شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ / Saturday, 24 March, 2018

مفاهیمی برای حفظ ظاهر


مفاهیمی برای حفظ ظاهر
کدام دولت است که تحریمهای ظالمانه‌ای را بر کشور دیگری تحمیل کند، آنهم به جرم آنکه مردم آن کشور دولتی را برگزیده‌اند که خوشایندش نیست؟
کدام دولت است که ورود و خروج به سرزمینی با یک و نیم میلیون نفر جمعیت را ممنوع کند، بطوریکه هیچکس نتواند بدون داشتن مجوز تردد کند، ماهیگیران نتوانند از آبی که بخودشان تعلق دارد ماهی صید کنند و از تحویل مواد غذائی جمع آوری شده توسط مردم دنیا به مردم قحطی زده این سرزمین جلوگیری شود؟
کدام دولت است که راه ورود آب، برق و سوخت را به سرزمینی مسدود کند و آنگاه بارانی از بمب و آتش توپخانه را بر سر آنها فرو بارد؟
پاسخ این است که هیچ کشور صادق و درستکاری دست به انجام چنین کاری نمی‌زند.
و با اینحال، در اسرائیل دولتی پس از دولتی دیگر روی کار آمده و همگی بر تقاضای خود مبنی بر به‌رسمیت شناخته شدن و مفتخرشدن به لقب اولین کشور دموکراتیک دنیا اصرار می ورزند. این کشور درحالی بر این درخواست خود پافشاری می‌کند که قوانین بین المللی را زیر پا می‌گذارد، از حقوق بشر سوءاستفاده می کند و رهبرانی فاسد و جنایتکار را بر سر کار می‌آورد. از همه بدتر اینکه دنیا به خواسته چنین کشوری رضایت داده و از هر دولتی که در اسرائیل بر سر کار آمده است بعنوان یک مهمان استثنائی و مقرب با آغوش باز استقبال کرده است.
این مسئله هرکسی را به تامل واداشته و موجب می شود تا بار دیگر نگاهی داشته باشد بر بیانیه‌های پرشکوه ما در وصف استقلال، حقوق بشر، اصول و ارزشهای اخلاقی، اعتقادات مذهبی، آزادیهای مدنی و حاکمیت قانون. آیا این مفاهیم فقط برای حفظ ظاهر هستند و یا واقعا دارای معنا و مفهوم می باشند؟ آیا این مفاهیم برای تمامی مردم و یا فقط برای عده خاصی از مردم بنا شده‌اند؟
شیمون پرز رئیس جمهور اسرائیل برنامه ها و سیاستهای متجاوزانه خود را افزایش داده است و با این‌وجود از ملکه بریتانیا عنوان شوالیه را دریافت میکند و احتمالا یک رشته سخنرانی نیز در دانشکده بالیول دانشگاه آکسفورد در وصف او ایراد شده است. درواقع این افتخارات مبهم و بی‌معنا به کسی داده شده است که با توسل به زور و خشونت ۷۵۰،۰۰۰ فلسطینی را در جنگ سال ۱۹۴۸ از سرزمین مادری خود بیرون رانده است.
امروز ما در نوار غزه شاهد نوعی زندگی فلاکت بار از مهاجران فلسطین هستیم که دنیا هرگز نظیر آنرا نخواهد دید. در اوایل سال جاری ماتان ویلنای معاون وزیر دفاع اسرائیل، در یک سخنرانی ضمن مقایسه این شرایط با هولوکاست یا کشتار دسته جمعی یهودیان در زمان هیتلر، تهدید کرد که هولوکاست بزرگتری را در نوار غزه فلسطین براه خواهد انداخت. بعدها او برای توجیه این تهدید خود اظهار داشت که منظور او از هولوکاست، "مصیبت و بدبختی" موجود بوده است. اما درحقیقت ارتباط این دو واژه از نظر معنا و مفهوم بر هیچکس پوشیده نیست. بهرحال، منظور او هر چه که بوده باشد، این تهدید نیز به اندازه کافی شوم و نکبت بار بود.
مرگ تدریجی که در نوار غزه فلسطین به راه افتاده است، اولین قربانیان خود را از بین بیش از ۴۰۰ بیماری برگزیده است که با وجود شرایط حاد بیماری، از خروج آنها از غزه برای برخورداری از مراقبتهای پزشکی و معالجات ضروری در اسرائیل یا بیمارستانهای عربی جلوگیری شده است. هزاران نفر دیگر از این بیماران درحالی از بیمارستانها جواب شده اند که از کمبود شدید ۳۰۰ نوع از انواع مختلف داروها رنج میبرند.
