یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ / Sunday, 18 March, 2018

«جوزف بایدن» کیست؟


«جوزف بایدن» کیست؟
بزرگترین نقطه قوت سناتور «جوزف بایدن»، بزرگترین نقطه ضعف سناتور اوباماست: سیاست خارجی!
تخصص وی در این زمینه می‌تواند به سناتور اوباما در دفاع در برابر حملات جمهوری‌خواهان یاری رساند؛ آنچه که تحت عنوان عدم توانایی و فقدان تجربه اوباما در فرماندهی کل قوای ایالات متحده شناخته می‌شود.
آنها همچنین می‌توانند در سایر عرصه‌ها مکمل یکدیگر باشند؛در حالی که کاندیدای پرامید دموکرات‌ها آرام و خونسرد است، آقای بایدن سرزنده و در برابر رقبا مبارزه‌جو و درگیر به نظر می‌رسد.
آقای بایدن با رقابتهای ریاست‌جمهوری بیگانه نیست، او در رقابت با اوباما در حزب دموکرات در آغاز به رقابت برخاست که در ماه ژانویه شکست خورد.
او همچنین در سال ۱۹۸۸ برای ریاست‌جمهوری تلاش کرد که البته از آن انصراف داد. جو بایدن یکی از محارم و خودی‌های کهنه‌کار واشینگتن است.
او از سال ۱۹۷۲ تاکنون از ایالات کوچک «دلاویر» واقع در شمال شرقی ایالت متحده، در مجلس سنا عضویت دارد. او همچنین سه دوره بر کرسی کمیته روابط خارجی مجلس سنا نشسته است.
او جزو کسانی است که اگر چه جزو حامیان نخستین حمله به عراق به شمار می‌رفت، اما پس از اندک مدتی جزو کسانی بود که نسبت به هزینه‌های سنگین اشغال طولانی‌مدت عراق برای دولت آمریکا هشدار داد.
از آن زمان وی از ایده ایجاد نظام فدرال در عراق دفاع کرده است: نظامی که در آن عراق براساس تقسیمات قومیتی به صورت منعطفی فدرالیزه شود.
ارتباط او با عراق البته به همین ابراز عقاید منحصر نیست. پسر او «بیو بایدن» یک مقام ارشد نظامی در گارد ملی ایالات «دلاویر» به شمار می‌رود که واحد او قرار ست به زودی به عراق اعزام گردد.
آقای بایدن اخیراً در این مورد گفته است: «اگرچه او خواهد رفت، اما این برخلاف میل من است».
وی در ادامه افزوده بود: «من نمی‌خواهم پسران و دختران فرزندم، زمانی که ۱۵ ساله شده‌اند به آمریکا برگردند».
● سخنگوی قدرتمند
آقای بایدن در سال ۱۹۴۲ در اسکرنتون ایالت پنسیلوینیا به دنیا آمد. او یکی از ۴ فرزند یک خانواده ایرلندی تبار و کاتولیک بود.
خانواده او بعدها به ایالات دلاویر آمریکا مهاجرت کردند؛ جایی که او در آنجا به دانشگاه رفت و پس از آن از مدرسه حقوق «سیراکیوز» فارغ‌التحصیل شد.
آقای بایدن می‌تواند نقش بسیار مهمی در جلب حمایت یقه آبی‌های سفیدپوست آمریکا، برای گرایش به سوی اوباما ایفا نماید.
قدرت و توانایی آقای بایدن به عنوان یک چهره برجسته و قدرتمند عرصه سیاست خارجی و یکی از مردان باتجربه واشینگتن البته دارای یک وجه منفی نیز هست؛ بهره‌مندی از یک چنین همگام و معاون قدیمی و با تجربه‌ای احتمالاً بی‌تجربگی‌ها و خامی‌های آقای اوباما را پررنگ‌تر جلوه خواهد داد.
این ویژگی همچنین سبب خواهد شد که تیم اوباما در عملیاتی کردن شعار اصلی خود «تغییر» دچار مشکل شوند.
شهرت و آوازه آقای بایدن به عنوان یک سخنگوی قدرتمند ممکن است تحت تاثیر ناتوانی او در برابر پرسش‌های ساده و ابتدایی نیز قرار گیرد.
او نشان داده است که مستعد در دادن گاف‌های ناگهانی است. در سال ۲۰۰۷ او اوباما را اینگونه توصیف کرده بود: «او نخستین نفر از جنبش عمومی آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار است که شمرده سخن می‌گوید، همچنین باهوش، تمیز و خوش‌قیافه‌اند».
چنین کسی هم اینک قرار است زمان زیادی را با اوباما بگذراند.

