چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ / Wednesday, 15 August, 2018

فاطمه(س) معنی نماز عشق


فاطمه(س) معنی نماز عشق
حضرت فاطمه زهراء (س) دخت گرامی بزرگ زنی چون خدیجه کبری است که از نیکوترین و عفیفترین زنان جهان و نخستین زنی است که به پیامبر ایمان آورد وهرآن چه از مال دنیا در اختیار داشت در راه پیشرفت اسلام بذل کرد فاطمه فرزند نیکو مردی چون محمد(ص) فرستاده رحمت ومغفرت است.
● فاطمه کیست؟
حضرت فاطمه زهراء (س) دخت گرامی بزرگ زنی چون خدیجه کبری است که از نیکوترین و عفیفترین زنان جهان و نخستین زنی است که به پیامبر ایمان آورد وهرآن چه از مال دنیا در اختیار داشت در راه پیشرفت اسلام بذل کرد فاطمه فرزند نیکو مردی چون محمد(ص) فرستاده رحمت ومغفرت است.محمد هموکه پس از ۱۴۰۰سال از عروج ملکوتی اش, سیاه دلان تاریخ ,او و پیروان راستینش را از گزندتهمت و ناروا رها نکرده اند و در عصر دموکراسی و آزادی بیان حتی یارای شنیدن نام مقدس و راستینش را که برگرفته از صداقت بی منتهای اوست ندارند,و به بهانه های واهی و با علم کردن و بازخوانی سناریوهای از پیش تعیین شده و بعضا حتی با به رقص در آوردن مترسکان مسلمان نما تحت لوای سلمان رشدی وامثالهم هربار به بهانه ای مفاخرمسلمانان را نشانه رفته و با ادعاهایی چون حقوق بشر و امثال آن که به واقع جز لق لقه زبان بشر امروزی هیچ تعبیر دیگری نمی توان برای آنها یافت, دین رحمت و عزت را آماج طعنه و پرسش قرار می دهند غافل از آنکه این دین به اعتبار پیامبر صلح و دوستی و به عزت خون حمزه ، حسین(ع),علی(ع) ودیگر شهدای راستین این مکتب تا همیشه تاریخ آبیاری و سیراب شده است.
پرورش زهرا در کنار پدرش رسول خدا و در خانه نبوت بود، ‌آنجا که منزلگاه زمینی فرشتگان،‌ و مرکز نزول وحی و آیه های قرآن است. زهرا همسر بزرگمردی است که بیش از سیصد آیه از قرآن شریف درباره او نازل شده و بقای اسلام وامدار تلاشهای بی دریغ اوست. در دامن پاک فاطمه دو امام و دو شخصیت ممتاز عالم بشری ( امام حسن و امام حسین ( ع)) رشد یافته اند, عقیله بنی هاشم زینب کبری ( ع ) پیام رسان بزرگ حماسه عاشورا پرورش یافته چنین مادری است.
