شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ / Saturday, 24 February, 2018

رمز موفقیت در زندگی چیست؟


رمز موفقیت در زندگی چیست؟
هر توفیق بزرگی ایجاب می‌کند که مسئولیت‌پذیر باشید. در تحلیل نهایی، صفت مشترک همه آدم‌های موفق، توانایی در قبول مسئولیت است.
موفقیت در زندگی لازمه داشتن دانش بالا، ثروت زیاد، قدرت و مقام اجتماعی نیست، بلکه موفقیت یعنی خود باشیم، نه دیگری. موفقیت یعنی شناخت ارجحیت‌های زندگی و عملکرد براساس آن. موفقیت یعنی ساختن امروز برای فردایی بهتر. موفقیت، تجهیز امروز خود برای فردای پربار است. موفقیت در زندگی به عوامل مختلفی بستگی دارد.
۱) ایمان به موفقیت
کسی می‌تواند به موفقیت برسد که خواهان آن باشد و در وجود خود توان رسیدن به آن را بیابد و خودش را لایق رسیدن به موفقیت بداند و نسبت به تحقق آن امیدوار باشد. این امر نیاز به روی آوردن به افکار مثبت و طرد افکار منفی دارد.
۲) تصمیم و قاطعیت
یکی از رموز موفقیت مردان بزرگ، اراده قوی و عزم راسخ آنها بوده است. کسانی که از میان موانع و مشکلات بگذرند و از تندباد حوادث به سلامتی عبور کنند به اهداف متعالی خود خواهند رسید. چه بسا افرادی که از امکانات خوبی برخوردارند ولی به دلیل سستی اراده و عدم اعتماد به نفس و عدم قاطعیت در امور، از اتخاذ تصمیم باز مانده و به رکود و شکست تن داده‌اند و چه بسا افرادی که با وجود امکانات کم و شرایط سخت، باعزمی راسخ و اعتماد به نفس به قله‌های رفیع موفقیت نایل گشته‌اند.
۳) پشتکار و استقامت
پیروزی و موفقیت از آن کسانی است که در عرصه پیکار زندگی تسلیم موانع نشده و با صبر و شکیبایی به راه خود ادامه داده‌اند. می‌گویند یک دانش‌آموز چینی که در رشته تحصیلی خود پیشرفتی به دست نیاورده بود از شدت یاس و ناامیدی کتاب‌هایش را جمع کرد و دور انداخت. در همان لحظه مشاهده کرد که زنی مستمند قطعه فلزی را با سختی سوهان می‌زند تا از آن سوزنی درست کند. مشاهده این صحنه به او درسی آموزنده آموخت. او تصمیم گرفت به کلاس درس برگردد و به هر قیمتی هست با قاطعیت تمام به ادامه تحصیل خود بپردازد. او در سایه شکیبایی در ردیف دانشمندان شهیر عصر خود قرار گرفت.
۴) خودشناسی
یکی از راه‌های رسیدن به موفقیت، خودشناسی است. منظور از خودشناسی، شناسایی ذوق و استعداد و توانایی‌هاست. از ادیسون پرسیدند: چرا اغلب جوانان موفق نمی‌شوند؟ گفت: برای این‌که راه خود را نمی‌شناسند و در جاده دیگری گام بر می‌دارند.
یکی از دلایل شکست بعضی از جوانان، در نظر نگرفتن علاقه و ذوق شخصی است. مثلا شخصی به درس علاقه ندارد ولی به کارهای هنری یا فنی علاقه‌مند است. با این حال با اکراه و اجبار و یا متاثر شدن از دیگران به تحصیل می‌پردازد. بدیهی است در این صورت توفیق نمی‌‌یابد.
● راز موفقیت میلیونرها
افراد ثروتمند و میلیونر خودساخته، باهوش‌تر و برتر از شما نیستند. اما آنها از یک سری اسرار ویژه برای ثروتمند شدن بهره گرفته‌اند که شما نیز می‌توانید با پیروی از آنها حداقل کسب و کار خود را رونق بخشید.
۱) رویاهای بزرگی در سر داشته باشید. افکار بزرگ، زندگی شما را متحول خواهد کرد.
۲) یک تصویر خاص از مقصد خود در ذهنتان ترسیم کنید. هر اندازه این تصویر مشخص‌تر و خاص‌تر باشد، امکان دستیابی شما به آن بیشتر خواهد بود.
۳) به گونه‌ای رفتار کنید که گویی شما مالک کسب و کارتان می‌باشید. ولو آنکه برای شخص و شرکت دیگری کار می‌کنید. این نگرش شما بذرهای موفقیت و استقلال شغلی را در سرنوشت شما خواهد کاشت.
۴) شغل خود را دوست داشته باشید. چنانچه به آن علاقه‌مند نمی‌باشید، آن را رها کنید. با «نه» گفتن به شغلی که تنها برای پول آن را انجام می‌دهید، شغل دلخواه خود را همچون آهن‌ربا جذب خواهید کرد.
۵) یک گروه خوشفکر تشکیل دهید. با افرادی که متعهد به ایجاد یک شغل بزرگ هستند جلسه بگذارید. اندیشه‌ها و ایده‌های خود را با یکدیگر مطرح کنید و از یکدیگر پشتیبانی کنید.
۶) همواره ضوابط اخلاق کاری را رعایت کنید.
۷) پیشرفت و بهبودی دائم و بی‌وقفه در شغل خود را سرلوحه اعمال خود قرار دهید. همیشه به علم خود بیفزایید.
