چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ / Wednesday, 24 January, 2018

اسرائیل، زاده تروریسم


اسرائیل، زاده تروریسم
«آهارون سیزلینگ»، وزیر کشاورزی اسرائیل، اعتراف داشت: «ما فجایعی به بار آورده ایم که شایسته نازی هاست!»
و ژنرال «ریچارد کتلینگ»، بازرس ارتش انگیس، پس از گفت وگو با بازماندگان فلسطینی (کتاب «فاجعه فلسطین» به قلم «مایکل پالومبو، ۱۹۸۷) اظهار داشت: «جای هیچ تردیدی وجود ندارد: فجایع متعددی از سوی متجاوزان صهیونیست رخ داده است. بسیاری از دختران جوان عرب مورد تجاوز قرار گرفته و سپس سربریده شده و نیز زنان مسن مورد ضرب و شتم واقع شده اند!»
در حالی که دولت شیطانی و بدکردار اسرائیل ۶۰ سال پاکسازی قومی و فجایعی را که در قبال بومیان فلسطینی مرتکب گردیده، جشن می گیرد، بسیاری از مردم در سراسر جهان- به ویژه در بین نسل جوان- هرگز به این حقیقت به طور کامل پی نخواهند برد که اسرائیل چگونه و به چه شکل پدید آمده است. درحالی که، نسل های جوان صهیونیست - که خستگی ناپذیر قربانیان فلسطینی خود را «تروریست» می خوانند- باید اندیشه و بینشی روشن تر از آنچه گذشته بوضوح پرجنایت اسرائیل را تشکیل می دهد، بیابند. گذشته ای که کتاب های درسی صهیونیست ها بدان افتخار می ورزند و وقیحانه مدح و ثنایش را می گویند!
پیش از استقرار «دولت یهودی»، سه سازمان تروریستی صهیونیستی در فلسطین فعالیت داشتند که اساساً علیه غیرنظامیان فلسطینی و تعدادی از مسئولان هیئت انگلیسی حاکم که اهداف از پیش تعیین شده بودند، عمل می کردند. این سه جنبش تروریستی عبارت بودند از: «هاگانه»، «زوای لویمی» (یا «ایرگون») و «گروه تبهکاری اشترن». «هاگانه» (واژه ای عربی به معنای «دفاع») ارتشی زمینی در اختیار داشت که از ۱۶۰ هزار نیروی کاملاً آموزش دیده و بخوبی مسلح، و نیز یگانی به نام «پالماخ»، متشکل از بیش از ۶ هزار تروریست، تشکیل شده بود. در این حال، «ایرگون» دست کم ۵ هزار تروریست را در شمار اعضای خود داشت، و «گروه تبهکاری اشترن» نیز از ۲۰۰ تا ۳۰۰ تروریست بسیار بی رحم و خونخوار شکل گرفته بود.
آنچه در پی می آید، صرفاً فهرستی از برخی نمونه های تروریسم صهیونیستی پیش از تشکیل دولت صهیونیست در سال ۱۹۴۸ است. این فهرست قتل عام های وسیع مانند «دیریاسین»، «دوایمه»، «تنتوره» و بسیاری دیگر را دربرنمی گیرد.
▪ ۱۹۳۹-۱۹۳۷:
در طول این مدت، تروریست های صهیونیست به مجموعه ای از بمب گذاری های تروریستی در اتوبوس های فلسطینی اقدام کرده، موجبات مرگ ۲۴ تن و مجروح شدن ۲۵ تن دیگر را فراهم آوردند.
۱۹۳۹▪ :
«هاگانه» شاه لوله نفتی عراق در نزدیکی «حیفا» را منفجر ساخت. «موشه دایان» یکی از شرکت کنندگان در این عملیات بود. همین روش در سال ۱۹۴۷ دست کم چهار بار دیگر به کار گرفته شد.
▪ ۱۹۴۰:
در ۶ نوامبر ۱۹۴۰، تروریست های صهیونیست وابسته به «گروه تبهکاری اشترن»، «لرد موین»، وزیر انگلیسی مستقر در خاورمیانه، را در قاهره به قتل رساندند.
