جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ / Friday, 19 January, 2018

سید ضدبیگانه سلطنت ستیز


سید ضدبیگانه سلطنت ستیز
۱۹ آبان‌ماه سالروز شهادت دکتر فاطمی، وزیرخارجه دولت مصدق است. «سیدحسین فاطمی» آخرین فرزند یک روحانی برجسته اهل نائین بود که در سال ۱۲۹۶ شمسی در این شهر متولد شد. در سال ۱۳۱۹ برای اداره روزنامه باختر به تهران انتقال یافت و مسوولیت اداره «باختر» را به تنهایی برعهده گرفت و تا سال ۱۳۲۴ به صورت یومیه این روزنامه را منتشر کرد. او در این روزنامه نماد استبداد «خدا - شاه - میهن» را به سخره گرفته و به تدریج صاحب‌منصبان استبداد رضاشاهی را به باد انتقادهای تندی می‌گرفت. همراهی نشریه «مرد امروز» با مدیریت «محمد مسعود» با اندیشه‌های فاطمی این دو جوان انقلابی را به مرور آن چنان با هم نزدیک کرد که تا مرگ مسعود این رفاقت صمیمانه بر جای ماند. در بحبوحه بحران آذربایجان و پس از پایان جنگ جهانی دوم برای تحصیل در رشته «حقوق سیاسی» راهی پاریس ‌شد و با علاقه‌ای که به روزنامه‌نگاری داشت به صورت همزمان جهت اخذ دیپلم روزنامه‌نگاری در یکی از دانشگاه‌های پاریس ثبت‌نام می‌کرد. با اعلام خبر ترور محمد مسعود، فاطمی بسیار دلسرد و افسرده شد.
او با دسیسه برخی از عوامل حزب توده توسط «خسرو روزبه» در خیابان اکباتان و مقابل وزارت فرهنگ با شلیک گلوله به مغزش از پای درآمد. به دنبال نزدیک شدن به انتخابات دوره شانزدهم و امکان تقلب در انتخابات در تاریخ ۲۲ مهر ۱۳۲۸ تعدادی از روزنامه‌نگاران مخالف دولت و شماری از سران حزب ایران به رهبری مصدق در دربار متحصن شدند. هرچند این تحصن به سرانجامی نرسید ولی اساس تاسیس «جبهه ملی» را فراهم کرد به نحوی که دکتر فاطمی در سخنرانی در منزل مصدق پیشنهاد تشکیل ائتلاف جبهه ملی را داد و به این ترتیب «جبهه ملی ایران» به رهبری مصدق تشکیل شد. با تشکیل مجلس شانزدهم، جبهه ملی تعدادی از نمایندگان خود را وارد مجلس کرد و دکتر فاطمی توانست به عنوان نماینده مردم وارد مجلس شود و ملی شدن صنعت نفت در اولویت قرار گرفت. مصدق سال‌ها بعد اعلام کرد که اولین کسی که این پیشنهاد را در منزل آقای نریمان مطرح کرد، دکتر فاطمی بود. بالاخره دستور بازداشت او از طرف «رزم‌آرا» صادر شد و به زندان افتاد و پس از چندی آزاد شد.
در صبح روز ۱۶ اسفند رزم‌آرا به دست خلیل طهماسبی، عضو فداییان اسلام ترور شد و فردای آن روز کمیسیون مخصوص، پیشنهاد ملی شدن نفت را تصویب کرد و با تصویب مجلسین تا پایان سال ۱۳۲۹ نفت ایران ملی شد. در اردیبهشت ۱۳۳۰ با نخست‌وزیری مصدق و معرفی کابینه، دکتر فاطمی را به سمت «معاونت پارلمانی و سیاسی» و سخنگوی دولت منصوب کرد. در بهمن ماه ۱۳۳۰ انتخابات مجلس هفدهم برگزار شد و دکتر فاطمی به عنوان نماینده مردم تهران انتخاب شد اما عصر روز ۲۵ بهمن ۱۳۳۰ در حالی که دکتر فاطمی در چهارمین سالگرد ترور محمد مسعود در گورستان ظهیرالدوله شمیران در حالی که پشت تریبون قرار گرفته بود و می‌گفت: «گلوله‌ای که مغز مسعود را پریشان کرد، ایران را تکان داد»، مورد اصابت گلوله نوجوان ۱۵ ساله‌ای (محمدمهدی عبدخدایی) قرار گرفت و فاطمی برای خروج گلوله به بیمارستان منتقل شد.
