دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ / Monday, 23 October, 2017

شیپور جنگ اسرائیل باز به صدا درآمد


شیپور جنگ اسرائیل باز به صدا درآمد
در سالی که انتخابات ریاست جمهوری در امریکا در راه است، تأیید حمله نظامی علیه کشور ثالث برای رئیس جمهور امریکا کار چندان راحتی نیست، آن هم در حالیکه امریکا خود درگیر مسائل عراق و افغانستان است و هیچ آینده مشخصی برای خروج از این دو کشور وجود ندارد.
بار دیگر اسرائیل تلاش خود را ببرای وحشت افکنی در منطقه آغاز کرده است. جمعه پیش، روزنامه نیویورک تایمز به نقل از مقامات آمریکایی گزارش داد که اسرائیل اوایل ژوئن رزمایش نظامی گسترده ای را در شرق مدیترانه و مجاورت یونان برگزار کرده است. حضور بیش از ۱۰۰ جنگنده اف-۱۶ و اف-۱۵ اسرائیلی نشانگر تمرین برای حمله احتمالی به تأسیسات هسته ای ایران بوده است.
تحلیلگران نظامی بر این باورند که حمله نظامی به ایران قطعاً نیاز به کمک و تأیید امریکا دارد. به همین خاطر است که اسرائیلی ها به شدت تلاش می کنند مقامات آمریکایی را به پشتیبانی از چنین عملیاتی مجاب بنمایند. از نگاه برخی تحلیلگران رزمایش اخیر حاکی از آن است که اگر امریکا نخواهد وارد این ماجراجویی شود، اسرائیل به تنهایی عمل خواهد کرد.
در سالی که انتخابات ریاست جمهوری در امریکا در راه است، تأیید حمله نظامی علیه کشور ثالث برای رئیس جمهور امریکا کار چندان راحتی نیست، آن هم در حالیکه امریکا خود درگیر مسائل عراق و افغانستان است و هیچ آینده مشخصی برای خروج از این دو کشور وجود ندارد. با این حال، اگر با طرز نگاه جرج بوش آشنا باشیم، از تأیید احتمالی چنین عملیاتی از جانب او بدون در نظر گرفتن عواقب آن برای ایالات متحده و جهان شگفت زده نخواهیم شد.
روز جمعه، محمد البرادعی، دبیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، در واکنش به این تحریکات گفت که حمله نظامی به ایران منطقه را یکپارچه آتش خواهد کرد. او هم چنین گفت که در صورت انجام چنین حمله ای از مقام خود انصراف خواهد داد. واکنش سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، به گزارش رزمایش نظامی اسرائیل این بود که ایالات متحده و اسرائیل هیچ گونه شواهدی دال بر نظامی بودن فعالیت های هسته ای ایران فراهم نیاورده اند. لاوروف هم چنین خواستار گفتگو به جای مقابله شد.
هفته گذشته، هنگامی که خاویر سولانا از جانب کشورهای گروه ۱+۵ بسته پیشنهادی جدیدی را به ایران تحویل داد، مقامات ایرانی به او گفتند که بسته را مطالعه خواهند کرد و پاسخ آن را خواهند داد. روز پنج شنبه نیز منوچهر متکی آمادگی ایران را برای مذاکره با ۱+۵ اعلام کرد و گفت که ایران در حال مطالعه بسته پیشنهادی است. گفته می شود که سولانا به مقامات ایرانی اعلام کرده است در صورتی که ایران برنامه غنی سازی اورانیوم خود را گسترش ندهد می توان به سرعت مذاکرات مقدماتی را آغاز نمود.
زمان افشای رزمایش اسرائیلی ها اندکی مشکوک است. آیا میان این زمان و تحرک دیپلماتیکی که پس از سفر سولانا به تهران ایجاد شده است ارتباطی وجود دارد؟ چرا میان انجام رزمایش و افشای آن از جانب امریکایی ها و اسرائیلی ها دو هفته فاصله بوده است؟ به نظر می آید گروهی که علاقه مند به تقابل نظامی هستند تمام تلاش خود را برای شتاب بخشیدن به این روند به کار می گیرند.
اکنون وظیفه تمام کشورهای صلح دوست این است که در مقابل سیاست های جنگ طلبانه ایستادگی کنند. ایران گفته است که تجاوز به خاک خود را بی پاسخ نخواهد گذاشت. به نفع تمامی منطقه و همه جهان است که از گفتگو و مذاکره، که سولانا پیشبرد آن را بر عهده گرفته است، حمایت کنند.


