یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ / Sunday, 18 March, 2018

بازیگری مدرن و بازیگری پست مدرن


بازیگری مدرن و بازیگری پست مدرن
امروزه بازیگر باید دارای ویژگی‌های ممتازی باشد که شاید فیلمنامه‌نویس فاقد آنهاست .یکی از این ویژگی‌ها غریزه‌ایست که بازیگر را برای بازی کردن بر می‌انگیزد. این غریزه قویتر از آن است که ما می‌شناسیم یا می‌توانیم تشریح کنیم. تمامی وجود بازیگر فکر او، روان او، روح او و آن جوهر تعیین کننده‌ای که نامش استعداد است بایستی وقف حرفه‌اش شود.
امروزه بیشتر مردم ناچار شده‌اند که فقط بخشی از وجود خویش را به کار گیرند آن بخش‌های دیگر وجود که به کار گرفته نمی‌شوند ناآرامی ویژه‌ای در درون بازیگر پدید می‌آورند و این همان چیزی است که استعداد بازیگر را تحریک می‌کند تا خود را ابراز کند. (استلا آدلر- تکنیک بازیگری)
همانطور که ما در زندگی روزمره مجبور به رعایت قراردادهای حرکتی هستیم ، بازیگر سنتی دلسارته (مولف کتابی در مورد ژست بازیگران) هم براساس فرمولهای او قراردادی عمل می‌کند: برای ترسیدن دستش را پشت دهانش میبرد، برای قبول نداشتن شانه‌ها را بالا می‌اندازد و برای نشان دادن تفکر چشمانش را تنگ می‌کند... مشکل اینگونه بازیگری سنتی و قراردادی این بود که همه‌ی بازیگران می‌خواهند فقط یک نوع حرکت کنند و اعمال واحدی را انجام دهند.
این شیوه سنتی بازیگری در اواخر قرن نوزدهم میلادی و اوایل قرن بیستم با خیزش انقلابی ویلیام آرچر، آندره آنتوان و استانیسلاوسکی باعث شد تا بازیگری ناتورالیستی متولد شود و شیوه‌ای از بازیگری که «مدرن» نامیده می‌شود. دلیل استانیسلاوسکی برای پدید آوردن سیستم مدرن بازیگری این بود که او شیوه های اجرایی قدیمی را برای اجرای نمایشنامه‌های جدید چون نمایشنامه‌های چخوف، ایبسن، استریندبرگ و دیگران بی مصرف و ناهمگون می‌دانست. در ایالات متحده آمریکا سیستم بازیگری او به نام سیستم متد شهرت یافت و بسیاری از بازیگران متوسط را به شهرت رساند. سیستم استانیسلاوسکی سیستمی تکنیکی بود که بازیگر بوسیله آن بتواند نقش خود را به صورت ناتورالیستی (طبیعی) اجرا کند. عمر بازی ناتورالیستی تقریبا به اندازه سینماست و آموزش این شیوه بوسیله استلا آدلر و لی استراسبرگ صاحب تعریفی جدید شد.
هر بازیگر با فراگیری سیستم بازیگری متد در «اکتورز استودیو» در نهایت شیوه خود را پیدا می‌کرد: شیوه درونگرا و برونگرا. ممکن است از این تجزیه (برونگرا و درونگرا) به یاد نظریات یونگ درباره روانشناسی شخصیت بیفتید اما در واقع همانگونه که توضیح داده خواهد شد این دوشیوه چنان که با نظریات یونگ ارتباط دارند به همان مقدار هم از این نظریات دور هستند.
شیوه درونگرا شیوه‌ایست که بازیگر نقش را درون خود می‌سازد و سپس همه اطلاعات را به ناخودآگاهش می‌سپارد و از آن پس این ناخود آگاه است که در شرایط گوناگون و درموقعیت‌های متفاوت واکنش نشان می‌دهد و بدن بازیگر را به حرکت در می‌آورد. در واقع نقش از مسیر عواطف و فردیت بازیگر می‌گذرد و رنگ و بوی درونیات بازیگر را می‌گیرد. به عنوان مثال بازی دانیل دی لوئیس را در فیلم‌هایش به خاطر بیاورید. از پای «چپ من» تا «خون به پا می شود» او همواره از این سبک برای بازی خود استفاده کرده و شخصیت را در درون خود حل کرده و به ناخود آگاهش سپرده است.
