چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ / Wednesday, 18 October, 2017

نشانه های پیری و احتضار رژیم صهیونیستی


نشانه های پیری و احتضار رژیم صهیونیستی
۱۴ مه ۲۰۰۸ برابر با بیست وپنجم اردیبهشت ،۱۳۸۷ شصتمین سال تشکیل رژیم جعلی اسرائیل در سرزمین مقدس فلسطین و اشغال این کشور بود. در همین راستا مسئولان رژیم صهیونیستی با دعوت از برخی رؤسای کشورها و شخصیت های سیاسی جهان، سعی نمودند جشن شصتمین سال تأسیس دولت صهیونیستی را برپا نمایند تا از رهگذر آن، از یک سو شکست های متحمل شده در برابر مقاومت اسلامی لبنان و فلسطین را تحت الشعاع قرار داده و از سویی دیگر سرپوشی بر مشکلات و چالش های درونی خود نهاده باشند. در میان هیاهوی ناشی از جشن مذکور یک واقعیت بیش از پیش نمایان شد و آن، فرا رسیدن دوران پیری رژیم جعلی اسرائیل و ظهور علائم احتضار آن می باشد.
در این نوشتار ضمن بررسی روند شکل گیری و ظهور این غده سرطانی، به عوامل افول آن پرداخته می شود.
● پیروزی انقلاب اسلامی ایران، آغازی بر یک پایان
رژیم اشغالگر قدس که سعی داشت از طریق فرایند سازش مصر با خود و قرارداد «کمپ دیوید» وارد ژئوپلتیک منطقه شده و موجودیت خود را رسماً به کشورهای عربی تحمیل کند، با پیروزی انقلاب اسلامی در ایران به یکباره در برابر تحولات پیش بینی نشده و شگرفی قرار گرفت. این تحولات عبارت بودند از:
۱) سقوط پایگاه منطقه ای آمریکا و غرب در ایران که ایفاگر نقش چکش تعادل امنیتی و نظامی برای اسرائیل در عقبه اعراب بود.
۲) انقلاب اسلامی باعث بازیابی هویت دینی مسلمانان و شکل گیری بیداری اسلام در منطقه شد.
۳) انقلاب اسلامی آرمان «آزادی قدس» را که یک آرمان عربی و در حال استحاله شدن بود، به آرمانی اسلامی و مورد توجه مسلمانان تبدیل کرد.
● آغاز دوران افول رژیم صهیونیستی
پیروزی انقلاب اسلامی و بازیابی هویت دینی، توسعه طلبی و قدرت یابی اسرائیل را مهار کرد و دوران توقف و ایستایی این رژیم جعلی آغاز شد. «بیداری اسلامی» بسیار فراتر از «ناسیونالیسم عربی» عمل کرد و بسیج نیروها را برای عملیاتی کردن رهیافت مقاومت اسلامی امکان پذیر ساخت. شکل گیری نوین مقاومت اسلامی و مهار قدرت طلبی رژیم صهیونیستی از یک سو و وارد آمدن ضربات پی در پی به پیکره این رژیم از سوی دیگر، گفتمان «حفظ محور» و «پساصهیونیسم» را در اسرائیل به منصه ظهور رسانید. گفتمان مذکور برخلاف آرمان های صهیونیسم که بر تقدس سرزمین های باستانی شرق بیت المقدس و کرانه باختری و الحاق آنان به اسرائیل تأکید داشت و آنها را زادگاه دو قوم کهن یهودی یعنی «یهودا» و «سامرا» می دانست، بر عقب نشینی نیروهای رژیم صهیونیستی از سرزمین های اشغالی و واگذاری کرانه باختری به فلسطینی ها اصرار ورزید. شکل گیری گفتمان «حفظ محور» و «پساصهیونیسم» چالش بزرگی را در درون رژیم صهیونیستی به وجود آورد. به گونه ای که در رقابت های انتخاباتی سال ۱۹۹۲ «اسحاق رابین» تأکید کرد که هرگز نمی گذارد بر سر «یهودا» و «سامرا» (کرانه باختری) معامله صورت پذیرد. در همین راستا «شیمون پرز» تصریح کرد: «ما اسرائیلی ها مردمان همیشه غمگینی هستیم. اکنون در حالی که در آن سوی مرزها، مردم لبنان جشن گرفته و شادمان پیروزی هستند، ما سوگوار شکست هستیم.» دوران افول رژیم نژادپرست اسرائیل سیر صعودی خود را طی کرد و ابتدا در سال ۲۰۰۴ اسرای لبنانی و فلسطینی با چند جسد اسرائیلی مبادله شدند که این موضوع یک موفقیت بزرگ برای حزب الله و رهبری آن بود و سپس در سال ۲۰۰۵ صهیونیست ها مجبور به عقب نشینی یک طرفه از غزه شدند.
