چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ / Wednesday, 21 February, 2018

لکه موجی ناشی از (Early Blight Alternaria)


لکه موجی ناشی از (Early Blight Alternaria)
در این بیماری لکه‌های موجدار روی برگ گیاه ایجاد می‌شود اما تنها با این فاکتور نمی‌توان بیماری را شناخت . این قارچ به بادمجان ، سیب زمینی ، گوجه فرنگی ، طالبی ، خیار چنبر و .... حمله می‌کند .
میزبان مهم در استان فارس گوجه فرنگی و در ایران سیب زمینی می باشد. در استان بوشهر روی کلیه میزبانان ذکر شده این قارچ را داریم . گونه ای از قارچ که به گوجه فرنگی حمله می‌کند A.solani است و در خیار‌چمبر قارچ A.cucumerinum عامل بیماری می‌باشد . البته در ایران حقیقتاً مشخص نیست چه گونه‌ای از قارچ عامل بیماری در این محصولات است . در سیب زمینی تغذیه‌ی زنجره از گیاه نیز موجب ایجاد علائم لکه موجی می‌شود که با آلترناریا قابل اشتباه است . اما در گوجه فرنگی در اغلب موارد قارچ آلترناریا دخالت دارد به ویژه در مناطق مرطوب مانند هرمزگان و بوشهر که گوجه فرنگی کاری در فصل زمستان است شاخه و برگ و میوه به شدت خسارت می بینند . آلترناریا سیب زمینی عمدتاً در مناطق شمال کشور مسئله ساز است که عمدتاً گونه A.alternata می‌باشد. اسپورآلترناریا بسیار مشخص است . جدارهای طولی و عرضی که جنس را به ما معرفی می‌کند .
آلتر ناریا درگوجه فرنگی بذر زاد و در سیب‌زمینی غده زاد است ، اما در سایر محصولات مانند طالبی چنین وضعیتی ندارد . این قارچ روی مواد عالی نپوسیده و بقایای گیاهی زنده می ماند ( به شکل اسپوریاریسه ) و تا زمانیکه بقایای گیاهی زنده است ، این قارچ هم زنده است و می‌تواند تولید اسپور کند . در گوجه فرنگی آلترناریا به شاخه حمله کرده که یک طرف آن را می خشکاند . میوه گوجه فرنگی و نیز محل اتصال میوه به ساقه هم مورد حمله قارچ قرار می گیرد . در استان فارس و بسیاری نقاط ایران آلترناریا موجب بوته میری گیاهان جوان گوجه و سیب زمینی می‌شود ، که معمولاً این امر در صورتی اتفاق می‌افتد که آلودگی بذر و یا آلودگی چشم سیب زمینی را داشته باشیم .
● پوسیدگی ریشه و طبق پیاز Onion basal & Root rot
عامل بیماری Fusarium oxysporum f.sp cepae در ایران در منطقه آذربایجان این گونه مهمترین گونه است و بعد از آن F. Solani اهمیت دارد. این بیماری در ایران و جهان پراکنده است و همه سالهدر اثر این بیماری خسارات عمده‌ای به محصول وارد می‌شود .
▪ علائم بیماری
در اوایل بهار نوک برگها زرد شده و بوته‌های آلوده پژمرده می‌شوند زردی برگها توسعه یافته و به سمت پائین پیشروی نموده و زمانی که غده‌های پیاز به درشتی فندق می‌شوند در مزرعه بوته میری به صورت لکه‌ای و یا گسترده مشاهده می‌گردد. ریشه های گیاه بیمار قهوه‌ای و یا خشکیده شده و به رنگ صورتی یا بنفش نمایان می‌شود و از بین می‌رود عوامل ثانویه هم ممکن است به پیاز حمله نموده و موجب فساد آن شوند در انبار نیز این بیماری می‌تواند منجر به ایجاد خسارت شود . گونه F.O . f.s cepae موجب مرگ ناگهانی (Damping – off) پیاز در مزارع می‌گردد که در این رابطه نیز خسارت عمده‌ای به محصولات وارد می‌شود . این قارچ برای ورود به گیاه نیاز به زخم ندارد اما وجود زخم روی غده کمک مؤثری به شروع و پیشرفت بیماری می‌کند . میزبان اصلی پیاز ، نوعی موسیر و به ندرت سیر می‌باشد .
