پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ / Thursday, 15 November, 2018

شکست های شغلی جزئی از کارتان است


شکست های شغلی جزئی از کارتان است
مؤسس IBM، توماس واتسن می گوید: "اگر می خواهید میزان موفقیت تان را بالا ببرید، شکست هایتان را دو برابرکنید." وقتی می خواهید تاثیری شگرف در محل کار خود بگذارید و مرکز توجه باشید، ممکن است با شکست های کوچک و بزرگ از هدف خود جا بمانید.
اما طریقه ی برخورد شما با شکستهایتان همان چیزی است که به موفقیتتان کمک می کند. سؤال اینجاست: آیا آنقدر باهوش هستید که بتوانید از شکست هایتان درس بگیرید؟
شکست های شغلی جزئی از کارتان است، اما اگر درست با آن برخورد کنید، می تواند در طولانی مدت موفقیت های بزرگی عایدتان کند. در این مقاله قصد داریم تکنیک هایی به شما آموزش دهیم که از طریق آنها بتوانید شکست های کاریتان را رفع و رجو کنید.
● از دست دادن فرجه تحویل کار
وقتی فرجه ای را از دست می دهید، احساس ناراحتی و خستگی به شما دست خواهد داد، اما سعی نکنید با این تغییر اخلاق، همه را از این شکست باخبر کنید. اگر مرتباً رئیستان به خاطر تحویل ندادن به موقع کار به شما گوشزد می کند، حتماً باید دوره های مدیریت زمان را بگذرانید.
اما اگر می خواهید تا انبوهی از کار را در یک زمان بسیار کوتاه و ناکافی به اتمام برسانید، باید منتظر شکست باشید.
▪ نکته: به غریزه تان اطمینان کنید. اگر احساس می کنید که زیر فشار انبوهی از کار کمرتان خم شده است، در موردش صحبت کنید. در چنین مواقعی خوب است تا مسائل را با رئیستان درمیان بکذارید تا فرجه ی شما را برای اتمام کار بیشتر کند.
● اختلاف و مشاجره
در این دورانی که اکثر کارها به صورت گروهی و جمعی انجام می گیرد، پیش آمدن اختلاف با همکاران و مشاجره و بگو مگو با رئیس، جزءِ شکست های کاری به حساب می آید.
ـ نکته: سعی کنید به جای جانب گیری در مواقع پیش آمد اختلاف، به دنبال زمینه های مشترک باشید. اگر لازم است که سوپروایزرتان را هم در جریان بگذارید، به او بگویید که چطور اختلافات بین تیم بر بازدهی شما تاثیر منفی می گذارد.
خاطرتان باشد که انتقاد از کارتان به این معنا نیست که همکاران یا مشتریانتان شما را به عنون یک فرد نشانه گرفته اند. اگر شما حین ارائه خدمات به یک مشتری مهم، خطا کردید، دلیل بر این نیست که شما کارمند بدی هستید و کارهای نیک قبلیتان را نیز از بین نمی برد. اگر از شما انتقاد شد، ناراحت نشوید سعی کنید آن را بپذیرید.
● قصور در تعهد
محصول مورد نیاز مشتریتان سر وقت آماده نشده یا تحویل داده نشده است. البته مشکل خدماتی بزرگی است و نمی دانید که چطور باید رابطه تان را از خطر نابودی نجات دهید.
▪ نکته:
با مشتریانتان صادق باشید و به آنها بگویید حاضر به انجام هر کاری هستید تا مشکل برطرف شود. هیچوقت سعی نکنید مسائل را با سیاست لاپوشونی کنید. مشتریان شما نیز انسان هستند و از تلاش صادقانه ی شما خرسند خواهند شد. و دفعه ی بعد که باز کاری را پیش شما آوردند، آنها را با انجام سریع و کامل کارشان غافلگیر کنید.
