دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ / Monday, 16 July, 2018

مفاهیمی برای حفظ ظاهر


مفاهیمی برای حفظ ظاهر
کدام دولت است که تحریمهای ظالمانه‌ای را بر کشور دیگری تحمیل کند، آنهم به جرم آنکه مردم آن کشور دولتی را برگزیده‌اند که خوشایندش نیست؟
کدام دولت است که ورود و خروج به سرزمینی با یک و نیم میلیون نفر جمعیت را ممنوع کند، بطوریکه هیچکس نتواند بدون داشتن مجوز تردد کند، ماهیگیران نتوانند از آبی که بخودشان تعلق دارد ماهی صید کنند و از تحویل مواد غذائی جمع آوری شده توسط مردم دنیا به مردم قحطی زده این سرزمین جلوگیری شود؟
کدام دولت است که راه ورود آب، برق و سوخت را به سرزمینی مسدود کند و آنگاه بارانی از بمب و آتش توپخانه را بر سر آنها فرو بارد؟
پاسخ این است که هیچ کشور صادق و درستکاری دست به انجام چنین کاری نمی‌زند.
و با اینحال، در اسرائیل دولتی پس از دولتی دیگر روی کار آمده و همگی بر تقاضای خود مبنی بر به‌رسمیت شناخته شدن و مفتخرشدن به لقب اولین کشور دموکراتیک دنیا اصرار می ورزند. این کشور درحالی بر این درخواست خود پافشاری می‌کند که قوانین بین المللی را زیر پا می‌گذارد، از حقوق بشر سوءاستفاده می کند و رهبرانی فاسد و جنایتکار را بر سر کار می‌آورد. از همه بدتر اینکه دنیا به خواسته چنین کشوری رضایت داده و از هر دولتی که در اسرائیل بر سر کار آمده است بعنوان یک مهمان استثنائی و مقرب با آغوش باز استقبال کرده است.
این مسئله هرکسی را به تامل واداشته و موجب می شود تا بار دیگر نگاهی داشته باشد بر بیانیه‌های پرشکوه ما در وصف استقلال، حقوق بشر، اصول و ارزشهای اخلاقی، اعتقادات مذهبی، آزادیهای مدنی و حاکمیت قانون. آیا این مفاهیم فقط برای حفظ ظاهر هستند و یا واقعا دارای معنا و مفهوم می باشند؟ آیا این مفاهیم برای تمامی مردم و یا فقط برای عده خاصی از مردم بنا شده‌اند؟
شیمون پرز رئیس جمهور اسرائیل برنامه ها و سیاستهای متجاوزانه خود را افزایش داده است و با این‌وجود از ملکه بریتانیا عنوان شوالیه را دریافت میکند و احتمالا یک رشته سخنرانی نیز در دانشکده بالیول دانشگاه آکسفورد در وصف او ایراد شده است. درواقع این افتخارات مبهم و بی‌معنا به کسی داده شده است که با توسل به زور و خشونت ۷۵۰،۰۰۰ فلسطینی را در جنگ سال ۱۹۴۸ از سرزمین مادری خود بیرون رانده است.
امروز ما در نوار غزه شاهد نوعی زندگی فلاکت بار از مهاجران فلسطین هستیم که دنیا هرگز نظیر آنرا نخواهد دید. در اوایل سال جاری ماتان ویلنای معاون وزیر دفاع اسرائیل، در یک سخنرانی ضمن مقایسه این شرایط با هولوکاست یا کشتار دسته جمعی یهودیان در زمان هیتلر، تهدید کرد که هولوکاست بزرگتری را در نوار غزه فلسطین براه خواهد انداخت. بعدها او برای توجیه این تهدید خود اظهار داشت که منظور او از هولوکاست، "مصیبت و بدبختی" موجود بوده است. اما درحقیقت ارتباط این دو واژه از نظر معنا و مفهوم بر هیچکس پوشیده نیست. بهرحال، منظور او هر چه که بوده باشد، این تهدید نیز به اندازه کافی شوم و نکبت بار بود.
مرگ تدریجی که در نوار غزه فلسطین به راه افتاده است، اولین قربانیان خود را از بین بیش از ۴۰۰ بیماری برگزیده است که با وجود شرایط حاد بیماری، از خروج آنها از غزه برای برخورداری از مراقبتهای پزشکی و معالجات ضروری در اسرائیل یا بیمارستانهای عربی جلوگیری شده است. هزاران نفر دیگر از این بیماران درحالی از بیمارستانها جواب شده اند که از کمبود شدید ۳۰۰ نوع از انواع مختلف داروها رنج میبرند.