کنترل:
۱) جلوگیری از کود دهی زیاد
۲) کنترل حشرات به منظور جلوگیری از ایجاد زخم
۳) دقت در هنگام برداشت و انبار کردن (نگهداری در صفر درجه یا رطوبت ۷۰-۶۰%
۴) مبارزه بیولوژیکی با باکتری Burkholderia cpacia
● لهیدگی باکتریائی پیاز Onion bacterial mushy rot
غده های پیاز در انبار مورد حمله چندین گونه باکتری قرار می گیرند و این پوسیدگی ممکن است در مزرعه نیز اتفاق بیفتد .
▪ نشانه های بیماری
باکتری Pectobacterium carotovorum pv. carotovorum بیشتر در انبار خسارت وارد می کند و از طریق گردن پیاز هنگامی که رشد گیاه کامل می گردد وارد شده و یک یا چند فلس از پیاز آلوده می شود در این مرحله بافتهای مورد حمله آب سوخته به نظر می رسند و رنگ زرد یا قهوه ای روشن دارند به تدریج پوسیدگی پیشرفت می کند و فلس ها نرم می گردند پیازهای آلوده اگر فشار داده شوند یک مایع آبکی با بوی بد از ناحیه گردن پیاز به بیرون تراوش می کند. این باکتری فقط توسط زخم وارد می شود .
مهمترین عامل بیماری Burkholderia cepacia شناخته شده است.
کنترل:
۱) اندامهای هوایی پیاز باید قبل از برداشت کاملاً رسیده باشند.
۲) در هنگام برداشت و خرمن کردن باید از زخمی شدن پیاز جلوگیری شود.
۳) انبار باید خوب تهویه گردد تا رطوبت در سطح پیاز جمع نشود.
اگر دمای انبار صفر درجه سانتیگراد و رطوبت نسبی ۷۰% تنظیم گردد برای جلوگیری از گسترش بیماری مفید است.
● ریشه صورتی(سرخی) پیاز Onion pink root
عامل بیماری در سال ۱۳۷۸ توسط دکتر نصر اصفهانی از اصفهان گزارش گردید.
▪ نشانه های بیماری
گیاه آلوده علائم کم رشدی از خود نشان می دهد و تعداد برگ و قطر پیاز کاهش یافته و زودتر تشکیل می شود. برگ اولیه از راس ، زرد رنگ شده که به سمت پائین ادامه می یابد و نهایتاً به رنگ بنفش در می آیند. پیاز آلوده زودتر بالغ شده و به راحتی از جای کنده می شوند ، گیاه آلوده مرتب ریشه زایی می نماید و متعاقباً آلوده می گردد و گیاه حالت کمبود از خود نشان می دهد .
▪ عامل بیماری
عامل بیماری قارچی است به نام Pyrenochaeta terrestris) Phoma terrestris) که دارای میسلیوم شفاف و بند دار ، منشعب و کلامیدوسپورهای بین سلولی بی شماری تولید می نماید.
کنترل:
۱)در صورت امکان ضد عفونی خاک
۲) تناوب طولانی
● آنتراکنوزپیازOnion anthracnose
این بیماری در سال ۱۳۷۶ در روی پیاز سفید در منطقه تربت حیدریه مشاهده شد (‌ محمودی و کریمی شهری ۱۳۷۷ ) . علائم بیماری به صورت لکه های سیاه رنگ به شکل دوایر متحدالمرکز روی پوست پیاز دیده می شود . این لکه ها باعث کاهش بازار پسندی محصول می شود و عامل بیماری قارچ Colletotrichum circinans تشخیص داده شده است.
کنترل:
۱) کشت پیاز رنگی به جای پیاز سفید، زیرا مشخص شده پیاز رنگی به علت دارا بودن مواد سمی مانند Protocatchoicacid Catechol به این قارچ مبتلا نمی شود.
۲) تناوب
۳) برداشت سریع محصول قبل از آلودگی
۴) رطوبت زیر ۷۰% برای انبار داری
● نماتد ساقه و پیاز stem and bulb nematode
نماتد ساقه و پیاز Ditylenchus dipsaci(Kuehn) Filip گسترش جهانی دارد. بیشتر در مناطق معتدل شیوع دارد و خسارت می‌زند. بیماری اولین بار در هلند درسال۱۸۸۳ ودر ایالات متحده درسال ۱۹۳۱ گزارش شده است.
