جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ / Friday, 19 October, 2018

الگوی دختران جوان در قرآن


الگوی دختران جوان در قرآن
جوانی فصل شورانگیز زندگی و مظهرنشاط و سازندگی است. روح لطیف و قلب ظریف جوان، جلوه‌ی زیبای آفرینش و صحیفه‌ی مصفّای هستی است.با سپری شدن ایام کودکی و ورود به دنیای نوجوانی و سپس جوانی، اشتیاق و تلاش جوانان برای شناخت خود و پایه‌گذاری صفات شخصیتی و هویت منسجم چندین برابر می‌شود.
جوانی دوران تکوین شخصیت است و به فرموده حضرت علی‌(ع)، ضمیر نوجوان هم‌چون سرزمینی مستعد و آماده‌ی کشت، هر بذری را که در آن کاشته شود، می‌پذیرد و بسیاری از ویژگی‌های شخصیتی انسان از این دوران سرچشمه می‌گیرد:
... انّما قلب الحدث کالأرض الخالیة ما ألقی فیها من شیءٍ قبلته....
...به درستی که قلب نوجوان هم‌چون زمین ناکشته است. هرچه در آن افکنند، آن‌را می‌پذیرد....
نوجوانی و جوانی دوران الگو یابی و الگو گزینی است. در دوران شکل‌گیری شخصیت، چگونه بودن یا چگونه شدن را الگوها به نوجوانان و جوانان ارایه می‌دهند. پس توجه به این موضوع بسیار مهم و ضروری است؛ هم برای پدر و مادر و مربیان گران‌قدر و هم برای خود نوجوانان که از احساسات بیشتر بهره می‌گیرند.
جوانانی که ارزش‌های معنوی، دینی و اخلاق نیز برایشان مهم است، الگوهای خود را در میان شخصیت‌های مذهبی و اخلاقی می‌جویند. جوانانی که قدرت بدنی، جمال ظاهری، ثروت و امثال این‌ها برایشان مهم است، از افرادی‌که در این زمینه‌ها مطرح هستند، پیروی می‌کنند. بنابراین، یکی از راه‌های بسیار مهم تربیتی، توجه به این ویژگی و تلاش برای معرفی کردن الگوهای مناسب به جوانان است. برای این منظور چه زیباست که به چشمه جوشان فیض الهی؛ یعنی قرآن کریم مراجعه کنیم و با شناسایی الگوهای رفتاری مناسب، آن‌ها را به جوانان عزیزمان که قلب با صفایشان سرشار از نور معنویت و فضیلت طلبی است، ارایه کنیم، هم‌چنان‌که پیامبر گرامی اسلام‌(ص) فرموده است:
اوصیکم بالشباب خیراً فانّهم ارقّ افئدة....
به شما سفارش می‌کنم تا در مورد جوانان به نیکویی رفتار کنید؛ زیرا قلب‌هایی رقیق و نفوذ پذیر دارند....
در راستای این هدف، به شماری از آیات سوره مبارکه "القصص" اشاره می‌کنیم که در آن ماجرایی مطرح می‌شود که میان حضرت موسی‌(ع) و دختر جوان و مؤمن مدینی رخ داده است. در این‌جا، دو الگوی زیبای اخلاقی و رفتاری برای جوانان معرفی می‌گردد.
در آیات ابتدایی سوره قصص به زمان کودکی حضرت موسی‌(ع) اشاره می‌شود آن‌جا که آن حضرت به دوران جوانی می‌رسد:
و لما بلغ أشدّه اتیناه حکماً و علماً و کذلک نجزی المحسنین.
هنگامی‌که نیرومند و کامل شد (و به دوران جوانی رسید)، به او حکمت و دانش دادیم و این گونه نیکوکاران را جزا می‌دهیم.
در این زمان، اتفاقی برای حضرت پیش می‌آید، به گونه‌ای که در جریان دفاع از یکی از افراد بنی‌اسرائیل، یکی از فرعونیان را کشت. به همین دلیل، ناچار می‌شود از مصر هجرت کند و به سرزمینی دیگر پناه برد. پس راه مدین را در پیش می‌گیرد:
و لمّا ورد ماء مدین و جد علیه امّة من النّاس یسقون و وجد من دونهم إمرتین تذودان قال ما خطبکما قالتا لا نسقی حتّی یصدر الرّعاء و أبونا شیخ کبیر.