منبع : دیپلماسی ایرانی

مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
سقف معافیت , خمیردندان , عرصه ادبیات , غار کبوتر , مرکز پرتودهی صنعتی , شهر تفت , بازى خداحافظى , گستزش , هشدار به بیماری دامی , محبوبه صابر , سبقت , فوتبال صبا , افرایش دستمزد , کتا , بلوچی , نفت اوپک , نماینده بان کی‌ مون , تئاتر غبار , مل , ورود ایثارگران , ریزگردهای نمکی , توفان شن , مشکل بیکاری , حل مشکل اختلاف فرهنگی , زینبیه و ثارالله میانه , سام شمس آبادی , شهر غتمه یمن , اصغر اکبری , بانوی تاریخ ساز , سفیر آفریقای جنوبی , اقتصاد و فوتبال , جشن پیروزی روحانی , شهرک سدیروت , فاضل ابورغیف , آیین نامه کنترل ساختمان ها , اعاده حیثیت , خرید اینترنت , دالیچ , آب های آزاد , رشد اقتصاد , دوقولو , آیت الله اسلامی , سهراب نژاد , گلکسی اس 9 , طرح تامین امنیت مراسم سخنرانی , امیرحسین کاشانیان , برداشت گردو , زن کشتی‌گیر , طرفداران احمدی نژاد , لرستان ,

برخی از مطالبی که کاربران هم اکنون در حال خواندن آن هستند
نبض ورید ژوگولر , دشت خوزستان , دلم خیال تو را ره نمای می‌داند , آناتومی کارکردی و جراحی , تغییرشکلهای آناتومیک پلک‌ها , انتشار جغرافیائی , خراشیدگی و پارگی پلک , ویژگی , عوارض کبدی , دوگانگی بازی (ابعاد درون‌زاد و برون‌زاد) , شفاعت کردن خسرو پیش مریم از شیرین , فیزیولوژی , خالص کردن آب - پالایش آب به مقدار زیاد , گروه‌های ذی‌نفوذ , درمان , توافقات اقتصادی , روایت ممسنی , کراتیت , پوئم الکترونیک (Poéme Electronique)، اثر ادگار وارِز , نقش والدین ,

برخی منابع مهم خبری
mobile.ir موبایل , fa.alalam.ir العالم , donya-e-eqtesad.com دنیای اقتصاد , jomhourieslami.net روزنامه جمهوری اسلامی , mihanemrooz.ir میهن امروز , 90tv.ir نود , bornanews.ir برنا نیوز , musicema.com موسیقی ما , tasnimnews.com خبرگزاری تسنیم , afkarpress.ir روزنامه افکار , rasanehiran.com رسانه ایران , jamejamonline.ir جام جم , gsm.ir جی اس ام , jahaneghtesad.com روزنامه جهان اقتصاد , hemayatonline.ir روزنامه حمایت , iranvij.ir ایران ویج , absarnews.com ابصار , pcparsi.com پی سی پارسی , bananews.ir بنا , shabakeh-mag.com مجله شبکه , iran-newspaper.com روزنامه ایران , shahrsakhtafzar.com شهر ‌سخت افزار , 9day.ir 9 دی , noavaranonline.ir نوآوران , cup.ir کاپ , irangrand.ir ایران گراند , borhan.ir برهان , 24onlinenews.ir 24 , niniban.com نی نی بان , jonoubnews.ir جنوب نیوز ,

