جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ / Friday, 19 January, 2018

مکتب نوظهور صهیونیسم مسیحی


مکتب نوظهور صهیونیسم مسیحی
اصول و مبانی جریان مبلغان انجیل در آمریکا و انگلیس، حمایت همه‌جانبه عقیدتی و سیاسی از صهیونیسم می‌باشد و آنها اعتقاد دارند که پیروان کلیسای پروتستان برای ظهور دوباره مسیح باید چند خواسته مسیح را که در تفاسیر انجیل در قرن بیستم به عنوان پیشگویی‌های انجیل بیان شده، عملی نمایند. این جریان نوظهور در پروتستانتیسم با عنوان “خواسته‌های مسیح” شهرت دارد. پیروان این مکتب خود را از مبلغان انجیل می‌دانند و اعتقاد دارند پیروان این مکتب، مسیحیان دوباره تولد یافته می‌باشند که فقط اینان اهل نجات خواهند بود و دیگران هلاک خواهند شد. از ویژگی‌های ممتاز پیروان این مکتب اعتقاد راسخ و تعصب خاص به صهیونیسم می‌باشد و تعصب این مسیحیان به صهیونیسم بیش از صهیونیست‌های یهودی مقیم اسرائیل و آمریکا می‌باشد. مطابق اعتقادات مکتب فوق به وسیله پروتستان‌ها حوادثی باید به وقوع بپیوندد تا مسیح دوباره ظهور نماید و پیروان این مکتب وظیفه دینی دارند برای تسریع در عملی شدن این حوادث کوشش نمایند. حوادثی که توسط آنها باید عملی شوند، عبارتند از:
۱) یهودیان سراسر جهان باید به فلسطین آورده شوند و کشور اسرائیل در گستره‌ای از رودخانه‌ نیل تا رودخانه فرات به وجود آید و یهودیانی که به اسرائیل مهاجرت نمایند اهل نجات خواهند بود.
۲) یهودیان باید دو مسجد اقصی و صخره در بیت‌المقدس را منهدم کنند و به جای این دو مسجد مقدس مسلمانان، معبد بزرگ را بنا نمایند (از سال ۱۹۶۷ تا به حال و مسجد اقصی و صخره در بیت‌المقدس بیش از صد بار مورد حمله یهودیان و مسیحیان صهیونیست قرار گرفته است.”
۳) روزی که یهودیان، مسجد اقصی و مسجد صخره در بیت‌المقدس را منهدم کنند،‌ جنگ نهایی مقدس (آرماگدون) به رهبری آمریکا و انگلیس آغاز شده، در این جنگ جهانی تمام جهان نابود خواهد شد.
۴) روزی که جنگ آ‌رماگدون آغاز شود، تمامی مسیحیان پیرو اعتقادات “عملی نمودن خواسته‌های مسیح” که مسیحیان دوباره تولد یافته می‌باشند، مسیح را خواهند دید و توسط یک سفینه عظیم از دنیا به بهشت منتقل می‌شوند. از آنجا همراه با مسیح نظاره‌گر نابودی جهان و عذاب سخت در این جنگ مقدس خواهند بود.
۵) در جنگ آرماگدون زمانی که ضد مسیح (دجال) در حال دستیابی به پیروزی است مسیح همراه مسیحیان دوباره تولد یافته در جهان ظهور خواهد کرد و ضد مسیح را در پایان این جنگ مقدس شکست می‌دهد و حکومت جهانی خود را با مرکزیت بیت‌المقدس برپا خواهد ساخت و معبدی که به جای مسجد اقصی و صخره در بیت‌المقدس - که توسط مسیحیان و یهودیان قبل از آغاز جنگ آرماگدون ساخته شده - محل حکومت جهانی مسیح خواهد بود.
۶) دولت صهیونیستی اسرائیل با کمک آمریکا و انگلیس، مسجد اقصی و مسجد صخره در بیت‌المقدس را نابود خواهد کرد و معبد بزرگ به دست آ‌نان در این مکان ساخته خواهد شد و این رسالت مقدس به عهده آنها می‌باشد.
