سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ / Tuesday, 17 July, 2018

اینترنت، مسیری دوطرفه


اینترنت، مسیری دوطرفه
نشریات اینترنتی میزبان همه کسانی هستند که علاوه بر اطلاع گیری، سودای شرکت فعال در تولید نشریه و حضور خلاق در رابطه ای زنده و متقابل و چند جانبه را در سر دارند. به دیگر زبان روزنامه نگاری سایبر خیابانی دوطرفه است. امکان ارسال فایل، گذاشتن نظرات و یا ارسال نامه های الکترونیک از ابزارهای تعامل در این نوع از رسانه ها است.ویژگی دوسویه گی (interactivity) تعامل یا کنش و واکنش متقابل در رسانه های سایبر به یک فرمت ویژه دلالت می کند. دست اندرکاران رسانه های سنتی مکتوب -تصویری وصوتی - همه میزبانان مدیران، سیاست گذاران، کارکنان ومدعوینی هستند که برای این یا آن گزارش و موضوع دعوت شده اند. اما نشریات اینترنتی میزبان همه کسانی هستند که علاوه بر اطلاع گیری، سودای شرکت فعال در تولید نشریه و حضور خلاق در رابطه ای زنده و متقابل و چند جانبه را در سر دارند. به دیگر زبان روزنامه نگاری سایبر خیابانی دوطرفه است. امکان ارسال فایل، گذاشتن نظرات و یا ارسال نامه های الکترونیک از ابزارهای تعامل در این نوع از رسانه ها است. در هر حال، ویژگی تعامل یا کنش و واکنش متقابل و دوسویه در رسانه های سایبر آشکارا به یک فرمت ویژه دلالت می کند، به فرمتی که اکنون کاملا بر این نوع از رسانه ها غلبه یافته است و در ادبیات رایج بین سایبر ژورنالیست ها به آن فرمت دو سویه می گویند. شش سطح دوسویه گی مورد استفاده در روزنامه نگاری سایبر که مورد استفاده رسانه های آنلاین نیست، در سال ۱۹۸۹ توسط کری هیتر شناسایی شد:
۱) سطح اول: امکانات جست وجو
عبارت است از پیچیدگی انتخاب موجود یا داشتن امکانات بیشتر جست وجو در حوزه های مورد نظر مخاطب.
۲) سطح دوم: درصد تلاش کاربران.
تلاشی است که کاربران باید اعمال کنندکه در واقع معرف درصد تلاش کاربر نسبت به درصد تلاش سیستم است. در این رابطه کاربر نباید تلاش فراوانی به خرج دهد، او صرفاً درخواست تماشای صفحه را برای رسانه سایبر منتقل می سازد و هرچه تلاش مخاطب برای کسب اطلاعات مورد نظر کمتر باشد، رسانه مورد استفاده او سایبرتر است.
۳) سطح سوم: پاسخ دهندگی.
پاسخ دهندگی در رسانه های سایبر صرفاً با اتکا بر انسان نیست، کامپیوترها هم در این پاسخ دهندگی نقش هایی را برعهده می گیرند. اوج دوسویه گی رسانه های سایبر همین تلفیق نقش های ارتباطی انسان و ماشین در فرآیند ارتباط است که در عمل به دوسویه گی هوشمند می انجامد.
۴) سطح چهارم: تسهیل ارتباطات بین فردی.
که همان استفاده از فروم های بحث و چت روم های زنده جزو موارد رایج در رسانه های سایبر است.
۵) سطح پنجم: سهولت در افزایش اطلاعات.
این حالت دوسویه گی در واقع خاص رسانه های سایبر است که در آن مخاطب در نقش سردبیر، (خبرنگار و یا گزارشگر) وارد عمل می شود و به اطلاعات رسانه سایبری که درحال مطالعه آن است می افزاید. برخی از مواردی که رسانه های سایبر امکان افزودن اطلاعات را در آنها به مخاطبان خود می دهند از این قرار است: افزودن صفحات وب، صفحات ویژه و سرگرمی، اعلام خبرهای تولدها، ازدواج ها و مرگ ها، نوشتن نقد فیلم و نمایشنامه و بالاخره نوشتن خبرها وگزارش های فرهنگی و سرگرم کننده.
۶) سطح ششم: نظارت بر کاربرد سیستم.