برتولت برشت سالها بعد از استانیسلاوسکی شیوه‌ای را تئوریزه می کند که با شیوه ناتورالیستی مدرن تفاوتهای زیادی دارد. سیستم فاصله گذاری برشت شیوه‌ایست که امروزه آن را با نام بازیگری برونگرایانه و پست مدرن می‌شناسیم.
شیوه برونگرا شیوه بازی است که بازیگر نقش را بر روی بدنش می‌سازد؛ حرکات و رفتار مشخصی را تعیین می‌کند و عقل بازیگر است که به او فرمان می‌دهد نه احساس وی. در سیستم تئاتر برشت منطق در برابر احساس، روایت در برابر طرح و توطئه و اندیشه در برابر داستان قرار می‌گیرند و شیوه فاصله گذاری برشت هم برای اینگونه تئاترهایی تئوریزه شده است که هم اکنون در بازیگری سینما هم به کار بسته می‌شود. بخش اصلی این اندیشه را برشت از نمایش‌های چینی و ژاپنی اقتباس کرده است و هدفش دو جنبه دارد: از یک سو با فاصله گذاردن بین تماشاگر و رویداد توجه او را به اندیشیدن جلب می‌کند نه همذات پنداری و دوم اینکه می‌پرسد اگر تماشاگر تا به جایی در موقعیت کاراکترها غرق شود که هویت خویش را از یاد ببرد آنگاه هدف تئاتر چه می‌شود؟
برشت معتقد است فاصله انتقادی و برداشت عقلی - علمی نوین به تماشاگر امکان می‌دهد تا پدیده‌های به ظاهر طبیعی و بدیهی را به همان دیدی بنگرد که نیوتن به سیبی که از درخت افتاد نگریست. بازیگر پیرو مکتب استانیسلاوسکی برای نمایش دادن هیجان در درون خود نیز هیجان واقعی بر می‌انگیزد (بازی درونگرا) ولی بازیگر مکتب برشت همین هیجان را از طریق یک حرکت یا رفتار تعیین شده نشان می‌دهد (بازی برون گرا). به عنوان مثال اگر بازی دی لوئیس و پاچینو را مقایسه کنیم متوجه آن می‌شویم که دی لوئیس درونگرا قبل از فیلمبرداری کاراکتر را شناخته اما پاچینو برونگرا در جلوی دوربین هم مشغول کشف شخصیتی است که بازی می‌کند و هنوز او را کامل نشناخته زیرا قرار است آن را نمایش دهد نه اینکه او را زندگی کند.
البته نباید اینگونه پنداشت که هر کدام از بازیگران صاحب سبک تنها از یکی از این دو شیوه تبعیت می‌کنند، بلکه فراوانند بازیگرانی که از هر دوشیوه (هم درونگرا و هم برونگرا) استفاده کرده‌اند و در بازی‌هایی پیچیده‌تر، همزمان از هر دو شیوه بهره برده‌اند.

سید سعید هاشم زاده
منابع:
درباره تئاتر - برتولت برشت
تکنیک بازیگری - استلا آدلر
بازیگری و تحلیل بازیگری - رضا کیانیان
بازیگری حرفه‌ای - اساتید بازیگری دانشگاه نیویورک
تکنیک برشت - شیرین تعاونی

منبع : لوح

مطالب مرتبط

برای مبارزه‌کردن آماده‌ام

برای مبارزه‌کردن آماده‌ام
«بازیگر باید مبارزه‌کردن را بلد باشد و از مبارزه نفسگیر در هر تجربه به هیجان بیاید». نیما شاهرخ‌شاهی وقتی از این مبارزه هیجان‌آور می‌گوید، با اشتیاق خاصی حرف می‌زند و معتقد است تجربه‌هایی که چندان دوستشان ندارد یا نتیجه‌ای که می‌خواسته برایش نداشته‌اند، مانع از این نمی‌شود که او دست از مبارزه‌کردن برای تجربه نقش‌های متفاوت بردارد.
▪ بعد از «پارک‌وی» و بازی در نقش جوانی روان‌پریش حتما پیشنهادهای مشابه زیادی داشته‌ای؟
ـ بعد از این فیلم، فیلمنامه‌های زیادی پیشنهاد شد، بعضی نقش‌ها مشابه کوهیار بود و بعضی هم نه، البته در بین آنها نقش جوان‌های عصبی و پرخاشگر زیاد بود.
▪ اما صبر کردی و منتظر یک نقش متفاوت ماندی.