۷) این حادثه پس از سال ۲۰۰۰ میلادی حتما اتفاق خواهد افتاد.
۸) قبل از آغاز جنگ آرماگدون، رعب و وحشت، جامعه آمریکا و اروپا را فرا خواهد گرفت.
۹) قبل از ظهور دوباره مسیح، صلح در جهان هیچ معنی ندارد و مسیحیان برای تسریع در ظهور مسیح باید مقدمات جنگ آرماگدون و نا بودی جهان را فراهم نمایند.
رهبران مذهبی فرقه‌های پروتستان در ایالات متحده و انگلیس که به این مکتب نوظهور “خواسته‌های مسیح” اعتقاد دارند، در دهه ۱۹۹۰ م اعتقادات یاد شده را به شدت در جامعه آمریکا و اروپا تبلیغ کرده‌اند و در ۱۰ سال گذشته در آمریکا در این زمینه‌ ده‌ها کتاب منتشر شده و فیلم‌های گوناگونی به نمایش درآمد‌ه‌اند. کشیش آمریکایی به نام هال لیندسی کتابی با عنوان “در پیشگویی‌های انجیل؛ جای آمریکا کجاست،” را تالیف کرده که یکی از پرفروشترین کتاب‌های سال ۲۰۰۱ در آمریکا به شمار آمده است. در این کتاب نقش دولت واشنگتن در جنگ آرماگدون بیان شده است. نویسنده در این کتاب اثبات نموده است که دولت آمریکا جنگ آرماگدون را رهبری خواهد کرد و مخالفان مسیح در سراسر جهان را که قبل از آغاز این جنگ باعث ایجاد رعب و وحشت در جهان شده‌اند، شکست خواهد داد. در این جنگ مقدس، دولت انگلیس همکار آمریکا خواهد بود. دولت آمریکا در اوج جنگ سرد، موشک‌های هسته‌ای قاره‌پیمای خود را “شمشیرهای جنگ مقدس” نامیده بود. پیروان این مکتب در یک دهه گذشته تبلیغ کرده‌اند که عملیات توفان صحرا علیه عراق در سال ۱۹۹۱ فراهم کردن مقدمه برای جنگ آرماگدون بوده است.‌ مسیحیان صهیونیست از فرقه پروتستان‌ها در آمریکا و انگلیس اعتقاد دارند که مسیح همیشه در امور خاورمیانه به سود دولت اسرائیل مداخله نموده است و اعلام می‌دارند که خواست دولت اسرائیل درحقیقت خواست مسیح می‌باشد و مذاکرات صلح در خاورمیانه بیهوده است و تاسیس کشور اسرائیل بزرگ از رودخانه نیل تا رودخانه فرات، خواست مسیح می‌باشد که بزودی عملی خواهد شد. صهیونیست‌های یهودی هم مطابق اعتقاد به مجموعه قوانین دینی خود “تلمود” به مکتب “خواسته‌های خدا” اعتقاد دارند و مطابق این اعتقاد، آنها برنامه‌ای را اجرا می‌نمایند که با کمک دولت‌های آمریکا و انگلیس و دیگر کشورهای غربی بتوانند دو مسجد مقدس اقصی و صخره در بیت‌المقدس را تخریب کرده، کشور اسرائیل بزرگ را با نابودی کامل کشورهای اسلامی به وجود آورند. به همین منظور میان صهیونیست‌های یهودی و صهیونیست‌های مسیحی از فرقه پروتستان‌ها اتحاد و هماهنگی کامل وجود دارد و مسیحیان پیرو اعتقاد “خواسته‌های خدا” همواره اظهار می‌دارند هر عملی که از سوی دولت اسرائیل انجام می‌شود، در حقیقت از سوی مسیح طراحی شده است و باید توسط مسیحیان سراسر جهان مورد حمایت قرار گیرد. به لطف حمایت همه جانبه جهان مسیحی غرب از دولت تل‌آویو اکنون ذخایر عظیم موشک‌های هسته‌ای و انواع و اقسام تسلیحات شیمیایی و میکروبی در اسرائیل وجود دارد و در واقع، رژیم صهیونیستی را به یک “انبار مهمات و پادگان نظامی جهان مسیحی ایالات متحده آمریکا و غرب” تبدیل کرده‌اند. البته هدف استراتژیک جهان مسیحی غرب این است که کشورهای اسلامی را در زمینه‌های اقتصادی و نظامی برای همیشه ضعیف نگاه دارند.

