دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ / Monday, 22 January, 2018

بچه سایت ها،مامور گول زدن موتورهای جستجو


بچه سایت ها،مامور گول زدن موتورهای جستجو
حتما نام Portal یا Mini Site را شنیده اید. این سایت ها درواقع به عنوان یک مدخل ورودی به سایت های اصلی عمل می کنند و به همین دلیل به آنها Portal یا همان مدخل می گویند و از این نظر به آنها Mini Site می گویند که معمولا سایت هائی با اطلاعات کم و متمرکز روی یک موضوع خیلی خاص هستند که از آنها لینک های زیادی به سایت یا سایت های اصلی داده می شود. این نوع سایت ها از این جهت که با داشتن لینک های زیاد به سایت هائی که شاید هیچ محتوای مناسبی هم نداشته باشند، باعث گول زدن موتورهای جستجو و ایجاد ترافیک برای "هیچ" می شوند، به همین دلیل معمولا موتورهای جستجو نسبت به این نوع سایت ها خیلی حساس و با دقت عمل می کنند و سعی می کنند این تاکتیک را خنثی کنند.
با این حال، سوال مهم این است که آیا این نوع سایت ها بی ارزش هستند ؟ جواب منفی است. در این مقاله به ارزش آنها اشاره خواهد شد.
خاصیت آنها برای بازدید کننده واقعی هدف طراحی هر سایتی حتی بچه سایت ها این است که به بازدید کننده سایت، خدمات مناسبی ارائه شود. این باعث می شود تعداد بازدید کننده افزایش یابد، صفحات بیشتری از سایت بازدید شود، مدت بیشتری در سایت بمانند و به احتمال زیاد، مجددا به سایت بازگردند. یکی از خاصیت های بچه سایت ها این است که اطلاعات را در ساختار کوچک که قابلیت بازدید و همچنین مدیریت راحت تری دارد، ارائه می کنند.
یک مثال ساده. یک سایت ورزشی را در نظر بگیرید که در مورد انواع ورزش ها از فوتبال تا والیبال و بسکتبال گرفته تا تنیس، دومیدانی و حتی ماهیگیری اطلاعات دارد. در این سایت حجم زیادی اطلاعات کامل در مورد همه ورزش ها وجود دارد. نقطه ضعف این سایت هم همین است... "حجم زیاد" اطلاعات در مورد "همه" ورزش ها. پس راه حل کمک به بازدید کننده جهت دسترسی به اطلاعات خاص مورد نیازش چیست ؟
جواب این سوال در این مورد خاص، راه اندازی بچه سایت است. با طراحی یک سایت اختصاصی مثلا مختص یک منطقه خاص یا یک ورزش خاص، با یک امکان مناسب گشت زنی راحت در سایت، سرعت بالا و اطلاعات کاملا گلچین شده، بازدید کننده شما احساس راحتی بیشتری خواهد کرد. شما در این سایت، با احتیاط، به سایر سایت های ورزشی هم لینک می دهید که بازدید کننده سایت شما اگر اطلاعات ورزش های دیگر را هم خواست، بتواند به آنها برسد.
امروزه خیلی از صاحبان سایت، متمرکز بر جلب رضایت عنکبوت های موتورهای جستجو هستند تا متمرکز بر رضایت بازدید کننده. این موضوع باعث می شود در ارائه اطلاعات مناسب بازدید کننده کوتاهی شود و در آخر روز، چیزی که باقی می ماند، هزینه خدمات میزبانی سایت و میزان بازده کم آن است. با طراحی بچه سایت ها، شما علاوه بر اینکه می توانید در آن سایت ها بر اطلاعات مورد نظر بازدید کننده متمرکز شوید، بلکه با ارتباط چند بچه سایت، یک شبکه بزرگ از اطلاعات مرتبط به هم ایجاد خواهید کرد.
● کلمات کلیدی بیشتر!
