دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ / Monday, 28 May, 2018

قانون طلایی گوگل


قانون طلایی گوگل
در گوگل، پیتر دراکر، مدیری بود که چگونگی مدیریت نسل جدید "کارمندان دانش" را به خوبی می دانست. وی این واژه را در سال ۱۹۵۹ ابداع کرد و عقیده داشت که کارمندان دانش باور دارند که آنها حقوق می گیرند تا موثر باشند نه اینکه تنها از ساعت ۹ تا ۵ بعدازظهر کار کنند، و چنین کسب و کارهای هوشمند موانع موجود بر سر راه کارمندان دانش را از بین می برد. آنهایی که موفق می شوند بهترین ها را در اختیار خود داشته و مهمترین عامل برای نفع رقابتی را در ۲۵ سال آتی تامین خواهند کرد.
در گوگل، ما به دنبال آن منفعت هستیم. مدیریت ناموفق کارمندان دانش مبحثی است که ما در مورد آن جلسات متعددی برگزار می کنیم زیرا کسانی که آن را به درستی انجام ندهند حذف خواهند شد. ما به ایده های خوبی رسیده ایم و به آنها فکر می کنیم. در ذیل، ده اصل کلیدی که ما برای موثرتر نمودن کارمندان دانش خود استفاده می کنیم آمده است. همانند اکثر شرکت های تخصصی، اکثر کارمندان ما را مهندسان تشکیل می دهند بنابراین بر این گروه تمرکز داریم اما برخی از سیاست ها برای تمام کارمندان دانش ما به کار می رود.
استخدام توسط کمیته. هر فردی که برای مصاحبه به گوگل می آید، با حداقل نیم دوجین از افراد از لحاظ مدیریتی و امکان همکاری مصاحبه می کند. تمام نظرات مورد بررسی قرار گرفته تا روند استخدام عادلانه بوده و براساس بالاترین استانداردها صورت گیرد. درست است که زمان بیشتری می برد اما ارزش دارد. اگر کارمندان بزرگ و ارزشمندی استخدام کنید و آنها را درگیر روند استخدام نمایید، کارمندان بزرگتر و ارزشمندتری به دست خواهید آورد. ما از زمان تاسیس گوگل از این روش حلقه ای استفاده می کنیم و نتایج عظیمی به دست آورده ایم.
فراهم آوردن تمام نیازهای آنان. همانطور که دراکر می گوید: "هدف از بین بردن موانع موجود بر سر راه آنان می باشد." ما مجموعه ای از منافع حاشیه ای و استاندارد را برای یک مهندس سخت کوش و فعال فراهم آورده ایم که برخی از آنان به شرح زیرند: تسهیلات عالی برای صرف غذا، ورزشگاه، رختشوی خانه، اتاق های ماساژ، آرایشگاه، کارواش، خشک شویی، تورهای مسافرتی و... .برنامه نویسی که کدنویسی می کند، خود نمی خواهد زمانی را صرف شستن البسه خود کند، بنابراین ما اینکار را برای وی انجام می دهیم.
تراکم. تقریبا هر پروژه در گوگل یک پروژه تیمی است و تیم ها نیاز به ارتباط با هم دارند. بهترین روش این است که اعضای تیم در فاصله کمی از هم قرار گیرند. نتیجه این است که همه در دفترها شریک هستند. در اینصورت، زمانی که یک برنامه نویس می خواهد با همکار خود در ارتباط باشد نیازی به تلفن، ایمیل و انتظار برای پاسخ به هریک نمی باشد. البته، اتاق های کنفرانس زیادی وجود دارد که افراد می توانند برای بحث در مورد مسائل جزئی تر استفاده نمایند. حتی مدیرعامل نیز دفتری برای کنفرانس ها به اشتراک گذاشته است! نشستن در کنار کارمندان دانش تجربه ای بسیار علمی و موثر می باشد.
تسهیل در همکاری و هماهنگی. از آنجایی که اعضای تیم تنها چند قدم با هم فاصله دارند، ایجاد هماهنگی در پروژه ها بسیار آسان می باشد. علاوه بر نزدیکی فیزیکی، هرکدام از افراد گوگل هفته ای یکبار، ایمیل کوتاهی به گروه خود می زند تا آنها را از کارهایی که انجام داده، مطلع سازد. این امر، به افراد اجازه می دهد تا از روند کار دیگران مطلع بوده و پیشرفت و همزمانی گردش کار را کنترل نماید.
