شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ / Saturday, 24 March, 2018

گفت‌وگو یی با سیروس الوند و فرشته طائرپور، کارگردان و نویسنده «زن دوم»


گفت‌وگو یی با سیروس الوند و فرشته طائرپور، کارگردان و نویسنده «زن دوم»
گفت‌وگو با سیروس الوند و فرشته طائرپور بسیار راحت‌تر از حد تصور انجام شد. سیروس الوند فیلمسازی است که از ۲۳ سالگی به حرفه فیلمسازی روی آورده. او در این مصاحبه به دفاع از «زن دوم» در مقابل نقدهایی که بعضی آنها را غیرمنصفانه می‌دانند، پرداخت. فیلمسازی که او را متعلق به ۲نسل می‌دانند، در جدیدترین اثر خود ملودرامی ساخته که واکنش‌های مختلفی را دربرداشته است. فرشته طائرپور –تهیه‌کننده و نویسنده «زن دوم»- که درگیر مراحل پایانی صداگذاری فیلم «نیلوفر» است و مدام در رفت‌وآمد بین اتاق صداگذاری و محل انجام گفت‌وگو (دفتر کارش) بود، این روزها به‌عنوان تهیه‌کننده در سینمای ایران چهره شناخته شده‌ای است.
▪ در تعریف سینمای سیروس الوند می‌گویند فیلمسازی از ۲نسل متفاوت؛ خودتان از این واژه چه تعریفی دارید و با شنیدن این واژه چه احساسی پیدا می‌کنید؟
ـ به‌نظر من در سینما سن آنقدر اهمیت ندارد و بیش از هر چیز عمر و ماندگاری فیلم مهم است. داریوش مهرجویی همچنان یک فیلمساز جوان است. مهرجویی و مسعود کیمیایی فیلمسازان اول دهه ۲۰ هستند و من آخر دهه ۲۰. اصلا فیلمسازی آنها شرایطی را فراهم کرد که امثال من و داوودنژاد بتوانیم در سن خیلی پایین و در ۲۳ سالگی فیلم بسازیم.
بعضی وقت‌ها یک جوان فیلم می‌سازد ولی فیلمش پیر است؛ نگاهش و حسش پیرتر از جامعه و مخاطب است ولی یک فیلمساز مثل مهرجویی هر وقت فیلمی از او می‌بینم فیلم روز است؛ یعنی فیلم از یک سن و سال ۶۷ یا ۷۰ ساله خبر نمی‌دهد و از یک ذهن جوان و امروزی خبر می‌دهد که سعی می‌کند به مخاطب نزدیک شود و فیلم را برای مخاطبی بسازد که جدی به سینما نگاه می‌کند.
تلاش من هم در سینما این است که به این سمت حرکت کنم ولی همیشه‌ این اتفاق نمی‌افتد؛ کسی که ۵ تا فیلم می‌سازد، قطعا ۲ فیلم بد و ۳ فیلم خوب دارد و کسی که ۲۰ فیلم می‌سازد، ۱۲ فیلم متوسط یا بد خواهد داشت.
▪ شما از ۲۳ سالگی فیلم می‌سازید. می‌شود گفت که ۳ دهه فیلمسازی را در جامعه‌ایران تجربه کرده‌اید؛ جامعه‌ای که با انقلاب آغاز شد، با دوران جنگ همراه بود و امروز که به‌نظر می‌رسد مخاطب در یک تغییر ذائقه جدی دارد به فیلمهای کمدی عادت می‌کند‌. خودتان به‌عنوان یک فیلمساز این تغییر ذائقه را چطور ارزیابی می‌کنید؟
ـ در نظر گرفتن سلیقه تماشاچی با احترام به تماشاچی فرق می‌کند. خیلی خوب است که آدم اول ببیند که فیلم را برای چه کسی می‌نویسد. من به این فکر می‌کنم که
۱) تماشاگر فیلم چه کسی است
۲) خوب است چه کسانی باشند.
