دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ / Monday, 23 April, 2018

منتظران مصلح خود باید صالح باشند


منتظران مصلح خود باید صالح باشند
بشر امروز، با پشرفت‌های شگفت‌انگیز در زمینه‌های گوناگون زندگی مادی خود، در بعد معنوی و اخلاقی مغلوب گرداب هواپرستی است. این جهالت مدرن تا بدان‌جاست که سردمداران تمدن هر نوع تلاشی در جهت خلاصی از این گرداب را با تهمت‌های ناروا پاسخ می‌دهند و از تشعشع نور معنویت در میان ملت‌های خود جلوگیری می‌کنند. مصداق بارز این نابخردی‌ها در عصر امروز توهین به رحمة العالمین و دین مبین اسلام و گوهرهای پاک نبی اکرم صلوات‌الله‌علیه یعنی قرآن و اهل بیت علیهم‌السلام در قالب فیلم، نشریه، کتاب، سیاست، عملیات‌های نظامی و انتحاری و غیره است.
حال در این شرایط وظیفه هر مسلمانی مقابله با این اقدامات شیطانی است، اما هر اقدامی اگر بر اساس مدل علمی بنا نشود، نتیجه‌ای جز شکست در انتظار آن نیست. بنابراین این نوشتار سعی دارد به صورت فهرست‌وار به این مدل به عنوان استراتژی عملیاتی اشاره کند. در این مدل دشمن شناسی به عنوان ایده اصلی برای پاسخ به سه سوال "چه دست‌هایی پشت پرده این بی‌حرمتی‌هاست؟"، "وظیفه یک مسلمان بیدار چیست؟" و "چه راه‌هایی برای مبارزه با این توطئه‌ها وجود دارد؟" در نظر گرفته شده است. امید است این تلاش ناچیز مورد قبول حضرت رسول اعظم صلوات‌الله‌علیه قرار گیرد.
وظیفه ما شیعیان در دوران غیبت انتظار است و این نه انتظاری بی‌امید و بی‌حرکت است بلکه باید این انتظار کاملاً پویا و مطابق با شرایط باشد.
● دشمن شناسی
شاید کلمه "دشمن شناسی" در این نوشتار باعث ایجاد جوی نظامی گردد ولی دشمن شناسی عرصه‌ای وسیع در زندگی ما را شامل می‌شود که از شخصی‌ترین محدوده‌ها با شناخت شیطان و نفس اماره آغاز و در کلان‌ترین سطح خود به دشمنان ملی در روابط بین الملل ختم می‌شود، دشمن شناسی در حالت کلی شامل سرفصل‌هایی مانند:
۱) شناسیایی وسعت عمل و حوزه عملیاتی دشمن
۲) شناسایی امکانات و تجهیزات دشمن
۳) شناسایی طرح‌ها و تئوری‌های فلسفی و عملیاتی دشمن
۴) شناخت نقاط ضعف و قدرت دشمن و غیره است
اما نکته مهمی که شاید در دشمن شناسی به آن توجهی نشود و مهمترین قسمت دشمن شناسی است خودشناسی است یعنی قبل از تعیین مشخصات دشمن باید امکانات، نقاط ضعف و قوت و دیگر مشخصه‌های خود را بدانیم مثلاً باید میزان توانایی و دقت خود، در زمینه اطلاعات بدست آمده از دشمن و تحلیل آنها را بدانیم در غیر اینصورت یا اطلاعات غلطی از دشمن بدست می‌آوریم یا از اطلاعات صحیح، تحلیل‌های غلط کرده که در هر دو حالت چیزی جز شکست انتظارمان را نمی‌کشد. مطلب مهم دیگر توانایی تطبیق نقاط ضعف و قوت خود و دشمن و طراحی استراتژی‌های مناسب است یعنی در صورت تطبیق نقطه قوتی از دشمن بر نقطه ضعفی از ما باید به دنبال استراتژی هجومی از آن نقطه بود. حال با این پیش زمینه پاسخ به سوالات مطروحه در مقدمه را آغاز می‌کنیم.
ما امت حضرت رسول اعظم صلوات‌الله‌علیه هستیم و بزرگترین دارایی ما ایمانمان به آن حضرت و قرآن معجزه اوست. تمام تئوری‌های فلسفی و عملی ما نشات گرفته از ایمانمان است این نقطه قوت ما همواره مورد هجوم دشمن بوده، دشمن با ایجاد شبهات و تردید در این اصول این نقطه قوت را مورد هدف قرار داده است به عنوان مثال با انتشار کتابی با نام "فرقان الحق" عقاید مسلمانان را زیر سوال می‌برند و جالب اینجاست دولت غیرمسلمان هند ورود این کتاب را به کشورش ممنوع کرده است اما در بعضی کشورهای اسلامی، حتی در بعضی مدارس تدریس می‌شود. استراتژی دیگر ارائه تفسیرهای نادرست از قرآن کریم و همچنین تطابق رفتارهای غلط مسلمانان با این تفاسیر برای نیل به اهداف شوم خود است. نمونه تازه این گونه رفتار، فیلم سراسر فتنه ی "فتنه" است. راهکارهای مقابله با این گونه رفتارها به چند بخش تقسیم می‌شود.