و هنگامی که به چاه آب مدین رسید، گروهی از مردم را در آن‌جا دید که چهار پایان خود را سیراب می‌کنند. در کنار آن‌ها دو زن دید که مراقب گوسفندان خویش هستند (و به چاه نزدیک نمی‌شوند). موسی به آن‌ها گفت: کار شما چیست؟ (چرا گوسفندان خود را آب نمی‌دهید؟) گفتند: ما آن‌ها را آب نمی‌دهیم تا چوپان‌ها همگی خارج شوند و پدر ما مرد کهن سالی است.
حضرت موسی‌(ع) با سختی فراوان و پس از چند روز مسافرت بدون توشه و امکانات، در حالی که پیش‌تر در نعمت و آسایش بود، به شهر مدین می‌رسد؛ شهری که از قلمرو مصر و حکومت فرعونیان خارج است. وی پس از ورود به شهر متوجه می‌شود گروهی از مردم برای آب دادن به گوسفندان خود اطراف چاه جمع شده‌اند. در این میان، آن‌چه نظر ایشان را به خود جلب می‌کند، وجود دو خانم است که کمی دورتر از جمعیت ایستاده‌اند و علت عقب‌تر ایستادن آن‌ها این است که نمی‌خواهند با چوپانان برخوردی داشته باشند.
حضرت موسی‌(ع) با وجود خستگی شدید به سمت آنان می‌رود و می‌پرسد که کارشان چیست و از آن‌جا که مردان این قوم را این قدر بی‌انصاف می‌بیند، در دل خشمگین می‌شود. وی برای کمک به این دو خانم جلوتر می‌رود و برایشان از چاه آب می‌کشد. سپس برای استراحت به سوی سایبان می‌رود:
فسقی لهما ثمّ تولی الی الظل و قال رب انّی لما أنزلت الیّ من خیر فقیر.
موسی برای آنان آب کشید. سپس رو به سوی سایه آورد و عرض کرد: پروردگارا! هرخیر و نیکی برمن فرستی، من به آن نیازمندم.
این حرکت حضرت موسی‌(ع) نشانه شدت غیرت و تعصب ایشان نسبت به زنان با شخصیت و عفیف جامعه است.پس از انجام این عمل نیک و دعایی که می‌کنند، درهایی چند به رویش باز می‌گردد و فصل جدیدی از زندگی‌اش آغاز می‌شود.
فجاءته إحداهما تمشی علی استحیاء قالت إن أبی یدعوک لیجزیک أجر ما سقیت لنا فلمّا جآءه و قصّ علیه القصص قال لا تخف نجوت من القوم الظالمین.
یکی از آن‌دو به سراغ او آمد، در حالی که با نهایت حیا گام برمی‌داشت و گفت: پدرم از تو دعوت می‌کند تا مزد سیراب کردن گوسفندان را برای ما به تو بپردازد. هنگامی که موسی نزد او (شعیب) آمد و سرگذشت خود را شرح داد، گفت: نترس، از قوم ستم‌کار نجات یافتی.
پس از مدتی، یکی از آن دو دختر به سراغ موسی می‌آید و می‌گوید: پدرم تو را دعوت کرده است تا مزد کاری را که انجام داده‌ای بدهد. بدین ترتیب، حضرت موسی‌(ع) با مردی آشنا می‌شود که در این آشفته بازار حتی در مقابل کاری کوچک، مزد آن را می‌دهد. گفته شده است آن مرد حضرت شعیب‌(ع) بوده، ولی از آن‌جا که در آیه و دیگر قرینه‌ها، نامی از او برده نشده است، برخی مفسران از تعیین آن مرد به عنوان حضرت شعیب خود‌داری ورزیده‌اند. به هرحال، او کسی است که به حضرت موسی‌(ع) اطمینان می‌دهد نجات یافته است و خود را در آیه بعد، از صالحان معرفی می‌کند.
نکته‌ای که باید به آن توجه شود، ویژگی‌های آن دو دختر است که پدرشان تربیت کرده است.
۱ ) این دو دخترعقب‌تر از گروه مردان ایستاده‌اند و منتظر هستند مکان خلوت‌تر شود تا به سمت چاه بروند: "...و وجد من دونهم امرأتین تذودان...".