▪ ۱۹۴۰:
در ۲۵ نوامبر، تروریست های صهیونیست ناو انگلیسی «اس.اس پاتریا» را در بندر «حیفا» منفجر ساخته، ۲۶۸ مهاجر غیرقانونی یهودی را بدین سان کشتند. هدف اولیه این انفجار که سازمان تروریستی «هاگانه» بانی آن بود، جلوگیری از عزیمت کشتی بوده است. معهذا، به نظر می رسد که تروریست ها در بکارگیری مقدار مواد منفجره مصرف شده زیاده روی کردند، به طوری که نتیجه عملیات بسیار فراتراز جلوگیری از عزیمت کشتی و از کار انداختن آن بوده است. اما، منابع دیگری اطمینان می دهند که مسئله خطای محاسبه به هیچوجه مطرح نبوده، بلکه هدف کشتار جمعی و عمدی یهودیان به دست یهودیان و هدف از آن، جلب توجه و دلسوزی نسبت به یهودیان و تأثیرگذاری بر سیاست مهاجرت دولت انگلیس در فلسطین بوده است.
▪ ۱۹۴۶:
تروریست های صهیونیست هتل «کینگ دیوید» در «بیت المقدس» را که میزبان دولت غیرنظامی فلسطین بود، منفجر ساخته، ۲۰۰ تن را کشتند و یا مجروح کردند. گروه تبهکاری «ایرگون» مسئولیت این جنایت را بر عهده گرفت، اما مدارک و شواهد سپس نشان داد که «هاگانه» نیز در این انفجار وحشتناک دست داشته است.
▪ ۱۹۴۶:
در روز اول اکتبر، سفارت انگلیس در «رم» در پی انفجار بمبی که «ایرگون» مسئولیت آن را برعهده گرفت، بسیار آسیب دید و متحمل خسارات فراوانی شد.
▪ ۱۹۴۷:
در ژوئن این سال، یک بسته بمب گذاری شده به آدرس وزارت جنگ انگلیس در مرکز پست «لندن» منفجر گردید و ۲ تن را مجروح ساخت. مسئولیت این انفجار به عهده «ایرگون» و یا گروه تبهکاری «اشترن» واگذار گردید (ساندی تایمز، ۲۴ سپتامبر ۱۹۷، صفحه ۸).
▪ ۱۹۴۷:
در ماه دسامبر، ۶ فلسطینی بر اثر پرتاب بمب از داخل کامیون های یهودیان به سمت خانه های اعراب در «حیفا» جان خود را از دست دادند و ۳۰ تن نیز مجروح گردیدند. از دیگر سو، در پی حمله صهیونیست های مسلح به یک روستای ساحلی عرب در نزدیکی «حیفا»، ۱۲ فلسطینی کشته شدند و یک تن نیز مجروح گردید.
▪ ۱۹۴۷:
در ۱۳ دسامبر، تروریست های صهیونیست - بدون شک از اعضای «ایرگون زوای لویمی» - ۱۸ غیرنظامی فلسطینی را در «بیت المقدس»، «یافا» و «لود» به قتل رسانده، ۶۰ تن دیگر را مجروح کردند. در «بیت المقدس»، بمب ها به سمت یک بازار عرب در نزدیکی «دروازه دمشق»، در «یافا» به داخل یک قهوه خانه عرب پرتاب شد، در حالی که در روستای عرب نشینی در نزدیکی «لود»، ۱۲ عرب در جریان حمله ای خمپاره ای و نیز به کمک سلاح های اتوماتیک، به قتل رسیدند.
▪ ۱۹۴۷:
در ۹ دسامبر، تروریست های «هاگانه» به روستایی عرب نشین در نزدیکی «صفاد» حمله برده، ۲ خانه را منفجر ساختند. در زیر آوار این خانه ها، اجساد ۱۰ عرب از جمله ۵ کودک یافت شد. «هاگانه» به مسئولیت خود در این حمله اعتراف کرد.
