چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷ / Wednesday, 23 January, 2019

آداب مصاحبه شغلی


آداب مصاحبه شغلی
بـعد از ارسال رزومه تان، برای مصاحبه دعوت شده اید. این اولـیــن قدم به سمت شغل مورد نظرتان است. رزومه شما هـویتـــتان را اعـلام می کند، اما رفتار های شما، چه خوب چه بد،میتواند تاکیدی بر آنها باشد. حال نوبت آن است که مهارت هایتان را نشان دهید
● آداب
آداب چیزی بیـش از مجـمـوعـه ای از رفــتار های مناسب و خـوب نـیـست. در واقـــع زبانی است که توسط آن احترام و تـوجه خــود را بدیگران بیان میکنیم. در این مقاله، "دیگران" مـنـظور مــصاحبه کننده ها هستند، که در حالت معمول نه کمـتر و نه بیشتر از افراد دیگر در زندگی شما تاثیر دارند، تا زمانی که نوبت مصاحبه خود شما نیز برسد و آنوقت نظر آنها از همه کس مهمتر خواهد شد.
بنابراین، روز مصاحبه شما روزی نیست که بخواهید نا مرتب باشید و با بی احترامی و بی توجهی رفتار کنید. این اتیکت ها را رعایت کنید و موفق خواهید شد.
● سر وقت بیاید
مثل تمام افراد دیگر که سر کار هستند، مصاحبه گر شما نیز مشغول طی کردن ساعاتی از وقت خود سر کار است. نشان دهید که زمان آنها نیز برای شما ارزشمند است. از این گذشته، مگر آنها نیز به شما احترام نگذاشته اند که وقتشان را در اختیارتان قرار داده اند و به شما فرصتی داده اند که خودتان را نشان دهید؟
اگر دیر برسید، دیگران تصور خواهند کرد که فردی خودخواه، بی نظم و گستاخ هستید. پس زمانتان را تنظیم کرده و سعی کنید به موقع برسید و اگر نه تاخیرتان باعث دردسر خواهد شد.
● لباس مناسب بپوشید
لباس شما برای رفتن به یک مصاحبه شغلی می بایست با محیط آن کار هماهنگ باشد. اما برای حفظ احترام باید یک درجه بالاتر از محیط معمولی آنجا لباس بپوشید. دلیلش این است که اگر لباس نا مناسب بپوشید، چه بالاتر چه پائین تر از حالت نرمال، اختلال ایجاد می شود. زمانی که توجه باید روی شما و مهارتهایتان متمرکز شود، لباسهایتان نباید اختلالی ایجاد کرده و حواس را پرت کند.
این مثال را در نظر بگیرید: اگر همه افراد در آن محیط کار جین و تی شرت می پوشند، شما یک پیراهن آستین بلند رسمی بپوشید. و اگر آنها پیراهن های رسمی تن می کنند، شما کت و شلوار پوشیده و حتی کراوات هم بزنید
● به طریقه دست دادن خود دقت کنید
دست دادن عملی متقابل است که برای برقراری ارتباط انجام می شود. در یک مصاحبه، این عمل متقابل بین دو فرد غریبه صورت می گیرد، که می تواند یکی از اصول اولیه اتیکت مصاحبه به حساب آید. اگر محکم دست طرفتان را یک یا دو بار بفشارید و بعد رها کنید، نشانه ی خوشرویی و ملایمت شماست که می تواند به سرعت احساسی از امنیت بین دو فرد ایجاد کند.
