جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ / Friday, 22 September, 2017

مرورگر گوگل؛ اجبار نه اختیار


مرورگر گوگل؛ اجبار نه اختیار
تولید مرورگر، کمک بزرگی در گسترش گوگل به چیزی فراتر از یک سایت جستجو خواهد بود، امکانات قابل عرضه آن را به یکدیگر مرتبط کرده و شرکت مایکروسافت را سر جای خود خواهد نشاند. بسیاری از مردم می گویند که نبرد مرورگرها درست به راهی می رود که رقابت دستگاه های ویدئویی بتا در برابر VHS طی کرده بود. اما اما حرکت های اخیر به وسیله گوگل، شایعاتی را دامن زده که این غول جستجومی تواند وارد تجارت مرورگرهای اینترنتی شده و آغاز کننده رقابتی دوباره در بازاری باشد که از زمان کنار زدن شرکت نت اسکیپ در دهه ۹۰، به خواب رفته و غیر فعال باقی مانده است.
شواهد را ببینید. در ماه های اخیر، گوگل متخصصان فنی با تجربه ساخت مرورگر را از شرکت هایی مانند مایکروسافت، سان و BEM استخدام و علاوه بر آن در ماه آوریل، نام دامنه http://www.gbrowser.com را رزرو نموده است. اگرچه که دست اندرکاران این شرکت می گویند که هیچ مرورگری را در برنامه حتمی خود ندارند، اما تحلیلگران اعتقاد دارند که گوگل به صورت جدی این موضوع را در دست بررسی دارد.
درحالی که سرمایه گذاران مشتاق از زمان عرضه عمومی سهام در ماه آگوست، ارزش سهام گوگل را ۵۵ درصد بالا کشیده اند، بسیاری از تحلیلگران براین باورند که برای تحکیم برنامه ها و طرح های دراز مدت، گوگل باید وارد بازار مرورگرها شود. انجام چنین کاری کمک خواهد کرد تا مایکروسافت بر سرجای خود نشسته، گوگل از ابزار جستجوی صرف فراتر رود و با گسترش نقش خود به عنوان نقطه ورود به اینترنت، امکان یابد که تبلیغات بیشتری به فروش برساند. مارک ماهانی، تحلیلگر شرکت "تحقیقات فن آوری آمریکا" می گوید: «ساخت مرورگر می تواند یک ضرورت باشد. »
دلایل این مسئله در ادامه ارائه می شود؛ در هر حال هرچه زودتر این اتفاق رخ دهد بهتر است:
● امکان توسعه بدون سر درگمی
گوگل به خاطر بارگذاری سریع ومنظم صفحه وب خود که تنها از ۳۷ کلمه تشکیل شده است، علاقمندان زیادی را به خود جلب کرده است. اما با حرکت به سوی خدماتی فراتر از جستجو، مانند پست الکترنیکی، گروه های آن لاین و مدیریت تصاویر، با شرایطی دشوار مواجه می شود؛ اینکه چگونه خدمات خود را بدون به هم ریختن صفحات جستجو، توسعه دهد.
ایجاد یک مرورگر راه حلی منطقی است. ورای دکمه های استانداردی چون "back" و "reload"، معمولا مرورگرها نوار ابزاری برای دسترسی سریع به همه چیز- از سایت های مورد علاقه گرفته تا نرم افزارهایی که اغلب از آنها استفاده می شود- را نشان می دهند. یک مرورگر منطبق با سلیقه وحال و هوای گوگل می تواند گستره خدمات قابل ارائه توسط آن را به خوبی به رخ کشیده و بدون مجبور کردن این شرکت عظیم جستجو در متراکم نمودن صفحه سایت خود با لوگوها و متن های زائد، می تواند همه این سرویس ها را در کنار هم قرار دهد. فراتر از عملکردی مانند ایجاد یک بازار یکجا برای فروش محصولات مورد نظر گوگل، این مرورگر خواهد توانست هنگامی که از کسی ایمیل دریافت می کنید، شما را آگاه نماید.
● ساکن شدن در کامپیوترهای شخصی
اگر شرکت گوگل قصد دستیابی به ‎آن چیزی را دارد که بسیاری فکر می کنند گامی مهم به سوی آینده در زمینه جستجو است، این زمینه همان چیزی است که گوگل به آن نیاز دارد: سازماندهی داده ها بر روی دیسک سخت کامپیوتر کاربران، از عکس گرفته تا فایل های واژه پرداز و پست الکترونیکی. یک مرورگر می تواند محدوده ای برای جستجو در این قلمروی جدید فراهم کند که بالقوه باعث تولید میلیون ها نتیجه اضافی جستجو در گوگل می شود. خود این امر می تواند منجر به افزایش فروش آگهی های محتوایی گردد. حقیقت دارد که گوگل از قبل حضور خود را با یک نوارابزار بر روی صفحه مرورگر اعلام کرده است. این نرم افزار به مرورگر موجود اضافه شده و دسترسی سریع به جستجوگر گوگل و سرویس های دیگر را امکان پذیر می کند. گوگل می گوید این نوار ابزار میلیون ها بار، بارگذاری شده است.
اما بیشتر وبگردها از اینکه چنین نوارابزاری وجود دارد، آگاه نیستند و یک مرورگر نشان دار گوگل می تواند این اشکال را از بین ببرد. در نظر بگیرید که ظرف دو هفته گذشته کاربران ۵/۲ میلیون نسخه از یک مرورگر اوپن سورس را بارگذاری کرده اند. این مرورگر که به وسیله یک شرکت نه چندان معروف به نام "بنیاد موزیلا" تولید شده است، این واقعیت را نشان می دهد که چه قدر تقاضا برای یک مرورگر جایگزین برای مرورگر مایکروسافت وجود دارد. اگر گوگل بخواهد از علامت تجاری خود برای چنین کاری استفاده کند، توان موفقیت آن را تصور کنید.
● مقابله با مایکروسافت
مایکروسافت حدود ۹۴ درصد از بازار مرورگرها را در دست دارد و به آرامی به سوی جستجوگرها در حال حرکت است. مطمئنا این غول نرم افزاری به حد کافی از مزیت حجم ترافیکی که به وسیله دگمه های تعبیه شده در مرورگر "اینترنت اکسپلورر" به سایت های مایکروسافت هدایت می شوند، سودی نبرده است. حتی امکاناتی که به کاربر اجازه می دهند درخواست جستجوی خود را در کادر آدرس تایپ کرده و سپس مستقیما به صفحه نتیجه جستجوی MSN هدایت شوند نیز در بازاریابی مایکروسافت مفید واقع نشده اند. اما برخی از تحلیلگران می گویند اگر روزی مایکروسافت سرویس های مرور و جستجو را با یکدیگر ادغام کند، گوگل به مشکل خواهد خورد.
علاوه برآن بسیاری از کارهای اساسی مورد نیاز برای ایجاد یک مرورگر از قبل انجام شده است؛ بنابراین گوگل خیلی آسان می تواند از فن آوری اوپن سورس موزیلا بهره برداری کرده و منابع خود را در تغییر این مرورگر برای نشان دادن و ارائه خدمات خود به کار گیرد. موهانی می گوید: «اگر ظرغف سه سال آینده گوگل یک مرورگر نداشته باشد، شکاف عظیمی در کار این شرکت وجود خواهد داشت واین بسیار غیر عاقلانه است. »