▪ ۱۹۴۷:
در ۲۹ دسامبر این سال، ۲ پلیس انگلیسی و ۱۱ فلسطینی در نزدیکی «دروازه دمشق» در «بیت المقدس» جان خود را از دست دادند و ۳۲ تن نیز مجروح شدند. تروریست های «ایرگون» بمب خود را از داخل یک تاکسی پرتاب کرده بودند.
▪ ۱۹۴۸:
در روز اول ژانویه، تروریست های «هاگانه» به روستایی در دامنه های «مونت کارمل» حمله برده، ۱۷ غیرنظامی فلسطینی را کشتند و ۳۷ تن را نیز مجروح کردند.
▪ ۱۹۴۸:
در چهارم ژانویه، تروریست های «هاگانه» که اونیفورم های ارتش انگلیس را به تن داشتند، پس از نفوذ به مرکز «یافا» ساختمان «سرای» را که به عنوان ستاد کل «کمیته ملی عرب» مورد استفاده قرار داشت منفجر ساخته، بیش از ۴۰ تن را کشتند. در این انفجار، ۹۸ تن نیز مجروح شدند.
▪ ۱۹۴۸:
در ۵ ژانویه، هتل «سمیرا میس» بیت المقدس (که مالک آن یک فرد عرب بود) منفجر گردید و سبب مرگ ۲۰ غیرنظامی از جمله «ویکنت دپاتیا» کنسول اسپانیا، شد. «هاگانه» مسئولیت این فاجعه را بر عهده گرفت.
▪ ۱۹۴۸:
در ۷ ژانویه همین سال، ۱۷ غیرنظامی عرب بر اثر انفجار بمبی در «دروازه یافا»، در «بیت المقدس»، جان خود را از دست دادند. قربانیان دیگر این روز درمناطق مختلف فلسطینی بسیار بودند، که از جمله آنها یک افسر انگلیسی در نزدیکی «الخلیل» به قتل رسید.
▪ ۱۹۴۸:
در ۱۶ ژانویه، انفجار ۳ ساختمان عرب توسط تروریست های صهیونیست به مرگ ۸ کودک ۱۸ ماهه تا ۱۲ ساله انجامید.
▪ ۱۹۴۷.۱۲.۱۳ - ۱۹۴۸.۲.۱۰:
۷ انفجار علیه اهدافی متشکل از غیرنظامیان بیگناه عرب، در قهوه خانه ها و بازارهای فلسطین، ۱۳۸ کشته و ۲۷۱ مجروح برجای گذارد. در طول این مدت، تروریست های صهیونیست به ۹ اتوبوس و دست کم ۴ قطار مسافربری حمله کردند که حاصل آن، ۹۳ کشته و ۱۶۱ مجروح بود.
▪ ۱۹۴۸:
در ۱۵ فوریه این سال، تروریست های «هاگانه» به روستایی عرب نشین در نزدیکی «صفاد» حمله برده، چندین خانه را منفجر ساختند. در این حمله، ۱۱ غیرنظامی از جمله ۴ کودک جان باختند.
▪ ۱۹۴۸:
در سوم مارس، ساختمان «سلام» در «حیفا» (یک ساختمان مسکونی ۷ طبقه که طبقه همکف آن تجاری بود)، متعلق به یک شهروند عرب، بر اثر برخورد یک کامیون ارتش حاوی ۴۰۰ کیلو موادمنفجره، بشدت آسیب دید و سبب کشته شدن ۱۱ غیرنظامی عرب، همچنین ۳ آمریکایی گردید. «گروه تبهکاری اشترن» مسئولیت این انفجار را برعهده گرفت.
▪ ۱۹۴۸:
در ۲۲ مارس، تروریست های صهیونیست «گروه تبهکاری اشترن» ساختمانی را در خیابان «عراق» در «حیفا» منفجر ساخته، ۱۷ تن را کشتند و ۱۰۰ تن دیگر را مجروح کردند. در این عملیات، ۴ عضو «گروه تبهکاری اشترنو ۲ کامیون مملو از مواد منفجره را در مقابل ورودی ساختمان متوقف کرده بودند.