● فضایل فاطمی:
زهرای اطهر(علیها‌السلام) انسانی چند بعدی و در تمام جنبه‌های انسانی در اوج کمال بود. حضرت زهرا(علیها السلام) بیشتر اوقات شب را به عبادت مشغول می شد. حسن بصری می‌گوید: «در این امت، عابدتر از فاطمه‌(علیها‌السلام) نیامده است، آنقدر نماز و عبادت را ادامه می‌داد که پاهایش ورم می‌کرد. رسول الله درباره‌ی فاطمه سلام الله علیها فرمود: ای سلمان به راستی که خداوند قلب و تمام اعضای فاطمه تا استخوان‌هایش را از ایمان و یقین آکنده ساخته به گونه‌ای که او غرق در اطاعت پروردگار است. و یا در جایی دیگر می فرماید:وقتی دخترم فاطمة در محراب عبادت می ایستاد همچون ستاره ای برای ملائکه آسمان می درخشید. خدا به ملائکه می گوید: ای ملائکه بنگرید به بهترین بنده من فاطمه, او در مقابل من ایستاده و از خوف من تمامی وجودش می لرزد و با تمامی حضور قلبش به عبادت من روی آورده.فاطمه به هنگام عبادت آنچنان در معشوق غرق می‌شد که با گذشت ساعت‌ها، گذر زمان را حس نمی‌کرد. اما در وقت حمایت از رهبری و ولایت، تو گویی جز سیاست کار دیگری نداشت، و تا پای جان می‌ایستاد و جوانمردانه افشاگری می‌‌کرد. امام‌ صادق(علیه‌السلام) می فرماید: «وقتی در محراب عبادت به نماز می‌ایستاد برای آسمانیان می‌درخشید همان‌گونه که نور ستاره‌ها برای زمینیان.» (و به همین علت وی «زهرا» لقب داده اند).زهراء (ع) هرگز از انجام عمل خیر دریغ نمی کرد. روزی پیرمرد فقیری و گرسنه نزد پیامبر اکرم آمد و درخواست کمک کرد. پیامبر فرمود: اکنون چیزی ندارم ولی «راهنمای خیر چون انجام دهنده آن است.» سپس او را به منزل فاطمه(علیها السلام) راهنمایی کرد. زهرا(علیها السلام) فرمود: ما نیز اکنون در خانه چیزی نداریم، سپس گردن بندی را که دختر حمزةبن عبدالمطّلب به او هدیه کرده بود از گردن باز کرد و به پیرمرد فقیر داد و... . زهراء (ع) و خاندان ایشان به امر پیامبر برای شفای حسنین (ع) سه روز روزه نذر کردند واقعه ایکه در نهایت به نزول آیات سوره دهر( و یطعمون الطعام علی حبه مسکینا و یتیما واسیرا. انما نطمعکم لوجه الله لا نرید منکم جزاءا و لا شکورا)منتهی شد. حضرت فاطمه(س) می فرماید: ای علی! من از پروردگارم شرم دارم که چیزی از تو درخواست کنم که توان برآوردن آن را نداشته باشی ماجرای پیراهن شب عروسی که حضرت زهرا آن را به زنی مستمند بخشید و یا گفتار ماندگار "الجار ثم الدار" وی و ... همه گوشه‌ای از ایثارگری‌های این بانوی فرهیخته وبا عظمت است. براساس اسنادی که در دست و مورد قبول و اتفاق فریقین است خدای در قرآن او را کوثر یا خیر کثیر نامیدو اساس نزول آن کوتاه کردن شر سخن مشرکان از سر پیامبر بود.گل یاس پیامبر؛مصداق آیه نسائنا، در داستان مباهله است که بین پیامبر (ص) و مسیحیان نجران پدید آمد.دختر معصوم روضه نبوی مصداق بارز آیه تطهیر( انما یرید الله لیذهب عنکم الرجس اهل البیت و یطهرکم تطهیراً )در قرآن است. در کتاب صواعق المحرقه، تفسیر طبری، و کتب دیگر از رسول خدا نقل شد که این آیه درباره من و علی (ع) و حسن و حسین و فاطمه (س) نازل شده است و طبری در تفسیر خود ۱۵ روایت به سندهای مختلف در این باره ذکر می‏کند.دردانه رسول اکرم ,مصداق ذی القربی در( قل لا اسالکم علیه اجراً الا المودة فی القربی) است ,اومصداق همان ذی القربائی است که در قرآن مودت او درخواست شده ,به راستی از او خویشاوندتر به پیامبرکیست؟
به حقیقت باید چشم‌ بصیرت‌ داشت‌ تا گوشه‌ای‌ از سراپردة‌ جلال‌ فاطمی‌ را درک نمود.فاطمه برای‌ هر یک‌ از روزهای‌ هفته‌، دعای‌ ویژه‌ای‌ داشت‌ و برای‌ تعقیبات‌ نماز هم‌ ادعیة‌ خاص‌ .دختر وحی,آزاد ساختن‌ بردگان‌ در نظرش کاری‌ بس ارزشمند بود ،گردنبندی‌ را که‌ علی‌ (ع‌) برایش خریده‌ بود، فروخت‌ و با پول‌ آن‌ برده‌ای‌ خرید و آزاد کرد.پیامبر اکرم‌ (ص‌) از این‌ کار دخترش‌ بسیار شادمان‌ گردید و او را ستود .