از طرف دیگر، اگر شل و ول و بی روح دست بدهید، ممکن است باعث ناراحتی طرفتان شود. و حتی قبل از اینکه آنها فرصت آشنایی با شما را داشته باشند، احساس بدی به آنها منتقل خواهید کرد. آسوده خاطر کردن اطرافیانتان هدفی مهم در هر آداب معاشرت است. در این مورد فکر کنید. آیا واقعاً می خواهید در مصاحبه گرتان ایجاد ناراحتی کنید؟
● تصویری مثبت از خود ارائه دهید
در حین مصاحبه، زمان های بسیاری شما نیاز به استفاده از آداب و اتیکت ها خواهید داشت. و اگر آنها را درست و بجا استفاده کنید، تصویری خوب و مطمئن در ذهن مصاحبه گرتان ایجاد خواهید کرد. محکم و با قوت صحبت کنید. نباید بگذارید مصاحبه گر از شما بخواهد حرفتان را تکرار کنید یا شک کند که حرفتان را درست شنیده است یا خیر.
به چشمان مصاحبه گرتان نگاه کنید. این ژستی اطمینان بخش است که اکثراً افراد به آن پاسخ مثبت می دهند.
برای صحبت کردن از حرکات بدن به اندازه مناسب استفاده کنید. حرکات خوب ممکن است علاقه شما را برای آنحا بودن نشان دهد، در حالیکه سست و بی حال بودن نشانه ی بی احترامی و بی تفاوتی است.
مصاحبه کننده تان را با اسم صدا کنید، اما به تعادل. این نشان می دهد که شما دقت کرده و به حرفهایش گوش می دهید. همچنین ارتباطی ایجاد می کند که مصاحبه شما را هر چه بیشتر به سمت موفقیت سوق می دهد
● دو بار از آنها تشکر کنید
در آخر مصاحبه، زمانی که می خواهید از مصاحبه گرتان تشکر کنید، در نظر داشته باشید که هم به خاطر زمانی که برایتان گذاشته اند و هم برای فرصتی که به شما داده اند تشکر کنید. مثل سر وقت رسیدن، تشکر کردن از آنها به این صورت نیز نشان می دهد که فرد فهمیده ای هستید و برای وقت دیگران ارزش قائل هستید.
هیچگاه تا آخر آن روز که برایشان یک یادداشت تشکر بفرستید، مصاحبه را تمام شده نپندارید. سعی کنید متن کوتاهی داشته باشد. از ایمیل نیز می توانید در این جهت استفاده کنید. و چون مربوط به مسائل کاری است، بهتراست که به دست خط خودتان هم نوشته نشده باشد
● سه تا نباید
▪ بدون آمادگی قبلی در آن روز حاضر نشوید
هر چه بیشتر در مورد شرکت و شغلی که برای آن تقاضا داده اید تحقیق کنید، نشانه احترام بیشتر است. خیلی ساده است. فراموش نکنید که مصاحبه گر شما برای این شرکت کار می کند و این قسمت بزرگی از زندگی آن فرد را تشکیل می دهد. بنابراین نمایش فروتنانه اما مناسب تصویری از حس تعهد شما به این مصاحبه، باعث می شود که بهتر جلوه کنید
▪ از صاحب کارهای قبلیتان بدگویی نکنید
اگر نمی توانید در مورد کسی حرف های خوب بزنید، بهتر است اصلاً هیچ حرفی نزنید. خیلی دور از ادب و احترام است که از صاحب کارها و شرکت های قبلیتان بد بگویید و با کارهایشان مخالفت کنید. این باعث ناراحتی و رنجش دیگران می شود. از این گذشته، این مصاحبه در مورد شما و این شرکت است نه شرکت ها و افراد دیگر. پس لزومی ندارد که تصویری از صاحب کارهای سابقتان برای مصاحبه گرتان ارائه دهید. چون این مسئله ارتباطی به آنها ندارد
▪ در مورد هیچ مسئله ای دروغ نگوئید
به یاد داشته باشید که به خاطر هیچ مسئله ای، هر چند کوچک، دروغ نگفته و به حرف هایتان شاخ و برگ ندهید. زیرا انسانهای محترم هیچگاه دروغ نمی گویند چون نیازی به آن ندارند
● حرف آخر
ممکن است رفتار های خوب هیچگاه به چشم نیایند، ولی نتایج آنها همیشه دیده می شوند.
