یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ / Sunday, 20 May, 2018

نحوه خرید و فروش سهام


نحوه خرید و فروش سهام
هر فردی که برای اولین بار می‌خواهد در بورس سرمایه‌گذاری و مشارکت نماید، با همراه داشتن مدارک لازم (کارت شناسائی معتبر، کپی شناسنامه) به یکی از کارگزاران رسمی بورس اوراق بهادار مراجعه نماید و با پر کردن فرم مربوطه نسبت به دریافت کد سهامداری اقدام نماید.
▪ کد سهامداری
کدی به سهامداران حقیقی و حقوقی از طرف بورس تعلق می‌گیرد تا در هنگام خرید و فروش سهام از آن در بورس استفاده شود. این کد متشکل از سه حرف اول نام خانوادگی یا شرکت و چند عدد است.
▪ انتخاب کارگزار
پس از دریافت کد سهامداری شخص می‌تواند در هر یک از کارگزاری‌های مجاز نسبت به خرید و فروش سهام اقدام نماید و هیچ محدودیتی از نظر انتخاب کارگزار وجود ندارد. فرد سرمایه‌گذار می‌تواند با انتخاب کارگزار دقیق و متعهد که در اجرای عملیات صالح و متخصص باشد به کاهش ریسک سرمایه‌گذاری خود کمک نماید و حتی با بهره‌گیری از تجارب آنها، بازده بیشتری به‌دست آورد.
▪ وکالتنامه
افراد باید بدانند که هیچ‌کس به‌جز شخص سهامدار حق خرید و فروش سهام دیگری حتی بستگان درجه اول را ندارد. به همین ترتیب حق هیچ‌گونه برداشت مالی از حساب افراد به شخص دیگری واگذار نمی‌شود مگر آن‌که این اقدام با طی مراحل قانونی و اخذ وکالتنامه و تأییدیه اداره حقوقی سازمان بورس اوراق بهادار همراه شود.
▪ دستور خرید و فروش
شخص برای خرید هر سهم می‌تواند با واریز وجه مورد نیاز به حساب کارگزار و با پرکردن فرم مربوطه با ذکر مشخصات (نام شرکت، تعداد سهام، مبلغ سرمایه‌گذاری، تعیین قیمت سهام، حق تقدم) نسبت به خرید سهام دلخواه اقدام نماید. در هنگام پر کردن فرم، متقاضی می‌تواند برای خرید سهام دلخواه سقف قیمت مشخصی را اعلام نماید که کارگزار حق خرید بالاتر از آن قیمت را ندارد و یا این‌که دست کارگزار را برای خرید در هر قیمت ممکن باز بگذارد.
به همین ترتیب شخص برای فروش سهام خود با در دست داشتن برگه سهام (سپرده) و پر کردن فرم مربوطه در کارگزاری می‌تواند نسبت به فروش سهام اقدام نماید و باز هم می‌تواند برای کارگزار حداقل قیمت فروش را مشخص نماید که کارگزار حق فروش در قیمت‌های کمتر را ندارد و یا این‌که فروش را با صلاحدید کارگزار و در هر قیمت ممکن انجام دهد.
▪ فروش حق تقدم یا تبدیل به سهم
برای فروش حق تقدم سهام یک شرکت باید به روش فوق عمل نمود با این فرق که این دفعه باید به‌جای برگه سپرده حق تقدم را که از شرکت‌ برای سهامدار ارسال شده است به کارگزاری تسلیم نمود و هم‌چنین در فرم دستور فروش باید قید حق تقدم را پیش از نام سهم ذکر نمود. در صورت تمایل سهامدار به تبدیل شدن حق تقدم به سهام عادی، سهامدار باید فرم ارسالی از شرکت مذکور را تکمیل و وجه آن را به شرکت مورد نظر واریز نماید تا پس از طی مهلت قانونی و مراحل اداری و ثبت افزایش سرمایه، برگه سهام به ایشان تحویل گردد.
