سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ / Tuesday, 24 April, 2018

چاقی


چاقی
ـ چاقی یک بیماری مزمن است و مثل هر بیماری مزمن دیگری نیاز به زمان دارد.
ـ هرگز در درمان چاقی خود از دارو استفاده نکنید، چرا که دارو غذا نیست و در هر حال دارای عوارضی می‌باشد.
ـ در درمان چاقی خود هیچگاه عجله نداشته باشید، یادتان باشد که رژیم غذایی با کاهش وزن تدریجی علاوه بر اینکه قابل تحملتر است، عوارضی نداشته، تقریباً غیر قابل بازگشت می‌باشد.
ـ چاقی با بسیاری از بیماریها چه مستقیم و چه غیرمستقیم ارتباط دارد مانند: هیپرتانسیون (افزایش فشار خون)، آترواسکلروز (سخت‌شدن جدار رگها)، بیماریهای کبدی و صفراوی (بیشتر سنگ کیسة صفرا)، آرتریت‌ها از جمله آرتروز (استخوانهای هر شخص برای وزن سلامت او طراحی شده است)، اختلالات تنفسی، نقرس، واریس، نازایی، مسمومیت حاملگی، هیرسوتیسم (پرمویی زنان)، چربی بالای خون، فتق و از همه مهمتر احساس محرومیت اجتماعی و حقارت (البته در چاقیهای شدید)
ـ چاقی باعث کاهش عمر می‌شود، بطوریکه شرکت بیمة عمر متروپولیتن آمریکا به ازای هر اینچ (۵/۲سانتیمتر) دور شکم بزرگتر از دور سینه دو سال و به ازاء هر چهار کیلوگرم اضافه وزن یک سال کاهش عمر درنظر می‌گیرد.
ـ در درمان برخی از بیماریها قبل از مصرف دارو رژیم غذایی داده می‌شود و چه بسا با رعایت رژیم غذایی نیازی به مصرف دارو نباشد. از جملة این بیماریها می‌توان از: افزایش فشار خون، افزایش قند خون و افزایش چربی خون نام برد.
● علل چاقی :
الف) فشارهای درونی، استرسها و افسردگیها
ب) ثانویه به بیماریهایی ازقبیل : هیپوتیروئیدیسم (کم‌کاری تیروئید)، اختلالات هیپوتالاموس و …
ج) مصرف بعضی داروها مثل داروهای ضد بارداری، ضدافسردگی و ضداضطراب و کورتون‌ها
د) اختلال تغذیه‌ای (دریافت بیشتر انرژی و کمی فعالیت)
ه) ژنتیک: ۳۰% علت چاقیها را شامل می‌شود.
از تمامی این عوامل اختلال تغذیه‌ای و یا اگر بهتر گفته شود عادات بد غذایی از همه مهمتر است، بطوریکه اگر شخصی علاوه بر نیاز روزانه‌اش هر روز یک نان سوخاری (که بسیار کالری کمی دارد) اضافه بخورد، بعد از ۲۰ سال پانزده کیلوگرم اضافه‌وزن پیدا خواهد کرد
● درمان‌های چاقی به چهار دستة دارویی، استفاده از وسایل و شیوه‌های مخصوص، جراحی و رژیم‌درمانی تقسیم می‌شوند.
الف) درمان دارویی:
▪ داروهای دیورتیک (ادرارآور): که به سرعت با ازدست رفتن آب بدن شخص دچار کاهش وزن (دقت کنید: کاهش وزن نه لاغرشدن) می‌شوند که از نظر علمی نه تنها صحیح نیست بلکه خطرناک نیز می‌باشد. اکثر مؤسساتی که در تبلیغات خود کاهش وزن سریع را نوید می‌دهند از این روش استفاده می‌کنند.