وی تا پایان عمر از ضایعات این حادثه رنج می‌برد. گرچه گفته شد که گروه فداییان درصدد این ترور بودند اما نواب صفوی در زندان نظر موافقی برای ترور فاطمی اعلام نکرد و بعدها نیز گفت که از این ترور آگاه نبوده است. او پس از بهبود توسط مصدق به سمت وزیر امور خارجه منصوب شد. دکتر فاطمی با رویکرد انقلابی خود در ۱۹ مهر۱۳۳۱ سفارتخانه انگلیس را تعطیل کرد. او موفق شد در طول ۹ ماه دوره وزارت خود دخالت‌های دربار در روابط خارجی ایران را کاهش دهد و ۸۵ نفر کارمندان وزارت امور خارجه که متعلق به خانواده‌های اشراف قدیم بودند، اخراج کند. پس از آن دکتر فاطمی در سرمقاله «باختر امروز» خواهان پایان حکومت سلطه می‌شود و نیت خود را برای اعلام جمهوری نشان می‌دهد. عصر روز ۲۵مرداد آن روز تظاهرات بزرگی در میدان بهارستان انجام گرفت. دکتر فاطمی در این تظاهرات آنچنان انتقادی از شاه کرد که تا آن روز سابقه نداشت. او در این سخنرانی خواستار لغو نظام سلطنتی در ایران شد. بامداد همان روز، فاطمی به اتفاق دکتر سیعد فاطمی خواهرزاده خود و چند افسر به کاخ‌های سلطنتی رفت و به دستور وی یکایک اتاق‌ها را مهر و موم کردند و درباریان را توقیف و به زندانی شهربانی انتقال دادند. روزهای ۲۶ و ۲۷ مردادماه نیز برای محو آثار سلطنتی دستورات اکیدی صادر شد، مجسمه‌ها سرنگون و خیابان‌ها تغییر نام دادند، از طرف فاطمی دستورالعملی برای سفارتخانه‌ها مبنی بر لغو آیین شاهنشاهی مخابره شد.
وی بالاخره در روز ششم اسفند ۱۳۳۲ توسط ماموران فرمانداری نظامی دستگیر شد. هنگامی که وی را برای انتقال به فرمانداری نظامی از پله‌های ساختمانی شهربانی که فرمانداری نظامی در طبقه دوم آن قرار داشت هدایت می‌کردند، گروهی از اوباش به رهبری «شعبان جعفری» که انتظار او را می‌کشیدند با شعار حمایت از شاه به طرف دکتر فاطمی با شعار «سلطنت فاطمی» حمله‌ور شدند که خواهر دکتر با خروج از میان جمعیت و انداختن خود روی بدن دکتر فاطمی و اصابت چندین ضربه چاقو و از دست دادن جان خود، مانع کشته شدن برادرش می‌شود. او را با آمبولانس و روی برانکارد به جلسات دادگاه آوردند و قادر به تکلم و نشستن نبود و در حالی‌که دراز کشیده بود، محاکمه شد. بالاخره دکتر حسین فاطمی به حکم دادگاه بدوی و تجدیدنظر نظامی، چهار بار محکوم به اعدام شد و شاه نیز با تقاضای فرجام‌خواهی او موافقت نکرد و در بامداد ۱۹ آبان سال ۱۳۳۳ بدن نیمه جان دکتر فاطمی را که به شدت زخمی و تب‌آلود بود، کشان کشان به پای جوخه اعدام ‌بردند. فاطمی با شلیک ۸ گلوله توسط چهار سرباز در لشکر ۲ زرهی تیرباران ‌شد تا دفتر زندگی ۳۷ ساله «دکتر سید حسین فاطمی» برای همیشه بسته شود.