مرجع : BBC
مترجم : فرامرز قاسمی

منبع : خبرگزاری آفتاب

مطالب مرتبط

وزش باد مخالف در پاکستان

وزش باد مخالف در پاکستان
نواز شریف نخست وزیر سابق پاكستان در پی كودتای ۱۹۹۹ به رهبری ژنرال پرویز مشرف از قدرت ساقط شد. او در كنار بی نظیر بوتو یكی از رهبران تبعیدی پاكستان است. نواز شریف كه از چهره های ثروتمند پاكستان است رهبری حزب پرنفوذ مسلم لیگ را برعهده داشت.
او در گفت وگویی با هفته نامه آلمانی اشپیگل از ناآرامی های كشورش، چشم اندازهای بازگشت پاكستان به دموكراسی، جنگ بر ضد ترور و آینده پرویز مشرف سخن گفت. نواز شریف كه به عربستان تبعید شد اكنون در لندن به سر می برد. در آستانه انتخابات جنجالی پاكستان، آخرین امید او و بوتورا برای بازگشت به صحنه ، مشرف ناكام گذاشت.
پس از آن كه مشرف در ماه مارس «افتخار محمد چوهدری» رئیس دیوان عالی پاكستان را بركنار كرد، تا به امروز حدود ۱۰۰ نفر در خشونت های سراسر كشور جان خود را از دست داده اند. تظاهرات گسترده نیز كه هر روز و با هدف درخواست از مشرف برای كناره گیری از قدرت برگزار می شود به جز فلج كردن شهرها نتیجه ای دربر نداشته است. آیا پاكستان به سوی هرج و مرج كشیده می شود؟
ژنرال ها همواره نفرینی برای كشور ما بوده اند. همه كودتاها در پاكستان به فاجعه منجر شده است. جایگاه پارلمان تا سطح یك پارلمان فرمایشی تنزل یافته است. پارلمان دیگر قدرتی ندارد و ژنرال های یونیفورم پوش هر زمان كه بخواهند می توانند آن را منحل كنند. مشرف در قانون اساسی دست برده و اكنون نوبت دخالت در قوه قضائیه است. بنابراین، جای تعجب نیست اگر خیابان ها به هرج و مرج كشیده شده اند.
اما از آن هنگام تاكنون، خشونت و خونریزی به سراسر كشور، بویژه مناطق دورافتاده و مرزهای افغانستان گسترش یافته است.از زمانی كه مشرف قدرت گرفته خشونت در پاكستان افزایش یافته است. احزاب منطقه قبیله ای بلوچستان از مشرف نفرت دارند زیرا او با بهره گیری از ارتش رهبر محبوبشان نواب بوگتی را در روز روشن به قتل رساند. گروه های حامی طالبان نیز از او متنفر هستند، زیرا وی از جنگ آمریكا بر ضد طالبان حمایت می كند. دست آخر آن كه، نزدیك به تمام احزاب و گروه های سیاسی كشور وی را مسئول شورش ها و كشتارهای تازه در كراچی می دانند. اوضاع بدتر هم خواهد شد.
سال گذشته شما و رقیب سیاسی تان بی نظیر بوتو توافق كردید تا برای بازگرداندن دموكراسی به پاكستان همكاری كنید. با توجه به اوضاع جاری كشور آیا زمان همكاری و حضور شما در این اوضاع فرارسیده است؟
برای این منظور، این جنبش باید تبدیل به یك قیام بزرگ شود. من و خانم بوتو نه تنها خواهان احیای دموكراسی، بلكه به نحوی خواهان تقویت آن هستیم كه اگر ارتش برای سركوب آن برخاست، در برابر آن دستان خود را از سیاست بشوید و به قانون اساسی پاكستان احترام بگذارد.
اما اندكی پس از امضای «منشور مشترك دموكراسی» با خانم بوتو، وی قراردادی با مشرف امضا كرد كه براساس آن او نخست وزیر و مشرف رئیس جمهور باشد. ناظرانی كه حكومت ارتش را مایه ثبات بیشتر در پاكستان می دانند از این توافق بوتو و مشرف شگفت زده نشدند.
بوتو در تلویزیون اعلام كرد كه با مشرف در ارتباط است اما هرگونه قرارداد و توافقی را با وی رد كرد. منشور مشترك ما به صراحت اعلام می كند كه نباید با دیكتاتورهای نظامی گفت وگو كرد. من به سهم خودم به آن متعهد بوده ام.
آمریكا نیز خواستار احیای دموكراسی در پاكستان است...... مطمئناً، البته با حمایت از یك رئیس جمهور یونیفورم پوش در اسلام آباد. این بیشتر به یك شوخی می ماند...
از سوی دیگر، ژنرال مشرف مهم ترین متحد واشنگتن در جنگ بر ضد ترور در منطقه است. او چه در رأس قدرت بماند یا نماند، جنگ به رهبری آمریكا ادامه خواهد یافت. با توجه به این كه بسیاری از رأی دهندگان پاكستانی مخالف حضور آمریكا در كشورشان هستند تا چه اندازه احتمال دارد كه یك دولت دموكراتیك پاكستانی از جنگ به رهبری آمریكا حمایت كند؟
من با بیل كلینتون رئیس جمهور سابق آمریكا، بدون این كه هرگونه تضمینی به وی بدهم، روابط خوبی داشتم. بنابراین دلیلی نمی بینم كه به بوش تضمینی بدهم. ما تنها در صورتی در جنگ دیگران شركت می كنیم كه از لحاظ فكری خود را به آن متعهد بدانیم. اما آمریكا و همه قدرت های خارجی باید بدانند: اگر تنها از یك فرد حمایت كنند ۱۶۰ میلیون پاكستانی مشتاق دموكراسی را بیگانه و منزوی خواهند كرد.

