دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ / Monday, 17 December, 2018

انسان زمین را به سیخ می‌کشد


انسان زمین را به سیخ می‌کشد
دکتر غلامعلی بسکی، ‌یکی از معروف‌ترین و سرشناس‌ترین چهره‌های محیط زیست ایران است که اکنون بیش از ۳۰ سال است در جنگل‌های گلستان زندگی می‌کند. بسکی که تحصیلات خود را در رشته پزشکی با تخصص جراحی زنان و زایمان به اتمام رسانده است بعد از گذشت چهاردهه از زندگی‌اش ناگهان از بیمارستان و زندگی شهرنشینی به طبیعت پناه برد تا سلامت روح و جسم‌اش را دوباره در طبیعت باز یابد. او اکنون بیش از ۳۰ سال است که رژیم گیاهخواری دارد و معتقد است با این رژیم غذایی بسیاری از امراض گذشته را از دست داده است. زندگی در طبیعت و کشاورزی،‌ روح او را بیش از حد با طبیعت پیوند داده به طوری‌که وقتی از طبیعت و تخریب‌های صورت گرفته در آن سخن می‌گوید کمتر کسی است که اشک از چشمانش جاری نشود. این طرفدار محیط زیست که این روزها به یک چهره نام‌آشنا حتی در بین دولتمردان و بالاترین مسوولان اجرایی کشور تبدیل شده بارها از آنچه که بر سر پارک ملی گلستان آمده فریاد زده و حتی در آخرین دیدارش با رئیس‌جمهور،‌ درخواست توقف عملیات راهسازی را در داخل پارک ملی گلستان مطرح کرد؛ درخواستی که تا به امروز هیچیک از مسوولان دولتی به آن جامه عمل نپوشاندند اما پیرمرد ۷۷ ساله هنوز هم دست از تلاش برای نجات پارک ملی گلستان از تخریب‌های وزارت راه برنداشته است. دکتر بسکی در مقاله حاضر به موضوع نگران‌کننده گرم شدن زمین پرداخته است. او با جمع‌آوری مستندات علمی و زیست‌محیطی یکی از راه‌های مقابله با گرم شدن زمین را انتخاب رژیم گیاهخواری و یا استفاده کمتر از گوشت ‌در وعده‌های غذایی روزانه معرفی کرده است. او می‌گوید: اگر همه ما شروع به حرکت به سمت دنیایی سبزتر نماییم می‌توانیم همه با هم در دنیای رویاهای‌مان زندگی کنیم. دانشمندان اقلیم‌شناس اینک با اطمینان بیان می‌دارند که گرمایش جهانی و وضعیت امروز ما، به ویژه در ۵۰ سال اخیر، به دلیل فعالیت‌های انسانی است و به همین دلیل است که یخ‌های قطب مرتبا در حال آب شدن هستند. از آنجایی که یخ‌های قطب، بخش عمده‌ای از نور و اشعه خورشید را باز می‌تابانند و مانع جذب تمام آن به زمین می‌شوند، با از بین رفتن آنها، ۹۰ درصد گرمای خورشید توسط آب اقیانوس جذب و باعث گرمایش بیشتر می‌شود. افزایش دمای اقیانوس‌ها موجب آزاد شدن میلیاردها تُن گاز متان خواهد شد که تا به‌حال به‌دلیل سرد بودن آب در زیر اقیانوس‌ها «خفته» بودند.
مقادیر عظیم متان نه تنها در کف اقیانوس، بلکه در زیر لایه‌های یخ‌های منجمد قطب شمال نیز یافت می‌شود. در حدود هزار گیگا تُن گاز کربن زیر لایه‌های منجمد دریاچه‌های قطب شمال محبوس شده است. با افزایش دما، این لایه‌های منجمد ذوب شده منجر به برخی از مخرب‌ترین توفان‌های ثبت شده در تاریخ می‌شود. به گفته دانشمندان انگلیسی، افزایش دمای سطحی اقیانوس‌ها به اندازه نیم درجه سانتیگراد، منجر به افزایش۴۰ درصدی توفان‌های شدید می‌شود. سازمان ملل نیز در گزارش مربوط به بلایای طبیعی در سال ۲۰۰۷ اظهار داشته که ۹۰ درصد بدترین بلایا از جمله سیل و توفان‌های مرگبار در نتیجه تغییرات آب و هوایی رخ داده‌اند. از سوی دیگر یکی از معروف‌ترین اقلیم‌شناسان دنیا، «جیمز هنسن» James Hansen که در ناسا مشغول به کار است،‌ به تازگی اعلام کرده است:
«اگر به همین روال پیش برویم، ذوب یخ‌های قطب باعث افزایش سطح دریاها به اندازه حداقل ۲ متر خواهد شد و این امر موجب آواره شدن صدها میلیون نفر در جهان می‌شود، زیرا تمام جزایر و خطوط ساحلی تحت تاثیر آن قرار می‌گیرد و بهبود این وضعیت توسط انسان و در زمانی قابل پیش‌بینی امکانپذیر نخواهد بود.
