سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷ / Tuesday, 18 September, 2018

اینترنت، مسیری دوطرفه


اینترنت، مسیری دوطرفه
نشریات اینترنتی میزبان همه کسانی هستند که علاوه بر اطلاع گیری، سودای شرکت فعال در تولید نشریه و حضور خلاق در رابطه ای زنده و متقابل و چند جانبه را در سر دارند. به دیگر زبان روزنامه نگاری سایبر خیابانی دوطرفه است. امکان ارسال فایل، گذاشتن نظرات و یا ارسال نامه های الکترونیک از ابزارهای تعامل در این نوع از رسانه ها است.ویژگی دوسویه گی (interactivity) تعامل یا کنش و واکنش متقابل در رسانه های سایبر به یک فرمت ویژه دلالت می کند. دست اندرکاران رسانه های سنتی مکتوب -تصویری وصوتی - همه میزبانان مدیران، سیاست گذاران، کارکنان ومدعوینی هستند که برای این یا آن گزارش و موضوع دعوت شده اند. اما نشریات اینترنتی میزبان همه کسانی هستند که علاوه بر اطلاع گیری، سودای شرکت فعال در تولید نشریه و حضور خلاق در رابطه ای زنده و متقابل و چند جانبه را در سر دارند. به دیگر زبان روزنامه نگاری سایبر خیابانی دوطرفه است. امکان ارسال فایل، گذاشتن نظرات و یا ارسال نامه های الکترونیک از ابزارهای تعامل در این نوع از رسانه ها است. در هر حال، ویژگی تعامل یا کنش و واکنش متقابل و دوسویه در رسانه های سایبر آشکارا به یک فرمت ویژه دلالت می کند، به فرمتی که اکنون کاملا بر این نوع از رسانه ها غلبه یافته است و در ادبیات رایج بین سایبر ژورنالیست ها به آن فرمت دو سویه می گویند. شش سطح دوسویه گی مورد استفاده در روزنامه نگاری سایبر که مورد استفاده رسانه های آنلاین نیست، در سال ۱۹۸۹ توسط کری هیتر شناسایی شد:
۱) سطح اول: امکانات جست وجو
عبارت است از پیچیدگی انتخاب موجود یا داشتن امکانات بیشتر جست وجو در حوزه های مورد نظر مخاطب.
۲) سطح دوم: درصد تلاش کاربران.
تلاشی است که کاربران باید اعمال کنندکه در واقع معرف درصد تلاش کاربر نسبت به درصد تلاش سیستم است. در این رابطه کاربر نباید تلاش فراوانی به خرج دهد، او صرفاً درخواست تماشای صفحه را برای رسانه سایبر منتقل می سازد و هرچه تلاش مخاطب برای کسب اطلاعات مورد نظر کمتر باشد، رسانه مورد استفاده او سایبرتر است.
۳) سطح سوم: پاسخ دهندگی.
پاسخ دهندگی در رسانه های سایبر صرفاً با اتکا بر انسان نیست، کامپیوترها هم در این پاسخ دهندگی نقش هایی را برعهده می گیرند. اوج دوسویه گی رسانه های سایبر همین تلفیق نقش های ارتباطی انسان و ماشین در فرآیند ارتباط است که در عمل به دوسویه گی هوشمند می انجامد.
۴) سطح چهارم: تسهیل ارتباطات بین فردی.
که همان استفاده از فروم های بحث و چت روم های زنده جزو موارد رایج در رسانه های سایبر است.
۵) سطح پنجم: سهولت در افزایش اطلاعات.
این حالت دوسویه گی در واقع خاص رسانه های سایبر است که در آن مخاطب در نقش سردبیر، (خبرنگار و یا گزارشگر) وارد عمل می شود و به اطلاعات رسانه سایبری که درحال مطالعه آن است می افزاید. برخی از مواردی که رسانه های سایبر امکان افزودن اطلاعات را در آنها به مخاطبان خود می دهند از این قرار است: افزودن صفحات وب، صفحات ویژه و سرگرمی، اعلام خبرهای تولدها، ازدواج ها و مرگ ها، نوشتن نقد فیلم و نمایشنامه و بالاخره نوشتن خبرها وگزارش های فرهنگی و سرگرم کننده.
۶) سطح ششم: نظارت بر کاربرد سیستم.