● تدارک جنگ بزرگ
افراطیون صهیونیست که عملکرد گفتمان «حفظ محور» و «پساصهیونیسم» را بر نمی تابیدند و بشدت نگران قدرتمند شدن مقاومت اسلامی در لبنان و سرزمین های اشغالی بودند، پس از به قدرت رسیدن حماس در غزه در سال ۲۰۰۶ درصدد تدارک جنگ بزرگ برآمدند.
آنان با استفاده از قدرت تصمیم سازی لابی صهیونیسم در آمریکا و مجامع بین المللی، مقدمات اقدام نظامی سنگین علیه مقاومت اسلامی فلسطین و لبنان را فراهم کردند تا از یک سو گفتمان «پساصهیونیسم» را به عنوان یک چالش درونی مهار کرده و از سوی دیگر با از بین بردن مقاومت اسلامی، از افول بیشتر جلوگیری کرده و بازگشت مجدد به آرمان گرایی صهیونیسم و قدرت یابی اسرائیل را عملیاتی کنند. عقب نشینی اسرائیل از جنوب لبنان در سال ۲۰۰۰ را می توان یکی از نقاط عطف دوران افول رژیم صهیونیستی ذکر کرد.
● آغاز دوران پیری و احتضار رژیم صهیونیستی
عملیات پیشدستانه مقاومت اسلامی لبنان و فلسطین، برنامه ریزی افراطیون صهیونیست و لابی پرقدرت و بانفوذ صهیونیست را دچار اختلاف و از هم پاشیدگی کرد. جنگ ژوئیه ،۲۰۰۶ ششمین جنگ رژیم صهیونیستی بود و بر خلاف جنگ های گذشته (۱۹۴۸ ، ۱۹۵۶ ، ۱۹۶۷ و ۱۹۸۲) که اسرائیل ابتکار عمل، تعیین زمان، آغاز و پایان جنگ را در اختیار داشت، در جنگ ۲۰۰۶ ابتکار عمل در اختیار رژیم اشغالگر قدس نبود و میدان جنگ را هم او تعیین نمی کرد. شکست سنگین اسرائیل در جنگ ۳۳ روزه حقایق بی شماری را اثبات کرد که یکی از آنها آغاز دوران پیری و احتضار رژیم صهیونیستی می باشد. در حال حاضر علایم زیادی مبنی بر آغاز دوران پیری و احتضار اسرائیل وجود دارد که در زیر به بخشی از آنها به صورت اختصار اشاره می شود:
۱) از بین رفتن تابوی شکست ناپذیری اسرائیل: ارتش تا دندان مسلح اسرائیل که تا پیش از جنگ ۳۳ روزه در تمام جنگ های کلاسیک برتری کامل خود را بر اعراب تحمیل کرده بود، در برابر رزمندگان حزب الله شکست را پذیرا شد و به تعبیر خود صهیونیست ها، کرامت خود را از دست داد. این مسئله جایگاه ارتش در جامعه یهود را زیر سؤال برد، تا حدی که بخشی از جوانان یهودی برای فرار از خدمت سربازی به مدارس «یشیف» (مذهبی) می روند. شکسته شدن هیمنه ارتش اسرائیل، جایگاه و نقش ارتش در ساختار قدرت را نیز بشدت تضعیف کرد، به گونه ای که روند مذکور به قدرت یافتن بیش از پیش غیر نظامیان انجامیده است.
۲) از بین رفتن میل به جنگ در رژیم صهیونیستی: برتری مطلق نظامی - تسلیحاتی و ایجاد بازدارندگی در قبال هرگونه تهدید، یکی از اصول اساسی در مبانی نظامی رژیم جعلی اسرائیل می باشد. اصل مذکور دو دستاورد مهم را تا پیش از این برای رژیم صهیونیستی به همراه داشت: ایجاد حس امنیت در سرزمین های اشغالی و دیگری ایجاد چشم انداز مطمئن برای مهاجران صهیونیست به اسرائیل. شکست در جنگ ۳۳ روزه از یک سو، برتری نظامی و تسلیحاتی و ایجاد بازدارندگی در برابر تهدیدات را از بین برد و از سوی دیگر میل به جنگ را در رژیم صهیونیستی بشدت کاهش داد. بر این اساس می توان پیش بینی کرد که رژیم جعلی اسرائیل امکان و توانایی ترمیم این نقیصه را نخواهد داشت که این مهم دلیل روشنی بر آغاز دوران پیری و احتضار رژیم مذکور می باشد. در این راستا، «ایهود باراک» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در گفت و گو با روزنامه «یدیعوت آحارنوت» تصریح می کند: «باید جلوی بروز جنگ جدید را گرفت. چون طرف مقابل اعم از حزب الله و حماس و ایران به ضعف ما در جبهه داخلی پی برده و می توانند به ما ضربه بزنند.»
