سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ / Tuesday, 22 May, 2018

«جوزف بایدن» کیست؟


«جوزف بایدن» کیست؟
بزرگترین نقطه قوت سناتور «جوزف بایدن»، بزرگترین نقطه ضعف سناتور اوباماست: سیاست خارجی!
تخصص وی در این زمینه می‌تواند به سناتور اوباما در دفاع در برابر حملات جمهوری‌خواهان یاری رساند؛ آنچه که تحت عنوان عدم توانایی و فقدان تجربه اوباما در فرماندهی کل قوای ایالات متحده شناخته می‌شود.
آنها همچنین می‌توانند در سایر عرصه‌ها مکمل یکدیگر باشند؛در حالی که کاندیدای پرامید دموکرات‌ها آرام و خونسرد است، آقای بایدن سرزنده و در برابر رقبا مبارزه‌جو و درگیر به نظر می‌رسد.
آقای بایدن با رقابتهای ریاست‌جمهوری بیگانه نیست، او در رقابت با اوباما در حزب دموکرات در آغاز به رقابت برخاست که در ماه ژانویه شکست خورد.
او همچنین در سال ۱۹۸۸ برای ریاست‌جمهوری تلاش کرد که البته از آن انصراف داد. جو بایدن یکی از محارم و خودی‌های کهنه‌کار واشینگتن است.
او از سال ۱۹۷۲ تاکنون از ایالات کوچک «دلاویر» واقع در شمال شرقی ایالت متحده، در مجلس سنا عضویت دارد. او همچنین سه دوره بر کرسی کمیته روابط خارجی مجلس سنا نشسته است.
او جزو کسانی است که اگر چه جزو حامیان نخستین حمله به عراق به شمار می‌رفت، اما پس از اندک مدتی جزو کسانی بود که نسبت به هزینه‌های سنگین اشغال طولانی‌مدت عراق برای دولت آمریکا هشدار داد.
از آن زمان وی از ایده ایجاد نظام فدرال در عراق دفاع کرده است: نظامی که در آن عراق براساس تقسیمات قومیتی به صورت منعطفی فدرالیزه شود.
ارتباط او با عراق البته به همین ابراز عقاید منحصر نیست. پسر او «بیو بایدن» یک مقام ارشد نظامی در گارد ملی ایالات «دلاویر» به شمار می‌رود که واحد او قرار ست به زودی به عراق اعزام گردد.
آقای بایدن اخیراً در این مورد گفته است: «اگرچه او خواهد رفت، اما این برخلاف میل من است».
وی در ادامه افزوده بود: «من نمی‌خواهم پسران و دختران فرزندم، زمانی که ۱۵ ساله شده‌اند به آمریکا برگردند».
● سخنگوی قدرتمند
آقای بایدن در سال ۱۹۴۲ در اسکرنتون ایالت پنسیلوینیا به دنیا آمد. او یکی از ۴ فرزند یک خانواده ایرلندی تبار و کاتولیک بود.
خانواده او بعدها به ایالات دلاویر آمریکا مهاجرت کردند؛ جایی که او در آنجا به دانشگاه رفت و پس از آن از مدرسه حقوق «سیراکیوز» فارغ‌التحصیل شد.
آقای بایدن می‌تواند نقش بسیار مهمی در جلب حمایت یقه آبی‌های سفیدپوست آمریکا، برای گرایش به سوی اوباما ایفا نماید.
قدرت و توانایی آقای بایدن به عنوان یک چهره برجسته و قدرتمند عرصه سیاست خارجی و یکی از مردان باتجربه واشینگتن البته دارای یک وجه منفی نیز هست؛ بهره‌مندی از یک چنین همگام و معاون قدیمی و با تجربه‌ای احتمالاً بی‌تجربگی‌ها و خامی‌های آقای اوباما را پررنگ‌تر جلوه خواهد داد.
این ویژگی همچنین سبب خواهد شد که تیم اوباما در عملیاتی کردن شعار اصلی خود «تغییر» دچار مشکل شوند.
شهرت و آوازه آقای بایدن به عنوان یک سخنگوی قدرتمند ممکن است تحت تاثیر ناتوانی او در برابر پرسش‌های ساده و ابتدایی نیز قرار گیرد.
او نشان داده است که مستعد در دادن گاف‌های ناگهانی است. در سال ۲۰۰۷ او اوباما را اینگونه توصیف کرده بود: «او نخستین نفر از جنبش عمومی آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار است که شمرده سخن می‌گوید، همچنین باهوش، تمیز و خوش‌قیافه‌اند».
چنین کسی هم اینک قرار است زمان زیادی را با اوباما بگذراند.