رسانه های سایبر امکان نظارت برکاربرد سیستم خود را ایجاد می کنند تا از سلائق یکایک مخاطبان خود نیز مطلع باشند. حتی برخی از رسانه های سایبر امکان افزودن اظهار نظر مخاطبان را نیز در ذیل گزارش های اصلی ایجاد کرده اند. بی بی سی در زمینه ویژگی تعامل یا دوسویه گی می گوید: در میان فعالیت های فرهنگی، روزنامه نگاری، بیش از هرعرصه دیگر از تحولات تکنولوژیک به ویژه در زمینه اطلاع رسانی تأثیر می گیرد. اینترنت، مهمترین دستاورد انقلاب ارتباطات، به پیدایش روزنامه نگاری اینترنتی انجامید و رابطه نشریه و خواننده، رابطه رسانه صوتی و تصویری و مخاطب را از رابطه یک سویه به رابطه ای متقابل و میان کنشی ارتقاءء داد. نشریات اینترنتی در تحقق دو کارکرد اساسی روزنامه نگاری یعنی اطلاع رسانی و طرح افکار و آرای متفاوت - نه تنها مکانیزم های متفاوت سانسور، خودسانسوری، سرمایه و توزیع را خنثی کردند، بلکه از محدوده ژورنالیسم مکتوب، صوتی وتصویری فراتر رفته و کارکردهای جدید خود را نیز خلق کردند.
● سه نوع دوسویه گی در روزنامه نگاری سایبر
اما در جمع بندی ویژگی دوسویه گی می توان گفت که به طور کلی سه نوع تعامل یا کنش و واکنش متقابل و دو سویه گی در رسانه های سایبر به چشم می خورد: تعامل جست وجوگرانه، تعامل کارکردی و تعامل انطباقی که می توان آنها را به این شکل معرفی کرد:
▪ تعامل جست وجوگرانه: تعامل جستجوگرانه مثل رفتن به صفحه بعد با دکمه برگشت در مرورگر (که این جست وجوگری به عنوان گونه ای از دوسویه گی را باید به عنوان اساس تحرک بسیار راحت مخاطب در سایت در نظر گرفت)
▪ تعامل کارکردی: مثل دریافت یا ارسال اتوماتیک پاسخ نامه های الکترونیک.
▪ تعامل انطباقی: مثل امکان استفاده از فروم و چت روم ها.


منبع : روزنامه ابرار

مطالب مرتبط

جدال نابرابر

جدال نابرابر
۳۰ سال پیش در چنین روز‌هایی گری توئرک (G.Thuerk)، بازاریاب شرکت کامپیوتری تجهیزات دیجیتال که اکنون دیگر وجود ندارد، به ۳۹۳ کاربر شبکه آرپانت (Arpanet)‌ ایمیلی فرستاد که محتوای همه آنها یکی بود. آرپانت شبکه‌ای میان کامپیوتر‌ها بود که توسط دولت وقت ایالات متحده راه‌اندازی شد. در واقع آرپانت همان شبکه‌ای بود که سرانجام به اینترنت تبدیل شد. پیام تجاری توئرک که در سوم می ‌سال ۱۹۷۸ ارسال شد، واکنش سریع و منفی گیرنده‌ها را در پی داشت. گیرنده‌های این پیام مستقیما از توئرک که هیچ تلاشی برای پنهان کردن هویتش نکرده بود، شکایت کردند و شرکت تجهیزات دیجیتال از سوی مدیران شبکه آرپانت مجازات شد. با این حال آن پیام زنگ خطری بود برای حوادث ناگوار بعدی. امروز ۳۰ سال پس از آن نخستین «اسپم» (Spam، متنی حاوی پیام‌های بازرگانی که برای گروه عظیمی از گیرندگان ارسال می‌شودـ م.) این پدیده شوم ۸۰ تا ۹۰ درصد از حدود ۱۲۰ میلیارد پیام ارسال شده در هر روز را به خود اختصاص داده و تبدیل به صنعتی چند میلیارددلاری شده است.