بسیاری از گونه‌های حیوانی و گیاهی در حال حاضر به‌خاطر تاثیرات آب و هوایی از بین رفته‌اند و گونه‌های بسیاری از حیوانات مجبور به مهاجرت می‌شوند که در نتیجه اکوسیستم کل کره زمین را از هم می‌پاشد. در تاریخچه کره زمین، چندبار انقراض بیش از نیمی از موجودات زنده اتفاق افتاده ولی بهبود آن وضعیت، صدها هزار سال طول کشیده است. مقدار دی‌‌اکسید‌کربن در حد قابل قبول در اتمسفر نباید از ppm ۳۵۰ (parts per million) بالاتر برود (۳۵۰ جزء درمیلیون ) ولی در حال حاضر مقدار آن در جو زمین ۳۸۵ppm است و هر ساله ۲ppm افزایش می‌یابد. اگر گازهای گلخانه‌ای همینطور افزایش یابند، نتیجه آن خیلی بیشتر از انقراض گونه‌ها و افزایش سطح آب دریاها خواهد بود. بنابراین ما اکنون از مرحله بحرانی گذشته‌‌ایم و به مرحله «جبران ناپذیر» نزدیک می‌شویم، زمان کم است باید سریع عمل کنیم.
● پرورش دام و افزایش گازهای گلخانه‌ای
صنعت گوشت یکی از تولیدکنندگان بزرگ متان و اکسید‌های نیتروژن است. این دو گاز گلخانه‌ای، ۲۳ تا ۳۰۰ برابر، از دی‌اکسیدکربن قوی‌تر و خطرناک‌تر هستد. در روند هضم غذای نشخوارکنندگان مانند گاو و گوسفند، ‌گاز متان بسیاری تولید می‌شود. متان حاصل از حیوانات اهلی مثل گاو و گوسفند، بالغ بر ۸۶ میلیون تن است. ۱۸ میلیون تن دیگر نیز از کود‌های حیوانی به‌وجود می‌آید. اینها روی هم ۳۷ درصد از مجموع گاز متان تولیدی را تشکیل می‌دهند. پرورش دام پیامد‌هایی مانند تخریب جنگل‌های استوایی، افزایش گرمای جهان، آلودگی ‏آب، کمبود آب، سوء استفاده از منابع انرژی، بیابان‌زایی و گرسنگی در جهان را دربردارد. ‏
بر اساس گزارش سال ۲۰۰۷ سازمان ملل، یک‌پنجم آلودگی‌های گازهای گلخانه‌ای مربوط به صنعت گوشت است که بیش از مجموع آلودگی همه خودروها، ماشین‌های باری و کشتی و هواپیما و سایر وسایل حمل و نقل است. تحقیقات نشان داده است که به عنوان مثال: اگر مردم بریتانیا، ۷ روز هفته گوشت نخورند، باعث حذف ۹۱ مگاتُن آلایندگی‌های گازهای گلخانه‌ای می‌شوند. این مقدار برابر با آلایندگی‌های گازهای گلخانه‌ای ۵/۱۲ میلیون خانوار در بریتانیاست که این تعداد نیمی از خانوارهای بریتانیا را تشکیل می‌دهد. اگر همه مردم بریتانیا به مدت ۶ روز در هفته، گیاهخواری کنند، کاهش آلودگی کربن آن مانند حذف همه خودروهای بریتانیا که ۲۹ میلیون خودرو است، می‌شود.
اگر همه مردم بریتانیا به مدت ۵ روز در هفته، گیاهخواری کنند، می‌توانند ۶۵ مگاتن در آلاینده‌ها صرفه‌جویی کنند و انتشار میلیون‌ها تن دی‌اکسیدکربن را متوقف سازند که این مقدار از کاهش آلاینده‌های ناشی از کل برق خانه‌ها در انگلستان بیشتر است. اگر همه مردم بریتانیا، به مدت ۴ روز در هفته گیاهخواری کنند، باعث صرفه‌‌جویی در انتشار ۷۸ مگاتن دی‌اکسیدکربن می‌شود که این مقدار نیز معادل با حذف ۷۰ درصد از خودروها در جاده‌های بریتانیاست. با ۳ روز گیاهخواری نیز اثرات مثبت دیگری در راستای کاهش آلاینده‌ها به وجود می‌آید که به اندازه جایگزین کردن همه وسایل خانه اعم از یخچال، فریزر، ماشین ظرفشویی و غیره با دستگاه‌های پربازده، استفاده از دیوارهای عایق‌بندی شده، پنجره‌های دوجداره، آبگرمکن‌ها و ترموستات‌های پر بازده، در انرژی صرفه‌جویی می‌کند.
