جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ / Friday, 15 December, 2017

مفاهیمی برای حفظ ظاهر


مفاهیمی برای حفظ ظاهر
کدام دولت است که تحریمهای ظالمانه‌ای را بر کشور دیگری تحمیل کند، آنهم به جرم آنکه مردم آن کشور دولتی را برگزیده‌اند که خوشایندش نیست؟
کدام دولت است که ورود و خروج به سرزمینی با یک و نیم میلیون نفر جمعیت را ممنوع کند، بطوریکه هیچکس نتواند بدون داشتن مجوز تردد کند، ماهیگیران نتوانند از آبی که بخودشان تعلق دارد ماهی صید کنند و از تحویل مواد غذائی جمع آوری شده توسط مردم دنیا به مردم قحطی زده این سرزمین جلوگیری شود؟
کدام دولت است که راه ورود آب، برق و سوخت را به سرزمینی مسدود کند و آنگاه بارانی از بمب و آتش توپخانه را بر سر آنها فرو بارد؟
پاسخ این است که هیچ کشور صادق و درستکاری دست به انجام چنین کاری نمی‌زند.
و با اینحال، در اسرائیل دولتی پس از دولتی دیگر روی کار آمده و همگی بر تقاضای خود مبنی بر به‌رسمیت شناخته شدن و مفتخرشدن به لقب اولین کشور دموکراتیک دنیا اصرار می ورزند. این کشور درحالی بر این درخواست خود پافشاری می‌کند که قوانین بین المللی را زیر پا می‌گذارد، از حقوق بشر سوءاستفاده می کند و رهبرانی فاسد و جنایتکار را بر سر کار می‌آورد. از همه بدتر اینکه دنیا به خواسته چنین کشوری رضایت داده و از هر دولتی که در اسرائیل بر سر کار آمده است بعنوان یک مهمان استثنائی و مقرب با آغوش باز استقبال کرده است.
این مسئله هرکسی را به تامل واداشته و موجب می شود تا بار دیگر نگاهی داشته باشد بر بیانیه‌های پرشکوه ما در وصف استقلال، حقوق بشر، اصول و ارزشهای اخلاقی، اعتقادات مذهبی، آزادیهای مدنی و حاکمیت قانون. آیا این مفاهیم فقط برای حفظ ظاهر هستند و یا واقعا دارای معنا و مفهوم می باشند؟ آیا این مفاهیم برای تمامی مردم و یا فقط برای عده خاصی از مردم بنا شده‌اند؟
شیمون پرز رئیس جمهور اسرائیل برنامه ها و سیاستهای متجاوزانه خود را افزایش داده است و با این‌وجود از ملکه بریتانیا عنوان شوالیه را دریافت میکند و احتمالا یک رشته سخنرانی نیز در دانشکده بالیول دانشگاه آکسفورد در وصف او ایراد شده است. درواقع این افتخارات مبهم و بی‌معنا به کسی داده شده است که با توسل به زور و خشونت ۷۵۰،۰۰۰ فلسطینی را در جنگ سال ۱۹۴۸ از سرزمین مادری خود بیرون رانده است.
امروز ما در نوار غزه شاهد نوعی زندگی فلاکت بار از مهاجران فلسطین هستیم که دنیا هرگز نظیر آنرا نخواهد دید. در اوایل سال جاری ماتان ویلنای معاون وزیر دفاع اسرائیل، در یک سخنرانی ضمن مقایسه این شرایط با هولوکاست یا کشتار دسته جمعی یهودیان در زمان هیتلر، تهدید کرد که هولوکاست بزرگتری را در نوار غزه فلسطین براه خواهد انداخت. بعدها او برای توجیه این تهدید خود اظهار داشت که منظور او از هولوکاست، "مصیبت و بدبختی" موجود بوده است. اما درحقیقت ارتباط این دو واژه از نظر معنا و مفهوم بر هیچکس پوشیده نیست. بهرحال، منظور او هر چه که بوده باشد، این تهدید نیز به اندازه کافی شوم و نکبت بار بود.