استفاده از محصولات خود. کارمندان گوگل از ابزارهای شرکت استفاده می کنند. یکی از این ابزارها وب و هر صفحه از آن می باشد. همچنین از محصولاتی که قرار است عرضه شوند استفاده می شود، به عنوان مثال، یکی از دلایل موفقیت Gmail آن است که در زمانی که هنوز نسخه بتا بود، ماه ها در گوگل استفاده می شد. استفاده از ایمیل در هر سازمانی حیاتی می باشد، بنابراین Gmail به صورتی درآمد که تمام نیازهای مشتریان ما - کارمندان دانش - را برآورده می کند.
تشویق خلاقیت. مهندسان گوگل می توانند تا ۲۰ درصد از زمان خود را به پروژه های مورد انتخاب خود اختصاص دهند. البته، روند موافقت و نظارت نیز وجود دارد، اما به طور اساسی هدف خلاق بودن و خلاق ماندن افراد می باشد. یکی از رموز کار ما این است که جعبه پیشنهاداتی داریم که همه می توانند ایده های خود را در آن وارد کنند. این نرم افزار اجازه می دهد افراد نظرات خود را در مورد ایده ها گذاشته تا بهترین ایده ها در بالا نمایش داده شوند.
کوشش برای رضایت عمومی. در گوگل، مدیریت نقش نظارت دارد و نه دیکته کننده تصمیمات! کسب رضایت عموم اصولا زمان بیشتری می برد اما در نهایت تیمی موافق و تصمیماتی بهتر ایجاد خواهد شد.
بدخواه نباشید. در مورد شعار گوگل بحث ها و نوشته های زیادی وجود دارد و ما می خواهیم بخصوص در مرتبه مدیریت با آن زندگی کنیم. همانطور که می دانیم همه افراد نسبت عقاید و نظریات خود احساسات پرشوری دارند اما کسی در گوگل از روی عصبانیت صندلی پرت نمی کند. ما محیطی متشکل از مرز بین افراد و احترام متقابل داریم، نه محیطی متشکل از افرادی که فقط "بله قربان" می گویند.
تصمیمات براساس داده ها. در گوگل، تقریبا تمام تصمیمات براساس تحلیل های کمی می باشد. ما از سیستم های مدیریت اطلاعات هم در سطح اینترنت و هم داخلی استفاده می کنیم. ما یک دوجین تحلیل گر داریم که اطلاعات را بررسی، معیارهای کارایی را تحلیل و از روش هایی استفاده می کنند تا اطلاعات ما را هرلحظه به روز نگه دارند.
ارتباطات موثر. هر جمعه جلسات معرفی و پرسش و پاسخ برگزار می کنیم. این جلسات به مدیریت امکان اطلاع از وضعیت کارمندان دانش و بالعکس را می دهد. گوگل به طور چشمگیری بیشترین اطلاعات را در سازمان خود داشته و کمترین نفوذ اطلاعات را نیز دارا می باشد.

نویسندگان: اریک اشمیت و هال واریان

منبع : پایگاه اطلاع رسانی مدیران ایران

مطالب مرتبط

موتورها پیدایتان می‌کنند

موتورها پیدایتان می‌کنند
تعداد آمریکایی‌هایی که خود را در گوگل جست‌وجو می‌کنند و یا اصطلاحا خود را گوگل می‌کنند، روز به روز در حال افزایش است. آمریکایی‌ها همچنین در مورد دوستان و همکاران خود در گوگل به جست‌وجو می‌پردازند.
دو سازمان تحقیقاتی Pew Internet و American Life Project اعلام کردند که ۴۷ درصد از کاربران اینترنت در ایالات متحده در گوگل یا سایر موتورهای جست‌وجوی اینترنتی، اطلاعاتی در مورد خودشان را جست‌وجو کرده‌اند.
این آمار بیش از دوبرابر کاربرانی است که در سال ۲۰۰۲ به جست‌وجوی اطلاعات مربوط به خود در اینترنت پرداختند.