▪ ۱۹۴۸:
در ۳۱ مارس، تروریست های صهیونیست قطار سریع السیر «قاهره- حیفا» را با استفاده از مین منفجر ساختند. در این حادثه ۴۰ تن کشته و ۶۰ تن نیز زخمی شدند.
▪ ۱۹۴۸:
در ۱۶ آوریل، حمله به یک اردوگاه ارتش انگلیس در «تل لیتوینسکی» به کشته شدن ۹۰ فلسطینی انجامید.
۱۹۴۸:
در ۱۹ آوریل، ۱۴ غیرنظامی فلسطینی در خانه ای که تروریست های صهیونیست در «تبریاد» منفجر کردند، جان باختند.
▪ ۱۹۴۸:
در ۱۱ مه همین سال، یک نامه حاوی موادمنفجره که به آدرس «اولین بیکر»، سرفرمانده سابق در فلسطین ارسال شده بود، توسط همسر وی بموقع کشف شد.
▪ ۱۹۴۸.۴.۲۵- ۱۹۴۸.۵.۱۳:
تروریست های «ایرگون» و «هاگانه» پس از هر حمله مسلحانه به «یافا»، به غارت اموال مردم پرداخته، هر آنچه را نیز که قابل حمل نبود، نابود کردند.
▪ ۱۹۴۸:
در ۱۷ دسامبر، «کنت فولک برنادوت» میانجی سازمان ملل در فلسطین، به دست اعضای «گروه اشترن» در بخشی از «بیت المقدس» که تحت کنترل صهیونیست ها قرار داشت، به قتل رسید. دستیار «برنادوت»، سرهنگ «سرو» نیز توسط تروریست های صهیونیست به قتل رسید.
▪ ۱۹۴۸:
در نوامبر این سال، روستاهای عرب نشین و مسیحی «ایگریت» و «بیریم» مورد حمله قرار گرفته و ویران گردیدند. در این حملات، غیرنظامیان بی دفاع بسیاری نیز از جمله زنان و کودکان جان باختند، در حالی که ساکنان عرب مسیحی آنها از روستای خود رانده شدند. به رغم احکام متعدد دادگاه ها، دولت اسرائیل کماکان از بازگشت آنها به روستاهایشان جلوگیری می کند.
▪ ۱۹۴۹-۱۹۴۸:
بدترین اقدامات یهودیان برای ایجاد جو رعب و وحشت هنگامی صورت پذیرفت که تروریست های صهیونیست که امروز «نیروهای دفاع اسرائیلی» خوانده می شوند، بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار فلسطینی را از سرزمین مادری خود- فلسطین- «ریشه کن» ساخته و بیرون راندند. از آن زمان، حق بازگشت نیز از این آوارگان سلب شده است. پس از بیرون راندن مردم فلسطینی، ارتش تروریست های صهیونیست صدها شهر و روستای عرب را با خاک یکسان کرد و بر ویرانه آنها، شهرک های صهیونیست نشین را بنا ساخت.