رسانه های سایبر امکان نظارت برکاربرد سیستم خود را ایجاد می کنند تا از سلائق یکایک مخاطبان خود نیز مطلع باشند. حتی برخی از رسانه های سایبر امکان افزودن اظهار نظر مخاطبان را نیز در ذیل گزارش های اصلی ایجاد کرده اند. بی بی سی در زمینه ویژگی تعامل یا دوسویه گی می گوید: در میان فعالیت های فرهنگی، روزنامه نگاری، بیش از هرعرصه دیگر از تحولات تکنولوژیک به ویژه در زمینه اطلاع رسانی تأثیر می گیرد. اینترنت، مهمترین دستاورد انقلاب ارتباطات، به پیدایش روزنامه نگاری اینترنتی انجامید و رابطه نشریه و خواننده، رابطه رسانه صوتی و تصویری و مخاطب را از رابطه یک سویه به رابطه ای متقابل و میان کنشی ارتقاءء داد. نشریات اینترنتی در تحقق دو کارکرد اساسی روزنامه نگاری یعنی اطلاع رسانی و طرح افکار و آرای متفاوت - نه تنها مکانیزم های متفاوت سانسور، خودسانسوری، سرمایه و توزیع را خنثی کردند، بلکه از محدوده ژورنالیسم مکتوب، صوتی وتصویری فراتر رفته و کارکردهای جدید خود را نیز خلق کردند.
● سه نوع دوسویه گی در روزنامه نگاری سایبر
اما در جمع بندی ویژگی دوسویه گی می توان گفت که به طور کلی سه نوع تعامل یا کنش و واکنش متقابل و دو سویه گی در رسانه های سایبر به چشم می خورد: تعامل جست وجوگرانه، تعامل کارکردی و تعامل انطباقی که می توان آنها را به این شکل معرفی کرد:
▪ تعامل جست وجوگرانه: تعامل جستجوگرانه مثل رفتن به صفحه بعد با دکمه برگشت در مرورگر (که این جست وجوگری به عنوان گونه ای از دوسویه گی را باید به عنوان اساس تحرک بسیار راحت مخاطب در سایت در نظر گرفت)
▪ تعامل کارکردی: مثل دریافت یا ارسال اتوماتیک پاسخ نامه های الکترونیک.
▪ تعامل انطباقی: مثل امکان استفاده از فروم و چت روم ها.


منبع : روزنامه ابرار

مطالب مرتبط

wiki و تعامل داوطلبانه دردنیای اینترنت‌

wiki و تعامل داوطلبانه دردنیای اینترنت‌
wiki مجموعه‌ای از صفحات وب است که به منظور تعامل داوطلبانه افراد با یکدیگر طراحی شده است. کاربران با وارد شدن به این محیط قادرند تا با دیدن و مطالعه این صفحات، محتوای آن را تغییر دهند، مطالبی به محتوای آن اضافه کرده و حتی مطالبی را از آن حذف کنند Wiki عبارت است از مشارکت کاربران در تولید، تکمیل و تصحیح مطالب صفحاتی با موضوعات گوناگون. در واقع منبعی آزاد برای تعامل افراد با یکدیگر است.
Wiki را به صورت وب‌سایت‌های گروهی می‌توان دید به همین منظور دارای تنوع بسیار بالایی در قالب موضوعات گوناگون است. یک نمونه بارز آن مجموعه دایره‌المعارف wikipedia است که با نام دانشنامه اینترنتی مشهور است wikipedia . دانشنامه‌ای با موضوعات متنوع است که حاصل کار داوطلبانه افراد در سراسر دنیا می‌باشد. در این دانشنامه رایگان اینترنتی اطلاعات زیادی پیرامون موضوعات متنوع وجود دارد که توسط کاربران تدوین، تکمیل و تصحیح شده است، در واقع تمامی مردم دنیا قادرند در تهیه آن مشارکت نمایند. اینک wikipedia یکی از مهمترین منابع اطلاعاتی موجود در اینترنت است. این سایت با دارا بودن ۷ میلیون مقاله و ارائه مطالب به انواع زبان‌های روز دنیا به یکی از مراجع مهم به منظور جست‌وجوی موضوعات گوناگون تبدیل شده است. این دانشنامه تقریبا از پنج سال پیش بر روی اینترنت بارگذاری شده و در برخی موارد با دایره‌المعارف معتبر Britannica قابل مقایسه است.
