دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ / Monday, 15 October, 2018

«جوزف بایدن» کیست؟


«جوزف بایدن» کیست؟
بزرگترین نقطه قوت سناتور «جوزف بایدن»، بزرگترین نقطه ضعف سناتور اوباماست: سیاست خارجی!
تخصص وی در این زمینه می‌تواند به سناتور اوباما در دفاع در برابر حملات جمهوری‌خواهان یاری رساند؛ آنچه که تحت عنوان عدم توانایی و فقدان تجربه اوباما در فرماندهی کل قوای ایالات متحده شناخته می‌شود.
آنها همچنین می‌توانند در سایر عرصه‌ها مکمل یکدیگر باشند؛در حالی که کاندیدای پرامید دموکرات‌ها آرام و خونسرد است، آقای بایدن سرزنده و در برابر رقبا مبارزه‌جو و درگیر به نظر می‌رسد.
آقای بایدن با رقابتهای ریاست‌جمهوری بیگانه نیست، او در رقابت با اوباما در حزب دموکرات در آغاز به رقابت برخاست که در ماه ژانویه شکست خورد.
او همچنین در سال ۱۹۸۸ برای ریاست‌جمهوری تلاش کرد که البته از آن انصراف داد. جو بایدن یکی از محارم و خودی‌های کهنه‌کار واشینگتن است.
او از سال ۱۹۷۲ تاکنون از ایالات کوچک «دلاویر» واقع در شمال شرقی ایالت متحده، در مجلس سنا عضویت دارد. او همچنین سه دوره بر کرسی کمیته روابط خارجی مجلس سنا نشسته است.
او جزو کسانی است که اگر چه جزو حامیان نخستین حمله به عراق به شمار می‌رفت، اما پس از اندک مدتی جزو کسانی بود که نسبت به هزینه‌های سنگین اشغال طولانی‌مدت عراق برای دولت آمریکا هشدار داد.
از آن زمان وی از ایده ایجاد نظام فدرال در عراق دفاع کرده است: نظامی که در آن عراق براساس تقسیمات قومیتی به صورت منعطفی فدرالیزه شود.
ارتباط او با عراق البته به همین ابراز عقاید منحصر نیست. پسر او «بیو بایدن» یک مقام ارشد نظامی در گارد ملی ایالات «دلاویر» به شمار می‌رود که واحد او قرار ست به زودی به عراق اعزام گردد.
آقای بایدن اخیراً در این مورد گفته است: «اگرچه او خواهد رفت، اما این برخلاف میل من است».
وی در ادامه افزوده بود: «من نمی‌خواهم پسران و دختران فرزندم، زمانی که ۱۵ ساله شده‌اند به آمریکا برگردند».
● سخنگوی قدرتمند
آقای بایدن در سال ۱۹۴۲ در اسکرنتون ایالت پنسیلوینیا به دنیا آمد. او یکی از ۴ فرزند یک خانواده ایرلندی تبار و کاتولیک بود.
خانواده او بعدها به ایالات دلاویر آمریکا مهاجرت کردند؛ جایی که او در آنجا به دانشگاه رفت و پس از آن از مدرسه حقوق «سیراکیوز» فارغ‌التحصیل شد.
آقای بایدن می‌تواند نقش بسیار مهمی در جلب حمایت یقه آبی‌های سفیدپوست آمریکا، برای گرایش به سوی اوباما ایفا نماید.
قدرت و توانایی آقای بایدن به عنوان یک چهره برجسته و قدرتمند عرصه سیاست خارجی و یکی از مردان باتجربه واشینگتن البته دارای یک وجه منفی نیز هست؛ بهره‌مندی از یک چنین همگام و معاون قدیمی و با تجربه‌ای احتمالاً بی‌تجربگی‌ها و خامی‌های آقای اوباما را پررنگ‌تر جلوه خواهد داد.
این ویژگی همچنین سبب خواهد شد که تیم اوباما در عملیاتی کردن شعار اصلی خود «تغییر» دچار مشکل شوند.
شهرت و آوازه آقای بایدن به عنوان یک سخنگوی قدرتمند ممکن است تحت تاثیر ناتوانی او در برابر پرسش‌های ساده و ابتدایی نیز قرار گیرد.