● پرورش دام و کمبود آب
دامداری تهدیدی عمده برای منابع آب جهان هم هست. برای تهیه خوراک دام مقدار زیادی آب نیاز است و چرای دام‌ها، چرخه‌های آبی را بر هم می‌زند و یکی از عوامل عمده آلودگی آب است. بانک جهانی تخمین می‌زند که دسترسی به آب تا سال ۲۰۵۰، به میزان ۵۰ درصد در خاورمیانه و شمال آفریقا کاهش یابد. بر اساس گفته موسسه بین‌المللی آب استکهلم، ۷۰ درصد از کل آب‌ها برای تهیه غذا استفاده می‌شود، در حالی که صنایع، ۲۰ درصد و خانواده‌ها۱۰ درصد آن را مصرف می‌نمایند. حال در نظر بگیرید که برای یک غذا با گوشت گاو بیش از ۴۵۴۲ لیتر آب مصرف می‌شود یا برای یک غذای گوشت مرغ ۱۲۴۹ لیتر آب مصرف می‌شود، در حالی که برای یک غذای بدون محصول حیوانی، همراه با سویا، برنج و سبزیجات، ۳۷۰ لیتر آب مصرف می‌شود.
● پرورش دام، کمبود مواد غذایی و گرسنگی در جهان
برای تهیه نیم کیلو گوشت، بین ۳ تا ۶ کیلو پروتئین گیاهی مصرف می‌شود. تهیه گوشت نسبت به گندم و سیب‌زمینی، هزار برابر بیشتر آب مصرف می‌کند. زندگی فردی که هم گوشت و هم سبزیجات می‌خورد، ۸۰ برابر بیشتر از کسی که فقط گیاهخواری می‌کند، زمین مصرف می‌کند. این در حالی است که با غلات، لوبیای سویا، و چیزهای دیگری که روزانه تنها در ایالات متحده آمریکا به حیوانات داده می‌شود، می‌توان به همه انسان‌های روی زمین دو قطعه نان داد. اگر منابعی که برای تولید دام، به کار گرفته می‌شوند، صرف تولید غلات برای استفاده انسان‌ها می‌شدند، ‏غذای بیشتری به مردم جهان می‌رسید. با غلاتی که امروزه خوراک احشام هستند می‌توان ۲ میلیارد انسان را تغذیه کرد. اگر جو دو سر تولید شده از یک جریب زمین به جای حیوان به انسان ‏خورانده شود، پروتئین تولیدی آن ۸ برابر و کالری آن ۲۵ برابر خواهد بود. پروتئین و کالری و نیاسین یک ‏جریب زمین بروکلی، ۱۰ برابر میزانی است که از گوشت حیوانی که در همان جریب زمین تغذیه شده به‌دست ‏می آید. ‏ما زیادی به حیوانات غذا می‌دهیم و نه تنها سعی داریم ۷/۶ میلیارد نفر انسان را تغذیه کنیم بلکه می‌خواهیم به بیش از ۵۰ بیلیون دام نیز غذا دهیم و این یعنی بیش از ۷۰ درصد از غلات که تنها در آمریکا تهیه می‌شود، به حیواناتی که به کشتارگاه‌ها می‌روند، خورانده می‌شود! بیش از۴۰ درصد از غلات تولیدی در سراسر جهان، به حیوانات دامی داده می‌شود، در حالی که پروتئین تولیدی حیوانات از میزان پروتئین مصرفی آنها کمتر است. توجه داشته باشید که برای هر کیلوگرم پروتئین حیوانی، به طور متوسط حدود ۶ کیلوگرم پروتئین گیاهی شامل غلات و علوفه مصرف می‌شود.
بر طبق آمار،‌ تعداد گرسنگان جهان در سال ۲۰۰۸، بیش از ۸۶۲ میلیون نفر است حال آنکه غلاتی که امروزه به احشام داده می‌شود می‌تواند ۲ میلیارد نفر را سیر کند. یک‌سوم کل تولید غلات دنیا به حیوانات خورانده می‌شود.
● پرورش دام
بر طبق گزارش سازمان خواربار و کشاورزی (فائو)، سالانه ۵۳ میلیارد دام به‌خاطر خوراک انسان کشته می‌شوند (فقط دام‌ها، این تعداد شامل ماهی‌ها و موجودات دریایی نیست)، ۵۳ میلیارد یعنی بیش از ۸ برابر جمعیت انسان‌های کل زمین و این رقم تا سال ۲۰۵۰ دوبرابر می‌شود.
پرورش دام و سوء استفاده از انرژی
‏برطبق ارزیابی‌های انجام شده توسط گروه‌های زیست‌محیطی، انرژی‌ای که در تولید غذا برای یک گوشتخوار مصرف می‌شود می‌تواند برای تولید غذا برای ۱۰ گیاهخوار مصرف شود. خوردن گوشت با محیط زیست سازگار نیست. بسیار واضح است که وقتی ما غلات را پرورش می‌دهیم و آن را به مصرف تغذیه دام می‌رسانیم، ۹۰ درصد از انرژی آن غلات را تلف می‌کنیم، و به این ترتیب نه تنها با گوشت تهیه شده، تعداد کمی از افراد تغدیه می‌شوند بلکه برای تهیه این گوشت، به مقدار زیادی سوخت فسیلی نیز نیاز است. گزارشی از فائو، به نام «سایه ‏طولانی پرورش دام- مسائل زیست‌محیطی و انتخاب‌ها» هشدار می‌دهد که هزینه‌ای که محیط زیست برای ‏محصولات حیوانی می‌پردازد، باید به نصف این مقدار کاهش یابد تا از سطح خسارت رو به وخامتی که در ‏ادامه وضع جاری به وقوع خواهد پیوست، جلوگیری کند.» ‏
● پرورش دام و تخریب جنگل‌ها
جنگل‌های گرمسیری استوایی دنیا به طور یقین در عملکرد کره زمین نقش موثری دارند و غالبا «ریه‌های کره زمین» نامیده می‌شوند، چون آنها اصولا دی‌‌اکسید‌کربن را با اکسیژن مبادله می‌کنند و اگر ما جنگل‌های استوایی را تخریب کنیم آنوقت توانایی کره زمین برای جذب دی‌اکسید‌کربن را در درون ناحیه بسیار پهناور جنگل‌های گرمسیری استوا کاهش داده‌ایم.