مریم پیمان

منبع : روزنامه کارگزاران

مطالب مرتبط

زندگی نامه شهید آیت الله ربانی املشی


زندگی نامه شهید آیت الله ربانی املشی
در نیمه شعبان سال ۱۳۱۳ خداوند پسری به عبدالمکارم ربانی املشی در قم عطا کرد که پدر به یمن آن روز نامش را محمد مهدی نهاد.پدرش اهل شهرستان املش گیلان بود و در نهایت زهد و قناعت می زیست و همواره فرزندانش را به ساده زیستی و سرکوب هواهای نفسانی سفارش می کرد.
حدود ۵ سالگی به مکتب رفت و به فراگیری قرآن و دیگر کتب مذهبی و ادبی مشغول شد.
سپس وارد مدرسه ملی سنایی قم شد ه و بعد از اتمام تحصیل ابتدایی برای تحصیل معارف و علوم دینی قدم به حوزه علمیه نهاد و دوره های مقدمات و سطح را نزد استادان و مدرسان سرشناس حوزه علمیه قم خواند و ایشان به منظور انتخاب بهترین استادان دوره خارج فقه و اصول در درس مدرسان مختلف حاضر شد و سرانجام درس آیات عظام بروجردی و حضرت امام (ره) را پسندید و همزمان در درس خارج فقه و اصول این حضرات شرکت کرد.
بعد از رحلت آیت الله بروجردی دروس اصلی این دوره را در محضر حضرت امام خواند .ایشان در توصیف کلاسهای دروس امام می گفتند :امام برای ما تنها یک مدرس فقه و اصول نبود بلکه معلم اخلاق بود،بعد از رحلت آیت الله بروجردی در جلب رضایت امام برای انتشار رساله شان همراه با سایر دوستانشان تلاش بسیاری کرد و با اجازه حضرت امام برای اولین بار رساله ای بنام ((نجاه العباد)) را به چاپ رساندند که توسط عده ای از شاگردان امام تنظیم شده بود و قسمتی از این رساله را همچون می خواست کار زودتر انجام شود خودش نوشت .
ایشان در یکی از سفرها ی خود به کربلا با مقام معظم رهبری آشنا شد و باب دوستی را با هم باز کردند که تا پایان عمر ایشان ادامه یافت.
مرحوم ربانی املشی از نوجوانی به فعالیتهای اجتماعی و سیاسی علاقمند بود .هنگامی که در مدرسه فیضیه درس می خواند و حکومت تصمیم گرفت استخوانهای رضا خان را به ایران بیاورد ،شهید عبد الحسین واحدی از اعضای فداییان اسلام به قم آمد تا روحانیون را به مخالفت با این اقدام رژیم بر انگیزد مبارزه با تصویبنامه انجمنهای ایالتی و ولایتی به همراه دیگر شاگردان مبارز و مریدان امام از هیچ کوششی دریغ نکردند.در محرم ۴۲ برای انجام سفر تبلیغی به املش رفت که ماجرای دستگیری امام و قیام ۱۵ خرداد اتفاق افتاد و او بعد از ایراد سخنرانی تند و آتشین علیه رژیم همراه پدرشان با تهیه دو دست کفن راهی تهران شدند.
در اولین سالگرد قیام ۱۵ خرداد به دستور امام به کاشان رفت و طی یک سخنرانی افشاگرانه با شجاعت و صراحت تمام رژیم پهلوی را به حکومت یزید و شمر تشبیه کرد،ماموران رژیم به سرعت مجلس را محاصره کردند .دوستانش به ایشان پیشنهاد کردند که با تغییر لباس فرار کند اما نپذیرفت و بلافاصله بعد از سخنرانی دستگیر و به شهربانی کاشان برده شد .روز بعد به قم و از آنجا به تهران منتقل و با قرار بازداشت روانه زندان شد و تا ۱۳ مرداد ۱۳۴۳ در زندانهای شهربانی و قزل قلعه بسر برد.ایشان در اواسط دیماه ۱۳۴۳ به پیشنهاد شیخ غلا محسین جعفری همدانی پیش نماز مسجد بازار تهران شد. اما به سبب سخنرانی های افشاگرانه اش بعد از نماز در ۲ دی ماه ۱۳۴۳ باز هم روانه زندان شد.