مسعود چمنی ایرانشهر

منبع : روزنامه رسالت

مطالب مرتبط

بالاخره اسراییل ۱۶ تا ۲۸ میلیون نفرمان را خواهد کشت


بالاخره اسراییل ۱۶ تا ۲۸ میلیون نفرمان را خواهد کشت
بیم آن می رودکه اسرییل، واقعاً در همین هفته ها و ماه های آینده شانزده میلیون تا بیست و هشت میلیون نفر از مردم سرزمین ما را برای «حفظ امنیت» خود قتل عام کند. همانطور که برجسته ترین مطبوعات خودشان هم نوشته اند.
باید شانزده میلیون تا بیست و هشت میلیون ایرانی کشته شوند، تمام تأسیسات زیربنایی ایران منهدم گردند، نسل ها و نسل ها و نسل های فرزندان ما معلول و سرطانی و بیمار و مرده به دنیا بیایند، ایران از نقشه ی جغرافیا حذف شود... تا اسراییل بتواند بزرگترین قدرت منطقه باشد.
تردیدی در این نیست که بخش هایی از حکومت ایران ـ که خود درتمامیّتش «یک جوانهْ یْ ارجمند از هیچ جایش رُست نتواند» ـ بنا به محاسباتی به همان اندازه ابلهانه که محاسبات رقیبان سفله شان در «اپوزیسیون» خارج از کشور، در پی تحقق یافتن چنین فاجعه یی هستند.
یکی به طمع ادامه ی اختناق و خفقان و چپاول و غارت و زندان و شکنجه و اعدام، در حالی که دزدانه از درخت بالا رفته است و بر سر شاخ آن به سرقت باغ نشسته است، و یکی به طمع گرفتن جای او، در حالی که در پای درخت برای آمریکا و اسراییل پشتک و وارو می زند و جای دوست و دشمن را نشان می دهد، بن می برند.
اولی بعد از بریده شدن بن، از شاخه فرو خواهد افتاد و همه ی آنچه خورده است را بالاخواهد آورد و همه ی آنچه را در انبان کرده است به باد خواهد داد.
و دوّمی در زیر آوار درختِ فرو افتاده مدفون خواهد شد. همچنان که در زیر آوار ننگی که با کارگزاری دشمنان خارجی ایران برای خود خریده است.
تا به کی؟ تا به کی انفعال؟ تا به کی؟
تا وقتی که همه چیز اتفاق افتاد و ما بهانه یی جدید یافتیم که اعلامیه یی بدهیم و آنچه اتفاق افتاده است را محکوم کنیم و شبانه روزی چند بار به امضای خودمان در آن اعلامیه خیره شویم و به خود ببالیم؟
بفرمایید! بعد از عربده کشی های یکی یکی مسئولان اسراییل، حالا نوبت به دیدار های پی در پی و فشرده ی یکی یکی آن ها از واشنگتن رسیده است و ملاقات با دیک چینی و مقامات سیاسی و نظامی آمریکا برای هماهنگ کردن اقدام سریع.
بخوانیم و شانه یی بالا بتکانیم و فراموش کنیم و برویم دنبال کارمان.یا چه می دانم؟ گردش و تفریح تابستانی و به قول همین فرانسوی ها «وَکانس» ژوئیه و اوتمان...