و سرانجام ،در حال حاضر که مدتی است اجازه داده اند تدارکات کم کم وارد این منطقه شود، کماکان بیمارستانها را از دریافت دارو و تجهیزات پزشکی محروم نگه داشته اند، بطوریکه مدت مدیدی است که بیمارستها دیگر قادر نیستند حتی حداقل میزان نیاز روزانه جمعیت فلسطینی داخل شهر را تامین نمایند. بهمان نسبت، انرژی سوختی ارسال شده به این منطقه آنقدر کم است که بزحمت نیاز یک روز از ساکنین نوار غزه به این ماده را تامین می کند.
شیوه کمک رسانی قطره چکانی توسط مشاور نخست وزیر اسرائیل، داف ویسگلاس، بدین صورت مطرح شد که: "هدف ما این است که یک رژیم غذائی به فلسطینی‌ها بدهیم، اما نه بصورتی که از گرسنگی بمیرند".
یک چنین سیاست بدخواهانه ای منجر به افزایش مداوم سوء تغذیه در بین مردم شده است، بطوریکه بخش عمده ای از زندگی خود را در فقر غذائی بسر می برند. نه تنها آسیاب دارها بدلیل تمام شدن سوخت و قطعی برق مجبور به تعطیل کردن آسیابهای خود شده اند، بلکه درحال حاضر تمامی موجودی گندم آنها نیز مصرف شده است. از مجموع کل ۷۲ نانوائی در غزه، ۲۹ نانوائی بطور کامل پخت نان را تعطیل کرده‌اند و انتظار می رود که مابقی نیز بهمین سرنوشت دچار شوند. این یعنی طولی نخواهد کشید که مردم از فراهم آوردن نان نیز که بخش عمده ای از وعده های غذائی آنها را تشکیل می دهد، عاجز خواهند شد.
به گزارش رسیده از صلیب سرخ، عوارض این محاصره اقتصادی، خانمانسوز است. ۷۰ درصد مردم از غیر قابل اطمینان بودن کیفیت مواد غذائی رنج می برند و از طرف دیگر تاخیر در توزیع مواد غذائی اهدائی از سوی مردم دنیا در بین ۷۵۰،۰۰۰ پناهنده ساکن در چادرهای محقر نوار غزه، از چهار نوامبر تاکنون زندگی فلسطینیها را بیش از پیش بنابودی کشانیده و هیچ راه چاره دیگری نیز پیش رو ندارند.
سازمان ملل، سازمان عفو بین الملل و سازمان دفاع از حقوق بشر، همگی این محاصره اسرائیل را "ظالمانه" خوانده اند. رئیس جمهور اسبق آمریکا، جیمی کارتر از این موقعیت بعنوان یک "جنایت فجیع" صحبت میکند و بدون هیچ ابا یا عذری آنرا تشبیه به یک جنایت جنگی می‌کند.
باربارا استاکینگ مدیرعامل آکسفورد در بریتانیا، بشدت از دیوید میلیباند وزیر امور خارجه انتقاد کرده است که چرا در سفر اخیر خود به اسرائیل و فلسطین حرفی از "استیصال و درماندگی" ساکنین نوار غزه بمیان نیاورده است.
بستن نوار غزه آنچنان ظالمانه صورت گرفته است که حتی از ورود خبرنگاران بزرگترین رسانه‌های خبری دنیا نظیر نیویورک تایمز نیز به آنجا جلوگیری بعمل آمده است و خبرنگاران مذکور نامه اعتراض آمیزی در اینباره به عمود اولمرت ، نخست وزیر اسرائیل نوشته اند.
از ورود رهبران مسیحی دنیا نیز به نوار غزه جلوگیری شده است. هفته گذشته اسرائیل مانع از برگزاری مراسم عشای ربانی توسط اسقف فرانکو، نماینده پاپ در اسرائیل شد. این مراسم نمادی از شروع ایام مقدس پیش از کریسمس یا تولد حضرت مسیح (ع) است.
و در ساحل غربی اشغال شده نیز وزیر کشور اسرائیل دستور ساخت صدها واحد غیرقانونی را ابرای استقرار مهاجران تائید کرده و بطور بیشرمانه ای دستورالعمل توافقنامه صلح در منطقه را نادیده گرفته است.