یک خانم که شخصیت او مثل مهتاب بود- به من نامه نوشته بود و فکر می‌کرد که ما از زندگی او اطلاع پیدا کرده‌ایم و فیلم ساخته‌ایم. کسی که فیلم را نوشته چیزی را نوشته که خیلی‌ها با آن ارتباط پیدا می‌کنند و درواقع اتفاقات فیلم مسئله خاموش پنهان خیلی‌هاست. در چنین شرایطی زن دوم در عید اکران شده است که به اعتقاد من خیلی مناسب این زمان نیست؛ آن هم درشرایطی که همه تشویق می‌‌کنند فیلم کمدی بسازیم؛ البته فیلم کمدی ساختن اشکالی ندارد اما وقتی زیاد می‌شود اشکال دارد.
▪ ابتذال یعنی چه؟
ـ یعنی یک چیزی که زیاد تکرار شود تبدیل به ابتذال می‌شود. متأسفانه سینمای کمدی شده وجه غالب فیلمسازی در ایران. زمانی ما کمدی لیلی با من است را داشتیم یا... ولی ما به کمدی‌‌ای رسیدیم که در آن احترام به تماشاگر وجود ندارد؛ فقط خنداندن تماشاگر وجود دارد و من با این مخالفم و در این شرایط تصور من این است که ساخت فیلمی مثل زن دوم اتفاقا خلاف کلیشه و خلاف آنچه اکثریت به آن توجه می‌کنند به خاطر رسیدن به پول بیشتر - دارد با آنها مبارزه می‌کند؛ طبیعی است که خیلی هم ضربه‌پذیر است.
مردم دارند به همه ما علامت می‌دهند که ما از آن نوع فیلمسازی خسته شده‌‌ایم؛ یعنی رسیده است به درجه ابتذال. من در بیست و دومین فیلم‌ام در ۵۷ سالگی دنبال تبلیغات نیستم و سعی می‌کنم در فیلمهایم واقع‌بین باشم و تصورم این است که از این نظر زن دوم فیلم موفقی است.
▪ خانم طائرپور، چرا آقای الوند برای کارگردانی زن دوم انتخاب شدند؟
ـ طائرپور: من کلا خیــــلی آدم نشانه‌خواهی هستم. مدت زمان زیادی طول کشید تا به‌دنبال یک فرد مناسب برای ساخت این طرح باشم ولی همیشه فکر می‌کردم که حکمتی در این صبر است؛ درست زمانی که با آقای احمد امینی در حال مذاکره برای انجام این کار بودیم، من همزمان با وسوسه‌ای روبه‌رو بودم که بعضی‌ها می‌گفتند خودت بساز که من خوشبختانه این کار را نکردم.
خیلی می‌خواستم که به مسئله زن دوم از زاویه جدیدی نگاه شود و مذاکرات با آقای الوند خیلی سریع به نتیجه رسید. زن در زندگی آقای الوند تعریف محترمانه ای دارد و این خیلی برایم مهم بود. اگر مردی به یک زن فقط به‌صورت غریزی نگاه کند، نمی‌تواند یک قصه راجع به عشق بسازد ولی مردی که به عاطفه و احساس زن احترام می‌گذارد، می‌تواند به این مرحله راحت‌تر نزدیک شود و الان هم خیلی از همکاری با ایشان خوشحالم.
▪ از نگاه فمینیستی در کار خبری نبود و همین نقطه قوت زن دوم است. چطور به این نوع روایت رسیدید؟
ـ طائرپور: من فکر می‌کنم آنقدر حواسم بود که از کار مراقبت کنم تا دچار گرایش‌های فمینیستی نشود. من در درجه اول فیلمساز می‌بینم، آدم اهل عشق می‌بینم و به این نگاه نمی‌کنم که این سبیل دارد یا روسری.
▪ آقای الوند، شما به عنوان یک کارگردان چه نقطه‌نظرهایی داشتید؟ چه شد که این نوع نگاه را برای ساخت زن دوم انتخاب کردید؟
ـ من همیشه به این نکته اعتقاد دارم که اگر قرار است آدمها را مجازات کنیم، باید به اندازه گناهشان باشد. کسی رفته و مدتی نبوده، حالا پشیمان است و برگشته. این طور نگاه نکنیم که زن منفی و بدی است. این فیلم در واقع شخصیت منفی ندارد و به همین دلیل هم کشمکش‌ها در فیلم سخت اتفاق می‌افتد.