۲) در پاسخ به حضرت موسی‌(ع)، مختصر و مفید جواب داده و بدون تفصیل دادن کلام، می‌گویند: "گوسفندان را سیراب نمی‌کنیم تا چوپانان بروند و پدر ما پیرمرد است".
این جمله می‌رساند که آن‌ها برادر یا محرمی ندارند که به آنان کمک کند. البته پدری دارند که پیر و ناتوان است و به سبب ضرورت مجبور هستند خودشان این کار را بکنند.
۳) خداوند متعال در توصیف یکی از آن دو دختر که به سمت موسی آمد، می‌فرماید: "تمشی علی استحیاء"؛ یعنی حرکت و راه رفتن او در کمال حیا و عفت بود. بنابراین، می‌توان گفت یکی از صفت‌های برگزیده و برجسته که خداوند متعال به دختران جوان عطا می‌کند، رعایت حیا و عفت هنگام حضور یافتن در اجتماع است.
در برخی تفسیرها گفته شده است که در مسیر حرکت به سوی خانه شعیب، موسی جلوتر حرکت می‌کند و از این که پشت سر یک دختر جوان قرار گیرد و نگاهش به او بیافتد، پرهیز دارد. به همین علت، آن دختر به پدرش می‌گوید که موسی "قوی و امین" است؛ قوی بودن را هنگام آب کشیدن از چاه فهمیده بود و امین بودن را در مسیر بازگشت به خانه:
قالت احداهما یا أبت استأجره انّ خیر من استأجرت القوی الأمین.
یکی از آن دو دختر گفت: پدرم! او را استخدام کن؛ بهترین کسی را که می‌توانی استخدام بکنی، کسی است که قوی و امین باشد.
افزون بر این صفت‌های برگزیده، این دختر با پدر خود رابطه‌ای خوب، صمیمی و دوستانه دارد و خیلی راحت و دوستانه به پدرش می‌گوید که موسی را استخدام کند. این خواهش هم‌چنین این نکته را می‌رساند که اگر شرایط و فرصت مناسب برای آن دختران فراهم گردد تا دیگر برای کار سخت از خانه بیرون نروند، بهتر است، که استخدام موسی می‌تواند این موقعیت را به آنان بدهد.
به هرحال، موسی‌(ع) و دختران مؤمن مدینی به عنوان دو الگوی جوان برای پسران و دختران مؤمن، در قرآن آورده شده است. در ادامه‌ی این ماجرا می‌آید که حضرت موسی‌(ع) با یکی از این دختران مؤمن ازدواج می‌کند. پس پاداش حیا، عفت، جوان‌مردی و غیرت ناموسی، دست یافتن به ازدواجی مبارک، زیبا و مناسب است.
پس ای جوانان عزیز و پرشور! با توکل برخداوند متعال و تکیه بر عنصر ایمان و تقوا، سعادت و خوشبختی را از خداوند متعال بخواهید.

منبع:اعتدال

منبع : پایگاه اطلاع رسانی تبیان زنجان

مطالب مرتبط

سوره‌ فلق‌

سوره‌ فلق‌
● نزول‌ سوره‌ فلق‌
این‌ سوره‌ با ۵ آیه‌، ۲۳ كلمه‌ و ۷۴ حرف‌،بیستمین‌ سوره‌ قرآن‌ در نزول‌ است‌ كه‌ بر وجودمقدس‌ پیامبر اسلام‌(ص‌) در شهر مكه‌ نازل‌ شد.سالهای‌ بعثت‌ و حضور پیامبر اسلام‌(ص‌) در شهرمكه‌ همراه‌ با توطئه‌های‌ گوناگون‌ كفار قریش‌ وسایر مذاهب‌، به‌ویژه‌ یهود، بود. یهودیان‌ كه‌نمی‌توانستند این‌ واقعیت‌ را تحمل‌ كنند كه‌پیامبری‌ از قوم‌ یهود مبعوث‌ نشده‌ است‌، سخت‌ درفكر براندازی‌ پیامبر(ص‌) برآمدند و از طرق‌مختلف‌، حتی‌ سحر و جادو نیز، دریغ‌ نكردند وسوره‌های‌ بیستم‌ و بیست‌ و یكم‌ قرآن‌ در نزول‌;یعنی‌ سوره‌ «ناس‌» و «فلق‌» به‌ منظور ابطال‌ سحرساحران‌; به‌ ویژه‌ یهودیان‌، نازل‌ شد.