منبع: آلترانفو
ترجمه و تنظیم: مژگان نژند

منبع : روزنامه کیهان

مطالب مرتبط

ایهود باراک؛ طراح اصلی فاجعه غزه


ایهود باراک؛ طراح اصلی فاجعه غزه
«ایهود باراک» یعنی همان تروریست مدعی ضدتروریسم و همان ژنرال سابق و نخست وزیر شکست خورده پیشین اسرائیل که زمانی به یکباره ادعای صلح طلبی کرد، این بار نیز مثل همیشه کار را یکسره کرده و اعلام حضور می کند. باراک از ماه ها پیش در حال طراحی جزء به جزء حمله به غزه بود و به همین خاطر به مانند قبل با حیله گری دست به مانورهای فریب دهنده می زد. وزیر دفاع اسرائیل در همان حال که در هفته های پیش از سوی مخالفانش به بی توجهی نسبت به حملات موشکی غزه متهم می شد، در سکوت کامل در حال تهیه فهرستی از افراد حماس بود که در نظر داشت آنها را از بین ببرد. جالب آنکه آن هنگام که سران اسرائیل برای حمله به غزه همصدا شده بودند باراک به صراحت از خطرات این کار می گفت و آن کسانی را که در فکر این حمله بودند سرزنش می کرد. باراک طی همین هفته های اخیر آخرین نیرنگ خود را هم عرضه کرد؛ او در جلسه ۱۸ دسامبر دولت اسرائیل با وجود آنکه می دانست حمله به غزه از یک روز قبل آغاز شده است گزارشی از گام هایی که برای آینده در نظر گرفته شده، ارائه داد.
باراک در دوران ۳۶ ساله نظامیگری اش در بسیاری از عملیات های جنایتکارانه اسرائیل شرکت داشت و به مانند همین روزهای گذشته که در سکوت در حال طرح حمله به غزه بود، در آن دوران هم از استعداد عجیبی در نیرنگ بازی و حیله گری برخوردار بود. هم او بود که طرح آزادی گروگان های اسرائیلی هواپیمای ربوده شده سابنا در سال ۱۹۷۲ را ارائه کرد و به مرحله اجرا گذاشت. باراک در آن عملیات لباس سفیدی پوشید و در کسوت یک مکانیک به هواپیماربایان نزدیک شد و کار را تمام کرد. یک سال بعد در لباس زنانه به بیروت رفت تا کسانی را از پای در آورد که ادعا می شد عامل قتل ورزشکاران اسرائیلی در جریان بازی های المپیک مونیخ بوده اند. به گفته یکی از دوستان سیاسی اش باراک چیزی به عنوان ترس و البته رحم و شفقت را نمی شناسد. باراک در سال ۱۹۷۶ عملیات نجات مسافران هواپیمای ربوده شده ایرفرانس را نیز طراحی کرد؛ همان هواپیمایی که توسط ربایندگان به فرودگاه انتبه در کشور اوگاندا برده شده بود.
به عقیده بسیاری از کارشناسان حال بار دیگر ایهود باراک با نوعی اعتماد به نفس سربر می آورد و در صحنه حاضر می شود. به گفته همین کارشناسان او با سرعت برق قضاوت می کند و تصمیم می گیرد زیرا همیشه فکر می کند منطق خودش از منطق دیگران بهتر و قوی تر است. به همین خاطر است که باراک خود را سیاستمداری عادی و معمولی نمی داند. به عنوان مثال «دنیس راس» که در دوران بیل کلینتون به عنوان یکی از مهم ترین میانجی های امریکایی در بسیاری از مذاکرات صلح خاورمیانه از نزدیک شاهد رفتار باراک بوده است، عقیده دارد؛«او خود را قهرمان تصور می کند و همین تصور وی را پیش می برد.» یکی از دوستان باراک نیز می گوید وی دچار این توهم است که برای ماموریتی خاص در نظر گرفته شده است، او می خواهد به مانند چرچیل و بن گوریون همزمان نقش یک واعظ و رهبر را داشته باشد. باراک زمانی ادعا می کرد؛ «من آنچه را اسلافم موفق به انجام آن نشدند به انجام خواهم رساند یعنی صلح با سوریه، لبنان و فلسطین.» و البته هرگز در این موارد موفقیتی نداشت.
