پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ / Thursday, 21 June, 2018

Spamming مزاحمتی برای موتورهای جست‌وجو


Spamming مزاحمتی برای موتورهای جست‌وجو
Spam کردن، استفاده از تکنیک‌های نامناسب برای یافتن جایگاه بهتر در نتایج جست‌وجو می‌باشد. بعضی مدیران سایت از این تاکتیک‌ها برای گمراه کردن موتور جست‌وجو استفاده می‌کنند و به صفحات بی‌ربط، جایگاهی بالا در نتایج اختصاص می‌دهند.
اگر شما به خوبی از معنای Spam آگاه نباشید، ممکن است سایت شما توسط موتورهای جست‌وجو شاخص‌بندی نشود و حتی تحت تحریم قرار گیرد؛ لذا اگر به موفقیت سایت خود عـلاقه‌مندید، باید به عوامل و تاکتیک‌هایی که از نظر موتورهای جست‌وجو Spam تلقی می‌شوند، دقت کنید و از آنها اجتناب کنید.
● ۱۰ تکنیک برای Spam کردن یک موتور جست‌وجو
متن غیرقابل مشاهده. پنهان کردن کلمات کلیدی با استفاده از نوشتن کلمات با رنگی هم‌سان یا مشابه با رنگ زمینه، از روش‌های معمول Spam کردن می‌باشد. ممکن است در صورت استفاده از جدول یا یک تصویر زمینه با رنگی غیر از زمینه اصلی این امر بدون قصد قبلی اتفاق بیفتد.
انباشتگی کلمات کلیدی نیز یکی دیگر از تکنیک‌های معمول برای Spam کردن است. معمولاً این تکنیک با ستون غیرقابل مشاهده همراهند اما در بعضی موارد کلمات کلیدی چندین و چند بار در انتهای صفحه و با قلمی ریز تکرار می‌شوند.
Spam کردن، استفاده از تکنیک‌های نامناسب برای یافتن جایگاه بهتر در نتایج جست‌وجو می‌باشد. بعضی مدیران سایت از این تاکتیک‌ها برای گمراه کردن موتور جست‌وجو استفاده می‌کنند و به صفحات بی‌ربط، جایگاهی بالا در نتایج اختصاص می‌دهند.ا
کلمات کلیدی بیربط. هیچگاه از کلمات کلیدی نامربوط به محتوای سایت استفاده نکنید. ممکن است با این روش، تعــدادی بازدید کننده که به دنبال آن کلمات هستند را به سایت خود بکشانید، اما آن افراد نیز با دیدن سایت شما متوجه خواهند شد که سایت شما دارای اطلاعات مرتبط با آن کلمه نیست و سایت شما را ترک می‌کنند.
▪ برچسب‌های پنهان: استفاده از کلمات کلیدی در برچسب‌های پنهان HTML مانند برچسب توضیحات (comment tag)، برچسب سبک (style tag)، برچسب‌های http-equiv، برچسب‌هــای ارزش پنهان (hidden valve tag)، برچسب‌های alt، برچسب‌های قلم (font tag)، برچسب‌های نویسنده (author tag) برچسب‌های option، برچسب‌های noframe و پیوندهای مخفی می‌توانند به عنوان Spam کردن محسوب شوند و توسط بعضی موتورهای جست‌وجو قدغن شوند.
▪ صفحات مشابه و همانند: نسخه‌برداری از روی یک صفحه یا صفحه درگاه و ذخیره آن با نام‌های مختلف و ثبت آنها نیز یک روش Spam است و توسط اکثر موتورهای جست‌وجو تشخیص داده می‌شود.
▪ مبادله کد: بهینه‌سازی یک صفحه برای یافتن جایگاه مناسب در جست‌وجو و جایگزین آن با یک صفحه دیگر در زمانی که یک بار موفقی را انجام دادید نیز یک روش دیگر است. این روش و تکنیک برای دست یافتن به یک جایگاه مناسب و برای یک مدت طولانی موفق نخواهد بود.