شاید اولین و مهمترین وظیفه این است که بی تفاوت از کنار این اتفاقات نگذریم و در اولین حرکت، حلقه‌های اعتراض را به صورت راهپیمایی تشکیل دهیم چرا که طبق تئوری‌ها بعضی از رفتارها برای تست کردن وضعیت حساسیت جامعه است و اگر این اعتراض اولیه به قدر کافی قدرتمند نباشد مطمئناً باید منتظر حمله‌های سنگین‌تر باشیم.
اما برای عملیات‌های سازماندهی شده که در درازمدت جواب می‌دهند باید به استراتژی‌های فلسفی آنها حمله کرد این حمله در چند رده تعریف می‌شود چرا که دشمن اصلی زیر لایه‌های مختلف پنهان شده است و هر لایه فلسفه اجرایی خاص خود را دارد، اولین لایه و دشمن اصلی طبق صریح آیه ۸۲ سوره مبارکه مائده (هر آینه می‌یابی یهود و مشرکین را دشمن‌ترین مردم نسبت به کسانی که ایمان آورده اند) یهودیان هستند البته به تعبیر امروزی‌تر صهیونیسم که بخشی سیاسی یهودیان را تشکیل می‌دهند، استراتژی اصلی این گروه در قالب پروتکل‌هایی است که به عنوان پروتکل‌های صهیون در جهان معروف هستند. در این پروتکل‌ها که آینه تمام نمای نژادپرستی است صراحتاً به تصمیم این گروه برای تسلط بر جهان با هر وسیله‌ای که دارد به عنوان مثال در قسمتی از پروتکل شماره ۱ می‌خوانیم "میان سیاست و اخلاق هیچگونه وجه اشتراکی نیست. فرمانروایی که متکی به اخلاق باشد، نمی‌تواند سیاستمداری کارکشته و ماهر از آب درآید و نتیجتاً پایه‌های قدرت سیاسی او متزلزل خواهد گشت. آنهایی که می‌خواهند گام در وادی سیاست بگذارند، باید هم نیرنگ باز باشند و هم بتوانند دیگران را متقاعد کنند. صفاتی چون درستکاری و راستگویی خطری بزرگ برای سیاست بشمار می‌روند. زیرا چنین صفاتی شدیدتر از هر دشمنی، فرمانروا از اریکه حکمرانی به زیر می‌کشند. البته فرمانروایان جوامع غیرصهیونیست باید چنین صفاتی را دارا باشند تا هرچه زودتر از پای درآیند و تسلیم ما شوند. ولی در نظام سیاسی جوامع صهیونیستی، قیودات اخلاقثی نباید وجود داشته باشد. به اعتقاد ما حق یعنی اعمال زور. واژه حق واژه‌ای ذهنی است که به هیچ وجه جنبه عینیت به خود نمی‌گیرد. در نظام سیاسی ما حق این چنین تعبیر می‌شود: هرآنچه را که می‌خواهم به من بده زیرا من از تو قوی ترم. نیازی نیست که ثابت کنم حق از آن کسیت."
تحلیل و بررسی این پروتکل‌ها خارج از حد این مقاله است نکته قابل توجه این است که هر مسلمانی وظیفه دارد اولاً این برنامه را به اطلاع دیگر مسلمانان برساند و از قرار گرفتن در مسیر اهداف این دشمنان هم خود پرهیز و هم دیگران را برحذر دارد.
لایه دوم دولت‌های مسیحی‌اند که در پروتکل‌ها آنها به عنوان یکی از ارکان اجرایی پیشبرد اهداف معرفی شده‌اند. فلسفه کلی حاکم بر رفتارهای این لایه، دو اصل کلی اومانیسم و سکولاریسم است. این فلسفه‌ها مانند طبل‌های توخالی هستند سر و صدای زیادی دارند اما از لحاظ تئوری بسیار پایه‌های ضعیفی دارند. وظیفه ما به عنوان یک مسلمان در برابر این لایه دو وجه دارد اول آنکه با مبانی عقلی پوچ بودن این تئوری‌ها را برای ملت‌های غیر مسلمان تبیین کنیم و در مرحله دوم اسلام را به عنوان جایگزینی مناسب به آنها معرفی کنیم. یکی از نقاط قوت ما در این ملت ها، تغییر ترکیب جمعیتی ملل اروپایی است؛ به عنوان مثال روزنامه کلنر اشتادت انسایگر چاپ آلمان طی یک گزارش مفصل آمار جمعیت مسلمان اروپا را اعلام کرده است و می‌نویسد: "پس از سوء قصدهای تروریستی در لندن توجه جوامع غرب به صورت خاص به حضور مسلمانان در اروپا جلب شده است. بر اساس آخرین آمار از مجموع ۴۵۵ میلیون نفر جمعیت اروپا، ۱۵ میلیون (۳/۳ درصد) آن را مسلمانان تشکیل می‌دهند. این نسبت در کشورهای آلمان، فرانسه، اتریش و هلند بیش از سایر نقاط اروپاست." این بدان معنی است که اگر بتوانیم اصول اسلام اصیل را بین همین جمعیت مسلمان ترویج کنیم به دو هدف بسیار استراتژیک می‌رسیم اول آنکه از خود این جمعیت رو به گسترش می‌توان به عنوان یک مبلغ استفاده کرد و توسط همین افراد اهداف مقابله‌ای خود با دول غربی را که در بالا به آن اشاره شد پیاده سازی کرد. دوم آنکه با نگاه به ترکیب جمعیتی پی می‌بریم که مسلمانان قشر عظیمی از طبقه کارگر اروپا را شامل می‌شوند از این خاصیت نیز می‌توان برای فلج کردن اقتصادی دول غربی به صورت اعتصابات و غیره بهره برد و ترس از همین موضوع باعث شده است تبعیض نژادی در میان مسلمانان اروپا برای بدست آوردن کار خود را به وضوح نشان دهد.