طبق نظرسنجی انجام شده صحت بسیاری از اطلاعات آن تائید شده است. امروزه هزاران نفر با استناد به مطالب این سایت تحقیقات خود را در زمینه‌های گوناگون بر روی اینترنت دنبال می‌کنند. در حال حاضر، بخش فارسی این دانشنامه اینترنتی فعال است و تعداد مقالات فارسی این دانشنامه تقریبا به عدد ۱۲ هزار می‌رسد، که در مقایسه با مطالب انتشار یافته به زبان‌های دیگر، رقم قابل توجهی نیست و نیاز است تا همکاری بیشتری در زمینه گسترش و تکمیل مطالب به زبان فارسی صورت گیرد. ایده اصلی طراحی و گسترش wiki توسط Ward Cunningham صورت گرفته است. نام اولیه این سایت‌ wikiwikiweb است که به عنوان پایگاه اطلاعاتی قابل دسترس و قابل تغییر توصیف شده است. wiki. مخفف کلمات What I Know Is می‌باشد. اولین سایت wiki بنام wikiwikiweb نامیده شده استWard.Cunningham. خالق آن در سال‌۱۹۹۴ طراحی آن را آغاز کرد و در سال ۱۹۹۵ با دامنه c۲.com روی اینترنت بارگذاری کرد.
او در آن زمان کارمند فرودگاه بین‌المللی ایالت‌هاوایی در آمریکا بود. او نام wikiwiki را از اتوبوس‌هایی که برای مسیر آمدوشد بین ترمینال فرودگاه استفاده می‌شد اقتباس کرد. او گفته است که بجای نام quick-web نام wiki را مناسب‌تر می‌داند. در آن زمان شرکت Apple سیستمی طراحی کرده بود که به کاربران این امکان را می‌داد تا جداولی از اطلاعات ایجاد کنند که بین داده‌های آن ارتباطی منطقی وجود داشته باشد. Ward Cunningham این عقیده را گسترش داد و این امکان را برای هر کاربر فراهم نمود تا با ورود به سایت wiki داده‌ها و اظهار نظرات افراد دیگر را ببیند و در صورت تمایل، آنها را تغییر دهد و یا مطالبی به آن اضافه کند و یا مطالب آن را کاهش دهد. در سال۲۰۰۰wiki ها گسترش فراوانی یافتند و تعداد آنها زیاد شد در واقع به طور رسمی پذیرفته شدند.
هر فرد با دسترسی به اینترنت و وارد شدن به سایت wiki خواهد دید که تعداد و تنوع این صفحات در قالب موضوعات گوناگون بسیار گسترده است، از طرفی مطالعه این صفحات تا حد زیادی جذاب و حتی سرگرم‌کننده می‌باشد زیرا کاربر با جست‌وجو کردن در رابطه با موضوعی خاص به مطالب و موضوعات جالب توجه دیگر هم که در حاشیه موضوع اصلی می‌باشد برخورد می‌کند که به طور حتم از جذابیت‌های این سایت می‌باشد. نمونه‌ای از این سایت‌ها wikitravel است که در آن نقشه قاره‌ها، کشورها، شهرها و راه‌های ارتباطی و ... وجود دارد. با انتخاب مکانی در این سایت افراد با توضیحات مبسوطی در رابطه با موارد گوناگونی از قبیل مکان‌های دیدنی، گویش، روش زندگی، محصولات و دیگر موارد متنوعی روبه‌رو می‌شوند که مطالعه آن به منظور آگاهی بیشتر خالی از لطف نیست.
با گردش در این سایت آنچه به طور حتم توجه افراد را به خود جلب می‌کند این است که مجموعه این اطلاعات توسط اشخاص ایجاد شده و به طور حتم اگر فردی مایل باشد تا سرزمین یا مکان زندگی خود را به مردم جهان معرفی کند بهترین روش خواهد بود. نمونه‌ای دیگری از این سایت‌ها wiktionary است که لغت‌نامه‌ای بسیار جالب و گسترده به زبان‌های مختلف می‌باشد. کاربران با وارد شدن به این سایت قادرند تا با تایپ کلمه موردنظر معنی آن را به زبان دیگر ببینند. حتی این امکان وجود دارد که تنها با وارد کردن حرف اول کلمه‌ای مجموعه‌ای از کلماتی که با آن حرف آغاز می‌شود را دریافت کنند. بدیهی است که مشارکت افراد در غنی کردن این لغتنامه به زبان خودشان نقشی اساسی دارد. تنوع و گستردگی سایت‌های wiki بسیار زیاد است. به طور حتم هر فرد با یک بار وارد شدن به این سایت‌ها نه تنها استفاده لازم را از آن می‌برد بلکه مجذوب محیط آن خواهد شد.