هر چند زندان و شکنجه نتوانست این روحانی مجاهد را وادار به سکوت و تسلیم کند و او همچنان به مبارزات خود ادامه می داد و از هر فرصتی برای افشای جنایات رژیم استفاده می کرد.
ایشان در ۲۰ اردیبهشت ۱۳۵۱ به همراه شیخ محمد علی گرامی ،شیخ محمد یزدی و احمد جنتی به اتهام علیه امنیت کشور در قم بازداشت و روانه زندان شد .
حکومت سفاک پهلوی در مرداد ۱۳۵۲ قریب ۳۰ نفر از روحانیون هوادار امام را به نقاط دور افتاده کشور تبعید کرد و از این بین آیت الله ربانی املشی به مدت سه سال به شوشتر خوزستان تبعید شد.
اما بعد از مدتی محل اقامت اجباری ایشان از شوشتر به فردوس خراسان تغییر یافت.
جذبه معنوی نفوذ کلام ایشان باعث شد تا مردم فردوس بویژه فرهنگیان ،دانش آموزان و کارمندان ادارات خیلی سریع ارادتی خاص به وی پیدا کنند .بنا بر یکی از گزارشهای ساواک خراسان به سبب شرکت آیت الله ربانی املشی در نماز جماعت تعداد نمازگزاران از ۳۰ نفر به ۳۰۰ نفر افزایش یافت .بعد از اتمام دوران محکومیت به قم مراجعت کرد و با شهادت حاج آقا مصطفی خمینی در مراسم مختلف با لحنی تندتر از گذشته به اعتراضات خود علیه نظام استبدادی و دیکتا توری حکومت ادامه داد و باعث شد که بعد از مراسم چهلمین روز شهادت فرزند امام جمعیت در خیابا نهای قم به تظاهرات پرداختن و فریاد درود بر خمینی و مرگ بر شاه در فضای این شهر طنین افکن شد.در بعد از ظهر همان روز ((۱۳ آذر ۱۳۵۶ )) همین کار تکرار شد که اینبار با عکس العمل شدید ماموران رژیم روبرو و به خاک خون کشیده شد.
۲ روز بعد از این رویداد ساواک هراسناک از این واقعه نام ایشان را در فهرست مسببین این جریان قرار داد و ایشان به همراه سایرین مجدد به مناطق دور افتاده تبعید شدند و این بار شهر بابک در استان کرمان پذیرای ایشان بود.
ایشان با همکاری و حمایت روحانیون محلی به روشنگری مردم پرداخت ،سخنان وی در جمع مردم این منطقه تا ثیر بسزایی داشت و در و دیوار شهر پر از شعارهای انقلابی و ضد دولتی شد.همان روز ها بود که شیشه های ساختمان حزب رستا خیز به اعتراض توسط نیروهای انقلابی شکسته شد .در ۲۹ بهمن ۱۳۵۶ به مناسبت چهلمین روز شهادت مردم قم اکثریت کسبه ،کسب و کار خود را تعطیل کرده و در مسجد جامع این شهر به سخنان روحانی مبارز ربانی املشی گوش فرا دادند شور و هیجان مذهبی مردم شهر بابک و بالا گرفتن احساسات ضد حکومتی در این شهر باعث شد تا آرشام ،رئیس ساواک کرمان مکررا از اداره کل سوم ساواک بخواهد که آیت الله ربانی املشی را به شهر دیگری منتقل کند و سر انجام در ۱۹ خرداد ۱۳۵۷ ایشان را به جیرفت منتقل کردند .