چیزی که نباید جا بیندازیم نقص در این آداب و اتیکت هاست. در این زمینه، شما می خواهید که مصاحبه کننده تان فکر کند که شما فردی مهربان، باهوش و جالب هستید. نه اینکه فردی مطیع و فرمانبردار باشید و موقع دست دادن مسخره جلوه کنید و یا از اینکه کثیف ترین شلوار جینتان را در روز مصاحبه تن کرده اید تعجب کند


منبع : پایگاه اطلاع ‌رسانی مدیران ایران

مطالب مرتبط

هر کسی را بهر کاری ساختند

هر کسی را بهر کاری ساختند
مولوی شاعر اندیشمند ما میفرماید:
هر کسی را بهر کاری ساختند مهر آن را در دلش انداختند
هر فردی برای شغلی متناسب با ویژگیهای ذاتی و فردی اش ساخته شده است و شاغل شدن در مشاغل نادرست و غیر منطبق با استعداد و توانایی، عوارض و پیامدهای ویژه ای را به همراه دارد.
واقعیتها حاکی از آن است که بعضی افراد رو به مشاغلی می آورند که استعدادی متناسب با آن نداشته و همچنین توانایی های منطبق با مشاغل مورد اشتغال را نیز ندارند.
البته لازم است در این زمینه تحقیقات لازم بعمل آید تا مشخص شود که چند درصد از افراد شاغل در شغلی متناسب با استعداد و توانایی شان مشغول به کار هستند. دلیل اینکه از کلمه های استعداد و توانایی استفاده می شود به این خاطر است که غیر از استعداد ، موضوع توانایی در اشتغال به کار نیز بایستی مد نظر قرار گیرد.
برای مثال فردی که استعداد کارهای اداری و دفتری دارد ولی به شغل فروشندگی در یک مغازه پوشاک مشغول به کار شود، چنین فردی در شغل نامناسب با استعدادش مشغول به کار شده است.
حال چنانچه این فرد با مراجعه به کارشناسان و بررسی های لازم متوجه بشود که استعداد کارهای اداری و دفتری در رتبه اول واستعداد کارها و امور تجاری اش ضعیف تر و در رتبه پنجم از استعدادهایش قرار داشته باشد رتبه پنجم در مقایسه با رتبه اول استعداد او که اداری و دفتری است خیلی و به مراتب ضعیف تر است.
در نظر گرفتن استعداد و توانایی جهت اشتغال به کار از جمله موارد مهمی است که بایستی مد نظر قرار گیرد. البته در نظر گرفتن استعداد یک شغل امری به مراتب مهم تر از توانایی است. زیرا اشتغال به کاری که در حیطه استعداد او نباشد مشکلات به مراتب بیشتری را به همراه دارد.
با توجه به دو مورد فوق در صد قابل توجهی از مشاغل به درستی انتخاب نمی شوند .در یکی از نشریات از سوی کمیسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی آماری ارائه شده بود که حدود ۱۲ در صد جمعیت زنان کشور شاغل هستند و شغل ۷۵ در صد زنان با تحصیلات آنها همخوانی ندارد.
این امر می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که با رشته تحصیلی به درستی و منطبق با استعداد شغلی انتخاب نشده و یا اینکه انتخاب رشته تحصیلی به درستی انجام گرفته ولی شغل مورد استعداد و توانایی در دسترس نبوده است اما رقم ۷۵ در صد اشتغال در غیر رشته تحصیلی از دیدگاه آماری قابل توجه و معنی دار است.