هرچند که هدف جلب رضایت بازدید کننده است ولی یک شبکه بزرگ از بچه سایت ها تاثیر خوبی در افزایش بازدید کنندگان سایت های شما دارند. همه می دانیم یک سایت زیبا وقتی که بازدید کننده نداشته باشد، بی خاصیت است. بچه سایت ها در افزایش رتبه سایت شما و جلب بازدید کننده از طریق موتورهای جستجو موثر هستنند.
یک دلیل این است که دست شما در انتخاب و استفاده از کلمات کلیدی موثرتر، باز است. شما اکنون چند سایت دارید که هریک بر روی موضوع خاصی متمرکز هستند و هرکدام کلمات کلیدی مخصوص خود را ترویج می کنند و لازم نیست همه کلمات کلیدی در یک سایت وجود داشته باشند که معمولا هم زیاد موثر نیست. پس مثلا در همین سایت ورزشی به جای اینکه از مثلا کلمات "تاریخ فوتبال" تا "قهرمان اسکی ایران" در یک سایت استفاده کنید، هر یک را در سایت اختصاصی خودش به کار ببرید و نتیجه مطلوب تری هم بگیرید. توضیح بیشتر این که شما در یک صفحه وب خیلی راحت تر است که مثلا روی "جام فوتبال" و "قهرمان های فوتبال" متمرکز شوید تا اینکه روی "جام فوتبال" و "تاریخ بدمینتون". در حالت اول، متن صفحه خیلی مناسب تر و قابل خواندن تر نسبت به حالت دوم است.
نکته مثبت دیگر در مورد صفحه ورودی سایت است. همان طور که می دانید، موتوروهای جستجو برای صفحه اول ارزش زیادی قائل هستند و در رتبه سایت تاثیر زیادی دارد. با داشتن چند بچه سایت، در واقع شما چند صفحه ورودی دارید که در مجموع باعث رتبه بالاتری در موتورهای جستجو می شود و وقتی بازدید کننده به یکی از سایتها که مرتبط به موضوع مورد نظرش است برسد، به سایر سایت های شما هم لینک خواهد شد.
همچنین شما وقتی سایت های خود را در لیستهای اینترنتی قرار می دهید، در طبقه بندی های مختلفی قرار خواهند گرفت مثلا در طبقه بندی تفریح > ورزش > فوتبال و همچنین تفریح > ورزش > تنیس که این باعث برقراری ارتباط های بیشتری به شبکه بچه سایت های شما می شود.
با تمام توضیحات بالا که خاصیت بچه سایت ها را در افزایش کلمات کلیدی که رواج می دهید و همچنین افزایش تعداد ارتباط به شبکه بچه سایت های شما را بیان می کند و در نتیجه تعداد بازدید کننده سایت شما را از ۵۰ عدد در روز به ۵۰۰۰ عدد در روز می رساند، اگر از این امکان خوب و عاقلانه استفاده نکنید، برای شما بازده خوبی نخواهد داشت.
توجه کنید که هدف از این نوع سایت ها، ارتباط های تو درتو و چند لایه بین این سایت ها نیست و یا طراحی یک صفحه لینکستان. شما باید در برقراری ارتباط بین این سایت ها با دقت و منطق عمل کنید. هر جا که واقعا نیاز است تا بازدید کننده سایت شما به یکی دیگر از مجموعه بچه سایت های شبکه شما منتقل شود، این کار را بکنید و هدف خود را فقط در برقراری ارتباط بین این سایت ها متمرکز نکنید.
سایت های خود را مناسب و مورد توجه بازدید کننده طراحی کنید و تمام هدف خود را در جلب رضایت موتور های جستجو قرار ندهید چون ممکن است این کار در کوتاه مدت پاسخگو باشد ولی بازدید کنندگان ناراضی به سرعت سایت شما را ترک و فراموش خواهند کرد.


منبع : مرکز توسعه و تبادل دانش فناوری اطلاعات

مطالب مرتبط

زندگی در دنیای خلاقیت


زندگی در دنیای خلاقیت
ما همه آرزوی زندگی در دنیایی هیجان انگیز را داریم. دنیایی که هر روز همراه با نوآوری و خلاقیتی شگفت باشد. جایی که انسان بتواند دور از دغدغه های روزانه در محیطی با آرامشی ژرف به کار و خلاقیت بپردازد و مجبور نباشد هر لجظه به ساعتش نگاه کند تا ببیند چه زمانی ساعت کارش به پایان می رسد و باید به خانه برگردد.
