جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ / Friday, 23 March, 2018

بررسی کمی و کیفی موتور های جستجو


بررسی کمی و کیفی موتور های جستجو


منبع : انجمن علمی دانشگاه شیخ بهایی

مطالب مرتبط

کلمات کلیدی و سایت پرترافیک

کلمات کلیدی و سایت پرترافیک
همان‌طور كه همه می‌دانیم،‌ اكثر مردم از موتورهای جستجو استفاده می‌كنند تا اطلاعات دلخواهشان را بیابند و معمولاً برای یافتن این اطلاعات كلماتی كلیدی را وارد می‌كنند. بنابراین اگر می‌خواهید كاربران و مراجعانی كه می‌توانند مشتریان بالقوه شما باشند، وب‌سایتتان را پیدا كنند، باید از كلماتی كلیدی و شاخص در محتوای سایت خود استفاده كنید. در ادامه توصیه‌هایی آورده‌ایم كه به شما كمك خواهند كرد، وب‌سایتتان را طوری تنظیم كنید كه كاربران فوراً آن را بیابند.
▪ نیازهای مشتریان را به تمامی درك كنید و از دیدگاه آنها به خواسته‌هایشان و كالا یا خدمات خودتان نگاه كنید. اگر دریابید كه آنها در بیان خواسته‌هایشان چه كلمات كلیدی را به كار می‌برند، می‌توانید آن واژه‌ها را در محتوای سایت وارد كنید تا مشخص‌تر باشد و كاربر در اولین جستجو یا در اوایل این كار، وب سایت شما را مقابل چشمانش ببیند. برای یافتن این لغات كلیدی هم می‌توانید به منابع گوناگونی رجوع كنید. منابعی چون مشتریان و سخنان آنها، كارمندان و فروشندگان خود، كسی كه نام و علامت تجاری‌تان را طراحی كرده و شركتی كه لوازم كارتان را تامین می‌كند.
▪ از چند كلمه محدود استفاده نكنید چرا كه پس از مدتی دیگر كارایی نخواهند داشت و به عبارت ساده‌تر این واژه‌ها به كرات در وب‌سایت‌های دیگر نیز خواهند آمد. سعی كنید علاوه بر كلمات و تك‌واژه‌های كلیدی، از عباراتی استفاده كنید كه همان واژه‌ها را در كنار جزئیات ریزتری از محتوای سایت، در خود دارند. باید دقت كنید كه این عبارات محدود نباشند. این بار هم خودتان را به جای كاربر بگذارید و فكر كنید كه چه عباراتی برای جستجو به ذهنش خطور می‌كند.
▪ از كلمات یا عبارات تخصصی و فنی در محتوای سایت استفاده نكنید و كلمات شاخص كارتان را این‌ها قرار ندهید. از عبارات یا كلماتی ساده استفاده كنید كه در عین سادگی مفید و مختصر هستند و در پس آنها محتوایی قرار گرفته كه هم دقیق و كاربردیست و هم این كه در آن از واژه‌گان و لغاتی پیچیده خبری نیست.
▪ اگر وب سایت شما به شیوه‌ایست كه مخاطبان محلی دارد، علاوه بر این كه از واژگان كلیدی و راهنما استفاده می‌كنید، به اطلاعات آن منطقه نیز دقت كنید و واژگان شاخص و كلیدی اطلاعات مرتبط با آنجا را نیز در ردیف عبارات و لغات راهنمایتان قرار دهید.
در آخر بدانید كه اگر تنها به لغاتی كلیدی كه بسیار شایع هستند، اكتفا كنید،‌ به سختی می‌توانید موفق شوید. یك لغت به تنهایی كارایی ندارد و نمی‌تواند ترافیك سایت شما را بالا ببرد. این كار اصلاً در جهت خلق یك بازاریابی موثر و موفق نیست. اگر دامنه لغات و عبارات شاخص خود را گسترش دهید، از كلماتی ساده، قابل فهم و غیر تخصصی استفاده كنید، در عبارات كلیدی محتوای سایت جزئیات را هم وارد كنید، احتمال موفقیت بیشتر خواهد شد. علاوه بر این فراموش نكنید كه باید محتوای سایت را به روز كنید و این عبارات پس از مدتی تاثیرشان را تا حدی از دست می‌دهند. لغات و عبارات شما در میان نمونه‌های مشابه كمرنگ خواهند شد و جذب كاربرها و مشتریان بالقوه چندان راحت نخواهد بود.