۸) به شغل خود به عنوان یک خدمت‌رسان بنگرید. یاری رساندن به دیگران کسب و کار شما را رونق خواهد بخشید.
۹) از تمام جزییات و ریزه‌کاری‌های شغل خود آگاهی یابید. این پیشه شماست.
۱۰) مترصد فرصت‌ها باشید. هر لحظه ممکن است بر در شما بکوبد. آیا شما آماده هستید؟
۱۱) تناسب اندام خود را حفظ کنید. ذهن توانمند، جسم نیرومندی پدید می‌آورد. بدن ضعیف معلول ذهن ضعیف است. سلامت جسمانی و روانی شما اساس موفقیت شما در زندگی است.
۱۲) زندگی خود را اولویت‌بندی کنید و ابتدا کارهای مهم‌تر را به انجام رسانید.
۱۳) پیش از آنچه مشتری انتظار دارد به وی خدمت ارائه دهید. این عمل اعتمادسازی کرده و مشتریان شما را افزایش می‌دهد.
۱۴) فرد منضبطی باشید. زندگی خود را از فعالیت‌ها و افرادی که موجبات پیشرفت شما را فراهم می‌آورند، پر کنید. فعالیت‌هایی که بر زندگی شما اثر منفی می‌گذارند را از خود دور سازید.
۱۵) نخستین قانون متمولان پس‌انداز است. این را هیچ‌گاه فراموش نکنید.
۱۶) هر از چند گاهی تنهایی را تجربه کنید. در زمان تنهایی به ندای درون و اندیشه‌های ذهن خود گوش فرا دهید و برنامه‌ریزی‌های خلاقانه کنید.
۱۷) به سوی برتری گام بردارید. بهترین را ارج دهید و به کمتر از آن قانع نباشید.
۱۸) صداقت و درستکاری بهترین سیاست است. خود و خواسته‌های خود را بشناسید و آنها را همیشه صادقانه بیان دارید.
۱۹) در روند تصمیم‌گیری سریع عمل کرده و در تغییر آنها کند و آهسته باشید.
۲۰) شکست گزینه شما نخواهد بود. تمام افکار شما باید بر موفقیت متمرکز باشد، شما باید موفق گردید.
۲۱) در دستیابی به اهدافتان مصمم باشید. پافشاری سرسختانه اعتماد به نفس شما را تقویت کرده و شما را به پیروزی نهایی نزدیک می‌کند.
۲۲) برخلاف جریان آب شنا کنید. هیچ‌گاه از ایده‌ها، عقاید و رویکردهای نو نهراسید.
۲۳) به روی فرصت‌ها تمرکز کنید ، نه به روی موانع.
۲۴) سه عنصر ترس، پشت‌گوش‌اندازی و تنبلی را از زندگی خود بیرون اندازید.
۲۵) به خاطر داشته باشید اغلب افرادی که در کنار شما زندگی می‌کنند از پیشرفت و ثروتمند شدن شما خشنود نخواهند شد و ممکن است در این مسیر مرتبا شما را از دستیابی به اهدافتان دلسرد سازند. تنها به اهداف خود بیندیشید و آنها را نادیده بگیرید.
۲۶) یاد بگیرید خودخواه باشید. خودخواهی به معنی نادیده گرفتن حقوق دیگران نیست. بلکه به مفهوم ارج نهادن به خواسته‌ها و آرزوهای خودتان و مقدم دانستن آنها بر خواسته‌های دیگران است.
● هدف‌گذاری، رمز موفقیت در مدیریت
یکی از مهم‌ترین کارها برای نیل به موفقیت، هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی برای تحقق اهداف است. اگر ندانیم که می‌خواهیم چه کنیم و به کجا برسیم عمرمان را بیهوده تلف کرده‌ایم و نتیجه‌ای جز پشیمانی و حسرت عایدمان نمی‌شود. پس بهتر است تا دیر نشده دست به کار شویم و برای موفقیت خود هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی کنیم.
به یاد داشته باشیم هیچ کس جز خود ما نمی‌تواند موفقیت ما را تضمین کند و خداوند کریم و مهربان نیز آنچه را که ما تدبیر کرده‌ایم تقدیر می‌فرماید پس سوء تدبیر خود را به حساب بداقبالی و نخواستن خدا نگذاریم.
برای هدف‌گذاری موثر باید هفت نکته کلیدی را مدنظر قرار دهیم:
۱) داشتن عزم و اراده پولادین برای تحقق اهداف
۲) تعیین اهداف مشخص و واقع‌بینانه
۳) برنامه‌ریزی دقیق و همه‌جانبه برای رسیدن به اهداف
۴) استفاده از حمایت‌ها و پشتیبانی‌های دیگران
۵) تصور و تجسم دستیابی به اهداف در ذهن و شادکامی‌های ناشی از آن
۶) مرور منظم و مداوم اهداف و برنامه‌ها و ایجاد اصلاحات لازم
۷) پاداش دادن مداوم به خود برای موفقیت‌های کوچک در راستای تحقق
● کلیدهای طلایی موفقیت
▪ خوشرو، شاداب و باطراوت باشید.
▪ در سلام کردن به افراد اگر از شما جوان‌تر هستند و یا در رده اجتماعی یا کاری پایین‌تری قرار دارند پیش‌دستی کنید.
▪ خوش قول باشید.
▪ متعهد و مسئول باشید و به آنچه که می‌گویید هر چند انجام آن برایتان بسیار سخت و گران تمام می‌شود عمل کنید.
▪ همیشه آراسته باشید حتی اگر بی‌حوصله هستید.