شاید چنین مکانی به نظر غیرقابل دستیابی باشد، اما آیا جایی در این زمین هست که انسان هر روز بتواند این خلاقیت را تجربه کند؟ مدیران گوگل معتقدند دفتر این شرکت ، معروف به گوگل پلکس در ماونتن ویو و همچنین دفتر محله مانهاتان این شرکت چنین جایگاهی است. این روزها گوگل تبدیل به چنان غول بزرگی شده است که کمتر کسی می تواند تصور کند ۱۰ سال پیش چنین شرکتی و چنین نامی اصولا وجود خارجی نداشت. ژانویه ۱۹۹۶ دو دانشجوی مقطع دکترای دانشگاه استنفورد تحقیق خود روی روشهای جستجو در محیط شبکه را به عنوان تز دکترای خود انتخاب کردند.
شاید هیچیک از آنها تصور این را هم نمی کرد که ۱۰ سال بعد، این ایده تحقیقاتی به غولی عظیم در جهان رایانه و شبکه تبدیل شود. داستان گوگل داستان خلاقیت است. از ابتدای کار لاری پیج و سرگئی برین ، رویای بزرگی در سر داشتند. جاه طلبی آنها را می شد از نامگذاری سایتشان دریافت. گوگل تغییر حروف یافته کلمه گوگول به معنی عدد ۱۰ به توان ۱۰۰ است. اما آنها آموخته بودند که باید با گامهای کوچک به هدف نزدیک شوند. به همین دلیل هدف و شعار خود را سازماندهی اطلاعات جهانی و قابل دسترس نمودن سودمند آنها اعلام کردند.
آنها به جای این که یک سایت شلوغ مثل یاهو عرضه کند، تنها یک صفحه ساده برای جستجو عرضه کردند که همین باعث می شد بسیاری از کاربران بسرعت به نتیجه خود دست یابند. آنها به جای این که دست به شلوغ کاری های مرسوم بزنند، کوشیدند تعدادی از بهترین متخصصان را استخدام کنند. چندی بعد یاهو جستجوی خود را تحت پوشش گوگل انجام داد. اما اگر گوگل می خواست قدم در دنیای رقابت با غولهای بی رحم صنعت تازه رشدیافته وب بگذارد، باید از نظر مالی خودکفا می شد و این کاری بود که امید کردستانی برای مجموعه گوگل انجام داد. امید ایرانی تبار که در ۱۸ سالگی ایران را به مقصد سن خوزه ترک کرده بود و مدرک مهندسی الکترونیک خود را از این دانشگاه گرفته بود، توانست تنها در مدت ۱۸ ماه که در شرکت نت اسکیپ فعالیت می کرد، عایدی این شرکت را از ۸۸ میلیون دلار به ۲۰۰ میلیون دلار برساند. مدیران گوگل قدر او را می دانستند و او را به خدمت خود درآوردند تا انقلابی در عرصه تبلیغات مجازی رخ دهد.
او با معرفی آگهیهای متنی در کنار صفحات که بعدا به سیستم های ادسنس و اد وردز گسترش یافت ، کاری کرد که گوگل نبض تبلیغات محیط وب را در دست بگیرد و یکباره خود را در جاده بی بازگشت موفقیت ببیند. یکی از رموز موفقیت گوگل شناخت و استخدام چنین استعدادهایی است. مردی که موفقیت را برای گوگل به ارمغان آورد، در سال ۲۰۰۶ به عنوان یکی از ۱۰۰ انسانی که شکل و فرم زندگی روی زمین به دست آنها شکل می گیرد، شناخته شد.اما گوگل حاضر به درجا زدن نبود. برای گوگل رشد بسیار مهم بود و ایده های آینده نگرانه اعضا باید تامین می شد به همین دلیل مدیران تصمیم گرفتند هر سال محصولی جدید و بنیادی را به جهان معرفی کنند. خدماتی که این روزها همه ما از آنها استفاده می کنیم. طرحهای گوناگونی از سرویس خبری گرفته تا سرویس دهنده وبلاگ ها، تنظیم کننده تصاویر، نقشه جهان ، کاوش ماهواره ای زمین ، ماه و مریخ ، سرویس ایمیل بی نظیر جی میل ، سرویس ارتباط مردمی اورکات ، ادیتور آنلاین ، ارائه ویدئوهای رایگان ، کتابخانه دیجیتال ، جستجوی اسناد علمی و... اما چگونه می توان باور کرد یک شرکت در عرض کمتر از ۱۰ سال به چنین موفقیتی دست یافته باشد؟ راز این کار به قوانین خلاقیتی بازمی گردد که در کار گوگل وجود دارد.