در این میان آنچه که بیش از همه شگفت انگیر بنظر می‌آید، سکوت دنیا در مواجهه با چنین مشکلی است. شتاب بیشرمانه‌ در اعطای افتخارات و برسمیت شناختن اعمال اسرائیل به این منظور صورت می‌گیرد تا این کشور از ثبت بی آبروئی و رسوائی خود درمقام سازماندهی نابودی جامعه فلسطین مصون بماند، اقدامی که بیرحمانه و بدور از وجدان انسانی است.

زی‌نت، سونیا کارکار

منبع : سایت الف

مطالب مرتبط

مشکل اسرائیل با شیعه چیست؟

مشکل اسرائیل با شیعه چیست؟
حضرت امام خمینی (ره) روز قـدس‎ را روز اسـلام و فلسفه‎ انتظار دانستند. اما روز قدس چه ارتباطی با فلسفه انتظار دارد؟‌ انتظار موعود جهانی كه حكومت جهانی عدل را نمی گستراند، چگونه می‌تواند به مردم مظلوم فلسطین یاری رساند؟
در حال حاضر دو اندیشه با تکیه بر باورهای مذهبی خود ادعای حاکمیت جهانی را در سر دارند؛ صهیونیسم و تشیع.
●ریشه تلاش صهیونیست‌ها برای رسیدن به حاکمیت بر سراسر جهان چیست؟
با مراجعه به تاریخ قوم بنی اسرائیل، مأموریت آنان پس از رهایی از دست فرعون، آن است كه حكومتی تشكیل دهند تا پایه‌گذار حكومت جهانی شوند. «یا بنی اسرائیل‏ اذكروا نعمتی التی انعمت علیكم و انی فضلتكم علی العالمین». اینها كه چیزی نمی‌دانستند، باید آموزش می‌دیدند. بنابراین موسی(ع) بنی‌اسرائیل را در پای كوه طور مستقر كرد و اردوگاهی آموزشی ایجاد كرد. این اردوگاه آموزشی پانزده سال بر پا بوده و آنان در این مدت آموزش می‌دیدند. این نكته از بسیاری عبارات سفر خروج عهد عتیق دانسته می‌شود. دانش‌هایی كه آنان در صحرای سینا از موسی (ع) آموخته بودند، با تجربه علمی همراه شد و مجموعه توانمندی در آنان به وجود آورد. اگر این توانایی‌ها در راستای اهداف پیامبران (ع) باقی می‌ماند، می‌توانستند این وعده خداوند را تحقق بخشند كه فرمود: وَنُرِیدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَی الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّه وَنَجْعَلَهُمْ الْوَارِثِینَ (قصص، آیه ۵) چرا كه آنان، هم توان علمی داشتند و هم توان تجربی. تنها نیاز آنان، انطباق معنویت با قدرت بود. قدرت اما گاه به سوی تامین خواهش‌های نفسانی می‌رود و این، با هدف الاهی قابل جمع نیست. عالمان منحرف آنان گرفتار حسد و آزمندی فراوان به زندگی دنیا شده بودند: أَمْ یَحْسُدُونَ النَّاسَ عَلَی مَا آتَاهُمْ اللَّهُ مِنْ فَضْلِهِ؛ آیا حسد می‌كنند بر مردمان بر آنچه ایشان را الله تعالی داده است از فضل خود (نساء، آیه ۵۴). اگر انسان در پی نیازهای دنیایی رود و از خدا فاصله بگیرد، صفت حرص، سیری ناپذیری،‌ حسد، ترس و مانند آن او را فرا می‌گیرد. بنی‌اسرائیل تا هنگامی كه در مسیر حق و خدا هستند، به آسانی به حاكمیت سراسری دست می‌یابند؛ توان اجرا و گسترش آن را نیز دارند. اما انحراف در بین آنها ایجاد شد و هرم خواسته‌ها و مفاهیم، معكوس شود.