● شانه خالی کردن از بار مسئولیت
اگر همیشه بهانه بیاورید، ممکن است بگویند فرد غیر قابل اطمینانی هستید که همیشه حالت تدافعی دارد. البته ممکن است شما فرد محکمی باشید، اما اگر بخواهید همیشه خطاها و کوتاهی هایتان را با بهانه تراشی بپوشانید، مطمئناً شکست خواهید خورد.
ـ نکته:
با واقعیات روبه رو شوید و دست از به تعویق انداختن کارها بردارید. اگر نمیرسید، از دیگران بخواهید تا به شما برای تکمیل کارها کمک کنند. اگر باز شکست خوردید، عذر خواهی کنید و کارها را بدون بهانه تراشی و شانه خالی کردن از مسئولیت سامان دهید. غرور را کنار بگذارید و از دوستانتان کمک بخواهید تا شما را در این مسیر یاری کنند. تک رو نباشید.
● اجرای ایده های اشتباه
به سبب پیگیری های خلاقانه تان، رئیس طراحی یکی از محصولات را به شما واگذار میکند. پس از اتمام کار و فقدان حتی یک مشتری برای آن محصول، وقتی انتظار تشویق و تمجید دارید، رئیس از شما گزارشی برای توجیه این سرمایه گذاری طلب می کند.
ـ نکته:
اگر ایده هایتان ناکارآمد و اشتباه از آب درآمدند، افسرده نشوید. می توانید از آن موقعیت به سودتان برای آمادگی برای پروژه های بزرگ بعدی استفاده کنید. به جای اینکه نا امید شوید، سعی کنید بفهمید که کجای کارتان اشتباه بوده است و چه قسمت هایی احتیاج به تغییر دارند.
شاید بهتر بود قبل از خرج سرمایه روی آن طرح، کمی آن را ازمایش می کردید و همه ی جوانب را خوب بررسی می کردید.
اولین قدم در برخورد با شکست خوردن پروژه، قبول اشتباهتان است. اگر بخواهید به جای خودتان دیگران مقصر کنید، سودی نخواهید برد جر ایجاد استرس و فشار در محل کار و خراب کردن رابطه هایتان.
و خاطرتان باشد که ریسک کردن یکی از مهارت هایی است که برای رسیدن به موفقیت ضروری است.
● بهتر شکست بخورید
چه به خاطر درهم برهم بودن کارهایتان، و چه به خاطر گرفتن تصمیمات عجولانه شکست خورده باشید، باید بدانید که شکست یکی از بهترین ابزارهای آموزنده ای است که زندگی در اختیارتان قرار می دهد. حتی اگر با سر زمین بخورید، همیشه میتوانید از آن به عنوان درسی آموزنده برای خود استفاده کنید.

یوسف امجدی

منبع : خبرگزاری ایسنا

مطالب مرتبط

نمایندگی کسب و کار

نمایندگی کسب و کار
این چک‌لیست به مثابه‌ یک راهنما برای کسانی است که می خواهند از طریق اعطای نمایندگی، کسب و کار خود را گسترش دهند.
اعطای نمایندگی روشی مناسب برای توسعه‌ کسب و کار است بویژه برای بنگاه‌های کوچک و بنگاه‌هایی که در یک محل مستقر هستند و همچنین برای شرکت‌هایی که تنها در سطح ملی فعال هستند . اعطای نمایندگی اغلب به عنوان یکی از مطمئن‌ترین روش های توسعه تلقی می‌شود. اگرچه این روش مزایای بسیاری دارد اما موفقیت آن منوط به یک برنامه‌ریزی دقیق است.
نمونه‌هایی از شرکت‌های بزرگ که این روش را به کار گرفته اند عبارتند از مک‌دانلدز ، سون – ایلون ، میل باکسز . بسیاری از کسب و کارهای کوچک نیز از این روش بهره می‌برند.