بدلیل وسعت عملیات از قسمت‌های تقابل فلسفی عبور کرده به تقابلات فرهنگی می‌پردازم. در این قسمت رسانه‌ها بیشترین نقش را دارند، هر کسی که به طور موثرتری در این زمینه فعالیت کند به جد می‌توان گفت طرف دیگر را تا حد زیادی مغلوب خواهد کرد. متاسفانه قسمت اعظم رسانه‌های دنیا به طور مستقیم یا غیرمستقیم وابسته به آژانس یهود هستند و سعی در جهت دهی افکار عمومی در راستای اهداف شوم خود دارند و در این بین از هر رفتار کثیفی نیز ابایی نداشته تا آنجا که به رسول رحمت صلوات‌الله‌علیه نیز اهانت‌های بسیار کرده‌اند و می‌کنند. در حال حاضر مهمترین رسانه‌ها شبکه‌های خبری و اینترنت هستند بعد از آنها مطبوعات و سپس صنعت سینما و بعد از آن کتاب‌ها. شاید ایجاد شبکه‌های خبری بزرگ که در دسترس همه و مهمتر مورد اطمینان همه باشند و دارای مخاطب نیز باشند کاری بس دشوار باشد و فقط از عهده دولت‌ها برآید مانند شبکه‌هایی چون پرس تی وی و سحر و الکوثر؛ اما شبکه‌های ماهواره‌ای شخصی مانند سلام و غیره نیز بی‌تاثیر نیستند اما باید سیستمی بر محتوای آن نظارت کند چون خطا در این سطح نتیجه‌ای بسیار مخرب بر اهداف دارد، به عنوان مثال اگر از پخش برنامه هایی مانند "نحوه کتک زدن زن در اسلام" که از شبکه LBC لبنان پخش شد و غیره جلوگیری نکنیم یا واکنشی نشان نداده، آنها را تایید کنیم به نوعی خودزنی پرداخته‌ایم. مطلب دیگر اینکه باید استقلال رسانه‌ای حفظ شود یعنی ما از لحاظ ماهواره و تجهیزات به استقلال برسیم چرا که در غیر اینصورت اتفاقی که برای شبکه سحر۱ و قطع سیگنال‌رسانی آن در ماهواره هات برد رخ داد برای هر شبکه دیگری نیز رخ می‌دهد و این استقلال اتفاق نمی‌افتد، مگر با کوشش علمی و نوآوری که از منویات مقام معظم رهبری بوده و این سال نیز به این نام نامیده شده تا این نیاز به صورت عام و در هر گستره علمی و مذهبی‌ای باعث پیشبرد اهدافمان شود.
اما در بعد اینترنت، این سیستم مانند یک شمشیر دو لبه است در صورت استفاده هدفمند و صحیح از آن شاید بتوان گفت اثری بیش از رسانه‌های خبری تصویری دارد اما عکس آن نیز صادق است در صورت استفاده ناصحیح موجب خوردن ضربه‌های جبران ناپذیر بر پیکره نسل جوان و تخدیر آنها با سکس و.... و خارج کردن آنها از گردونه فعالیت اجتماعی خواهد شد. دو نکته در استفاده از این رسانه قابل تامل است یک آنکه نباید به بهانه‌های واهی عرصه را خالی کرد و این فرصت طلایی را از دست داد و دوم آنکه باید بر استفاده از اینترنت مدیریت بسیار دقیق و هدفمندی داشت. باید با تبیین و ساخت سایت‌های اسلامی چون تبیان و الشیعه و... اسلام را برای دیگر مردم جهان تبیین کنیم ولی در این رهگذر نباید ظرافت‌های تبلیغاتی و خارج شدن از قالب‌های خشک فلسفی و... را در نظر داشت. به طور خلاصه در عرصه اینترنت دو عامل حرف اول را می‌زند یکی نوآوری و دیگری تبلیغات. نوآوری چه از لحاظ فنی و چه از لحاظ تبیین و ایجاد جذابیت برای مخاطب و تبلیغ به عنوان شناساندن این سامانه به دیگران آن هم تبلیغی هدفمند برای جذب قشر جوان یعنی همان تاکتیک غربی‌ها را علیه خودشان استفاده می‌کنیم و با جذب کردن قشر جوان آنها، نیروی فعال آنها را در خدمت اسلام بگیریم.
مطلب دیگر اینکه آنها با نفوذ افرادی در جوامع مسلمان برخی رفتارهای افراطی را ترویج می‌کنند و با استفاده از سیستم تبلیغی خود آنها را به عنوان اسلام به مردم معرفی می‌کنند برای مقابله با این تهمت‌ها و افتراها به اسلام باید هر گروه و هر دسته‌ای که خلاف اسلام ولی به اسم اسلام عمل می‌کند شناسایی و به حرف برای گفتن در عرصه مطبوعات و صنعت سینما بسیار است اما بدلیل کوتاهی سخن از آن می‌گذرم و فقط به چند پیشنهاد اکتفا می‌کنم:
۱) در عرصه فیلم سازی جشنوراه‌ای در حد کشورهای اسلامی به طور خاص و به طور عام تمام مسلمانان و اسلام شناسان ترتیب یابد تا اولاً صنعت فیلم سازی از انحصار آژانس یهود خارج شود و ثانیاً با ساختن فیلم‌های مطابق با تفکرات اصیل اسلام و حمله به پایه‌های اومانیسم و سکولاریسم بی ریشه بودن این تفکرات را نشان دهیم. یکی دیگر از اثرات چنین کاری این است که آنها را مجبور به دفاع از اندیشه خودشان می‌کند و این یعنی مشغول شدن به خود و وقت کمتری برای حمله به مبانی اسلامی داشتن.