▪ اگر در مورد موضوع مورد بحث اطلاع دقیق و مستندی ندارید بهتر است اظهارنظر نکنید هرگز برای حرفی که نزده‌اید شما را محکوم نخواهند کرد ولی اگر کلام اشتباهی بگویید تاوان آن را باید پرداخت کنید.
▪ انعطاف‌پذیر باشید و در مقابل موانع همچون آب روان باشید که پس از برخورد با صخره از پای نمی‌نشیند بلکه صخره را دور می‌زند تا به هدف برسد.
▪ رفتاری یکنواخت داشته باشید تا قابل اعتماد به شمار بیایید، متزلزل و ملون نباشید.
▪ به حقوق دیگران احترام بگذارید، هر جا که به نفعتان بود چشم‌ها را به روی حقوق دیگران نبندید.
▪ لجباز نباشید، قاطع باشید.
▪ صداقت داشته باشید، دروغ نگویید، ریا نکنید، بالاخره روزی واقعیت فاش شده و شما برای همیشه اعتمادتان را نزد دیگران از دست خواهید داد.
▪ کینه و بخل نداشته باشید. بهترین راه بخشیدن است.
▪ منصف باشید.
▪ عیب‌جو نباشید، قرار نیست همه آدم‌های روی زمین کاملا بی‌عیب باشند.
▪ هم ،خوب صحبت کنید. هم، سخن خوب بگویید، فقط شعار ندهید وارد میدان عمل شوید.
▪ به دیگران بدون چشمداشت مهر بورزید و مدد برسانید. محبت واقعی بدون چشمداشت داشته باشید پاداش کار خوب شما آرامش خاطری است که به دست می‌آورید. منتظر جواب نباشید.
▪ کم‌توقع و قدردان باشید.
▪ هر جا که متوجه اشتباه خود شدید پوزش بخواهید این کار عین بزرگی و شعور شماست از ارزش‌های شما چیزی کم نخواهد شد ولی اگر برای یک موضوع غلط هزار دلیل بیاورید می‌شود هزارو یک غلط.
▪ پرخاشگر نباشید، زود از کوره در نروید. هرگاه احساس می‌کنید که به زودی عصبی خواهید شد ابتدا نفسی عمیق بکشید و از ده تا یک بر عکس بشمارید و بعد هیچ‌چیز نگویید. پاسخ یا تصمیم را به زمان دیگری موکول کنید.
▪ مهربان باشید، با دیگران با ملاطفت و مدارا عمل کنید. در بانک دل‌های دیگران حساب جاری مادام‌العمر باز کرده و بعد چک بکشید.
▪ امانتدار باشید.
▪ همنشین خوب را از میان خوبان انتخاب کنید تا به عقل و دین شما بیفزاید.
● رموز موفقیت
در این قسمت به پنج قاعده کلیدی موفقیت تضمینی در تمام صحنه‌های زندگی اشاره می‌کنیم. قاعده‌هایی که اگر به درستی درک شوند و با همت، پشتکار و سماجت درونی اشخاص پیگیری و اجرا شوند می‌توانند موفقیت تضمینی آن اشخاص را در حوزه‌ای از زندگی باعث شوند:
▪ قاعده اول
اگر به این نتیجه رسیده‌ایم که کاری باید انجام شود‌، پس بدون هیچ بهانه‌جویی و معطلی و با جدیت کمر همت ببندیم که آن کار انجام شود.
▪ قاعده دوم
کاری که باید انجام شود را همین الان انجام بدهیم.
▪ قاعده سوم
مهم نیست که از کاری که باید انجام شود خوشمان بیاید یا خوشمان نیاید چون باید انجام شود پس در هر حالت و روحیه‌ای که باشیم با جدیت، سرسختی و یکدندگی تمام آن کار را انجام می‌دهیم.
▪ قاعده چهارم
وقتی کار انجام شد آرام نمی‌گیریم و به این می‌اندیشیم که کار بعدی که باید حتما انجام شود کدام است.
▪ قاعده پنجم
سراغ قاعده اول می‌رویم.


منبع : مجله خانواده سبز

مطالب مرتبط

افراد خوشبخت‌، افرادی‌ مسئولیت‌پذیر هستند


افراد خوشبخت‌، افرادی‌ مسئولیت‌پذیر هستند
مسئولیت‌پذیری‌ یكی‌ از اساسی‌ترین‌ ابزارموفقیت‌ است‌. در واقع‌ قبول‌ مسئولیت‌ زندگی‌،نقطه‌ آغاز تمام‌ دستاوردهای‌ بزرگ‌ است‌; زیراآدمی‌ بدون‌ پذیرش‌ مسئولیت‌ از تعیین‌ اهداف‌زندگی‌اش‌ نیز اجتناب‌ می‌كند و به‌ فرض‌ اینكه‌،اهدافی‌ را هم‌ تعیین‌ كند، از پیگیری‌ آن‌ عاجزخواهد بود. شما معمار زندگی‌ خویشید و مقدرات‌و سرنوشت‌ خود را رقم‌ می‌زنید. هر جا كه‌ هستیدو هر كاری‌ كه‌ می‌كنید، عمدتا نتیجه‌ انتخاب‌، رفتارو جهت‌گیری‌ آزادانه‌ خودتان‌ است‌. شما تبدیل‌به‌ همان‌ می‌شوید كه‌ اغلب‌ اوقات‌ به‌ آن‌ فكرمی‌كنید و فقط خودتان‌ می‌توانید تصمیم‌ بگیریدكه‌ در چه‌ موردی‌ و چگونه‌ فكر كنید. توجه‌ داشته‌باشید كه‌ هیچ‌كس‌ نمی‌تواند به‌ جای‌ شما تصمیم‌بگیرد و یا به‌ اندازه‌ خودتان‌ مراقب‌ و دلسوززندگی‌ شما باشد، پس‌ اگر مایلید با اوضاع‌ وشرایط متفاوتی‌ در زندگی‌ خود رو به‌ رو شوید،ابزار تغییر و تحول‌ را در وجود خود جستجو كنید.