● تعریف
در راستای اهداف این چک‌لیست، واژه‌ اعطای نمایندگی ،همان مفهوم فرانشیز در کسب و کار است. این امر دربرگیرنده‌ آن است که نمایندگی‌دهنده یعنی شرکتی که نام تجاری یا علامت تجاری و سیستم کسب و کارش را در اختیار نماینده ای قرار می‌دهد که آن نماینده مبلغی را بابت وفاداری خود به این شرکت پرداخت می‌کند و اغلب از آن به عنوان سرمایه‌ اولیه‌ انجام کسب و کار تحت نام و سیستم نمایندگی‌دهنده استفاده می‌شود.
▪ مزایا
□ اعطای نمایندگی:
ـ روشی مقبول برای تسریع در گسترش کسب و کار است؛
ـ خطر مالی توسعه را کاهش می‌دهد؛
ـ به معنای آن است که می‌توان محصولات و خدمات را در حجم زیاد و برای پوشش کل شبکه‌ نمایندگی ارایه کرد. این امر باعث افزایش قدرت رقابتی و حاشیه‌ سود می‌شود.
▪ مشکلات
اعطای نمایندگی نقایصی نیز دارد که بر اساس آنها، نمایندگی‌دهنده:
ـ بخشی از کنترل خود و همچنین سودش را از دست می‌دهد؛
ـ در تضاد با نمایندگی‌ها قرار می‌گیرد؛
ـ مادامی که شبکه‌ نمایندگی به طور کامل شکل بگیرد، شاهد سود پایینی خواهد بود.
● چک‌لیست اقدام
۱) یک ارزیابی جامع به عمل آورید
ببینید در کسب و کارتان تاکنون چه کارهای موفقی صورت گرفته است. این پرسش‌ها را از خود بپرسید:
▪ آیا این مفهومی جدید یا منحصر به فرد است که می‌تواند باعث شود شما کسب و کارتان را در سطح بومی، ملی یا حتی بین‌المللی توسعه دهید؟
▪ آیا باید سیستم‌های اجرایی این مفهوم را اصلاح کرد، آنها را کارآمدتر ساخت یا به طور کامل عوض کرد؟
▪ آیا آموزش دیگران برای استفاده از این سیستم‌ها و رویه‌ها آسان است؟
▪ آیا حاشیه‌ سود موجود آن قدر کافی است که بتوان به سودی جذاب از سرمایه‌گذاری دست یافت؟
▪ آیا شرایط نمایندگی آن قدر جذاب هستند که بتوان نمایندگی‌های زیادی را جذب کرد؟
اگر پاسخ به این پرسش‌ها مثبت باشد، شانس خوبی برای اعطای نمایندگی در قبال کسب و کارتان دارید.
۲) مشورت حقوقی بگیرید
آنچه که شما می‌فروشید در واقع نام تجاری یا علامت تجاری شما است لذا مطمئن شوید که از نظر قانونی همه‌ موارد رعایت شده و هر کس که از آنها تقلید و کپی کند، تحت پیگرد قضایی قرار خواهد گرفت. باید نام و علامت تجاری خود را ثبت کنید تا به یک دارایی حقوقی برای شما تبدیل شود.
۳) یک برنامه‌ کسب و کار تهیه کنید
برنامه‌ کسب و کار، ابزار لازم برای اقدامات زیر را فراهم می‌کند:
▪ ارزیابی شرایط حال و آینده‌ کسب و کار؛
▪ تعیین اهداف کوتاه و بلند مدت؛
▪ ایجاد چارچوبی برای اقدام و دستیابی به اهداف تعیین شده.
اگر نیاز به کمک داشته باشید، بانک شما می‌تواند به اجرای برنامه‌ کسب و کار تعریف شده کمک کند. برنامه‌ریزی به شما کمک می‌کند تا به سرعت مشخص کنید که می‌توانید چه چیزهایی را توسعه دهید، چه کسانی رقبای شما هستند و قادر هستید با چه سیستم‌هایی رقابت کنید یا بهتر است وارد رقابت با چه سیستم‌هایی نشوید.