فاطمه زهرا (سلام الله علیها) فرمود: "هر کس عبادت خالص خود را به سوی پروردگار بالا بفرستد، خداوند برترین مصلحت خود را به سوی او می‌فرستد.
● منزلت فاطمه از سخن بزرگان و در کلام وحی:
فاطمه (س) را نزد پیامبر احترامی عظیم بود بسی فراتر از احترام پدری به دخترش و این بگونه‏ای بود که حیرت دیگران را بر می‏انگیخت او با آن همه شأن و عظمت دست دخترش را می‏بوسید و به گفته عایشه هرگاه که فاطمه (س) بر پیامبر وارد می‏شد رسول خدا به احترامش از جای بر می‏خاست و پیشانی او را می‏بوسید در حین ورود از او جداً استقبال می‏کرد و یا در حین خروج از محضرش مشایعتش می‏فرمود.
پیامبر می فرماید:او برترین بانوی اسلام و سیده زنان عالم است. گاهی می‏فرمود فاطمه (س) یک شاخه گل است (ریحانه)؛ زمانی می‏فرمود فاطمه (س) پاره تن من است (بضعة مِنّی)، و گاهی می‏فرمود فاطمه (س) عزیزترین مردم به نزد من است.می فرمود دخترم فاطمه را بدان جهت فاطمه نامیدند که خداوند عزوجل او و دوستانش را از آتش جهنم به دور نگه می‏دارد,یا می‏فرمود هر که فاطمه (س) راشادان کند مرا شادان کرده است، و هر که فاطمه را بیازارد مرا آزرده است، با این تذکره که شادی و غضب رسول خدا ،همانند محبت و آزار خداوند است، رسول الله (ص)، بارها و بارها فاطمه (علیها السلام) را ستود و از او تجلیل کرد. در مواقع بسیاری می‌فرمود: "پدرش به فدایش باد" و گاه خم می‌شد و دست او را می‌بوسید. به هنگام سفر از آخرین کسی که خداحافظی می‌نمود، فاطمه (علیها السلام) بود و به هنگام بازگشت به اولین محلی که وارد می‌شد، خانه او بود. گاه در جواب خرده‌گیران، لب به سخن می‌گشود که خداوند مرا به این کار امر نموده و یا می‌فرمود: "من بوی بهشت را از او استشمام می‌کنم."
ای سلمان! کسی که دخترم فاطمة را دوست داشته باشد در بهشت با من است و کسی که دشمن او باشد در آتش است. سلمان! محبت فاطمه در صد مورد نافع است[ و مایه نجات] که آسان ترینش مرگ, قبر, هنگام سنجش اعمال, و... می باشد. امام صادق علیه السلام می فرماید:هر آن کس که فاطمة را آن گونه که باید بشناسد, لیله القدر را درک کرده, و فاطمه را از آن رو فاطمه گفته اند که مردم از شناخت او عاجزند.
رسول خدا (ص)می فرماید:فاطمة فرشته ای در سیمای انسان است, هرگاه مشتاق بوی بهشت می شوم دخترم فاطمه را می بویم.ریحانه نبی، گوهری تابناک در منظومه نسل پیامبرو فرشته‏ای است از ملکوت اعلی.او دارای درجه‏ای اعلی است که در عالم زنان همتائی و در عالم مردان کفوی جز علی (ع) برایش نیست.
● صبر فاطمه:
کودکی ریحانه رسول (سلام الله علیها) با دوره نخست تبلیغ دین در مکه توأم بود. مشاهده پدر که به ضرب سنگباران زخمی شده بخشی از سهم کودکی فاطمه (س ) در رسالت دشوار رسول خدا محمد (ص) بود.