مرجع : BBC
مترجم : فرامرز قاسمی

منبع : خبرگزاری آفتاب

مطالب مرتبط

پارادوکس بوش

پارادوکس بوش
من اهمیتی به آنچه كه تاریخ درباره‌ام خواهد نوشت، به آنچه كه نظرسنجی‌ها درباره من می‌گویند، به آنچه كه در مقاله‌ها و كتاب‌ها درباره من می‌نویسند و بالاخره به رای و نظر كنگره آمریكا درباره عملكردم اهمیتی نمی‌دهم؛ من فقط از مرگ می‌ترسم زیرا كه واقعیت وحشتناك و تلخی است! اینها سخنان اخیر بوش در یك دبیرستان آمریكایی است.
به راستی كه این كلمات به همان اندازه كه در آغاز دلیرانه و زیبا و شاعرانه به نظر می‌رسند، پس از كمی تامل بسیار احمقانه، به دور از مسوولیت و به دور از هر گونه حس بشردوستانه‌ نماد پیدا می‌كنند. در ارزیابی نسبت به این خطابه دلیرانه و همزمان احمقانه بوش باید این چنین نوشت: اگر جناب آقای بوش نه به تاریخ، نه به نظرسنجی‌ها و نه به مقاله‌ها و كتاب‌ها و نه برای نظر كنگره آمریكا اهمیتی قائل نیست یا اهمیتی نمی‌دهد، پس برچه اساس و اصولی و برچه معیارهایی تصمیمات نهایی و تاریخی را برای آمریكا و برای جهان اتخاذ كرده‌ است؟
اگر مرگ از نظر ایشان تلخ، گزنده و وحشتناك است، پس خانواده هزاران عراقی كه قربانی سیاست‌های پوچ و احمقانه دولت بوش شده‌اند، باید مرگ را با استفاده از چه الفاظی توصیف كنند؟
بوش می‌گوید: «من باید از همسرم تشكر و قدردانی كنم كه تا به امروز مرا با همه اشتباهاتم تحمل كرده است!» اگر بوش كمی با درایت امور را ارزیابی می‌كرد می‌دانست كه این تشكر و قدردانی را باید از ملت آمریكا به جای می‌آورد كه تا به امروز او را با همه حماقت‌ها و اشتباهاتش تحمل كرده است. رئیس‌جمهور آمریكا فراموش كرده است كه بر پست و منصبی تكیه كرده است كه به عنوان بزرگ‌ترین پست و منصب در جهان تلقی می‌شود و دوره‌ای كه وی حاكمیت آمریكا را به دست گرفته است از مهم‌ترین دوره‌های تاریخ بشریت است. به‌رغم آنكه تمامی تحلیل‌ها، نظرسنجی‌ها، مقاله‌ها و كتاب‌ها تاكید دارد كه خط و مشی سیاسی بوش اشتباه است و معیارهای اخلاقی و سیاسی كه در پیش گرفته است، تطابقی با معیارهای كلی اخلاق و سیاست ندارد اما بوش همچنان اصرار دارد كه تمامی كارها و خط‌مشی اخلاقی و سیاسی‌اش كاملا درست و واقع‌بینانه می‌باشد.»
«شاید اگر این قضیه در كشوری با نظام دیكتاتوری رخ می‌داد، مساله این قدر ابعاد گسترده پیدا نمی‌كرد اما ما از تحولات در درون كشوری سخن می‌گوییم كه براساس نظام دموكراتیك و با در نظر گرفتن حقوق بشر ساختار خود را تدوین كرده است. آری بوش به نیابت از چنین كشوری سخن می‌گوید، بنابراین ایراد چنین سخنانی و بی‌اعتنایی به تاریخ و افكار عمومی جهان از سوی بوش نه تنها نظریه‌های موجود درباره وی را به اثبات می‌رساند بلكه موقعیت و جایگاه كلی آمریكا در جهان را متزلزل می‌سازد. اگر قرار است رهبر چنین كشوری كه داعیه دموكراسی و حقوق بشر را دارد این چنین سخن بگوید، پس نباید اعتراضی به وضعیت موجود در نظام‌های به اصطلاح دیكتاتور داشته باشیم. بوش باید بداند زمانی كه از ریاست جمهوری فعلی آمریكا سخن می‌گوید از هشت سال عمر آمریكا و جهان سخن می‌گوید، هشت‌سالی كه اگر ارزیابی نه چندان دقیقی هم از آن داشته باشیم می‌بینیم كه سرتاسر پر از اشتباه بوده است.»
«تصور كنید اگر رئیس‌جمهور آینده آمریكا نیز الگویی مشابه به بوش داشته باشد چه بر سر جهان خواهد آمد. چه باید كرد؟ رهبران جهان در خواب مغناطیسی فرورفته‌اند و گویا هنوز شمارش معكوس برای شكست این خواب مغناطیسی غفلت فرا نرسیده است و چرخه گردان مرگ، همچنان جان صدها تن از انسان‌های بی‌گناه را درو خواهد كرد، فقط به خاطر آنكه بوش می‌خواهد این چنین باشد. باكی نیست! عصر بوش نیز چون عصر بسیاری از دیكتاتورهای مشهور تاریخ به پایان خواهد رسید اما آیا این ما نیستیم كه تار و پود هر چه نظام دیكتاتوری در جهان را بر تن بشریت می‌بافیم؟ راه‌حل زوال این دیكتاتوری‌ها، سقوط و زوال یك دیكتاتور نیست، بلكه راه‌حل تنها در زوال روح تسلیم و خضوع در بشریت است، بشریتی كه تسلیم دیكتاتور می‌شود چرا كه هرگز سخنی جدید برای دفاع از حقیقت ندارد.