منبع : شبکه فن آوری اطلاعات ایران

مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
سعید یاری , واحد های مسکونی , جاده ابر , کمک هزینه اجاره , موشکهای کروز , آیت لله فلسفی , کلاشینکوف , دو انفجار تروریستی , بحران خلیج فارس , کفاره , میدان میرچخماق , ساختمان‌سازی , کمیته فنی تنیس روی میز , اقلام تبلیغاتی , مشارکت خیری , غنی سازی نطنز , خرابه‌های جنگ , دانشگاه صنعتی بابل , خارج شدن , سیر خشک , پژوهش های مجلس , آرواره , تراکتوسازی , ملاک شناسایی , خط لوله گاز ترکیش استریم , اقتصاد زیستی , وزارت امنیت داخلی آمریکا , مجتمع اداری , بهترین موتور سیکلت ها , جو سفید , سارقان صنایع , آشپزی ایرانی , ابوالحسن بنی صدر , میکروب معده , سلامت احمدرضا احمدی , لغو مسابقات آسیایی , جوزف فینس , مهارت دانشجو , بازار طلایی , تکیمل ظرفیت , دوی 60 متر با مانع , دوره توانمندسازی سرمایه های انسانی فناوری نانو , ارتباط تلفنی , تهوع در ورزش , سینما قدس , رای گیری همه پرسی ترکیه , ناصر صباحی , بافت سینه , رتبه پنجم , زرنگی ,