سحر دانشی‌ است‌ كه‌ با استخدام‌ امورمتافیزیكی‌، در امور فیزیكی‌ تصرف‌ می‌نماید وآثار آن‌ شبیه‌ جنون‌ یا بیماری‌ افراد و یا ایجادتفرقه‌، نفرت‌ و... است‌. یادگیری‌ این‌ دانش‌ درقلمرو فقه‌، حسب‌ كاربرد آن‌ در جامعه‌، از حرمت‌تا واجب‌ كفایی‌ است‌ و به‌ همین‌ علت‌ بسیاری‌ ازدانشمندان‌ علوم‌ اسلامی‌ در گذشته‌ جهت‌ ابطال‌سحر ساحران‌، عالم‌ به‌ سحر بودند.
به‌ هر شكل‌ كفار، به‌ ویژه‌ یهود، با بهره‌گیری‌ ازدانش‌ سحر خواستند پیامبر(ص‌) را از بین‌ ببرند ودر مورد سوره‌ «ناس‌» و «فلق‌» روایت‌ شده‌ است‌كه‌ یهود با دسترسی‌ به‌ چند موی‌ سرحضرت‌، آنهارا به‌ رسنی‌ گره‌ زدند و سپس‌ در پوست‌ خرمانهادند و آن‌ گاه‌ سحر نموده‌ و در چاه‌ «زوران‌»،زیر سنگی‌ پنهان‌ كردند. بعد از این‌ واقعه‌ حضرت‌رسول‌ (ص‌) بیمار شد و بی‌حالی‌ حضرت‌ تشدیدمی‌گشت‌ تا اینكه‌ جبرئیل‌ نازل‌ شد و از سوی‌خداوند تعالی‌ «معوذتین‌» را نازل‌ فرمود و وی‌ رااز توطئه‌ یهود در مكه‌ آگاه‌ ساخت‌. آنگاه‌ آن‌حضرت‌ به‌ علی‌(ع‌) و زبیر و عمار فرمود تا آب‌ چاه‌را بكشند و سحر را خارج‌ كنند. آنان‌ نیز چنین‌كردند و به‌ سنگی‌ رسیدند كه‌ زیر آن‌ پوست‌ خرماپنهان‌ شده‌ بود و آن‌ پوست‌ را بیرون‌ آوردند و درآن‌ یازده‌ گره‌ یافتند و بعد از قرائت‌ معوذتین‌،گره‌های‌ سحر باطل‌ شد و حال‌ حضرت‌رسول‌(ص‌) روبه‌ بهبود رفت‌.
چند نقل‌ دیگر نیز درباره‌ این‌ موضوع‌ واردشده‌ است‌، اما به‌ هر شكل‌ خداوند به‌ خاطر دفع‌ وابطال‌ سحر توسط جبرئیل‌ امین‌، خطاب‌ به‌رسولش‌ سوره‌ «فلق‌» را نازل‌ فرمود.
● خداوند; تنها پناه‌ مومنان‌
«بگو ای‌ پیامبر به‌ پروردگار صبح‌ پناه‌می‌برم‌...»
كلمه‌ «قل‌» كه‌ امر می‌باشد و در قرآن‌ فراوان‌آمده‌ است‌، فرمان‌هایی‌ است‌ كه‌ از جانب‌خداوند به‌ پیامبر اكرم‌(ص‌) رسیده‌ است‌ تا به‌عنوان‌ مقام‌ نبوت‌ به‌ دیگران‌ اعلام‌ كند و دیگران‌ به‌مضمون‌ فرمان‌ آگاه‌ شوند. «فلق‌» به‌ معنای‌مصدری‌ آن‌، هر گونه‌ سرشكاف‌ شدن‌ پوشش‌ وپرده‌ را گویند كه‌ در این‌ آیه‌ مراد صبحدم‌ است‌ كه‌از پرده‌ تاریكی‌ سر بلند می‌كند; «...و از بدی‌ آنچه‌كه‌ خداوند خلق‌ كرده‌ است‌ و از شر هرهجوم‌آورنده‌، زیان‌آور و از شب‌ و هر ظلمت‌ كه‌همه‌ جا را فرا گیرد، به‌ خدا پناه‌ می‌برم‌....»