ـ من به‌دنبال این هستم که فیلم به فیلم بهتر شوم و کارنامه‌ام سیر صعودی داشته باشد. نقش کوهیار، جذاب و فوق‌العاده بود و فرصتی مناسب تا من توانایی‌هایم را به‌وسیله آن محک بزنم اما اتفاقی که باید، در آن فیلم و با کوهیار افتاد و من دوست ندارم یک نقش را دوباره تکرار کنم. بعد از «پارک‌وی» و پیشنهادهای مختلف، احساس کردم باید صبر کنم و نقش متفاوتی را انتخاب کنم، خوشبختانه «دایره زنگی» پیشنهاد شد.
▪ احتمالا یکی از عواملی که ترغیبت کرد در این فیلم بازی کنی، نام اصغر فرهادی بوده؟
ـ بله، نام آقای فرهادی، تعیین‌کننده بود. فیلمنامه را که خواندم، احساس کردم با قصه جذاب و متفاوت و موقعیت تازه‌ای روبه‌روییم. فیلمنامه، شخصیت‌های متعددی داشت و توجه به این شخصیت‌ها و جزئیاتی که در قصه بود، برایم جالب بود. در سینمای ایران، نمونه‌ای مثل «دایره زنگی» کمتر دیده‌ام و فکر می‌کنم برای هر بازیگری جذاب است که در چنین فضایی قرار بگیرد.
▪ به پرتعدادبودن شخصیت‌های فیلمنامه اشاره کردی. «دایره زنگی» فیلم پربازیگری است. این وجه از کار برایت جذاب بود یا نگرانت می‌کرد؟
ـ حضور این تعداد بازیگر حرفه‌ای و چهره سرشناس و محبوب، امتیاز «دایره زنگی» بود. عاملی که می‌توانست برای مخاطب عام و خاص به شکل‌های مختلف و از جنبه‌هایی جذاب باشد. برای من قرار گرفتن در چنین مجموعه‌ای جذاب بود، چرا باید نگران می‌شدم؟
▪ بعضی بازیگرها از حضور در چنین فیلم‌هایی پرهیز می‌کنند. احساس می‌کنند دیده نمی‌شوند.
ـ این موضوع را قبول ندارم. بازیگری، مبارزه‌کردن است و قرارگرفتن در موقعیت‌های خاص برای بازیگر هیجان‌آور است. بازیگر باید توانایی این را داشته باشد که در هر فضایی خود را نشان بدهد. فقط نقش‌های بزرگ نمی‌توانند زمینه درخشش یا دیده‌شدن بازیگر را فراهم کنند. از اینکه در «دایره زنگی» در کنار این تعداد بازیگر حضور پیدا کردم، خوشحالم. تجربه راضی‌کننده‌ای بود.
▪ فکر می‌کنم پذیرفتن دو نقش مکمل بعد از «پارک‌وی» اعتمادبه‌نفس تو را به‌عنوان بازیگر نشان می‌دهد؛ بازیگری که تصمیم گرفته در نقش‌های سخت خودش را محک بزند.
ـ به‌هرحال بازیگر باید ریسک کند. درباره خسرو این خطرکردن نتیجه مطلوبی داشت و این امیدوارکننده بود. بعد از دیدن فیلم، احساس کردم انتخاب این نقش درست بوده. «دایره زنگی» فضا و شرایط متفاوتی داشت، از آن تجربه‌هایی که کمتر اتفاق می‌افتد و من امیدوارم در فیلم‌های بعدی هم چنین شرایطی را تجربه کنم. همه سکانس‌ها جذاب بود و حتی روزهایی که فیلمبرداری نداشتم، دوست داشتم سرصحنه بروم.
▪ گفته بودی همیشه فیلمنامه را می‌خوانی، درباره «دایره زنگی» هم این کار را کردی یا نام‌ها کافی بود تا به این پروژه اعتماد کنی؟
ـ شاید وسواس من زیاد است اما همیشه فیلمنامه را می‌خوانم حتی در «دایره زنگی» که از همان ابتدا احساس می‌کردم پروژه متفاوتی است. با خواندن فیلمنامه، خیلی چیزها روشن می‌شود. قصه، فضا، شخصیت‌ها و ارتباط‌شان با هم تعیین کننده است و می‌شود از دل فیلمنامه، اینها را فهمید. کارگردان، تهیه‌کننده و عوامل و ترکیب بازیگران هم مهم هستند. اما بعد از خواندن فیلمنامه به آنها فکر می‌کنم.