اسپمر‌های امروزی بسیار چیره‌دست‌تر از توئرک‌اند، آنها نه تنها‌ایمیل که وب‌سایت‌ها، بلاگ‌ها، سایت‌های شبکه اجتماعی و موبایل‌ها را نیز هدف قرار می‌دهند. در واقع با توجه به تقلای بی‌ثمر اسپم‌ستیزان در نجات ارتباطات از غرق شدن میان هرزنامه‌ها، نمی‌توان پایانی بر این داستان متصور شد. به نظر می‌رسد اسپمر‌ها و اسپم‌ستیزان در رقابت مچ‌اندازی، بازو به بازو قفل شده‌اند که هیچ یک را توان پیروزی نیست. حتی با وجود اینکه بیل گیتس (B.Gates) در سال ۲۰۰۴ وعده داد جهان تا سال ۲۰۰۶ عاری از اسپم خواهد بود، اما هیچ‌کس امیدی ندارد که نبرد علیه اسپم به این زودی‌ها خاتمه یابد. نخستین اسپم تاریخ محصول روزگار بی‌آلایش‌تری بود. به گفته براد تمپلتن (B.Tempelton)، از پیشگامان اینترنت و رئیس کنونی بنیاد مرز الکترونیک «توئرک به از‌ای میل شخصی‌اش یک آگهی درباره مدل جدید کامپیوتر شرکت تجهیزات دیجیتال ارسال کرد و همکاری داشت که تمام آدرس‌ها را با دست وارد کرده بود.» تمپلتن متن کامل این نخستین اسپم تاریخ را به عنوان سندی در وب‌سایت شخصی‌اش قرار داده است.
http://www.templetons.com/brad/spamreact.html). تمپلتن در ادامه افزود «تقریبا هر کسی که با اینترنت و شبکه سر و کار دارد به اسپم علاقه نشان می‌دهد. این نخستین چیز بدی بود که افراد در اینترنت سراغش رفتند، درست مثل اینکه قوانین در شهر کوچکی شکسته شوند و مردم شروع به سوء‌استفاده کنند.»
در سال ۱۹۹۴ حادثه‌ای رخ داد که توجه بسیاری را به اسپم جلب کرد. در آن سال ۲ وکیل از ایالت آریزونا به نام‌های لاورنس کانتر (L.Canter) و مارتا سیگل (M.Siegel) اسپمی تجاری به ۶ هزار گروه بحث و گفت‌وگوی یوس‌نت ارسال کردند که خدمات آنها را به عنوان وکلای امور مهاجرت، تبلیغ می‌کرد. پس از آن، این ۲ وکیل کتاب‌هایی درباره چگونگی اسپم‌کردن نوشتند و به دیگران کمک کردند تا اسپم را شروع کنند. نخستین موج اسپمر‌ها با انبوهی از پاسخ‌های خشمگینانه مواجه شدند که اینباکس‌ایمیل‌هایشان را لبریز کرده بود. حتی حساب کاربری‌ایمیل برخی از آنها نیز از سوی ISPهایشان مسدود شد. البته کتاب‌های کانتر و سیگل علاوه بر این اثرات مخرب باعث شدند تا نخستین نرم‌افزار شناسایی و حذف پیام‌های اسپم نیز به وجود آید. اما به محض آنکه افراد فراگرفتند چگونه هویت و موقعیت‌شان را پنهان کنند، اسپم به جریانی زیر‌زمینی بدل و به دنبال آن بازی موش و گربه آغاز شد. سازمان‌هایی مثل «پروژه اسپم هاوس» فهرستی از آدرس‌های IP تولیدکننده اسپم را منتشر کردند و ISP‌ها با استفاده از آن اطلاعات جلوی‌ایمیل‌هایی را که از آن آدرس‌ها به کاربران‌شان ارسال می‌شد، گرفتند. در حال حاضر نیز جدیدترین فیلتر‌های اسپم به لطف «فیلتر‌های بیسین» می‌توانند با بررسی محتوای ‌ایمیل‌ها، اسپم‌ها را شناسایی کنند. سیستم‌های دیگری نیز طراحی شده‌اند که می‌توانند اسپم‌های جدید را از طریق اثر انگشت‌های دیجیتالی تشخیص دهند.