و سرانجام ،در حال حاضر که مدتی است اجازه داده اند تدارکات کم کم وارد این منطقه شود، کماکان بیمارستانها را از دریافت دارو و تجهیزات پزشکی محروم نگه داشته اند، بطوریکه مدت مدیدی است که بیمارستها دیگر قادر نیستند حتی حداقل میزان نیاز روزانه جمعیت فلسطینی داخل شهر را تامین نمایند. بهمان نسبت، انرژی سوختی ارسال شده به این منطقه آنقدر کم است که بزحمت نیاز یک روز از ساکنین نوار غزه به این ماده را تامین می کند.
شیوه کمک رسانی قطره چکانی توسط مشاور نخست وزیر اسرائیل، داف ویسگلاس، بدین صورت مطرح شد که: "هدف ما این است که یک رژیم غذائی به فلسطینی‌ها بدهیم، اما نه بصورتی که از گرسنگی بمیرند".
یک چنین سیاست بدخواهانه ای منجر به افزایش مداوم سوء تغذیه در بین مردم شده است، بطوریکه بخش عمده ای از زندگی خود را در فقر غذائی بسر می برند. نه تنها آسیاب دارها بدلیل تمام شدن سوخت و قطعی برق مجبور به تعطیل کردن آسیابهای خود شده اند، بلکه درحال حاضر تمامی موجودی گندم آنها نیز مصرف شده است. از مجموع کل ۷۲ نانوائی در غزه، ۲۹ نانوائی بطور کامل پخت نان را تعطیل کرده‌اند و انتظار می رود که مابقی نیز بهمین سرنوشت دچار شوند. این یعنی طولی نخواهد کشید که مردم از فراهم آوردن نان نیز که بخش عمده ای از وعده های غذائی آنها را تشکیل می دهد، عاجز خواهند شد.
به گزارش رسیده از صلیب سرخ، عوارض این محاصره اقتصادی، خانمانسوز است. ۷۰ درصد مردم از غیر قابل اطمینان بودن کیفیت مواد غذائی رنج می برند و از طرف دیگر تاخیر در توزیع مواد غذائی اهدائی از سوی مردم دنیا در بین ۷۵۰،۰۰۰ پناهنده ساکن در چادرهای محقر نوار غزه، از چهار نوامبر تاکنون زندگی فلسطینیها را بیش از پیش بنابودی کشانیده و هیچ راه چاره دیگری نیز پیش رو ندارند.
سازمان ملل، سازمان عفو بین الملل و سازمان دفاع از حقوق بشر، همگی این محاصره اسرائیل را "ظالمانه" خوانده اند. رئیس جمهور اسبق آمریکا، جیمی کارتر از این موقعیت بعنوان یک "جنایت فجیع" صحبت میکند و بدون هیچ ابا یا عذری آنرا تشبیه به یک جنایت جنگی می‌کند.
باربارا استاکینگ مدیرعامل آکسفورد در بریتانیا، بشدت از دیوید میلیباند وزیر امور خارجه انتقاد کرده است که چرا در سفر اخیر خود به اسرائیل و فلسطین حرفی از "استیصال و درماندگی" ساکنین نوار غزه بمیان نیاورده است.
بستن نوار غزه آنچنان ظالمانه صورت گرفته است که حتی از ورود خبرنگاران بزرگترین رسانه‌های خبری دنیا نظیر نیویورک تایمز نیز به آنجا جلوگیری بعمل آمده است و خبرنگاران مذکور نامه اعتراض آمیزی در اینباره به عمود اولمرت ، نخست وزیر اسرائیل نوشته اند.
از ورود رهبران مسیحی دنیا نیز به نوار غزه جلوگیری شده است. هفته گذشته اسرائیل مانع از برگزاری مراسم عشای ربانی توسط اسقف فرانکو، نماینده پاپ در اسرائیل شد. این مراسم نمادی از شروع ایام مقدس پیش از کریسمس یا تولد حضرت مسیح (ع) است.
و در ساحل غربی اشغال شده نیز وزیر کشور اسرائیل دستور ساخت صدها واحد غیرقانونی را ابرای استقرار مهاجران تائید کرده و بطور بیشرمانه ای دستورالعمل توافقنامه صلح در منطقه را نادیده گرفته است.