می‌شد بین ۲زن کشاکش پیدا شود و... که قبلا هم شده بود و ما را باز می‌برد به نوع کلیشه‌ای این نوع فیلم‌ها. ما با هم توافق کردیم که ببینیم بدون اینکه شخصیتی منفی داشته باشیم، آیا می‌شود فیلم جذابی ساخت. در زن دوم برای اولین بار فیلمی را دقیقا از روی متن آن ساختم. این کار را تعمدا انجام دادم و گفتم این بار بیایم و دقیقا فیلمنامه‌ای را که وجود دارد، فیلم بکنم.
▪ یعنی در زن دوم تجربه کردید؟
ـ نه. به این دلیل که سینمای حرفه‌ای را محل تجربه نمی‌دانم؛ ضمن اینکه هر کاری تجربه است. شما ۲۰ سال نشریه‌ای را درمی‌آورید اما در شروع سال ۲۱ تجربه دیگری را کسب می کنید زیرا مخاطب شما تغییر کرده، شرایط عوض شده و شما همان کار را می‌کنید؛ چون تجربه تازه‌ای را با شرایط و مخاطبین دیگر ایجاد می‌کنید ولی اینکه در سینمای حرفه ای در بخش خصوصی با سرمایه بخش خصوصی تجربه کنید، من آن را قبول ندارم؛ تجربه مال جای دیگر است.
در واقع یک نوع آزمایشی بود که آیا من توان آن را دارم که یک فیلمنامه را با وجه ادبی بالا بسازم یا خیر و تماشاگری که فیلم را می‌بیند من را هم به‌عنوان کارگردان اثر ببیند و من را شناسایی کند یا خیر. ریشه‌یابی و نگاهی که در این فیلم نسبت به موضوع زن دوم است، برای من جذاب بود که درگیرش بشوم و این را پذیرفته بودم که تغییری در آن ندهم، به‌دلیل اینکه ذات قضیه را می‌پسندیدم و این نگاه را می‌پسندم که توی متن از این منظر شخصیت زن دوم را می‌بیند و خوشبختانه زن دوم در این فیلم شخصیتی دارد که نمونه آن را در فیلم‌های ایرانی کم دیده‌ایم.


منبع : سایت خبری ـ تحلیلی سینمای ما

مطالب مرتبط

چرا به گیشه اهمیت ندهم؟!

چرا به گیشه اهمیت ندهم؟!
شهرام شاه حسینی در سال ۷۴ فعالیت هنری اش را در سینما با ساخت فیلمهای کوتاهی چون «سه کیلومتر جلوتر» و «به طعم خاک » آغاز کرد. او تا قبل از ورود به سینمای حرفه ای، توانست در سمت دستیاری در کنار کارگردانانی چون بهمن قبادی و مرحوم رسول ملاقلی پور، تجربیات ارزنده ای را کسب کند. پس از آن و در سال ۸۶، اولین فیلم بلندش را با نام «کلاغ پر» ساخت و پس از آن هم فیلم بعدی اش که اکنون بر پرده سینماهاست. فرصتی دست داد تا با او به بهانه اکران دومین ساخته سینمایی اش «زنها فرشته اند» گفتگو کنیم.
▪ آقای شاه حسینی به عنوان اولین سؤال بفرمایید آیا فیلم شما «زنها فرشته اند» یک فیلم زنانه است؟ چون در این فیلم، این طور به نظر می رسد که شما طرفدار حقوق زنان هستید!
ـ این فیلم، در دفاع یا جانبداری از خانمها نیست. مدل فیلم این گونه است. این خط قصه است که فضای فیلم را می سازد. طراحی این داستان در دست خانمهاست و این خانمها هستند که داستان را پیش می برند، ولی اگر این قصه، یک قصه زنانه به نظر می رسد، باید این ویژگی را از میان داستان پیدا کرد. این بستگی به برداشت تماشاگر دارد. اتفاقاً فیلمهای کوتاه من، ضد زن است!
▪ آیا ساختن این فیلم صرفاً به دلیل جریان سینمای امروز است؟ اینکه چون فیلم کمدی، فروش خوبی دارد؟!