۲) طراحی سیستم اطلاع رسانی و هماهنگی در میان امت اسلامی برای اجرای واکنش‌ها و برنامه‌های یکسان در مقابل تهدیدات، اجزا این سیستم را می‌توان از حلقه شبکه‌های ماهواره ای، اینترنت، مطبوعات و اجتماعات اسلامی مانند نماز جماعات، جمعه و ایام حج تشکیل داد، این سیستم باید به صورت کاملاً غیردولتی تشکیل شود چرا که در غیر اینصورت بدلیل نفوذ کشورهای غربی بر بعضی از دول اسلامی این سیستم کارایی خود را از دست می‌دهد. پیاده سازی چنین سیستمی هرچند در ابتدا سخت به نظر‌اید اما ارزش چنین سختی را دارد زیرا می‌توان از آن به عنوان ابزار اعمال قدرت امت واحده اسلامی بهره برد. مدیریت این جریان نیز حتماً باید از مراجع و مفتی‌های درجه یک اسلامی نشأت بگیرد تا حد امکان از نفوذ بیگانگان در آن جلوگیری گردد.
چه دست‌هایی پشت پرده این بی‌حرمتی‌هاست؟، وظیفه یک مسلمان بیدار چیست؟ و چه راه‌هایی برای مبارزه با این توطئه‌ها وجود دارد؟
هرچند کارها و فعالیت هایی از این دست در حوزه وبلاگ و کتاب و... بسیارند و یک نمونه موفق آن جشنواره الکترونیکی پیامبر اعظم صلوات الله علیه بود اما نیاز به گسترش این فعالیت‌ها به طور محسوسی احساس می‌شود. شاید بعضی از مطالب و پیشنهادات مندرج در این مقاله فراتر از حد حتی یک دولت باشد اما اگر این خواسته‌ها در ملل اسلامی ایجاد و احساس نیاز به چنین سیستم هایی درک شود ملت‌ها خود می‌توانند با اتکا به قدرت خود و سرمایه‌های شخصی این برنامه‌ها را پیاده سازی کنند. اما نیاز اصلی برای تمامی این حرکت‌ها همان طور که اشاره کردم امت واحده اسلامی است. یعنی وحدت نیاز اصلی و خمیر مایه تمام حرکات منسجم و برنامه ریزی شده است تا این حرکات شیعیان و برادران اهل تسنن راه به جایی برده و به ثمر برسد.
در پایان نیز اشاره‌ای خاص به وظیفه خطیر شیعیان در این بین می‌کنم. انتظار یک منجی عالم شمول نیاز فطری بشری است که در میان ادیان مختلف به گونه‌های مختلف ظهور کرده و مختص ادیان الهی نیز نمی‌باشد. طبق اعتقاد حقه شیعیان نهال سبز این انتظار به دستان مبارک رسول گرامی اسلام صلوات الله علیه کاشته شد و با خون بهترین بندگان خدا در طول تاریخ آبیاری شد که بزرگترین آنها حضرت سیدالشهدا سلام الله علیه می‌باشد. وظیفه ما شیعیان در غیبت انتظار است و این نه انتظاری بی‌امید و حرکت است بلکه باید این انتظار کاملاً پویا و مطابق با شرایط بوده و هماره از اصل "منتظران مصلح خود باید صالح باشند" پیروی کند. باید این انتظار را که در امت اسلامی زیر خروارها تعصب است بیرون آورد و چرا یکی از مشترکات بین شیعه و اهل سنت است و با تبیین درست آن فعالیت‌ها را به سمت انتظار صحیح سوق داد که این خود بذر امیدی در دل تمامی مستضعفان است.
برای ظهور یوسف زهرا(سلام الله علیها) صلوات.

۱- پروتکلهای دانشوران صهیون، نوشته: عجاج نویهض، ترجمه: حمیدرضا شیخی، ناشر: آستان قدس رضوی
۲- مقاله "چالش دو بعدی اسلام و اروپا" به قلم رضا سادات- روزنامه جام جم مورخ پنجشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۸۶
۳- خبرگزاری قرآنی ایران (ایکنا)
نویسنده مقاله: محمد رستگار

منبع : تبیان

مطالب مرتبط

نشانه‏هایی از پایان

نشانه‏هایی از پایان
در سالهای اخیر جهان مسیحیت‏شاهد بروز و ظهور موجی فزاینده ازتوجه به پیشگوئیهای کتاب مقدس درباره آخرالزمان بوده است. موجی که در آستانه سال ۲۰۰۰م و پایان هزاره دوم میلادی به اوج خود رسید.
در این سالها در نشریات غربی و پایگاههای اینترنتی مقالات فراوانی منتشر شده که در آنها است پیشگوئیهای کتاب مقدس با رویدادهای عصر حاضر تطبیق داده شده و از حوادث مختلف سیاسی، اجتماعی و زیست محیطی که در سالهای اخیر در جهان رخ داده یا در حال رخدادن است‏به عنوان نشانه‏های آخرالزمان یا پایان دنیا یاد شده است.