در ایران نماتد Ditylenchus dipsaci در روی یونجه گزارش شده است. علاوه براین نماتد به ۴۰۰ گونه گیاه حمله می‌کند. اما نژاد خاصی از نماتد به پیاز حمله می‌کند. سبزیهائی از قبیل،سیر، لوبیا، باقلا، کلم، هویج، کرفس، مارچوبه، جعفری، نخود، سیب‌زمینی و کدو مورد حمله نماتد Ditylenchus dipsaci قرار می‌گیرد.
● مرفولوژی و بیولوژی
عامل بیماری نماتد Ditylenchus dipsaci(Kuehn) Filip می‌باشد که طول آن۳/۱-۱ میلیمتراست وحدود۳۰ میکرومترقطر دارد. روی بدن استوانه‌ای آن خطوط اریب دیده می‌شود. دم نماتد نر و ماده تیز است هر نماتد ماده ۲۰۰تا۵۰۰ تخم می‌گذارد. اولین پوست‌اندازی در تخم انجام می‌شود. پوره مرحله دوم از تخم خارج شده، به سرعت پوست دوم و سوم را نیز انداخته و پوره قبل از بلوغ یا عفونت‌زا را تولید می‌کند.این پوره می‌تواند شرایط یخبندان و خشکی شدید را تحمل کرده و در داخل بافتهای گیاهی مثل ساقه‌ها، برگها، پیازها، بذرها یا درداخل خاک به سر می‌برد.هنگامی که قسمتهای هوایی گیاه میزبان با غشائی از آب پوشیده می‌شود،نماتدها به طرف بالا حرکت کرده و خود را به سر شاخه‌ها و برگهای جدید و جوان می‌رسانند و سپس از طریق روزنه‌ها، شکافها یا مستقیما به داخل پایه ساقه‌ها یا محور برگ رخنه می‌کند. بعد از ورود به گیاه میزبان پوست چهارم را انداخته ،تبدیل به نر یا ماده می‌شود. چرخه کامل زندگی حدود۱۹تا۲۵ روز طول می‌کشد. تولیدمثل فقط مواقعی که هوا سرد است متوقف یا کند می‌شود. وقتیکه پیازها شدیدا آلوده شدند ،می‌پوسند، پوره‌های قبل از بلوغ ازآنها خارج شده و گاهی اوقات دراطراف ساقه زیرزمینی پیازهای خشک شده به صورت توده سفید خاکستری پنبه‌ای که پشم نماتد خوانده می‌شود اجتماع کرده وبرای سالهای سال در همین جا می‌تواند زنده بمانند.
وقتی که نماتد‌ها به بذر در حال جوانه زدن یا گیاهچه جوان حمله می‌کنند، از نزدیکی کلاهک ریشه هیپوکوتیل یا از نقاطی که هنوز داخل بذر است وارد می‌شوند. نماتدها بیشتر روی سلولهای پارانشیمی پوست تغذیه می‌کنند. در همین حال سلولهای اطراف نماتدها شروع به تقسیم شدن و بزرگ شدن می‌کنند. نتیجتا برجستگیهایی روی گیاه بوجود می‌آید. گیاهچه‌ها بسته به اندازه و تراکم این برجستگیها ممکن است ناقص‌العضوشده پیچیده شوند،انحنا حاصل کنند ویا بصورت دیگری تغییر شکل دهند. شکاف برداشتن اپیدرم اغلب راه ورود برای مهاجمین ثانوی از قبیل باکتریها و قارچها باز می‌کند. بعد از رخنه نماتد سلولها بزرگ می‌گردند، کلروپلاستها ناپدید، فضاها بین سلولی داخل بافت پارانشیم افزایش می‌یابند. این اثرات اغلب قبل از تماس نماتد باسلولها ایجا می‌شود. واین دال براین است که تراوشات بزاقی قبل از پیشرفت نماتد منتشر می‌گردند.
▪ علائم و نشانه‌های خسارت :
در مزارع آلوده به نماتد Ditylenchus dipsaci ظهور گیاهچه‌های پیاز به کُندی انجام گرفته، میزان سبز شدن گیاه بطور قابل ملاحظه‌ای تقلیل می‌یابد. بیشتر از نصف تعداد گیاهچه‌های ظاهر شده بیمار و زرد رنگ هستند، پیچ خورده و هلالی بنظر رسیده ودر امتداد کوتیلودون نواحی برجسته‌ای دیده می‌شود. کوتیلودونها معمولا باد کرده‌اند و اپیدرمشان به صورت توری ترک برداشته و بیشتر گیاهچه‌های مریض ظرف سه هفته بعد از کاشت از بین می‌روند و بقیه بعدا می‌میرند. وقتی که در داخل خاک آلوده پیاز کاشته می‌شود علائم روی گیاهان درحال رشد تقریبا بعد ازسه هفته شروع می‌گردد وشامل کوتولگی، لکه‌های زرد کم رنگ، آماس و زخمهای باز روی برگهاست.
