیل شیب بسیار کم و ملایم تا صدها متر دورتر از ساحل دارای عمق یکسان و کمتر از ۵/۱ متر است که این امر موقعیت بسیار ایده‌آلی را برای شنای مسافران و گردشگران فراهم می‌‌آورد.
● بندر کنارک
شهر و بندر کنارک در پنج کیلومتری فرودگاه بین‌المللی کنارک قرار دارد و دارای ساحل و اسکله صیادی فعال و زیبا، بافت شهری بومی و جالب، بازار سنتی و صنایع دستی محلی است. این بندر از جمله جاذبه‌های گردشگری چابهار محسوب می‌‌شود.
● تمساح پوزه‌کوتاه
تمساح پوزه‌کوتاه مهمترین موجود حیات وحش چابهار محسوب می‌‌شود که در طبیعت این منطقه زندگی می‌‌کند. بخشی از زیستگاه اصلی این تمساح که محلی‌ها آن را «گاندو» می‌‌نامند، در شهرستان چابهار و بخش دیگر در شهرستان ایرانشهر قرار دارد. این تمساح که از نادرترین انواع تمساج در جهان است، در رودخانه‌های سرباز و باهوکلات زندگی می‌‌کند.
● آثار باستانی و تاریخی
چابهار دارای آثار باستانی و تاریخی متعددی نیز هست. روستا و بندر تاریخی تیس با قدمتی چند هزار ساله بنای تاریخی و قدیمی «قلعه پرتغالی‌ها» روی تپه‌ای در پنج کیلومتری چابهار و مشرف به خلیج چابهار، مقبره امامزاده سیدغلام رسول در نزدیکی میدان شیلات شهر، مقبره‌های سنگی روستای تیس، ویرانه‌های شهبازبند، ساختمان قدیمی تلگرافخانه‌ انگلیس در چابهار، قلعه نوشیروان، محوطه باستانی دمب‌کوه، قلعه گواتر، قلعه پیروزگت و بلوچ‌گت و نیز مساجد قدیمی از جمله آثار باستانی و مراکز تاریخی شهرستان چابهار محسوب می‌‌شوند.
● محوطه سازمان آزاد چابهار
محوطه اصلی سازمان در مساحتی به وسعت ۲۳۰ هکتار ساخته شده است. ساختمان دفتر مرکزی دارای نمای زیبایی با دو بال به شکل پرنده است. مجتمع‌ تجاری، مخابرات و دفتر ندای بهار، بلوارها و خیابان‌ها و پارک اطراف میدان وحدت به محوطه درختکاری شده و گل‌های کاغذی از جمله دیدنی‌های منطقه چابهار به حساب می‌‌آیند که فضای بسیار دلپذیری را برای گردشگران ایجاد کرده‌اند. از همه چیز که بگذریم، زیباترین و سرخ‌ترین غروب را در چابهار می‌‌توان دید. یکی از ویژگی‌های شهرهای کوچک این است که با غروب آفتاب، شهر تعطیل می‌‌شود ولی در چابهار غروب خورشید به مفهوم آغاز دیگری برای تلاش است که تا شبانگاهان ادامه می‌‌یابد. بسیاری از گردشگران از بدو ورود به چابهار خود را برای بازدید و خرید از منطقه آزاد آماده می‌‌کنند. این مجموعه‌ و مراکز خرید که جدا از یکدیگر قرار دارند، با عناوینی چون صدف، پردیس، صالحیار، ابریشم، فردوس، دریا، تیس و... نامیده شده‌اند. مسافران می‌‌توانند از برنامه‌ها و کنسرت‌هایی که در مناطق مختلف شهر در بام‌چابهار، پلاژ دریایی و... برگزار می‌‌شود، لذت ببرند.
● صدور کارت مسافری
مسافران برای خرید بسیاری از کالاها مجبور به تهیه برگ سبز نیستند، اما خرید برخی کالاها مانند لوازم برقی، گردشگران را مجبور به تهیه برگ سبز می‌‌کند. در واقع هر مسافر در سال یک بار می‌‌تواند به میزان هشتاد دلار از انواع کالای وارداتی خرید داشته باشد.
● هتل‌ها و اقامتگاه‌ها
چابهار دارای هتل‌ها و اقامتگاه‌های مناسبی مانند هتل لیپار، هتل دریایی (بارج هتل)، هتل سپیده، هتل ستاره آبی، مهمانسرای کشتیرانی و... است که در این میان هتل بین‌المللی لیپار ساخته شده توسط سازمان منطقه آزاد در کنار خلیج چابهار و در محوطه منطقه آزاد و نیز هتل دریایی (بارج‌هتل) در محدوده شهر که نیمی از آن روی آب و نیمی دیگر روی ساحل قرار گرفته و به شکل یک کشتی در درون آب دیده می‌‌شود، از دیدنی‌های شهر و منطقه محسوب می‌‌شوند. منطقه چابهار دارای رستوران‌های زیاد با غذاهای متنوع برای گردشگران است.