ایهود باراک که بسیاری از دوستان و همکاران نظامی اش از وی با لقب «ناپلئون» یاد می کنند، در سال ۱۹۹۱ به سمت فرمانده ستاد کل ارتش اسرائیل منصوب شد و از نظر تعداد مدال و نشان حتی امروز هم از همه نظامیان اسرائیلی برتری دارد. به عنوان مثال او تنها در یک نوبت به دلیل جنایت های بی شمارش پنج مدال گرفت. اما پس از خروج از ارتش در سال ۱۹۹۵ تا مدت ها میان تجارت و سیاست معلق بود. باراک با وجود آنکه جدایی از لباس نظامی برایش دشوار می آمد اما در همان سال ها اقدام به تاسیس یک شرکت سرمایه گذاری در واشنگتن کرد. اما یک سال و نیم بعد به دستور نخست وزیر وقت یعنی «اسحاق رابین» به اسرائیل بازگشت زیرا رابین می خواست از این ژنرال سابق یک وزیر بسازد. باراک به حزب کارگر پیوست و با جهشی عجیب قدم در عرصه سیاست گذاشت و مراحل ترقی را به سرعت طی کرد. در سال ۱۹۹۷ شیمون پرز را از رهبری این حزب کنار گذاشت و در سال ۱۹۹۹ و پس از پیروزی بر رقیبش یعنی «بنیامین نتانیاهو» به مقام نخست وزیری رسید و لاف زنانه وعده «فردایی نوین» را داد. باراک اگر چه در پایان دهه ۹۰ وانمود می کرد انرژی زیادی را برای حل مساله سوریه و فلسطین صرف می کند اما در اولین دورخیزش به عنوان سیاستمدار شکست سنگینی خورد. این ژنرال سابق هنوز تفاوت میان عرصه سیاست و نظام را درک نمی کرد و به همین دلیل بدون مذاکره با طرف مقابل اقدام به خروج نیروها از جنوب لبنان کرد و طولی نکشید که تبدیل به یک ژنرال شکست خورده شد.
نخست وزیر آن روزهای اسرائیل با عجله و جاه طلبی های ذاتی اش به کمپ دیوید رفت تا به ادعای خودش مناقشه با فلسطین را یک بار برای همیشه حل و فصل کند. باراک به نسبت اسلافش وانمود می کرد آمادگی بیشتری برای دادن امتیاز های بیشتر به فلسطینی ها دارد. به عنوان مثال ادعا می کرد حاضر است حق حاکمیت بر بخش قدیمی اورشلیم را به فلسطینی ها بدهد. اما رهبر باتجربه و کارکشته فلسطین یعنی یاسر عرفات به راحتی متوجه عدم صداقت و بی تجربگی رقیب شد و بدین ترتیب موجبات شکست ایهود باراک فراهم آمد. اما دلیل دیگر این شکست نیز همان بی تجربگی سیاسی باراک بود زیرا وی در حالی برای مذاکره با رهبر فلسطین به کمپ دیوید رفت که اکثریت پارلمان اسرائیل را در پشت سر خود نداشت. باراک که به شدت از این وضعیت دچار یأس شده بود به عنوان تنها راه برون رفت از این وضعیت در فکر تغییر روش افتاد. با این حال حتی زمانی که از سوی یاسر عرفات نیز چراغ سبزی دریافت کرد نتوانست از نظر سیاسی با کنست به مصالحه یی دست پیدا کند. بدین ترتیب بود که در وهله اول انگیزه اش را برای گفت وگو از دست داد و در وهله بعد اذعان کرد در سیستم بسته اسرائیل نمی تواند کاری از پیش ببرد و در آن عرصه بازیگر ناتوانی بیش نیست و دیگران از وی قدرت بیشتری دارند.
این وضعیت برای ژنرال سابقی که به شکست عادت نداشت بسیار ناگوار بود. بدین ترتیب حزب متبوع باراک در انتخابات تنها یک سوم آرا را از آن خود کرد و دولتش سقوط کرد. فلسطینی ها هم در این بین بر شدت حملات خود به اسرائیل افزودند.

وبگردی
نزولخواران تسبیح به دست و پینه بر پیشانی
نزولخواران تسبیح به دست و پینه بر پیشانی - حسام الدین آشنا، مشاور فرهنگی رییس جمهور نوشت: رئیس یکی از صندوق ها با اسلحه به بانک مرکزی می رفت و تهدید می کرد. او همچنین در توئیت دیگری یادآور شد: روحانی هزینه مبارزه بی امان با نزولخواران تسبیح به دست و پینه بر پیشانی را می دهد.