مدیران گوگل فهمیده اند که اگر می خواهند موفق باشند، کارمندان آنها باید راضی باشند و در محیط کار احساس راحتی کنند. طرح کمپ گوگل یا گوگل پلکس واقع در منطقه مانتن ویو در نزدیکی سن خوزه بر این اساس شکل گرفت. این کمپ که نام خود را از تغییر واژه گوگول پلکس به معنی عدد ۱۰ به توان ۱۰۰ گرفته است ، در مساحتی معادل ۴۷ هزار و ۳۰۸ مترمربع بنا شده است و سعی شده در آن همه چیز برای بروز خلاقیت آماده باشد. حدود نیمی از انرژی بنا با کمک صفحات خورشیدی تبدیل می شود تا این بنا به بزرگترین بنای جهان بدل شود که مصارف انرژی خود را از طریق سوختهای غیرفسیلی تامین می کند. نمونه هایی از طرحهایی که موجب برانگیختن ایده ها می شود، در این مجموعه به چشم می خورد. یک اسکلت کامل دایناسور و یک ماکت از اسپیس شیپ وان ، همان سفینه فضایی خصوصی که توانست با پرواز موفق خود جایزه انصاری را به خود اختصاص دهد. اگر وارد این مجتمع شدید، گمان نخواهید کرد در یک شرکت تجاری و فنی مهم قرار دارید.
حجم انبوهی از مبلهای راحتی ، دکورهای رنگی و هیجان انگیز، بوفه ۲۴ ساعته ای که همیشه برای شما املتهای معروف گوگل و غذاهایی با کالری های تعیین شده و نوشیدنی های غیرالکلی را آماده سرو دارد، به شما خوش آمد خواهد گفت. مدیران این مجموعه عظیم با کمک روروک در ساختمان حرکت می کنند و جلسات مهم در کنار میز پینگ پونگ برگزار می شود. اتاقهایی شامل بازیهای کامپیوتری ، لوازم ورزشی ، یک پیانو برای تمرین و نواختن موسیقی ، یک سالن فوتسال و چندین استخر در محوطه باز و درون سالنهای کاری تدارک دیده شده تا خستگی کار را از تن کارمندان به در کنند. گروهی از متخصصان ماساژ آماده اند هر زمانی که کارمندان چند ساعتی را پشت رایانه های خود به کار مشغول بودند، با ماساژ آنها مانع بروز دردهای عضلانی شوند و بازده آنها را افزایش دهند.
یک تیم پزشکی کامل ۲۴ ساعته در گوگل حضور دارند و آماده انجام خدمات خود هستند. شاید به همین دلیل باشد که کارمندانی که در شرایط عادی باید ۸ ساعت در روز را صرف کار کنند، حداقل روزی ۱۴ ساعت از وقت خود را به طور مفید در گوگل به کار می پردازند و گوگل تبدیل به غول عظیمی می شود که امروز وجود دارد. جالب این است که در گوگل این روزها حقوق خیلی بالایی پرداخت نمی شود در عوض کارمندان سهامدار گوگل شده اند و درآمد اصلی آنها از همین سهام است و چون می دانند که اگر بد کار کنند سهامشان سقوط خواهد کرد و درآمد آنها هم کاهش می یابد با جان و دل کار می کنند. تاریخ تولد یک غول ایده گوگل که در ابتدا به نام BackRub معروف شده بود، ایده نسبتا جدیدی در جستجوی سایتهای موجود در شبکه را مطرح می کرد.