وبگردی
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی - عکسی از حضور سید ابراهیم رئیسی در مراسمی ویژه منتشر شده است که گفته می شود متعلق به کنفرانس افق نو در مشهد بوده است. در این عکس حرکات عجیب خانمی با لباس های قرمز، چفیه بر گردن و پرچم در دست در مقابل ابراهیم رییسی به چشم می خورد که توجه کاربران بسیاری را در شبکه های اجتماعی جلب کرده است!
ویدئو / مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال ایران
ویدئو / مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال ایران - مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال ایران با حضور اصحاب هنر و ورزش یکشنبه ۳۰ اردیبهشت در تالار وحدت برگزار شد. در این مراسم که با حضور بازیکنان و کادر فنی تیم ملی به همراه اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال انجام شد، از سرود رسمی تیم ملی ایران رونمایی گردید.
ویدئو / دیدار ملی‌پوشان فوتبال ایران با روحانی
ویدئو / دیدار ملی‌پوشان فوتبال ایران با روحانی - رئیس جمهور در دیدار با ملی‌پوشام فوتبال ایران از بازیکنان و کادر فنی تقدیر کرد. در این مراسم پیراهن شماره ۱۲ تیم ملی فوتبال کشورمان به حسن روحانی اهدا شد.
حمله ماموران شهرداری به پلیس راهور!
حمله ماموران شهرداری به پلیس راهور! - حمله ور شدن ماموران سد معبر شهرداری به ماموران راهنمایی رانندگی
دستگیری معروف ترین شرور تهران، در ۵۰۰ متری مرز ترکیه
دستگیری معروف ترین شرور تهران، در ۵۰۰ متری مرز ترکیه - شرور سطح یک که در آخرین اقدام خود یکی از دوستانش را در منطقه ولنجک به قتل رسانده بود؛ در ۵۰۰ متری مرز ترکیه دستگیر شد.
لحظه ریزش وحشتناک کوه در جاده هراز!
لحظه ریزش وحشتناک کوه در جاده هراز! - ریزش ناگهانی کوه که توسط مسافران به ثبت رسیده است...!
همسر محسن افشانی با ریش و سبیل در استادیوم آزادی دستگیر شد
همسر محسن افشانی با ریش و سبیل در استادیوم آزادی دستگیر شد - قبل از شروع بازی تیم‌های پرسپولیس و الجزیره یکی از بازیگران سینما کشورمان قصد داشت به همراه همسرش وارد ورزشگاه آزادی شوند که این دو نفر توسط نیروهای انتظامی بازداشت شدند.
فیلم | خسرو معتضد: جسد مومیایی قطعا متعلق به رضاخان است
فیلم | خسرو معتضد: جسد مومیایی قطعا متعلق به رضاخان است - فیلم - در ویدئوی زیر بخشی از صحبت های خسرو معتضد، مورخ را می شنوید که نتیجه تحقیقاتش را درباره مومیایی پیدا شده در حرم حضرت عبدالعظیم بیان می کند.
پهلوانان این روزهای ما
پهلوانان این روزهای ما - تصویری زننده و به شدت ناراحت کننده بر جا مانده از مسابقه انتخابی تیم ملی کشتی ایران که به کتک کاری و جنجال کشید. خانواده عبدولی باز هم پای ثابت این درگیری بود که چهره ورزش پهلوانی ایران را تیره کرد