▪ Redirect کردن: بعضی افراد صفحات Spam شده را تنها برای موتورهای جست‌وجو تولید می‌کنند؛ در واقع زمانی که یک بازدیدکننده، به آن صفحه مراجعه می‌کند با استفاده ازبرچسب‌های refresh،CGI،Java،Javascript یا سایر تکنیک‌ها، وی را به صفحه اول راهنمایی می‌کنند. در واقع با این کار، سعی در پنهان کردن صفحات spam خود دارند که این تکنیک نیز مناسب نیست.
▪ Link farms: بسیاری از موتورهای جست‌وجو، استفاده از link farms یا تولیدکنندگان پیوندهای دوجانبه را به عنوان Spam تلقی می‌کنند. بسیاری از موتورهای جست‌وجو، سایت‌هایی که در برنامه‌های معاوضه پیوند شرکت می‌کنند را تحریم می‌کنند.
▪ بدون محتوا: سایت‌هایی که محتوای واحد و مشخصی برای کاربران موتورهای جست‌وجو ندارند نیز Spam تلقی می‌شوند. محتوای غیرمجاز، محتوای تکراری و سایت‌های دارای انبوهی از پیوندهای وابسته نیز از طرف موتورهای جستوجو و بخصوص فهرست به عنوان Spam شناخته می‌شوند.
▪ ثبت مکرر: هر موتور جست‌وجو محدودیت‌های خود را در تعداد صفحات قابل ثبت و مدت زمان بین تکرار ثبت دارد. یک صفحه را بیش از یک بار در ماه در یک موتور جست‌وجو ثبت نکنید و هر روز نیز تعداد زیادی از صفحات را به ثبت نرسانید. هرگز صفحات درگاه را در فهرست‌ها ثبت نکنید.
● جریمه‌های Spam کردن موتور جست‌وجو
تمامی موتورهای جست‌وجو در مورد Spam حساس و دارای محدودیت نیستند. بعضی لم‌ها که مورد قبول یک موتور جست‌وجو هستند، برای یک موتور جست‌وجوی دیگر Spam تلقی می‌شوند. بعضی موتورها از شاخص‌بندی صفحاتی که دارای Spam هستند اجتناب می‌کنند؛ بعضی دیگر این گونه صفحات را شاخص‌بندی می‌کنند، اما درجه پایینی به آنها اختصاص می‌دهند. بعضی دیگر نیز سایت را کاملاً تحت تحریم قرار می‌دهند.
بر روی بعضی موتورهای جست‌وجو، صفحاتی یافت می‌شوند که دارای جایگاه مناسب و درجه بالایی هستند و از تکنیک‌های مذکور در این مقاله نیز استفاده می‌کنند. این صفحات معمولاً قدیمی هستند و چندین سال عمر دارند. اگر این صفحات در حال حاضر ثبت شوند، یا درجه پایینی کسب می‌کنند و یا موتورهای جست‌وجو از ثبت آنها جلوگیری به عمل می‌آورند. حتی اگر در حال حاضر بعضی تکنیک‌ها در بعضی موتورها قابل استفاده و کارآمد هستند، مطمئناً همیشه این روال پابرجا نخواهد بود.
موتورهای جست‌وجو می‌کوشند تا مناسب‌ترین نتایج را برای کاربرانشان فراهم کنند، اما Spam شاخص‌های آنها را با اطلاعات گمراه کننده و نامناسبشان به هم می‌ریزد. اشتباه نکنید، موتورهای جست‌وجو هنگامی که Spam را یک مشکل بزرگ ببینند با آن مقابله می‌کنند. در آن صورت اگر سایت شما از این تکنیک‌ها استفاده کرده باشد، ممکن است توسط موتورهای جست‌وجو تحت تحریم قرار گیرید.