● صنعت در منطقه چابهار
در حال حاضر ۲۵ واحد صنعتی در منطقه آزاد چابهار در زمینه تولید محصولاتی نظیر کلیدهای مینیاتوری، چای، سندبلاست، بلورجات، دستمال‌کاغذی، موتور جاروبرقی، قند، انواع سازه‌های فلزی، انواع کنسرو ماهی، دئودورانت، قطعات یدکی خودرو، پوشاک، لوازم خانگی نظیر اجاق‌گاز، هود آشپزخانه و... با سرمایه‌گذاری ایرانی و مشترک با خارجی‌ها فعال هستند و به زودی نیز واحدهای دیگری که در مرحله راه‌اندازی هستند، محصولاتی نظیر آرد، تولید و مونتاژ انواع الکتروموتور، انواع رنگ‌های ساختمانی، کنتور برق و... را روانه بازارهای داخلی و خارجی خواهند کرد.


منبع : مجله بانوان

مطالب مرتبط

دیدنیهای همدان

دیدنیهای همدان
● دیدنیهای همدان
▪ گنجنامه
گنجنامه در جنوب غربی شهر همدان در یکی از کوهپایه‌های الوند در میان دره ‌ای زیبا با مناظر بدیع کوهستانی قرار گرفته است از مقتضیعات آن آب و هوای خنک در تابستان و باغهای اهالی در مسیر دره منتهی به گنجنامه است که بسیار خوش منظره می‌باشد آبشار و کتیبه سنگ نبشته‌ ای که متعلق به دو تن از شاهان بزرگ هخامنشی یعنی داریوش و خشایارشاه می‌باشد ازدیگر آثار دیدنی این محل می‌باشد
کتیبه‌های گنج‌نامه که یادگاری از دوران داریوش و خشایارشای هخامنشی است، بر دل یکی از صخره‌های کوه الوند در فاصله ۵ کیلومتری غرب همدان و در انتهای درهٔ عباس آباد حکاکی شده‌ است.
کتیبه‌ها هر کدام در سه ستون ۲۰ سطری به زبان‌های پارسی قدیم، بابلی و عیلامی قدیم نوشته شده‌اند.
متن پارسی در سمت چپ هر دو لوح قرارگرفته ‌است و پهنایی معادل ۱۱۵ سانتی متر دارد. متن بابلی در وسط هر دو کتیبه نوشته شده و متن عیلامی در ستون سوم قراردارد.
با توجه به سوراخ‌های کنار کتیبه، به نظر می‌رسد که کتیبه‌ها روپوشی داشته‌اند که آنان را از گزند باد وباران حفظ می‌کرده است‌.
لوح سمت چپ که کمی بالاتر از کتیبهٔ دیگر در کوه کنده شده‌ است مربوط به داریوش بزرگ هخامنشی است. طول آن حدود ۲۹۰ سانتی متر، ارتفاعش ۱۹۰ سانتی متر و دارای متنی به شرح زیر است :
خدای بزرگ است اهورامزدا، که این زمین را آفرید، که آن آسمان را آفرید، که مردم را آفرید، که شادی را برای مردم آفرید،...
▪ آرامگاه بابا طاهر عریان :
عارف وارسته بابا طاهر همدان، از شاعران معروف اواسط قرن پنجم هجری ایران و معاصر طغرل بیک سلجوقی بوده است. " بابا " لقبی بوده که به پیروان وارسته می داده اند و " عریان " به دلیل بریدن وی از تعلقات دنیوی بوده است.
ترانه ها یا دو بیتیهای باباطاهر به لهجه لری سروده شده است. دو قطعه و چند غزل با لهجه لری و مجموعه کلمات قصار به زبان عربی از آثار دیگر وی است. اشعار او سرشار از معانی دل انگیز و عواطف رقیق است . آرامگاه وی در شمال شهر همدان در میدان بزرگی به نام وی قرار دارد. بنای مقبره باباطاهر در ادوار گذشته چندین بار باز سازی شده است.
در قرن ششم هجری برجی آجری و هشت ضلعی بوده است، در دوران حکومت رضا خان پهلوی نیز بنای آجری دیگری بجای آن ساخته شده بود. درجریان این بازسازی ، لوح کاشی فیروزه ای رنگی مربوط به قرن هفتم هجری به دست آمد، که دارای کتیبه ای به خط کوفی برجسته و آیاتی از قرآن مجید است و هم اکنون در موزه ایران باستان نگهداری می شود.