آنان، همواره خود را «قوم برگزیده» می‌خوانند. در تلمود آمده است كه اسرائیل، به دانه زیتون شبیه است؛ چرا كه زیتون امكان آمیختن با مواد دیگر را ندارد. (عبد الوهاب المسیری، موسوعه الیهود و الیهودیه، قاهره، دارالشروق، ۱۹۹۹، ج۵، ص۷۲) از آن سوی، قرآن نیز به برتری دادن آنان اشاره كرده است: یَا بَنِی إِسْرَائِیلَ اذْكُرُوا نِعْمَتِی الَّتِی أَنْعَمْتُ عَلَیْكُمْ وَأَنِّی فَضَّلْتُكُمْ عَلَی الْعَالَمِینَ؛ ای بنی‌اسرائیل، نعمتی را كه بر شما ارزانی داشتم و شما را بر جهانیان برتری دادم، به یاد بیاورید.(بقره، آیه ۴۷) خداوند آنان را بر جهانیان برتری داده بود و عنایت خویش را همواره بر آنان نازل می‌كرد، اما آنان دچار خطای بزرگی شده بودند و گمان می‌كردند خداوند «نژاد» آنان را ارج می‌نهد؛ در حالی كه خدای منان، بنی‌اسرائیلی را ارج می‌نهد كه به آموزه‌های حضرت موسی(ع) ایمان آورد و پیامبران پس از او، نیز پیامبر موعود را تصدیق كند. با بروز تفكر نژاد پرستی، نگهداری حكومت نیاز به قضایای انحرافی دارد: عده‌ای را باید با بت و مشغولیت‌های كاذب، عده‌ای دیگر را با شراب و شهوت‌پرستی و پول‌پرستی ساكت كرد. از آنجا كه مردم در این حكومت‌ها، دیگر همكاری اصولی با حاكمان نخواهند كرد، در نتیجه، خودِ قدرتِ دور از خدا، مروج انحرافات می‌شود.
خداوند برای اصلاح این گروه پی در پی پیامبر می‌فرستاد؛ آنان نیز پیامبران خدا ‌را می‌كشتند. لَقَدْ أَخَذْنَا مِیثَاقَ بَنِی إِسْرَائِیلَ وَأَرْسَلْنَا إِلَیْهِمْ رُسُلًا كُلَّمَا جَاءَهُمْ رَسُولٌ بِمَا لَا تَهْوَی أَنفُسُهُمْ فَرِیقًا كَذَّبُوا وَفَرِیقًا یَقْتُلُونَ؛ ما از بنی‌اسرائیل پیمان گرفتیم و پیامبرانی بر ایشان فرستادیم. هرگاه كه پیامبری چیزی می‌گفت كه با خواهش دلشان موافق نبود، گروهی را تكذیب و گروهی را می‌كشتند. (مائده، آیه ۷۰). دیگر ویژگی‌ها و باورهای دینی منحط یهود كه منجر به پیدایش تفكر ضهیونیست در جهان معاصر شود عبارت‌اند از: رباخواری(نساء، آیه۱۶۱)؛ تحریف كتاب آسمانی(بقره، آیه۷۹)؛ انكار وحی(انعام، آیه۹۱)؛ باور به فقیر بودن خداوند و بی‌نیازی خود(آل عمران، آیه۱۸۱)؛ اعتقاد به بسته بودن دست خداوند(مائده، آیه۶۴)؛ پیمان شكنی(بقره، آیه۱۰۰).
از این رو مدتی كه از حكومت یوشع (ع) گذشت و حاكمیت به مذاق بنی‌اسرائیل مزه داد، انحرافات آغاز شد و همواره فاصله از انبیا‌ بیشتر شد و سپس حاكمیت به هم ریخت. اما تفكر حاكمیت بنی‌اسرائیل بر جهان، در بین آنان لانه كرد و ریشه‌های سیاسی تفكر امروزین صهیونیستی ایجاد شد؛ مدتی پس از پایان دوران پر شكوه حكومت داوود و سلیمان(ع)، علمای منحرف یهود به برنامه‌ریزی جدیدی برای رسیدن به امیال خویش یعنی حاكمیت جهانی به مركزیت قدس پرداختند و زیركان و خردمندان قوم خود را، با عناوین خواب‌گذار و طبیب و ساحر به درون مراكز قدرت و دربار دولت‌های منطقه می‌راندند تا به زمان لازم كارساز شوند. آنان طرح عملیاتی‌شان را تغییر دادند و در پس قدرت‌های بزرگ پنهان شدند تا در زمان مناسب همه قدرت‌ها را برای خواسته‌های خویش، به خط كنند.