در طراحی صفحات wiki از تکنولوژی۲ web استفاده شده است که ۲ webتکنولوژی نوینی در طراحی صفحات web می‌باشد که هدف آن ارتقا خلاقیت کاربران، به اشتراک گذاشتن اطلاعات و همکاری کاربران با یکدیگر است که از نمونه‌های دیگر این تکنولوژی سایت‌های اجتماعی و وبلاگ‌ها می‌باشند که در جهت تعامل هر چه بیشتر افراد با یکدیگر و نیز افراد با سایت‌ها و برقراری ارتباط دو سویه مورد توجه احاد مردم دنیا قرار گرفته است. امروزه فقط کاربران اینترنت از کامپیوتر اطلاعات نمی‌گیرند بلکه اطلاعات خود را به کامپیوتر وارد کرده و به تمام مردم دنیا عرضه می‌کنند. طراح wiki معتقد است که صفحات این وب‌سایت دعوت می‌کند از همه کاربران تا صفحات جدیدی خلق کنند یا در صورت نیاز محتوای صفحات را تغییر دهند بگونه‌ای که به محتوای آن مطالبی اضافه نمایند یا مطالب اضافی را حذف کنند. در واقع wiki نمادی از همکاری و همفکری برای کامل کردن مطلبی است.
wiki خود دارای یک جست‌وجوگر منحصر به فردی است که باعث کارآیی و استفاده بهینه از مطالب و محتوای ارائه شده در آن می‌شود. در این صفحات موضوعات و تعاریف مرتبط در صفحه اصلی با ارتباط‌های صحیح و نشانه‌هایی گویا مشخص شده‌اند، همچنین در صفحات زیرمجموعه نیز در صورت وجود مطالب مرتبط، علائمی برای دریافت و دیدن آن صفحات وجود دارد. اگر فردی در این ارتباط‌ها و دریافت مطالب متوجه شد مطلبی افزون بر آنچه در این صفحات آمده است، می‌داند یا در اختیار دارد به راحتی می‌تواند با ایجاد یک ارتباط ساده مطلب موردنظر را به اطلاعات قبلی اضافه کند یا در صورت تشخیص اشتباه و غیرضروری بودن مطلبی می‌تواند آن را حذف نماید. بدین صورت است که با همکاری افراد با یکدیگر ارزش مطالب ارتقا می‌یابد. ناگفته نماند که کار باwiki ها نیاز به مهارت و تجربه خاصی ندارد.
صفحات wiki در رابطه با موضوعات مختلف یک پایگاه اطلاعاتی ایجاد می‌کند که جست‌وجو و دستیابی به داده‌های آن بسیار ساده است. هر یک از صفحاتwiki را یک wikipage می‌گویند. معمولا ارتباط بین صفحات از طریق کلمات رنگی صورت می‌گیرد. بدین صورت که با جست‌وجوی مطلبی در صفحات wiki و دریافت آن، اگر در رابطه با کلمات ذکر شده در متن نیاز به توضیح بیشتری وجود داشته باشد کلمه مربوطه به رنگی خاصی غیر از رنگ کلمات متن دیده می‌شود و این خود نشانه ارتباط به صفحه دیگری است که دارای اطلاعاتی در خصوص کلمه موردنظر می‌باشد. جهت‌دهی غیرخطی به منظور دستیابی کاربر به اطلاعات گوناگون از روش‌های بسیار کارآمد است.
بعضی از صفحات wiki دارای لینک یا ارتباطات کمتری هستند و در بعضی دیگر، صفحات ایجاد شده مانند یک پرونده بزرگ می‌ماند که ارتباطات وسیعی در بین صفحات آن به چشم می‌خورد و هر صفحه با چندین صفحه دیگر مرتبط است. افراد می‌توانند بدون محدودیت به خلق صفحات جدید اقدام کنند و نیز صفحات قدیمی را ویرایش نموده و تغییرات دلخواه را در آنها ایجاد نمایند.