۴) یک بسته‌ نمایندگی را تهیه کنید
دقیقاً مشخص کنید که قصد دارید چه خدماتی را در اختیار نمایندگی‌ها قرار دهید، از جمله:
▪ مفهوم (علامت تجاری/ نام تجاری)
▪ حمایت اولیه (مثلاً یافتن مکان مناسب)
▪ آموزش و مشاوره‌ مستمر
▪ قدرت خرید بالا
▪ مشارکت در هزینه‌های تبلیغاتی در سطح ملی
می‌توانید حوزه‌هایی همچون مشاوره‌ حسابرسی یا تجهیزات فن‌آوری اطلاعات را نیز اضافه کنید.
این بسته باید مشخص کند که انتظار می‌رود هر نماینده چه رقمی را پرداخت کند. شما می‌توانید تنها رقمی را بابت وفاداری نمایندگان مشخص کنید (این امر فضای زیادی را برای سودآوری نمایندگان فراهم می‌کند). گزینه‌ دیگر آن است که آنها هزینه‌های اولیه و سالیانه را بپردازند (البته اگر این رقم خیلی بالا باشد، متقاضیان مأیوس خواهند شد).
۵) یک قرارداد تنظیم کنید
از یک مشاور حقوقی برای تنظیم یک قرارداد دقیق اعطای نمایندگی بهره بگیرید. اگر نمایندگی طرف قرارداد استاندارد لازم را رعایت نکرد، باید مطمئن شوید که می‌توانید کنترل مجدد کار نمایندگی را به دست آورید.
۶) یک طرح آزمایشی را تهیه کنید
ضروری است که مفهوم نمایندگی خود را در یک حوزه‌ خاص بیازمایید. طرح آزمایشی ،بهترین روش‌های استخدام و انتخاب نمایندگان و همچنین نوع کمکی را که آنها برای آغاز فعالیتشان نیاز دارند، به شما می‌گوید. درس‌های آموخته شده از طرح آزمایشی ارزش غیر قابل وصف برای موفقیت شبکه‌ نمایندگی شما دارد.
۷) در مورد نمایندگی‌ها تبلیغ کنید
در روزنامه‌های منطقه‌ آزمایشی خود و همچنین نشریات ملی تبلیغ کنید. جذابیت‌های نمایندگی خود را پررنگ کنید و اطلاعاتی را درباره‌ بازار و موفقیت‌های قبلی خود بیان کنید. تهیه‌ یک بروشور کمک زیادی به معرفی برنامه‌ اعطای نمایندگی شما می‌کند. اگر در داخل کسب و کار خود منابع لازم را ندارید ، حتماً منابع مورد نیاز را از بیرون تهیه کنید. سعی کنید یک بروشور کاملاً حرفه‌ای را در اختیار افراد قرار دهید.
۸) نماینده‌ مناسب خود را انتخاب کنید
انتخاب نمایندگان مناسب حیاتی است. نام تجاری یا مفهوم کسب و کار شما اهمیت ندارد این نمایندگان هستند که می‌توانند باعث فروش محصولات شما شوند و در واقع مسئول انجام این کار هستند. افزایش تعداد نمایندگان زمانی آسان‌تر است که شما بتوانید اثبات کنید مفهوم کسب و کارتان موفق بوده است.
پیشینه و سابقه‌ متقاضیان نمایندگی را به دقت بررسی کنید. آیا آنها واقعاً علاقه‌مند و سختکوش هستند یا از همان ابتدا برای شما مشکل‌ساز خواهند شد؟ آیا آنها سابقه‌ای از مدیریت موفق دارند؟ آیا از نظر مالی در موقعیت مناسبی قرار دارند؟ آیا آنها در کارشان صداقت دارند؟ البته نمی‌توانید نماینده‌ای را بیابید که ۱۰۰ درصد این ویژگی‌ها را داشته باشد اما به هر حال تجربه‌ کاری شما کمک می‌کند تا بهترین نمایندگان را انتخاب کنید. بهترین متقاضیان نمایندگی را انتخاب کرده و با آنها قرارداد ببندید .