● سلاح مخفی شما- صفحات درگاه (doorway)
صفحات درگاه، صفحات وبی هستند که تنها با یک هدف طراحی می‌شوند. رسیدن به یک درجه و جایگاه بالا در یک موتور جست‌وجو مشخص برای یک عبارت یا کلمه کلیدی معلوم.
موتورهای جست‌وجو همگی به یک گونه عمل نمی‌کنند، و صفحات یکسان مورد علاقه تمامی موتورهای جست‌وجو نیستند. بعضی مواقع شما صفحه موردنظر خود را به راحتی و با درجه بالایی در یک موتور جست‌وجو می‌یابید، اما در یک موتور جست‌وجوی دیگر اصلاً آن صفحه را پیدا نمی‌کنید. در چنین شرایطی با ساختن چند صفحة درگاهی که با توجه به کار و علاقه آن موتور جست‌وجوی خاص طراحی می‌شوند، می‌توان این مشکل را حل کرد.
به عبارت دیگر صفحات درگاهی صفحاتی هستند که به یک موتور جست‌وجو دلیل دیگری ارائه می‌کنند تا موتور از سایت شما بازدید کند. اگر روبات موتور جستوجو اطلاعات صفحات درگاهی شما را بخواند و آن اطلاعات مورد علاقه آن باشد، سایت شما با گرفتن جایگاه بهتری در نتایج آن موتور جست‌وجو جایزه داشتن صفحات درگاهی مناسب را دریافت می‌کند.
● صفحات درگاه و spamming
در گذشته صفحات درگاهی دارای محتوای واقعی نبودند. در واقع محتوای این صفحات تنها تعدادی کلمه کلیدی، یک تصویر و یک پیوند به صفحه اصلی سایت بود. اغلب مردم از نرم‌افزار صفحه درگاهی استفاده می‌کردند تا به طور خودکار صدها درگاه تولید کنند و همگی را ثبت نمایند. گهگاه شما می‌توانید درگاه‌هایی این چنین را در بعضی موتورهای جست‌وجو بیابید.
اما آیا تولید صفحات درگاه مانند فوق واقعاً یک تاکتیک بهینه‌سازی یک موتور جست‌وجوی کار است؟
بعضی مردم ادعا می‌کنند که چنین صفحات درگاهی هنوز کارآمد است. علیرغم این ادعا موتورهای جست‌وجو ثبت هزاران تک صفحه، صفحات درگاهی با محتوای کمارزش و بدون محتوای واحد را ادامه نخواهند داد. کسانی که به طور مداوم مشغول Spam کردن موتورهای جست‌وجو با درگاه‌های بی‌ارزش هستند نه تنها به موتورهای جست‌وجو و کاربران آنها صدمه می‌زنند، بلکه در واقع در حال صدمه زدن به خود نیز هستند. به جمله زیر که در رابطه با صفحات درگاهی توسط Altavista بیان شده است توجه کنید:
”تلاش برای پرکردن شاخص Altavista با صفحات گمراه کننده، ارزش شاخص همه افراد را پایین می‌آورد. ما اجازه ثبت URL را به مشتریانی که شاخص را Spam می‌کنند نمی‌دهیم و تمامی صفحات این گونه را از شاخص خارج خواهیم نمود.“
اگر شما بر روی یک موتور جست‌وجو، جست‌وجو کنید و ببینید که یک سایت به صورت تکراری در نتایج ذکر شده است، به راحتی درمی‌یابید که چرا این گونه صفحات را Spam می‌نامند. بنابراین وسوسه نشوید که از صفحات درگاه بدون محتوای مناسب و ارزشمند استفاده کنید. به مرور زمان موتورهای جست‌وجوی بیشتری از شاخص‌بندی شدن چنین صفحات درگاهی جلوگیری به عمل خواهند آورد و سایت‌هایی که از چنین صفحاتی استفاده می‌کنند تحت تحریم موتورهای جست‌وجو قرار خواهند گرفت.
صفحات درگاه، صفحات وبی هستند که تنها با یک هدف طراحی می‌شوند. رسیدن به یک درجه و جایگاه بالا در یک موتور جست‌وجو مشخص برای یک عبارت یا کلمه کلیدی معلوم.