صفحات wiki به طور اتوماتیک زمان آخرین تغییر یا ویرایش را ثبت می‌کنند که یقینا برای کاربر این اطلاعات جالب خواهد بود به ویژه در مواردی که موضوع مورد توجه افراد زیادی باشد و این مسئله خود انگیزه‌ای در افراد ایجاد می‌کند تا در جهت غنی‌تر کردن موضوع، دانسته‌های خود را در معرض دید دیگران قرار دهد. طبق تحقیقات بدست آمده در اکثر مواقع هنگامی که کاربری در رابطه با موضوعی در صفحات wiki جست‌وجو می‌کند و با کلماتی روبه‌رو می‌شود که رنگی شده ولی صفحه مرتبط به آن، خالی از اطلاعات است تلاش می‌کند تا اطلاعاتی بدست آورده و صفحه موردنظر را پر نماید. از خصوصیات تعریف شده در wiki بروز بودن آن است زیرا افراد می‌توانند آخرین اطلاعات و دانسته‌های خود را به منظور غنی‌تر شدن موضوع در صفحات مربوطه قرار دهند و در انتهای صفحه در قسمت منبع نام فردی که مطالب را ارائه داده است و یا مرجعی که اطلاعات از آن برداشت شده، ذکر می‌شود.
حتی افراد می‌توانند صفحات خود را غیر قابل دسترس یا محرمانه نمایند و همچنین این امکان وجود دارد که مطلبی را که ارائه می‌دهند غیر قابل ویرایش کنند این بدان منظور است که افراد دیگر نتوانند اطلاعات را کم یا زیاد کنند.
برای مشارکت در تکمیل و افزایش اطلاعات صفحات wiki نیاز به مهارت خاصی نیست تنها با ورود به سایت wiki راهنمایی‌های لازم جهت ایجاد صفحه جدید به کاربر داده می‌شود که افراد بر طبق دستور عمل به راحتی قادرند در دادن اطلاعات با دیگران شریک شوند و از نتیجه کار خود لذت ببرند. برای تغییر دادن یا اضافه کردن مطلبی به مطالب پیشین نیز در انتهای صفحاتی که هنوز کامل نشده‌اند کلمه ویرایش ثبت شده است که افراد با انتخاب آن، وارد مراحل تصحیح، کاستن یا افزودن مطلب می‌شوند.
البته طبق دستورات ذکر شده یک سری موارد، از قبیل حروف استاندارد را می بایست رعایت کنند که توضیحات لازم از طریق صفحات مخصوص به کاربر داده می‌شود. امروزه شرکت‌ها و موسسه‌های گوناگون از این صفحات به عنوان نرم‌افزاری مفید استفاده می‌کنند. ایجاد ارتباط‌های مهم و اساسی بین قسمت‌های مختلف یک پروژه، طراحی و انجام آن را سهل‌تر می‌کنند. به همین منظور امروزه شرکت‌های گوناگون استقبال زیادی ازwiki ها نموده‌اند زیرا آن را جانشین مناسبی برای شبکه‌های داخلی می‌دانند.
ازwiki ها به عنوان سیستم حفاظتی به منظور نگهداری از اسناد محرمانه هم استفاده می‌شود. با وجود مزایا و محاسن بسیاری که برای صفحات wiki قائل شده‌اند ولی انتقاد صریحی نیز بر آن وارد است که ویرایش آزاد مطالب از آن جمله است. زیرا همه افراد با انگیزه‌ها و نیات متفاوت می‌توانند در آن دخل و تصرف نمایند

وبگردی
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی - حمید رسایی عضو جبهه پایداری در صفحه شخصی خود در شبکه توییتر نسبت به اهانت زشت امیر تتلو به امام حسین (ع) و 72 تن از یاران باوفایش واکنش تندی نشان داد.
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+)
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+) - پزشکان هنگامی که یک نوزاد دختر اندونزیایی را در یکی از بیمارستان های این کشور به دنیا آوردند بسیار وحشت زده شدند. نوزاد تازه متولد شده با یک چشم بزرگ روی پیشانی اش متولد شد و پس از هفت ساعت درگذشت.
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای !
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای ! - فردی به نام علی‌اکبر رائفی‌پور كه رسانه‌‌های اصولگرا از او به عنوان «استاد، محقق و پژوهشگر» یاد می‌كنند! در تاریخ 29 اردیبهشت 96 (در كوران انتخابات ریاست‌جمهوری) در نامه‌ای سرگشاده به امیرحسین مقصودلو (تتلو) نوشت: «امیر جان بخوان، تو باید بخوانی، عیبی ندارد! سرت را بالا بگیر و خدا را شکر کن که به واسطه تو این همه نفاق را آشکار کرد! دلت محکم باشد پهلوان! تو فقط بخوان، بخوان
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی - انتشار عکس‌های نشستن احمد خمینی زیر کولر در بخش وی‌آی‌پی هیات که پوششی شیشه‌ای دارد و از سینه‌زنان جداست، پس از توضیح او که گفت آن جایگاه مربوط به «روحانیون درجه یک و دو قم» است و «اون بالا معممین میشینن که لباسشون چون زیاده باعث گرمازدگی نشه»، با واکنش‌های تندتری هم همراه بود.
واکنش جالب رهبری به روبوسی کیارستمی با داور خانم جشنواره کن!
واکنش جالب رهبری به روبوسی کیارستمی با داور خانم جشنواره کن! - واکنش جالب مقام معظم رهبری به روبوسی کیارستمی با خانم داور جشنواره کن از زبان عزت الله ضرغامی
لحظه هولناک در چاه انداختن دختر بچه توسط پسرعمویش
لحظه هولناک در چاه انداختن دختر بچه توسط پسرعمویش - این فیلم که توسط دوربین های امنیتی گرفته شده لحظه به چاه انداختن دختر 5 ساله ای در اصفهان توسط پسر بچه ای کوچک را به تصویر کشیده است.
آشنایی با لامبورگینی! کاملا ایرانی
آشنایی با لامبورگینی! کاملا ایرانی - جوان خوش ذوق ایرانی لامبورگینی! تماما ایرانی را طراحی و تولید کرده است.
سلطان سکه
سلطان سکه - اولین جلسه دادگاه "وحید مظلومین" معروف به سلطان سکه به همراه ۱۴ نفر از همدستانش امروز در شعبه دو دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی زرگر و به صورت علنی برگزار شد.
ریحانه یا لیلا؟! / حاشیه سازی ریحانه پارسا بازیگر سریال پدر
ریحانه یا لیلا؟! / حاشیه سازی ریحانه پارسا بازیگر سریال پدر - با وجود اینکه چند روزی است سریال پر حاشیه "پدر" به پایان رسیده است، اما انتشار تصاویر ریحانه پارسا بازیگر نقش اول زن این سریال جنجال تازه‌ای به پا کرده است. این جنجال در حالی ایجاد شده که سازندگان سریال "پدر" به دنبال تولید فصل دوم آن هستند.
لیلای سریال "پدر" مدل شد / عکس‌ها
لیلای سریال "پدر" مدل شد / عکس‌ها - ریحانه پارسا، بازیگر نقش لیلا در سریال "پدر" فعالیت خودش را به عنوان مدل تبلیغاتی آغاز کرد. این بازیگر متولد سال 1377 است.
درگیری بازیکنان ایران و عربستان در مسابقه هندبال
درگیری بازیکنان ایران و عربستان در مسابقه هندبال - در این فیلم درگیری بازیکنان ایران و عربستان در مسابقات هندبال بازی‌های آسیایی جاکارتا را می بینید که این بازی در نهایت منجر به پیروزی ایران و کسب مقام پنجمی کشورمان شد.
فیلم | روایت یک روحانی از هایده و ترانه «علی ای همای رحمت»
فیلم | روایت یک روحانی از هایده و ترانه «علی ای همای رحمت» - فیلم - روایت یک روحانی از هایده و ماجرای خواندن ترانه «علی ای همای رحمت» را در ویدئوی زیر ببینید.
منصور ارضی: اون یکی تو استخر مُرد، این یارو هم شاید در توالت بمیرد!
منصور ارضی: اون یکی تو استخر مُرد، این یارو هم شاید در توالت بمیرد! - منصور ارضی در این مراسم که فیلمش در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده می‌گوید: اون یکی تو استخر مُرد، این یارو هم تو استخر و شاید در توالت خواهد مُرد!