در «دایره زنگی» گریم متفاوتی داری که چهره‌ات را کاملا عوض کرده.
گریمم در این فیلم را خیلی دوست دارم. آن موها و ریش چهره‌ام را شبیه به خسرو می‌کرد جوانی که به سینمای هنری علاقه دارد و عشق سینماست با امیدواری، چهره‌پرداز فیلم درباره این شخصیت زیاد صحبت می‌کردیم. فکر می‌کنم اگر فیلم در بخش مسابقه جشنواره نمایش داده می‌شد چهره‌پردازی آن نامزد دریافت سیمرغ می‌شد.
▪ گریم کمکی به اجرای نقش کرد؟
ـ چهره‌پردازی به شدت می‌تواند به بازیگر کمک کند. تک‌تک خط‌هایی که موقع گریم روی صورت من می‌آید، کمک می‌کند تا شبیه شخصیتی شوم که قرار است نقش او را بازی کنم. با گریم مقابل آینه می‌ایستم و سعی می‌کنم چهره تازه‌ام را باور کنم و احساس کنم که شخصیت دیگری هستم.
▪ قبل از شروع فیلمبرداری «دایره زنگی» جلسات دورخوانی و تمرین زیادی داشتید. این موضوع روی بازی‌ات تاثیر منفی نداشت؟
ـ میزان تمرین‌هایی که در «دایره‌زنگی» داشتیم با فیلم‌های دیگرم قابل مقایسه نبود اما این تمرین‌ها در رسیدن بازیگرها به هماهنگی مفید بود و سر صحنه هیچ‌کدام مشکلی نداشتیم. دیالوگ‌ها را حفظ بودیم و با توجه به اینکه دیالوگ‌ها موقع فیلمبرداری تغییری نداشت، بر کارمان مسلط بودیم. خانم بخت‌آور با وسواس زیادی روی کار ما نظارت می‌کرد و نتیجه این وسواس بازی‌های قابل قبول فیلم است.
▪ بعضی‌ها معتقدند تمرین زیاد طراوت بازی را می‌گیرد.
ـ فکر می‌کنم تمرین باید قبل از فیلمبرداری باشد و زمانی که بازیگر با نقش هماهنگ شد، تمرین زیادی لازم نیست. به نظر من بهترین بازی بازیگر در ۳ برداشت اول است و وقتی تعداد برداشت‌ها زیاد می‌شود معمولا بازی بازیگر تازگی و طراوتش را از دست می‌دهد و حس‌ها مصنوعی می‌شوند.
▪ بعد از «دایره زنگی» نقش کوتاهی در «مجنون لیلی» را انتخاب کردی.
ـ «مجنون لیلی» فیلمنامه‌ای اپیزودیک داشت و هر اپیزود، شخصیت‌ها و قصه‌های جذابی داشت. هیچ‌کدام از شخصیت‌ها دیگری را زیر سایه قرار نمی‌داد و هر کدام مستقل بود.
▪ از اول برای نقش محمود انتخاب شده بودی؟
ـ آقای جعفری ۳ نقش به من پیشنهاد کرد، اما من محمود را انتخاب کردم.
احتمالا به این دلیل که از نظر ظاهر و خاستگاه طبقاتی تفاوت زیادی با تو دارد. لکنت زبان هم وسوسه‌کننده بوده.
محمود از من فاصله داشت و فرصت بازیگری در این نقش بیشتر از دو نقش دیگر بود. البته بازی در این نقش را اتفاق خوبی برای خودم نمی‌دانم.
▪ چرا؟
ـ سکانسی که من هدیه را در کارگاه به دختر می‌دهم ابتدا در قم فیلمبرداری شد اما به‌طور تصادفی حلقه نگاتیوی که این سکانس در آن ضبط شده بود خراب شد و ما بعد از چند روز دوباره و در تهران این سکانس را ضبط کردیم. احساس می‌کنم تداوم حسی لازم را در این بخش نداشته‌ام و اگر آن برداشت اول را داشتیم بهتر بود.
▪ پشیمان نیستی که محمود را انتخاب کردی؟
ـ نه،‌آن دو نقش برای من جای کار نداشت. لذت کار در سینما کشف حال و هوای آدم‌های مختلف است و تجربه زندگی کردن در قالب شخصیت‌های دیگر.