مرگ تدریجی که در نوار غزه فلسطین به راه افتاده است، اولین قربانیان خود را از بین بیش از ۴۰۰ بیماری برگزیده است که با وجود شرایط حاد بیماری، از خروج آنها از غزه برای برخورداری از مراقبتهای پزشکی و معالجات ضروری در اسرائیل یا بیمارستانهای عربی جلوگیری شده است. هزاران نفر دیگر از این بیماران درحالی از بیمارستانها جواب شده اند که از کمبود شدید ۳۰۰ نوع از انواع مختلف داروها رنج میبرند.
و سرانجام ،در حال حاضر که مدتی است اجازه داده اند تدارکات کم کم وارد این منطقه شود، کماکان بیمارستانها را از دریافت دارو و تجهیزات پزشکی محروم نگه داشته اند، بطوریکه مدت مدیدی است که بیمارستها دیگر قادر نیستند حتی حداقل میزان نیاز روزانه جمعیت فلسطینی داخل شهر را تامین نمایند. بهمان نسبت، انرژی سوختی ارسال شده به این منطقه آنقدر کم است که بزحمت نیاز یک روز از ساکنین نوار غزه به این ماده را تامین می کند.
شیوه کمک رسانی قطره چکانی توسط مشاور نخست وزیر اسرائیل، داف ویسگلاس، بدین صورت مطرح شد که: "هدف ما این است که یک رژیم غذائی به فلسطینی‌ها بدهیم، اما نه بصورتی که از گرسنگی بمیرند".
یک چنین سیاست بدخواهانه ای منجر به افزایش مداوم سوء تغذیه در بین مردم شده است، بطوریکه بخش عمده ای از زندگی خود را در فقر غذائی بسر می برند. نه تنها آسیاب دارها بدلیل تمام شدن سوخت و قطعی برق مجبور به تعطیل کردن آسیابهای خود شده اند، بلکه درحال حاضر تمامی موجودی گندم آنها نیز مصرف شده است. از مجموع کل ۷۲ نانوائی در غزه، ۲۹ نانوائی بطور کامل پخت نان را تعطیل کرده‌اند و انتظار می رود که مابقی نیز بهمین سرنوشت دچار شوند. این یعنی طولی نخواهد کشید که مردم از فراهم آوردن نان نیز که بخش عمده ای از وعده های غذائی آنها را تشکیل می دهد، عاجز خواهند شد.
به گزارش رسیده از صلیب سرخ، عوارض این محاصره اقتصادی، خانمانسوز است. ۷۰ درصد مردم از غیر قابل اطمینان بودن کیفیت مواد غذائی رنج می برند و از طرف دیگر تاخیر در توزیع مواد غذائی اهدائی از سوی مردم دنیا در بین ۷۵۰،۰۰۰ پناهنده ساکن در چادرهای محقر نوار غزه، از چهار نوامبر تاکنون زندگی فلسطینیها را بیش از پیش بنابودی کشانیده و هیچ راه چاره دیگری نیز پیش رو ندارند.
سازمان ملل، سازمان عفو بین الملل و سازمان دفاع از حقوق بشر، همگی این محاصره اسرائیل را "ظالمانه" خوانده اند. رئیس جمهور اسبق آمریکا، جیمی کارتر از این موقعیت بعنوان یک "جنایت فجیع" صحبت میکند و بدون هیچ ابا یا عذری آنرا تشبیه به یک جنایت جنگی می‌کند.
باربارا استاکینگ مدیرعامل آکسفورد در بریتانیا، بشدت از دیوید میلیباند وزیر امور خارجه انتقاد کرده است که چرا در سفر اخیر خود به اسرائیل و فلسطین حرفی از "استیصال و درماندگی" ساکنین نوار غزه بمیان نیاورده است.