▪ داروهای هورمونی: مثل داروهایی که باعث پرکاری غدة تیروئید می‌شوند. این داروها نیز با افزایش کاتابولیسم (مصرف انرژی یا سوخت) باعث کاهش وزن و همچنین لاغرشدن می‌شوند که این روش نیز به دلیل اینکه در روند طبیعی بدن اختلال ایجاد می‌کند، ازنظر علمی صحیح نبوده خطرناک می‌باشد.
▪ داروهای ملین: این داروها با دفع مواد غذایی بدن و جلوگیری از جذب مواد باعث کاهش وزن می‌شوند که واضح است در درازمدت باعث سوءتغذیه و کمبود بعضی مواد موردنیاز بدن خواهند شد. ضمن اینکه خود نیز عوارضی از قبیل شکم‌درد و … دارند.
این داروها همانگونه که از نامشان پیداست با کاهش دادن اشتهای شخص باعث کم‌خوردن و کاهش دریافت انرژی می‌شوند. عوارض آنها بیشتر سوء‌تغذیه، ریزش مو، ضعف و افسردگی می‌باشد. سرگروه این داروها که در ایران زیاد مصرف میشود فن فلورامین میباشد که از سال ۱۹۹۸ مصرف آن به دلیل ایجاد عوارض روی دریچه های قلب ، در آمریکا ممنوع شده و از فارماکوپه آمریکا حذف شده است
▪ داروهایی که مانع جذب چربی می‌شوند: این داروها که امروزه موردمصرف زیادی پیدا کرده و تبلیغات زیادی در مورد آن انجام می‌شود با اتصال به چربی مواد غذایی مانع جذب آنها می‌شود و بدینوسیله کالری کمتری به بدن می‌رسد. به دلیل اینکه در رژیم غذایی افراد ایرانی بر خلاف غربیها مواد نشاسته‌ای بیشتر است، مصرف آنها کاملاً مؤثر نبوده همچنین این داروها برخلاف تبلیغات انجام شده روی چربی بافتهای بدن تأثیری ندارد. لذا فقط تا زمان مصرف مؤثر بوده ضمن اینکه به دلیل عدم جذب ویتامینهای محلول در چربی مثل ویتامین K,A,D,E شخص دچار کمبود این ویتامین‌ها شده و همچنین این داروها قیمت بالایی دارند. در حال حاضر تحقیقات روی این داروها انجام می‌شود که دارویی ساخته شود که روی چربی بافت بدن هم مؤثر باشد. اگر چنین دارویی ساخته شود جای تمامی رژیمهای تغذیه‌ای را خواهد گرفت.
ب) استفاده از وسایل و شیوه‌های مخصوص: عبارتند از: سونا، ترموتراپی (استفاده از گرمای موضعی) ماساژ درمانی، کمربند لاغری، طب سوزنی، کرمها، پمادها، ژلها، گوشوارة لاغری که همگی اینها از نظر علم پزشکی و تغذیه مورد قبول نمی‌باشند و همگی کمابیش باعث ایجاد عوارض می‌شوند. ضمناً بیشتر این راهها بجای کاهش وزن یا لاغری فقط باعث کاهش سایز می‌شوند...
ج) درمانهای جراحی: در موارد چاقی‌های بسیار شدید انجام می‌شود. شامل برداشتن قسمت‌هایی از روده یا معده، بالون‌گذاری داخل معده برای کاهش حجم آن و برداشتن چربی زیر پوست شکم با ساکشن یا لیزر که همگی اینها به دلیل عوارض شدیدی که دارند زیاد مورد توجه نیستند.
د) رژیم درمانی:
▪ آب درمانی: یکی از روشهای قدیمی است و بعد از پایان دوره به دلیل محرومیت شدید غذایی اختلالات گوارشی بهمراه دارد. علاوه بر عوارض شدید جسمانی فقط برای مدت کوتاهی می‌تواند قابل تحمل باشد.