اسپمر‌ها همواره با اقدامات متقابلی به جنگ این‌گونه تلاش‌های اسپم‌ستیزان رفته‌اند. اسپمر‌ها در تلاش برای جلوگیری از ردیابی شدن، «باتنت‌‌های» عظیمی متشکل از میلیون‌ها کامپیوتر «زامبی» به وجود آوردند که بدون اطلاع صاحبان کامپیوتر‌ها آنها را تحت کنترل خود در آوردند. باتنت (Botnet) اصطلاحی عامیانه است که به مجموعه‌ای از نرم‌افزار‌های اینترنتی گفته می‌شود که به صورت خودکار و خودمختار اجرا می‌شود. این نرم‌افزار‌ها روی گروهی از کامپیوتر‌های میزبان متصل به شبکه موسوم به زامبی اجرا می‌شوند که مقاومتی از خود در برابر آن نشان نمی‌دهند. در واقع این باتنت‌ها برای ارسال حجم‌های عظیمی از اسپم مورد استفاده قرار می‌گیرند که با توجه به عدم‌تمرکز آنها در شبکه شناسایی مسدود کردنشان بسیار دشوار است. علاوه بر این اسپمر‌ها برای شکست دادن تکنیک‌های فیلترینگ، محتوای اسپم‌هایشان را می‌پیچانند تا به تله فیلتر‌های بیسین نیفتند. برای مثال بسیاری از اسپم‌ها حاوی «سالاد کلمات» هستند تا شکل کلی پیام را از حالت اسپم خارج کنند. طرز تهیه این سالاد نیز بسیار ساده است؛ کافی است گزیده‌هایی از متن کتاب‌های آنلاین رایگان را داخل پیام بریزید و حسابی هم بزنید. برخی دیگر از اسپمر‌های حرفه‌ای نیز متن پیام‌شان را به طور مرتب تغییر می‌دهند و به این ترتیب شناسایی آنها به کمک اثر انگشت‌های دیجیتالی دشوار خواهد بود. آدام او‌دانل (A.O’Donnell)، دانشمند محقق ارشد در کمپانی ضداسپم کلودمارک در سانفرانسیسکو می‌گوید: «با این حال سیستم‌های دفاع در برابر اسپم تا حدی کار می‌کنند.» وی در ادامه افزود «یکی از دلایلی که تعداد اسپم‌های ارسالی تا به این حد زیاد است، این است که سیستم‌های دفاعی ISP‌ها اغلب در برابر بخش کوچکی از آنها قافیه را می‌بازند و باقیمانده اسپم‌ها چون سیلی به اینباکس‌ها سرازیر می‌شود. در سمت دیگر نیز اسپمر‌ها باید هر آنچه می‌توانند پیام بیشتری بفرستند تا مطمئن شوند بخشی از آن تعداد از میان موانع گذر خواهد کرد.»
در حالی که هزینه ارسال اسپم همچنان بسیار ناچیز است اما ISP‌ها؛ مشتری‌های نگون‌بخت آنان باید به خاطر تلف شدن پهنای باند و هزینه تکنولوژی‌های فیلترینگ، روز به روز پول بیشتری پرداخت کنند. بر اساس برآورد‌های شرکت تحقیقاتی فریس در سانفرانسیسکو هزینه نبرد جهانی با اسپم در سال ۲۰۰۸ نزدیک به ۱۴۰ میلیارد دلار خواهد بود. به گفته اودانل «هر کس می‌تواند راه فرارش از این مشکل را بخرد، اما وقتی که افراد پول دادن برای خرید راه چاره را آغاز می‌کنند، سهم اسپمر‌ها خود به خود افزایش می‌یابد.» جان آیکاک (J.Aycock)، دانشمند علوم کامپیوتر در دانشگاه کالگری کانادا از این مسئله نگران است که سرانجام روزی فرا می‌رسد که اسپمر‌ها از کامپیوتر‌های زامبی‌شان استفاده خواهند کرد و اسپم‌های بهتری خواهند نوشت. آیکاک پیش‌بینی می‌کند که برنامه‌های پیشرفته‌تر بتوانند اسپم را به گونه‌ای بهبود دهند که به همان سبک و در‌باره همان موضوع‌هایی نوشته شود که صاحب کامپیوتر می‌نویسد. زمانی که چنین اسپمی به فهرست تماس‌های شخصی صاحب کامپیوتر ارسال شود، شناسایی و مسدود کردن آنها بسیار دشوارتر از شرایط امروز خواهد بود.