ـ البته فضای حاکم بر سینمای حال حاضر، در ساخت این فیلم بی تأثیر نبوده، ولی من می خواستم تا تماشاگر، دقایقی را به دور از مشغله های روزانه اش، روی صندلی سینما بنشیند و فیلم دلخواهش را ببیند و هر چند گذرا و کوتاه بخندد و رفع خستگی کند. تصور می کنم تماشاگر حق دارد هزینه ای را متقبل شده و آمده تا تفریح کند و چیزهای بامزه ببیند. ۹۰ دقیقه خودش را فراموش کند و درگیر فیلم شود. دوست دارم فیلم، تماشاگر را تسخیر کند.
▪ پس به نظر خودتان فیلم مفرحی ساخته اید؟
ـ من قضاوتی نمی کنم، ولی استقبال تماشاگران و فروش فیلم، این را می گوید!
▪ به نظر موضوع این فیلم (دعوای زن و شوهر و خیانت مرد به زن) هم مانند خیلی از کارهای از این دست، کلیشه ای است. شخصیتهای نه چندان پخته و ... آیا صرف خنداندن تماشاگر برایتان کفایت می کرد؟!
ـ شما این فیلم را با کدام فیلمها مقایسه کردید؟
▪ مثلا فیلم «دنیا»!
ـ نه به نظرم این دو هیچ شباهتی با هم ندارند! ما در این فیلم با قصه زندگی عاشقانه زن و مردی طرفیم که زن متوجه جعلی بودن رابطه مرد می شود و حالا از این جای قصه، زن دست از عاشق پیشگی برمی دارد و همه اموالی را که در طول سالهای زندگی اش به نام مرد کرده، پس می گیرد و چون مرد به این قضیه تن نمی دهد و توان طلاقش را هم ندارد، پس زن نقشه ای را طراحی می کند تا بتواند اموالش را باز پس بگیرد.
▪ درست همان اتفاقی که در فیلم «تلافی» افتاد!
ـ نه، من قبول ندارم! هر چند با تکراری و کلیشه ای بودن هم مشکلی ندارم! من فقط این بار خواستم جریان را از زاویه دیگری بررسی کنم و اولین بار است که می شنوم کسی می گوید فیلم کلیشه ای است و تا این حد سطح فیلم را پایین می آورد! البته من با نقد مشکلی ندارم!
▪ تا آنجا که من اطلاع دارم شما فعالیتتان را با ساخت فیلم کوتاه شروع کردید و دستیاری کارگردانانی چون بهمن قبادی و رسول ملاقلی پور. سؤال اینجاست که چرا بعد از ورود به سینمای حرفه ای، مسیرتان را عوض کردید وبه طرف سینمای تجاری رفتید و با ساخت این دو فیلم، نشان دادید که به گیشه خیلی اهمیت می دهید. انگار سینمایی را انتخاب کردید که به سینمای آن دو کارگردانی که از آنها آموخته اید، ربطی ندارد!
ـ بله، چرا به گیشه اهمیت ندهم؟! ما چرا باید فیلمی بسازیم که کسی نبیند و خوب نفروشد؟! من نمی خواهم به یک کارگردان نفروش مبدل شوم. از آن گذشته، ساخت فیلم کوتاه یک چیز است و سینمای حرفه ای چیزی دیگر. قرار نیست و نبوده که من دانسته هایم از این سینما را با خودم به سینمای حرفه ای و بلند بیاورم؛ مثل این است که از شما بپرسند: «شما که یک زمانی فیلم مستند می ساختید و عاشق دریا و جنگل بودید، چرا حالا عاشق سوپراستارها هستید»؟! دستیاری بهمن قبادی دلیل نمی شود که من مثل او فیلم بسازم! آنها دارند به بهترین شکل کارشان را انجام می دهند و لازم نیست که من شبیه آنها فیلم بسازم. چه کسی می دانسته من چه ژانری را دوست دارم و به چه سینمایی علاقه مندم که حالا تغییر ذائقه داده ام و شده ام عاشق سینمای تجاری!
▪ پس این سینما آن چیزی نیست که شما می خواستید؟
ـ من برای پیدا کردن سینمای خودم، دست کم یک دهه وقت می خواهم و زمانی هم اگر پیش بیاید که بخواهم فیلمی بسازم که به شاخصه ها وخواسته هایم نزدیک باشد، مطمئن باشید فیلمی خواهم ساخت که بفروشد! «کلاغ پر» و «زنها فرشته اند» تجربه های زیادی را برای من به همراه داشت و من را با ذائقه و علاقه تماشاگر - به عنوان ابزار اصلی سینما- آشنا کرد و این برایم خیلی ارزشمند است. من با تماشاگرم فیلم را دیده ام و الان خوب می دانم که او از کجای فیلم خوشش می آید و کجا واکنش منفی نشان می دهد. من امیدوارم این اتفاق برای سومین بار، به نحو بهتری بیفتد.