تقریبا ۲۰ درصد از گازهای گلخانه‌ای جهان، از نابودی جنگل‌ها نشأت گرفته‌اند، زیرا زمین جنگل‌های صاف شده جهت چراگاه دامها و پرورش محصولات غذایی برای حیوانات و یا تهیه سوخت‌های زیستی به کار می‌روند. «سازمان ابتکار دام، محیط زیست و توسعه» متعلق به سازمان خواربار و کشاورزی سازمان ملل برآورد کرده که « ۷۰ درصد از جنگل‌های تخریب شده آمازون تنها به‌خاطر تولید گوشت قطع شده‌اند». از سال ۱۹۶۰، حدود ۲۵ درصد از جنگل‌های استوایی آمریکای مرکزی سوزانده شده و به چراگاه تبدیل شده‌اند. ‏محاسبه شده است که هر ۱۰۰ گرم همبرگری که از حیوانات این منطقه به‌دست آمده، به بهای نابودی ۵ متر ‏مربع از جنگل‌های استوایی بوده است. ۲۶ درصد از سطح خاکی زمین هم‌اکنون برای چراگاه استفاده می‌شود که سالانه در حدود ۴/۲ میلیارد تن‌ دی‌اکسید‌کربن تولید می‌کند و بدتر از آن، یک‌سوم زمین‌های قابل کشت روی زمین برای تهیه محصولاتی استفاده می‌شود که به جای انسان‌ها به مصرف غذایی حیوانات دامی می‌رسد. گله‌ها باعث فرسایش خاک می‌شوند که در حدود ۲۰ درصد از چراگاه‌ها به علت چرای بیش از حد ‏در آنها، تراکم و فرسایش، ارزش خود را از دست داده‌اند. ‏
شاید به همین دلیل است که یک مقام ارشد سازمان ملل در امور جوی، به نام ایوو دِ بوئر اخیرا در اجلاس آب و هوایی سازمان ملل گفته:« بهترین راه حل این است که همه گیاهخوار شوند. » James Hansen اقلیم‌شناس معروف ناسا می‌گوید: «من دو سال پیش عنوان کردم که ۱۰ سال برای توقف گرمایش جهانی فرصت داریم، ولی منظورم این بود که ۱۰ سال فرصت داریم تا مسیر متفاوتی انتخاب کنیم. این بدان معنی است که باید همین الان تغییر مسیر و عمل را شروع کنیم. در حقیقت باید تا یک سال و نیم آینده مسیری متفاوت انتخاب کنیم. کارهایی که تک‌تک افراد می‌توانند انجام دهند سودمند است و یکی از بهترین روش‌ها برای کمک به توقف گرم شدن زمین، در حقیقت رژیم گیاهخواری است، که به‌مراتب کمتر از رژیم گوشتخواری گازهای گلخانه‌ای تولید می‌کند.»

دکتر غلامعلی بسکی

منبع : روزنامه کارگزاران

مطالب مرتبط

بیماری کتوز در نشخوار کنندگان

بیماری کتوز در نشخوار کنندگان
کتوز با درجات مختلف می تواند در تمام گونه های حیوانات به علت های متفاوتظاهر شود. اما در حیوانات مزرعه ای یک مشکل مشخصی می باشد، مخصوصا در گاوهای شیری، در میشهای انتهای دوره آبستنی و در بزهای انتهای دوره آبستنی و هم ابتدای دوره شیردهی مشاهده می گردد. بنابراین کتوزیس عامل محدود کننده برای حیوانات نشخوار کننده می باشد که ارتباطی با از دست دادن انرژی در زمان آبستنی دارد. به خصوص در مورد آبستنی های چند قلو در گوسفند و بز آنهم زمانی که تولید شیر بالایی در ابتدای دوره شیرواری وجود دارد.
عبارت استونومیا acetonemia در ابتدا برای مشخص شدن این اختلال بکار برده می شد بطور کاربردی این مطلب صحت کمتری دارد زیرا استونومیا افزایش استون در خون است، در صورتیکه بقیه کتون بادی ها نیز در خون افزایش می یابند.