اوج این سختی، در سه سال محاصره در شعب ابی طالب به وقوع پیوست قضای الهی ، در همان سالهای تبعید ومحاصره اقتصادی در شعب، مادر وابوطالب را در یک سال از او جدا کرد ، رحلت مادر وابوطالب مسولیت فاطمه رادر قبال پدر ،افزود وپیامبراو را (امّ ابیها ) مام پدر نامید. فاطمه زهرا (س) در آن روزها قد برافراشت و با دستهای کوچک خود غبار محنت را از چهره پیغمبر زدود.دشمن شکمبه شتر یا گوسفند بر سر پدر می‏ریزد و او با دستهای کوچک خود آنها را از سر و روی پدر پاک می‏کند.پدرش را کتک می‏زنند و او از شدت تاثر می‏گرید و پدر را نوازش می‏کند.بر بدن پدرش جراحات وارد می‏کنند. او همچون پرستاری مهربان بر آن جراحات مرهم می‏گذاردآغاز نوجوانی در مدینه با جنگ های پی درپی علیه مسلمانان همراه شد. یاس نبی در غیاب همسر خود که سردار بی بدیل سپاه اسلام بود، بارسنگین کارهای خانه و رسیدگی به فرزندان خردسال را به دوش می کشید.فاطمه همدم‌ رنجها و غصه‌های‌ شوهر بود و او را پناه‌ محسوب‌ می‌شد. علی‌ (ع‌) می‌فرمود: «وقتی‌ به‌ خانه‌ می‌آمدم‌ و به‌ زهرا نگاه‌ می‌کردم‌، تمام‌ غم‌ و اندوهم‌ برطرف‌ می‌شد. هرگز کاری‌ نکردم‌ که‌ فاطمه‌ از من‌ خشمناک‌ و ناراحت‌ شود. فاطمه‌ نیز، هرگز مرا خشمناک‌ نساخت‌ . داستان دستان زهرای مرضیه (س ) که از چرخاندن آسیاب سنگی زخم شده بود و چادر وصله دار حضرتش که سلمان را به گریه انداخت، همچنین ماجرای شبهای خانه علی علیه السلام که فرزندان کوچکش گرسنه سر بر بالین می گذاشتند، گوشه هایی از درد و رنج نوعروس آسمانی اسلام است که همگی به پای نونهال اسلام و برای جان گرفتن درخت رسالت بود عزای غمبار سیدالشهدا علیه السلام که بزرگترین مصیبت تاریخ بشر است، پیشاپیش, خاندان نبوت را به استقبال خود برد
زهرا عصاره عصمت،آیینه پاکی و زلال کوثر است. فاطمه ، یاس نبی است که شمیم همه گلهای عصمت را از او می‌بوییم.
کلام آخر و پرسش نگارنده از خوانندگان این نوشتار آن است که پاسخ شما به این سوال چیست؟
تمامی ستارگان برخاک افتاده نام‌ونشانی برمزار خویش دارند، "مدینه‌النبی" "بقیع"، "نجف"، "مشهد الرضا"، "کربلا"، اما نام مزار مادر دلهای بیقرار ما چیست که همچنان ناپیداست و با هزاران فانوس اشک هم نمی‌توانیم سراغ آن را بگیریم. آیا پنهان بودن قبر مبارک آن حضرت نشان ازآگاهی‌، درایت‌ و آینده‌ نگری‌ آن حضرت و همسر مظلومش ندارد؟ علی و فاطمه ای که در امور دین به هیچ عنوان اهل مسامحه نیستند و به طور قطع از وصیت به تدفین پنهانی و ناشناخته ماندن قبور مطهرشان -که تا ان زمان شاید مرسوم نبوده است- هدفی سیاسی را دنبال می کرده اندآیا این عمل جز افشای‌ ستم‌ غاصبان‌ ، نوعی اعلام نارضایتی از مردمان زمان و اعتراض به تنهایی حضرت علی (ع) مفهومی دیگر دارد.آیا پنهان ماندن قبر پاره تن رسول خدا آن هم در شرایطی که کمتر از سه ماه از رحلت پیامبر اکرم می گذرد نوعی پیام رسانی به تمامی اعصار برای بیان واقعیتی که اززمان درگذشت پیامبر تا پیوستن دختر گرانمایه اش به ایشان، رخ داده است نیست؟واقعا چه اتفاقی افتاد که گل یاس پیامبر که همه مردم احترام پیامبر به اورا به کرات دیده بودند به این نتیجه می رسد که وصیت‌ کند‌ پیکرش‌ را شبانه‌ غسل‌ دهند و به‌ خاک‌ سپارند ،آیا از این تدبیر قصدی غیر از این داشته اند که ظالمانی‌ که‌ او را آزرده‌ بودند، در مراسم‌ دفن‌ او حضور نیابند و از این‌ حضور ،بهره‌ برداری‌ سیاسی‌ برای‌ تطهیر خود و توجیه‌ کارهایشان‌ نکنند.