بستن نوار غزه آنچنان ظالمانه صورت گرفته است که حتی از ورود خبرنگاران بزرگترین رسانه‌های خبری دنیا نظیر نیویورک تایمز نیز به آنجا جلوگیری بعمل آمده است و خبرنگاران مذکور نامه اعتراض آمیزی در اینباره به عمود اولمرت ، نخست وزیر اسرائیل نوشته اند.
از ورود رهبران مسیحی دنیا نیز به نوار غزه جلوگیری شده است. هفته گذشته اسرائیل مانع از برگزاری مراسم عشای ربانی توسط اسقف فرانکو، نماینده پاپ در اسرائیل شد. این مراسم نمادی از شروع ایام مقدس پیش از کریسمس یا تولد حضرت مسیح (ع) است.
و در ساحل غربی اشغال شده نیز وزیر کشور اسرائیل دستور ساخت صدها واحد غیرقانونی را ابرای استقرار مهاجران تائید کرده و بطور بیشرمانه ای دستورالعمل توافقنامه صلح در منطقه را نادیده گرفته است.
در این میان آنچه که بیش از همه شگفت انگیر بنظر می‌آید، سکوت دنیا در مواجهه با چنین مشکلی است. شتاب بیشرمانه‌ در اعطای افتخارات و برسمیت شناختن اعمال اسرائیل به این منظور صورت می‌گیرد تا این کشور از ثبت بی آبروئی و رسوائی خود درمقام سازماندهی نابودی جامعه فلسطین مصون بماند، اقدامی که بیرحمانه و بدور از وجدان انسانی است.

زی‌نت، سونیا کارکار

منبع : سایت الف

مطالب مرتبط
وبگردی
فیلم/ شایعه ازدواج رز رضوی و شریفی‌نیا از کجا شروع شد؟
فیلم/ شایعه ازدواج رز رضوی و شریفی‌نیا از کجا شروع شد؟ - محمدرضا شریفی‌نیا بازیگر سینما و تلویزیون با حضور در برنامه دورهمی درخصوص شایعه ازدواج با بازیگر زن جوان توضیحاتی ارائه کرد.
ماجرای فیلم جنجالی در پایگاه نظامی روسیه
ماجرای فیلم جنجالی در پایگاه نظامی روسیه - ولادیمیر پوتین در مسیر سفر خود به قاهره، چند دقیقه در پایگاه الحمیمیم حاضر شد و برخورد فرد نظامی روس با رئیس جمهوری سوریه موجی از انتقادات را در فضای مجازی به راه انداخت.
درآمد کشور از گردشگری افزایش یافت / از محل عوارض خروجی !
درآمد کشور از گردشگری افزایش یافت / از محل عوارض خروجی ! - دولت روز گذشته و در اقدامی غیرمنتظره،عوارض خروج از کشور را با افزایش 300 درصدی! مواجه کرد...
فیلمی از مرگ خرس قطبی به دلیل تغییرات آب و هوایی
فیلمی از مرگ خرس قطبی به دلیل تغییرات آب و هوایی - یکی از عکاسان نشنال جئوگرافیک فیلمی کوتاه از یک خرس قطبی منتشر کرده که در منطقه ای دورافتاده در جزیره بافین و به دور از یخ ها مشغول جستجو برای غذاست. در این بخشی از این فیلم حیوان مشغول جستجو در زباله هاست، سپس روی زمین می افتد و در انتظار مرگ می ماند.
امتناع از دست دادن علی هاشمی با خانم مدال دهنده
امتناع از دست دادن علی هاشمی با خانم مدال دهنده - فیلم - علی هاشمی وزنه بردار کشورمان با توضیح اینکه مسلمان است از دست دادن با خانم اهدا کننده مدال خودداری کرد.
سطح سواد کارشناس اقتصادی تلویزیون !
سطح سواد کارشناس اقتصادی تلویزیون ! - کارشناس اقتصادی تلویزیون نمی داند که لغت Bitcoin به چه معناست و با تلفظ Bitqueen به این نتیجه رسیده که معنای ملکه بیت ها را می دهد!!