▪ حداقل مدت انتظار برای دریافت وجه فروش سهام
حداقل مدت انتظار برای دریافت وجه فروش سهام سه روز کاری پس از تاریخ فروش سهام است و قبل از آن هیچ پولی در حساب بستانکار شما منظور نمی‌گردد.
▪ دریافت سود سهام
دریافت سود سهام فقط از طریق شخص سهامدار یا وکیل قانونی وی با در دست داشتن اصل مدارک هویت یا وکالت در تاریخ و مکان اعلام شده شرکت در آگهی‌های رسمی (روزنامه رسمی) امکان‌پذیر است.
▪ کد معاملاتی گروهی
شناسه‌ای است که برای ورود سفارش‌های خرید یا فروش گروهی برای هر شرکت کارگزاری در سامانه معاملات تعریف شده است. این شناسه می‌تواند به‌صورت حرف، عدد و یا ترکیبی باشد.
▪ خرید گروهی (د.د.د)
خرید اوراق بهادار توسط کارگزار با کد معین (کد معاملات گروهی) و تخصیص آن به مشتریان را خرید گروهی می‌نامند.
این روش هم اکنون در بورس ایران بسیار مورد استفاده قرار گرفته است این در حالی است که در سایر بورس‌های معتبر دنیا اصلاً چنین روشی وجود ندارد.
▪ نماد معاملاتی
شناسه‌ای است که برای هر یک از اوراق بهادار به‌صورت منحصر به فرد در سامانه معاملات تعریف شده است. این شناسه می‌تواند به‌صورت حرف، عدد و یا ترکیبی باشد.
در بورس تهران هر صنعت یک نماد خاص دارد یعنی نماد هر سهمی که در این صنعت جای دارد با یک حرف خاص شروع می‌شود.
ـ بانک‌ها، مؤسسات اعتباری، لیزینیگ با نماد ”و“
ـ حمل و نقل با نماد ”ح“
ـ فلزات اساسی ”ف“
ـ کانی‌های فلزی ”ک“
به‌طور مثال نماد شرکت داده‌پردازی ایران که در گروه رایانه قرار دارد ”مداران“ است.
▪ سامانه معاملاتی
سامانه رایانه‌ای است که دریافت سفارش‌های خرید و فروش، تطبیق سفارشات و در نهایت انجام معاملات توسط آن انجام می‌شود.
▪ جلسه رسمی معاملاتی
ساعاتی پیوسته از یک نشست کاری است که معاملات اوراق بهادار در این ساعات انجام می‌پذیرد. سازمان می‌تواند در یک شبانه‌روز بیش از یک نشست رسمی معاملاتی داشته باشد. هم اکنون ساعت رسمی معاملات از ۹ صبح الی ۱۳:۳۰ ظهر هر روز است و از ساعت ۸:۳۰ تا ساعت ۹ صبح کارگزاران فرصت دارند دستورهای خرید و فروش خود را وارد سامانه معاملاتی نمایند.
▪ تابلوی بورس: تابلوئی است که برای ارائه اطلاعات طبقه‌بندی شده اوراق بهادار به کار می‌رود از قبیل تابلوی اصلی و فرعی؛ تابلوی اوراق مشارکت دولتی و اوراق مشارکت شرکت‌ها.
▪ حراج: سازوکار برای داد و ستد اوراق بهادار بر پایه انطباق سفارش‌های خرید و فروش مشتریان با در نظر گرفتن اولویت قیمت و زمان است.
▪ عرضه: عبارت است از اعلام آمادگی برای فروش اوراق بهادار از طرف کارگزار فروشنده.
▪ تقاضا: عبارت است از اعلام آمادیگ خرید اوراق بهادار از طرف کارگزار خریدار.
▪ صف خرید: تجمع دستورهای خرید به روی بالاترین نرخ مجاز طی یک جلسه معاملاتی را صف خرید می‌نامند.
▪ صف فروش: تجمع دستورهای فروش بر روی پائین‌ترین نرخ مجاز طی یک جلسه معاملاتی را صف فروش می‌نامند.
▪ قیمت آغازین: قیمتی است که در شروع جلسه رسمی معاملاتی برای هر ورقه بهادار در تابلو بورس اعلام می‌شود.