از سویی آنان برای توجیه اندیشه خود گفتند خدا که وعده حاکمیت جهانی را به ما داده است دیگر نمی تواند آن را از ما پس بگیرد و به قوم دیگری بدهد. قالت الیهود ید اللّه مغلوله غلّت أیدیهم و لعنوا بما قالوا بل یداه مبسوطتان‏ ینفق كیف یشاء( مائده، آیه ۶۴)
اما با اندکی تامل در آموزه‌های آسمانی خود در می‌یافتند که خدای منان با كسی عقد اخوت نبسته و در اثر سركشی، این ماموریت را از آنان ستانده و به دیگری داده است. در فرازهایی از تورات به خوبی آشكار است كه خدای متعال، بنی‌اسرائیل را تنها در صورت حفظ ایمان برتری خواهد داد؛ مانند عهد عتیق، تثنیه، باب‌های ۲۶ ـ ۳۰؛ یا : «خداوند به سلیمان گفت: اگر شما و پسرانتان از متابعت من روگردانیده، اوامر و فرایضی را كه به پدران شما دادم، نگاه ندارید ... آن گاه اسرائیل را از روی زمینی كه به ایشان دادم، منقطع خواهم ساخت و این خانه را از حضور خویش دور خواهم انداخت و اسرائیل در میان جمیع قوم‌ها ضرب‌المثل و مضحكه خواهد شد». (عهد عتیق، پادشاهان، باب ۹). بر كلامی كه بر شما امر می‌فرمایم، چیزی میفزایید و چیزی از آن كم مكنید. (عهد عتیق، تثنیه، باب ۴)
در قرآن نیز این هشدار و مساله رویگردان شدن آنان و پس گرفتن آن ارزش‌ها از منحرفان بنی اسرائیل آمده است. یا قَوْمِ ادْخُلُوا الْأَرْضَ الْمُقَدَّسَه الَّتِی كَتَبَ اللَّهُ لَكُمْ وَلَا تَرتَدُّوا عَلَی أَدْبَارِكُمْ فَتَنْقَلِبُوا خَاسِرِینَ؛ای قوم من، به زمین مقدسی كه خدا برایتان مقرر كرده است، داخل شوید و باز پس نگردید كه زیان دیده بازمی‌گردید.( مائده، آیه ۲۱). یا ایها الذین آمنوا من یرتد منکم عن دینه فسوف یاتی الله بقوم یحبهم ویحبونه.(مائده، آیه ۵۴). قل یا اهل کتاب لستم علی شیئی حتی تقیموا التورته و الانجیل و ما انزل الیکم من ربکم؛ بگو ای اهل کتاب شما هیچ ارزشی ندارید مگر آنکه تورات و انجیل را موبه مو اجرا کنید و قرآن را هم که از سوی خدای شما نازل شده اطاعت نماید. (مائده، آیه ۶۸). تری کثیرا منهم یتولون الذین کفروا (مائده، آیه ۸۰).
●این گروه بر این باورند که باید پس از تثبیت دولت در قدس، منطقه نیل تا فرات را تسخیر کنند تا به حاکمیت جهانی دست یایند. اکنون گام اول یعنی ایجاد و تثبیت دولت در فلسطین را برداشته اند و نگاه خود را به نیل تا فرات معطوف کرده اند. پرسش اصلی این جاست که امروزه ترمز حهانی شدن صهیونیست‌ها کیست؟
آنان معضل دستیابی به خاورمیانه را شیعه می‌دانند. تمثل شیعیان در انقلاب اسلامی ایران و حزب الله لبنان است. مشكل خاورمیانه، شیعه، باید با تدبیری قوی حل شود. كوچك‌ترین اشتباه صهیونیست‌ها درباره نیل تا فرات موجب می‌شود همه چیز را از دست دهند. گام دوم حركت جهانی شدن باید از نیل تا فرات را در برگیرد؛ پس خاورمیانه برای آنان موضوعیت دارد؛ اگر آنان بر این منظقه مسلط شوند، قفل جهان به رویشان گشوده خواهد شد.پس در پی حاكمیت شكل یافته در خاورمیانه هستند و برای رسیدن به این حاكمیت باید حزب الله و جمهوری اسلامی ایران را از سر راه بردارند.

وبگردی
چگونه کارت هوشمند ملی بگیریم + آموزش تصویری
چگونه کارت هوشمند ملی بگیریم + آموزش تصویری - دریافت کارت هوشمند ملی نیازمند گذراندن مراحلی است که در این گزارش با روند دریافت آن آشنا می شویم.
گفتگوی تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی
گفتگوی تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی - برنامه دورهمی ( 29 اسفند 1396 ) - گفتگو جذاب و تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی
مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس
مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس - بخشی از مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس با سندسازی های صوری منتشر شد که در این فیلم مشاهده می کنید.
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد - خشت خام / نوبت سی و پنجم / گفتگوی حسین دهباشی با سرباز روح الله رضوی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی - شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی هنگام افتتاح سینما در خراسان رضوی
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!!