آنها می خواستند سیستم جستجوی آنها نتایج را بر مبنای اعتبار مرجعیت سایتها مشخص کند به این معنی که اگر دو سایت دارای کلید واژه های جستجوی شما باشد، آن گاه سایتی بالاتر خواهد بود که تعداد سایتهای بیشتری به آن پیوند خورده باشد و یا به عبارت دیگر لینکهای بیشتری به آن سایت رفته باشد.این ایده ابتدا در یک زیردامنه به نام google.stanford.edu متعلق به دانشگاه استنفورد امتحان شد. اما تاریخ تولد گوگل را باید ۱۴ سپنامبر ۱۹۹۷ دانست که دامنه معروف google.com ثبت شد و یک سال بعد یعنی ۷ سپتامبر ۱۹۹۸ شرکت گوگل ثبت شد و کار خود را در یک گاراژ متعلق به یکی از دوستان لری پیج و سرگئی برین ، بنیانگذاران گوگل آغاز کرد.
براستی چه کسی فکر می کرد در کنار غولهای بزرگی چون مایکروسافت ،!Yahoo ، Altavista و دیگر جستجوگرهای قدرتمند، شبکه Google یکشبه ره صد ساله رود و ظرف کمتر از ۱۰ سال از گاراژی کوچک به مجموعه عظیم گوگل پلکس نقل مکان کند و از سوی نشریه فورچن به عنوان رویایی ترین شرکت جهان برای کار معرفی شود؟ به عبارت دیگر، آنها هرگز فکر نمی کنند که برای دیگران کار می کنند و این احساس وجود دارد که آنها صاحب کار خود هستند. نکته جالب دیگر در این میان آن است که زمانی که برخی اعتراض می کردند که حقوق کارمندان در گوگل پایین است سرگئی برین و لری پیج حقوق خود را معادل ۱ دلار در ماه قرار دادند تا نشان دهند با کار خوب می توان تنها از طریق سهام ثروتمند شد.
اینک آنها با حقوق ۱ دلار در ماه به ترتیب با دارایی ۱۴.۱ و ۱۴ میلیارد دلار در رده ۱۲ و ۱۳ ثروتمندترین مردمان جهان قرار دارند. اما فراهم آوردن شرایط سخت افزاری تنها راه بروز خلاقیت نیست و ایده های نرم افزاری نیز در این میان دخیلند. کارمندان گوگل هر هفته خود را با مشارکت در یک طوفان ذهنی الکترونیکی شروع می کنند. هر کسی پیشرفت کارها و ایده های خود را به یک گروه اینترنتی ارسال می کند و دیگران نظرات خود را درباره آن ارائه می کنند. به این ترتیب هر هفته هر طرحی به همراه مجموعه ای از ایده های جدید پیگیری می شود. یکی از ایده های موثر دیگر گوگل قانون ۲۰ درصد زمان است در این طرح شما اجازه دارید ۲۰ درصد از وقت کاری خود را در گوگل که بابت آن حقوق دریافت می کنید (معادل یک روز کامل در هفته )، صرف طرحها و ایده های شخصی خود کنید و در نهایت گوگل اجازه خواهد داشت با حفظ مالکیت معنوی شما و حفظ حقوق مادیتان از آن ایده ها برای پیشرفت خود بهره ببرد.
شاید باورش سخت باشد، اما طرحهای بحث انگیز و عالم گیری چون اورکات یا جی میل یا طرح تبلیغاتی ادسنس با کمک گرفتن از همین طرحهای شخصی ۲۰ درصدی به نتیجه رسیده اند. متخصصان موفقیت گوگل را در ۱۰ اصل کاربردی که بر این شرکت حکمفرماست ، خلاصه می کنند. قانون اول این است که بگذارید همه احساس کنند در انتخاب ها نقش دارند، برای همین زمانی که قرار است شخص جدیدی به مجموعه اضافه شود و از او مصاحبه به عمل آید، گروه کثیری از کارمندان فعلی در آن شرکت می کنند و نظر خود را درباره همکار جدید اعلام می کنند.