اندیشیدن‌، سخن‌گفتن‌، عمل‌ كردن‌ و راه‌ رفتن‌همانند فردی‌ كاملا مسئول‌، احساسی‌ سرشار ازآرامش‌ و اعتماد به‌ نفس‌ در شما می‌آفریند.طبیعی‌ است‌ كه‌ هر چه‌ بیشتر سرنخ‌های‌ زندگیتان‌را دراختیار بگیرید، خود را دوست‌داشتنی‌ترخواهید یافت‌، همچنین‌ هر گاه‌ مسئولیت‌ پذیری‌به‌ ذهن‌ ناهوشیارتان‌ راه‌ پیدا كند و پس‌ از تاییددر آن‌ جایگزین‌ گردد وبه‌ صورت‌ عادت‌ روزمره‌درآید، از آزادی‌ عمل‌ بیشتری‌ برخوردارخواهید شد.
امرسون‌ گفته‌ است‌: (برای‌ شناخت‌ عظمت‌ وبزرگی‌ افراد، مسئولیت‌های‌ آنان‌ را كانون‌ توجه‌قرار دهید.)
همواره‌ یك‌ تفاوت‌ عمده‌ بین‌ پیروزمندان‌ وبازندگان‌ حاكم‌ است‌، اینكه‌ بازندگان‌ همواره‌ ازقبول‌ مسئولیت‌ها امتناع‌ می‌كنند، اوضاع‌ و شرایطدلخواه‌ و مساعد را به‌ بخت‌ واقبال‌ خود نسبت‌می‌دهند و وضعیت‌ نامطلوب‌ را ناشی‌ از دوست‌،والدین‌، مدیر و... می‌دانند. حال‌ آنكه‌ افرادبرجسته‌ بر این‌ باورند كه‌ هر موضوع‌، هر فرآیند وهر فعالیت‌ از بطن‌ (من‌)قدرتمند ناشی‌ می‌شود.به‌ علاوه‌ خوب‌ می‌دانند كه‌ دستیابی‌ به‌ خواسته‌هابدون‌ پرداخت‌ بها و قیمت‌ مناسب‌ میسر و ممكن‌نیست‌ و پرداخت‌ بها در وهله‌ نخست‌، مستلزم‌پذیرش‌ مسئولیت‌ است‌. تمام‌ افراد موفق‌ صرفنظراز رده‌ شغلی‌ و موقعیتی‌ كه‌ دارند، به‌ گونه‌ای‌ كارمی‌كنند كه‌ گویی‌ كارفرمای‌ خویشند و این‌ رمزموفقیت‌ آنهاست‌.
● جمله‌های‌ طلایی‌
▪ افكار و اندیشه‌هایتان‌ به‌ معنای‌ واقعی‌ منبع‌ ومنشا یكایك‌ رویدادهای‌ زندگی‌ شما به‌ شمارمی‌روند و از طریق‌ افكار و اندیشه‌هاست‌ كه‌روابط خویش‌ را تعیین‌ می‌كنید.
▪ شما نمی‌توانید به‌ ماورای‌ مردمك‌ چشم‌انسان‌ها نفوذ كنید و خود را جای‌ آنان‌ قرار دهید،فقط با افكار خود می‌توانید آنان‌ را طبقه‌بندی‌كنید.
▪ توانایی‌ تسلط بر خویشتن‌ در تمامی‌اوقات‌برای‌ تعیین‌ حالت‌های‌ مربوط به‌ ضعف‌ یا قدرت‌ ودگرگون‌ ساختن‌ همه‌ اندیشه‌هایی‌ كه‌ شما راتضعیف‌ می‌كنند، نشانه‌ خردو فرزانگی‌ است‌.
▪ نیرو بخش‌ترین‌ افكاری‌ كه‌ می‌توانید داشته‌باشید، آرامش‌، شادی‌، عشق‌، پذیرش‌ و اشتیاق‌است‌. این‌ افكار هیچ‌ گونه‌ نیروی‌ مخالفی‌ به‌ وجودنمی‌آورند بلكه‌ با چنین‌ اندیشه‌هایی‌، جهان‌ را آن‌گونه‌ كه‌ هست‌ می‌پذیرید.
▪ برداشت‌ شما از واقعیت‌، ساخته‌ و پرداخته‌ فكرو ذهن‌ شماست‌، بنابراین‌ بیاموزید كه‌ ذهنتان‌ رادوستدار خودكنید.
▪ اغلب‌ مردم‌ تقریبا به‌ همان‌ اندازه‌ای‌ شادهستند كه‌ انتظارش‌ را دارند.
▪ هنر شاد بودن‌ مستلزم‌ توانایی‌، خندیدن‌ به‌مشكلات‌، در كوتاه‌ترین‌ زمان‌ ممكن‌، پس‌ از وقوع‌آنهاست‌.
▪ یكی‌ از بزرگترین‌ مسئولیت‌های‌ ما، در مقابل‌دیگران‌ آن‌ است‌ كه‌ از زندگی‌ لذت‌ ببریم‌، زیرا باشاد بودن‌، احساس‌ بهتر و كارآیی‌ بیشتری‌خواهیم‌ داشت‌ و دیگران‌ نیز از مصاحبت‌ با مااحساس‌ رضایت‌ و خرسندی‌ خواهند كرد.