برخی از مطالبی که کاربران هم اکنون در حال خواندن آن هستند
علائم , چون تو مستغنی ز دل بودی دل آرایی چه بود , تالاب‌ها , پوشاک زنان , فراگرد ارتباط در مدل ارتباطی گربنر , بازو در مفاصل شانه (۳) , معارف اسلامی (مذهبی) , طرز تهیه مخمر قارچ کمبوجا , پستان , مؤسسهٔ استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران , جغرافیای طبیعی و اقلیم استان , محل رسپتورهای هورمونی , درماتومیوزیت , نمونه‌ای از کتاب دانش‌نامهٔ جهان , ای که در کشتن ما هیچ مدارا نکنی , پزشکی اجتماعی تخصصی کودکان , حمام‌های قدیمی (۳) , کارشناسی بیمهٔ اکو , استئوسپرموم , تقسیمات کشوری و اداری ,

برخی منابع مهم خبری
akharinnews.com آخرین , rahyabnews.com رهیاب نیوز , taghribnews.ir تقریب , zendeginews.com زندگی , farscinema.com فارس سینما , tafahomnews.com روزنامه تفاهم , namanews.com نما , asreertebat.com عصر ارتباط , elpress.ir ائل پرس , honarnews.com هنرنیوز , salamatnews.com سلامت , qudsdaily.com قدس , simafilm.ir سیما فیلم , kheybaronline.ir خیبرآنلاین , setarehnews.ir ستاره‌ها , entekhab.ir انتخاب , vatanonline.ir وطن , mobile.ir موبایل , gostareshonline.com گسترش صنعت , madannews.ir معدن , jomhourieslami.net روزنامه جمهوری اسلامی , ilna.ir ایلنا , fairna.ir فیرنا , ensafnews.com انصاف نیوز , webshahr.org وب شهر , siasatnameh.ir سیاست نامه , rouydad24.ir رویداد 24 , vatanemrooz.ir روزنامه وطن امروز , filmnews.ir فیلم نیوز , 2daylink.com تودی لینک ,