نفت‌کش در تهران منفجر شده بود!
نفت‌کش در تهران منفجر شده بود! - شرکتی که یک‌شبه می‌توان آن را در اوج تحریم به استاد پیر و از نفس افتاده ترافیک رییس دولت قبل سپرد و بعد از آن، ناگهان در آزمون و خطایی دیگر به جوانی میدان داد.
دماوند،بزرگترین کشتی جنگی ایران در حال از دست رفتن است!
دماوند،بزرگترین کشتی جنگی ایران در حال از دست رفتن است! - دو هفته پس از بروز حادثه برای ناوچه دماوند بزرگترین کشتی جنگی ایران در دریای خزر، رسانه‌های روسیه با تفسیر تصاویر منتشر شده اخیر از وضعیت این شناور مدعی شده‌اند که بخش‌های زیادی از دماوند که سه سال پیش به ناوگان شمال نیروی دریایی ایران اضافه شده به زیر آب رفته و شکستگی آشکاری در قسمت پد بالگرد آن مشاهده می‌شود.
افشای راز یک ازدواج عجیب!
افشای راز یک ازدواج عجیب! - دو سال بعد، اخبار رابطه عاشقانه همسرش با یک نوجوان، مانند یک سیلی بر صورت اوزیر بود. بویژه آنکه، دخترشان لورنس، همکلاسی ماکرون بود.
تصاویر: ضرب و شتم چند روحانی توسط جوانی در قم
تصاویر: ضرب و شتم چند روحانی توسط جوانی در قم - یک جوان در حوالی چهارراه بیمارستان قم به چند روحانی حمله کرد و دو تن از آنها را زخمی کرد به گفته شاهدان ضارب یک خودرو را نیز به آتش کشید و متواری شد.
فیلم دیدنی از لحظه دستگیری باند سارقان مسلح/ شلیک پلیس به سمت سارقان
فیلم دیدنی از لحظه دستگیری باند سارقان مسلح/ شلیک پلیس به سمت سارقان - باند چهار نفره سارقان مسلح که قصد داشتند امروز از یک طلافروشی در یافت‌آباد سرقت کنند، ساعت 10 صبح امروز در یک عملیات غافلگیرانه توسط ماموران پلیس دستگیر شدند.
فیلم/ افشای پشت پرده کاسبی با خون ایرانیان
فیلم/ افشای پشت پرده کاسبی با خون ایرانیان - رئیس سازمان انتقال خون و مسئول سابق امور کارکنان شرکت پالایش و پژوهش خون با حضور مقابل دوربین فارس از برخی تخلفات در زمینه پلاسمای خون پرده برداشتند.
سلطان حاشیه از عکس مادرزنش رونمایی کرد!
سلطان حاشیه از عکس مادرزنش رونمایی کرد! - محسن افشانی بازیگر سینما و تلویزیون از جدیدترین عکس حاشیه ای خود با مادر زنش رونمایی کرد.
عباس عبدی به سردارسلیمانی : جانفشانی‌ها تبدیل به سرمایه ملی نشده‌اند
عباس عبدی به سردارسلیمانی : جانفشانی‌ها تبدیل به سرمایه ملی نشده‌اند - یکی از موارد پیش‌آمده در این اعتراضات آتش‌زدن پرچم کشور بود که واکنش و تاسف بسیاری را برانگیخت؛ به طوری که مقام رهبری نیز به آن اشاره کردند. در آخرین واکنش‌ها...
ابعاد حقوقی جدال علی مطهری با آستان قدس
ابعاد حقوقی جدال علی مطهری با آستان قدس - 38 شرکت که جزء بزرگترین کارتل های اقتصادی کشور هستند، متعلق به آستان قدس است. بنابراین آستان قدس کنونی، آستان قدسی نیست که حضرت امام در نامه خود از آن سخن گفته‌اند.