● راه مناسب استفاده از صفحات درگاه
اگر صفحات درگاه به شکل مناسبی مورد استفاده قرار بگیرند، موتورهای جست‌وجو آنها را به عنوان Spam درنظر خواهند گرفت. اگر صفحات درگاه با محتوای ارزشمند مورد استفاده قرار بگیرند، می‌توانند در بالا بردن دقت شاخص موتور جست‌وجو نقش خوبی ایفا نمایند و یافتن محتوای مربوط را برای جوینده تسهیل نمایند.
اگر بخواهید صفحات درگاه مناسبی بسازید، باید به گونه‌ای طراحی کنید که این صفحات دارای تعداد مناسبی از کلمات و عبارات کلیدی در جای مناسب از صفحه باشند تا بر روی یک موتور جست‌وجوی خاص به خوبی درجه‌بندی شوند.
صفحات درگاه شما باید همیشه در تمامی سایت به صورت یکپارچه آمیخته شوند و اطلاعات، عکس‌ها و پیوندهای همانند سایر صفحات سایت به بازدیدکنندگان ارائه نمایند.
صفحات درگاه خوب، دقیقاً همانند سایر صفحات هستند اما به گونه‌ای طراحی شده‌اند که با فرمول درجه‌بندی یکتای یک موتور جست‌وجوی خاص مطابقت کنند.
در این جا چند نکته را برمی‌شماریم که به خاطرسپردن آنها شما را در ساختن درگاه‌های خوب یاری خواهد کرد:
تلاش خود را متمرکز کنید. واقعاً نیاز نیست که برای تمامی موتورهای جست‌وجوی اصلی، صفحات درگاه بسازید. تلاش خود را بر روی موتورهای جست‌وجویی متمرکز کنید که صفحات وب عادی شما را دوست ندارند و در واقع جایگاه مناسبی در نتایج جستوجو به سایت شما اختصاص نمی‌دهند. (اگر هیچ یک از موتورهای جست‌وجو صفحات عادی شما را نمی‌پسندند، بهتر است به جای کار بر روی تعداد زیادی صفحات درگاه، به طراحی مجدد صفحات عادی و اصلی خود بپردازید!)
از فهرست‌ها دوری کنید. فهرست‌های اصلی مانند Looksmart, ODP, Yahoo تنها به شما اجازه می‌دهند که صفحات عادی و معمولاً تنها صفحه اصلی سایت خود را ثبت نمایید. سعی نکنید هیچ صفحه درگاهی را در آنها به ثبت برسانید.
برای ساختن صفحات درگاه برای یک موتور جست‌وجوی خاص، شما به اطلاعاتی اضافی در مورد آن موتور جست‌وجو نیاز خواهید داشت. تحلیل سایر سایت‌های با درجه بالا برروی آن موتور جست‌وجو می‌تواند شما را در تشخیص سلیقه و علاقه آن موتور جست‌وجو یاری نماید.
صفحات درگاه کار را تنها از یک یا دو کلمه کلیدی در هر صفحه استفاده می‌کنند. اگر از تعداد کلمات بیشتری استفاده کنید، اثر صفحات شما رقیق و کمرنگ می‌شود. سعی کنید که هر یک از درگاه‌های سایت را به صورت خاص بر روی کلمه کلیدی یا عبارتی متمرکز کنید که به دنبال جایگاه بهتری در نتایج موتور جست‌وجو برای آن هستید.
سادگی را حفظ کنید. صفحات درگاه کوچک بهتر عمل می‌کنند. معمولاً اندازه ایده‌آل برای این صفحات، بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ کلمه است. از استفاده از Javascript و سایر effectهای تفننی اجتناب نمایید.