روی ساقه،جوانه‌ها یا گیاهان جوان برآمدگیها‍یی بوجود می‌آید وبرگها کوتاه وپیچیده می‌شوند. نوک برگها از بین می‌رود و برگهای مسن‌تربه دلیل ازبین رفتن تیغه‌ی میانی سلولها چنان ضعیف می‌شوند که نمی‌توانند خود را قائم نگهدارند و روی زمین می‌غلطند. ساقه و گردن پیاز نرم می‌گردد. پیازهای آلوده ممکن است شکاف بردارند یا اینکه جوانه زده و دوپیازه و ناقص شوند. پیازهای آلوده گاهی از بیرون سالم به نظر می‌رسند اما در انبار می‌پوسند.
کنترل:
۱) تناوبهای طولانی (۲-۳ سال) با گیاهان مقاوم از قبیل اسفناج، چغندر، کاهو و گیاهان خانواده غلات
۲) استفاده ازپیازو بذرعاری ازنماتد
۳) ضد عفونی پیازو بذرآلوده با قراردادن درآب ۴۶ درجه سانتیگراد به مدت یک ساعت
۴) مبارزه درمزارع بوسیله فومیگاسیون خاک
۵) بعداز کاشت سموم نماتدکشDD
۶) برای جلوگیری ازآلودگی مجدد ضد عفونی وسایل کشاورزی

http://www.royan۴.blogsky.com

مطالب مرتبط

چهارگزینه برای مبارزه مؤثر


چهارگزینه برای مبارزه مؤثر
با به‌کارگیری چهار روش می‌توان با آفات و امراض محصولات مورد پرورش بدون نیاز به سموم و موادمعدنی مبارزه کرد. این چهار روش شامل عملیات زراعی و باغی، فیزیکی، بیولوژیکی و شیمیائی هستند که هرکدام از آنها در پرورش و حفاظت محصولات ارگانیک و کنترل آفات و امراضی که به آنها صدمه می‌زنند، مؤثر می‌باشند.
برای هر چه بیشتر مؤثرکردن هر کدام از روش‌های چهارگانه فوق‌الذکر، دسترسی به پاره‌ای اطلاعات و کسب معلومات لازم ضرورت دارد.
موفقیت در استفاده از هرکدام از روش‌ها به صحیح و دقیق بودن اطلاعات جمع‌آوری شده به‌وسیله خود باغداران و زارعین، فهم ارزش خاص هر یک در به‌کارگیری آنها از قبیل اطلاعات مربوط به شرایط اقلیمی (آب و هوا)، شناخت دقیق آفات و امراض موردنظر، میزان صدماتی که هرکدام به محصولات وارد می‌کنند، دشمنان طبیعی آنها و اطلاع داشتن از دستورالعمل‌های مربوطه به روش‌های مبارزه توصیه شده از طرف کارشناسان مرتبط است.
همچنین منابع اطلاعاتی عاملین (باغداران و زارعین) نیز به مروجین محلی آموزش‌دیده، اطلاعات کسب شده از طریق مجلات مربوطه، اطلاعات زراعی و باعث پخش شده از منابع رسمی وزارتخانه و اتحادیه تولیدکنندگان ارگانیک باتجربه متکی خواهد بود که توأم با بازدیدهای علمی محلی و بررسی مطبوعات ترویجی مربوطه و کارشناسان فن و بالاخره خود عاملین در حد تجربیات آنهاست.
بی‌معنا نیست در اینجا به‌منظور نیل به اهداف مذکور توضیحات بیشتری را در مورد هر کدام از روش‌ها بدهیم:
۱. استفاده از روش‌های باغداری و زراعتی برای جلوگیری از بروز و انتشار آفات و امراض به محصولات مورد پرورش با به‌کارگیری تکنیک‌های مربوطه، می‌توان از بروز آفات و امراض یا اشاعه آنها تا حد زیادی جلوگیری کرد که در ذیل فهرست‌وار به این وسایل اشاره می‌کنیم:
عملیاتی برای کنترل علف‌های هرز، از بین بردن حشرات مضر و حیوانات مزاحم از قبیل موش‌ها، خرگوش‌ها و نظایر آنها ـ محدود کردن تردد مردم به باغ.