از جمله مهمترین عوارض و پی آمدهای شاغل شدن در مشاغل غیر منطبق با استعداد و توانایی به شرح ذیل می باشد:
۱) اشغال جایگاه شغلی افراد شایسته و لایق:
فردی که شغل متناسب با ویژگیهایش را انتخاب ننماید غیر از اینکه در شغلی نا متناسب مشغول به کار می شود بلکه شغل فردی لایق تر و شایسته تراز خود را اشغال و او را از دستیابی به شغل مورد نظر و منطبق با استعداد و توانایی اش محروم می نماید. از یک سو فرد به کاری مشغول می شود که برای آن ساخته نشده به همین دلیل کار چندان با کیفیتی ارائه نننموده و از سوی دیگر فردی را که می توانسته در شغلی مناسب با توان و استعدادش مشغول شود از کاری سازنده و شایسته محروم می نماید. اینگونه موارد چنانچه در مقیاسی وسیع انجام شود آسیبهای انسانی، اجتماعی و اقتصادی بسیاری را به همراه خواهد داشت.
۲) ارائه خدمات و کالای نامرغوب:
بدیهی است فردی که استعداد و توانایی انجام شغل را نداشته باشد با سعی ، تلاش و زحمت بسیار به انجام کارهای مرتبط با آن شغل انجام وظیفه می نماید در صورتیکه شغل متناسب با استعداد و توانایی را شخص به خوبی و به راحتی انجام وظیفه نموده ،کارها و فعالیتهای مرتبط با آن را نیز به آسانی انجام میدهد و از انجام آن نیز لذت می برد، به همین سبب خدمات و کالایی با کیفیت نسبتا خوب و مرغوب به جامعه ارائه خواهد شد، در صورتی که در شغل نامناسب با استعداد و توانایی شخص کالا و خدمات ارائه شده کیفیت و مرغوبیت چندانی نخواهد داشت.
۳) اکتفا به در آمدهای پایین:
اگر از استثنائات بگذریم واضح است که کالا و خدمات مرغوب در آمد نسبتا بهتری را به دنبال خواهد داشت . بعضی از افراد در مشاغل شان کار ارزنده و با کیفیت ارائه می کنند ولی در آمدشان با سایر همکاران تفاوت چندانی ندارد، معمولا چنین مواردی به مشکلات سازمانی و مدیریتی مربوط می شود.
مردم گرایش ویژه ای به خدمات و کالاهایی که از مرغوبیت و کیفیت بهترو بیشتری برخوردار باشند ، دارند به همین دلیل افرادی که چنین کالاها و خدماتی را ارائه می کنند معمولا و به نسبت در آمد بیشتری در مقایسه با همکاران خود دارند.
۴) جلوگیری از رشد و خلاقیت:
انسان موجودی است که برخلاف سایر موجودات ، مسیری برای رشد و تعالی در پیش دارد. انسان با ترقی و تعالی که از نظر فردی ، اجتماعی، انسانی ، معنوی شغلی به دست می آورد ، خود ، جامعه ، حرفه و تمام پدیده های هستی را تا حدودی به جلو حرکت می دهد. به عبارتی شغل ، قسمتی از وجود، هستی ، زندگی ، آینده و روند تکامل شخص را در مسیر رشد برعهده دارد. شغل مانند زندگی مسیری در جهت رشد، پویایی، تحول و تکامل را پیش رو دارد.
شخص پس از قرار گرفتن در یک شغل مسیر رشد و پیشرفت را طی می کند، ولی اگر فرد در شغل متناسب با استعدادش قرار گرفته باشد غیر ازرشد و پیشرفت ، خلاقیتهایی را در آن حرفه بوجود آورده و تحولاتی را در آن شغل ایجاد خواهد کرد به نحوی که پیش از آن کسی دست به چنین خلاقیتهایی نزده است . چنین امری در کارهای بسیاری از صنعتگران، دانشمندان، هنرمندان و مشاغلی که بشریت با آن سرو کار داشته ، مشاهده میشود.
این نکته قابل توجه است که در مسیر شغلی متناسب قرار گرفتن و مهمتر از آن توانایی بیشتر ، باعث پیشرفت ، جهش ، شکوفایی و خلاقیت می گردد.