احداث بنای جدید در سال ١٣٤٤ شمسی با همت انجمن آثار ملی و شهرداری وقت همدان و توسط مهندس محسن فروغی انجام شده است. در اطراف بنای جدید فضای سبز وسیعی احداث شده، که زیبائی آنرا دو چندان کرده است.
برخی از بزرگان و ادیبانی که در جوار مزار باباطاهر آرمیده اند عبارتند از : محمد ابن عبدالعزیز از ادبای قرن سوم هجری، ابولفتح اسعداز فقهای قرن ششم، حاجی میرزا عل نقی کوثر از دانشمندان قرن سیزدهم و مفتون همدان از شعرای قرن چهاردهم این بنای تاریخی طی شماره ١٧٨٠ مورخه ٢١/٢/١٣٧٦ به ثبت آثار تاریخی و ملی ایران رسیده است.
▪ غار علیصدر
غار علیصدر از غارهای عمیق جهان است. این غار در استان همدان واقع است و بستر آن را آب گرفته است. از این رو نفوذ به عمق غار تنها با قایق میسر است. غار علیصدر از جاذبه‌های توریستی استان همدان است.
زمین شناسان قدمت سنگهای این غار را به دوره ژوراسیک از دوران دوم زمین شناسی ( ١٩٠- ١٣٦میلیون سال قبل) نسبت میدهند.
مردم روستای علیصدر و روستاهای اطراف، از قدیم الایام به وجود این غار پی برده بودند و از آب آن بهره برداری میکردند. تا اینکه در ٥ مهرماه ١٣٤٢ شمسی گروهی ١٤ نفره از اعضای هیئت کوه نوردی همدان، غار علیصدر را مورد بازدید و کاوش قراردادند و توانستند با وسایل ابتدایی، مانند فانوس و تیوپ لاستیکی،مسافتی از غار را طی کنند. در سال ١٣٤٦ با پخش خبر کشف این غار شگفت انگیز و بی انتها درسطح رسانه های ملی، سیل محققان، کوه نوردان و علاقه مندان به آثار طبیعی به سوی آن سرازیر شد.
در سال ١٣٥٢ کوه نوردان همدان دهانه و ورودی غار را به قطر ٥٠ سانتی متر تعریض کردند و از سال ١٣٥٤ استفاده عمومی از غار علیصدر آغاز شد. از آن روز تاکنون جهت سهولت بازدید و رفاه حال گردشگران کارهای زیادی درون غار انجام شده که علاوه بر افزایش طول مسیر آبی برای قایقرانی، مسیرهایی در خشکی به مسیر بازدید افزوذه گشته که مناظر جدید و بدیعی را در جلوی دیدگان مشتاق گردشگران قرار میدهد.
▪ آرامگاه بوعلی همدان
آرامگاه بوعلی سینای همدان پذیرای گردشگران و جهانگردان علاقه مند به نخبگان و مشاهیر حکمت و فلسفه ایران زمین است.
دیدن آرامگاه حجه‌الحق شیخ الرییس شرف الملک ابوعلی حسین بن عبدالله بن سینا و ادای احترام به این فیلسوف، دانشمند و طبیب مشهور ایرانی از دغدغه‌های فرهیختگان و دوستداران علم و دانش داخل و خارج کشور است.
به گفته مسوولان میراث فرهنگی و گردشگری همدان در تابستان امسال تاکنون حدود ‪ ۵۰‬هزار نفر از ایرانگردان و گردشگران خارجی از این بنای تاریخی و فرهنگی دیدن کردند.
آرامگاه بوعلی‌سینا در یکی از میادین اصلی شهر همدان در دوره قاجاریه احداث شد که در سال ‪ ۱۳۲۵‬با الگوپذیری از گنبد کاووس با مساحت سه هزار و ‪ ۹۰‬مترمربع بنای جدید آن احداث شده است.
نمای آرامگاه از سنگ خارا و سطح حیاط با سه پله سرتاسری به ایوان ساختمان متصل می‌شود، دیوارهای سرسرا با سنگ تراورتن و کف آن نیز با سنگ خارای چکشی پوشیده شده است.
از طرف راست و چپ سرسرا سنگ قبرهای قدیمی بوعلی سینا و یار قدیمی وی ابوسعید دخوک قرار دارد.
آرامگاه بوعلی، گنجنامه و تپه هگمتانه، غارعلیصدر، حمام حاج آقاتراب نهاوند و مقبره میررضی‌الدین آرتیمانی در تویسرکان پذیرای بیشترین گردشگران استان هستند.
▪ پل فرسف
این پل در روستای فرسف تویسرکان در منتهی الیه جنوب غربی روستا و برروی یکی از شعبه های پرآب قلقل رود واقع شده است و محور ارتباطی چندین روستاست. پل فرسف از نظر قدمت به دوره صفویه مربوط است.