آنها معتقدند به این ترتیب همه در محیط کاری احساس می کنند در شرایط یکسانی قرار دارند. البته در انتخاب افراد یک استثنا وجود دارد. گوگل از پذیرفتن افراد نابغه بشدت اجتناب می کند، مگر آن که مطمئن شود آنها روحیه کار گروهی دارند در غیر این صورت تلاش می کند یک گروه از افراد باهوش داشته باشد تا یک فرد فوق نابغه که نمی تواند با کسی رابطه برقرار کند و همواره مشکل ایجاد می کند. قانون دوم مدیران می گوید هر چیزی که ممکن است به فکر کارمندانتان برسد برای آنها آماده کنید، حتی اگر یک استخر یک نفره در میان اتاق کار باشد. برای همین آنها احساس خواهند کرد در جایی راحت تر از خانه هستند و کسی دوست ندارد آنجا را ترک کند.
چون در گوگل همه کارها گروهی صورت می گیرد، قانون سوم می گوید همکاران یک طرح را در یک مکان گرد آورید. آنها در سالنی بزرگ حضور دارند و با هم روی یک طرح کار می کنند و ارتباط بهتر و فراتر از رابطه کاری ایجاد خواهند کرد و کار زودتر به نتیجه خواهد رسید. قانون چهارم ساده کردن تصمیم گیری هاست. افراد یک گروه می توانند با هم صحبت کنند و از طریق ایمیل با هم ارتباط برقرار کنند و طرح را پیش ببرند و از نظر بقیه استفاده کنند. اما قانون مهم پنجم می گوید اگر شما غذایی برای میهمانتان درست کرده اید، حتما باید خودتان هم از همان غذا استفاده کنید. بنابراین کارمندان گوگل از محصولات تولیدی شرکت خود بهره می برند و آنها از جی میل استفاده می کنند و از خدمات گوناگون گوگل بهره می برند تا ضعفهای آن را شناسایی کنند. قانون ششم احترام گذاشتن به خلاقیت هاست.
در اینجا مرزی برای خلاقیت و نوآوری وجود ندارد و همه از آن استقبال می کنند. چه کسی فکر می کرد روزی نقشه های ماهواره ای دقیق از سراسر زمین در دسترس همگان باشد حال آن که اینک به همت گوگل این گونه است. اینک ناسا، شریک گوگل برای بردن دامنه جستجو و اینترنت به فراسوی زمین است و چندین شرکت مهم پزشکی ، نانوفناوری و زیست فناوری همکاران گوگل در طرحهای آینده هستند. بسیاری از این طرحها در نگاه اول خنده دار به نظر می رسد.
اما در نگاهی آینده نگر و بر مبنای احترام به ایده های نو، این طرحهای خنده دار در حال ساختن آینده ما هستند. یک جمع بزرگ باهوش تر از یک گروه کوچکتر است. این هفتمین قانون طلایی گوگل به شمار می رود که بر مبنای آن سعی می شود در تصمیم گیری ها یک جمع در نظر گرفته شود و نه یک فرد. به این ترتیب نه تنها افراد احساس رضایت بیشتری دارند؛ بلکه به دلیل مشارکت بیشتر احتمال اتخاذ تصمیم اشتباه بسیار پایین می آید. نگذارید شیطان در شما نفوذ کند. این جمله ساده ، هشتمین قانون طلایی گوگل به شمار می رود که به شعار این شرکت نیز تبدیل شده است. خیلی ها در ظاهر با این موضوع موافق هستند؛ اما در عمل نمی توانند از آن بهره ببرند. در گوگل چیزی به نام میز ریاست وجود ندارد و شما از حضور در برابر مدیران خود نمی هراسید. شرکتی با کارمندان فعال و سرزنده بسیار جذاب تر از محیطی است که همه به شما بله قربان می گویند.