اما آنجا هم خیلی زود با استقبال عمومی مواجه شد و منزلش محل برگزاری نماز جماعت پایگاه وعظ و خطابه و سنگر توزیع اعلامیه های حضرت امام و دیگر مراجع بود .در این زمان که مبارزات مردم اوج گرفته بود فعالیتش دو چندان شد و سر انجام طاقتش تمام شد و به بهانه عیادت از پدر بدون اجازه شهربانی از تبعیدگاهش خارج شد اما مجددا دستگیر و به جیرفت باز گردانده شد.
رژیم ناچار گردید محکومیت ایشان را لغو کند و ایشان توانست با اشتیاق فراوان به میعادگاه خود یعنی قم باز گردد .
به دنبال پیروزی انقلاب و به فرمان اما در راس هیاتی به گیلان و مازندران سفر کرد تا از نزدیک مشکلات و مسایل مردم آن سامان را بررسی و در رفع نواقص و کمبودها بکوشد.
در مجلس خبرگان قانون اساسی نماینده مردم گیلان بود و در ۲۳ خرداد ۱۳۵۹ با حکم امام به عضویت در ستاد انقلاب فرهنگی منصوب شد .بعد از شهادت آیت الله بهشتی به سمت دادستان کل کشور منصوب گردید و در شورای عالی قضائی عضویت یافت .ایشان پیش از این مدتها رئیس شعبه اول دادگاههای عالی انقلاب بود .رهبر کبیر انقلاب در ۲۸ دیماه ۱۳۶۱ ایشان را به سمت یکی از فقهای شورای نگهبان منصوب کردند .ایشان عضو هیات موسس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بود ودر اولین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری از سوی مردم خراسان و در دومین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از سوی مردم تهران انتخاب شد و از طرف نمایندگان در هر دو مجلس به سمت نائب رئیس دوم انتخاب شدند .
ایشان عضو فعال حزب جمهوری اسلامی بود و در شورای مرکزی ،شورای داوری و شورای فقهای این حزب عضویت داشت.
منافقان صبح روز دوم شهریور ۱۳۶۰ به منزل ایشان هجوم بردند اما با عنایت حضرت حق و رشادت محافظانش تلاش منافقان نا فرجام ماند .ایشان پس از عمری تلاش ،مجاهدت ،مبارزه و کوشش برای پیروزی و سربلندی اسلام و حکومت اسلامی سر انجام در ۱۷ تیرماه ۱۳۶۴ به لقاءالله پیوست و در میان حزن و اندوه هزاران تشییع کننده در حرم حضرت معصومه (س)به خاک سپرده شد.
مقام معظم رهبری در بخشی از پیام تسلیت خود به مناسبت رحلت ایشان می فرمایند:هریک از مناصب و مشاغل مهمی را که پس از انقلاب پذیرفته بود سنگری برای دفاع از اسلام و انقلاب و وسیله ای برای تامین حقوق مردم می دانست و در آن با مواظبت خط اسلام ،فقاهت و راه تقوی و طهارت را می پیمود و بدان اهتمام می ورزید .
با متخلف صریح و قاطع و در برابر مومن پرهیزکار ،خاکسار و خاضع بود سابقه انقلابیش به نخستین لحظات شروع نهضت روحانیت در سال ۱۳۴۱ می رسد .دوره شانزده ساله تا پیروزی انقلاب هر جا که نیاز بود از سر رضا و رغبت حضور می یافت و چون سربازی و ظیفه شناس و فداکار همه نیروی خود را صرف آن می کرد .گذشته انقلابی او از شروع مبارزات اسلامی تا پیروزی انقلاب و از آن روز تا آخر یکی از افتخارآمیز ترین سوابق پاکی از صفا ،دیانت ،ورع ،مجاهدت و فداکاری بود.