با اذعان به این مطلب که برخی از این مقالات با اهداف تبلیغی و تبشیری مسیحیان در جهان هماهنگی و همسویی دارد؛ برای آشنایی خوانندگان عزیز موعود، با نگاهی که امروز در میان مسیحیان درباره حوادث آخرالزمان وجود دارد، یکی از این مقالات را انتخاب و در معرض قضاوت شما عزیزان قرار می‏دهیم.
در خلال اعصار و قرون، شماری از معلمان روحانی و غیبگویان، بصیرت خاصی نسبت‏به آینده دریافت کرده‏اند. یکی از عمیق‏ترین این بصیرتها نسبت‏به آنچه اتفاق خواهد افتاد، ۲۰۰۰ هزار سال پیش، در دامنه کوهی خارج از اورشلیم اعطا شد. گروه کوچکی از حقیقت‏جویان در گرد معلمشان، عیسای ناصری، جمع شده بودند. سؤالی که از او پرسیدند، جوابی را در پی داشت که سالها و قرنها، تا این زمان که ما در آن زندگی می‏کنیم، ادامه دارد:
«و همانطور که او [عیسی] بر فراز کوه زیتون‏ها نشست، حواریون به سوی او آمدند، گفتند: به ما بگو نشانه‏های آمدن تو و پایان دنیا چه خواهد بود؟» (۱)
عیسی (ع) با شماری از مشخصات جوابشان، را داد تا مراقب باشند. (عبارت «پایان دنیا» که در اینجا به کار رفته به معنای پایان عمر کره زمین نیست، بلکه منظور پایان سلطه غیر انسانی بشر بر روی زمین است). اگر چه بسیاری از نشانه‏هایی که او داد، قرنها گریبانگیر دنیا بوده؛ اما جالب توجه آن است که شدت و کثرت این نشانه‏ها اکنون افزایش یافته است:
۱) افزایش جنگها
«از جنگها خواهید شنید و شایعات جنگها؛ زیرا ملتی علیه ملتی بر خواهد خاست، و مملکتی علیه مملکت دیگر.» (۲)
هیچ مقطعی از تاریخ مانند قرن بیستم، شاهد افزایش تعداد جنگها نبوده است. طبق برآورد صلیب سرخ جهانی، بیش از ۱۰۰ میلیون نفر در جنگهایی که از آغاز این قرن به وقوع پیوسته است؛ جان خود را از دست داده‏اند.
از جنگ جهانی دوم تاکنون، بیش از ۱۵۰ جنگ عمده و صدها شورش مسلحانه و انقلاب رخ داده است. از پایان جنگ جهانی دوم، ارقام کشته‏ها در نزاعهای مسلحانه، بیش از ۲۳ میلیون نفر است. طبق گزارش واشنگتن پست: «جنگهای قرن بیستم، جنگهای تمام عیاری علیه جنگجویان و غیر نظامیان بوده است... در حالی که در قیاس با آن، جنگهای وحشیانه قرون پیشین مانند جنگهای خیابانی بوده است.»
۲) گسترش خشکسالی
«و نیز خشکسالی خواهد بود.» (۳)
اواخر سال ۱۹۹۶، بانک جهانی گزارش کرد که روزانه بیش از ۸۰۰ میلیون نفر گرسنه، در جهان به سر می‏برند و بیش از ۵۰۰ میلیون کودک، غذای کافی برای رشد روانی و جسمانی دریافت نمی‏کنند. معاون بانک جهانی می‏گوید: «روزانه حدود ۴۰ هزار نفر در جهان، بر اثر گرسنگی می‏میرند، که غالبا در مناطق روستایی رخ می‏دهد.»
۳) شیوع بیماریهای مهلک
«و نیز بیماریهای مهلک خواهد بود.» (۴)
کمتر از ۲۰ سال پیش، حرفه پزشکی مدعی بود که بر بسیاری از بیماریهای باکتریایی و ویروسی فائق آمده است، اما امروزه مواردی از بیماریهای عفونی بیداد کرده است.
خبرگزاری آسوشیتد پرس گزارش می‏دهد: «ظهور انواع باکتریهایی که نمی‏توان با آنتی‏بیوتیکهای فعلی آنها را از بین برد، می‏تواند خود، تبدیل به تهدیدی علیه سلامت عمومی و بدتر از بیماری ایدز شود. بیماریهایی که اخیرا گمان می‏رفت‏بر آنها فائق آمده باشند، رفته رفته مهار ناشدنی می‏شوند... دانشمندان انتظار چیزی کمتر از یک فاجعه پزشکی ندارند.»
UN AIDS ، برنامه مشترک سازمان ملل علیه ویروس ایدز، در گزارش پایان سال خود در دسامبر ۱۹۹۶، عنوان کرد که در آن سال، ۳/۱ میلیون مورد جدید از آلودگی به ویروس اچ. آی. وی. در تمام دنیا رخ داده است. در سال ۱۹۹۶، یک و نیم میلیون نفر از بیماری ایدز مردند که مجموع کسانی که تاکنون در ارتباط با این بیماری مرده‏اند به ۴/۶ میلیون نفر می‏رسد. براساس همین نوشتار، افزون بر ۲۴ میلیون نفر مبتلا به ویروس اچ. آی. وی. یا بیماری ایدز، اکنون در تمام دنیا زندگی می‏کنند؛ این آمار و ارقام به خوبی می‏رساند که از سال ۱۹۸۱ - که این بیماری برای اولین بار شناسایی شد - تا کنون بالغ بر ۳۰ میلیون نفر به آن مبتلا شده‏اند. سازمان بهداشت جهانی می‏گوید: «در تمام دنیا، روزانه بیش از ۶۰۰۰ نفر به این بیماری مبتلا می‏شوند و این سرایت روز به روز بدتر می‏شود.»