▪ قیمت پایانی: قیمتی است که در پایان جلسه رسمی معاملاتی برای هر ورقه بهادار در تابلو بورس اعلام می‌شود.
▪ دامنه نوسان قیمت: پائین‌ترین تا بالاترین قیمتی است که در آن دامنه؛ طی یک یا چند جلسه رسمی معاملاتی بورس؛ قیمت می‌توان نوسان داشته باشد.
▪ توقف نماد: توقف معاملات هر یک از انواع اوراق بهادار طی دوره معین طبق دستورالعمل مربوطه است.
▪ بازگشائی نماد: اجازه انجام معامله به روی یک نماد پس از یک دوره توقف را بازگشائی نماد می‌نامند.
▪ معامله بلوک: معاملاتی است که در آن قواعد مربوط به محدودیت‌ حجمی و محدودیت قیمتی رعایت نمی‌شود.
▪ معاملات دوطرفه: معاملاتی است که در آن کارگزار هم‌زمان نقش کارگزار خریدار و فروشنده را دارد.
▪ معاملات چرخشی: معاملاتی که با تکمیل چرخه آن ظرف یک جلسه معاملاتی؛ وضعیت مالکیت طرفین تغییری نمی‌کند.
▪ معاملات عمده: معاملاتی است که تعداد سهام مورد معامله از درصد معینی از کل سهام شرکت، یا حجم آن طی دوره معین و یا حجم معاملات کل بازار طی مدت معین بیشتر نباشد.

امیرحسین اسماعیل‌پور

منبع : ماهنامه اقتصاد خانواده

مطالب مرتبط

فروپاشی دو بازار بورس جهان

فروپاشی دو بازار بورس جهان
آنها مظهر سرمایه داری هستند و هر روز صدها میلیارد دلار از تمام نقاط جهان به سویشان سرازیر می شود. سیتی و وال استریت، مراکز مالی لندن و نیویورک، همچون خواهرانی دوقلو ولی رقیب از ۱۵۰سال پیش تاکنون بر تجارت جهان فرمانروایی می کنند. این دو مرکز مالی کلیه تحولات بزرگ جهانی، از انقلاب صنعتی تا پیدایش جهانی سازی را همراهی کرده اند. رویارو با حکومت هایی گاه ناتوان و گاهی همدست همیشه سعی کرده اند که به عنوان تامین کننده مهم سرمایه برای شرکت ها و دولت ها، اقتصاد واقعی را در چنگشان نگه دارند و چون داوری بر تر قادرند هر شرکتی چه فراملی و چه کوچک یا متوسط را نابود کرده یا کشور های در حال پیشرفت مانند آرژانتین، مکزیک یا ترکیه را به ورشکستگی بکشانند. بدون توجه به انبوه پس اندازکنندگان و دارندگان سرمایه های کوچک پس از هر دوره انفجار حباب های اقتصادی نابود می شوند. با استفاده از سیاست عدم کنترل و حذف مقررات سال های ۸۰، وال استریت و سیتی فرماندهان اصلی سیاست های نئولیبرالیسم در چهارگوشه جهان بوده اند. بانک های بزرگ سرمایه گذاری، مالی، لوبیست ها، بانک های سیاسی شده چون بانک گلدمن ساکس مستقر در وزارت خزانه داری آمریکا، همگی به شدت از آزاد سازی گردش سرمایه، تعمیم مبادلات آزاد و کناره گیری دولت ها از حقوق اجتماعی دفاع کرده و موفق به به دست آوردن آنها شدند. همچنان که جورج بلکی دلال و واسط بانکی سابق و متخصص تاریخ بازار مالی کنونی توضیح می دهد، «موفقیت هایشان سرانجام سیتی و وال استریت را به توهم شکست ناپذیری کشاند.» پول های بادآورده، گلدن بوی های پرتلالو، بریده از روابط اقتصاد واقعی.