منبع:
نویسنده :سید وحید احمدی,کارشناس ارشد اقتصاد و معارف اسلامی
۱- www.irib.ir/tv/madar۸۶/koniyeh.htm
۲- www.hamshahrionline.ir/News/?id=۵۷۰۶۴
۳-فاطمه زهرا(س) تولد و لقبهای او، tiknews.org/display/?ID=۶۲۲۴۴&page= - ۸۴k
۴- رسول توده زارع، زندگینامه حضرت زهراء، http://www.whc.ir/index.php?action=article&cat=۹۱&id=۳۱۹۲&artlang=fa
۵- مقدم‌نیا شاهرودی محمدحسن، زیبایی‏های معنوی در سیره فاطمی، http://www.ido.ir/a.aspx?a=۱۳۸۷۰۳۱۲۰۵

منبع : خبرگزاری فارس

مطالب مرتبط

فاطمه(س)جان! قدم نو زادت مبارک!

فاطمه(س)جان!  قدم نو زادت مبارک!
صبح زیبایی است. نسیم خنکی که می وزد، بوی نخلستانهای مدینه را در سراسر شهر می پراکند. به راه می افتم، شتابان و ذوق زده!و البته کمی هم نگران. نمی دانم فاصله خانه خودمان تا خانه پیامبر(ص) را در چه مدت طی می کنم. در می زنم و داخل می شوم.
همسر پیامبر(ص) که مرا می بیند، با شگفتی می پرسد:
- «لبابه» تویی؟ چه خبر؟ چرا این گونه شتابانی؟
می گویم:
- قصد دارم به حضور پیامبر خدا(ص) برسم.
می گوید:
رسول خدا(ص) در آن اتاق هستند. می توانی به دیدن ایشان بروی.
با دستپاچگی خودم را به حضرت می رسانم و سلام می کنم. پیامبر(ص) با رویی گشاده پاسخ سلامم را می دهند و می پرسند:
لبابه!همسرت عباس بن عبدالمطلب چه طور است؟
در حالی که هنوز نفس نفس می زنم، می گویم:
حالش خوب است. خدمت شما سلام می رساند.
پیامبر(ص) با تبسمی که بر گوشه لب دارد، می فرماید:
ان شاءا... که همیشه سلامت باشد!
آن گاه رو به من کرده و می افزاید:
چه خبر؟ چرا نمی نشینی؟
می گویم:
قصد مزاحمت ندارم یا رسول ا...!به خاطر مسأله عجیبی شرفیاب حضورتان شده ام. می دانید، دیشب خواب شگفت انگیزی دیدم.
پیامبر خدا(ص) در حالی که سرشان را تکان می دهند، می فرمایند:
ان شاءا... خیر است، لبابه. نمی خواهی خوابت را تعریف کنی؟
بریده، بریده می گویم:
خواب دیدم... خواب دیدم... که پاره ای از پیکر شما، در خانه ما... افتاده است!
لبخندی زیبا، میهمان لبان رسول خدا(ص) می شود. ایشان نفس عمیقی می کشند و می فرمایند:
دل نگران نباش، لبابه!خوابت تعبیر بسیار خوبی دارد!
با کنجکاوی می پرسم:
چه تعبیری یا رسول ا...؟
حضرت می فرمایند:
به زودی دخترم فاطمه صاحب فرزندی می شود و تو، دایه او خواهی شد.