در این میان آنچه که بیش از همه شگفت انگیر بنظر می‌آید، سکوت دنیا در مواجهه با چنین مشکلی است. شتاب بیشرمانه‌ در اعطای افتخارات و برسمیت شناختن اعمال اسرائیل به این منظور صورت می‌گیرد تا این کشور از ثبت بی آبروئی و رسوائی خود درمقام سازماندهی نابودی جامعه فلسطین مصون بماند، اقدامی که بیرحمانه و بدور از وجدان انسانی است.

زی‌نت، سونیا کارکار

منبع : سایت الف

مطالب مرتبط

امتیاز دادن به دلال صهیونیسم

امتیاز دادن به دلال صهیونیسم
در آستانه برگزاری کنفرانس باصطلاح صلح خاورمیانه با هدف ایجاد سازش میان رژیم صهیونیستی و فلسطینی ها توسط آمریکا در آناپولیس که به « کنفرانس پائیزی » معروف شده اختلافات میان صهیونیست ها و گروه های فلسطینی بالا گرفته است . در این میان حسنی مبارک رئیس رژیم مصر بار دیگر به یاد ماموریتی که آمریکائی ها برعهده او گذاشته اند یعنی دلالی برای صهیونیست ها افتاد و اعلام کرد برای سفر به تل آویو به منظور حل اختلافات رژیم صهیونیستی با فلسطینی ها آماده است .
خبرگزاری فرانسه که این گزارش را مخابره کرده افزوده است : حسنی مبارک بعد از دیدار با ایهود اولمرت نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کنفرانس مطبوعاتی مشترک در شرم الشیخ گفت اگر سفر من مشکل میان اسرائیل و فلسطینی ها را حل کند حاضرم به این سفر بروم .
علاوه بر این رئیس رژیم مصر هفته گذشته در سخنرانی افتتاحیه دور جدید مجلس مصر برای چندمین بار تاکید کرد : « ما به اجلاس صلح خاورمیانه در آناپولیس امیدواریم و با اخلاص تمام میخواهیم با موفقیت همراه شود و مذاکرات صلح فلسطینی و اسرائیل در چارچوب زمانی معین با تحقق آرزوهای دو ملت و بقیه منطقه در صلح فراگیر و عادلانه همراه باشد » .
اعلام آمادگی حسنی مبارک برای سفر به فلسطین اشغالی برای میانجی گری میان رژیم صهیونیستی و فلسطینی ها و همچنین اعلام حمایت وی از کنفرانس آناپولیس که آمریکا آنرا با هدف سرپوش گذاشتن بر شکست خود و رژیم صهیونیستی در جنگ ۳۳ روزه لبنان و تجدید روحیه برای سران رژیم صهیونیستی ترتیب داده از مصادیق روشن دلالی برای صهیونیست هاست . وی در طول دوران حاکمیت غاصبانه بر مصر که از سال ۱۳۶۰ و متعاقب اعدام انقلابی انورسادات توسط خالد اسلامبولی افسر مسلمان و انقلابی مصری تاکنون ادامه دارد همواره کلیه امکانات کشور مصر و همچنین موفقیت و امتیازات ریاست جمهوری و دولت این کشور را در اختیار رژیم صهیونیستی قرار داد و از هیچ تلاشی در زمینه دلالی برای این رژیم کوتاهی نکرد. حسنی مبارک با ادامه راه ننگینی که انورسادات با امضای پیمان کمپ دیوید در پیش گرفته بود علاوه بر تقویت روابط سیاسی اقتصادی و سیاحتی با صهیونیست ها هرگونه مخالفت با این روابط را در داخل مصر بشدت سرکوب کرد و برای برقراری رابطه میان رژیم اشغالگر با کشورهای عربی نیز تلاش زیادی بعمل آورد کما اینکه برای به سازش کشاندن گروه های فلسطینی با رژیم صهیونیستی نیز هر کاری می توانست انجام داد.
سفر حسنی مبارک به فلسطین اشغالی برای شرکت در مراسم خاکسپاری جنازه اسحاق رابین نخست وزیر رژیم صهیونیستی که در سال ۱۳۷۵ ترور شد یکی از ننگین ترین اقدامات وی می باشد که یادآور سفر انورسادات سلف فاسد او به فلسطین و در آغوش گرفتن سران رژیم اشغالگر فلسطین بود. این اقدامات و امضای قرارداد ننگین کمپ دیوید توسط سادات و پیگیری های اجرائی آن توسط حسنی مبارک ضربه بزرگی به آرمان فلسطین بودند که در واقع کمر مجاهدان فلسطین را شکست و زمینه را برای تقویت رژیم صهیونیستی فراهم ساخت . درک همین واقعیت و اهمیت همین توطئه بود که موجب شد امام خمینی فرمان قطع رابطه با رژیم کمپ دیویدی مصر را در اردیبهشت ۱۳۵۸ صادر فرمودند و این رژیم توسط جهان عرب و جهان اسلام نیز طرد شد .