او نشان داده است که مستعد در دادن گاف‌های ناگهانی است. در سال ۲۰۰۷ او اوباما را اینگونه توصیف کرده بود: «او نخستین نفر از جنبش عمومی آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار است که شمرده سخن می‌گوید، همچنین باهوش، تمیز و خوش‌قیافه‌اند».
چنین کسی هم اینک قرار است زمان زیادی را با اوباما بگذراند.

مرجع : BBC
مترجم : فرامرز قاسمی

منبع : خبرگزاری آفتاب

مطالب مرتبط

سنت شکنی کلینتون

سنت شکنی کلینتون
هیلاری کلینتون،همسر رئیس جمهور سابق ایالات متحده آمریکا که طی ماههای اخیر حملات تندی را علیه رقیب سیاهپوست سرسخت خود بر زبان رانده است،در مقطع حساس فعلی و در آستانه برگزاری انتخابات درون حزبی ایالت پنسیلوانیا دست به نوعی سنت شکنی یا شاید نیرنگ سیاسی زده است و اعلام نموده که اوباما می تواند در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز شود.
بر این اساس هیلاری کلینتون قاطعانه اعلام نموده که باراک اوباما قادر است در انتخابات ریاست جمهوری پاییز امسال به پیروزی برسد.
در مناظره‌ی دونامزد حزب دموکرات که تنها شش روز پیش از انتخابات مقدماتی ایالت پنسیلوانیا برگزار شد، کلینتون به سوالی در خصوص احتمال انتخاب اوباما در انتخابات ریاست جمهوری پاسخ داد: بله. بله. بله.
اوباما نیز در پاسخ به سوال مشابهی در خصوص رقیبش اظهار داشته است که قطعا وی در انتخابات پیروز خواهد شد و من این را بیش از این نیز گفته‌ام. در این مناظره که ۹۰ دقیقه به طول انجامید، هر دو رقیب قول دادند مالیات‌ها را در خصوص افراد با در آمد کمتر از ۲۰۰ هزار دلار در سال افزایش نخواهند داد. هیلاری کلینتون در اظهاراتی که حاکی از جانبداری وی از رژیم صهیونیستی بود گفت که هرگونه حمله علیه اسراییل مقابله به مثل شدید آمریکا را در پی خواهد داشت.
ااین مناظره بیست و یکمین مبارزه‌ی تبلیغاتی این دو نامزد حزب دموکرات محسوب می‌شود که شاید هفته‌ها و یا حتی ماه‌ها به طول بیانجامد. هیلاری کلینتون هم‌چنین در این مناظره نخستین بار به خاطر اشتباه در بازگویی خاطراتش از سفر به بوسنی در سال ۱۹۹۶ عذرخواهی کرد.
اوباما نیز از این که کلینتون از سخنان هفته‌ی گذشته‌ی وی درباره این که ساکنان شهرهای کوچک در پنسیلوانیا به خاطر مشکلات اقتصادی به مذهب و داشتن اسلحه روی آورده‌اند، انتقاد کرد. اوباما پیش از این، این سخنان را مربوط به اشتباه خود در بیان دیدگاهش عنوان کرده بود ولی هیلاری کلینتون با انتقاد از وی گفت: سوء تفاهم‌های اساسی درباره‌ی دین و ایمان (مردم) وجود دارد.
آخرین نظرسنجی در ایالت پنسیلوانیا بیانگر پیشتازی هیلاری کلینتون با اختلاف اندکی از اوباما است. در این حال، نظرسنجی جدیدی که در سطح ملی انجام شده است، بیانگر حمایت ۵۱ درصد پاسخ دهندگان از اوباما است.
تاکنون انتخابات مقدماتی حزبی در ۴۲ ایالت آمریکا برگزار شده است و اوباما از نظر تعداد ایالت‌هایی که در آنها به پیروزی رسیده، سهم به دست آورده در هیات‌های نمایندگی اعزامی ایالت‌ها به گردهمایی ملی حزب دموکرات و ابرنمایندگانی که از او حمایت کرده‌اند، از کلینتون جلوتر است.
گردهمایی ملی حزب دموکرات در اواخر ماه اوت برگزار می شود و نمایندگی اعزامی ایالت‌ها و ابرنمایندگان انتصابی در آن نامزد ریاست جمهوری این حزب را انتخاب می کنند. پیروزی در پنسیلوانیا با ۱۵۸ نماینده با حق رای در انتخابات مقدماتی، برای کلینتون که در نظرسنجی‌ها از رقیبش پیشی گرفته‌ بسیار حیاتی است زیرا امیدوار است پیروزی قاطعانه در این ایالت وی را در پیروزی در سایر ایالت‌های باقیمانده کمک کند.