نفس راحتی می کشم و با آرامش خاطر می گویم:
این برای من مژده و افتخار بزرگی است!
همچون مسافری در جاده ای بی انتها، چشم به افق انتظار دوخته ام و با شور و هیجانی که در میان زنان بنی هاشم پدید آمده، همراه شده ام. یکی دو روزی است که من و چند زن دیگر، با زبان روزه، میهمان خانه باصفای علی(ع) و فاطمه(س) هستیم. آخر، دختر پیامبر(ص) باردار است و در موسم زایمان. فاطمه(س) در بستر است و من مراقب اویم. زنهایی که توی حیاط نشسته اند، هراز گاهی سری به اتاق می زنند و باز می گردند، در حالی که با خود زمزمه می کنند: «فاطمه چه هنگام فرزندش را به دنیا می آورد؟
امشب، نیمه ماه رمضان است. نسیمی دل انگیز، دست مهربانش را بر خانه های شهر می کشد.
مدینه، هیچ گاه چنین زیبا و باطراوت نبوده است!
لحظه ای بعد، جاده طولانی انتظار به پایان می رسد و فاطمه پیامبر(ص) مادر می شود و من و تنی چند از زنان به هنگام زایمان او، مددکارش هستیم. تا صدای گریه کودک، به دنیا آمدن او را اعلام می کند، با شوقی توصیف ناپذیر به حیاط می دوم. زنهایی که آن جا هستند پیش می دوند و می پرسند: «لبابه!چه خبر؟»
با صدایی که بی شباهت به فریاد نیست، می گویم: «مژده!مژده دهید. فرزند فاطمه به دنیا آمد!»
زنی می گوید: «هر چه زودتر، پدرش علی(ع) را خبر کنید که بیاید و فرزندش را ببیند.» یک نفر بلند می شود تا به مسجد برود و به علی(ع) که در آن جاست، مژده پدر شدن بدهد.
چند دقیقه ای بیش نمی گذرد که امام علی(ع) وارد می شود. به اتاق فاطمه می رود و سراغ کودکش را می گیرد.
نوزاد را که در پارچه ای زرد رنگ فرو پیچیده اند، به دستان علی(ع) می سپارند. نگاه مهربان و نافذ علی(ع) بر چهره فرزندش خیره می شود. فاطمه(س) بر این منظره می نگرد و در دل شادمان است. او این شادی و خرسندی را با لبخندی زیبا و ملایم که بر لب می آورد، نشان می دهد.
امشب، انگار ستاره ها هم درخشان تر شده اند. همه جا، نورانی است، بوی خوشی در سراسر شهر پیچیده. دختر پیامبر(ص) در حالی که تبسمی بر لب دارد، به همسرش که در حال بوسه زدن بر پیشانی نوزادشان است، چشم می دوزد و از او می پرسد:
خوب است چه نامی را برایش برگزینیم؟
امام علی(ع) با دلی سرشار از سپاس بر الطاف خداوند، نگاهی به سیمای زیبای نوزاد و نگاهی به چهره تابناک همسرش می اندازد و در پاسخ می گوید:
فاطمه جان!حتماً می دانی که هرگز برای این انتخاب، بر پدرت رسول خدا(ص) پیشی نخواهم جست.
فاطمه(س) با تکان دادن سرش، رضایت خود را ابراز می کند.
ساعتی بعد، هنگامی که پیامبر اکرم(ص) به خانه دخترشان می آیند، هر کسی از هر سو، به آن بزرگوار، شادباش و تهنیت می گوید: رسول خدا(ص) با لبخندی گرم به آنان پاسخ می دهد و زمانی که نوزاد را به دستهای مبارکش می سپارند، نخست خدای را سپاس می گوید، سپس می افزاید:
مگر به شما نگفته بودم که نوزاد را در پارچه زرد نپیچید؟ هم اکنون پارچه سفیدی بیاورید.