استفاده از بذور و نهال‌های سالم برای کاشت، به‌کارگیری ماشین‌آلات و ابزار کار پاک و تمیز مورد استفاده در باغ و مزرعه از قبیل ماشین‌آلات و لوازم هرس درختان و نظایر آنها
به‌کارگیری تناوب صحیح، جلوگیری از انباشته‌شدن پوشال و فضولات نباتی که ممکن است محلی جهت زندگی و تولیدمثل حشرات و امراض بشود و سعی در به‌وجود آوردن یک محیط سالم و دیسک زدن و آفات دادن خاک‌های شخم‌خورده که در از بین رفتن لاروها و شفیره‌های حشرات مضر که در زیر خاک و پوشال جمع بشوند، موثر است.
کاشت به اصطلاح نباتات تله‌ای (Trap crops) در مجاورت مزرعه که موجب جذب و جلب حشرات مضر و سهولت از بین بردن آنها می‌شود، توأم با کاشت بعضی محصولات که مورد نفرت حشرات هستند، از قبیل پیاز، نعنا و برخی سبزیجات برگی که در دفع آفات و امراض مؤثرتراند.
هرگونه اقدام در جهت تغذیه بهتر محصولات کاشته شده از قبیل دادن کودهای آلی، پاشیدن موادغذائی محلول روی برگ‌ها موجب بالا بردن قدرت محصولات کاشته شده می‌گردد. حتی برخی اوقات در مقاومت آنها در مقابل امراض نیز می‌افزاید.
۲. ساختن سدها و موانع: نگهداری فیزیکی از محصولات مورد پرورش با ایجاد سدها و موانع مصنوعی مفید و مؤثر است. این سدها بعضی از اوقات موجب مصونیت و قدرت محصولات مورد حفاظت شده و کیفیت آنها را بهتر می‌کند، در عین‌حال مانع از ورود حشرات مضر به باغ یا مزرعه می‌شوند. مانند تونل‌های بلند، شاسی‌ها، گلخانه‌ها، نرده‌ها و توری‌ها، همه اینها هرکدام به‌نحوی مانع از ورود حشرات می‌شوند.
انواع مالچ‌ها نیز به‌صورت پوشش‌های متداول برای پوشانیدن ردیف محصولات در سطح وسیعی مورد استفاده هستند.
اخیراً به خاصیت یک سد شیمیائی پی برده‌اند که در سیستم حفاظت محصول با روش آلی به‌طور مؤثر به‌کار می‌رود. این ماده دارای ۹۵ درصد کائولین (Kaolin) می‌باشد که یک مادهٔ معدنی و بی‌ضرر است.
آزمایشات نشان داده است که مرکبی از این ماده روی درختان و حتی برخی سبزیجات استفاده شده بسیار مؤثر بوده است. بعد از پاشیدن این ماده روی درخت یا میوه به سرعت خشک شده و تبدیل به گردی می‌گردد که به‌صورت قشری روی نبات و محصول را می‌پوشاند و از هجوم حشرات و امراض جلوگیری کرده و همچنین از تکثیر حشرات ممانعت به‌عمل می‌آورد.
آخرین وسیله کنترل فیزیکی استفاده از انواع تله‌هاست که به‌طور پراکنده در سطح باغ یا مزرعه کار گذارده می‌شود و به‌نحو مؤثری از تغذیه و تکثیر حیوانات مضر جلوگیری می‌کنند.
۳. دشمنان طبیعی: طبیعت یک روش کنترل آفات را مجاناً در اختیار کسانی‌که با ”روش آلی“ بدون کمک گرفتن از سموم شیمیائی کار می‌کنند، گذارده است و آن استفاده صحیح از دشمنان طبیعی آفات و امراض می‌باشد.
خوشبختانه همه حشرات حتی مقاوم‌ترین آنها، هرکدام برای خودشان دشمنانی در طبیعت دارند که در بعضی موارد، منحصر به آن حشره یا آفت می‌باشد. این دشمنان طبیعی برخلاف سموم شیمیائی که قادر هستند در زمان کوتاهی بسیاری از آفات و حشرات (از همه آنها) را از بین ببرند، زمانی مؤثر و مفید خواهند بود که تراکم آفت زیاد باشد. باغداران باید مراقب باشند تا بتوانند علائم دال بر مؤثر بودن دشمنان طبیعی باشد. به‌عنوان مثال مشاهده لاشه‌های مرده شته‌های کشته شده به‌وسیله زنبورها و همچنین کفشدوزک‌ها که در حالات مختلف از لارو و شفیره و حشره کامل روی برگ‌ها و شاخه‌ها دیده می‌شوند.