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!! - امروز در اقدامی عجیب و اعتراضی در مقابل سفارت انگلستان مشایی حکم دادگاه بقایی را آتش زد.
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور - این نماینده در مجلس ایران هرگز نام موزه لوور را نشنیده است.
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی - مراسم رونمایی از تندیس آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام دوشنبه شب با حضور خانواده ایشان و محمدرضا نجفی شهردار تهران در محل موزه مشاهیر برج میلاد تهران برگزار شد.
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران - در فیلمی که در فضای مجازی منتشر شده است، این گونه به نظر می رسد که اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران با اسکورت چند ماشین شاسی بلند وارد محدوده خاکی جلوی یادمان شلمچه شده است که ورود به این منطقه برای خودروها ممنوع است. این موضوع موجب اعتراض طلبه حاضر در یادمان شد.
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما - ویدیو واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد - فیلم - در حالی که قرار بود شب گذشته برنامه «دورهمی» ویژه روز زن با حضور کتایون ریاحی و حامد همایون پخش شود، پس از 30 دقیقه تاخیر یکی از برنامه های گذشته «دورهمی» بازپخش شد. اتفاق عجیبی که کتایون ریاحی را در ساعت دو بامداد جمعه به واکنش واداشت. او نوشت اگر قسمت مربوط به حضورش در این برنامه در ساعتی غیر از ساعت معمولِ پخش، روی آنتن برود از سازندگان «دورهمی» شکایت می کند.
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری - این ویدیو که به سبکی عجیب و با جلوه های ویژه نه چندان حرفه ای تدوین شده است در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت.
گلشیفته فراهانی در سزار 2018
گلشیفته فراهانی در سزار 2018 - مراسم چهل و دومین دوره جوایز سزار ۲۴ فوریه (۶ اسفندماه) برگزار شد. گلشیفته فراهانی از جمله چهره هایی بود که در مراسم سزار 2018 حضور یافته بود.
جنجال زندگی اشرافی امام جمعه ایلام و تهدید منتقدان در نماز جمعه
جنجال زندگی اشرافی امام جمعه ایلام و تهدید منتقدان در نماز جمعه - «از بچه‌بازي‌هايتان دست برداريد»، «اهانت به جايگاه نماز جمعه، اهانت به رهبري و قابل پيگيري است» و «توصيه مي‌کنم به اين جايگاه که مين‌گذاري است، نزديک نشويد و چنانچه نزديک شويد، با مين به هلاکت خواهيد رسيد!»همه اين اعتراضات از اين جهت است که جرياني در استان ايلام نسبت به آنچه زندگي اشرافي اين امام جمعه ناميده، معترض شده است.
پسر امام جمعه ایلام درباره پرادوسواری پدرش چه گفت؟
پسر امام جمعه ایلام درباره پرادوسواری پدرش چه گفت؟ - در چند روز اخیر انتشار عکسی از امام جمعه ایلام در کنار پرادو، انتقاداتی را در فضای مجازی برانگیخته است. در کنار این انتقادات برخی عکس های صفحه اینستاگرام پسر امام جمعه ایلام؛هادی لطفی هم بر شدت این انتقادات افزوده است.
مهندس موسوی میگفت از باطن احمدی نژاد خبر داشت ولی ما نداشتیم
مهندس موسوی میگفت از باطن احمدی نژاد خبر داشت ولی ما نداشتیم - سرلشگر فیروزآبادی: مهندس موسوی میگفت از باطن احمدی نژاد خبر دارم ولی ما خبر نداشتیم.
احمد نجفی، درِ شورای صنفی نمایش را گِل گرگرفت!
احمد نجفی، درِ شورای صنفی نمایش را گِل گرگرفت! - احمد نجفی امشب در اقدامی عجیب درِ شورای صنفی نمایش را گِل گرفت! این اقدام او در اعتراض به وضعیت نمایش فیلمش (من یک ایرانی ام) صورت گرفته است.
افشای ماجرای ضرب و شتم و مرگ زهرا کاظمی
افشای ماجرای ضرب و شتم و مرگ زهرا کاظمی - اقامه عدل، باید همچنان در دستور کار قرار گیرد و نمی توان به بهانه گذشت زمان، از خون یک انسان، حیثیت یک حکومت و منافع یک ملت گذشت.
    احترام به علایق و انتظارات دیگران
    انسان‌ها در عین مشابهت‌های فراوانی که در عادت ها، رفتار و گفتارهایشان دارند، دنیایی کاملاً بیگانه و مختص خود را نیز در اختیار دارند