▪ کاهش وزن از طریق ورزش: ورزش یکی از روشهای بسیار مناسب برای برخورداری از جسم سالم و وزن ایده‌آل است. کاهش وزن فقط از طریق ورزش مشکل و دشوار است چرا که مثلاً برای کاهش یک کیلوگرم وزن باید ۲۰ ساعت پیاده‌روی کرد.
▪ کاهش وزن از طریق رژیم غذایی: حذف یک وعدة غذایی مثل صبحانه یا شام از جملة این روشهاست که با حذف صبحانه فرد دچار افت قند خون طی روز و کاهش کارآیی روزانه و پرخاشگری شده و درضمن در وعده‌های بعدی با پرخوری جبران می‌شود. ضمن اینکه سوء‌تغذیه نیز از عوارض آن است. بهترین شیوه در این مورد، رژیم غذایی بر مبنای علمی آن است که در آن تمام مواد مورد نیاز بدن در رژیم غذایی تأمین میشود.
▪ کاهش وزن از طریق رژیم غذایی همراه با ورزش: این روش بهترین و اصولی‌ترین روش برای کاهش وزن و داشتن وزن ایده‌آل است. در این روش از یک رژیم غذایی برنامه‌ریزی شده همراه با ورزش متعادل (مانند پیاده‌روی) استفاده می‌شود. این روش سلامت جسم و روح را به ارمغان می‌آورد و عوارضی مانند ریزش مو و چروکیدگی پوست و … را درپی نخواهد داشت. در طی رژیم باید عادات غذایی گذشته را ترک کنید و به عادات غذایی جدید انس بگیرید که این مهمترین اصل در درمان چاقی است.
با توجه به موارد فوق بهترین و سالمترین راه حل ارائه‌شده در مورد درمان چاقی این موارد می‌باشد:
الف) رژیم غذایی صحیح
ب) ورزش مناسب کافی
ج) تغییر رفتار و اصلاح عادات بد غذایی
▪ در هر رژیم غذایی صحیح باید این گروههای غذایی وجود داشته باشد: شیر و لبنیات، حبوبات و غلات، میوه و سبزیجات، گوشت
▪ رژیم غذایی باید تأمین کنندة انرژی مورد نیاز روزانه باشد.
▪ تأمین کنندة ریزمغزیها باشد(موادی که به مقدار بسیار کم باید در غذا وجود داشته باشد)
▪ بر اساس فرهنگ غذایی ایرانی باشد.
▪ تنوع لازم را داشته باشد.
▪ در یک رژیم غذایی اصولی کاهش وزن تدریجی است. بطوریکه حداکثر یک کیلوگرم در هفته مجاز به کاهش وزن می‌باشیم. به همین دلیل باید حوصله داشته و با دقت برنامة خود را اجرا کنید. ضمناً اگر قبل از رژیم عکسی از خود داشته باشید بهتر خواهد بود. توجه داشته باشید با کاهش وزن (درحقیقت رسیدن به وزن ایده‌آل) جوانتر هم به نظر خواهید رسید.(قابل توجه خانمها !!!)
● مزایای رژیم غذایی مؤسسة ما:
▪ به دلیل حذف بافت چربی غیرقابل بازگشت می‌باشد.
▪ به دلیل دارابودن تمام مواد غذایی موردنیاز بدن تأمین کنندة سلامت جسم و اعصاب و روان میباشد.
▪ به دلیل تدریجی بودن آن گرسنگی حداقل می‌باشد.
▪ به دلیل مصرف میوه به اندازة مورد نیاز، اشتها را تعدیل می‌نماید.
▪ از تنوع غذایی بی‌نظیری برخوردار است. ضمن اینکه تماماً از غذاهای ایرانی استفاده شده است.
▪ به دلیل استفاده از پیمانه‌های ملموس نیازی به اندازه‌گیری با ترازو نمی‌باشد.


منبع : سایت داوری

مطالب مرتبط

روشهای درمان چاقی چیست؟

روشهای درمان چاقی چیست؟
امروزه روشهای بسیار زیادی برای درمان این بیماری خطرناك ارائه شده است كه موثرترین‘ مقبولترین ‘ علمی ترین و سالم ترین آنها در ذیل توضیح داده می شود.