زمانی که پای تصمیم گیری به میان آید، قانون نهم گوگل هم ظاهر می شود. اگرچه همه افراد مرتبط در تصمیم گیری شرکت می کنند؛ اما همه ایمان آورده اند که تنها چیزی که یک تصمیم را می سازد، داده ها و اطلاعات است. به همین دلیل همگان می کوشند بر مبنای داده های موجود تصمیم بگیرند و به این ترتیب تا زمانی که اطلاعات در اختیار داشته باشید، تصمیم درست خواهید گرفت. فکر می کنید چه جایی در دنیا وجود دارد که بیش از گوگل در به دست آوردن و طبقه بندی اطلاعات مهارت داشته باشد؟ و در نهایت باید ارتباط موثر برقرار کرد. هر شنبه مدیران و کارمندان گردهم می آیند و پرسش و پاسخ و ایده های نو مطرح می شوند و به این ترتیب نه تنها همه افراد با یکدیگر در تماس خواهند ماند. گوگل تبدیل به یک خانواده می شود. خانواده ای که اینک بسیاری از مردم جهان آرزو دارند عضوی از ان باشند.
براستی چه کسی فکر می کرد در کمتر از ۱۰ سال یک ایده ساده و یک الگوریتم جستجو چنین غولی را بپروراند؟ سوال مهمتر اینجاست که آیا این اصول تجربه شده اصولی پیچیده هستند و اگر نیستند چرا دیگران از آنها بهره نمی برند. شاید پاسخ بسیار ساده باشد. دیگران و از جمله خود ما شهامت تحمل تغییرات مدیریتی را نداریم و در هر شرایطی خود را جدا از کار فرض می کنیم. گوگل نامی است که کمتر از ۱۰ سال پس از به وجود آمدنش به عنوان یک فعل به فرهنگهای زبان انگلیسی راه یافته و همه مردم جهان و بیش از ۲۵ میلیون بار در روز از آن استفاده می کنند. کسی چه می داند، شاید شرکت نوپای شما هم در ۱۰ سال آینده به گوگلی دیگر تبدیل شود، اگر به خلاقیت ها و ایده ها احترام بگذاریم.

وبگردی
فیلم/ افشای پشت پرده کاسبی با خون ایرانیان
فیلم/ افشای پشت پرده کاسبی با خون ایرانیان - رئیس سازمان انتقال خون و مسئول سابق امور کارکنان شرکت پالایش و پژوهش خون با حضور مقابل دوربین فارس از برخی تخلفات در زمینه پلاسمای خون پرده برداشتند.
سلطان حاشیه از عکس مادرزنش رونمایی کرد!
سلطان حاشیه از عکس مادرزنش رونمایی کرد! - محسن افشانی بازیگر سینما و تلویزیون از جدیدترین عکس حاشیه ای خود با مادر زنش رونمایی کرد.
عباس عبدی به سردارسلیمانی : جانفشانی‌ها تبدیل به سرمایه ملی نشده‌اند
عباس عبدی به سردارسلیمانی : جانفشانی‌ها تبدیل به سرمایه ملی نشده‌اند - یکی از موارد پیش‌آمده در این اعتراضات آتش‌زدن پرچم کشور بود که واکنش و تاسف بسیاری را برانگیخت؛ به طوری که مقام رهبری نیز به آن اشاره کردند. در آخرین واکنش‌ها...
ابعاد حقوقی جدال علی مطهری با آستان قدس
ابعاد حقوقی جدال علی مطهری با آستان قدس - 38 شرکت که جزء بزرگترین کارتل های اقتصادی کشور هستند، متعلق به آستان قدس است. بنابراین آستان قدس کنونی، آستان قدسی نیست که حضرت امام در نامه خود از آن سخن گفته‌اند.
مقایسه بودجه مراکز حوزوی با دانشگاه ها
مقایسه بودجه مراکز حوزوی با دانشگاه ها - به‌جز وزارت ارشاد، هیچ‌یک از این 40 ارگان و نهاد در قبال میلیاردها تومان بودجه‌هایی که دریافت می‌دارند پاسخگو نبوده نیستند.