مری مدن (Marry Madden)، متخصص تحقیقاتی ارشد موسسه Pew با شگفتی از آمار مذکور می‌گوید: درست است! این آمار از ۲۲ درصد به ۴۷ درصد رسیده و عملا بیش از دو برابر افزایش پیدا کرده است، اما این در حالی است که بسیاری از کاربران اینترنت، تا به حال حتی اسم خودشان را هم در یک موتور جست‌وجو تایپ نکرده‌اند. سطح آگاهی کاربران بدون شک بالا رفته است، اما نمی‌دانم آیا این درست است که پا به پای اطلاعاتی که خودمان از خود منتشر می‌کنیم یا دیگران در مورد ما بر جای می‌گذارند از همه آنها خبر داشته باشیم یا خیر؟
حدود ۶۰ درصد از کاربران اینترنت در تحقیقات مذکور عنوان کردند که از گسترش اطلاعات‌شان به صورت آنلاین نگرانی و مشکلی ندارند؛ اما دغدغه‌ اصلی آنها چگونگی به کار گرفته شدن این اطلاعات است. در میان طیف مختلف کاربران، افراد زیر ۵۰ سال با سطح سواد و درآمد بالا، بیش از سایر کاربران به جست‌وجوی خود در اینترنت تمایل نشان داده‌اند، یکی از دلایل آن این است که شغل این افراد به وجهه و اعتبار آنلاین خاصی نیاز دارد.
این در حالی است که طبق گزارش Pew، ۵۳ درصد از کاربران بزرگسال اینترنت اذعان کرده‌اند که در مورد اطلاعات شخصی دیگری به جست‌وجو پرداخته‌اند.
این در حالی است که شخصیت‌های برجسته مثل خوانندگان یا بازیگران جز کسانی به حساب نمی‌آیند که از طرف کاربران دیگر مورد جست‌وجو قرار گرفته‌اند.
جست‌وجوی این چنینی در بعضی از موارد به این دلیل است که کاربر ارتباط خود با فرد مورد جست‌وجو را از دست داده است. با وجود این، جست‌وجو برای یافتن اطلاعات دوستان، بستگان، هم شاگردی‌ها و همسایه‌ها به یک امر عادی تبدیل شده است.
با اینکه درآمار به دست آمده، مردها و زن‌ها در این زمینه تقریبا درصد یکسانی را تشکیل می‌دهند، به نظر می‌رسد زنان کمی بیش از مردان به پیدا کردن اطلاعات دوستان‌شان در اینترنت گرایش دارند.
اکثر این جست‌وجوها بی‌خطر و بی‌آزار است و تنها برای پیدا کردن اطلاعات فرد دیگر به کار می‌رود، اما یک سوم جست‌وجوهای صورت گرفته در مورد دیگران، به جست‌وجوی اطلاعات عمومی مثل آمار طلاق و یا ورشکستگی مربوط می‌شود. به همین نسبت، کاربران برای پیدا کردن عکس افراد دیگر نیز جست‌وجو کرده‌اند.
سه چهارم کاربرانی که خود را در اینترنت جست‌وجو کرده‌اند عنوان کرده‌اند که این کار را فقط یک یا دو بار انجام داده‌اند و تنها چهار درصد از کاربران اینترنت اذعان کردند که به نتیجه نامناسب و ناامیدکننده‌ای در جست‌وجوهای خود رسیده‌اند.
تحقیقات نشان می‌دهد که نوجوانان بیش‌تر از بزرگسالان نسبت به محدود کردن و دیده شدن اطلاعات‌شان در پاتوق‌های اینترنتی و شبکه‌های اجتماعی مثل Facebook یا MySpace حساسیت دارند.مدن در این باره می‌گوید: نوجوانان با فناوری و برنامه‌های مختلف راحت‌تر کنار می‌آیند، اما در عین حال والدین آنها در مورد فعالیت آنها و چگونگی به اشتراک‌گذاری اطلاعات‌شان به آنها هشدار می‌دهند.
گفتنی است در تحقیقات مذکور که بین ۳۰ نوامبر تا سی‌ام دسامبر سال پیش از ۱۶۲۳ کاربر اینترنت و از طریق تلفن صورت گرفت، فقط سه درصد احتمال خطا وجود دارد.
با وجود تمامی جست‌وجوهای صورت گرفته، کاربران ظاهرا نسبت به دهه گذشته کمتر در خصوص محرمانگی اطلاعات خود حساسیت دارند و می‌توان گفت که مردم نسبت به گذشته نگرانی کمتری در مورد پخش و گسترش اطلاعات شخصی‌شان دارند و نتیجه‌گیری بهتر این است که مفهوم محرما نگی نسبت به قبل تغییر کرده است.
دانیل جی سولوو (Daniel J. Solove)، پروفسور حقوق دانشگاه واشنگتن می‌گوید: اینکه مردم در حال حاضر نسبت به عواقب شهرت آنلاین‌شان آگاهی ندارند یک واقعیت است.