الف) رژیم درمانی:
شایعترین روش برای كم كردن وزن رژیم درمانی است. رژیم های مختلف ارائه شده است كه در نوع خود دارای مزایا و معایب خاص خودشان هستند.
مشهورترین آنها رژیم های گیاهخواری‘ رژیم اتكینز‘ رژیم اورینش و رژیم اندروویل است كه خلاصه ای از انها توصیح داده می شوند. در رژیم گیاهخواری كه خود به چند گروه تقسیم می شود افراد از مصرف محصولات حیوانی خودداری می كنند در این نوع رژیم بعضی از افراد حتی از محصولات غیر زنده حیوانات چون تخم مرغ استفاده نمی كنند با توجه به اینكه بسیاری از مواد غذایی مورد نیاز بدن در محصولات حیوانی است و عدم دریافت آنها ممكن است عوارض مهلكی ایجاد كنند.
امروزه این نوع رژیم ها بایستی همراه با مكمل های مختلف غذایی باشد بطور مثال آهن موجود در گیاهان از جمله اسفناج از نوع غیر قابل جذب برای بدن بوده درصورتی كه آهن قابل جذب برای بدن از نوع آهن موجود در پرتئینهای حیوانی از جمله گوشت قرمز است بنابراین درصورت عدم دریافت مكمل های آهن ممكن است عوارضی چون ریزش مو و كم خونی ها ایجاد شود.
در رژیم پروفسور اتكینز كه در چهار مرحله انجام می شود مصرف كربوهیدارتها تقریباٌ در حد صفر است و مصرف چربی ها و پروتئینها آزاد است در این نوع رژیم مصرف هرگونه مواد قندی از جمله نان‘ برنج‘ شیرینی و قند ممنوع است كه البته در ابتدا روش موفقی به نظر می رسد ولی با توجه به اینكه مصرف بالای مواد غذایی پرچرب عوارض بسیار زیادی از جمله مشكلات قلبی – عروقی‘ فشار خون و مسائل مربوط به گرفتگی عروق خونی را به همراه دارد امروزه منسوخ شده است جالب است كه گفته می شود پروفسور اتكینز به علت عوارض رژیم غذایی خودش جان خود را از دست داده است.
در رژیم غذایی دكتر اورنیش مصرف سبزیجات و مواد غذایی كم چرب توصیه می شود و در این سبك از رژیم غذایی گفته شده كه حبوبات‘ میوه جات‘ غلات و سبزیجات را می توان به هر مقدار كه خواست خورد. رژیم غذایی دكتر اندروویل توصیه به كم خوری و ورزش است در این سبك رژیم توصیه شده از كربوهیدراتها یا مواد قندی می توان صرفاٌ از غلات‘ لوبیا‘ جو‘ و بمقدار كم برنج مصرف كرد از چربی ها از نوع تك اشباع مثل زیتون‘ ماهی و دانه های روغنی و از پروتئین ها مواد پروتئین گیاهی ازجمله حبوبات و سویا بایستی مصرف شود در این سبك رژیمی مصرفی شیر ممنوع است.
در انتها بایستی ذكر كنم كه امروزه سالمترین نوع رژیم غذایی استفاده از هر پنج گروه مواد غذایی یعنی كربوهیدراتها‘ چربی ها‘ پرئتئین ها‘ املاح معدنی و ویتامین ها در مقادیر تعیین شده توسط پزشك تغذیه است چراكه بدن ما به همه انواع مواد غذایی نیاز دارند و حذف یك ماده غذایی ممكن است در درازمدت سبب عوارض خطرناكی شود.