▪ آنهایی‌ كه‌ همواره‌ با مردم‌ و در بین‌ مردم‌هستند هیچ‌ وقت‌ احساس‌ افسردگی‌ وغربت‌نمی‌كنند. زیرا به‌ راحتی‌ می‌توانند با انسانهاراحت‌، صمیمی‌ و همدل‌ باشند.
● موفقیت‌ مالی‌ در بلندمدت‌
موفق‌ترین‌ مردم‌ در هر جامعه‌ آنهایی‌ هستند كه‌هنگام‌ تصمیم‌گیری‌، دورترین‌ زمان‌ را در نظرمی‌گیرند. افرادی‌ كه‌ دید بلند مدت‌ دارند، حاضربه‌ تحمل‌ مشقات‌ زیادی‌ قبل‌ از رسیدن‌ به‌ موفقیت‌هستند. آنها نتیجه‌ انتخاب‌ها و تصمیمات‌شان‌ را برحسب‌ اینكه‌ درپنج‌، ده‌، پانزده‌ یا حتی‌ بیست‌ سال‌آینده‌ درچه‌ موقعیتی‌ خواهند بود در نظرمی‌گیرند.
نقطه‌ شروع‌ برای‌ داشتن‌ دید بلند مدت‌ كنترل‌ وتسلط بر نفس‌، چشم‌ پوشی‌ از لذت‌های‌ فوری‌ وفدا كردن‌ بعضی‌ منافع‌ كوتاه‌ مدت‌ برای‌ رسیدن‌به‌ پاداش‌های‌ بلند مدت‌ است‌. این‌ نوع‌ دیدگاه‌برای‌ كسب‌ هر نوع‌ موفقیت‌ مالی‌ ضروری‌ است‌.
انضباط مهم‌ترین‌ ویژگی‌ فردی‌ برای‌ كسب‌موفقیت‌های‌ بلند مدت‌ است‌. اما این‌ كارهایی‌ راكه‌ افراد ناموفق‌ مایل‌ به‌ انجام‌ آنها نیستند كدامند؟در حقیقت‌ آنها درست‌ همان‌هایی‌ هستند كه‌افراد موفق‌ هم‌ به‌ آن‌ بی‌علاقه‌اند، كارهایی‌ مانندزودتر بیدار شدن‌، سخت‌تر كار كردن‌ و دیرترخوابیدن‌ ولی‌ افراد موفق‌ به‌ هر حال‌ آن‌ها راانجام‌ می‌دهند. چرا این‌ كار را می‌كنند؟ چون‌آنها بیشتر نتایج‌ مطلوب‌ را مدنظر می‌گیرند و آنقدرتلاش‌ می‌كنند تا به‌ نتیجه‌ نهایی‌ برسند، ولی‌ افرادناموفق‌ به‌ روش‌های‌ مطلوب‌ توجه‌ می‌كنند.
● خوشبختی‌ را در خودتان‌ بجویید
هدف‌ و معنای‌ زندگانی‌ شما در چیست‌؟ و رازخوشبختی‌ واقعی‌ را در چه‌ می‌دانید؟ تمامی‌ ماآدم‌ها همیشه‌ به‌ دنبال‌ چیزی‌ هستیم‌ كه‌ گمان‌می‌كنیم‌ ما را خوشحال‌ و خوشبخت‌ خواهدساخت‌. هر كدام‌ از ما فهرستی‌ از انتظارات‌خودش‌ از زندگی‌ دارد و احساس‌ خوشبختی‌ مابسته‌ به‌ این‌ است‌ كه‌ كدامیك‌ از این‌ توقعات‌ وانتظارات‌ ما برآورده‌ شده‌ و كدامیك‌ برآورده‌نشده‌ است‌. در واقع‌ بایدها و نبایدهای‌ ما معیاری‌می‌شوند برای‌ ارزیابی‌ موفقیت‌های‌مان‌ درزندگی‌.بنابراین‌ هنگامی‌ كه‌ به‌ خواسته‌های‌مان‌نمی‌رسیم‌، مایوس‌ و سرخورده‌ می‌شویم‌،می‌رنجیم‌ و احساس‌ نارضایتی‌ می‌كنیم‌. توجه‌داشته‌ باشید كه‌ اصولا زندگی‌ پیش‌ بینی‌ناپذیراست‌. صرف‌ نظر از این‌ كه‌ چقدر تلاش‌ كنیم‌ تا براوضاع‌ و شرایط، مردم‌ و... مسلط شویم‌، باز هم‌پیش‌ می‌آید كه‌ شكست‌ بخوریم‌. مثلا مردم‌آن‌طور كه‌ ما دوست‌ داریم‌ با ما رفتار نمی‌كنند.شرایط و مقتضیات‌ همیشه‌ در حال‌ تغییر است‌، درحالی‌ كه‌ ما دوست‌ داریم‌ ثابت‌ باشد. اتفاقی‌ پیش‌می‌آید كه‌ از حیطه‌ اختیار ما خارج‌ است‌ و هیچ‌كاری‌ از دست‌ ما ساخته‌ نیست‌. چرا باید پایه‌ واساس‌ خوشبختی‌ خود را بر آن‌ چه‌ پیرامون‌ شمااتفاق‌ می‌افتد بنا كنید و خودتان‌ را تحت‌ فشاراحساسی‌، عاطفی‌ و روحی‌ و معنوی‌ قرار دهید؟