۹) یک طرح آزمایشی را آغاز کنید
تا آنجا که ممکن است، به نخستین نماینده‌ خود کمک کنید تا از زمین برخیزد و روی پای خود بایستد. در حد امکان به آن مشاوره بدهید. البته باید به نماینده اجازه دهید تا تدابیر و ابتکارات خود را نیز اجرا کند و احساس نکند که در کارش دخالت شده است. به خاطر داشته باشید که وقتی نمایندگی را فروختید، کسب و کار شما و کسب و کار نماینده‌ شما یکسان است.
۱۰) بر نمایندگی نظارت داشته باشید
از نتایج طرح آزمایشی درس بگیرید. ممکن است نیاز باشد تا برخی عناصر بسته‌ نمایندگی همچون وفاداری یا آموزش را تغییر دهید. از نماینده بخواهید تا مشکلات شروع کارش را برای شما بیان کند تا به کمک هم راه‌حل‌های مناسب را بیابید.
۱۱) مجدداً تبلیغ کنید
ممکن است تمایل داشته باشید تا طرح‌های آزمایشی بیشتری را اجرا کنید یا اگر طرح اول موفق بود، کارتان را با سرعت توسعه دهید تا نمایندگان بیشتری را جذب کنید. در پیش‌بینی میزان کمک، آموزش و تأمین منابع برای شبکه‌ نمایندگی خود واقع‌بین باشید.
۱۲) به طور منظم وضعیت نمایندگی را مورد ارزیابی قرار دهید
نباید هرگز اجازه دهید تا نمایندگی به وضعیتی ایستا دچار شود. در صورت لزوم در مفهوم و بسته‌ نمایندگی خود تغییراتی را ایجاد کنید. نمایندگی‌ها را به طور سالیانه بررسی کنید و در صورت نیاز قراردادهای خود را تجدید کنید. ممکن است بخواهید به سراغ نمایندگی دیگری بروید یا به طور کامل کنترل نمایندگی موجود را به دست آورید.
● برای نمایندگی کسب و کارتان
▪ بایدها
ـ برای تضمین نام تجاری یا علامت تجاری خود از یک مشاور حقوقی بهره بگیرید و یک قرارداد نمایندگی را تنظیم کنید.
ـ ابتدا طرح نمایندگی خود را بیازمایید.
ـ نمایندگان و بازارهای جغرافیایی خود را با دقت تمام انتخاب کنید.
ـ به خاطر داشته باشید که جا افتادن شما در بازار مدتی طول می‌کشد – در مورد نمایندگان خود نیز صبور باشید.
ـ مطمئن شوید که در صورت لزوم می‌توانید در پایان مدت قرارداد، کنترل نمایندگی خود را به دست بگیرید.
▪ نبایدها
ـ نمایندگان خود را بدون مشاوره و آموزش به حال خود رها نکنید.
ـ قرارداد نمایندگی را به شدت محدود نکنید و فضایی را نیز برای نوآوری نمایندگان خود در نظر بگیرید.