بهترین توضیح این کج روی آیا سه میلیون دلار مخارج سالروز بلک استون توسط استفان شوارتزمن رئیس این موسسه در فوریه ۲۰۰۷ نیست؟ مجلس پایکوبی که در آن ثروتمندان وال استریت دعوت شده بودند، در حالی بود که سونامی ساب پرایم مجموعه سرمایه های مالی را درمی نوردید. اما اکنون دوران وحشت و نجات خویش به هر وسیله ای فرارسیده است. دولت های آمریکا و انگلستان برای جلوگیری از فروپاشی مجموعه ساختار ناچار به ملی کردن چندین نهاد مالی شدند چیزی که دیروز غیرقابل تصور بود. پس از ۲۰ سال تسلط بر بازار، این دنیای کوچک در حال سرنگون شدن است. در واقع با محو شدن بانک ها، بازوان مسلح وال استریت هستند که فضای جدیدی بر آن در حال شکل گیری است. در طی شش ماه تمامی بانک های بزرگ سرمایه گذاری در نیویورک نابود شدند. بیر استرینز توسط جی پی مورگان خریداری شد،لمان برادرز ورشکست شد و مریل لینچ در ماه سپتامبر توسط بانک آمریکا خریداری شد. از سوی دیگر گلدمن ساکس و مورگان استنلی اساسنامه شان را زیرپا گذاشته به بانک های تجاری تبدیل شدند و به این شکل در عمل امکان مقروض شدنشان کاهش یافت.از بین رفتن و عقب نشینی این بانک ها، مسوولیت و تصمیم گیری را به دولت های آمریکا و بریتانیا بازمی گرداند و دیگر مشکل بتوان وال استریت و سیتی را به عنوان مدل هایی که باید از آنها تقلید کرد و به دیگر مراکز مالی به ویژه مراکز کشورهای در حال توسعه معرفی کرد. این تحول سریع از نظر روزنامه وال استریت نیز مخفی نماند و در شماره ۲۳سپتامبر این روزنامه پایان وال استریت را تیتر کرد.آیا نیویورک و لندن باز هم چون سابق سرمایه ها را جذب خواهند کرد؟ تعدادی از منتقدان معتقد به افول این مراکز هستند، ولی در عین حال اکثریتشان هیچ مرکز مالی دیگری را که قادر به ریشه کن کردن آنها است را نمی بینند.
درواقع نه ژنو، نه فرانکفورت، نه حتی سنگاپور، توکیو، هنگ کنگ یا دوبی، توانایی کافی برای جذب شرکت های حاضر در بورس نیویورک و لندن را ندارند و فعالیت هایی چون تبادلات در بازار ارزی و قراردادهای نفتی تا حد زیادی در تسلط این دو مرکز باقی خواهد ماند. در مورد چین ساختار مالی هنوز نارسا و شکننده است.به هر حال مشکلات وال استریت و سیتی اثرات قابل ملاحظه ای بر اقتصاد آمریکا و بریتانیا خواهند داشت. در نیویورک فعالیت های مالی، به طور مستقیم یا غیرمستقیم در اواخر سپتامبر بیش از ۳۲۰هزار کارمند داشته است، کمی بیش از لندن (۲۹۰هزار کارمند در آخر سپتامبر). این بخش کمتر از µ درصد اشتغال در نیویورک است، ولی معرف ۲۵درصد حقوق (حدود ۶۳میلیارد دلار)، ۱۰درصد مالیات جمع آوری شده توسط شهر و شش درصد اقتصاد آمریکا است. در مورد سیتی نیز این بخش ۱۰درصد تولید ناخالص داخلی را شامل می شود، نزدیک به ۱۴درصد حقوق ساکنان لندن. اقتصاددان آمریکایی، پیترکرتسمر چنین پیش بینی می کند: «هزینه بحران مالی از دست دادن هزاران شغل بوده و اثرات قابل توجهی بر اقتصاد خواهد داشت.»تنها ورشکستگی لمان برادزر (۲۵هزار کارمند در نیویورک و لندن) بیکاری سه هزار کارمند را به دنبال داشت. میکائیل کارپ رئیس کل اداره کاریابی آپشن گروپ تاکید می کند که «دوران سختی در پیش است.» به عقیده او بانکداران و دیگر کارمندان عالی رتبه به علت وجود پست برای متخصصان در آسیا و منطقه خلیج فارس مشکلی برای بازیابی شغل نخواهند داشت، برعکس بیکاری شامل مجموعه مشاغل پایه ای این بخش خواهد شد و اضافه می کند: «کوچک ترین دردسر برای وال استریت در وهله اول موجب بیکار شدن منشی ها و کمک حسابداران می شود. همیشه طبقات پایین هستند که هزینه می پردازند.» به عقیده تماس دی ناپولی رئیس کل امور مالی شهر نیویورک، حداقل ۴۰هزار شغل در وال استریت در خطر است.