۳) عدول از ویژگی های ایدئولوژی صهیونیسم: یکی از شواهد و قرائن پیری اسرائیل، عدول این رژیم از ویژگی ها و بنیان های صهیونیسم می باشد. تأکید بر تقدس سرزمین های مورد ادعای صهیونیست ها، تأکید بر استراتژی حمله پیش دستانه و تحمیل کردن دفاع در درون مرزهای دشمن، اجتناب از دادن هرگونه امتیاز به دشمن بویژه اعراب، تقدیس دولت اسرائیل به عنوان تنها دولت یهودی جهان که وظیفه حمایت از یهودیان سراسر جهان را برعهده دارد و ... در واقع بخشی از بنیان ها و مبانی صهیونیسم می باشد. در این راستا می توان به موضوع پذیرش اعراب به عنوان همسایگان دائمی اسرائیل و مخالفت یهودیان با «ایده اسرائیل منجی یهودیان جهان» اشاره کرد.
۴) ظهور ایده اسرائیل امن: ظهور ایده ایجاد مرزهای امن و اسرائیل امن برای شهروندان در واقع ناظر بر عدول از ایده اسرائیل بزرگ با مرزهای نامحدود می باشد. این موضوع از یک سو مؤید ایجاد چالش بین صهیونیست های افراطی و سکولار می باشد. و از سوی دیگر ظهور پیری و ناتوانی این رژیم را تأیید می کند در این رابطه می توان به انتخاب «اولمرت» به عنوان نخست وزیر این رژیم استناد کرد که خواهان عقب نشینی از کرانه باختری است.
۵) کاهش عمق استراتژیک اسرائیل: عقب نشینی از جنوب لبنان و غزه عمق استراتژیک این رژیم جعلی را بشدت کاهش داده و آسیب پذیری های آن را نیز فزونی بخشیده است. این روند در حالی اتفاق افتاد که عقب نشینی اسرائیل از مناطق یاد شده از روی اجبار صورت گرفته است. در این ارتباط می توان به آسیب پذیری شدید رژیم صهیونیستی در برابر موشک های برد کوتاه از جمله «کاتیوشا» اشاره کرد که سیستم ضد موشکی «آرو» قادر به شناسایی رهگیری و مقابله با آنها نمی باشد.
۶) توسل به نیروهای خارجی برای حفظ امنیت: رژیم صهیونیستی در پایان جنگ ۳۳ روزه مجبور شد برای حفظ امنیت خود به جای اعتماد به ارتش اسرائیل، به نیروهای خارجی متوسل شد که این موضوع در گذشته مسبوق به سابقه نبوده است.
۷) کوچ معکوس: یکی دیگر از نشانه های پیری و احتضار این رژیم، کوچ معکوس می باشد که ناشی از ناامنی روانی و عدم احساس امنیت در سراسر فلسطین اشغالی است.
۸) متزلزل شدن مثلث بقا: بقای رژیم صهیونیستی همواره در گرو وجود سه ضلعی میلیتاریسم، حمایت آمریکا و غرب و قدرت اقتصادی بوده است. شکست رژیم صهیونیستی در جنگ ۳۳ روزه و همچنین ناتوانی این رژیم در مقابله با مقاومت اسلامی فلسطین ارکان مثلث بقا را دچار تزلزل کرده است. البته علائم و نشانه های دیگری مبنی بر آغاز دوران پیری رژیم صهیونیستی و احتضار آن نیز وجود دارد که برای جلوگیری از طولانی شدن مطلب از ذکر آنها صرف نظر می شود و تنها در پایان بحث به نوشتاری از روزنامه «یدیعوت آحارنوت» اشاره می شود که در یکی از شماره های اخیر خود نوشت: «به احتمال قوی اعضای حزب الله با پیروزی در انتخابات پارلمانی آینده حاکمیت لبنان را تحت نفوذ قرار خواهند داد و ما چون هیچ متحد کارآمدی نداریم، توان هیچ اقدامی را نخواهیم داشت. تحولات چند روز اخیر لبنان این مسئله را در اذهان تحلیلگران تداعی می کند که زمان تسلط ایران بر مرزهای شمالی اسرائیل فرا رسیده و ما باید این مسئله را بپذیریم.»