البته اختلاف امتیازات اوباما و کلینتون به اندازه ای زیاد است که جبران آن از سوی همسر رئیس جمهور سابق آمریکا کمی سخت به نظر می رسد.هیلاری کلینتون جهت امیدواری نسبت به ادامه رقابتها با اوباما نیازمند پیروزی قاطع در پنسیلوانیاست.اما اگر این پیروزی به دست نیاید یا قاطع نباشد،اوباما همچنان بخت اول پیروزی در اردوگاه دموکراتها محسوب خواهد شد.از سوی دیگر،گذار از سیاستهای بوش پسر و فاصله گرفتن از رئیس جمهور فعلی آمریکا و نومحافظه کاران افراطی حامی وی به یکی از اصلی ترین استراتزیهای انتخاباتی نامزدهای فعلی انتخابات سال ۲۰۰۸ آمریکا تبدیل شده است.مک کین،اوباما و هیلاری کلینتون به خوبی می دانند که هر اندازه وجه اشتراک آنها با بوش پسر بیشتر باشد،در آن صورت احتمال شکست آنها در انتخابات نیز بیشتر خواهد بود.
به دنبال گزارش ژنرال دیوید پترائوس به کنگره امریکا ، بار دیگر ایران درکانون مباحثات سیاسی در واشنگتن قرار گرفته است. این در حالیست که سناتور دموکرات هیلاری کلینتون و رقیب دموکراتش باراک اوباما آخرین دور ماراتون انتخاباتی خود را از پنسیلوانیا آغاز می کنند.
کلینتون که در آخرین مناظره تلویزیونی پیش از انتخابات در پنسیلوانیا در برابر اوباما قرار می گیرد، در تلاشی برای تضعیف مواضع رقیب دموکراتش در سیاست خارجی از یکسو و ایجاد فاصله با سناتور جمهوریخواه جان مک کین کاندیدای جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری اذعان نموده است که رویکرد دولت بوش در برابر ایران رویکردی بازنده بوده است و نه به تغییر رفتار ایران منجر شده نه نتیجه ای در بر داشته است.
باراک اوباما، کلینتون را متهم می کند که موضعی چون مک کین در برابر ایران دارد. نظرسنجی رویترز و زاگبی سناتور جان مک کین و سناتور اوباما را در موقعیتی برابر نشان می دهد.
اسناتور دمکرات هیلاری کلینتون کاندیدای انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری آمریکا سیاست خارجی دولت بوش در برابر ایران را سیاست بازنده توصیف کرده است و معتقد است که واشنگتن برای خروج از بن بست فعلی باید با تهران وارد گفتگوهای دیپلماتیک در سطح پایین شود.
در همین حال سناتور جان مک کین کاندیدای جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری عهد کرده است که تهران را تحت فشارهای سنگین دیپلماتیک و اقتصادی قرار دهد. این در حالیست که تجربه دوران ریاست جمهوری بوش پسر نشان می دهد که نگاه تهدید محور آمریکا نسبت به ایران در نهایت گریبانگیر کاخ سفید خواهد شد ونتیجه ای جز انزوای بیشتر واشنگتن به همراه نخواهد داشت.
به عقیده برخی تحلیلگران،توصیه سناتور دمکرات هیلاری کلینتون برای گفتگوی مستقیم میان واشنگتن و تهران در سطح پایین در واقع شاید تلاشی است برای اتخاذ یک موضع متعادل میان رقیب دمکراتش باراک اوباما - که خواهان گفتگوی مستقیم بدون پیش شرط با رهبران جمهوری اسلامی است - و سناتور جمهوریخواه جان مک کین که فشارهای بین المللی و تشدید تحریم ها را راه تغییر رفتار تهران می داند.
جو سستاگ - عضو دمکرات کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان، دریابان پیشین ارتش آمریکا و مشاور ارشد نظامی سناتور کلینتون اظهار نموده است که آمریکا و ایران منافع مشترک بسیاری در منطقه دارند به اعتقاد وی ایران در پی خروج نیروهای آمریکا از عراق خواهان یک عراق بی ثبات با حضور القاعده نیست . وی دو بار تاکید کرده است که راه دیپلماتیک خروج نیروهای آمریکا از تهران می گذرد .