کتوز به عنوان یک بیماری متابولیکی است که مربوط به افزایش کتون بادی ها در خون می باشد این کتون بادی ها شامل BHBA، استواستیک اسید و استون می باشد. استون مگر در مورد کتوز شدید برای حیوانات اهمیت کمی دارد ولی باعث ایجاد بوی استون در تنفس، ادرار و شیر حیوانات کتوزی می شود. استون به نسبت ۵% در ساعت از استواستات ایجاد می گردد.
مقدار کمی کتون در خون حیوانات نرمال یافت می گردد که نسبت BHBA به استات بعلاوه استون حدود ۷ به ۱ است در صورتیکه در حیوانات مبتلا به کتوز این نسبت به ۱ به ۱ می گردد.
●وقوع بیماری:
فقدان اطلاعات در مورد وقوع بیماری در زمان آبستنی در گوسفند وجود دارد. Baird پیشنهاد کرد که وقوع در گاوهای شیری در آمریکا و اروپای غربی رنجی برابر تا ۱۵% دارد. وقوع کتوز در گاوهای مسن بیشتر است و گاوهای مشخصی روند مبتلا شدن به کتوز را اغلب در ابتدای زایمان تکرار می نمایند. وقوع در زمستان و ابتدای بهار افزایش می یابد که به علت زایمان در طول این دوره زمانی می باشد. کنوزیس اولیه در گاوهای شیری در طول ۸ هفته شیرواری پس از زایمان وقتی که پیک شیردهی است و دریافت انرژی با مصرف آن هم خوانی ندارد مشاهده می گردد. حدود ۳ هفته بعد از زایمان زمان بحرانی خطر می باشد.
●نشانه ها:
نشانه های قابل رویت کتوز کاملا مشخص نیست و می تواند تفاوت هایی داشته باشد. برخی از نشانه های کتوز عبارتند از:
گاوهای کتوزی ظاهری کسل و لاغر دارند. معمولا انقباضات شکمبه منظم نیست و محتویات شکمبه سخت تر شده و مدفوع خشک می گردد. ابتدا نسبت به خوردن دانه غلات و سپس سیلو بی میل می گردند. که متعاقب آن گاو به خوردن علوفه خشک روی می آورد. بعضی وقت ها، پاهای عقبی نامتناسب می گردند. در بعضی موارد انحنایی در ستون فقرات شکل می گیرد متعاقب کاهش مصرف غذا، کاهش تولید و کاهش وزن مشاهده می گردد. یک بوی استون مانندی در تنفس و شیر تازه قابل تشخیص است. در زمان پس از مرگ عارضه کبد چرب مشاهده می گردد.
●گاوهای مبتلا شده به کتوز:
بالا رفتن کتون بادی ها بعنوان یکی از نشانه های کتوزیس است. مقدار نرمال کتون بادی ها تا زیر ۱۰ میلی گرم در دسی لیتر است. مقادیر بالاتر از ۱۰ میلی گرم حیوان را به سمت کتوز حاد هدایت می نماید(جدول ۱). سطح کتون شیر حدود نصف خون است و سطح کتون در ادرار ۴ برابر خون می باشد. این مطلب ادرار را برای تشخیص کتوز مناسب می کند.
گاوها با تولید بالا تست ادراری مثبتی را در ابتدای دوران شیرواری از خود نشان می دهند که اغلب نیازی به درمان آنها نیست. تست شیر محافظه کارانه تر است اما تست ادرار در مورد بروز مشکل دقیق تر است. بخاطر این که سیستم پستانی برای سنتز چربی شیر BHBA استفاده می نماید سطح این ماده در شیر کمتر از خون می باشد که حدود ۲ میلی گرم در دسی لیتر شیر ثابت می ماند. سطوح استون و استواستات در خون و شیر به سمت مشابه شدن پیش می رود(جدول ۲). تست های کمی برای کتون بادی ها بر اساس پیدایش یک رنگ ارغوانی با نیترو پروساید سدیم می باشد که BHBA را اندازه نمی گیرد.
دومین تغییر اصلی در خون به دنبال بالا رفتن کتون ها، کاهش گلوکز خون می باشد. سطوح نرمال در نشخوارکنندگان حدود ۵۰ میلی گرم در دسی لیتر است. دومین تغییر اصلی در خون به دنبال بالا رفتن کتون ها، کاهش گلوکز خون می باشد. سطوح نرمال در نشخوار کنندگان حدود ۵۰ میلی گرم در دسی لیتر است. مقادیر زیر ۴۰، غیر نرمال تلقی می گردد. در وضعیت های غیر نرمال مثل استعمال تیروکسین، بیماری گاو چاق، عفونت های مشخص و دیابت ممکن است حالت نرمال یا بالا رفته ای از گلوکز را در راستای بالا رفتن کتون ها رخ دهد. در صورتی که این مطلب کتوز تیپیک و اولیه نیست.