متاسفانه بعضی مسئولین و همینطور بعضی از گزارشگران و دست اندرکاران رسانه ملی و بعضی رسانه های دیگر کشورمان بدون آنکه این واقعیت ها را در نظر بگیرند برای تجدید رابطه با رژیم کمپ دیویدی مصر مایه میگذارند. به فراموشی سپردن گذشته ننگین حسنی مبارک و سلف فاسد او انورسادات و خیانت هائی که این دو به مردم مصر و آرمان فلسطین کردند و تلاش برای آماده ساختن افکار عمومی جهت تجدید رابطه با رژیم کمپ دیویدی قاهره نوعی امتیاز دادن به دلالان صهیونیسم است . حتی اگر سیاست نظام جمهوری اسلامی این باشد که با این رژیم تجدید رابطه کند اجرای این اقدام باید با تمهیداتی که موجب دریافت امتیازاتی به نفع جمهوری اسلامی ایران ملت مصر و آرمان فلسطین گردد همراه باشد نه بالعکس . اینکه درست در شرایطی که کنفرانس آمریکائی باصطلاح صلح پائیزی درحال برگزاری است و حسنی مبارک بارها حمایت خود را از این کنفرانس اعلام مینماید و برای موفقیت این توطئه مشترک آمریکائی ـ صهیونیستی از هیچ تلاشی فروگذار نمی کند و با کمال وقاحت اعلام مینماید آماده است برای حل مشکل رژیم صهیونیستی با فلسطینی ها به تل آویو سفر کند درست در همین شرایط کسانی از دست اندرکاران سیاست خارجی ما سرگرم فراهم ساختن مقدمات تجدید رابطه با رژیم کمپ دیویدی قاهره هستند چنین اقدامی آیا غیر از محروم بودن از درک سیاسی صحیح از شرایط واقعی منطقه و اصرار داشتن برای امتیاز دادن به دشمنان آرمان فلسطین مفهوم دیگری دارد
واقعیت اینست که برقراری روابط سیاسی با رژیم مصر برخلاف آنچه بعضی دست اندرکاران امور اجرائی و متصدیان وزارت امورخارجه میگویند نه تنها مشکلی از ما حل نمی کند بلکه همه شعارهای انقلابی و ضد صهیونیستی ما را نیز زیر سئوال می برد. اقدام برای تجدید رابطه باید در موقعیتی صورت بگیرد که مطمئن باشیم به دور شدن مصر از رژیم صهیونیستی تقویت آرمان فلسیطن و روی کار آمدن دولتی مردمی در قاهره منجر شود. غیر از این هرچه باشد امتیاز دادن به رژیم کمپ دیویدی قاهره خواهد بود رژیمی که با تمام وجود در خدمت صهیونیسم و در تضاد با آرمان فلسطین و اراده ملت مصر است .

وبگردی
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟ - سرنوشت فرزند بزرگ حسن روحانی از جمله مواردی است که در سال‌های گذشته بارها مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است. پیش از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۲ نیز یکی از وب‌سایت‌های اصولگرا مدعی بود که او به دنبال “شکست عشقی” دست به “خودکشی” زده است. بنا به ادعای برخی از رسانه‌های اصو‌لگرا، فرزند روحانی با کلت کمری پدر خودکشی کرد.
فیلم منزل محمود خاوری درکانادا
فیلم منزل محمود خاوری درکانادا - کاربران شبکه های اجتماعی فیلمی را منتشر کرده اند که گفته می شود مربوط به خانه مجلل محمود خاوری در کانادا است. صحت و سقم این قضیه هنوز تایید نشده است.
چرا آیت‌الله جنتی اینگونه فکر می‌کند؟
چرا آیت‌الله جنتی اینگونه فکر می‌کند؟ - احزاب و شخصیت‌ها - زندگی ساده آیت‌الله جنتی گرچه از ویژگی‌های مثبت شخصیت وی است اما نوع نگاهش به عرصه سیاسی و مصداق‌یابی های وی درخصوص افراد انقلابی انتقادهای زیادی را متوجه او می‌کند.
مائده هژبری و امیرحسین مقصودلو در استانبول
مائده هژبری و امیرحسین مقصودلو در استانبول - امیرحسین مقصودلو (تتلو) با انتشار عکسی از خودش و مائده هژبری، دختر نوجوانی که پس از اعتراف تلویزیونی اش معروف شد، از کنسرت مشترک در استانبول خبر داد.