زنی برای آوردن پارچه سفید بیرون می رود و لحظاتی بعد باز می گردد. پیامبر(ص) نوه اش را با آن پارچه می پوشاند، آن گاه خطاب به علی(ع) می فرماید:
چه نامی برایش برگزیده اید؟
علی(ع) پاسخ می دهد:
ما، در نامگذاری فرزندمان بر شما پیشی نگرفته ایم، ای رسول خدا!
پیامبر خدا هم در حالی که نوزاد را در آغوش می فشارد، به آسمان می نگرد و می گوید:
من نیز در این مهم، بر خداوند سبقت نمی گیرم!
و چند لحظه ای بیشتر نمی گذرد که پیامبر(ص) رو به داماد و دخترش کرده و می فرماید:
خداوند دوست دارد که نام این نوزاد «حسن» باشد. پس ما هم، این نام را بر وی می نهیم.
پس از آن، رسول خدا(ص) در گوش کودک اذان می گوید. بعد هم به من که نزدیک آن بزرگوار ایستاده ام، می فرماید:
لبابه، آن خوابی را که دیده ای به یاد می آوری؟
بی درنگ می گویم:
آری، پاره ای از پیکر شما در خانه ما... آری، آری.
پیامبر(ص) لبخندزنان می فرماید:
تعبیر رؤیای تو این است که دایه و شیر دهنده این نوزاد- حسن- خواهی بود.
می خندم و دلم می خواهد از خوشحالی، بال دربیاورم!آخر، من هم چند هفته پیش، پسری به دنیا آورده ام. اتفاقاً شیر زیادی هم دارم و می توانم دایه اولین نوه پیامبر اسلام(ص) باشم.
یک هفته ای از میلاد حضرت امام حسن(ع) می گذرد.. برای سر زدن به فاطمه(س) و احوالپرسی از او، نزدش می روم. نوزاد حضرت زهرا(س) همچنان زیبا و دوست داشتنی می نماید. موهای سرش را تراشیده اند!
فاطمه زهرا(س) می گوید: «پدرم دستور دادند برای فرزندم گوسفندی قربانی کنند و گوشتش را میان مردم تقسیم نمایند. همچنین فرمودند: موی سرش را بتراشند و هم وزن آن، نقره به مستمندان و نیازمندان بدهند.»
با خودم می گویم: «فاطمه جان!قدم نوزادت به راستی مبارک است!»

وبگردی
تریلی در اهواز چپ کرد، مردم بارش را غارت کردند!
تریلی در اهواز چپ کرد، مردم بارش را غارت کردند! - یک تریلی در اهواز واژگون شد و مردم به جای کمک به راننده مصدوم بار تریلی را بردند
بازگشت گوگوش به ایران و نحوه برخورد با او در فرودگاه
بازگشت گوگوش به ایران و نحوه برخورد با او در فرودگاه - در ویدئوی زیر روایت فائقه آتشین (گوگوش) را از بازگشت به ایران بعد از انقلاب و نحوه برخورد پاسدار فرودگاه و دادستانی با او می شنوید. او این خاطرات را سال ۲۰۰۰ در تورنتوی کانادا روایت کرد.
ماجرای عکس متفاوت وزیر جوان و هشتگ‌های توییتری
ماجرای عکس متفاوت وزیر جوان و هشتگ‌های توییتری - نكته جالب در اين ميان، گستردگي و تنوع واكنش‌ها به پوشش «وزير جوان» بود. تا آن‌جا كه در ميان كاربران بودند گروهي كه اين پوشش را در حد «شق‌القمر» بالا برده و اين تفاوت ظاهري را نشانه‌اي از تفاوتي عميق در نوع نگاه آذري‌جهرمي تحليل كردند و در مقابل، طيفي نيز «وزير جوان» را به‌خاطر تلاش براي آنچه ازسوي اين كاربران نوعي «پوپوليسم» و «عوام‌فريبي» خوانده شد
اظهارات تند احمدی نژاد علیه روحانی و دولت!
اظهارات تند احمدی نژاد علیه روحانی و دولت! - محمود احمدی نژاد با انتشار پیام ویدیویی تندی علیه رئیس جمهور، وی را هم دست رئیس دو قوه دیگر نامید و خواستار کناره گیری حسن روحانی از مقام ریاست جمهوری شد.