چندین نوع از زنبورهای پارازیت و نماتدهای حشره‌کش را می‌توان از مؤسسات تولیدکننده آنها خریداری و در باغ یا مزرعه یا گلخانه پخش کرد.
برای کنترل بیولوژیکی و تکثیر حشرات، دشمن آفات را می‌توان با کاشت انواع نباتات جاذب حشرات مؤثرتر کرد. مانند گندم سیاه، زیره، شبدر، اکرا OKRA و کنف.
علاوه بر این موارد حشراتی که به روش‌های دیگر ”کشاورزی آلی“ مورد استفاده قرار می‌گیرند عبارتند از شکوفه‌های درختان میوه که به‌وسیله زنبورها به‌خصوص زنبور عسل تلقیح می‌شوند و تولید محصول را بیشتر می‌کنند. همچنین انواع زنبورهای وحشی مانند زنبور Blue berry زنبور کدو و غیره که عملاً با میسر کردن لقاح در تولید محصولات و بالا بردن آن مؤثر هستند.


وبگردی
بار دیگر زیر گرفتن ماموران پلیس با ماشین سواری توسط دراویش
بار دیگر زیر گرفتن ماموران پلیس با ماشین سواری توسط دراویش - باز هم زیر گرفتن ماموران امنیتی و نیروی انتظامی توسط یک ماشین دیگر سواری توسط اراذل خیابان گلستان هفتم
حمله با اتوبوس به مأموران پلیس در پاسداران
حمله با اتوبوس به مأموران پلیس در پاسداران - کی از دراویش گنابادی با اتوبوس به مردم و مأموران پلیس در خیابان پاسداران تهران / گفته میشود تعداد شهدای ناجا در حمله آشوبگران فرقه ضاله گنابادی و حامیان نورعلی تابنده به ۴ تن رسیده است.
لحظه مواجهه وزیر راه با خانواده قربانیان سانحه هواپیمای
لحظه مواجهه وزیر راه با خانواده قربانیان سانحه هواپیمای - به دنبال سقوط هواپیمای تهران-یاسوج ویدیو لحظه مواجه خانواده های جانباختگان را با وزیر مشاهده می کنید.
حمله با چاقو به یک راننده سر پارک خودرو
حمله با چاقو به یک راننده سر پارک خودرو - تصاویری دردناک از حمله مرد موتور سوار با چاقو به یک مرد راننده در حضور همسر و فرزندش در شهرستان داراب استان فارس را در ویدئوی زیر می بینید. به نظر میرسد این اتفاق در پی جرو بحثی بر سر پارک کردن وسایل نقلیه روی داده است!
اگر «عدم رویارویی با حریفان اسرائیلی» آرمان ماست چرا پنهانی و دزدکی؟
اگر «عدم رویارویی با حریفان اسرائیلی» آرمان ماست چرا پنهانی و دزدکی؟ - آنچه مشخص است جمهوری اسلامی ایران باید تصمیم مشخص و درستی درباره سیاست عدم رویارویی با ورزشکاران رژیم صهیونیستی بگیرد. دیگر نمی‌توان با این روش تعقیب و گریزی با این مسئله برخورد کرد. دیگر نمی‌توان ورزشکاران را از مقابله با کشتی‌گیران اسرائیلی باز داشت و در برابر رسانه‌های جهانی گفت به خاطر مصدومیت در میدان حاضر نمی‌شویم و در داخل جشن بگیریم که ما عزت‌مان را حفظ کردیم و...
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد !
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد ! - شب گذشته مراسم اکران فیلم بلوک 9 خروجی 2 به کارگردانی علیرضا امینی و تهیه کنندگی محمدرضا شریفی نیا و نیز فیلم شاخ کرگدن در پردیس سینمایی ملت برگزار گردید.
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه - سخنرانی پرحاشیه احمدی نژاد در مقابل دادگاه بقایی
    از شکست نترسید!
    هر شخصی در زندگی مرتکب اشتباه می‌شود و حتی رهبران و مدیران بزرگ جهان هم خالی از اشتباه نیستند اما گاهی اوقات به عنوان یک کارفرما وقتی دچار شکست و اشتباه می‌شوید منتظر جوابی قانع‌کننده به اعضای گروهتان هستید