فیلم/ تصاویر منتشر شده از جسد علی عبدالله صالح
فیلم/ تصاویر منتشر شده از جسد علی عبدالله صالح - وزارت کشور یمن با انتشار بیانیه‌ای رسمی، شایعات کشته شدن علی عبدالله صالح را تأیید کرد و رسما اعلام کرد که او کشته شده است.
جنجال رقص مایکلی سرباز ایرانی
جنجال رقص مایکلی سرباز ایرانی - رقص زیبای سرباز ایرانی در پادگان
دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد
دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد - سرپرست فنی فدراسیون کبدی که بعد از مسابقات از سمتش برکنار شد، می‌گوید که دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد و او را به داخل زمین برد.
روزنامه جمهوری اسلامی: آقای مصباح، مگر شما نبودید که اطاعت از احمدی‌نژاد را اطاعت از خدا خواندید؟
روزنامه جمهوری اسلامی: آقای مصباح، مگر شما نبودید که اطاعت از احمدی‌نژاد را اطاعت از خدا خواندید؟ - کاش بزرگان حوزه علم و فلسفه می‌دانستند سیاست هم برای خود علمی مجزاست و ظرافت‌های خود را دارد و نمی‌شود بدون توجه به آن، طرح ریخت و به نتیجه رسید.
لحظه خودکشی فرمانده جنگ بوسنی در جریان جلسه دادگاه!
لحظه خودکشی فرمانده جنگ بوسنی در جریان جلسه دادگاه! - فرمانده پیشین کروات های بوسنی پس از تایید محکومیت ۲۰ ساله اش در دیوان کیفری بین المللی به دلیل ارتکاب جنایات جنگی، ظرف سم را سرکشید!
فیلم/ تخلف احمدی‌نژاد در بوسیدن مادر چاوز
فیلم/ تخلف احمدی‌نژاد در بوسیدن مادر چاوز - محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور در همایش بسیج حقوقدانان نسبت به اظهارات اخیر رئیس‌جمهوری سابق کشورمان واکنش نشان داد.
همه زنان ناصر محمد خانی و زن جدیدش + عکس
همه زنان ناصر محمد خانی و زن جدیدش + عکس - ناصر محمدخانی دو شب پیش در حالی با زن سومش ازدواج کرد که زن اولش توسط شهلا کشته شده بود و زن دومش - شهلا- در سال 89 اعدام شد.
قشر متوسط - ازدواج سفید / قش پائین - تجاوز
قشر متوسط - ازدواج سفید / قش پائین - تجاوز - الان این ازدواج سفید بحرانی است که قشر متوسط دارد ایجاد می‌کند، بعد از آن ازدواج‌های ساندویچی است، یعنی رابطه جنسی ساندویچی. در ازدواج سفید طرفین چندمدت با هم هستند اما اگر قرار شد رابطه ... سر خیابان انجام شود، چه کسی می‌خواهد آن‌ها را بگیرد؟ چند نفر را می‌خواهند بگیرند؟ چند نفر را می‌خواهند اعدام کنند؟
فیلم دو دختر اصفهانی لحظاتی قبل از خودکشی
فیلم دو دختر اصفهانی لحظاتی قبل از خودکشی - فیلم خودکشی دختر اصفهانی (جدید) | دو دختر اصفهانی در فیلمی که پیش از خودکشی ضبط کرده اند، با خوشحالی به سمت مرگ می شتابند. لحظاتی که آنها نزدیکان شان را خطاب قرار می دهند و خودشان را آرام و آهسته می رسانند به بلندترین ارتفاعی که برای خودکشی به ذهنشان آمده یعنی پل شهید چمران اصفهان و در این مسیر هیچ عاملی، هیچ دلیلی نیست که دست دلشان را بگیرد و پشیمان شان کند برای رفتن.
    پربازدیدها