وقتی که گلوکز خون و انسولین کاهش می یابند، تجزیه چربی در بافتهای چربی افزایش می یابد و اسیدهای چرب فرار به داخل خون آزاد می گردند که منبع بزرگی از کتونها در گاوهای کتوزی می باشند. FFA توسط کبد در مقادیر ثابت و مشخصی جذب می گردد ولی در غیر این سطوح تجزیه چربی عامل مهمی در کتوز محسوب می شود. اهمیت گلوکز در کنترل تجزیه چربی با ارتباط منفی بالای بین گلوکز و ( -۰/۹۲) FFA قابل مشاهده است.
افزایش اسیدهای چرب فرار یک معیار اندازه گیری مقدار تجزیه چربی ها در بافت های چربی یا متابولیسم چربی بدن می باشد و به صورت کمپلکس اسید چرب با آلبومین انتقال می یابند. توالی رخدادها شامل کاهش گلوکز (و کاهش انسولین)، افزایش متابولیسم چربی و بالا رفتن اسیدهای چرب فرار خون می باشد. در گاوهای نرمال حدود ۴۰% از کتون ها از اسیدهای چرب فرار وقتی که کتوز حاد است ناشی می گردد و وقتی که یک گاو غذا نمی خورد ۱۰۰% کتونها از اسیدهای چرب آزاد ایجاد می گردد. منبع اصلی دیگر بوتیرات شکمبه است که البته زمانی که گاو غذا نمی خورد تولید نمی گردد در شرایط کتوزی ارتباط (همبستگی) بین گلوکز خون و کتون ها منفی است(۰/۶۸-) و یک همبستگی بین FFA و کتون ها وجود دارد(۰/۸۵+)، دیگر چربی های خون؛ تری گلیسریدها، کلسترول ها و فسفولیپیدها نیز کاهش می یابند.
توالی حوادث اتفاق افتاده در کتوز به قرار زیر است:
۱) گلوکز خون کاهش می یابد. کاهش گلوکز خون باعث کاهش تولید شیر می شود. زیرا برای ساختن شیر نیاز به لاکتوز می باشد که با خون در تعادل اسمزی است.
۲) فعالیت لیپاز در بافت های چربی افزایش می یابد. علت آن پاسخ به کاهش انسولین و شاید دیگر هورمون ها باشد که منجر به بالا رفتن سطوح بافتی cyclic AMP خواهد شد.
۳) آزاد شدن اسیدهای چرب فرار به داخل خون که به صورت کمپلکس FFA و آلبومین انتقال می یابند.
۴) جذب کبدی FFA افزایش می یابد.
۵) افزایش جذب پستانی FFA.
۶)مسیر متابولیسم FFA در کبد تغییر می کند.
راه مکن شامل: استری شدن تری گلیسریدها و تعدادی از فسفولیپیدها، اکسیداسیون CO۲ و اکسیداسیون کتون بادی ها است. Bergman گزارش کرد که حدود ۳۰% جذب FFA توسط کبد در گوسفندهای تغذیه شده نرمال تبدیل به کتون بادی می گردد اما این افزایش حدود ۸۱% در حیوانات کتوزی است.
۷) مقدار چربی کبد افزایش می یابد. اگر چه درصد اسیدهای چرب استری شده کاهش می یابد کل استری شدن شاید به علت جذب ۵-۱۰ برابر بیشتر، افزایش یابد.
۸) تری گلیسیرید های خون کاهش می یابند. زیرا مقدار چربی کبد بالاست و مقدار آن در خون پایین می باشد که بیانگر وجود مشکل در آزاد سازی آن از کبد است. پاسخ مکانیسمی برای تغییر در مسیر FFA در کبد مشخص نیست افزایش سطوح FFA کبد برای پروسس و کاهش نسبی اگزاالواستات، منجر به کاهش اکسیداسیون شده و آنها را به کتوژنوسیس و استری شدن مجبور می کنند.
●منشاء تنظیم و مصرف کتون بادی ها:
پیش ماده های اصلی کتون بادی ها در نشخوار کنندگان اسیدهای چرب آزاد حاصل از تجزیه چربی بدن و اسید بوتیریک تولید شده در شکمبه یا ایجاد شده در سیلو می باشد. در تغذیه حیوانات حدود نصف BHBA و یک چهارم استواستات از بوتیرات می آید و مابقی از اسیدهای چرب آزاد تامین می گردد، و در حیوانات کتوزی که غذا نمی خورند بوتیرات نقشی در تولید آنها ندارد. جایگاه اصلی تشکیل کتون بادی ها در نشخوارکنندگان کبد و دیواره اپی تلیوم شکمبه و شیردان می باشد.
هم BHBA و هم استواستات توسط این بافت ها تولید می گردند اما BHBA یک ماده غالب تولید شده در دیواره شکمبه می باشد. دیگر بافت ها نظیر شش، کلیه، غدد پستانی و بعضی از ماهیچه ها قادر به ایجاد کتون بادی ها می باشند ولی تولید خالص آنها نیستند. بیشتر بافتها می توانند کتون بادی ها را مصرف نمایند. مسیر شامل تبدیل به استواستیل کوآ بوده که می تواند یک استیل کوآ تشکیل دهد و سپس در چرخه کربن اکسیداسیون پیدا کند یا این که برای نشر چربی یا تشکیل دیگر مواد بکار رود بافت مغز و اعصاب در حیوانات نرمال شاید کتون بادی ها را مصرف نمایند اما دلایلی مبنی بر این است که پس از یک هفته آداپتاسیون یا گرسنگی کتون بادی ها مصرف می گردند. مصرف کتون بادی ها در کتوز افزایش نمی یابد بلکه تولید آنها بیشتر از مصرفشان می باشد. ماکزیمم مصرف کتون بادی ها در زمانی که حدود ۲۰ میلی گرم در دسی لیتر خون، مصرف آن را افزایش نمی دهد.