۴) فراوانی زمین‏لرزه
«و در جاهای متعدد زمین‏لرزه خواهد بود.» (۵)
سالنمای جهانی به ما می‏گوید که بین سالهای ۱۰۰۰ تا ۱۸۰۰ میلادی، تنها ۲۱ زمین لرزه عمده وجود داشت. اما بین سالهای ۱۸۰۰ تا ۱۹۰۰ تعداد آن ۱۸ واقعه بود. بین سالهای ۱۹۰۰ تا ۱۹۵۰، ۳۳ زمین لرزه بزرگ به وقوع پیوست؛ تقریبا به اندازه آنچه در طی ۱۸۵۰ سال گذشته رخ داده است!
بین سالهای ۱۹۵۰ تا ۱۹۹۱ ، ۹۳ زمین لرزه بزرگ اتفاق افتاد، تقریبا ۳ برابر تعداد آن در نیم قرن گذشته، و ۳/۱ میلیون نفر از مردم را در سراسر جهان، به کام مرگ فرستاد. بسیاری از دانشمندان هشدار می‏دهند که ما در حال حاضر به دوره‏ای از بلایای زمین لرزه‏ای وارد می‏شویم.
۵) گسترش خشونت
دنیایی «پر از خشونت‏» (۶)
یکی دیگر از شرایطی که به گفته عیسی درست در زمان پیش از بازگشتش رواج خواهد داشت، خشونت وحشیانه است:
«همانطور که در ایام [دوره] نوح بود، در زمان آمدن پسر انسان نیز چنین خواهد بود.» (۷)
در ایام دوره نوح، «زمین در برابر خداوند فاسد و پر از خشونت‏بود.» (۸) روزنامه‏های امروز پر از تیترهایی از ماجراهای غم‏انگیزی از خشونتهای بی‏رحمانه است. امروزه میزان آدم‏کشی و خودکشی سالانه در آمریکا، تقریبا به اندازه مجموع کشته شدگان امریکایی در طول جنگ ویتنام است. تنها در ۳۰ سال گذشته، خودکشی و قتل، جان بیش از یک میلیون و دویست هزار امریکایی؛ یعنی بیش از تمام مردانی را که در کل جنگهای تاریخ امریکا کشته شده‏اند، گرفته است.
۶) ابلاغ مژده انجیل
«سرانجام وقتی مژده انجیل به گوش همه مردم جهان رسید و همه از آن باخبر شدند، آنگاه دنیا به آخر خواهد رسید.» (۹)
بر خلاف رشد غم‏انگیز جنگها، خشکسالی، طاعون و زمین‏لرزه‏هایی که به گفته عیسی، «آغاز غمها» (۱۰) است، ابلاغ موعظه انجیل به تمام ملتها، نشانه‏ای ویژه برای زمانی است که دنیا حقیقتا به پایان خود برسد.
هیچ‏گاه در طول تاریخ مانند الآن، انجیل در سراسر دنیا و برای کل ملتها خوانده نشده بود؛ اگر چه مستقیما به وسیله مبلغان مسیحیت انجام نمی‏گیرد، اما با وسایل ارتباط جمعی نوین از قبیل: رادیو، تلویزیون و ارتباطات راه دور، انجام می‏گیرد. طبق سالنامه جهان مسیحیت، پیام انجیل هم‏اکنون برای ۴ میلیارد نفر؛ یعنی عملا برای تمام کشورها موعظه شده است. «آنگاه پایان فرا خواهد رسید.»
۷) افزایش مسافرتها
«بسیاری به جلو و عقب خواهند دوید.» (۱۱)
حوالی ۵۳۴ پیش از میلاد مسیح، خداوند به پیامبرش دانیال گفت: «در آخر زمان، بسیاری به جلو و عقب خواهند دوید و دانش زیاد خواهد شد» (۱۲). عبارات «بسیاری به جلو و عقب می‏دوند» ، به لحاظ لغوی یعنی «به سرعت در اطراف در تکاپو هستند» یا به قول لیوینگ بایبل (۱۳) : «مسافرتها افزایش خواهد یافت.»
در نظر بگیرید وسایل حمل و نقل مردم هزاران سال بود که تغییر اساسی نکرده بود، با این نگرش اهمیت این پیشگویی آشکار می‏شود. امروزه می‏توانند ظرف ۲۴ ساعت دور دنیا را طی کنند؛ فضا پیما قادر است در ۸۰ دقیقه کره زمین را دور بزند!
تعداد مردمی که امروزه اقدام به سفر می‏کنند، بی‏سابقه است. به گفته متخصصان اقتصادی، مسافرت و گردشگری، امروزه «بزرگ‏ترین و پر انرژی‏ترین صنعت در دنیاست.»