در واقع‌ امید بستن‌ به‌ وقایع‌ و رویدادهای‌ زندگی‌و امید به‌ این‌ كه‌ با انتظارات‌ و خواسته‌های‌ شماهماهنگ‌ شود، مثل‌ این‌ است‌ كه‌ داخل‌ یك‌اقیانوس‌ طوفانی‌ بپرید و امیدوار باشید كه‌ آب‌اصلا حتی‌ شما را تكان‌ هم‌ ندهد. تمامی‌ آن‌ چه‌ به‌منظور خوشبختی‌ واقعی‌ به‌ آن‌ نیاز دارید دردرون‌ خودتان‌ است‌ و این‌ حالت‌ درونی‌ شماست‌كه‌ انتخاب‌ می‌كند، خوشحال‌ باشید یا نباشید.زندگی‌ آن‌ چیزی‌ است‌ كه‌ از درون‌ بر شما حادث‌می‌شود. توجه‌ كنید كه‌ این‌ به‌ خودی‌ خود مكانی‌خنثی‌ است‌ و هر اتفاقی‌ كه‌ می‌افتد نه‌ مثبت‌ است‌و نه‌ منفی‌. در حقیقت‌ این‌ تعبیر و تفسیر شماست‌ كه‌آن‌ را به‌ یك‌ تلقی‌ مثبت‌ یا منفی‌ تبدیل‌ می‌كند.این‌ شما هستید كه‌ بیشترین‌ قدرت‌، تسلط و اشراف‌را بر زندگی‌ خود دارید، می‌توانید تصمیم‌ بگیریدكه‌ احساس‌ خوشبختی‌ كنید، فقط كافی‌ است‌معنای‌ درستی‌ از زندگی‌ داشته‌ باشید. بدین‌ترتیب‌ این‌ خود ما هستیم‌ كه‌ می‌توانیم‌ بهشت‌ یاجهنم‌ را روی‌ زمین‌ خلق‌ كنیم‌. تنها با آموختن‌ این‌كه‌ چگونه‌ منبع‌ آرامش‌ درونی‌ خودمان‌ را فعال‌كنیم‌، می‌توانیم‌ واقعا امور را تحت‌ اختیار خو دبگیریم‌. برای‌ ارتباط با منبع‌ آرامش‌ درونی‌ باید باخود واقعی‌ خود دوست‌ شویم‌ و آن‌ را بخش‌همیشگی‌ زندگی‌مان‌ بدانیم‌. توجه‌ داشته‌ باشید كه‌خویشتن‌ حقیقی‌ و هویت‌ درونی‌ ما، چیزی‌ به‌مراتب‌ فراتر از شخصیت‌ و اعمال‌ و رفتار، افكاراست‌ كه‌ با آن‌ نقطه‌ درونی‌ ارتباط برقرار كنید وقادر خواهید بود از آن‌ جا به‌ دنیای‌ بیرون‌ نگاه‌كنید و همه‌ چیز را به‌ وضوح‌ و دقت‌ و روشنی‌بیشتری‌ ببینید. یافتن‌ آن‌ نقطه‌ تمركز درونی‌مستلزم‌ آن‌ است‌ كه‌ به‌ طور مستمر و همیشگی‌ وقت‌صرف‌ كنید و دریاچه‌ ذهن‌ خود را آرام‌ كنید.خودآگاهی‌ خود را می‌توانید از طریق‌ مراقبه‌،تمركز، سكوت‌، دعا و نیایش‌ و روش‌های‌ دیگرتمرین‌ كنید.
● چگونه‌ روز موفقی‌ را تجربه‌ كنیم‌؟
به‌ جای‌ آنكه‌ موفقیت‌های‌ خود را بر اساس‌دستاوردها و پیروزی‌ها تعریف‌ كرده‌ و آن‌ را براین‌ اساس‌ كه‌ چقدر پول‌ یا... به‌ دست‌ آورده‌ایدمعنا كنید، می‌توانید موفقیت‌ را براساس‌ میزان‌رشد و تحول‌ شخصی‌ روزانه‌تان‌ ارزیابی‌ كنید.
۱) هر روز چیزهای‌ جدیدی‌ در مورد خودتان‌بیاموزید.
۲) با موقعیت‌هایی‌ كه‌ در زندگی‌تان‌ پیش‌می‌آید و با اشخاصی‌ كه‌ سر راه‌ شما قرار می‌گیرند،اندكی‌ بهتر برخورد كنید.
۳) در مقابل‌ الگوهای‌ رفتاری‌ و فكری‌ قدیمی‌مقاومت‌ كنید و به‌ جای‌ آن‌ كه‌ از روی‌ عادت‌ به‌چنین‌ الگوهایی‌ پناه‌ ببرید، الگوهای‌ جدیدی‌ درنظر بگیرید.
۴) علی‌ رغم‌ این‌ حقیقت‌ كه‌ كامل‌ و بی‌عیب‌ ونقص‌ نیستید و معایب‌ و ایرادهایی‌ دارید، همچنان‌خود را دوست‌ داشته‌ باشید و به‌ خودتان‌ عشق‌بورزید.
۵) قدر موهبت‌ زندگی‌ و زنده‌ بودن‌ و داشتن‌فرصت‌ آموختن‌ و تغییر كردن‌ را بدانید. یادتان‌باشد كه‌ این‌ روشی‌ بسیار مثبت‌ و نیرومند برای‌نگرش‌ به‌ زندگی‌ است‌.