در حال حاضر اسپمر‌ها پا را از حوزه‌ ایمیل نیز فراتر گذاشته‌اند. برای مثال در آسیا که در آن دسترسی به اینترنت از طریق موبایل رایج‌تر است، اسپم موبایلی نیز در حال گسترش است. در شبکه نیز نرم‌افزار‌های خودکار به طور مرتب بلاگ‌های اسپمی تولید می‌کنند که موجودیت‌شان به کلی در اختیار آگهی و تبلیغات است. در سایت‌های شبکه اجتماعی مثل Facebook یا MySpace نیز اسپمر‌ها با ارسال پیام درخواست دوستی دروغین به راحتی می‌توانند با آواری از هرزنامه‌ها و اسپم‌ها دوستان جدیدشان را مورد لطف قرار دهند. اما با همه این مشکلات، خبر بد این است که هیچ‌کس امید ندارد اسپم به این زودی‌ها از بین برود و هر روز که شیوه جدیدی در ارتباطات باب شود، منجر به تولد نوع جدیدی از اسپم خواهد شد. اما خبر خوب این که پیش‌بینی‌های مبنی بر بازایستادن چرخ اینترنت از حرکت به دست هجوم اسپم‌ها، به حقیقت نپیوسته‌اند. به گفته آیکاک «مادامی که‌ ایمیل قابل استفاده باشد، اسپم رفته‌رفته به پارازیت لازم برای پس‌زمینه تبدیل خواهد شد. گمان می‌کنم تکنیک‌های کافی برای آدم‌های بد وجود داشته باشد که بتوانند سال‌ها به ارسال اسپم ادامه دهند و در آن سال‌ها بیش از لحظه‌ای چند درگیر این مسئله نخواهیم بود.»

وبگردی
نمایش دستاورد آزادی و دموکراسی
نمایش دستاورد آزادی و دموکراسی - آقای مطهری بازیکنان آفریقایی تیم فرانسه را دیده ولی دورگه‌های تیم ملی خودمان را ندیده!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر! - در اتفاقی عجیب و غیر قابل باور فردی امروز به دلیل درخواست طلاق همسرش در خیابان اسلامشهر وی را با ضربات چاقو از پای درآورد، از سرنوشت این خانم اطلاع دقیقی در دست نیست.
آغوش جنسی یا مادرانه ! مشغله فکری مطهری
آغوش جنسی یا مادرانه ! مشغله فکری مطهری - وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به نمایش در آغوش کشیدن تیم ملی کروواسی توسط رئیس‌جمهور کشورشان،گفت: ایشان با یک حس مادرانه این کار را انجام داد و این آغوش، جنسی نبود، البته که پخش آن نباید انجام می‌شد.
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟ - سرنوشت فرزند بزرگ حسن روحانی از جمله مواردی است که در سال‌های گذشته بارها مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است. پیش از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۲ نیز یکی از وب‌سایت‌های اصولگرا مدعی بود که او به دنبال “شکست عشقی” دست به “خودکشی” زده است. بنا به ادعای برخی از رسانه‌های اصو‌لگرا، فرزند روحانی با کلت کمری پدر خودکشی کرد.
فیلم منزل محمود خاوری درکانادا
فیلم منزل محمود خاوری درکانادا - کاربران شبکه های اجتماعی فیلمی را منتشر کرده اند که گفته می شود مربوط به خانه مجلل محمود خاوری در کانادا است. صحت و سقم این قضیه هنوز تایید نشده است.
چرا آیت‌الله جنتی اینگونه فکر می‌کند؟
چرا آیت‌الله جنتی اینگونه فکر می‌کند؟ - احزاب و شخصیت‌ها - زندگی ساده آیت‌الله جنتی گرچه از ویژگی‌های مثبت شخصیت وی است اما نوع نگاهش به عرصه سیاسی و مصداق‌یابی های وی درخصوص افراد انقلابی انتقادهای زیادی را متوجه او می‌کند.
مائده هژبری و امیرحسین مقصودلو در استانبول
مائده هژبری و امیرحسین مقصودلو در استانبول - امیرحسین مقصودلو (تتلو) با انتشار عکسی از خودش و مائده هژبری، دختر نوجوانی که پس از اعتراف تلویزیونی اش معروف شد، از کنسرت مشترک در استانبول خبر داد.
واکنش فغانی به انتشار تصاویردست دادنش با داور زن برزیلی:کوچکترین اهمیتی برایم ندارد!