زیرا شب‌ در طبیعت‌، هنگام‌ بدیها و شرورفراوان‌ است‌. در شب‌ درندگان‌ از كمینگاه‌ خارج‌می‌شوند و حشرات‌ موذی‌ از لانه‌ها و سوراخهابه‌خاطر فقدان‌ نور خورشید بیرون‌ می‌آیند و به‌آزار و صدمه‌ رساندن‌ به‌ حیوانات‌ و نباتات‌می‌پردازند. معمولا در شب‌ درد بیماران‌ شدیدتراست‌ و «غاسق‌» را به‌ همین‌ دلیل‌ شب‌ بسیارتاریك‌ را گویند كه‌ هنگام‌ ظلم‌ پنهان‌ ظالمان‌ ودسیسه‌ توطئه‌كنندگان‌ و غارت‌گران‌ است‌.
● پناه‌ به‌ خدا از شر جادوگران‌
سپس‌ خداوند به‌ پیامبر(ص‌) می‌فرماید: «ازبدی‌ نفاثات‌ در گره‌ها نیز به‌ خداوند پناه‌ ببر...»
علی‌الظاهر قسمتی‌ از دانش‌ سحر مربوط به‌ایجاد گره‌ و خواندن‌ اذكار و اوراد و سپس‌ دمیدن‌در آن‌ گره‌هاست‌ كه‌ پس‌ از مدتی‌ شخص‌ سحرشده‌، متاثر شده‌ و قصد و غرض‌ از سحر، كه‌ شر وبدی‌ خاص‌ است‌، بر آن‌ فرد ظاهری‌ می‌شود.
نفث‌ به‌ معنای‌ دمیدن‌ است‌ در چیزی‌ كه‌ آب‌دهان‌ به‌ آن‌ ضمیمه‌ شود. نفاثات‌ جمع‌ نفاثه‌ است‌به‌ معنای‌ زنی‌ كه‌ كارش‌ سحر از طریق‌ دمیدن‌است‌ و منظور آیه‌ این‌ است‌ كه‌ پیامبر(ص‌) از شرزنان‌ افسونگر، به‌ خاطر این‌ كه‌ با دانش‌ سحر وجادو در گره‌ها می‌دمند و یا از بدی‌ نفوس‌ آنان‌،كه‌ كلمات‌ سحر را می‌گویند، به‌ خدا پناه‌ ببرد.
● حسد حسودان‌
حسد یك‌ حالت‌ نفسانی‌ است‌ كه‌ نفس‌ حسود رانسبت‌ به‌ دیگری‌ متنفر و درگیر می‌سازد و حسود باچشم‌زخم‌ خود می‌خواهد كه‌ شخص‌ موردحسادت‌ با هربلایی‌ از صفحه‌ گیتی‌ محو شود. اگراین‌ گونه‌ نشد، حسود شخصا اقدام‌ به‌ ضربه‌ زدن‌ ولطمه‌ رساندن‌ به‌ محسود می‌كند. از «ابن‌ عباس‌»روایت‌ شده‌ است‌: اگر در جهان‌ بدتر از شر حسودچیز دیگری‌ می‌بود، خداوند این‌ سوره‌ را بدان‌ختم‌ می‌نمود و نخستین‌ گناه‌ در آسمان‌ حسدابلیس‌ بر آدم‌ بود (كه‌ گفت‌: چرا من‌ خلق‌ شده‌ ازآتش‌ باید به‌ انسان‌ خلق‌ شده‌ از گل‌ سجده‌ كنم‌) واولین‌ معصیت‌ انسان‌ در زمین‌، حسد قابیل‌ به‌ هابیل‌بود (كه‌ گفت‌: چرا خداوند هدیه‌ و قربانی‌ را از اوپذیرفت‌ و از من‌ نپذیرفت‌). آنگاه‌ خداوند از اثرحسادت‌ حسودان‌، خواه‌ از طریق‌ چشم‌ زدن‌ یا ازطریق‌ اقدامات‌ موذیانه‌ و خصمانه‌، پیامبرش‌ را به‌تعویذ امر فرمود تا مومنان‌ آن‌ را فرابگیرند و باخواندن‌ «معوذتین‌» خود را از این‌ نوع‌ بلاهامصون‌ بدارند.