ویدئویی از لحظات اولیه برخورد کشتی چینی با نفتکش سانچی و انفجار
ویدئویی از لحظات اولیه برخورد کشتی چینی با نفتکش سانچی و انفجار - ویدئویی از لحظات اولیه برخورد کشتی چینی با نفتکش سانچی و انفجار
فیلم/ گریه شدید وزیر کار در گفت‌و‌گوی تلفنی با خانواده خدمه نفتکش «سانچی»
فیلم/ گریه شدید وزیر کار در گفت‌و‌گوی تلفنی با خانواده خدمه نفتکش «سانچی» - علی ربیعی وزیر کار، رفاه و امور اجتماعی در گفت‌وگوی تلفنی با خانواده یکی از خدمه نفتکش «سانچی» اظهار همدردی کرد.
تصاویر هولناک از آخرین لحظات کشتی سانچی
تصاویر هولناک از آخرین لحظات کشتی سانچی - توقف عملیات خنک سازی و مهار آتش در شب گذشته، موجب رسیدن آتش به مخازن سمت چپ کشتی و انفجارهای شدید صبح امروز شد که در نهایت پس از چند ساعت به غرق شدن کامل نفتکش ایرانی انجامید.
عکس خواستگاری کریم انصاریفرد از دختر یونانی با زمرد گرانقیمت
عکس خواستگاری کریم انصاریفرد از دختر یونانی با زمرد گرانقیمت - رسانه های مطرح یونانی با انتشار تصاویری از رابطه عاطفی ملی پوش ایرانی باشگاه المپیاکوس با یک میلیاردر یونانی - آمریکایی پرده برداشتند و مدعی شدند این دو تصمیم خود را برای ازدواج قطعی کرده اند.
چرا حداد و ولایتی بیشتر از 50 شغل دارند؟
چرا حداد و ولایتی بیشتر از 50 شغل دارند؟ - بخشی از تکثر مسئولیت های بعضی چهره‌های سیاسی به بی‌اعتمادی نظام به افراد کارآمد برمی‌گردد و علت دیگر این موضوع، اعتماد غیرمعقول به این افراد است. با این حال این افراد هرچقدر هم که توانمند باشند، از نظر روان شناسی و انسان شناسی در بخشی از مسئولیت های خود ناموفقند.
فیلم نابغه ۱۰ ساله‌ طراح خودرو / قبلی هم انرژی هسته ای کشف کرده بود!
فیلم نابغه ۱۰ ساله‌ طراح خودرو / قبلی هم انرژی هسته ای کشف کرده بود! - فیلم - حسین عطایی ۱۰ سال دارد و در حوزه طراحی مفهومی خودرو فعالیت می کند. او ۶ اختراع ثبت شده دارد، مدرسه نمی رود و از دو شرکت تسلا و ولوو دعوت به همکاری شده است. او مشاور رییس سازمان برنامه و بودجه است. گفتگوی رضا رشیدپور با نابغه ١٠ساله طراحی خودرو را اینجا ببینید.
تست تصادف سمند در انگلیس / فقط با سرعت 50 کیلومتر در ساعت !
تست تصادف سمند در انگلیس / فقط با سرعت 50 کیلومتر در ساعت ! - تست برخورد جلوی خودرو با سرعت 50 کیلومتر در ساعت برای سمند TU5 ، توسط یکی از سازمانهای معتبر ارزیابی خودرو در انگلستان صورت گرفت.
فیلم جنجالی از حجت الاسلام قاسمیان در کرمانشاه
فیلم جنجالی از حجت الاسلام قاسمیان در کرمانشاه - این فیلم حواشی زیادی را در فضای مجازی به همراه داشته است.
جنجال نیوشا ضیغمی: من اصلا ایشان را آدم حساب نمیکنم
جنجال نیوشا ضیغمی: من اصلا ایشان را آدم حساب نمیکنم - اولین قسمت از برنامه هاردتاک کاکتوس را با صحبت های جذاب نیوشا ضیغمی در مورد خانواده و همسرش ، ماجرای صحبت های جنجالی یک هواپیما ، 8 سال احمدی نژاد و ...
    پربازدیدها