وزیر دفاع اسراییل، اهود باراک، همین دوشنبه ۲۸ ژوئیه به واشنگتن می رود؛ و در آمریکا با دیک چینی [معاون بوش، و سرسخت ترین و نیرومند ترین طرفدار قتل عام مردم ایران و ویرانی کامل سرزمین ما ـ م ] و کاندالیزا رایس و مسئولان پنتاگون دیدار و گفتگو خواهد کرد.
او همچنین برنامه یی برای دیدار با بان کیمون دبیر کل سازمان ملل متحد [به منظور توجیه او در ضرورت حمله به ایران ـ م ] در دستور کار خود دارد.
▪ بنا به گزارش رادیو رسمی اسراییل، گفتگوهای اهود باراک بر دو محور زیر متمرکز خواهد بود:
۱) برنامه ی اتمی ایران.
۲) راه های حفظ «برتری کیفی و تعیین کنده ی ارتش اسراییل» در منطقه ی خاور میانه. [یعنی همان علّت اصلی عَلم کردن «بحران اتمی» به همان شکل که اسکات رایتر و سیمور هرش، هر دو، به خوبی توضیح داده اند ـ م ].
در روز چهارشنبه ۳۰ ژوئیه، یعنی دو روز بعد از ورود اهود باراک به واشنگتن، نوبت سفر شائول موفاز به آمریکا فرا می رسد.
▪ به گفته ی سخنگوی دولت اسراییل:
«موضوع اصلی گفتگو های شائول موفاز، عبارت است از خطر برنامه ی نظامی هسته یی ایران برای تمام منطقه.»
▪ موفاز در آغاز ماه ژوئن امسال اعلام داشته بود که:
«اگرایران به برنامه ی تولید سلاح اتمی خود [برنامه یی که گویا فقط اسراییل و به خدمت گرفته شدگان ایرانی او از وجود آن خبر دارند ـ م] ادامه دهد، ما به ایران حمله خواهیم کرد.»
موفاز این سخنان را در شرایطی به زبان آورده است که به دلیل فاش شدن دزدی ها و فساد مالی اولمرت، نخست وزیر کنونی اسراییل، خود را برای جایگزینی او آماده می کند.
ژنرال اشکنازی ـ رییس ستادمشترک ارتش اسراییل ـ هم [که یکی دو روز پیش با دیک چینی و رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا در واشنگتن ملاقات داشت ـ م ] احتمال حمله ی اسراییل به تأسیسات اتمی ایران را مطرح ساخته است و آن را با مورد حمله ی اسراییل در سال ۱۹۸۱ به مرکز اتمی عراق همسان می داند.
▪ رییس ستاد مشترک ارتش اسراییل چنین تصریح کرده است:
«اسراییل باید خود را برای همه ی گزینه ها به منظور متوقف کردن برنامه ی هسته یی ایران آماده کند.».
بنا به گزارش مطبوعات آمریکایی، در آغاز ژوئن امسال [همزمان با اعلام صریح و بدون پرده پوشی شائول موفاز مبنی بر این که اسراییل به ایران حمله خواهد کرد ـ م] اسراییل به منظور آماده سازی ارتش خود برای حمله از طریق طیّ مسافت های دور، بیش از صد هواپیمای جنگی را در مانور مشترکی با یونان به کار گرفته بود.
اهود اولمرت نیز به عنوان نخست وزیر اسراییل، به هنگام ملاقات با باراک اوباما در هفته ی گذشته در اورشلیم، اظهار داشته است که ایران تا پایان سال ۲۰۰۹ و یا حداکثر در اوایل سال ۲۰۱۰ به سلاح اتمی دست خواهد یافت.

وبگردی
ابعاد حقوقی جدال علی مطهری با آستان قدس
ابعاد حقوقی جدال علی مطهری با آستان قدس - 38 شرکت که جزء بزرگترین کارتل های اقتصادی کشور هستند، متعلق به آستان قدس است. بنابراین آستان قدس کنونی، آستان قدسی نیست که حضرت امام در نامه خود از آن سخن گفته‌اند.