به نظر می‌ رسد با نزدیک‌تر شدن به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، چالش های تهران - واشنگتن به عنوان محور اصلی تبلیغات دموکرات‌ها وجمهوریخواهان برای راه یافتن به کاخ سفید تبدیل شود، چرا که نامزدهای این انتخابات از هم اکنون - نامزد نهایی دموکرات ها هنوز مشخص نشده است - تلاش می‌کنند برای پیشی گرفتن از دیگر رقبا از این موضوع بهره‌برداری تبلیغی نمایند بر این مبنا به نظر می ‌رسد اظهارات باراک اوباما مبنی بر اینکه درصورت راه یافتن به کاخ سفید آماده گفتگوی بدون شرط با جمهوری اسلامی ایران است به نوعی مواضع دونامزد دیگر این انتخابات را تحت الشعاع قرارداده است .

وبگردی
«بیان واضحات و تکرار مکررات» ؛ نتیجه 7 سال بودجه و تشکیلات و همایش و جلسه!
«بیان واضحات و تکرار مکررات» ؛ نتیجه 7 سال بودجه و تشکیلات و همایش و جلسه! - مثلاً سنت های الهی که در این سند آمده، در کتاب های درس بینش اسلامی دوره دبیرستان هم وجود دارد... واقعاً هزاران جلسه تشکیل داده اند که بدیهیاتی مانند خانواده بنیادی ترین واحد تشکیل دهنده جامعه است، انسان دارای اختیار است، جهان دارای نظام علّی - معلولی است، خداوند رحمان و رحیم است و ... را در سند بازنویسی کنند؟!
گلایه های جنجالی یک بازرگان با وزیر صنعت
گلایه های جنجالی یک بازرگان با وزیر صنعت - صحبتهای کنایه آمیز یک بازرگان با وزیر صنعت
ادامه داستان لُنگ و خانه سعدآباد
ادامه داستان لُنگ و خانه سعدآباد - ۱- خب چی میشه ولایتی بجای توصیه به لُنگ پوشی، بملت توصیه کنه تو سعدآباد مالک خونه بشن ویک سومشو وقف کنن؟ ۲- اینجور واینجا صاحبخونه شدن و بعد توجیه وقف، آدمو یادحافظ میندازه: فقیه مدرسه دی مست بود و فتوی داد که می‌حرام، ولی بِه زمالِ اوقاف است
عبدی : آقای ولایتی با خانه هزارمتری کنار کاخ سعدآباد حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند
عبدی : آقای ولایتی با خانه هزارمتری کنار کاخ سعدآباد حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند - حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند؟مردم نیازی به این توصیه‌هاندارند اگرلازم باشد آن‌قدر شرف دارندکه از خودشان دفاع کنند ولی این دفاع،منحصربه دفاع دربرابر دشمنان خارجی نمی‌شود که باید وضعیت خیلی‌ها رادر داخل هم بررسی کرد.
فیلم | حمله به پلیس در اهواز به درگیری مرگ‌بار انجامید!
فیلم | حمله به پلیس در اهواز به درگیری مرگ‌بار انجامید! - فیلم - حمله فرد متهم در بازار پرنده فروشان اهواز به پلیس آگاهی منجر به درگیری مرگبار شد.
ماجرای عجیب منزل های مسکونی در همسایگی کاخ سعد آباد
ماجرای عجیب منزل های مسکونی در همسایگی کاخ سعد آباد - ماجرای عجیب دو منزل مسکونی در همسایگی کاخ سعدآباد و حسین فریدون و نهاد ریاست جمهوری
فیلم | لحظه حمله جن‌ها به یک مرد در کرج! (۱۶+)
فیلم | لحظه حمله جن‌ها به یک مرد در کرج! (۱۶+) - فیلم - به تازگی شخصی در فضای مجازی فیلمی منتشر کرده که مردی ادعا می کند در پارکینگ خانه اش مورد حمله جن ها قرار گرفته است.
فیلم | درس خجالت‌آوری که یک توریست به ایرانی‌ها می‌دهد!