موتورهای جست‌وجو را با الگوریتم‌های واحدی درجه‌بندی می‌کنند، اما هیچ دو موتور جست‌وجویی از الگوریتم‌های یکسانی استفاده نمی‌کنند؛ به همین دلیل است که گاه لازم است شما صفحات درگاهی ایجاد کنید که با توجه به الگوریتم موتورهای جست‌وجوی مختلف ساخته شده‌اند.
اما ساختن صفحات نامناسب از نطر محتوا نیز ممکن است سایت شما را به خطر بیاندازد و شما را به عنوان یک spammer به موتور جست‌وجو معرفی کند. لذا در این شماره به معرفی Spam و صفحات درگاه مناسب پرداختیم تا شما را با این دو مفهوم مهم در طراحی سایت آشنا سازیم.


منبع : دنیای کامپیو تر و ارتباطات

مطالب مرتبط

نوید ظهور یک ابر جستجوگر قدرتمند

نوید ظهور یک ابر جستجوگر قدرتمند
جستجو در اینترنت و استفاده از موتورهای جستجوگر دومین فعالیت عمده ای است که کاربران اینترنت انجام می دهند. عمده ترین فعالیت کاربران، ارسال و دریافت نامه های الکترونیکی است.
بدون شک موتورهای جستجوگر نقش عمده ای در صرفه جویی در وقت و هزینه کاربران دارند و هر چه کاربران مهارت بیشتری در کار با آنها داشته باشند، این نقش پر رنگ تر خواهد بود.
اصولا استفاده از تنها یک موتور جستجوگر خاص توصیه نمی شود و این به دلیل محدودیت پایگاه داده موتورهای جستجوگر و همینطور ماهیت مبتنی بر اطلاعات اینترنت است. لذا استفاده از دو یا چند موتور جستجوگر، می تواند تا حدودی دست یابی به بهترین منابع اطلاعاتی را تضمین کند.
موتورهای جستوگری وجود دارند که این کار را برای کاربران انجام می دهند، به دیگر بیان، دیگر نیازی نیست که کاربران به تک تک موتورهای جستجوگر مراجعه کنند و جستجو های مستقلی را انجام دهند. در این حالت این نوع موتورهای جستجوگر، تقاضای کاربران را به چند موتور جستجوگر دیگر ارسال می کنند و بعد از بررسی نتایج آنها، مرتبط ترین نتایج جستجوی آنها را انتخاب کرده، در نتایج جستجوی خود نشان می دهند.به این نوع موتورهای جستجوگر، ابرجستجوگر(Meta Search Engine) گفته می شود که برخی از آنها عبارتنداز:
Dogpile.com, mamma.com, webcrawler.com
اما به تازگی یکی دیگر از این ابرجستجوگرها، به دنیای وب گام نهاده است که به نظر می رسد به زودی گوی سبقت را از دیگر رقبا بربای (بخوانید easy to find)EZ۲Find.com ابرجستجوگری است که نتایججستجوی خود را از موتورهای جستجوگر AlltheWeb, Teoma, Google, Yahoo!, AltaVista, Wisenut, ODP, MSN می گیرد، آنها را تجزیه و تحلیل می کند، موارد تکراری را حذف می کند و در نهایت مرتبط ترین ها را در نتایج جستجوی خود نشان می دهد.
همانطور که می دانید تمام موتورهای جستجوگر نتایج خود را بر حسب ارتباط نشان می دهند. یعنی هر چه صفحه ارتباط بیشتری با موضوع جستجو شده داشته باشد، احتمال قرار گرفتن آن در رتبه های بالاتر، افزایش می یابد و مرتبط ترین صفحه در ابتدای نتایج جستجو قرار می گیرد.
● EZ۲Find
برای محاسبه میزان ارتباط، از الگوریتمی استفاده می کند که تعداد دفعات تکرار یک صفحه و رتبه آنرا در نتایج جستجوی موتورهای جستجوگر گفته شده، لحاظ می کند همچنین اتوماتیک وار نتایج جستجو را با توجه به کلمات و عبارات، به طرز (Clustered Results)هوشمندانه ای دسته بندی می کند آن علاوه بر موتورهای جستجوگر یاد شده از اطلاعات ۱۰۰۰ پایگاه داده دیگر نیز بهره می برد و به جای آنکه خود پایگاه داده عظیمی داشته باشد، تنها در پایگاههای داده جستجو می کند. به این گونه پایگاههای داده،وب نامریی; (Invisible Web) گفته می شود.