تمامی این فناوری‌ها و امکانات نسبتا جدید است و در نتیجه مردم زیادی بدون اینکه آگاهی چندانی در مورد جنبه‌های منفی گسترش اطلاعات خود به صورت آنلاین داشته باشند به این کار می‌پردازند، در حالی که نمی‌دانند با گسترش اطلاعات‌شان در معرض چه آسیب‌های بزرگی قرار دارند.
وی می‌افزاید: پدیده محرمانگی رفته رفته به مساله مهمی تبدیل می‌شود و می‌توان گفت که دیگر چیزی تحت عنوان اطلاعات مخفی وجود ندارد. امروزه مردم خواستار امکانات مختلفی هستند و یکی از این امکانات، کنترل بر اطلاعات شخصی است.
در واقع می‌توان گفت که مردم با امر به اشتراک گذاری اطلاعات‌شان به صورت آنلاین مشکل چندانی ندارند، اما آنچه آنها را اذیت و نگران می‌کند، سوء استفاه یا استفاده‌های تجاری و تبلیغاتی از نام آنها است.

وبگردی
پرویز پرستویی: از نام بردن ملک‌مطیعی هم وحشت داشتید!
پرویز پرستویی: از نام بردن ملک‌مطیعی هم وحشت داشتید! - فیلم - انتقاد پرویز پرستویی از خانه سینما و صداوسیما در مراسم تشییع ناصر ملک مطیعی را در ویدئوی زیر ببینید و بشنوید.
وداع مردم و اهالی سینما با «ناصر ملک مطیعی»
وداع مردم و اهالی سینما با «ناصر ملک مطیعی» - در ادامه مراسم پرویز پرستویی با اشاره به شعارهای مردم درباره صدا و سیما بیان کرد: در ساعات گذشته صدا و سیما به خاطر آورد که از ناصر خان بگوید؛ درست بعد از مرگ وی. صدا و سیما برای همه است از پول بیت المال تامین می شود. چرا بعد از ۴۰ سال از ملک مطیعی خواستید به تلویزیون بیاید و با او اینگونه رفتار کردید؟
گفتگوی حسین دهباشی با آیت الله سید کمال حیدری
گفتگوی حسین دهباشی با آیت الله سید کمال حیدری - خشت خام / نوبت چهلم و یکم / گفتگوی حسین دهباشی با آیت الله سید کمال حیدری / پخش اختصاصی از آپارات
تنش و درگیری شدید در کنگره حزب اعتماد ملی!
تنش و درگیری شدید در کنگره حزب اعتماد ملی! - کنگره حزب اعتماد ملی با حضور بزرگان اصلاحات مانند عارف، مطهری و حضرتی
دوم خرداد؛ بیست و یک سال بعد
دوم خرداد؛ بیست و یک سال بعد - صادق زیباکلام می‌گوید: دوم خرداد به این دلیل نقطه عطف شد که مسئولین نظام بر روی حجت الاسلام علی اکبر ناطق نوری نظر داشتند، ولی مردم به سیدمحمد خاتمی رای دادند. ناطق نوری هفت میلیون و خاتمی ۲۰ میلیون یعنی حدود سه برابر نامزد مسئولین رای آورد. عبدالله ناصری نیز می‌گوید: ما امروز حجت الاسلام ناطق نوری، رقیب جدی ۲۱ سال پیش این گفتمان را در کنار گفتمان اصلاح طلبی می‌دانیم. این یکی از دستاورد‌های جنبش دوم…
نخل طلای کن در فرودگاه به جعفر پناهی رسید
نخل طلای کن در فرودگاه به جعفر پناهی رسید - عوامل فیلم «سه رخ» با استقبال جعفر پناهی به ایران بازگشتند و جایزه جشنواره فیلم کن را به او رساندند. جعفر پناهی به همراه نادی ساعی ور، برای فیلم "سه رخ" جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره فیلم کن امسال را دریافت کردند اما به دلیل آنکه پناهی ممنوعیت قانونی برای خروج از کشور داشت، موفق به حضور در جشنواره و دریافت جایزه نشد.
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد!
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد! - در ادامه حضور چهره های شناخته شده در کمپین "خانم گزارشگر"، این بار آزاده نامداری مجری تلویزیون تلویزیون اقدام به گزارش فوتبال کرد. او برای این کار بازی خاطره انگیز ایران - استرالیا در مقدماتی جام جهانی 98 فرانسه را انتخاب کرده است که گزارش ضعیف او با انتقادات فراوانی مواجه شده است، تا حدی که وبسایت مربوط به این کمپین ویدئوی گزارش این او را از سایت حذف کرد.