فیلم | درس خجالت‌آوری که یک توریست به ایرانی‌ها می‌دهد! - فیلم - پاول یک توریست اهل چک است که با موتورسیکلتش دنیا را می گردد و یک هفته در ایران اقامت داشته است. ویدئوی سلفی که او در طبیعت ایران از خود و اقدام پسندیده اش منتشر کرده برای همه ایرانیان جای تامل دارد.
فیلم | جنازه غرق در خون ملکه زیبایی عراق (۱۶+)
فیلم | جنازه غرق در خون ملکه زیبایی عراق (۱۶+) - فیلم - قتل مدل و ملکه زیبایی عراق از روز گذشته سوژه رسانه ها شده و پلیس تحقیقات ویژه ای را برای دستگیر قاتل وی انجام داده است. تصاویر منتشر شده از جنازه غرق در خون وی را در ویدئوی زیر می بینید.
جنجال بنر سربازان اسرائیلی در شیراز
جنجال بنر سربازان اسرائیلی در شیراز - عکس این بنرکه گفته می‌شود نمایشگر تصویری از سربازان رژیم صهیونیستی است طی روزهای اخیر در فضای مجازی دست به دست می‌شد و واکنش‌هایی به همراه داشت.
عکسی آموزنده از سفر نیویورک
عکسی آموزنده از سفر نیویورک - پوشه‌های پُر از برنامه فرانسوی‌ها در برابر دستان خالی تیم ایرانی. به کاغذ ها و پرونده های موجود روبه روی تیم فرانسه دقت کنید!
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر - وزیربهداشت بهترین توصیه رو به اون پیرمرد بیچاره کرد که گفت: خودت بمال. پیرمرد باید دستش رو محکم می‌مالید به گوش وزیر تا یک بار هم که شده از تخت اخلاق فرعونی بیاد پایین
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص - کاش در این میان یکی به ما بگوید که بالاخره بی حجاب بد است، خوب است؟ چه زمانی بد است؟ چه زمانی خوب است؟
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی - حمید رسایی عضو جبهه پایداری در صفحه شخصی خود در شبکه توییتر نسبت به اهانت زشت امیر تتلو به امام حسین (ع) و 72 تن از یاران باوفایش واکنش تندی نشان داد.
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+)
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+) - پزشکان هنگامی که یک نوزاد دختر اندونزیایی را در یکی از بیمارستان های این کشور به دنیا آوردند بسیار وحشت زده شدند. نوزاد تازه متولد شده با یک چشم بزرگ روی پیشانی اش متولد شد و پس از هفت ساعت درگذشت.
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای !
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای ! - فردی به نام علی‌اکبر رائفی‌پور كه رسانه‌‌های اصولگرا از او به عنوان «استاد، محقق و پژوهشگر» یاد می‌كنند! در تاریخ 29 اردیبهشت 96 (در كوران انتخابات ریاست‌جمهوری) در نامه‌ای سرگشاده به امیرحسین مقصودلو (تتلو) نوشت: «امیر جان بخوان، تو باید بخوانی، عیبی ندارد! سرت را بالا بگیر و خدا را شکر کن که به واسطه تو این همه نفاق را آشکار کرد! دلت محکم باشد پهلوان! تو فقط بخوان، بخوان
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی - انتشار عکس‌های نشستن احمد خمینی زیر کولر در بخش وی‌آی‌پی هیات که پوششی شیشه‌ای دارد و از سینه‌زنان جداست، پس از توضیح او که گفت آن جایگاه مربوط به «روحانیون درجه یک و دو قم» است و «اون بالا معممین میشینن که لباسشون چون زیاده باعث گرمازدگی نشه»، با واکنش‌های تندتری هم همراه بود.
واکنش جالب رهبری به روبوسی کیارستمی با داور خانم جشنواره کن!
واکنش جالب رهبری به روبوسی کیارستمی با داور خانم جشنواره کن! - واکنش جالب مقام معظم رهبری به روبوسی کیارستمی با خانم داور جشنواره کن از زبان عزت الله ضرغامی
لحظه هولناک در چاه انداختن دختر بچه توسط پسرعمویش
لحظه هولناک در چاه انداختن دختر بچه توسط پسرعمویش - این فیلم که توسط دوربین های امنیتی گرفته شده لحظه به چاه انداختن دختر 5 ساله ای در اصفهان توسط پسر بچه ای کوچک را به تصویر کشیده است.