مقایسه بودجه مراکز حوزوی با دانشگاه ها
مقایسه بودجه مراکز حوزوی با دانشگاه ها - به‌جز وزارت ارشاد، هیچ‌یک از این 40 ارگان و نهاد در قبال میلیاردها تومان بودجه‌هایی که دریافت می‌دارند پاسخگو نبوده نیستند.
ویدئویی از لحظات اولیه برخورد کشتی چینی با نفتکش سانچی و انفجار
ویدئویی از لحظات اولیه برخورد کشتی چینی با نفتکش سانچی و انفجار - ویدئویی از لحظات اولیه برخورد کشتی چینی با نفتکش سانچی و انفجار
فیلم/ گریه شدید وزیر کار در گفت‌و‌گوی تلفنی با خانواده خدمه نفتکش «سانچی»
فیلم/ گریه شدید وزیر کار در گفت‌و‌گوی تلفنی با خانواده خدمه نفتکش «سانچی» - علی ربیعی وزیر کار، رفاه و امور اجتماعی در گفت‌وگوی تلفنی با خانواده یکی از خدمه نفتکش «سانچی» اظهار همدردی کرد.
تصاویر هولناک از آخرین لحظات کشتی سانچی
تصاویر هولناک از آخرین لحظات کشتی سانچی - توقف عملیات خنک سازی و مهار آتش در شب گذشته، موجب رسیدن آتش به مخازن سمت چپ کشتی و انفجارهای شدید صبح امروز شد که در نهایت پس از چند ساعت به غرق شدن کامل نفتکش ایرانی انجامید.
از «خس و خاشاک» دیروز تا «آشغال» امروز
از «خس و خاشاک» دیروز تا «آشغال» امروز - این اتفاق بیشتر از هر موضوع دیگری سبب شد تا مردم یاد خاطرات سال ۸۸ بیفتند؛ آن زمانی که یک فرد با به زبان آوردن سخنانی ناشایست و بدون تفکر، مردمی را که برای بیان خواسته‌های‌شان به خیابان‌ها آمده‌ بودند، خس و خاشاک خواند و سبب شعله‌ور شدن آتش شد.
عدالت با  6 دلار در سال!
عدالت با 6 دلار در سال! - فیلم - رضا رشیدپور در برنامه حالا خورشید با کنایه به واریز سود سهام عدالت گفت: به خارجی ها نگوییم این سود سهام عدالت ماست، بگوییم ما روز شش دلاری مزگان داریم.
تحقیری که در دنیا میشویم / نفتکش ایرانی خدمه ایرانی با پرچم پاناما
تحقیری که در دنیا میشویم / نفتکش ایرانی خدمه ایرانی با پرچم پاناما - اگر از همه این ابهامات در خصوص مالکیت این کشتی که بگذریم، مهم‌ترین سوالی که این روز‌ها مطرح است، به آتشی باز می‌گردد که ظاهرا قرار نیست خاموش شود و یک هفته است که می‌سوزد. حریقی که اگر نبود حادثه پلاسکو، ممکن بود آن را ناشی از بزرگ بودن سانچی و حجم زیاد بارش بدانیم یا برعکس، از ناتوانی اطفاکنندگان در این ماجرا گلایه سردهیم، اما حالا به شکل گیری ابهامی بزرگ‌تر منجر شده...
ورود بی‌چادر و باآرایش به این بیمارستان ممنوع است
ورود بی‌چادر و باآرایش به این بیمارستان ممنوع است - خانم مسئول انتظامات جلوی درمانگاه بیمارستان بقیه‌الله ایستاده، جلوی زنان مانتویی را می‌گیرد و با گرفتن کارت شناسایی به آنها چادر می‌دهد. خیلی از زنان اینجا قبل از ورود به بیمارستان مانتویی هستند اما با گذشتن از در ورودی چادری می‌شوند.