۵) رنج کشیدن در زندان شغل:
چنانچه شغلی متناسب با استعداد و توانایی باشد و در مسیر کارآمد، مقبول و متناسبی قرار داشته باشد ولی در حاشیه با مسائل و مشکلاتی روبرو باشد، قابل تحمل خواهد بود که بهداشت روانی شخص شاغل را دچار مشکل نکرده و به محیط منزل نیز سرایت نمی کند. ولی در صورتیکه شغلی مشکلات و مسائل اساسی و اصولی داشته باشد ، شخص را تحت فشار روانی ( استرس) قرار خواهد داد. فشار های روانی باعث اضطراب های وابسته به آن در کوتاه مدت قابل تحمل است، ولی در دراز مدت شخص دچار مشکلات جسمی و روانی شده و در ارتباط های خود با همکاران ، اطرافیان و اعضای خانواده به تدریج مشکل پیدا خواهد کرد..
شغلی که چنین وضعیت و شرایطی را برای شخص به وجود آورد، فرد شاغل در محل کار با جدی نگرفتن ، در خود فرو رفتن و در مواردی شوخی و طنزهای افراطی و بیش از اندازه ، کم کاری و در گیری با همکاران و مدیریت به مقابله می پردازد. ولی چنین رویکردهایی بعضی اوقات و در کوتاه مدت موثر واقع می شود. ولی در دراز مدت مشکلات فرد شاغل را بیشتر می کند به نحوی که در نهایت شغل او مایه رنج و عذابش می گردد. طوری که صبح، هنگام برخاستن از خواب به خودش ، زمین و زمان ،کار و زندگی لعن و نفرین می فرستد که بازهم یک روز پر از رنج و عذاب دیگر شروع شد و من با ید به محل کاری که باعث عذابم است بروم. به عبارتی شخص هر روز موظف می شود ، به زندانی که در آن رنج می کشد و کار چندان مفید ی هم از خود ارائه نمی کند و بابت تلف کردن عمرش مبلغی حقوق ناچیز دریافت می کند ، بازگردد. خلاصه اینکه فرد شاغل در زمینه ای که استعداد و توانایی لازم را ندارد و مشکلاتی در محیط کاری نیز دارد ، هر روز از این بابت رنج می کشد و به عبارتی هر روز به زندانی به نام کار وارد می کشود و ۸ ساعت یا بیشتر از وقت خود را در آن سپری می کند ، ولی تنها فرقی که با زندان دارد در پایان ماه مبلغی به عنوان حقوق دریافت می کند .
در موارد شایع تر در واقع فرد جهنم سوزان و دردناکی به نام کار و اشتغال را می گذراند . البته چنین افرادی معمولا درگیری پیدا کردن با مسئولین محل کار و در ادامه سرو کار پیدا کردن با مراجع حل اختلاف وزارت کار و اقدام برای گرفتن مستمری بیمه بیکاری را تجربه می کنند.
۶) محروم شدن جامعه از یک استعداد بالقوه :
بدیهی است در موقعیت شغلی مناسب ، فقط شخص شاغل از مواهب چنین امری برخوردار نمی گردد، بلکه خانواده، اطرافیان و در نهایت اجتماع نیز از نتایج مثبت و بازدهی مفید آن نیز برخوردار خواهد شد.
از سویی یک اجتماع برای اینکه به درستی اداره گردد نیاز به تخصص های مختلف دارد. مشاغل تخصصی چنان چه به درستی اجرا و انجام شود، امور و کارهای مردم نیز به درستی انجام می گردد. در صورتی که چنین امری نتواند به درستی اجرا و انجام شود مردم و اجتماع با کاستی هایی در این زمینه مواجه و این امور برای آحاد اجتماع اجرا نشده باقی خواهد ماند. منتهی بعضی از کاستی های ناشی از این امور با روی آوردن به کالاها و خدمات خارج کشور قابل برطرف شدن است.