▪ پرسش‌های مهم
ـ راز موفقیت کسب و کار شما چیست؟
ـ در آغاز کسب و کارتان، چه مشاوره‌هایی به شما کمک کردند؟
ـ سخت‌ترین دوران در ایجاد کسب و کارتان چه بوده است؟

وبگردی
آنچه که ظریف می‌گوید نیاز به اثبات ندارد کافیست اخبار را دنبال کنید
آنچه که ظریف می‌گوید نیاز به اثبات ندارد کافیست اخبار را دنبال کنید - دلواپسان ۵ سال است که می‌گویند آمار قاچاق کالا دو برابر آمار اعلامی دولت و معادل ۲۵ میلیارد دلار است. این یعنی اگر هیچ پول_کثیف دیگری هم در کشور نباشد، سالانه ۲۵ میلیارد دلار پولشویی داریم. حالا چطور مدعی ظریف هستند که حرفش درباره پولشویی غلط است؟
آتش فشان خاموش / خودروهای گران و بی‌کیفیتی که تحویل نخواهند شد
آتش فشان خاموش / خودروهای گران و بی‌کیفیتی که تحویل نخواهند شد - چرا خودرو سازان با وجود مشکلات عرضه بازهم پیش فروش می کنند؟
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران - سه نفر کنار هم حوالی میدان مادر ایستاده‌اند. زنی قد بلند که موهایش زمینه نسکافه‌ای دارد به هر ماشینی که بلندتر بوق می‌زند نزدیک می‌شود و قیمت را آرام و به سرعت بیان می‌کند. او می‌گوید: «... صد هزار تومان، تو ماشین ۷۰ هزار تومان، گروپ ۳۰۰ هزار تومان و جا هم داریم»، جملات کوتاه و بی‌تفاوت بیان می‌شود. جلوتر دختر کم سن و سالی که شاید ۱۶ سال هم نداشته باشد، ایستاده و از سرما نوک بینی‌اش قرمز شده است، با…
ظریف: در کشور پولشویی وجود دارد؛ همه مخالفان FATF صادق نیستند
ظریف: در کشور پولشویی وجود دارد؛ همه مخالفان FATF صادق نیستند - صحبت های دکتر ظریف در گفتگو با خبر آنلاین.
رونمایی از کوچ عجیب برخی مدیران به شستا
رونمایی از کوچ عجیب برخی مدیران به شستا - بررسی کوچ برخی مدیران شرکت سایپا به شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی.
اشراف متواضع!
اشراف متواضع! - افرادی هستند که در دروس زندگی میکنند اما ماشین زیر پایشان پراید است. افرادی که چند ده میلیون از جوجه‌مایه‌دارهای پدرریشو میگیرند که خوب تربیتشان کنند برای مدیر شدن در جمهوری اسلامی و بعد چند هفته در سال هم آنها را می‌برند اردوی جهادی تا از نزدیک ببینند فردا که به لطف جیب پدر در کنکور ترکاندند و مدرک معتبر گرفتند و مدیر شدند قرار است به چه بدبختهای مستضعفی که بخاطر پول نداشتن در آموزش و پرورش رایگان…
خود دانید و مملکت‌تان!
خود دانید و مملکت‌تان! - همه آفاق پر از فتنه و شر می بینم/ این جهان را پر از خوف و خطر می بینم/ دختران را همه جنگ است با مادر/ پسران را همه بدخواه پدر می بینم. او پس از خواندن شعر دستی به شانه وزیر می‌زند و می‌گوید: «خود دانید و مملکت‌تان!»
زاکانی: خطاهای برادر رئیس جمهور فاجعه است!
زاکانی: خطاهای برادر رئیس جمهور فاجعه است! - علیرضا زاکانی فعالی سیاسی مهمان برنامه«رو در رو» بود و در این برنامه واکنش تندی نسبت به حسین فریدون(برادر رئیس جمهور) نشان داد.
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»!
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»! - روز پنجشنبه تصویری در فضای مجازی منتشر شد که قابل تامل بود. زهرا تخشید نوه آیت‌ا... یزدی است که با انتشار تصویری که از دانشگاهش در نیویورک منتشر کرده بود، نوشت: «عکسی که دیروز عصر از دانشگاهم گرفتم با چراغ‌های همیشه روشنش».
روایت تجاوز عجیب به بازیگر لبنانی سریال «حوالی پاییز»
روایت تجاوز عجیب به بازیگر لبنانی سریال «حوالی پاییز» - ماجرای تجاوز به آن ماری سلامه، بازیگر زن عرب سریال تلویزیونی صدا و سیمای ایران.
عکس | همسر جدید نماینده سابق اردبیل در آمریکا
عکس | همسر جدید نماینده سابق اردبیل در آمریکا - «نورالدین پیرموذن» نماینده سابق اردبیل در مجلس شورای اسلامی که سالهاست در آمریکا زندگی می‌کند چند عکس از خود و همسر جدیدش را در اینستاگرام منتشر کرده است.