نمونه ای از آنها ۳۲; است www.encyclopedia.com کشور کاربر را به طور خودکار تشخیص می دهد و به او صفحه ای را نشان می دهدEZ۲Find که مواردی نظیر: پرچم، اخبار، وضعیت آب و هوا، نرخ برابری پول رایج با دلار، یلو پیج ها و ... کشور کاربر را نشان می دهد.
فیلترهای موجود در آن محدود می باشد و بخش جستجوی پیشرفته آنهم در واقع گروه های فهرست Dmoz می باشد. EZ۲Find قابلیت دیگری نیز دارد که از دیدگاه موتورهای جستجوگر و جستجو در وب قابل بررسی نیستند.
در پایان باید توان گفت که قدرت آن استفاده از موتورهای جستجوگر قدرتمندی نظیر گوگل، تیوما و همینطور وب نامریی دانست و البته الگوریتم آنهم کارکرد مناسبی دارد. اگر تاکنون برای تکمیل جستجوهای خود سراغ چندین موتور جستجوگر می رفتید، اکنون می توانید به EZ۲Find مراجعه کنید و از آن لذت ببرید.

وبگردی
فیلم |  بالاخره کار بانک‌ها ربا هست یا نیست؟ | ۴۰سال است تکلیفمان را با ربا معلوم نکرده‌ایم
فیلم | بالاخره کار بانک‌ها ربا هست یا نیست؟ | ۴۰سال است تکلیفمان را با ربا معلوم نکرده‌ایم - فیلم - دکتر حمید ابوطالبی مشاور سیاسی رئیس جمهور در کافه خبر با انتقاد از اینکه در 40 سال گذشته بسیاری از مسایل مهم را تعیین تکلیف نکرده ایم می گوید: این گونه جامعه دچار سردرگمی و به سمت گناه یا بزهکاری و یا توافق بر سر گناه سوق پیدا می کند. صحبت های او را در ویدئوی زیر ببینید و بشنوید.
(ویدئو) رفع ممنوعیت صدای جواد یساری پس از ۴۰ سال
(ویدئو) رفع ممنوعیت صدای جواد یساری پس از ۴۰ سال - جواد یساری پس از ۴۰ سال با خواندن در فیلم «دشمن زن» دوباره به عرصه هنر بازگشت.این گزارش توسط تماشا تهیه و منتشر شده است. منبع
(ویدئو) پرواز تماشاگران ایرانی از سن پترزبورگ به کازان
(ویدئو) پرواز تماشاگران ایرانی از سن پترزبورگ به کازان - به گزارش ورزش سه، هواداران تیم ملی ایران در جام جهانی روسیه برای حمایت از تیم کشورمان مقابل اسپانیا به شهر کازان رسیدند.
سرلشگر فیروزآبادی و ویلای 10هزار متری لواسان !
سرلشگر فیروزآبادی و ویلای 10هزار متری لواسان ! - لازم است ذکر شود جنبش عدالتخواه دانشجویی در صورت ادامه تعلل دستگاه‌های مربوطه در تخلیه ملک بیت‌المال، حق اقدامات انقلابی را برای اجبار فرد نامبرده به تخلیه ویلای لواسان، برای خود محفوظ می‌داند.
ماجرای تجاوز به 41 دختر از زبان امام جمعه ایرانشهر
ماجرای تجاوز به 41 دختر از زبان امام جمعه ایرانشهر - امام جمعه اهل سنت ایرانشهر : در ماه رمضان به ۴۱ دختر تجاوز شده که از این میان فقط ۳ دختر شکایت کرده اند.