او توضیح می دهد: «باید دانست که برای هر شغل از دست رفته در بخش مالی، سه شغل دیگر در بخش های وابسته به آن نیز از بین خواهند رفت.» تجارت اشیای لوکس، رستوران های بزرگ، مراکز هنری و همچنین بازار ساختمان از کاهش فعالیت ها آسیب خواهند دید. به اعتقاد موسسه کاریابی چلنجرگری و کریستمس تعداد مشاغل از دست رفته در بخش مالی نیویورک قبل از پاییز از ۵۴هزار نفر تجاوز کرد واین به ۴۰هزار شغل از دست رفته در سال ۲۰۰۷اضافه می شود.از طرف دیگر اتاق بازرگانی و صنایع لندن (سی بی ای آر) معتقد است که ۱۵درصد از ساختمان های اداری سیتی تا پایان ۲۰۰۹خالی خواهند شد. تاکنون چندین پروژه ساختمانی به تعطیلی کشیده شده است، از جمله ساختمان های مربوط به بازی های المپیک ۲۰۲۱. به اعتقاد مرکز تحقیقاتی اقتصاد و کار، سیتی در مجموع در سال ۲۰۰۸ ، ۲۸هزار و در سال ۲۰۰۹ ، ۳۴هزار شغل را از دست خواهد داد. فرسایشی که تمامی بخش ها و در مرحله اول بازارهای جانبی را در بر خواهد گرفت. در این دوره بانکداران و دیگر واسطه ها که توانسته اند جان شان را نجات دهند به احتمال زیاد باید تقاضای دستمزدهایشان را کاهش دهند. شخصیت شماره دو حزب محافظه کار بریتانیا، ضمن کنفرانس سالانه در بیرمنگام این چنین به مقابله بر می خیزد: «من نمی خواهم فقط بانکداران را سرزنش کنم ولی نمی شود مسوولیت شان را نادیده گرفت و این فکر را به وجود آورد که می شود مانند گذشته ادامه داد.»²گوردون براون نخست وزیر بریتانیا نیز به نوبه خود چندین بار خاطرنشان کرد که سیتی باید روش های پرداخت دستمزد ها را در کل بازنگری کند.
در مورد پاداش های آخر سال که اکثراً حدود نیمی از حقوق سالانه را تشکیل می دهند تکرار کرد که: «دوران پاداش های کلان گذشته است.» ³به همین شکل در نیویورک پرداخت پاداشت ها در کنگره آمریکا به محاکمه کشیده شد. ویس دانیل بانکدار سابق و گرداننده سایت «اینجا سیتی است» که تماماً به امور مالی بریتانیا کبیر اختصاص دارد چنین پیش بینی می کند: «زیر سوال بردن این پاداش ها یا لااقل کاهش جدی مبلغ آنها، بی شک یکی از اولین نتایج مداخله دولت در امور سیتی خواهد بود.» باز هم به عقیده سی بی ای آر، در عمل پاداش های پرداختی در سال ۲۰۰۹ ، ۶۵درصد، یعنی ۳/۵ میلیارد پوند(۴/۵ میلیارد یورو) کاهش خواهد داشت. مبلغی که باید با هشت میلیارد پوند (۱۰میلیارد یورو) پرداخت شده به طور متوسط در سال های ۲۰۰۳تا ۲۰۰۷مقایسه شود. آگاه به فشار افکار عمومی برای محدود کردن این نوع پرداخت های معمول در حوزه امور مالی، بانکداران در خفا به فعالیت هایی برای جلوگیری از طرح یک قانون در این مورد مشغولند. برای خانم آنجلانایت، رئیس انجمن بانکداران بریتانیا، هیچ رابطه علت و معلولی بین بحران و پاداش های معمول وجود ندارد. در آمریکا نیز بحث ها در همین راستاست تا آنجا که سرمقاله های پی درپی روزنامه وال استریت کوشش می کند، همگان را قانع کند که نباید همه را به یک چوب راند و زیاده روی چند تن برای سخت کردن مقررات در مورد دستمزدها قابل دفاع نیست.