مقایسه بودجه مراکز حوزوی با دانشگاه ها
مقایسه بودجه مراکز حوزوی با دانشگاه ها - به‌جز وزارت ارشاد، هیچ‌یک از این 40 ارگان و نهاد در قبال میلیاردها تومان بودجه‌هایی که دریافت می‌دارند پاسخگو نبوده نیستند.
ویدئویی از لحظات اولیه برخورد کشتی چینی با نفتکش سانچی و انفجار
ویدئویی از لحظات اولیه برخورد کشتی چینی با نفتکش سانچی و انفجار - ویدئویی از لحظات اولیه برخورد کشتی چینی با نفتکش سانچی و انفجار
فیلم/ گریه شدید وزیر کار در گفت‌و‌گوی تلفنی با خانواده خدمه نفتکش «سانچی»
فیلم/ گریه شدید وزیر کار در گفت‌و‌گوی تلفنی با خانواده خدمه نفتکش «سانچی» - علی ربیعی وزیر کار، رفاه و امور اجتماعی در گفت‌وگوی تلفنی با خانواده یکی از خدمه نفتکش «سانچی» اظهار همدردی کرد.
تصاویر هولناک از آخرین لحظات کشتی سانچی
تصاویر هولناک از آخرین لحظات کشتی سانچی - توقف عملیات خنک سازی و مهار آتش در شب گذشته، موجب رسیدن آتش به مخازن سمت چپ کشتی و انفجارهای شدید صبح امروز شد که در نهایت پس از چند ساعت به غرق شدن کامل نفتکش ایرانی انجامید.
عکس خواستگاری کریم انصاریفرد از دختر یونانی با زمرد گرانقیمت
عکس خواستگاری کریم انصاریفرد از دختر یونانی با زمرد گرانقیمت - رسانه های مطرح یونانی با انتشار تصاویری از رابطه عاطفی ملی پوش ایرانی باشگاه المپیاکوس با یک میلیاردر یونانی - آمریکایی پرده برداشتند و مدعی شدند این دو تصمیم خود را برای ازدواج قطعی کرده اند.
چرا حداد و ولایتی بیشتر از 50 شغل دارند؟
چرا حداد و ولایتی بیشتر از 50 شغل دارند؟ - بخشی از تکثر مسئولیت های بعضی چهره‌های سیاسی به بی‌اعتمادی نظام به افراد کارآمد برمی‌گردد و علت دیگر این موضوع، اعتماد غیرمعقول به این افراد است. با این حال این افراد هرچقدر هم که توانمند باشند، از نظر روان شناسی و انسان شناسی در بخشی از مسئولیت های خود ناموفقند.
فیلم نابغه ۱۰ ساله‌ طراح خودرو / قبلی هم انرژی هسته ای کشف کرده بود!
فیلم نابغه ۱۰ ساله‌ طراح خودرو / قبلی هم انرژی هسته ای کشف کرده بود! - فیلم - حسین عطایی ۱۰ سال دارد و در حوزه طراحی مفهومی خودرو فعالیت می کند. او ۶ اختراع ثبت شده دارد، مدرسه نمی رود و از دو شرکت تسلا و ولوو دعوت به همکاری شده است. او مشاور رییس سازمان برنامه و بودجه است. گفتگوی رضا رشیدپور با نابغه ١٠ساله طراحی خودرو را اینجا ببینید.
تست تصادف سمند در انگلیس / فقط با سرعت 50 کیلومتر در ساعت !
تست تصادف سمند در انگلیس / فقط با سرعت 50 کیلومتر در ساعت ! - تست برخورد جلوی خودرو با سرعت 50 کیلومتر در ساعت برای سمند TU5 ، توسط یکی از سازمانهای معتبر ارزیابی خودرو در انگلستان صورت گرفت.
فیلم جنجالی از حجت الاسلام قاسمیان در کرمانشاه
فیلم جنجالی از حجت الاسلام قاسمیان در کرمانشاه - این فیلم حواشی زیادی را در فضای مجازی به همراه داشته است.
پربازدیدها