▪ گفتی تصمیم داری فیلم به فیلم بهتر شوی. این اتفاق چطور قرار است بیفتد، با مطالعه،‌تمرین و همکاری با کارگردان‌های حرفه‌ای؟
ـ بهتر شدن با هر فیلم هدف من است اما این به شانس و شرایط هم بستگی دارد. در سال گذشته سه نقش شاخص مرد وجود داشت، کوهیار در «پارک وی»، علی در «سنتوری» و نقشی که امین حیایی در «اخراجی‌ها» بازی کرد. نقش‌های دیگر جای کار زیادی نداشتند. بازیگر باید خوش‌شانس باشد که نقش‌های خاص به او پیشنهاد شود و باید این فرصت را داشته باشد که با کارگردان‌های شاخص همکاری کند. مشورت با آدم‌های مختلف و استفاده از راهنمایی آنها می‌تواند چنین شرایطی را مهیا کند.
▪ در «دایره زنگی» با بازیگرهای حرفه‌ای همبازی بودی و در «مجنون لیلی» با یک بازیگر تازه‌کار. این موضوع تاثیری در کارت داشت؟
ـ همکاری با بازیگر حرفه‌ای راحت‌تر است. ارتباط دو بازیگر که تجربه دارند و بده‌بستان‌های حسی‌شان راحت‌تر اتفاق می‌افتد. اما در نهایت بازیگر وقتی مقابل دوربین می‌رود تنها است و باید خودش را ثابت کند.
▪ از میان اپیزودهای «مجنون لیلی» کدام را بیشتر دوست داری؟
ـ بخش حامد بهداد.
فصل گرم و تاثیرگذاری است.
به بیننده شوک می‌دهد. کارگردانی و فیلمبرداری خوبی دارد و بازی حامد فوق‌العاده است.
▪ در این مدت پیشنهاد تلویزیونی داشته‌ای؟
ـ من مشکلی با بازی در سریال ندارم، تله فیلم دوست ندارم. اما اگر سریال خوبی پیشنهاد شود بازی می‌کنم. مشکل اینجا است که سریال خوب کم داریم.
▪ این روزها مشغول بازی در فیلم علیرضا امینی هستی. فضای فیلم شبیه فیلم‌های قبلی امینی است؟
ـ نه، قصه در فضای شهری می‌گذرد.
این بار نقش یک جوان جنوب‌شهری را بازی می‌کنی. گویا می‌خواهی طوری پیش بروی که در هر فیلم چهره تازه‌ای از تو ببینیم.
امیدوارم استعداد این کار را داشته باشم. این نقش خیلی غریب و ویژه است. از آن نقش‌هایی که در ذات جذاب هستند و به بازیگر فرصت دیده شدن می‌دهند.
▪ از آن نقش‌های جایزه‌بگیر؟
ـ بله و اگر بتوانم درست آن را بازی کنم و فیلم در بخش مسابقه باشد نامزد دریافت سیمرغ می‌شوم.

وبگردی
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد - خشت خام / نوبت سی و پنجم / گفتگوی حسین دهباشی با سرباز روح الله رضوی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی - شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی هنگام افتتاح سینما در خراسان رضوی
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!!
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!! - امروز در اقدامی عجیب و اعتراضی در مقابل سفارت انگلستان مشایی حکم دادگاه بقایی را آتش زد.
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور - این نماینده در مجلس ایران هرگز نام موزه لوور را نشنیده است.
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن - بندر بن خالد بن عبدالعزیز شاهزاده سعودی که به اجبار در حال بازگشت به عربستان بود، در فرودگاه لندن دست به خودکشی زد. این شاهزاده به نشانه اعتراض، خود را از طبقه بالای فرودگاه به پایین پرت کرد. هنوز جزئیات دقیقی از وضعیت وی در دست نیست.
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی - مراسم رونمایی از تندیس آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام دوشنبه شب با حضور خانواده ایشان و محمدرضا نجفی شهردار تهران در محل موزه مشاهیر برج میلاد تهران برگزار شد.
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران - در فیلمی که در فضای مجازی منتشر شده است، این گونه به نظر می رسد که اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران با اسکورت چند ماشین شاسی بلند وارد محدوده خاکی جلوی یادمان شلمچه شده است که ورود به این منطقه برای خودروها ممنوع است. این موضوع موجب اعتراض طلبه حاضر در یادمان شد.