واکنش فغانی به انتشار تصاویردست دادنش با داور زن برزیلی:کوچکترین اهمیتی برایم ندارد!
واکنش فغانی به انتشار تصاویردست دادنش با داور زن برزیلی:کوچکترین اهمیتی برایم ندارد! - تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رودررو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، حرف و سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوش‌شان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
اول مرگ بر ربا بعد مرگ برآمریکا
اول مرگ بر ربا بعد مرگ برآمریکا - صحبت های تامل برانگیز آیت الله رودباری درمورد ربا در کشور
مرد رو‌به‌روی مائده هژبری کیست؟
مرد رو‌به‌روی مائده هژبری کیست؟ - دختر بازداشت شده در بخشی از مصاحبه توضیح می‌دهد که صبح دستگیر شده و خانواده‌اش در جریان این موضوع قرار گرفته‌اند و این ادعا نشان می‌دهد تهیه فیلم اعترافات به فاصله یک صبح تا عصر انجام شده که خود نشان‌دهنده این است که برای متهم هنوز دادگاهی تشکیل نشده و جرمی به اثبات نرسیده ‌است.
فیلم | رامبد: دهنتو ببند، فرح‌بخش: دهنتو گِل بگیر!
فیلم | رامبد: دهنتو ببند، فرح‌بخش: دهنتو گِل بگیر! - پس از آنکه فیلم تازه محمدحسین فرح‌بخش در سالن‌های سینمای شهر تهران اکران نشد. احمدی مدیر سینماشهر که از قضا تهیه کننده برنامه خندوانه نیز هست و سوله مدیریت بحران شهر تهران در دوره تهیه کنندگی او به «خندوانه» اختصاص یافت، مانع از این اکران شده بود و همین مسئله واکنش فرح بخش را به دنبال داشت و او را رانت‌‎‌خوار خواند و پای رامبد جوان را به میان کشید.
شاخ‌های اینستاگرامی که نمی‌شناختیم
شاخ‌های اینستاگرامی که نمی‌شناختیم - یکی از دختران که به شدت مورد توجه قرار گرفته است مائده نام دارد. او از چهره‌های شناخته شده اینستاگرام است که ویدئو‌هایی از رقص هایش را در صفحه خود منتشر کرده است. او متولد سال 1380 است. به گفته خودش حدود 600هزار فالوئر دارد. او حالا با قرار وثیقه آزاد است.
تصادف سردار آزمون با پورشه اش (عکس)
تصادف سردار آزمون با پورشه اش (عکس) - سردار آزمون نیمه شب گذشته و در نزدیکی‌های صبح امروز با خودوری پورشه شخصی خود در محور نکا بهشهر پس از عبور از روستای کمیشان با تصادف زنجیره‌ای مواجه شد که در این حادثه خودروهای زیادی خسارت دیدند
فیلم | سرگذشت گنده‌لات تهران تا لحظه جان‌دادن در زندان (۱۴+)
فیلم | سرگذشت گنده‌لات تهران تا لحظه جان‌دادن در زندان (۱۴+) - فیلم - گزارشی کامل و کوتاه از سرگذشت وحید مرادی گنده‌لات تهران تا لحظه جان‌دادن در زندان را در ویدئوی زیر ببینید.
شوخی «عطاران» با «مدیری» در اکران فیلم هزارپا
شوخی «عطاران» با «مدیری» در اکران فیلم هزارپا - مراسم اکران خصوصی فیلم هزارپا با حضور هنرمندان و بازیگران این فیلم سینمایی شب گذشته 9 تیر 1397 در برج میلاد برگزار شد.
قصور تاریخی دولت
قصور تاریخی دولت - چه باید کرد؟ پرسشی که نوبخت پرسیده است، اما شاید به دنبال پاسخ آن نباشد. در شرایط کنونی دولت و حامیان اصلی آن در مظان این اتهام تاریخ قرار خواهند گرفت که چرا به دنبال طرح و پاسخ مهم‌ترین سوال شرایط بحرانی کنونی نرفتند.
تصاویر/ لمس "آزادی" در ورزشگاه آزادی
تصاویر/ لمس "آزادی" در ورزشگاه آزادی - مردم تهران برای اولین بار و برای تماشای مسابقه‌ی فوتبال ایران و اسپانیا در جام جهانی ۲۰۱۸ بهمراه خانواده‌های خود به ورزشگاه صدهزار نفری آزادی رفتند