وبگردی
ابعاد حقوقی جدال علی مطهری با آستان قدس
ابعاد حقوقی جدال علی مطهری با آستان قدس - 38 شرکت که جزء بزرگترین کارتل های اقتصادی کشور هستند، متعلق به آستان قدس است. بنابراین آستان قدس کنونی، آستان قدسی نیست که حضرت امام در نامه خود از آن سخن گفته‌اند.
مقایسه بودجه مراکز حوزوی با دانشگاه ها
مقایسه بودجه مراکز حوزوی با دانشگاه ها - به‌جز وزارت ارشاد، هیچ‌یک از این 40 ارگان و نهاد در قبال میلیاردها تومان بودجه‌هایی که دریافت می‌دارند پاسخگو نبوده نیستند.
ویدئویی از لحظات اولیه برخورد کشتی چینی با نفتکش سانچی و انفجار
ویدئویی از لحظات اولیه برخورد کشتی چینی با نفتکش سانچی و انفجار - ویدئویی از لحظات اولیه برخورد کشتی چینی با نفتکش سانچی و انفجار
فیلم/ گریه شدید وزیر کار در گفت‌و‌گوی تلفنی با خانواده خدمه نفتکش «سانچی»
فیلم/ گریه شدید وزیر کار در گفت‌و‌گوی تلفنی با خانواده خدمه نفتکش «سانچی» - علی ربیعی وزیر کار، رفاه و امور اجتماعی در گفت‌وگوی تلفنی با خانواده یکی از خدمه نفتکش «سانچی» اظهار همدردی کرد.
تصاویر هولناک از آخرین لحظات کشتی سانچی
تصاویر هولناک از آخرین لحظات کشتی سانچی - توقف عملیات خنک سازی و مهار آتش در شب گذشته، موجب رسیدن آتش به مخازن سمت چپ کشتی و انفجارهای شدید صبح امروز شد که در نهایت پس از چند ساعت به غرق شدن کامل نفتکش ایرانی انجامید.
از «خس و خاشاک» دیروز تا «آشغال» امروز
از «خس و خاشاک» دیروز تا «آشغال» امروز - این اتفاق بیشتر از هر موضوع دیگری سبب شد تا مردم یاد خاطرات سال ۸۸ بیفتند؛ آن زمانی که یک فرد با به زبان آوردن سخنانی ناشایست و بدون تفکر، مردمی را که برای بیان خواسته‌های‌شان به خیابان‌ها آمده‌ بودند، خس و خاشاک خواند و سبب شعله‌ور شدن آتش شد.
عدالت با  6 دلار در سال!
عدالت با 6 دلار در سال! - فیلم - رضا رشیدپور در برنامه حالا خورشید با کنایه به واریز سود سهام عدالت گفت: به خارجی ها نگوییم این سود سهام عدالت ماست، بگوییم ما روز شش دلاری مزگان داریم.
تحقیری که در دنیا میشویم / نفتکش ایرانی خدمه ایرانی با پرچم پاناما
تحقیری که در دنیا میشویم / نفتکش ایرانی خدمه ایرانی با پرچم پاناما - اگر از همه این ابهامات در خصوص مالکیت این کشتی که بگذریم، مهم‌ترین سوالی که این روز‌ها مطرح است، به آتشی باز می‌گردد که ظاهرا قرار نیست خاموش شود و یک هفته است که می‌سوزد. حریقی که اگر نبود حادثه پلاسکو، ممکن بود آن را ناشی از بزرگ بودن سانچی و حجم زیاد بارش بدانیم یا برعکس، از ناتوانی اطفاکنندگان در این ماجرا گلایه سردهیم، اما حالا به شکل گیری ابهامی بزرگ‌تر منجر شده...
ورود بی‌چادر و باآرایش به این بیمارستان ممنوع است
ورود بی‌چادر و باآرایش به این بیمارستان ممنوع است - خانم مسئول انتظامات جلوی درمانگاه بیمارستان بقیه‌الله ایستاده، جلوی زنان مانتویی را می‌گیرد و با گرفتن کارت شناسایی به آنها چادر می‌دهد. خیلی از زنان اینجا قبل از ورود به بیمارستان مانتویی هستند اما با گذشتن از در ورودی چادری می‌شوند.