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما - ویدیو واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
کره شمالی و دلواپسان ایران
کره شمالی و دلواپسان ایران - حسین شریعتمداری در یادداشتی که مرداد ماه در این باره نوشت ضمن تمجید از کره شمالی به مناقشه آن کشور با آمریکاو درخواست ترامپ برای مذاکره اشاره کرد و نوشت: «کره‌شمالی به درخواست آمریکا برای مذاکره نیز پاسخ مثبت نداد و برنامه‌های هسته‌ای و موشکی خود را غیرقابل مذاکره اعلام کرد. با جرأت می‌توان گفت که کره‌شمالی در این زمینه از مذاکرات بی‌نتیجه و فاجعه‌آمیز ایران با آمریکا الگو گرفته و از این روی حاضر نشده…
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد - فیلم - در حالی که قرار بود شب گذشته برنامه «دورهمی» ویژه روز زن با حضور کتایون ریاحی و حامد همایون پخش شود، پس از 30 دقیقه تاخیر یکی از برنامه های گذشته «دورهمی» بازپخش شد. اتفاق عجیبی که کتایون ریاحی را در ساعت دو بامداد جمعه به واکنش واداشت. او نوشت اگر قسمت مربوط به حضورش در این برنامه در ساعتی غیر از ساعت معمولِ پخش، روی آنتن برود از سازندگان «دورهمی» شکایت می کند.
فیلم حمله به  سفات ایران در لندن به روش خودسرها!
فیلم حمله به سفات ایران در لندن به روش خودسرها! - سفیر ایران جزئیات جدیدی از حمله به سفارت ایران در لندن را منتشر کرد.متعرضان فقط روی بالكن بيرونی ساختمان سفارت بوده و در محاصره پليس هستند. همكاران همه در داخل سفارت در آرامش و امنيت هستند.
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن!
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن! - در همایش بانوان شاغل در شهرداری تهران چند دختر روی سن رفته و مقابل شهردار تهران شروع به رقصیدن می کنند و نجفی آبه دنبال تشویقش گفت: معتقد به سهمیه بندی جنسیتی نیستم.
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی - هفتم بهمن سال جاری بود كه محمد سعیدی‌کیا، رئيس بنياد مستضعفان و جانبازان، در گفت‌وگو با ايلنا اعلام كرد: دولت حدود ۳۵ میلیون مترمربع (سه‌هزار‌و ٥٠٠ هكتار) از اراضی حاشيه بزرگراه تهران-شمال را به بنیاد واگذار خواهد كرد كه منابع مالي موردنياز براي تكميل اين پروژه در اختيار بنياد مستضعفان قرار گيرد.
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری - این ویدیو که به سبکی عجیب و با جلوه های ویژه نه چندان حرفه ای تدوین شده است در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت.
گلشیفته فراهانی در سزار 2018
گلشیفته فراهانی در سزار 2018 - مراسم چهل و دومین دوره جوایز سزار ۲۴ فوریه (۶ اسفندماه) برگزار شد. گلشیفته فراهانی از جمله چهره هایی بود که در مراسم سزار 2018 حضور یافته بود.
جنجال زندگی اشرافی امام جمعه ایلام و تهدید منتقدان در نماز جمعه
جنجال زندگی اشرافی امام جمعه ایلام و تهدید منتقدان در نماز جمعه - «از بچه‌بازي‌هايتان دست برداريد»، «اهانت به جايگاه نماز جمعه، اهانت به رهبري و قابل پيگيري است» و «توصيه مي‌کنم به اين جايگاه که مين‌گذاري است، نزديک نشويد و چنانچه نزديک شويد، با مين به هلاکت خواهيد رسيد!»همه اين اعتراضات از اين جهت است که جرياني در استان ايلام نسبت به آنچه زندگي اشرافي اين امام جمعه ناميده، معترض شده است.
پسر امام جمعه ایلام درباره پرادوسواری پدرش چه گفت؟
پسر امام جمعه ایلام درباره پرادوسواری پدرش چه گفت؟ - در چند روز اخیر انتشار عکسی از امام جمعه ایلام در کنار پرادو، انتقاداتی را در فضای مجازی برانگیخته است. در کنار این انتقادات برخی عکس های صفحه اینستاگرام پسر امام جمعه ایلام؛هادی لطفی هم بر شدت این انتقادات افزوده است.
شربت دارچینی | طرز تهیه شربت دارچینی ساده
شربت دارچینی و تهیه شربت دارچینی و درست کردن شربت دارچینی و شربت ساده را در نمناک بیاموزید.