وبگردی
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد - خشت خام / نوبت سی و پنجم / گفتگوی حسین دهباشی با سرباز روح الله رضوی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی - شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی هنگام افتتاح سینما در خراسان رضوی
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!!
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!! - امروز در اقدامی عجیب و اعتراضی در مقابل سفارت انگلستان مشایی حکم دادگاه بقایی را آتش زد.
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور - این نماینده در مجلس ایران هرگز نام موزه لوور را نشنیده است.
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن - بندر بن خالد بن عبدالعزیز شاهزاده سعودی که به اجبار در حال بازگشت به عربستان بود، در فرودگاه لندن دست به خودکشی زد. این شاهزاده به نشانه اعتراض، خود را از طبقه بالای فرودگاه به پایین پرت کرد. هنوز جزئیات دقیقی از وضعیت وی در دست نیست.
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی - مراسم رونمایی از تندیس آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام دوشنبه شب با حضور خانواده ایشان و محمدرضا نجفی شهردار تهران در محل موزه مشاهیر برج میلاد تهران برگزار شد.
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران - در فیلمی که در فضای مجازی منتشر شده است، این گونه به نظر می رسد که اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران با اسکورت چند ماشین شاسی بلند وارد محدوده خاکی جلوی یادمان شلمچه شده است که ورود به این منطقه برای خودروها ممنوع است. این موضوع موجب اعتراض طلبه حاضر در یادمان شد.
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما - ویدیو واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
کره شمالی و دلواپسان ایران
کره شمالی و دلواپسان ایران - حسین شریعتمداری در یادداشتی که مرداد ماه در این باره نوشت ضمن تمجید از کره شمالی به مناقشه آن کشور با آمریکاو درخواست ترامپ برای مذاکره اشاره کرد و نوشت: «کره‌شمالی به درخواست آمریکا برای مذاکره نیز پاسخ مثبت نداد و برنامه‌های هسته‌ای و موشکی خود را غیرقابل مذاکره اعلام کرد. با جرأت می‌توان گفت که کره‌شمالی در این زمینه از مذاکرات بی‌نتیجه و فاجعه‌آمیز ایران با آمریکا الگو گرفته و از این روی حاضر نشده…
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد - فیلم - در حالی که قرار بود شب گذشته برنامه «دورهمی» ویژه روز زن با حضور کتایون ریاحی و حامد همایون پخش شود، پس از 30 دقیقه تاخیر یکی از برنامه های گذشته «دورهمی» بازپخش شد. اتفاق عجیبی که کتایون ریاحی را در ساعت دو بامداد جمعه به واکنش واداشت. او نوشت اگر قسمت مربوط به حضورش در این برنامه در ساعتی غیر از ساعت معمولِ پخش، روی آنتن برود از سازندگان «دورهمی» شکایت می کند.