●درمان:
الف)تزریق وریدی گلوکز: ۵۰۰ سی سی محلول لوکز ۴۰% تزریق می گردد که سریعا یک منبع خارجی از گلوکز را فراهم می آورد.
مضرات آن عبارتند از:
۱) مقداری از آن وارد ادرار شده و دفع می گردد.
۲) امکان آزادسازی انسولین و بدنبال آن کاهش گلوکز خون از سطح نرمال پس از ۲ ساعت اتفاق می افتد بنابراین تنظیم فشار اسمزی سریعتری در حیوانات وجود دارد اما تزریق آهسته و به میزان ۲۰۰ سی سی گلوکز درمان ایده آلی را انجام می دهد.
ب) هورمون ها: گلوکوکورتیکوئید یا ACTH برای سالهای زیادی بعنوان درمان کتوز استفاده می شده اند.
عمل اصلی گلوکوکورتیکوئید تحریک گلوکونئوژنوس از اسیدهای آمینه است که منجر به افزایش گلوکز خون می گردد. ACTH آزاد سازی گلوکوکورتیکوئید را از غده فوق کلیوی با تحریک آن انجام می دهد. گلوکوکورتیکوئیدها باعث جلوگیری از مصرف گلوکز در بافت های ماهیچه ای و چرب می گردند. ضرر آن تغییر در بالانس هورمونی بدن و در نتیجه استفاده از پروتئین بدن می باشد تکرار درمان با گلوکوکورتیکوئید فعالیت آدرنال را کاهش داده و مقاومت بدن را کاهش می دهد.
Fox دریافت که دوز لازم گلوکوکورتیکوئید برابر ۱gr کورتیزون در داخله عضله یا داخل وریدی و یا ۲۰۰ تا ۸۰۰ واحد ACTH داخل عضله است.
ج) پیش سازه های خوراکی گلوکز: دو ماده خوراکی عموما استفاده می گردند. ابتدا پروپیونات سدیم استفاده می گردد و به تدریج پروپلین گلیکول جایگزین آن می گردد. دوز معمول این مواد ۲۵۰ تا ۵۰۰ گرم در روز است(ترجیحا دوبار در روز) که این دوز ۵ تا ۱۰ روز تکرار می گردد برای گاوهایی که غذا نمی خورند باید از طریق سرنگ به آنها خورانده شود. در حضور پیروات و اگزاالواستات، پروپلین گلیکول به گلوکز تبدیل می گردد یکی از فواید مواد خوراکی تهیه یک منبع گلوکز خارجی طولانی مدت می باشد. شکر و ملاس به عنوان منبع گلوکز موثر نیست زیرا به صورت گلوکز جذب نشده و در شکمبه به VFA تبدیل می گردند.
●توصیه های برای پیش گیری از کتوز:
الف) از چاقی گاوها در هنگام زایمان جلوگیری شود که به این منظور گاو در زمان خشک غذای نگهداری دریافت نماید.
ب) کنترل کنسانتره جیره در دوران خشک و افزایش آن در انتهای دوره خشک و در ادامه پس از زایمان.
پ) استفاده از علوفه با کیفیت بالا پس از زایمان به میزان حداقل ۱/۳ ماده خشک مصرفی برای تغذیه کامل گاو و جلوگیری از کاهش چربی شیر لازم است.
د) از تغییرات سریع در جیره پس از زایمان پرهیز کنی
ه) سطوح استاندارد پروتئینی، ویتامینی و مواد معدنی به همراه انرژی باید بالا برده شود.
و) جلوگیری از تغذیه سیلوهای علوفه غلات با رطوبت بالا، چون مقدار بوتیریک اسید را بالا می برد.
ز) ماکزیمم مصرف را از طریق بالا بردن مطبوعیت غذا و جلوگیری از استرس ایجاد نماییم.
ح) در گله های دچار مشکل تا ۶ هفته پس از زایمان هر هفته شیر باید تست شود و پروپلین گلیکول به میزان ۲۵۰-۱۲۵ گرم در روز به گاوهای مسئله دار داده شود.
ط) انتخاب بر اساس ظرفیت و اشتهای بالا در گاوها انجام پذیرد.

وبگردی
فساد همه گیر شده است، و اتفاقاً این یک مساله سیاسی است
فساد همه گیر شده است، و اتفاقاً این یک مساله سیاسی است - اما مساله سیاسی را نباید به مساله حاکمان تقلیل داد. مساله سیاسی است به این معنا، که آنچه به ما در سطح ملی، فرم بخشیده، نادرست است. چیزها در جای خود نیستند و روال غلط امور، همه چیز را و همه کس را به فساد کشانیده است. در این تفسیر سوم، چشم شما نه به حاکمان است نه به تک تک مردم. چشم شما به الگویی است که به امور فرم بخشیده است.