● خلاقیت‌ و خودآفرینی‌
احساس‌ خوشبختی‌ و یا بدبختی‌ امری‌ درونی‌است‌، یعنی‌ تنها نگرش‌ مثبت‌ ما به‌ زندگی‌ است‌ كه‌می‌تواند شادی‌ بیافریند و نگرش‌ منفی‌ نسبت‌ به‌زندگی‌، حتی‌ زیباترین‌ پدیده‌ها را به‌ شكلی‌ زشت‌و حزن‌انگیز می‌نماید. شادی‌ را نمی‌توان‌ درپدیده‌های‌ مادی‌، در هیجانات‌، در سایر مردم‌ ودر آرزوی‌ شاد بودن‌ پیدا كرد. شادی‌ احساسی‌درونی‌ است‌ كه‌ صرفا از درون‌ ما نشأت‌ می‌گیرد.فرزندان‌مان‌ را به‌ گونه‌ای‌ تربیت‌ كنیم‌ كه‌ این‌احساس‌ را همیشه‌ در درون‌ خود خلق‌ كنند.
به‌ یقین‌ محبت‌ و مهربانی‌ در خانواده‌، پایه‌اساسی‌ پرورش‌ صحیح‌ عواطف‌ كودك‌ است‌ و درپرتو آن‌ می‌توان‌ احساسات‌ كودك‌ را به‌ خوبی‌هدایت‌ نمود و او را به‌ راه‌ صحیح‌ و مسیرسعادت‌بخش‌ سوق‌ داد. اگر كودكان‌ ما از محبت‌ ومهربانی‌ به‌ اندازه‌ كافی‌ بهره‌مند شوند، در زندگی‌آینده‌ خود، افرادی‌ واقع‌ بین‌ دارای‌ روحیه‌ای‌ بانشاط، اندیشه‌ای‌ مستقل‌، خلاق‌، مبتكر و كنجكاوخواهند بود كه‌ با اعتماد به‌ نفس‌ و آرامش‌ درونی‌،قدرت‌ همراهی‌ و همكاری‌ و سازگاری‌ با دیگران‌را خواهند داشت‌. در برابر لغزش‌ها پایدار و درعشق‌ ورزیدن‌ به‌ مردم‌، صادق‌ خواهند بود.
محبت‌ یعنی‌ دوست‌ داشتن‌ و پدران‌ و مادران‌باید توجه‌ داشته‌ باشند كه‌ دوست‌ داشتن‌ خود رابرزبان‌ بیاورند و در عمل‌ نشان‌ دهند.
تعادل‌ و توازن‌ در مهرورزی‌ عامل‌ بالندگی‌ ورشد یافتن‌ است‌. زیرا افراط در محبت‌ نتیجه‌اش‌،پرتوقع‌ بار آمدن‌ كودك‌، جوانه‌ زدن‌ ریشه‌های‌خودپسندی‌ و سركشی‌ كردن‌ كودكان‌ در برابرحقیقت‌ و یا به‌ عكس‌ عدم‌ اعتماد به‌ نفس‌ و احساس‌وابستگی‌ شدید است‌ و تفریط در ابراز محبت‌،نشاط و حیات‌ را در وجود انسان‌ می‌خشكاند.
نكته‌ دیگر كه‌ باید در محبت‌ ورزیدن‌ بدان‌توجه‌ كرد، رعایت‌ عدالت‌ در بین‌ فرزندان‌ است‌.از آثار سوء بی‌عدالتی‌ میان‌ فرزندان‌، ایجاد عقده‌حقارت‌ و حسادت‌ در روان‌ آنهاست‌.
كودكانی‌ كه‌ به‌ اندازه‌ كافی‌ محبت‌ نبینند،نمی‌توانند به‌ دیگران‌ محبت‌ كنند و اگر احساس‌تعلق‌ به‌ دیگری‌ نداشته‌ باشند، نمی‌توانند خود رادوست‌ داشته‌ باشند و اگر خود را دوست‌ نداشته‌باشند، نمی‌توانند كس‌ دیگری‌ را دوست‌ بدارند.
● اصل‌ اول‌ موفقیت‌; صداقت‌
شاید ارزشمندترین‌ و شریف‌ترین‌ صفت‌ شما كه‌ باآن‌ شناخته‌ می‌شوید، صداقت‌ باشد. به‌ خاطرداشته‌ باشید كه‌ قول‌تان‌ تعهد شماست‌ و درمعاملات‌ و كسب‌ و كار همه‌ چیز به‌ شرافت‌ انسان‌بستگی‌ دارد. شخصیت‌ و سیرتی‌ كه‌ در نتیجه‌تجربیات‌ زندگی‌ حاصل‌ می‌شود، مهم‌ترین‌دارایی‌ شماست‌ و آن‌ هم‌ به‌ درجه‌ صداقت‌ شمابستگی‌ دارد. اولین‌ كلید موفقیت‌، این‌ است‌ كه‌ درتمام‌ حالات‌ با خودتان‌ صادق‌ باشید. نسبت‌ به‌بهترین‌ صفات‌ خود صداقت‌ داشته‌ باشید، به‌ این‌معنی‌ كه‌ هرچه‌ انجام‌ می‌دهید، باید به‌ بهترین‌وجه‌ ممكن‌ صورت‌ گیرد. صداقت‌ در درون‌ انسان‌به‌ صورت‌ درستكاری‌ و در بیرون‌ به‌ شكل‌ كیفیت‌بالا در كارهاست‌. دومین‌ كلید صداقت‌، درستی‌در برابر دیگران‌ است‌. با هر كس‌ به‌ درستی‌ رفتاركنید. هرگز گفتار یا رفتاری‌ از شما سر نزند كه‌ به‌ نظرخودتان‌، خوب‌ و صحیح‌ نیست‌ و همواره‌ بر مبنای‌والاترین‌ ارزش‌هایی‌ كه‌ می‌دانید عمل‌ كنید.مدام‌ این‌ سوال‌ را از خود بپرسید و پاسخ‌ دهید،اگر همه‌ مانند من‌ باشند، دنیا چگونه‌ خواهد بود؟