وبگردی
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر - وزیربهداشت بهترین توصیه رو به اون پیرمرد بیچاره کرد که گفت: خودت بمال. پیرمرد باید دستش رو محکم می‌مالید به گوش وزیر تا یک بار هم که شده از تخت اخلاق فرعونی بیاد پایین
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص - کاش در این میان یکی به ما بگوید که بالاخره بی حجاب بد است، خوب است؟ چه زمانی بد است؟ چه زمانی خوب است؟
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی - حمید رسایی عضو جبهه پایداری در صفحه شخصی خود در شبکه توییتر نسبت به اهانت زشت امیر تتلو به امام حسین (ع) و 72 تن از یاران باوفایش واکنش تندی نشان داد.
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+)
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+) - پزشکان هنگامی که یک نوزاد دختر اندونزیایی را در یکی از بیمارستان های این کشور به دنیا آوردند بسیار وحشت زده شدند. نوزاد تازه متولد شده با یک چشم بزرگ روی پیشانی اش متولد شد و پس از هفت ساعت درگذشت.
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای !
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای ! - فردی به نام علی‌اکبر رائفی‌پور كه رسانه‌‌های اصولگرا از او به عنوان «استاد، محقق و پژوهشگر» یاد می‌كنند! در تاریخ 29 اردیبهشت 96 (در كوران انتخابات ریاست‌جمهوری) در نامه‌ای سرگشاده به امیرحسین مقصودلو (تتلو) نوشت: «امیر جان بخوان، تو باید بخوانی، عیبی ندارد! سرت را بالا بگیر و خدا را شکر کن که به واسطه تو این همه نفاق را آشکار کرد! دلت محکم باشد پهلوان! تو فقط بخوان، بخوان
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی - انتشار عکس‌های نشستن احمد خمینی زیر کولر در بخش وی‌آی‌پی هیات که پوششی شیشه‌ای دارد و از سینه‌زنان جداست، پس از توضیح او که گفت آن جایگاه مربوط به «روحانیون درجه یک و دو قم» است و «اون بالا معممین میشینن که لباسشون چون زیاده باعث گرمازدگی نشه»، با واکنش‌های تندتری هم همراه بود.
واکنش جالب رهبری به روبوسی کیارستمی با داور خانم جشنواره کن!
واکنش جالب رهبری به روبوسی کیارستمی با داور خانم جشنواره کن! - واکنش جالب مقام معظم رهبری به روبوسی کیارستمی با خانم داور جشنواره کن از زبان عزت الله ضرغامی
لحظه هولناک در چاه انداختن دختر بچه توسط پسرعمویش
لحظه هولناک در چاه انداختن دختر بچه توسط پسرعمویش - این فیلم که توسط دوربین های امنیتی گرفته شده لحظه به چاه انداختن دختر 5 ساله ای در اصفهان توسط پسر بچه ای کوچک را به تصویر کشیده است.
آشنایی با لامبورگینی! کاملا ایرانی
آشنایی با لامبورگینی! کاملا ایرانی - جوان خوش ذوق ایرانی لامبورگینی! تماما ایرانی را طراحی و تولید کرده است.
سلطان سکه
سلطان سکه - اولین جلسه دادگاه "وحید مظلومین" معروف به سلطان سکه به همراه ۱۴ نفر از همدستانش امروز در شعبه دو دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی زرگر و به صورت علنی برگزار شد.
ریحانه یا لیلا؟! / حاشیه سازی ریحانه پارسا بازیگر سریال پدر
ریحانه یا لیلا؟! / حاشیه سازی ریحانه پارسا بازیگر سریال پدر - با وجود اینکه چند روزی است سریال پر حاشیه "پدر" به پایان رسیده است، اما انتشار تصاویر ریحانه پارسا بازیگر نقش اول زن این سریال جنجال تازه‌ای به پا کرده است. این جنجال در حالی ایجاد شده که سازندگان سریال "پدر" به دنبال تولید فصل دوم آن هستند.
لیلای سریال "پدر" مدل شد / عکس‌ها
لیلای سریال "پدر" مدل شد / عکس‌ها - ریحانه پارسا، بازیگر نقش لیلا در سریال "پدر" فعالیت خودش را به عنوان مدل تبلیغاتی آغاز کرد. این بازیگر متولد سال 1377 است.
درگیری بازیکنان ایران و عربستان در مسابقه هندبال
درگیری بازیکنان ایران و عربستان در مسابقه هندبال - در این فیلم درگیری بازیکنان ایران و عربستان در مسابقات هندبال بازی‌های آسیایی جاکارتا را می بینید که این بازی در نهایت منجر به پیروزی ایران و کسب مقام پنجمی کشورمان شد.