▪ به فیلم بر گردیم. در هر دو فیلم شما («کلاغ پر»- «زنها فرشته اند») گروه شما جوان، ولی حرفه ای اند، برای مثال، حضور دو بازیگر جوان و حرفه ای چون حیایی و کریمی. آیا ازانتخاب این گروه منظور خاصی داشتید یا نه، صرفاً اقتضای قصه بود؟
ـ بله، مطمئناً این گونه بازیگران، اقتضای قصه بود !دوم اینکه این دو بازیگری که شما نام بردید، بازیگران حرفه ای هستند که سر صحنه، کمترین مشکل را با آنها داریم و کمترین زمان را از یک کارگردان می گیرند و خیلی سریع، کارگردان را به نتیجه مطلوب می رسانند و احتیاجی به مذاکره و بحث و تحلیل شخصیت و فیلمنامه نیست . این دو بازیگر بسیار باهوش هستند و خیلی زود می شود با آنها به یک تفاهم نسبی رسید. این گروه جوان کمک می کند که فیلم زودتر به نتیجه برسد. من ازابتدای ورودم به سینما، با عوامل حرفه ای کار کرده ام و به آنها معتقدم.
▪ به نظر شخصیت سیمین(لیلا اوتادی) غلو شده است و شخصیت لیلا (مهتاب کرامتی) لوس و مصنوعی است. آیا این شخصیتها در فیلمنامه هم این گونه نشان داده شده بود؟
ـ شخصیت سیمین می طلبید که کمی غلو شده به نظر برسد، به دلیل اینکه از این تیپ زنهایی است که با ورودش به زندگی مرد، لازم است که کمی حرکاتش درشت باشد تا نسبت به زن اول، بیشتر خودنمایی کند. بنابراین باید یکسری حرکات ژانگولر داشته باشد تا بتواند کمی دلبری کند و مرد را نگه دارد. شخصیت لیلا هم به صورتی طراحی شده که بتواند واکنشهای متفاوتی از خود نشان بدهد. در مورد قسمت دوم سؤالتان هم بگویم که ما می خواستیم که مهتاب کرامتی بر خلاف کاراکتر های دیگرش، کمی بازی طنز هم داشته باشد، بنابراین شرایط را طوری مهیا کردیم که او بازی لوس تری داشته باشد که البته بخشی از آن به خودش،من و فیلمنامه برمی گردد که در مجموع از بازی اش راضی بودم.
▪ به عنوان آخرین سؤال، درباره ساخت اولین مجموعه تلویزیونی تان به نام «خون خام»نوشته مسعود کیمیایی توضیح دهید؟
ـ بله، طرح «خون خام» برای ساخت یک تله فیلم به من پیشنهاد شد که طرح بسیار زیبا و جذابی است و الان هم به دنبال نویسنده ای می گردم که بتواند این فیلمنامه را به یک کار جذاب شهری برگرداند که بتوانیم آن را تا یک ماه آینده جلو دوربین ببریم.

وبگردی
گفتگوی تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی
گفتگوی تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی - برنامه دورهمی ( 29 اسفند 1396 ) - گفتگو جذاب و تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی
مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس
مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس - بخشی از مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس با سندسازی های صوری منتشر شد که در این فیلم مشاهده می کنید.
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد - خشت خام / نوبت سی و پنجم / گفتگوی حسین دهباشی با سرباز روح الله رضوی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی - شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی هنگام افتتاح سینما در خراسان رضوی
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!!
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!! - امروز در اقدامی عجیب و اعتراضی در مقابل سفارت انگلستان مشایی حکم دادگاه بقایی را آتش زد.
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور - این نماینده در مجلس ایران هرگز نام موزه لوور را نشنیده است.