کسی به ایرانی ها اهمیتی نمی دهد
کسی به ایرانی ها اهمیتی نمی دهد - ممکن است دود وارد محیط ایزوله ای شود که احتمالا دریانوردان در آنجا حضور دارند، پرسیده ایم چرا نجاتشان تا این حد طولانی شده است؟ گفته می شود چینی ها کم کاری می کنند ناراحتم از اینکه وقتی کشتی چینی تصادف کرد همه سرنشینان آن سالم هستند اما کسی به ایرانی ها اهمیتی نمی دهد.
عکس خواستگاری کریم انصاریفرد از دختر یونانی با زمرد گرانقیمت
عکس خواستگاری کریم انصاریفرد از دختر یونانی با زمرد گرانقیمت - رسانه های مطرح یونانی با انتشار تصاویری از رابطه عاطفی ملی پوش ایرانی باشگاه المپیاکوس با یک میلیاردر یونانی - آمریکایی پرده برداشتند و مدعی شدند این دو تصمیم خود را برای ازدواج قطعی کرده اند.
چرا حداد و ولایتی بیشتر از 50 شغل دارند؟
چرا حداد و ولایتی بیشتر از 50 شغل دارند؟ - بخشی از تکثر مسئولیت های بعضی چهره‌های سیاسی به بی‌اعتمادی نظام به افراد کارآمد برمی‌گردد و علت دیگر این موضوع، اعتماد غیرمعقول به این افراد است. با این حال این افراد هرچقدر هم که توانمند باشند، از نظر روان شناسی و انسان شناسی در بخشی از مسئولیت های خود ناموفقند.
فیلم نابغه ۱۰ ساله‌ طراح خودرو / قبلی هم انرژی هسته ای کشف کرده بود!
فیلم نابغه ۱۰ ساله‌ طراح خودرو / قبلی هم انرژی هسته ای کشف کرده بود! - فیلم - حسین عطایی ۱۰ سال دارد و در حوزه طراحی مفهومی خودرو فعالیت می کند. او ۶ اختراع ثبت شده دارد، مدرسه نمی رود و از دو شرکت تسلا و ولوو دعوت به همکاری شده است. او مشاور رییس سازمان برنامه و بودجه است. گفتگوی رضا رشیدپور با نابغه ١٠ساله طراحی خودرو را اینجا ببینید.
تست تصادف سمند در انگلیس / فقط با سرعت 50 کیلومتر در ساعت !
تست تصادف سمند در انگلیس / فقط با سرعت 50 کیلومتر در ساعت ! - تست برخورد جلوی خودرو با سرعت 50 کیلومتر در ساعت برای سمند TU5 ، توسط یکی از سازمانهای معتبر ارزیابی خودرو در انگلستان صورت گرفت.
کشور محل درمان آیت الله هاشمی شاهرودی مشخص شد (+عکس)
کشور محل درمان آیت الله هاشمی شاهرودی مشخص شد (+عکس) - سرانجام بعد از مدت ها سکوت درباره این که آیت الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی برای درمان به کدام کشور رفته است، خبرگزاری اهل بیت(ع) از درمان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در آلمان خبر داد و نوشت:
فیلم جنجالی از حجت الاسلام قاسمیان در کرمانشاه
فیلم جنجالی از حجت الاسلام قاسمیان در کرمانشاه - این فیلم حواشی زیادی را در فضای مجازی به همراه داشته است.
جنجال نیوشا ضیغمی: من اصلا ایشان را آدم حساب نمیکنم
جنجال نیوشا ضیغمی: من اصلا ایشان را آدم حساب نمیکنم - اولین قسمت از برنامه هاردتاک کاکتوس را با صحبت های جذاب نیوشا ضیغمی در مورد خانواده و همسرش ، ماجرای صحبت های جنجالی یک هواپیما ، 8 سال احمدی نژاد و ...
    پربازدیدها