جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ / Friday, 14 December, 2018

زبان پاها آموختنی است!


زبان پاها آموختنی است!
گذاشتن پاها روی هم مانند وضعیت دست به سینه در قسمت فوقانی بدن، نشانه احتمال وجود یک رفتار دفاعی یا منفی است. البته در مورد خانم‌ها باید در نظر داشت که رو‌ی‌هم گذاشتن پاها ممکن است ناشی آموزش‌های دوران کودکی باشد. متأسفانه این حرکت باعث می‌شود که آنها تدافعی جلوه کنند. در حالت معمولی روی‌هم گذاشتن پاها که پای راست روی پای چپ قرار می‌گیرد برای نشان یک رفتار نگران، خوددار و دفاعی به‌کار می‌رود. در طول سخنرانی‌ها مردم اغلب به این شکل می‌نشینند یا وقتی‌که برای مدتی طولانی روی صندلی ناراحتی ناچار به نشستن باشند.
اگر در یک بحث شرکت کرده‌اید و حریفتان با حالت پاهای روی‌هم و دست به سینه ظاهر می‌شود، بدانید که از مکالمه کنار کشیده است. قرارگرفتن در این وضعیت برای نشان‌دادن نارضایتی خانم‌ها از همسرانشان بسیار رایج است.
حالت قفل کردن پاها به شکل عدد چهار انگلیسی، نشان‌دهنده یک رفتار ستیزه‌جویانه یا رقابتی است.

دکتر شیرین میرزازاده

منبع : جامعه مديران و متخصصين صنعت کفش ايران

مطالب مرتبط

چرا پاها تغییر شکل می‌دهند؟

چرا پاها تغییر شکل می‌دهند؟
تغییر شکل استخوانی اتفاقی است که به مرور و در طی زمان طولانی اتفاق می‌افتد و معمولاً بدون علامت است. فرد تا زمانی‌که تغییر شکل استخوانی به نهایت برسد، نه از لحاظ ظاهری متوجه این امر می‌شود و نه احساس درد می‌کند. تغییر شکل پا تحت‌تأثیر عوامل مختلفی ایجاد می‌شود که از آن جمله می‌توان به نوع کفش، طرز و میزان ساعات سر پا ایستادن و ضربات وارده به پا نام برد.
استفاده از کفش‌های تنگ و نوک‌تیز باعث ایجاد فشار نامحسوسی بر روی پا می‌شود و با توجه به اینکه احساس فشار بعد از مدت زمان کوتاهی از بین می‌رود و اعصاب حس‌کننده فشار، به فشار وارده مشروط بر آنکه ایجاد درد نکرده باشد، عادت می‌کند، فرد متوجه آسیبی که به پایش می‌رسد؛ نخواهد شد. این فشار نامحسوس می‌تواند در درازمدت مشکل‌ساز شود. نوع کفش بر نقطه‌ای که اوج فشار وزن را تحمل می‌کند، تأثیرگذار است و این احتمال وجود دارد که فشار ناشی از وزن به‌طور نامناسب در قسمت‌های مختلف پا پخش نشود.

وبگردی
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان! - «شباهت عجیب علی الهام استاد هوا فضا در دانشگاهی در آلمان به غلامحسین الهام معاون رئیس جمهور سابق!
شبهای داغ مدیترانه !
شبهای داغ مدیترانه ! - «حسن کردمیهن» متهم آمریت حمله به سفارت عربستان به تازگی در کرج، مرکز استان البرز، رستوران راه انداخته است.
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر - سید احمد خمینی، نتیجه امام خمینی که چند هفته پیش با ازدواجش خبرساز شده بود، بار دیگر با انتشار عکسی از او و همسرش در حین سوارکاری حساسیت نسبت به خود را برانگیخته است و باعث تحریک مخاطبان و کاربران در فضای مجازی شده است.
رفتار عجیب دو نفر از همراهان رئیس جمهور در زمان سخنرانی!
رفتار عجیب دو نفر از همراهان رئیس جمهور در زمان سخنرانی! - دو نفر از کسانی که همراه رئیس جمهور در سمنان حضور داشتند در هنگام سخنرانی روحانی رفتار غیر معمولی از خود نشان میدادند.
اظهارات جنجالی دو بازیگر زن درمورد فساد شدید در سینما
اظهارات جنجالی دو بازیگر زن درمورد فساد شدید در سینما - ظهارات جنجالی لیلا بوشهری و شقایق دلشاد درباره فساد در سینما: چرا دایرکت میدم فالو نمیکنید؟ ساعت یک شب چرا باید زوایای صورت منو ببینن؟
بخشی دیده نشده از رفتار سخیف مجری تلویزیون با فراستی!
بخشی دیده نشده از رفتار سخیف مجری تلویزیون با فراستی! - بخشی دیگر از برنامه «من و شما» با حضور مسعود فراستی و برخورد توهین آمیز مجری رسانه ملی را می بینید که در رسانه ها باز نشر نشد.
خلاصه داستان و بازیگران سریال بانوی عمارت +تصاویر
خلاصه داستان و بازیگران سریال بانوی عمارت +تصاویر - مریم مومن متولد دهه 70 می باشد و حضورش در بانوی عمارت اولین تجربه بازیگری است و به واسطه این سریال وارد دنیای بازیگری شده است . او در کلاس های تئاتر فعالیت داشته است .
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است !
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است ! - پس از اولین گفت وگوی رسمی میترا استاد (نجفی) و تایید ازدواجش با محمدعلی نجفی، حالا شهردار سابق، در نخستین واکنش به جنجال ها، عکس تازه ای از خود و میترا استاد در اینستاگرامش منتشر کرده است.
تصاویری از لحظه ربوده شدن مرزبانان ایرانی در مرز میرجاوه
تصاویری از لحظه ربوده شدن مرزبانان ایرانی در مرز میرجاوه - گروه تروریستی جیش العدل نخستین تصاویر از حمله به پاسگاه مرزی در میرجاوه ۱۴ مهر امسال را منتشر کرد؛
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران - سه نفر کنار هم حوالی میدان مادر ایستاده‌اند. زنی قد بلند که موهایش زمینه نسکافه‌ای دارد به هر ماشینی که بلندتر بوق می‌زند نزدیک می‌شود و قیمت را آرام و به سرعت بیان می‌کند. او می‌گوید: «... صد هزار تومان، تو ماشین ۷۰ هزار تومان، گروپ ۳۰۰ هزار تومان و جا هم داریم»، جملات کوتاه و بی‌تفاوت بیان می‌شود. جلوتر دختر کم سن و سالی که شاید ۱۶ سال هم نداشته باشد، ایستاده و از سرما نوک بینی‌اش قرمز شده است، با…
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»!
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»! - روز پنجشنبه تصویری در فضای مجازی منتشر شد که قابل تامل بود. زهرا تخشید نوه آیت‌ا... یزدی است که با انتشار تصویری که از دانشگاهش در نیویورک منتشر کرده بود، نوشت: «عکسی که دیروز عصر از دانشگاهم گرفتم با چراغ‌های همیشه روشنش».