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن - بندر بن خالد بن عبدالعزیز شاهزاده سعودی که به اجبار در حال بازگشت به عربستان بود، در فرودگاه لندن دست به خودکشی زد. این شاهزاده به نشانه اعتراض، خود را از طبقه بالای فرودگاه به پایین پرت کرد. هنوز جزئیات دقیقی از وضعیت وی در دست نیست.
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی - مراسم رونمایی از تندیس آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام دوشنبه شب با حضور خانواده ایشان و محمدرضا نجفی شهردار تهران در محل موزه مشاهیر برج میلاد تهران برگزار شد.
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران - در فیلمی که در فضای مجازی منتشر شده است، این گونه به نظر می رسد که اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران با اسکورت چند ماشین شاسی بلند وارد محدوده خاکی جلوی یادمان شلمچه شده است که ورود به این منطقه برای خودروها ممنوع است. این موضوع موجب اعتراض طلبه حاضر در یادمان شد.
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما - ویدیو واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
کره شمالی و دلواپسان ایران
کره شمالی و دلواپسان ایران - حسین شریعتمداری در یادداشتی که مرداد ماه در این باره نوشت ضمن تمجید از کره شمالی به مناقشه آن کشور با آمریکاو درخواست ترامپ برای مذاکره اشاره کرد و نوشت: «کره‌شمالی به درخواست آمریکا برای مذاکره نیز پاسخ مثبت نداد و برنامه‌های هسته‌ای و موشکی خود را غیرقابل مذاکره اعلام کرد. با جرأت می‌توان گفت که کره‌شمالی در این زمینه از مذاکرات بی‌نتیجه و فاجعه‌آمیز ایران با آمریکا الگو گرفته و از این روی حاضر نشده…
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد - فیلم - در حالی که قرار بود شب گذشته برنامه «دورهمی» ویژه روز زن با حضور کتایون ریاحی و حامد همایون پخش شود، پس از 30 دقیقه تاخیر یکی از برنامه های گذشته «دورهمی» بازپخش شد. اتفاق عجیبی که کتایون ریاحی را در ساعت دو بامداد جمعه به واکنش واداشت. او نوشت اگر قسمت مربوط به حضورش در این برنامه در ساعتی غیر از ساعت معمولِ پخش، روی آنتن برود از سازندگان «دورهمی» شکایت می کند.
فیلم حمله به  سفات ایران در لندن به روش خودسرها!
فیلم حمله به سفات ایران در لندن به روش خودسرها! - سفیر ایران جزئیات جدیدی از حمله به سفارت ایران در لندن را منتشر کرد.متعرضان فقط روی بالكن بيرونی ساختمان سفارت بوده و در محاصره پليس هستند. همكاران همه در داخل سفارت در آرامش و امنيت هستند.
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن!
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن! - در همایش بانوان شاغل در شهرداری تهران چند دختر روی سن رفته و مقابل شهردار تهران شروع به رقصیدن می کنند و نجفی آبه دنبال تشویقش گفت: معتقد به سهمیه بندی جنسیتی نیستم.
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی - هفتم بهمن سال جاری بود كه محمد سعیدی‌کیا، رئيس بنياد مستضعفان و جانبازان، در گفت‌وگو با ايلنا اعلام كرد: دولت حدود ۳۵ میلیون مترمربع (سه‌هزار‌و ٥٠٠ هكتار) از اراضی حاشيه بزرگراه تهران-شمال را به بنیاد واگذار خواهد كرد كه منابع مالي موردنياز براي تكميل اين پروژه در اختيار بنياد مستضعفان قرار گيرد.
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری - این ویدیو که به سبکی عجیب و با جلوه های ویژه نه چندان حرفه ای تدوین شده است در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت.
گلشیفته فراهانی در سزار 2018
گلشیفته فراهانی در سزار 2018 - مراسم چهل و دومین دوره جوایز سزار ۲۴ فوریه (۶ اسفندماه) برگزار شد. گلشیفته فراهانی از جمله چهره هایی بود که در مراسم سزار 2018 حضور یافته بود.
خلاقیت در کسب‌ و‌ کار
مهارت‌ های تفکر خلاق برای موفقیت حیاتی است. یک مدیر معمولی 50 درصد یا مقدار بیشتری از زمان خود را صرف حل مسئله به تنهایی یا به کمک دیگران می‌کند.