۸) فزونی دانش
«دانش زیاد خواهد شد.» (۱۴)
افزایش دانش در سالهای اخیر، تقریبا خارج از تصور ماست! واژه «بار سنگین اطلاعات‏» برای نسل ما وضع شده است. هم اکنون روزانه، معادل بیش از ۳۰۰ میلیون صفحه از اطلاعات، به شبکه اینترنت فرستاده می‏شود. هم اکنون هشتاد درصد از کل دانشمندان بشریت، در قید حیات هستند و در هر دقیقه، ۲۰۰۰ صفحه به علوم بشر اضافه می‏کنند. حدودا نیمی از دانش پزشکی، هر ده سال یک بار منسوخ شده از دور خارج می‏شود.
فناوری رایانه، انفجار دانشی را که در زیر بار آن قرار داریم ترسیم می‏کند. در سال ۱۹۴۸، ترانزیستور یا واحد ساختمانی اصلی رایانه‏ها، در آزمایشگاههای بل ابداع شد. در سال ۲۰۰۰، هر تراشه پردازشگر، شامل یک میلیارد ترانزیستور خواهد بود.
۹) ظهور ضد مسیح
«ضد مسیح می‏آید» (۱۵)
نشانه با اهمیت و پایانی آخر زمان که چندین فصل انجیل به آن اختصاص یافته است، ظهور حکومت واحد جهانی به سرکردگی یک مستبد اهریمنی، موسوم به ضد مسیح یا «جانور» است. به گفته کتاب مکاشفه، تمام دنیا، شیطان را در قالب این رهبر حیوان‏منش جهانی، پرستش خواهد کرد.
به گفته انجیل، «پیمان‏» یا موافقت‏نامه صلح ابتکارآمیزی به مدت هفت‏سال، نقشی محوری در ادعای ضد مسیح در رهبری جهان دارد. این توافقنامه، بحران خاورمیانه را موقتا با صلحی میان اسرائیل و کشورهای عرب همسایه، حل خواهد کرد. کوه موریاه در اورشلیم (بیت‏المقدس)، که زمانی معبد یهودیان در آن قرار داشت و همانجا که قبة‏الصخره مسلمانان هم اکنون وجود دارد، نقطه کانونی خواهد بود.
سه سال و نیم پس از وضع پیمان، ضد مسیح آن را لغو خواهد کرد. آنگاه بیت‏المقدس را پایتخت‏بین‏المللی خود خواهد نمود و غیر از پرستش خود و تصویر عرفانی‏اش، تمام ادیان را ممنوع خواهد کرد. این تصویر به طریقی نیرو می‏گیرد تا هم صحبت کند و هم سبب کشته شدن کسانی شود که از پرستش او سرباز می‏زنند. (۱۶) عیسی گفت این هنگام، زمان «مصیب بزرگ است، آن چنان که از زمان پیدایش جهان وجود نداشته است‏» (۱۷).
۱۰) پیدایش نشانه جانور
«او موجب می‏شود تا همگان نشانی بر روی دست راست‏یا روی پیشانی‏شان دریافت دارند، به طوری که هیچ‏کس نمی‏تواند بخرد یا بفروشد مگر کسی که نشان یا نام جانور، یا شماره اسم او را داشته باشد... شماره او ۶۶۶ است‏» (۱۸).
این پیشگویی مطلبی را توصیف می‏کند که تا پیش از این هیچ‏گاه امکان‏پذیر نبود. دو هزار سال پیش، یوحنای حواری، ماهی‏گیری ساده، پیشگویی کرد که روزگاری، نظام اقتصادی جهانی‏ای ظهور خواهد کرد که هر کس در لوای آن مجبور ست‏شماره‏ای دریافت کند و بدون آن قادر به خرید و فروش نخواهد بود. تنها از زمان پیدایش رایانه‏ها و بانکداری الکترونیکی، چنین اتفاقی، امکان رخ دادن داشته است.
۱۱) ظهور ثانوی [مسیح]
«بلافاصله پس از مصیبت [بزرگ]... آنها پسر انسان را خواهند دید که در میان ابرهای آسمان، با قدرت و شکوهی خیره کننده می‏آید و او برگزیدگان خود را گرد هم خواهد آورد» (۱۹).
تیره‏ترین ساعت دنیا به ناگاه با طلوع سپیده دم روز روشنی که عیسی مسیح باز می‏گردد، پایان می‏یابد. تمام کسانی که به او تعلق دارند، بطور معجزه‏آسایی به بدن‏های مافوق طبیعی تبدیل شده، از آزار دهندگان ضد مسیح خود، رهایی می‏یابند و به تماشایی‏ترین جشن پیروزی‏ای که تا به حال برگزار شده است، به «شام ازدواج بره‏» در بهشت، انتقال خواهند یافت! (۲۰).
در آن زمان خشم خوفناک خداوند بر ضد مسیح و پیروان اهریمنی او خواهد افتاد و منجر به بازگشت عیسی به زمین می‏شود تا امپراتوری واحد جهانی آنها را، در مواجهه‏ای بهت‏انگیز، موسوم به نبرد آرماگدون، شکستی تمام عیار داده، نابود سازد.
این چنین، حکمرانی بی‏رحمانه انسان بر روی زمین، پایان می‏پذیرد و عیسی و نیروهای مافوق بشری، دنیا را در اختیار گرفته و با عشق بر آن سلطنت و حکومت‏خواهند کرد. بدین ترتیب دوره‏ای موسوم به هزاره، یا هزار سال صلح و فراوانی و بهشت، برای همگان آغاز خواهد شد. (۲۱).