ویدئو / لطفاً در این مکان اعتراض کنید!
ویدئو / لطفاً در این مکان اعتراض کنید! - بر این اساس، ورزشگاه‌های دستگردی، تختی، معتمدی، آزادی، شیرودی، بوستان‌های گفت‌وگو، طالقانی، ولایت، پردیسان، هنرمندان، پارک شهر و ضلع شمالی ساختمان مجلس شورای اسلامی به عنوان محل‌های مناسب تجمع در تهران تعیین شده‌اند و از این پس معترضان می‌توانند در این محل‌ها تجمع کنند.
انتشار عکس دلخراش حمید بقایی
انتشار عکس دلخراش حمید بقایی - مشاور رسانه‌ای احمدی نژاد دیشب با انتشار عکسی دلخراش از وضعیت جسمی «حمید بقایی» از بازگشت این مجرم پرونده‌ی مالی آن دولت به زندان اوین خبر داد.
سبک عجیب شوی لباس در عربستان حاشیه ساز شد!
سبک عجیب شوی لباس در عربستان حاشیه ساز شد! - در پی برگزاری نمایش مد لباس زنان به سبکی عجیب در عربستان، سر و صدای بسیاری در رسانه ها به راه افتاد. ماجرا از این قرار بود که لباسها بدون مانکن و مانند اشباح در حال پرواز با استفاده از پهباد نمایش داده شدند.
ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» به نام ولایتی
ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» به نام ولایتی - علی اکبر ولایتی، مرد 37 شغله ای که به جز حوزه دیپلماسی، سالیانیست که کارشناس ادبی، فرهنگی، تاریخی، عرفانی و ... تلویزیون نیز هست، و هر سال دهها جلد کتاب به نام او منتشر می شود. همه ی این سوابق معششع یک سو و چرخش مادام سیاسی او در حوزه های مختلف، در سوی دیگر، کار را به جایی رسانیده که ولایتی را با ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» نیز می شناسند! ولایتی در تازه ترین تغییر مواضع خود این بار برجام را که روزگاری…
صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده
صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده - در این ویدئو صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده توسط معلم مدرسه را مشاهده می کنید.
افشاگری پوری بنایی درباره واقعیتی تلخ از ناصر ملک‌مطیعی
افشاگری پوری بنایی درباره واقعیتی تلخ از ناصر ملک‌مطیعی - پوری بنایی به عیادت پناهی رفت و دیدارش با مرحوم ناصر ملک‌مطیعی پس از پخش نشدن برنامه‌هایش از تلویزیون تعریف کرد.
(ویدئو) آزار جنسی گروهی دانش آموزان در مدرسه‌ای در غرب تهران!
(ویدئو) آزار جنسی گروهی دانش آموزان در مدرسه‌ای در غرب تهران! - ماجرای تکان دهنده اذیت و آزار گروهی دانش آموزان یک دبیرستان پسرانه در غرب تهران وارد فصل تازه‌ای شد.
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد!
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد! - در ادامه حضور چهره های شناخته شده در کمپین "خانم گزارشگر"، این بار آزاده نامداری مجری تلویزیون تلویزیون اقدام به گزارش فوتبال کرد. او برای این کار بازی خاطره انگیز ایران - استرالیا در مقدماتی جام جهانی 98 فرانسه را انتخاب کرده است که گزارش ضعیف او با انتقادات فراوانی مواجه شده است، تا حدی که وبسایت مربوط به این کمپین ویدئوی گزارش این او را از سایت حذف کرد.
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی - عکسی از حضور سید ابراهیم رئیسی در مراسمی ویژه منتشر شده است که گفته می شود متعلق به کنفرانس افق نو در مشهد بوده است. در این عکس حرکات عجیب خانمی با لباس های قرمز، چفیه بر گردن و پرچم در دست در مقابل ابراهیم رییسی به چشم می خورد که توجه کاربران بسیاری را در شبکه های اجتماعی جلب کرده است!