برای مثال چنانچه متخصصین داخلی نتوانند لوازم الکترونیکی مورد نیاز مردم را بسازند چنین کالاهایی از بازارهای خارجی و از کشووورهایی که علم و صنایع الکترونیک در آن جا پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته باشد قابل تهیه خواهد بود همچنین برا ی خدماتی مانند سدسازی یا مربی گری تیمهای ورزشی چنانچه متخصصین داخلی از عهده انجام آن برنیایند، این امر را می توان از طریق متخصصین خارجی تامین کرد ولی در همه زمینه ها نمی توانیم به کارشناسان خارجی متوسل شویم.
برای اداره امور سیاسی و فرهنگی لازم است که توسط کارشناسان داخلی به چنین اموری بپردازیم زیرا از یک سو چنین امری امکان پذیر نیست که سیاست و فرهنگ کشور توسط متخصصین خارجی اداره شود و از سوی دیگر متخصصین خارجی به اندازه کارشناسان و متخصصین داخلی به مسائل ، امور و ریزه کاریهای درونی سیاسی و فرهنگی جامعه دیگر اشراف و تسلط لازم را ندارند به همین جهت لازم می شود و بایستی توسط کاررشناسان داخلی به چنین اموری بپردازیم زیرا امور سیاسی و فرهنگی از حساسیتهای ویژه ای برخوردار است ، به نحوی که فقط کارشناسان داخلی از عهده انجام آن برمی آیند.
از طرف دیگر متخصصین خارجی معمولا در چارچوب قراردادها انجام وظیفه می کنند و در قبال آن نیز دستمزد دریافت می کنند، آنها دلسوزی و تعهدی را که یک کارشناس بومی و داخلی نسبت به کشورش دارد را ندارد. بنابراین می توانیم کار تخصصی را از خارج از کشور خریداری نماییم ولی دلسوزی، فداکاری ،ایثار و عشق به میهن را نمی توانیم از بیرون مرزها تهیه و خریداری نماییم .
۷) هزینه فرصتهای از دست رفته :
فردی که به دلایل مختلف نتوانسته استعداد مناسب خویش را بشناسد و در شغلی غیر از استعداد اصلی مشغول به کار شود بازدهی چندان مفید و مثبتی در اشتغال به همراه نخواهد داشت . او هرچه دیرتر به شغل مناسب خود وارد شود ، دیر تر به در آمد بیشتر و لذت بردن از کار ، خدمات و کالای با کیفیت خواهد رسید که این امور از دیدگاهی و نگرشی همه هزینه هستند به عبارتی شخص در دراز مدت متحمل این گونه هزینه ها یا به عبارتی متحمل هزینه فرصتهای از دست رفته خواهد بود.
روی هم رفته انتخاب یک حرفه و شاغل شدن در شغل و حرفه ای نامناسب با ویژگیهای فردی از قبیل استعداد و توانایی ناآرامی ، در گیریهای درونی، شغلی ، اجتماعی و آثار زیان بار جسمی و روانی را به همراه خواهد داشت .

وبگردی
تجمع بازنشستگان مقابل وزارت کار
تجمع بازنشستگان مقابل وزارت کار - صبح سه‌شنبه (۲ بهمن) جمعی از بازنشستگان کشور از جمله معلمان بازنشسته در اعتراض به وضعیت معیشتی و همچنین وضعیت نامشخص صندوق بازنشستگی، روبروی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تجمع کردند و همین مسأله هشتگ #بازنشستگان را در فضای مجازی پربازتاب کرد.
دوربین مخفی ساختمان لواسان داماد شمخانی و فاطمه حسینی
دوربین مخفی ساختمان لواسان داماد شمخانی و فاطمه حسینی - همه چیز درباره ساخت و ساز فاطمه حسینی، داماد شمخانی و داماد صفدرحسینی | سر کشیدن دوربین مخفی شهرداد به ساختمان های آقازاده ها در لواسان! | پخش اختصاصی از صفحه آپارات آوانت
ماجرای دختربازی اسلامی از زبان رحیم پورازغدی
ماجرای دختربازی اسلامی از زبان رحیم پورازغدی - رحیم پورازغدی در مراسمی که با موضوع فجای مجازی بود،گفت: دختر خانم چادری یک عکس آنچنانی از خودش گذاشته و نوشته زن نباید قربانی نگاه شهوت مردانه بشه، بعد پسره زیر پستش نوشته"ما رایت الا جمیلا"
ما به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم.