کسی به ایرانی ها اهمیتی نمی دهد
کسی به ایرانی ها اهمیتی نمی دهد - ممکن است دود وارد محیط ایزوله ای شود که احتمالا دریانوردان در آنجا حضور دارند، پرسیده ایم چرا نجاتشان تا این حد طولانی شده است؟ گفته می شود چینی ها کم کاری می کنند ناراحتم از اینکه وقتی کشتی چینی تصادف کرد همه سرنشینان آن سالم هستند اما کسی به ایرانی ها اهمیتی نمی دهد.
عکس خواستگاری کریم انصاریفرد از دختر یونانی با زمرد گرانقیمت
عکس خواستگاری کریم انصاریفرد از دختر یونانی با زمرد گرانقیمت - رسانه های مطرح یونانی با انتشار تصاویری از رابطه عاطفی ملی پوش ایرانی باشگاه المپیاکوس با یک میلیاردر یونانی - آمریکایی پرده برداشتند و مدعی شدند این دو تصمیم خود را برای ازدواج قطعی کرده اند.
چرا حداد و ولایتی بیشتر از 50 شغل دارند؟
چرا حداد و ولایتی بیشتر از 50 شغل دارند؟ - بخشی از تکثر مسئولیت های بعضی چهره‌های سیاسی به بی‌اعتمادی نظام به افراد کارآمد برمی‌گردد و علت دیگر این موضوع، اعتماد غیرمعقول به این افراد است. با این حال این افراد هرچقدر هم که توانمند باشند، از نظر روان شناسی و انسان شناسی در بخشی از مسئولیت های خود ناموفقند.
فیلم نابغه ۱۰ ساله‌ طراح خودرو / قبلی هم انرژی هسته ای کشف کرده بود!
فیلم نابغه ۱۰ ساله‌ طراح خودرو / قبلی هم انرژی هسته ای کشف کرده بود! - فیلم - حسین عطایی ۱۰ سال دارد و در حوزه طراحی مفهومی خودرو فعالیت می کند. او ۶ اختراع ثبت شده دارد، مدرسه نمی رود و از دو شرکت تسلا و ولوو دعوت به همکاری شده است. او مشاور رییس سازمان برنامه و بودجه است. گفتگوی رضا رشیدپور با نابغه ١٠ساله طراحی خودرو را اینجا ببینید.
تست تصادف سمند در انگلیس / فقط با سرعت 50 کیلومتر در ساعت !
تست تصادف سمند در انگلیس / فقط با سرعت 50 کیلومتر در ساعت ! - تست برخورد جلوی خودرو با سرعت 50 کیلومتر در ساعت برای سمند TU5 ، توسط یکی از سازمانهای معتبر ارزیابی خودرو در انگلستان صورت گرفت.
کشور محل درمان آیت الله هاشمی شاهرودی مشخص شد (+عکس)
کشور محل درمان آیت الله هاشمی شاهرودی مشخص شد (+عکس) - سرانجام بعد از مدت ها سکوت درباره این که آیت الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی برای درمان به کدام کشور رفته است، خبرگزاری اهل بیت(ع) از درمان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در آلمان خبر داد و نوشت:
فیلم جنجالی از حجت الاسلام قاسمیان در کرمانشاه
فیلم جنجالی از حجت الاسلام قاسمیان در کرمانشاه - این فیلم حواشی زیادی را در فضای مجازی به همراه داشته است.
جنجال نیوشا ضیغمی: من اصلا ایشان را آدم حساب نمیکنم
جنجال نیوشا ضیغمی: من اصلا ایشان را آدم حساب نمیکنم - اولین قسمت از برنامه هاردتاک کاکتوس را با صحبت های جذاب نیوشا ضیغمی در مورد خانواده و همسرش ، ماجرای صحبت های جنجالی یک هواپیما ، 8 سال احمدی نژاد و ...
    پربازدیدها