وبگردی
گفتگوی تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی
گفتگوی تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی - برنامه دورهمی ( 29 اسفند 1396 ) - گفتگو جذاب و تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی
مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس
مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس - بخشی از مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس با سندسازی های صوری منتشر شد که در این فیلم مشاهده می کنید.
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد - خشت خام / نوبت سی و پنجم / گفتگوی حسین دهباشی با سرباز روح الله رضوی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی - شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی هنگام افتتاح سینما در خراسان رضوی
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!!
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!! - امروز در اقدامی عجیب و اعتراضی در مقابل سفارت انگلستان مشایی حکم دادگاه بقایی را آتش زد.
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور - این نماینده در مجلس ایران هرگز نام موزه لوور را نشنیده است.
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن - بندر بن خالد بن عبدالعزیز شاهزاده سعودی که به اجبار در حال بازگشت به عربستان بود، در فرودگاه لندن دست به خودکشی زد. این شاهزاده به نشانه اعتراض، خود را از طبقه بالای فرودگاه به پایین پرت کرد. هنوز جزئیات دقیقی از وضعیت وی در دست نیست.
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی - مراسم رونمایی از تندیس آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام دوشنبه شب با حضور خانواده ایشان و محمدرضا نجفی شهردار تهران در محل موزه مشاهیر برج میلاد تهران برگزار شد.
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران - در فیلمی که در فضای مجازی منتشر شده است، این گونه به نظر می رسد که اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران با اسکورت چند ماشین شاسی بلند وارد محدوده خاکی جلوی یادمان شلمچه شده است که ورود به این منطقه برای خودروها ممنوع است. این موضوع موجب اعتراض طلبه حاضر در یادمان شد.
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما - ویدیو واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
کره شمالی و دلواپسان ایران
کره شمالی و دلواپسان ایران - حسین شریعتمداری در یادداشتی که مرداد ماه در این باره نوشت ضمن تمجید از کره شمالی به مناقشه آن کشور با آمریکاو درخواست ترامپ برای مذاکره اشاره کرد و نوشت: «کره‌شمالی به درخواست آمریکا برای مذاکره نیز پاسخ مثبت نداد و برنامه‌های هسته‌ای و موشکی خود را غیرقابل مذاکره اعلام کرد. با جرأت می‌توان گفت که کره‌شمالی در این زمینه از مذاکرات بی‌نتیجه و فاجعه‌آمیز ایران با آمریکا الگو گرفته و از این روی حاضر نشده…
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد - فیلم - در حالی که قرار بود شب گذشته برنامه «دورهمی» ویژه روز زن با حضور کتایون ریاحی و حامد همایون پخش شود، پس از 30 دقیقه تاخیر یکی از برنامه های گذشته «دورهمی» بازپخش شد. اتفاق عجیبی که کتایون ریاحی را در ساعت دو بامداد جمعه به واکنش واداشت. او نوشت اگر قسمت مربوط به حضورش در این برنامه در ساعتی غیر از ساعت معمولِ پخش، روی آنتن برود از سازندگان «دورهمی» شکایت می کند.
فیلم حمله به  سفات ایران در لندن به روش خودسرها!
فیلم حمله به سفات ایران در لندن به روش خودسرها! - سفیر ایران جزئیات جدیدی از حمله به سفارت ایران در لندن را منتشر کرد.متعرضان فقط روی بالكن بيرونی ساختمان سفارت بوده و در محاصره پليس هستند. همكاران همه در داخل سفارت در آرامش و امنيت هستند.
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن!
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن! - در همایش بانوان شاغل در شهرداری تهران چند دختر روی سن رفته و مقابل شهردار تهران شروع به رقصیدن می کنند و نجفی آبه دنبال تشویقش گفت: معتقد به سهمیه بندی جنسیتی نیستم.
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی - هفتم بهمن سال جاری بود كه محمد سعیدی‌کیا، رئيس بنياد مستضعفان و جانبازان، در گفت‌وگو با ايلنا اعلام كرد: دولت حدود ۳۵ میلیون مترمربع (سه‌هزار‌و ٥٠٠ هكتار) از اراضی حاشيه بزرگراه تهران-شمال را به بنیاد واگذار خواهد كرد كه منابع مالي موردنياز براي تكميل اين پروژه در اختيار بنياد مستضعفان قرار گيرد.
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری - این ویدیو که به سبکی عجیب و با جلوه های ویژه نه چندان حرفه ای تدوین شده است در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت.
گلشیفته فراهانی در سزار 2018
گلشیفته فراهانی در سزار 2018 - مراسم چهل و دومین دوره جوایز سزار ۲۴ فوریه (۶ اسفندماه) برگزار شد. گلشیفته فراهانی از جمله چهره هایی بود که در مراسم سزار 2018 حضور یافته بود.
هوموس لوبیا قرمز | ایران کوک
طرز تهیه هوموس لوبیا قرمز: لوبیا قرمز و نخود را به مدت 1.5 تا 2 ساعت در زودپز بپزید تا خوب پخته شوند...