● ثواب‌ خواندن‌ سوره‌ فلق‌
ابی‌ بن‌ كعب‌ روایت‌ كرده‌ است‌: «هر كه‌معوذتین‌ (سوره‌ فلق‌ و ناس‌) را بخواند، چنان‌باشد كه‌ تمام‌ كتابهایی‌ را كه‌ حق‌ تعالی‌ بر انبیا نازل‌كرده‌، قرائت‌ نموده‌ است‌» و ابوعبید حذاء از امام‌باقر(ع‌) روایت‌ كرده‌ است‌: «هر كه‌ در نماز وترمعوذتین‌ و سوره‌ توحید را بخواند، به‌ او بشارت‌دهنده‌ای‌ بشارت‌ دهد كه‌: بنده‌ خدا بشارت‌ بادتو را كه‌ حق‌ تعالی‌ نماز وتر تو را قبول‌ فرمود».
كاربرد خواندن‌ معوذتین‌ معمولا در جلوگیری‌از تاثیر سحر ساحران‌ و حسادت‌ حسودان‌ است‌.

وبگردی
فیلم | رسوایی جدید در رسانه ملی؛ مقصر فریب مردم کیست؟
فیلم | رسوایی جدید در رسانه ملی؛ مقصر فریب مردم کیست؟ - فیلم - پدری که در برنامه «فرمول یک» علی ضیا ادعا کرد به خاطر تامین هزینه‌های درمان فرزندش اقدام به فروش کلیه‌اش کرده، مردم را فریب داده است.
«بیان واضحات و تکرار مکررات» ؛ نتیجه 7 سال بودجه و تشکیلات و همایش و جلسه!
«بیان واضحات و تکرار مکررات» ؛ نتیجه 7 سال بودجه و تشکیلات و همایش و جلسه! - مثلاً سنت های الهی که در این سند آمده، در کتاب های درس بینش اسلامی دوره دبیرستان هم وجود دارد... واقعاً هزاران جلسه تشکیل داده اند که بدیهیاتی مانند خانواده بنیادی ترین واحد تشکیل دهنده جامعه است، انسان دارای اختیار است، جهان دارای نظام علّی - معلولی است، خداوند رحمان و رحیم است و ... را در سند بازنویسی کنند؟!
گلایه های جنجالی یک بازرگان با وزیر صنعت
گلایه های جنجالی یک بازرگان با وزیر صنعت - صحبتهای کنایه آمیز یک بازرگان با وزیر صنعت
ادامه داستان لُنگ و خانه سعدآباد
ادامه داستان لُنگ و خانه سعدآباد - ۱- خب چی میشه ولایتی بجای توصیه به لُنگ پوشی، بملت توصیه کنه تو سعدآباد مالک خونه بشن ویک سومشو وقف کنن؟ ۲- اینجور واینجا صاحبخونه شدن و بعد توجیه وقف، آدمو یادحافظ میندازه: فقیه مدرسه دی مست بود و فتوی داد که می‌حرام، ولی بِه زمالِ اوقاف است
عبدی : آقای ولایتی با خانه هزارمتری کنار کاخ سعدآباد حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند
عبدی : آقای ولایتی با خانه هزارمتری کنار کاخ سعدآباد حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند - حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند؟مردم نیازی به این توصیه‌هاندارند اگرلازم باشد آن‌قدر شرف دارندکه از خودشان دفاع کنند ولی این دفاع،منحصربه دفاع دربرابر دشمنان خارجی نمی‌شود که باید وضعیت خیلی‌ها رادر داخل هم بررسی کرد.
فیلم | حمله به پلیس در اهواز به درگیری مرگ‌بار انجامید!
فیلم | حمله به پلیس در اهواز به درگیری مرگ‌بار انجامید! - فیلم - حمله فرد متهم در بازار پرنده فروشان اهواز به پلیس آگاهی منجر به درگیری مرگبار شد.
ماجرای عجیب منزل های مسکونی در همسایگی کاخ سعد آباد
ماجرای عجیب منزل های مسکونی در همسایگی کاخ سعد آباد - ماجرای عجیب دو منزل مسکونی در همسایگی کاخ سعدآباد و حسین فریدون و نهاد ریاست جمهوری
فیلم | لحظه حمله جن‌ها به یک مرد در کرج! (۱۶+)
فیلم | لحظه حمله جن‌ها به یک مرد در کرج! (۱۶+) - فیلم - به تازگی شخصی در فضای مجازی فیلمی منتشر کرده که مردی ادعا می کند در پارکینگ خانه اش مورد حمله جن ها قرار گرفته است.