فیلم حمله به  سفات ایران در لندن به روش خودسرها!
فیلم حمله به سفات ایران در لندن به روش خودسرها! - سفیر ایران جزئیات جدیدی از حمله به سفارت ایران در لندن را منتشر کرد.متعرضان فقط روی بالكن بيرونی ساختمان سفارت بوده و در محاصره پليس هستند. همكاران همه در داخل سفارت در آرامش و امنيت هستند.
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن!
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن! - در همایش بانوان شاغل در شهرداری تهران چند دختر روی سن رفته و مقابل شهردار تهران شروع به رقصیدن می کنند و نجفی آبه دنبال تشویقش گفت: معتقد به سهمیه بندی جنسیتی نیستم.
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی - هفتم بهمن سال جاری بود كه محمد سعیدی‌کیا، رئيس بنياد مستضعفان و جانبازان، در گفت‌وگو با ايلنا اعلام كرد: دولت حدود ۳۵ میلیون مترمربع (سه‌هزار‌و ٥٠٠ هكتار) از اراضی حاشيه بزرگراه تهران-شمال را به بنیاد واگذار خواهد كرد كه منابع مالي موردنياز براي تكميل اين پروژه در اختيار بنياد مستضعفان قرار گيرد.
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری - این ویدیو که به سبکی عجیب و با جلوه های ویژه نه چندان حرفه ای تدوین شده است در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت.
گلشیفته فراهانی در سزار 2018
گلشیفته فراهانی در سزار 2018 - مراسم چهل و دومین دوره جوایز سزار ۲۴ فوریه (۶ اسفندماه) برگزار شد. گلشیفته فراهانی از جمله چهره هایی بود که در مراسم سزار 2018 حضور یافته بود.
جنجال زندگی اشرافی امام جمعه ایلام و تهدید منتقدان در نماز جمعه
جنجال زندگی اشرافی امام جمعه ایلام و تهدید منتقدان در نماز جمعه - «از بچه‌بازي‌هايتان دست برداريد»، «اهانت به جايگاه نماز جمعه، اهانت به رهبري و قابل پيگيري است» و «توصيه مي‌کنم به اين جايگاه که مين‌گذاري است، نزديک نشويد و چنانچه نزديک شويد، با مين به هلاکت خواهيد رسيد!»همه اين اعتراضات از اين جهت است که جرياني در استان ايلام نسبت به آنچه زندگي اشرافي اين امام جمعه ناميده، معترض شده است.
پسر امام جمعه ایلام درباره پرادوسواری پدرش چه گفت؟
پسر امام جمعه ایلام درباره پرادوسواری پدرش چه گفت؟ - در چند روز اخیر انتشار عکسی از امام جمعه ایلام در کنار پرادو، انتقاداتی را در فضای مجازی برانگیخته است. در کنار این انتقادات برخی عکس های صفحه اینستاگرام پسر امام جمعه ایلام؛هادی لطفی هم بر شدت این انتقادات افزوده است.
نکاتی در مورد بازاریابی الکترونیکی
تحقیقات ثابت کرده است که مشتریان هر روز بیشتر از قبل به ارزش بازاریابی الکترونیکی پی برده وحتی این روش را به دیگر روش های بازاریابی ترجیح می دهند راهکارهای مناسب برای آنکه مشتریان پیام های الکترونیکی شما را بخوانند.