رضا سراج

منبع : روزنامه ایران

مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
اتومبیلرانی , سوانح و سوختگی , گروه آزمایشی هنر , 800 دستگاه , سرمربی تیم والیبال بانوان قم , قتل کودک 4 ساله , منجلاب , فرود گاه , دادستان آبادان , جاذبه های تاریخی , حفاری اهواز , خون آلود , پایتخت بوسنی و هرزگوین , دوقلوی همسان , آیت الله شهید مدرس , فرانک آرنروس , موزه تاریخی , اولویت آموزشی , ارائه دهنده سرویس اینترنت , صحار , ابرطوفان , شعبه رسیدگی به جرایم متخلفان آثار سمعی و بصری , پارک ملی دز , دستکش زنانه , بوتادین , نماینده پیشین آمریکا در سازمان ملل , کلیپ های دروغین , مهنوش مشیری , هادی غفاری , علیجان میرشکار , دانشنامه امام رضا (ع) , سوپ سبز , ورزش دانشگاهی , دومیلیون , نورمحمد تربتی نژاد , بارنامه , الیزابت باتوری , جبران خسارت , جمعه های انتظار , حجت الله کوشا , آبگرم , سریع افساد , صدور روادید ایران , خرید خوب , توسعه صنعتی , مشاغل خدماتی , دامدارن , نجات ماد باردار , نروریستی , هیات تحریرالشام ,

برخی از مطالبی که کاربران هم اکنون در حال خواندن آن هستند
واژنیت , استعمال افعال در جمله به طریق تازه , مرا تو جان عزیزی و یار محترمی , چرخش داخلی استخوان بازو , روابط بین محصولات کشاورزی , ایفاء نقش نمایشی , نو بودن , اسباب‌بازى مناسب , از من جدا مشو که توام نور دیده‌ای , تقسیمات کشوری , ای لولیان ای لولیان یک لولیی دیوانه شد , یافته‌های آزمایشگاهی , جدول درمان ضدٌ باکتری , کارسینوم کیسه صفرا , تل تیموریان، روستای كوشك، شیراز (هزاره دوم قبل از میلاد) , ۱۸۶۸ م. عضویت ایران در اتحادیه بین‌المللی تلگراف , سدیم سالیسیلات - SODIUM SALICYLATE , یبوست , ماده ۱۸ , بالانتیدیوموز Balantidiumosis ,

برخی منابع مهم خبری
setarehnews.ir ستاره‌ها , pcparsi.com پی سی پارسی , asreazadi.com عصر آزادی , funpatogh.com فان پاتوق , teyf.ir طیف , rahemardomnews.com راه مردم , sabernews.com صابرنیوز , yjc.ir باشگاه خبرنگاران , indexiran.ir ایندکس ایران , unp.ir اخبار دانشگاهی , boursenews.ir بورس نیوز , itanalyze.com آی تی آنالیز , nay.ir نی , tejaratnews.com تجارت , iranvij.ir ایران ویج , gsm.ir جی اس ام , home.abrarnews.com روزنامه ابرار , mehrpress.com مهرپرس , farsnews.ir خبرگزاری فارس , javanonline.ir روزنامه جوان , simafilm.ir سیما فیلم , namehnews.ir نامه نیوز , citypress.ir شهرداری تهران , panevesht.com پانوشت , tadbirvaomid.ir تدبیر و امید , wafa.ir وفا , rasanehiran.com رسانه ایران , dolatema.com دولت ما , peymane.ir پیمانه , pariyana.com پریانا ,

بازرگانی موسایی باغستانی  ◊  09125436383-07633676575
وبگردی
رفتار نامناسب قرائتی در یک برنامه زنده
رفتار نامناسب قرائتی در یک برنامه زنده - سن و سال كه بالا برود حوصله آدم كمتر مي شود. در پخش مستقيم هم اقتضائات و شرايطي است كه آقاي قرائتي به آن عادت ندارد. در همين ويدئو هم ايشان مي گويد دوربين را نگه داريد! يعني كاملا واضح است كه ايشان تصور مي كرده در يك برنامه ضبطي سخنراني مي كند!