فیلم | قرار نبود روحانیت در همه چیز اظهارنظر کند!
فیلم | قرار نبود روحانیت در همه چیز اظهارنظر کند! - فیلم - مدتی قبل حجت الاسلام زائری مهمان خبرآنلاین بود و در کافه خبر به بررسی مسایل فرهنگی و اجتماعی ایران و نقش روحانیت در جامعه پرداخت.
فیلم | چرا مردم مسئولین را مسخره می‌کنند؟
فیلم | چرا مردم مسئولین را مسخره می‌کنند؟ - فیلم - چرا مردم مسئولین را مسخره می‌کنند؟ پاسخ این سوال را در ویدئوی زیر ببینید.
فیلم سانسور شده خوانندگی سحر قریشی در یک برنامه
فیلم سانسور شده خوانندگی سحر قریشی در یک برنامه - سکانس سانسور شده مسابقه «13 شمالی» که در آن سحر قریشی ترانه های مشهور چند تن از خوانندگان را می خواند، ببینید. اولین قسمت این مسابقه در شبکه نمایش خانگی توزیع شده است.
عاشق شدن لیلای سریال پدر،داستانی کاملا واقعی!
عاشق شدن لیلای سریال پدر،داستانی کاملا واقعی! - روایت نازنین پیرکاری،مجری و تهیه کننده تلویزیون از عاشق شدن خود که داستان سریال پدر شد...
یک ژن خوب تازه: جان متاعی است که هر بی سروپایی دارد
یک ژن خوب تازه: جان متاعی است که هر بی سروپایی دارد - مهمترین بخش های سخنان او اینجاست که عنوان می کند: چه کسی در جریان انقلاب بوده؟ اگر یک عده ای جان دادند، یک عده ای هم این وسط پول دادند. او که گویا دستی در شعر هم دارد، سخن عجیب تری از آنچه پیش از این گفته بر زبان جاری می سازد و با به کار بردن این بیت که «جان چه باشد که نثار قدم دوست کنم *** این (جان) متاعی است که هر بی سروپایی دارد» ...
ترامپ حتی به شلیک یک گلوله نیاز ندارد
ترامپ حتی به شلیک یک گلوله نیاز ندارد - برای آمریکا کم هزینه‌ترین استراتژی ادامه وضع موجود است. ترامپ در یک سال گذشته کاری کرد که ۳۰ میلیارد دلار دارایی ایران از کشور خارج شود. این پول به کشور‌هایی مثل ترکیه، گرجستان، ارمنستان، مالزی و ... که از ثبات و امنیت برخوردارند رفت و در این کشور‌ها سرمایه گذاری شد. همین موضوع کمر اقتصاد ایران را می‌شکند. در این یک سال دلار به نزدیک ۱۰ هزار تومان رسیده است. ترامپ حتی به شلیک یک گلوله نیاز ندارد. اگر…
سحر تبر چهره واقعی‌اش را آشکار کرد!
سحر تبر چهره واقعی‌اش را آشکار کرد! - سحر تبر سال گذشته برای اولین بار در رسانه‌های جهان دیده شد. گمانه زنی می‌شد که او برای شباهت پیدا کردن به آنجلینا جولی ۵۰ عمل جراحی داشته است. اما او در نهلایت شبیه شخصیت "عروس مرده" تیم برتون به نظر می‌رسید.
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد!
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد! - یک بنر تبلیغاتی که ظاهراً با هدف ترویج فرهنگ حجاب طراحی شده، سبب‌ساز واکنش‌های کاربران شبکه اجتماعی توییتر شده است. در این بنر، از رهگذران خواسته شده بین دو گزینه موجود، زنی چادری و زنی مانتویی، انتخاب کنند ترجیح می‌دهند کدام‌یک همکار همسرشان باشد!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر! - در اتفاقی عجیب و غیر قابل باور فردی امروز به دلیل درخواست طلاق همسرش در خیابان اسلامشهر وی را با ضربات چاقو از پای درآورد، از سرنوشت این خانم اطلاع دقیقی در دست نیست.