پاسپورتی که همه جا به آن توهین میشود
پاسپورتی که همه جا به آن توهین میشود - مدتی است که تب سرمایه‌گذاری در گرجستان شایع شده است و مردم برای خرید ملک یا راه اندازی یک کسب و کار عازم این کشور می‌شوند. در این میان چند اتفاق رخ داد. یکی این بود که تحریم‌های امریکا گریبان گیر ایران شد و به عقیده من این‌ها به نوعی بازخورد عملیات روانی ترامپ علیه ایران است و از سوی دیگر انتخابات اخیر گرجستان هم با پیروزی جریان راست تندرو این کشور به پایان رسید. وگرنه گرجستان اصلا کشوری نیست که قادر…
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان! - «شباهت عجیب علی الهام استاد هوا فضا در دانشگاهی در آلمان به غلامحسین الهام معاون رئیس جمهور سابق!
شبهای داغ مدیترانه !
شبهای داغ مدیترانه ! - «حسن کردمیهن» متهم آمریت حمله به سفارت عربستان به تازگی در کرج، مرکز استان البرز، رستوران راه انداخته است.
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر - سید احمد خمینی، نتیجه امام خمینی که چند هفته پیش با ازدواجش خبرساز شده بود، بار دیگر با انتشار عکسی از او و همسرش در حین سوارکاری حساسیت نسبت به خود را برانگیخته است و باعث تحریک مخاطبان و کاربران در فضای مجازی شده است.
رفتار عجیب دو نفر از همراهان رئیس جمهور در زمان سخنرانی!
رفتار عجیب دو نفر از همراهان رئیس جمهور در زمان سخنرانی! - دو نفر از کسانی که همراه رئیس جمهور در سمنان حضور داشتند در هنگام سخنرانی روحانی رفتار غیر معمولی از خود نشان میدادند.
اظهارات جنجالی دو بازیگر زن درمورد فساد شدید در سینما
اظهارات جنجالی دو بازیگر زن درمورد فساد شدید در سینما - ظهارات جنجالی لیلا بوشهری و شقایق دلشاد درباره فساد در سینما: چرا دایرکت میدم فالو نمیکنید؟ ساعت یک شب چرا باید زوایای صورت منو ببینن؟
بخشی دیده نشده از رفتار سخیف مجری تلویزیون با فراستی!
بخشی دیده نشده از رفتار سخیف مجری تلویزیون با فراستی! - بخشی دیگر از برنامه «من و شما» با حضور مسعود فراستی و برخورد توهین آمیز مجری رسانه ملی را می بینید که در رسانه ها باز نشر نشد.
خلاصه داستان و بازیگران سریال بانوی عمارت +تصاویر
خلاصه داستان و بازیگران سریال بانوی عمارت +تصاویر - مریم مومن متولد دهه 70 می باشد و حضورش در بانوی عمارت اولین تجربه بازیگری است و به واسطه این سریال وارد دنیای بازیگری شده است . او در کلاس های تئاتر فعالیت داشته است .
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است !
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است ! - پس از اولین گفت وگوی رسمی میترا استاد (نجفی) و تایید ازدواجش با محمدعلی نجفی، حالا شهردار سابق، در نخستین واکنش به جنجال ها، عکس تازه ای از خود و میترا استاد در اینستاگرامش منتشر کرده است.
تصاویری از لحظه ربوده شدن مرزبانان ایرانی در مرز میرجاوه
تصاویری از لحظه ربوده شدن مرزبانان ایرانی در مرز میرجاوه - گروه تروریستی جیش العدل نخستین تصاویر از حمله به پاسگاه مرزی در میرجاوه ۱۴ مهر امسال را منتشر کرد؛
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران - سه نفر کنار هم حوالی میدان مادر ایستاده‌اند. زنی قد بلند که موهایش زمینه نسکافه‌ای دارد به هر ماشینی که بلندتر بوق می‌زند نزدیک می‌شود و قیمت را آرام و به سرعت بیان می‌کند. او می‌گوید: «... صد هزار تومان، تو ماشین ۷۰ هزار تومان، گروپ ۳۰۰ هزار تومان و جا هم داریم»، جملات کوتاه و بی‌تفاوت بیان می‌شود. جلوتر دختر کم سن و سالی که شاید ۱۶ سال هم نداشته باشد، ایستاده و از سرما نوک بینی‌اش قرمز شده است، با…
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»!
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»! - روز پنجشنبه تصویری در فضای مجازی منتشر شد که قابل تامل بود. زهرا تخشید نوه آیت‌ا... یزدی است که با انتشار تصویری که از دانشگاهش در نیویورک منتشر کرده بود، نوشت: «عکسی که دیروز عصر از دانشگاهم گرفتم با چراغ‌های همیشه روشنش».