خودروهای بی کیفیت اینگونه تولید میشوند
خودروهای بی کیفیت اینگونه تولید میشوند - کارخانه ایران خودروی مشهد در۶۰کیلومتری جاده مشهد به نیشابور و در منطقه‌ای به نام شهر جدید بینالود قرار دارد. این کارخانه دارای خطوط تولید بدنه، رنگ، تزئینات و تکمیل کاری است و در زمینی به مساحت ۷۳۰هکتار با هدف تولید۱۰۰هزار دستگاه خودروی سواری در سال ۱۳۸۷ آغاز بکار کرده است.
حمله خانم نماینده با پایه میکروفن به معاون استاندار
حمله خانم نماینده با پایه میکروفن به معاون استاندار - هاجر چنارانی نماینده نیشابور سخنرانی معاون استاندار خراسان رضوی را بخاطر استفاده سهوی از کلمه خراسان غربی در سخنرانی گذشته به هم زد.
تیزر تبلیغاتی بهنوش بختاری که قاسم‌خانی را به بیمارستان فرستاد.
تیزر تبلیغاتی بهنوش بختاری که قاسم‌خانی را به بیمارستان فرستاد. - مهراب قاسم‌خانی به دلیل خنده زیاد به این تیزرتبلیغاتی (عطر میثم) راهی بیمارستان شده بود
"اسیدپاشی اصفهان" هم‌چنان "معما"
"اسیدپاشی اصفهان" هم‌چنان "معما" - این اظهارات رییس پلیس آگاهی مسیر عجیب خود را ادامه داد تا به اینجا رسید که توپ عدم دستگیری اسیدپاش را به زمین رسانه‌ها انداخت. او گفت: "این در شرایطی بود که این فرد در شرایط زمانی آن موقع به‌دنبال حساسیت بالایی که در رسانه‌ها و جامعه ایجاد شد، در نیمه راه، از ادامه مسیرش منصرف شد."
حاشیه های مراسم ختم داود احمدی‌نژاد
حاشیه های مراسم ختم داود احمدی‌نژاد - مراسم ترحیم مرحوم داود احمدی‌نژاد برادر رئیس جمهور سابق کشورمان عصر دیروز در مسجد امام خمینی(ره) شهرک شهید محلاتی برگزار شد.
دختر شطرنج‌باز ایرانی به تیم ملی آمریکا پیوست
دختر شطرنج‌باز ایرانی به تیم ملی آمریکا پیوست - دختر شطرنج‌باز ایرانی که به دلیل حضور بدون حجاب در رقابت‌های بین‌المللی از تیم ایران اخراج شد، به تیم ملی آمریکا پیوست.
میلیاردر ایرانی بار دیگر خودرویBMW خود را به آتش کشید
میلیاردر ایرانی بار دیگر خودرویBMW خود را به آتش کشید - فیلم / آقا این ماشینو بفروش یک پراید بخر راحت شو.
ازدواج قربانی اسید پاشی اصفهان
ازدواج قربانی اسید پاشی اصفهان - مرضیه ابراهیمی در جریان اسیدپاشی یکی از قرنیه‌هایش را از دست داد و بدنش نیز به‌ شدت آسیب دید و یک قسمت از سرش سوراخ شد.
مشاهده زندگی جدید خانم رهنما فعلآ بلامانع است / عکس
مشاهده زندگی جدید خانم رهنما فعلآ بلامانع است / عکس - عقد «بهاره رهنما» و همسرش در حرم امام رضا (ع)
تصاویر ازدواج مجدد بهاره رهنما
تصاویر ازدواج مجدد بهاره رهنما - بهاره رهنما که بیشتر کارهای او با مضمون ظنز و کمدی است . روز شنیه 4 شهریور با امیر خسرو عباسی ازدواج کرد.
فیلم حضور تینا آخوندتبار در مسابقات بوکس!
فیلم حضور تینا آخوندتبار در مسابقات بوکس! - این بازیگر ایرانی که مدتهاست خبری از حضور او در عرصه هنر نیست برای اولین بار مقابل حریف چینی مسابقه داد.
جشن تولد ۶۰ سالگی مهرانه مهین‌ترابی
جشن تولد ۶۰ سالگی مهرانه مهین‌ترابی - جمعه ۲۰ مرداد بیست و پنجمین مراسم «تولد ماه» به مناسبت سالروز تولد مهرانه مهین‌ترابی، بازیگر سینما و تلویزیون، با حضور جمعی از هنرمندان در موزه هنرهای دینی برگزار شد.
حرکات عجیب احمدی  نژاد هنگام تعریف خاطرات بقایی از زندان!
حرکات عجیب احمدی نژاد هنگام تعریف خاطرات بقایی از زندان! - حرکات عجیب احمدی نژاد هنگام تعریف خاطرات حمید بقایی از دوران زندان کوتاه مدتش
    پربازدیدها