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی - عکسی از حضور سید ابراهیم رئیسی در مراسمی ویژه منتشر شده است که گفته می شود متعلق به کنفرانس افق نو در مشهد بوده است. در این عکس حرکات عجیب خانمی با لباس های قرمز، چفیه بر گردن و پرچم در دست در مقابل ابراهیم رییسی به چشم می خورد که توجه کاربران بسیاری را در شبکه های اجتماعی جلب کرده است!
حمله ماموران شهرداری به پلیس راهور!
حمله ماموران شهرداری به پلیس راهور! - حمله ور شدن ماموران سد معبر شهرداری به ماموران راهنمایی رانندگی
دستگیری معروف ترین شرور تهران، در ۵۰۰ متری مرز ترکیه
دستگیری معروف ترین شرور تهران، در ۵۰۰ متری مرز ترکیه - شرور سطح یک که در آخرین اقدام خود یکی از دوستانش را در منطقه ولنجک به قتل رسانده بود؛ در ۵۰۰ متری مرز ترکیه دستگیر شد.
لحظه ریزش وحشتناک کوه در جاده هراز!
لحظه ریزش وحشتناک کوه در جاده هراز! - ریزش ناگهانی کوه که توسط مسافران به ثبت رسیده است...!
همسر محسن افشانی با ریش و سبیل در استادیوم آزادی دستگیر شد
همسر محسن افشانی با ریش و سبیل در استادیوم آزادی دستگیر شد - قبل از شروع بازی تیم‌های پرسپولیس و الجزیره یکی از بازیگران سینما کشورمان قصد داشت به همراه همسرش وارد ورزشگاه آزادی شوند که این دو نفر توسط نیروهای انتظامی بازداشت شدند.
فیلم | خسرو معتضد: جسد مومیایی قطعا متعلق به رضاخان است
فیلم | خسرو معتضد: جسد مومیایی قطعا متعلق به رضاخان است - فیلم - در ویدئوی زیر بخشی از صحبت های خسرو معتضد، مورخ را می شنوید که نتیجه تحقیقاتش را درباره مومیایی پیدا شده در حرم حضرت عبدالعظیم بیان می کند.
پهلوانان این روزهای ما
پهلوانان این روزهای ما - تصویری زننده و به شدت ناراحت کننده بر جا مانده از مسابقه انتخابی تیم ملی کشتی ایران که به کتک کاری و جنجال کشید. خانواده عبدولی باز هم پای ثابت این درگیری بود که چهره ورزش پهلوانی ایران را تیره کرد
(ویدئو) تشویق اصغر فرهادی در جشنواره کن توسط بزرگان سینمای جهان
(ویدئو) تشویق اصغر فرهادی در جشنواره کن توسط بزرگان سینمای جهان - در این ویدئو تشویق اصغر فرهادی و پنه لوپه کروز، خاویر باردم و دیگر عوامل فیلم «همه میﺩﺍنند» در جشنواره کن توسط بزرگان سینمای جهان را مشاهده می‌کنید.
فیلم حجوم داعشی‌های حاتمی کیا به یک مرکز خرید و وحشت و اعتراض مردم
فیلم حجوم داعشی‌های حاتمی کیا به یک مرکز خرید و وحشت و اعتراض مردم - عوامل فیلم «به وقت شام» روز گذشته با حضور عجیب و رعب آور در پردیس سینمایی کوروش مردم را وحشت زده کردند. در این حرکت تبلیغاتی بازیگران نقش داعش، با گریم و پوشش داعشی ها، سوار بر اسب راهی پردیس سینمایی کوروش شدند و با حضور در مرکز خرید و فودکورت مجموعه، رفتارهای عجیبی نشان دادند که باعث وحشت و اعتراض مردم شد.
تصاویر مخفی از بزرگترین مرکز فروش مواد مخدر در جنوب تهران / فیلم
تصاویر مخفی از بزرگترین مرکز فروش مواد مخدر در جنوب تهران / فیلم - این گزارش حاوی تصاویری از بزرگترین مرکز فروش و مصرف مواد مخدر در جنوب شرق تهران است که مخفیانه ضبط شده‌است.
کشتار اسب‌های کولبران / فیلم
کشتار اسب‌های کولبران / فیلم - متاسفانه طی یک ماه گذشته دستکم سه نوبت و هر نوبت دستکم 30 اسب باربر متعلق به کولبران در جنگل میرآباد شهرستان اشنویه با شلیک گلوله از پای درآمده‌اند.