وبگردی
نگار جواهریان همسر رامبد جوان در خندوانه / فیلم
نگار جواهریان همسر رامبد جوان در خندوانه / فیلم - رامبد جوان همسر سوم خود نگار جواهریان را به خندوانه دعوت کرد.
بالاخره خودروی چینی بخریم یا نه؟
بالاخره خودروی چینی بخریم یا نه؟ - جیلی، چری، لیفان، ام وی ام، جک و ... همگی اسامی ماشین های چینی است که در چند سال اخیر بازار ایران را قرق کرده اند. ماشین های خوش بر و رویی که حالا مشتری های زیادی هم پیدا کرده اند و به دلیل آپشن های مختلفی که دارند، خیلی ها را به سمت خودشان جلب کرده اند اما از آنجا که پشت سر اجناس چینی هیچ وقت خوب حرف نمی زنند، این ماشین ها هم هیچ وقت با اقبال عمومی مواجه نشدند.
مشاهده زندگی جدید خانم رهنما فعلآ بلامانع است / عکس
مشاهده زندگی جدید خانم رهنما فعلآ بلامانع است / عکس - عقد «بهاره رهنما» و همسرش در حرم امام رضا (ع)
اولین گفت‌وگو با بهاره رهنما و همسر دومش / فیلم
اولین گفت‌وگو با بهاره رهنما و همسر دومش / فیلم - فیلم - اولین گفت‌وگو با بهاره رهنما و همسر دومش بعد از شروع زندگی مشترک را تی وی پلاس منتشر کرد.
لحظه دیدار امیرعباس (کچلیک) و محمدرضا گلزار!
لحظه دیدار امیرعباس (کچلیک) و محمدرضا گلزار! - امیر کچلیک، کودک خوش زبان مازندرانی را حالا همه می شناسند. کودک بامزه ای که با ویدئوی کچلیک در اینستاگرام مشهور شد و به برنامه ماه عسل هم راه پیدا کرد. او چندی پیش در یک ویدئوی دیگر گفت که آرزو دارد محمدرضا گلزار را ببیند. آرزوی امیر حالا برآورده شده و او توانسته با محمدرضا گلزار دیدار کند. عکس العمل تماشایی امیر کچلیک را در لحظه دیدن گلزار در ویدئوی زیر ببینید.
تصاویر ازدواج مجدد بهاره رهنما
تصاویر ازدواج مجدد بهاره رهنما - بهاره رهنما که بیشتر کارهای او با مضمون ظنز و کمدی است . روز شنیه 4 شهریور با امیر خسرو عباسی ازدواج کرد.
جنجال جدید جواد خیابانی
جنجال جدید جواد خیابانی - «فدای سرت که سرم را می‌بری» این جمله یعنی اینکه من اصلا کاری که تو می‌کنی (داعش) برام مهم نیست. من اینجا آمده ام تا در دفاع از حریم و حرمت خاندان پیامبرم سر بدهم.
اولین گفتگو با حمید صفت پس از دستگیری / تصاویر
اولین گفتگو با حمید صفت پس از دستگیری / تصاویر - حمید صفت خواننده رپ،پس از پنج ساعت انکار سرانجام در جریان تحقیقات پلیس به قتل پدرخوانده اش اعتراف کرد.
فیلم حضور تینا آخوندتبار در مسابقات بوکس!
فیلم حضور تینا آخوندتبار در مسابقات بوکس! - این بازیگر ایرانی که مدتهاست خبری از حضور او در عرصه هنر نیست برای اولین بار مقابل حریف چینی مسابقه داد.
فیلم لحظه فوت میوه فروش پس از درگیری با ماموران شهرداری
فیلم لحظه فوت میوه فروش پس از درگیری با ماموران شهرداری - در صحنه درگیری ماموران شهرداری قم بادستفروشی درخیابان شاهد،ماموران باکوبیدن سردستفروش به جدول خیابان وی رابقتل رساندند
ویدیو کامل از نبرد و اسارت شهید حریم آل الله محسن حججی
ویدیو کامل از نبرد و اسارت شهید حریم آل الله محسن حججی - شهید محسن حججی از مدافعان حرم در سوریه بود که پس از اسارت بدست تروریست های داعش به شهادت رسید.
جشن تولد ۶۰ سالگی مهرانه مهین‌ترابی
جشن تولد ۶۰ سالگی مهرانه مهین‌ترابی - جمعه ۲۰ مرداد بیست و پنجمین مراسم «تولد ماه» به مناسبت سالروز تولد مهرانه مهین‌ترابی، بازیگر سینما و تلویزیون، با حضور جمعی از هنرمندان در موزه هنرهای دینی برگزار شد.
سلفی حقارت فراموش شدنی نیست
سلفی حقارت فراموش شدنی نیست - تصویر پشت صحنه برنامه رادیویی فرزاد حسنی و دوستانش را مشاهده می کنید.
دختر خلخالی: پدرم خشن نبود/ اهل مماشات نبود
دختر خلخالی: پدرم خشن نبود/ اهل مماشات نبود - مدرسه که می‌رفتم تقریباً همه معلم‌های من می‌دانستند که پدر من کیست. این خیلی اذیت می‌کرد. تک‌وتوک می‌آمدند و سفارش دوست و آشنایی را برای کاری می‌کردند.
اسکورت تامل برانگیز و عجیب خودروی مهران مدیری در مشهد!
اسکورت تامل برانگیز و عجیب خودروی مهران مدیری در مشهد! - مهران مدیری که برای حضور در جمع مخاطبان فیلم سینمایی «ساعت 5 عصر» به مشهد رفته بود با اسکورت ویژه به سینمایی رفت که هوادارانش برای استقبال منتظر او بودند.
حرکات عجیب احمدی  نژاد هنگام تعریف خاطرات بقایی از زندان!
حرکات عجیب احمدی نژاد هنگام تعریف خاطرات بقایی از زندان! - حرکات عجیب احمدی نژاد هنگام تعریف خاطرات حمید بقایی از دوران زندان کوتاه مدتش
آزاده نامداری تیتر یک پرتیراژترین روزنامه سوئیس/ عکس
آزاده نامداری تیتر یک پرتیراژترین روزنامه سوئیس/ عکس - روزنامه پرتیراژ عصر سوییس بنام بلیک که بصورت رایگان توزیع میشود ، این تیتر را برای آزاده نامدارى انتخاب کرد:دورویی!
چرا واکنش افکار عمومی به آزاده نامداری بی رحمانه است؟
چرا واکنش افکار عمومی به آزاده نامداری بی رحمانه است؟ - متاسفانه جامعه ما و نظام ها و نهادهای اجتماعی، سیاسی و فرهنگی جامعه افراد را تشویق و حتی وادار می کنند چیزی غیر از آن خود واقعی خود باشند. اگر خانم نامداری خود را خیلی محجبه نشان نمی داد شاید این واکنش بی رحمانه نسبت به ایشان ایجاد نمی شد.
پربازدیدها