(ویدئو) تشویق اصغر فرهادی در جشنواره کن توسط بزرگان سینمای جهان
(ویدئو) تشویق اصغر فرهادی در جشنواره کن توسط بزرگان سینمای جهان - در این ویدئو تشویق اصغر فرهادی و پنه لوپه کروز، خاویر باردم و دیگر عوامل فیلم «همه میﺩﺍنند» در جشنواره کن توسط بزرگان سینمای جهان را مشاهده می‌کنید.
فیلم حجوم داعشی‌های حاتمی کیا به یک مرکز خرید و وحشت و اعتراض مردم
فیلم حجوم داعشی‌های حاتمی کیا به یک مرکز خرید و وحشت و اعتراض مردم - عوامل فیلم «به وقت شام» روز گذشته با حضور عجیب و رعب آور در پردیس سینمایی کوروش مردم را وحشت زده کردند. در این حرکت تبلیغاتی بازیگران نقش داعش، با گریم و پوشش داعشی ها، سوار بر اسب راهی پردیس سینمایی کوروش شدند و با حضور در مرکز خرید و فودکورت مجموعه، رفتارهای عجیبی نشان دادند که باعث وحشت و اعتراض مردم شد.
تصاویر مخفی از بزرگترین مرکز فروش مواد مخدر در جنوب تهران / فیلم
تصاویر مخفی از بزرگترین مرکز فروش مواد مخدر در جنوب تهران / فیلم - این گزارش حاوی تصاویری از بزرگترین مرکز فروش و مصرف مواد مخدر در جنوب شرق تهران است که مخفیانه ضبط شده‌است.
کشتار اسب‌های کولبران / فیلم
کشتار اسب‌های کولبران / فیلم - متاسفانه طی یک ماه گذشته دستکم سه نوبت و هر نوبت دستکم 30 اسب باربر متعلق به کولبران در جنگل میرآباد شهرستان اشنویه با شلیک گلوله از پای درآمده‌اند.
سید احمد خمینی معمم شد
سید احمد خمینی معمم شد - سید احمد خمینی فرزند آیت‌الله سید حسن خمینی در حضور جمعی از علما و پدر و پدربزرگ خود در حسینیه جماران معمم شد.
دختران پرسپولیسی با ریش و سبیل در ورزشگاه آزادی!
دختران پرسپولیسی با ریش و سبیل در ورزشگاه آزادی! - امروز عکسی از 5 تماشاگر بازی روز گذشته در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان می‌دهد 5 دختر جوان با گریم‌های عجیب و حرفه‌ای خودشان را به عنوان پسر جا زده و وارد ورزشگاه شده‌اند.
اگر با وجود این مشکلات ملت قیام کند همه ما را به دریا خواهد ریخت
اگر با وجود این مشکلات ملت قیام کند همه ما را به دریا خواهد ریخت - از ملتی که ستون فقراتش شکسته انتظار مقاومت دارید؟ بسیاری از کشور فرار کردند یا جای فرار خود را فراهم آوردند اما ما جای فرار نداریم
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس!
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس! - عکس و ویدیویی منتسب به ستاره پرسپولیس فرشاد احمدزاده و ترلان پروانه بازیگر سینما و تلویزیون در فضای مجازی منتشر شده است. عجب پاپراتزی‌هایی داریم!