این استدلال پل هوجسن محقق کورپوریت لایبرری یک تینک تانک آمریکایی متخصص در امور شرکت ها را به خشم می آورد:«این بحران نتیجه مستقیم سیاست های دستمزدی موسسات وال ستریت است. سیستم پاداش، مشوق فرهنگ دستیابی به نتیجه در کوتاه مدت بوده است و از این رو باعث استفاده ازمحصولات مالی بسیار سودآور ولی بسیار خطرناک در زمانی نه چندان طولانی، شده است.» و دست آخر این توفان مالی باید از نظر سیاسی نیز بر این دو شهر اثر گذارد. شهردار محافظه کار جدید لندن، بوریس جانسن، به شهروندانش قول می دهد که تمام توانش را برای جلوگیری از نزول سیتی به کار خواهد برد و اطمینان می دهد که کار های مربوط به بازی های المپیک در خطر نیست. در نیویورک این شرایط به مایکل بلومبرگ شهردار اجازه می دهد که برای سومین بار در سال ۲۰۱۰ کاندیدا شود. با تکیه بر سختی شرایط که نگران کننده تر از فردای ±± سپتامبر ۲۰۰۱است، او از شورای شهرداری خواهان حذف مقرراتی شد که مانع کاندیدا شدنش برای یک بار دیگر می شود.´ این بلندپروازی های انتخاباتی در شرایطی جریان دارند که تعداد زیادی از نیویورکی ها ترس از این دارند که سقوط وال استریت باعث افزایش جرائم شود. برحسب مطالعات دانشگاه سن لوئی (میسوری)، هر سقوط بورس از سال های ۱۹۵۰همراه با ازدیاد جرائم در شهر بوده است. اگر این پیش بینی به واقعیت بپیوندد بلومبرگ در وضع نامناسبی قرار خواهد گرفت زیرا از زمان اولین انتخابش در پست شهردار نیویورک، هزاران پست پلیس حذف شده است.با وجود بیکاری و کمبود سرمایه و از دست دادن اعتبار در سطح جهانی آیا سال ۲۰۰۸ نشانه ای از سقوط طولانی این مظاهر سرمایه داری نیست؟

وبگردی
حمله ماموران شهرداری به پلیس راهور!
حمله ماموران شهرداری به پلیس راهور! - حمله ور شدن ماموران سد معبر شهرداری به ماموران راهنمایی رانندگی
دستگیری معروف ترین شرور تهران، در ۵۰۰ متری مرز ترکیه
دستگیری معروف ترین شرور تهران، در ۵۰۰ متری مرز ترکیه - شرور سطح یک که در آخرین اقدام خود یکی از دوستانش را در منطقه ولنجک به قتل رسانده بود؛ در ۵۰۰ متری مرز ترکیه دستگیر شد.
لحظه ریزش وحشتناک کوه در جاده هراز!
لحظه ریزش وحشتناک کوه در جاده هراز! - ریزش ناگهانی کوه که توسط مسافران به ثبت رسیده است...!
همسر محسن افشانی با ریش و سبیل در استادیوم آزادی دستگیر شد
همسر محسن افشانی با ریش و سبیل در استادیوم آزادی دستگیر شد - قبل از شروع بازی تیم‌های پرسپولیس و الجزیره یکی از بازیگران سینما کشورمان قصد داشت به همراه همسرش وارد ورزشگاه آزادی شوند که این دو نفر توسط نیروهای انتظامی بازداشت شدند.