ما به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم. - رئیس کل دادگستری خراسان رضوی: ما در نظام جمهوری اسلامی به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم. اگر فردی در زمان طاغوت در زندان بود، حبسش از مجازات اخروی او کم نمی کرد اما امروز اگر این تحمل کیفر یا قصاص و شلاق و دیگر احکام توسط حکام اسلامی و شرعی انجام می شوند یکی از آثار اخروی آن برای محکومان این است که این مجازات در آخرت از آنها برداشته می شود
جزئیاتی از منشا بوی بد تهران / فیلم
جزئیاتی از منشا بوی بد تهران / فیلم - بعد از فروکش کردن گازها، به حفاری ادامه دادیم و به یک مخزن بزرگ و استثنایی رسیدیم که بسیار عظیم تر از آنی بود که تصور می کردیم برای جایی مثل پلاسکو ساخته شود. برآورد ما از ابعاد این انبار فاضلاب این است که بین 400 الی 500 متر مکعب وسعت دارد و گازهای محبوس شده در این انبار در چندین دهه برای انتشار بوی بد در محدوده بزرگی از تهران کفایت می کند.
کلیپ جنجالی مهدی یراحی در باره جنگ / پاره سنگ
کلیپ جنجالی مهدی یراحی در باره جنگ / پاره سنگ - مهدی یراحی، خواننده ای که اخیرا موزیک ویدئوی جدید و اعتراضی خود با نام «پاره سنگ» را منتشر کرده است، از طرف برخی رسانه ها و مجید فروغی، مدیر روابط عمومی هنری مورد انتقاد قرار گرفته و شایعه هایی درباره ممنوع الفعالیت شدن یراحی به دلیل این ویدئو کلیپ و همچنین پوشیدن لباس کارگران گروه ملی در حمایت از مردم اهواز در کنسرت 6 دی ماه خود مطرح شده است. یراحی از جمله خواننده هایی است که همیشه نسبت به اتفاقات…
اهمیت فیلم صحنه دار و مرگ 10 انسان !
اهمیت فیلم صحنه دار و مرگ 10 انسان ! - گویا تلخی پخش فیلم صحنه دار، بیش از مرگ ۱۰ نفر است. درست همانطور که مسئله حجاب برای خیلی‎ها مهم تر از معیشت مردم است.
آقازاده شورای عالی انقلاب فرهنگی !
آقازاده شورای عالی انقلاب فرهنگی ! - انقلاب فرهنگی از این بالاتر که فرزند عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در آمریکا تابعیت بگیرد و از آنجا برای ایرانیان سبک زندگی تدریس بکند؟
رقص گروهی دختران دانشگاه الزهرا در حضور آقایان!
رقص گروهی دختران دانشگاه الزهرا در حضور آقایان! - ویدئویی عجیب از حرکات موزون گروهی دختران در دانشگاه الزهرا درحالی در فضای مجازی در حال انتشار است که مردان نیز در این مراسم حضور دارند!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان! - «شباهت عجیب علی الهام استاد هوا فضا در دانشگاهی در آلمان به غلامحسین الهام معاون رئیس جمهور سابق!
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر - سید احمد خمینی، نتیجه امام خمینی که چند هفته پیش با ازدواجش خبرساز شده بود، بار دیگر با انتشار عکسی از او و همسرش در حین سوارکاری حساسیت نسبت به خود را برانگیخته است و باعث تحریک مخاطبان و کاربران در فضای مجازی شده است.
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است !
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است ! - پس از اولین گفت وگوی رسمی میترا استاد (نجفی) و تایید ازدواجش با محمدعلی نجفی، حالا شهردار سابق، در نخستین واکنش به جنجال ها، عکس تازه ای از خود و میترا استاد در اینستاگرامش منتشر کرده است.