وبگردی
دادستانی که به قانون تمکین نکرد
دادستانی که به قانون تمکین نکرد - نکته دیگری که برای شخص من در ماجرای مرتضوی بسیار مهم‌تر از شرایط او در زندان است، عدم تمکین ایشان به قانون است. مرتضوی به عنوان یک دادستان و شخصیت‌های برجسته و بانفوذ قوه قضائیه حاضر نشد به قانون تمکین کند. حالا دیگر اهمیتی ندارد که مرتضوی در بند 241 باشد یا 309 یا چقدر به مرخصی بیاید، مهم این است که اتفاقات اخیر نشان داد که او هیچ پایبندی به قانون نداشته و ندارد
معنی و مفهوم "به ما این دختر خوشگل‌ها رو نشون بده"؟
معنی و مفهوم "به ما این دختر خوشگل‌ها رو نشون بده"؟ - بعد از انقلاب، به واسطه تنیده شدن حکومت و دین بسیاری از پست‌ها و سمت‌های سیاسی با هاله‌ای رو به رو شد که اجازه نمی‌داد صاحب آن منصب مورد نقد قرار بگیرد....
سومین روز جشنواره جهانی فیلم فجر
سومین روز جشنواره جهانی فیلم فجر - سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر از 30 فروردین با حضور فیلم سازانی از ایران و نمایندگانی ازسینمای 78 کشور جهان تا 7 اردیبهشت در پردیس سینمایی «چارسو» برگزار می شود.
سیلی زدن به «امید» مردم در پارک!
سیلی زدن به «امید» مردم در پارک! - کتک خوردن دختری که جز التماس دوستانش هیچ فریادرسی ندارد از یک پلیس زن عضو گشت ارشاد که ماموران مرد هم آنها را همراهی می کردند، آنقدر دردناک است که کمتر وجدان بیداری به آن واکنش نشان نداده است.
عصر ما - پرونده حضور زنان در ورزشگاه ها
عصر ما - پرونده حضور زنان در ورزشگاه ها - بررسی حضور زنان در ورزشگاه ها با حضور نرگس آبیار، لاله افتخاری، حمید رسایی، حجت الاسلام محسن غرویان و فائزه هاشمی.
حمله فیزیکی به بازیگر زن ایرانی در خیابان! / عکس
حمله فیزیکی به بازیگر زن ایرانی در خیابان! / عکس - بازیگر سریال "تعطیلات رویایی" از حمله افراد ناشناس به خود خبر داد. مریم معصومی، بازیگر سینما و تلویزیون مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفت.
گفتگوی تلفنی با همسر مرتضوی / صوت
گفتگوی تلفنی با همسر مرتضوی / صوت - سعید مرتضوی که در روزهای گذشته خبری از او نبود و حتی سخنگوی دستگاه قضایی گفته بود حکم جلبش صادر شده اما گیرش نیاورده‌اند، به گفته همسرش در تهران است.
ارسطوی پایتخت با مونا فائض پور ازدواج کرد
ارسطوی پایتخت با مونا فائض پور ازدواج کرد - «احمد مهران فر» بازيگر نقش «ارسطو عامل» در سريال پايتخت ۵ در اینستاگرام خود از ازدواجش با «مونا فائض پور» خبر داد.
صحبت های جنجالی رییسی علیه روحانی
صحبت های جنجالی رییسی علیه روحانی - صحبت های جنجالی رییسی پیرامون استفاده روحانی از نام امام رضا در انتخابات
500 نفر محتوای نامه‌های پستی مردم را میخواندند و چک می‌کردند!
500 نفر محتوای نامه‌های پستی مردم را میخواندند و چک می‌کردند! - محمد غرضی می‌گوید: زمانی که به عنوان وزیر در وزارت حضور یافتم بیش از ۵۰۰ نفر را دیدم نامه‌هایی که از داخل به خارج و از خارج به داخل کشور ارسال می‌شدند را چک می‌کردند و به صورت سه شیفت فعالیت می‌کردند و نامه‌ها را می‌خواندند.
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس!
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس! - عکس و ویدیویی منتسب به ستاره پرسپولیس فرشاد احمدزاده و ترلان پروانه بازیگر سینما و تلویزیون در فضای مجازی منتشر شده است. عجب پاپراتزی‌هایی داریم!
دختر داعشی سریال پایتخت کیست ؟
دختر داعشی سریال پایتخت کیست ؟ - در قسمت های اخیر سریال پایتخت بازیگر جدیدی به جمع خانواده معمولی پیوسته است؛ نیلوفر رجایی فر نقش الیزابت را در سریال پایتخت ۵ ایفا می کند ؛ این بازیگر با جلب اعتماد سیروس مقدم این فرصت ط بازی در سریال پر طرفدار پایتخت را به دست آورد .
خانم ایرانی، عامل تیراندازی در مقر یوتیوب / فیلم
خانم ایرانی، عامل تیراندازی در مقر یوتیوب / فیلم - ویدیوهایی از نسیم نجفی اقدم در شبکه های اجتماعی به زبان های انگلیسی و فارسی موجود است که در آن ها وی از حذف ویدیوهای خود توسط یوتیوب شکایت دارد.
رقص کاوه مدنی یا کالای ایرانی؟
رقص کاوه مدنی یا کالای ایرانی؟ - بگذارید اینطور بپرسم: مگر کیروش، مربی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران عرق نمی‌خورد؟ نمی‌رقصد؟ مگر برانکو و شفر نمازشب می‌خوانند و روزه می‌گیرند و اصولگرا و ارزشی و انقلابی هستند؟!