فیلم | درس خجالت‌آوری که یک توریست به ایرانی‌ها می‌دهد!
فیلم | درس خجالت‌آوری که یک توریست به ایرانی‌ها می‌دهد! - فیلم - پاول یک توریست اهل چک است که با موتورسیکلتش دنیا را می گردد و یک هفته در ایران اقامت داشته است. ویدئوی سلفی که او در طبیعت ایران از خود و اقدام پسندیده اش منتشر کرده برای همه ایرانیان جای تامل دارد.
فیلم | جنازه غرق در خون ملکه زیبایی عراق (۱۶+)
فیلم | جنازه غرق در خون ملکه زیبایی عراق (۱۶+) - فیلم - قتل مدل و ملکه زیبایی عراق از روز گذشته سوژه رسانه ها شده و پلیس تحقیقات ویژه ای را برای دستگیر قاتل وی انجام داده است. تصاویر منتشر شده از جنازه غرق در خون وی را در ویدئوی زیر می بینید.
جنجال بنر سربازان اسرائیلی در شیراز
جنجال بنر سربازان اسرائیلی در شیراز - عکس این بنرکه گفته می‌شود نمایشگر تصویری از سربازان رژیم صهیونیستی است طی روزهای اخیر در فضای مجازی دست به دست می‌شد و واکنش‌هایی به همراه داشت.
عکسی آموزنده از سفر نیویورک
عکسی آموزنده از سفر نیویورک - پوشه‌های پُر از برنامه فرانسوی‌ها در برابر دستان خالی تیم ایرانی. به کاغذ ها و پرونده های موجود روبه روی تیم فرانسه دقت کنید!
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر - وزیربهداشت بهترین توصیه رو به اون پیرمرد بیچاره کرد که گفت: خودت بمال. پیرمرد باید دستش رو محکم می‌مالید به گوش وزیر تا یک بار هم که شده از تخت اخلاق فرعونی بیاد پایین
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص - کاش در این میان یکی به ما بگوید که بالاخره بی حجاب بد است، خوب است؟ چه زمانی بد است؟ چه زمانی خوب است؟
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی - حمید رسایی عضو جبهه پایداری در صفحه شخصی خود در شبکه توییتر نسبت به اهانت زشت امیر تتلو به امام حسین (ع) و 72 تن از یاران باوفایش واکنش تندی نشان داد.
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+)
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+) - پزشکان هنگامی که یک نوزاد دختر اندونزیایی را در یکی از بیمارستان های این کشور به دنیا آوردند بسیار وحشت زده شدند. نوزاد تازه متولد شده با یک چشم بزرگ روی پیشانی اش متولد شد و پس از هفت ساعت درگذشت.
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای !
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای ! - فردی به نام علی‌اکبر رائفی‌پور كه رسانه‌‌های اصولگرا از او به عنوان «استاد، محقق و پژوهشگر» یاد می‌كنند! در تاریخ 29 اردیبهشت 96 (در كوران انتخابات ریاست‌جمهوری) در نامه‌ای سرگشاده به امیرحسین مقصودلو (تتلو) نوشت: «امیر جان بخوان، تو باید بخوانی، عیبی ندارد! سرت را بالا بگیر و خدا را شکر کن که به واسطه تو این همه نفاق را آشکار کرد! دلت محکم باشد پهلوان! تو فقط بخوان، بخوان
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی - انتشار عکس‌های نشستن احمد خمینی زیر کولر در بخش وی‌آی‌پی هیات که پوششی شیشه‌ای دارد و از سینه‌زنان جداست، پس از توضیح او که گفت آن جایگاه مربوط به «روحانیون درجه یک و دو قم» است و «اون بالا معممین میشینن که لباسشون چون زیاده باعث گرمازدگی نشه»، با واکنش‌های تندتری هم همراه بود.
واکنش جالب رهبری به روبوسی کیارستمی با داور خانم جشنواره کن!
واکنش جالب رهبری به روبوسی کیارستمی با داور خانم جشنواره کن! - واکنش جالب مقام معظم رهبری به روبوسی کیارستمی با خانم داور جشنواره کن از زبان عزت الله ضرغامی