فیلم | خسرو معتضد: جسد مومیایی قطعا متعلق به رضاخان است
فیلم | خسرو معتضد: جسد مومیایی قطعا متعلق به رضاخان است - فیلم - در ویدئوی زیر بخشی از صحبت های خسرو معتضد، مورخ را می شنوید که نتیجه تحقیقاتش را درباره مومیایی پیدا شده در حرم حضرت عبدالعظیم بیان می کند.
پهلوانان این روزهای ما
پهلوانان این روزهای ما - تصویری زننده و به شدت ناراحت کننده بر جا مانده از مسابقه انتخابی تیم ملی کشتی ایران که به کتک کاری و جنجال کشید. خانواده عبدولی باز هم پای ثابت این درگیری بود که چهره ورزش پهلوانی ایران را تیره کرد
(ویدئو) تشویق اصغر فرهادی در جشنواره کن توسط بزرگان سینمای جهان
(ویدئو) تشویق اصغر فرهادی در جشنواره کن توسط بزرگان سینمای جهان - در این ویدئو تشویق اصغر فرهادی و پنه لوپه کروز، خاویر باردم و دیگر عوامل فیلم «همه میﺩﺍنند» در جشنواره کن توسط بزرگان سینمای جهان را مشاهده می‌کنید.
فیلم حجوم داعشی‌های حاتمی کیا به یک مرکز خرید و وحشت و اعتراض مردم
فیلم حجوم داعشی‌های حاتمی کیا به یک مرکز خرید و وحشت و اعتراض مردم - عوامل فیلم «به وقت شام» روز گذشته با حضور عجیب و رعب آور در پردیس سینمایی کوروش مردم را وحشت زده کردند. در این حرکت تبلیغاتی بازیگران نقش داعش، با گریم و پوشش داعشی ها، سوار بر اسب راهی پردیس سینمایی کوروش شدند و با حضور در مرکز خرید و فودکورت مجموعه، رفتارهای عجیبی نشان دادند که باعث وحشت و اعتراض مردم شد.
تصاویر مخفی از بزرگترین مرکز فروش مواد مخدر در جنوب تهران / فیلم
تصاویر مخفی از بزرگترین مرکز فروش مواد مخدر در جنوب تهران / فیلم - این گزارش حاوی تصاویری از بزرگترین مرکز فروش و مصرف مواد مخدر در جنوب شرق تهران است که مخفیانه ضبط شده‌است.
کشتار اسب‌های کولبران / فیلم
کشتار اسب‌های کولبران / فیلم - متاسفانه طی یک ماه گذشته دستکم سه نوبت و هر نوبت دستکم 30 اسب باربر متعلق به کولبران در جنگل میرآباد شهرستان اشنویه با شلیک گلوله از پای درآمده‌اند.
سید احمد خمینی معمم شد
سید احمد خمینی معمم شد - سید احمد خمینی فرزند آیت‌الله سید حسن خمینی در حضور جمعی از علما و پدر و پدربزرگ خود در حسینیه جماران معمم شد.
دختران پرسپولیسی با ریش و سبیل در ورزشگاه آزادی!
دختران پرسپولیسی با ریش و سبیل در ورزشگاه آزادی! - امروز عکسی از 5 تماشاگر بازی روز گذشته در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان می‌دهد 5 دختر جوان با گریم‌های عجیب و حرفه‌ای خودشان را به عنوان پسر جا زده و وارد ورزشگاه شده‌اند.
اگر با وجود این مشکلات ملت قیام کند همه ما را به دریا خواهد ریخت
اگر با وجود این مشکلات ملت قیام کند همه ما را به دریا خواهد ریخت - از ملتی که ستون فقراتش شکسته انتظار مقاومت دارید؟ بسیاری از کشور فرار کردند یا جای فرار خود را فراهم آوردند اما ما جای فرار نداریم
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس!
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس! - عکس و ویدیویی منتسب به ستاره پرسپولیس فرشاد احمدزاده و ترلان پروانه بازیگر سینما و تلویزیون در فضای مجازی منتشر شده است. عجب پاپراتزی‌هایی داریم!