واکنش فغانی به انتشار تصاویردست دادنش با داور زن برزیلی:کوچکترین اهمیتی برایم ندارد! - تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رودررو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، حرف و سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوش‌شان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
اول مرگ بر ربا بعد مرگ برآمریکا
اول مرگ بر ربا بعد مرگ برآمریکا - صحبت های تامل برانگیز آیت الله رودباری درمورد ربا در کشور
مرد رو‌به‌روی مائده هژبری کیست؟
مرد رو‌به‌روی مائده هژبری کیست؟ - دختر بازداشت شده در بخشی از مصاحبه توضیح می‌دهد که صبح دستگیر شده و خانواده‌اش در جریان این موضوع قرار گرفته‌اند و این ادعا نشان می‌دهد تهیه فیلم اعترافات به فاصله یک صبح تا عصر انجام شده که خود نشان‌دهنده این است که برای متهم هنوز دادگاهی تشکیل نشده و جرمی به اثبات نرسیده ‌است.
فیلم | رامبد: دهنتو ببند، فرح‌بخش: دهنتو گِل بگیر!
فیلم | رامبد: دهنتو ببند، فرح‌بخش: دهنتو گِل بگیر! - پس از آنکه فیلم تازه محمدحسین فرح‌بخش در سالن‌های سینمای شهر تهران اکران نشد. احمدی مدیر سینماشهر که از قضا تهیه کننده برنامه خندوانه نیز هست و سوله مدیریت بحران شهر تهران در دوره تهیه کنندگی او به «خندوانه» اختصاص یافت، مانع از این اکران شده بود و همین مسئله واکنش فرح بخش را به دنبال داشت و او را رانت‌‎‌خوار خواند و پای رامبد جوان را به میان کشید.
شاخ‌های اینستاگرامی که نمی‌شناختیم
شاخ‌های اینستاگرامی که نمی‌شناختیم - یکی از دختران که به شدت مورد توجه قرار گرفته است مائده نام دارد. او از چهره‌های شناخته شده اینستاگرام است که ویدئو‌هایی از رقص هایش را در صفحه خود منتشر کرده است. او متولد سال 1380 است. به گفته خودش حدود 600هزار فالوئر دارد. او حالا با قرار وثیقه آزاد است.
تصادف سردار آزمون با پورشه اش (عکس)
تصادف سردار آزمون با پورشه اش (عکس) - سردار آزمون نیمه شب گذشته و در نزدیکی‌های صبح امروز با خودوری پورشه شخصی خود در محور نکا بهشهر پس از عبور از روستای کمیشان با تصادف زنجیره‌ای مواجه شد که در این حادثه خودروهای زیادی خسارت دیدند
فیلم | سرگذشت گنده‌لات تهران تا لحظه جان‌دادن در زندان (۱۴+)
فیلم | سرگذشت گنده‌لات تهران تا لحظه جان‌دادن در زندان (۱۴+) - فیلم - گزارشی کامل و کوتاه از سرگذشت وحید مرادی گنده‌لات تهران تا لحظه جان‌دادن در زندان را در ویدئوی زیر ببینید.
شوخی «عطاران» با «مدیری» در اکران فیلم هزارپا
شوخی «عطاران» با «مدیری» در اکران فیلم هزارپا - مراسم اکران خصوصی فیلم هزارپا با حضور هنرمندان و بازیگران این فیلم سینمایی شب گذشته 9 تیر 1397 در برج میلاد برگزار شد.
قصور تاریخی دولت
قصور تاریخی دولت - چه باید کرد؟ پرسشی که نوبخت پرسیده است، اما شاید به دنبال پاسخ آن نباشد. در شرایط کنونی دولت و حامیان اصلی آن در مظان این اتهام تاریخ قرار خواهند گرفت که چرا به دنبال طرح و پاسخ مهم‌ترین سوال شرایط بحرانی کنونی نرفتند.
تصاویر/ لمس "آزادی" در ورزشگاه آزادی
تصاویر/ لمس "آزادی" در ورزشگاه آزادی - مردم تهران برای اولین بار و برای تماشای مسابقه‌ی فوتبال ایران و اسپانیا در جام جهانی ۲۰۱۸ بهمراه خانواده‌های خود به ورزشگاه صدهزار نفری آزادی رفتند