وبگردی
آشکارشدن ابعادجدیدی از تجاوز ناپدری به اهورا
آشکارشدن ابعادجدیدی از تجاوز ناپدری به اهورا - یکی از همسایه ها گفت: هنگامی که وارد خانه شدیم اهورا لخت مادرزاد بود و قاتل نیز در حالی که نیمه برهنه بود روی مبل نشسته بود. یکی دیگر از همسایه ها نیز گفت: اهورا را در حالی که از بینی، دهان و.... دچار خونریزی بود از خانه خارج کردیم.
۵۰ درصد ثروت کشور در اختیار ۳ یا ۴ نهاد
۵۰ درصد ثروت کشور در اختیار ۳ یا ۴ نهاد - بهزاد نبوی می‌گوید اگر رییس دولت اصلاحات هر ۹ روز با یک بحران مواجه می‌شد، حسن روحانی در هر ۹ ساعت با یک بحران روبه‌رو شده است.
خرابکاری سگ رئیس جمهور فرانسه حین جلسه رسمی!
خرابکاری سگ رئیس جمهور فرانسه حین جلسه رسمی! - امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه در جلسه ای با سه وزیر این کشور مشغول صحبت بود که سگ سیاه او در کنار شومینه اقدام به قضای حاجت کرد. این اتفاق باعث خنده حضار و مکرون شد.
ایران 10 برابر فرانسه، کارخانه خودرو دارد !
ایران 10 برابر فرانسه، کارخانه خودرو دارد ! - پتروشیمی ایران تنها با یارانه و تسهیلات بسیار ارزان‌قیمت و رانتی که می‌گیرد، توانسته است سودآور باشد.
خودرو ساز شوید من حمایت میکنم (یعنی تضمین فروش داخلی هر محصولی به سه برابر قیمت با ایشان)
خودرو ساز شوید من حمایت میکنم (یعنی تضمین فروش داخلی هر محصولی به سه برابر قیمت با ایشان) - وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست بخش خصوصی با وی گفت: آیا فقط ایران خودرو و سایپا برای خودرو‌سازی ایران خلق شده‌اند و خودرو ساز دیگری نمیتواند در ایران فعالیت کند.
اظهارات جنجالی و درگیری فیزیکی بقایی با ماموران پس از دادگاهش!
اظهارات جنجالی و درگیری فیزیکی بقایی با ماموران پس از دادگاهش! - دادگاه دوم حمید بقایی،معاون اجرایی محمود احمدی نژاد بسیار جنجالی شد... / ویدیو از آپارات
همسر جهانگیری در ضیافت ناهار همسر اردوغان در کشتی!
همسر جهانگیری در ضیافت ناهار همسر اردوغان در کشتی! - همسر اسحاق جهانگیری و دیگر مقامات اجلاس دی-۸ در ضیافت ناهار همسر اردوغان را می‌بینید.
محسن افشانی باز هم جنجال آفرید.
محسن افشانی باز هم جنجال آفرید. - بتازگی فیلمی در استوری اینستاگرام خانم لنی برلین lennyberlin خواننده و دی جی اوکراینی منتشر شده که عجیب بود. حضور آقای محسن افشانی بازیگر کشورمان در کنسرت این خواننده و حضور در کنار این خانم آن هم با ظاهری نامتعارف جای سوال و تعجب دارد.
میرشکاک: اختلاس مقدس شده است
میرشکاک: اختلاس مقدس شده است - خشت خام / نوبت سی و چهارم / گفتگوی حسین دهباشی با یوسفعلی میرشکاک / ویدیو از آپارات
فیلم | شخصی که کنار ترامپ ایستاده بدل ملانیاست
فیلم | شخصی که کنار ترامپ ایستاده بدل ملانیاست - فیلم - کاربران شبکه های اجتماعی با انتشار این ویدئو شایعه کرده اند فردی که کنار دونالد ترامپ ایستاده، ملانیا نیست و بدل او است.
رفتار نامناسب قرائتی در یک برنامه زنده
رفتار نامناسب قرائتی در یک برنامه زنده - سن و سال كه بالا برود حوصله آدم كمتر مي شود. در پخش مستقيم هم اقتضائات و شرايطي است كه آقاي قرائتي به آن عادت ندارد. در همين ويدئو هم ايشان مي گويد دوربين را نگه داريد! يعني كاملا واضح است كه ايشان تصور مي كرده در يك برنامه ضبطي سخنراني مي كند!
حمله خانم نماینده با پایه میکروفن به معاون استاندار
حمله خانم نماینده با پایه میکروفن به معاون استاندار - هاجر چنارانی نماینده نیشابور سخنرانی معاون استاندار خراسان رضوی را بخاطر استفاده سهوی از کلمه خراسان غربی در سخنرانی گذشته به هم زد.
"اسیدپاشی اصفهان" هم‌چنان "معما"
"اسیدپاشی اصفهان" هم‌چنان "معما" - این اظهارات رییس پلیس آگاهی مسیر عجیب خود را ادامه داد تا به اینجا رسید که توپ عدم دستگیری اسیدپاش را به زمین رسانه‌ها انداخت. او گفت: "این در شرایطی بود که این فرد در شرایط زمانی آن موقع به‌دنبال حساسیت بالایی که در رسانه‌ها و جامعه ایجاد شد، در نیمه راه، از ادامه مسیرش منصرف شد."
حاشیه های مراسم ختم داود احمدی‌نژاد
حاشیه های مراسم ختم داود احمدی‌نژاد - مراسم ترحیم مرحوم داود احمدی‌نژاد برادر رئیس جمهور سابق کشورمان عصر دیروز در مسجد امام خمینی(ره) شهرک شهید محلاتی برگزار شد.
دختر شطرنج‌باز ایرانی به تیم ملی آمریکا پیوست
دختر شطرنج‌باز ایرانی به تیم ملی آمریکا پیوست - دختر شطرنج‌باز ایرانی که به دلیل حضور بدون حجاب در رقابت‌های بین‌المللی از تیم ایران اخراج شد، به تیم ملی آمریکا پیوست.
میلیاردر ایرانی بار دیگر خودرویBMW خود را به آتش کشید
میلیاردر ایرانی بار دیگر خودرویBMW خود را به آتش کشید - فیلم / آقا این ماشینو بفروش یک پراید بخر راحت شو.
ازدواج قربانی اسید پاشی اصفهان
ازدواج قربانی اسید پاشی اصفهان - مرضیه ابراهیمی در جریان اسیدپاشی یکی از قرنیه‌هایش را از دست داد و بدنش نیز به‌ شدت آسیب دید و یک قسمت از سرش سوراخ شد.
پربازدیدها