این‌ سوال‌ باعث‌ می‌شود برای‌ عملكرد خود،ارزش‌های‌ والایی‌ تعیین‌ كنید و مرتبا آنها را بهتركنید. چنان‌ رفتار كنید كه‌ گویی‌ هر كلمه‌ و عمل‌ شمابه‌ یك‌ قانون‌ جهانی‌ تبدیل‌ خواهد شد. همیشه‌چنان‌ باشید كه‌ گویی‌ همه‌ مواظب‌ شما هستند ورفتارتان‌ را برای‌ خود الگو قرار می‌دهند. هرموقع‌ بر سر دو راهی‌ قرار می‌گیرید، آن‌ چه‌ رادرست‌ است‌ انجام‌ دهید، به‌ هر قیمتی‌ كه‌ باشد.توجه‌ داشته‌ باشید كه‌ همه‌ داد و ستدهای‌ موفق‌براساس‌ اعتماد صورت‌ می‌گیرد. میزان‌ موفقیت‌شما در ثروتمند شدن‌، فقط به‌ تعداد افرادی‌بستگی‌ دارد كه‌ به‌ شما اعتماد دارند و مایلندبرای‌تان‌ كار كنند، اعتبار فراهم‌ كنند، به‌ شما وام‌بدهند، محصولات‌ و خدمات‌تان‌ را بخرند و به‌شما هنگام‌ بروز مشكلات‌ كمك‌ كنند.

وبگردی
استحاله! / بررسی نامه احمدی‌نژاد به رهبری
استحاله! / بررسی نامه احمدی‌نژاد به رهبری - دگرديسي‌هاي فراواني در ايران صورت گرفته‌است؛ اصولگرايان اصلاح‌طلب شده‌اند، تحول‌طلبان محافظه‌كار شده‌اند، مسئولان پاسخ ناكارآمدي‌هاي خود را از مردم مي‌خواهند و در تازه‌ترين نوع اين استحاله‌ها فردي كه بسياري مدعي هستند او برآمده از مهندسي انتخابات است با ارسال نامه به رهبرمعظم انقلاب درخواست برگزاري انتخاباتي آزاد، زودهنگام و به دور از مهندسي كرده‌است! محموداحمدي‌نژاد همان پديده خانمان براندازي كه براي…
مصاحبه دختری که با ریش به «آزادی» رفت با یورونیوز
مصاحبه دختری که با ریش به «آزادی» رفت با یورونیوز - فیلم - زهرا خوش نواز در گفتوگو با یورونیوز از مراحلی که برای آماده سازی ظاهرش طی کرد تا با چهره‌ای متفاوت وارد استادیوم شود گفت. او می‌گوید: «زمانی که از تونل گذر کردم و وارد ورزشگاه شدم و چشمانم به چمن ورزشگاه افتاد گریه‌ام گرفت.»
بار دیگر زیر گرفتن ماموران پلیس با ماشین سواری توسط دراویش
بار دیگر زیر گرفتن ماموران پلیس با ماشین سواری توسط دراویش - باز هم زیر گرفتن ماموران امنیتی و نیروی انتظامی توسط یک ماشین دیگر سواری توسط اراذل خیابان گلستان هفتم
حمله با اتوبوس به مأموران پلیس در پاسداران
حمله با اتوبوس به مأموران پلیس در پاسداران - کی از دراویش گنابادی با اتوبوس به مردم و مأموران پلیس در خیابان پاسداران تهران / گفته میشود تعداد شهدای ناجا در حمله آشوبگران فرقه ضاله گنابادی و حامیان نورعلی تابنده به ۴ تن رسیده است.
لحظه مواجهه وزیر راه با خانواده قربانیان سانحه هواپیمای
لحظه مواجهه وزیر راه با خانواده قربانیان سانحه هواپیمای - به دنبال سقوط هواپیمای تهران-یاسوج ویدیو لحظه مواجه خانواده های جانباختگان را با وزیر مشاهده می کنید.
حمله با چاقو به یک راننده سر پارک خودرو
حمله با چاقو به یک راننده سر پارک خودرو - تصاویری دردناک از حمله مرد موتور سوار با چاقو به یک مرد راننده در حضور همسر و فرزندش در شهرستان داراب استان فارس را در ویدئوی زیر می بینید. به نظر میرسد این اتفاق در پی جرو بحثی بر سر پارک کردن وسایل نقلیه روی داده است!
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد !
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد ! - شب گذشته مراسم اکران فیلم بلوک 9 خروجی 2 به کارگردانی علیرضا امینی و تهیه کنندگی محمدرضا شریفی نیا و نیز فیلم شاخ کرگدن در پردیس سینمایی ملت برگزار گردید.
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه - سخنرانی پرحاشیه احمدی نژاد در مقابل دادگاه بقایی
    تارت تره فرنگی و پیاز
    ● مواد لازم ▪ دو قاشق مرباخوری کره ▪ یک عدد پیاز خرد شده ▪ نصف قاشق مرباخوری آویشن ▪ یک عدد تره فرنگی خرد شده ▪ ۵۰ گرم پنیر پیتزا ▪ سه عدد تخم مرغ ▪ یک فنجان خامه ▪ کمی فلفل ▪ کمی …