ب) رفتار درمانی:
امروزه تغییر و اصلاح رفتارهای غلط تغذیه ای در صف اول درمان چاقی قراردارد همانطوری كه در بحث علل محیطی چاقی ذكر شد زندگی ماشینی سبب افزایش چشمگیر چاقی در سطح جهان شده است و تغییر رفتارهای غذایی و تطابق آن با تكنولوژی پیشرفته باعث بی تحركی همراه با مصرف بالای مواد پرانرژی شده كه درنهایت معضل چاقی را ایجاد كرده است .
▪ نمونه ای از تغییر در رفتارهای بدغذایی برای درمان چاقی ذكر می گردد:
۱) از خوردن غذا جلوی تلویزیون‘ رادیو و كامپیوتر بپرهیزید چرا كه حواستان پرت شده و میزان غذایی را كه می خورید خیلی بیشتر از مورد نیازتان خواهد بود.
۲) تند غذا نخورید چراكه قبل از احساس سیری مواد غذایی بیشتری را در داخل معده انباشته می خورید خوردن آهسته غذا سبب می شود كه قند خون در حین خوردن بالارفته و مركز اشتها مهار شود.
۳) از پله بجای آسانسور یا پله برقی استفاده كنید.
۴) ریموت كنترل دستگاههای الكترونیكی ( دستگاههای كنترل از راه دور) را از دوروبرخود جمع كنید و برای روشن و خاموش كردن دستگاههای الكترونیكی حركت كنید.
۵) اتوموبیل خود را كمی دورتر از مقصد پارك كنیدو مقداری از راه راپیاده روی كنید.
۶) از بشقاب های كوچك برای غذا استفاده كنید چرا كه بشقاب بزرگ حجم غذای بیشتری را می گیرد و شما برای جلوگیری از اسراف مجبور خواهید بود بیشتر از حد مورد نیاز غذا بخورید.
۷) هنگامی كه گرسنه هستید به خرید نرویدچون ممكن است تنقلات و شیرینی جات بیشتری خریداری كنید.
۸) سعی كنید وقتی خرید می روید پول زیاد با خود نبرید چراكه مواد غذایی بیشتری خرید می كنید و چه بسا كه مواد خریداری شده ضروری هم نباشد. به كارمندان توصیه می كنم اواسط و اواخر ماه برای خرید بروند چرا كه در اوایل ماه كه حقوق دریافت كرده اند ممكن است خرید زیادی داشته باشند.
۹) اگر به رستوران می روید سعی كنید یك غذا را برای دونفر سفارش دهید.
۱۰) اگر برای شام میهمان دارید در انتهای شب غذاهای باقیمانده را به میهمانان بدهید تا با خود ببرند چراكه ماندن آنها باعث می شود شما بیشتر از معمول بخورید تا مواد غذایی باقیمانده فاسد نشوند.
ج) ورزش:
یكی از موثرترین روشها برای كم كردن وزن داشتن رژیم غذایی توام با یك فعالیت مناسب ورزشی است.
تحقیقات نشان داده رژیم غذایی همراه با ورزش تاثیر بیشتری نسبت به انجام تك تك آنهاست ورزش سبب می شود كه قسمتهای مختلف بدن با توجه به فعالیتی كه انجام می دهند بطور متناسب لاغر شوند توصیه به ورزشهای ایروبیك می شود چراكه در این نوع ورزش دوخاصیت شدت و سرعت كم باعث می شود سوخت غالب برای تولید انرژی چربی ها باشند افزایش شدت و سرعت ورزش باعث می شود سهم كربوهیدرات ها در تولید انرژی بالا رود چراكه كربوهیدراتها اكسیژن كمتری برای آزاد شدن انرژیشان نیاز دارند و سریعتر انرژی آزاد كنند كه بتوانند جبران سرعت بالای ورزشی را داشته باشند.
برای كم كردن وزن ورزشهای استقامتی پیشنهاد می شود كه راحت ترین‘ در دسترس ترین و كم هزینه ترین ورزشها پیاده روی است بشرط اینكه پیوستگی آن حفظ شود یعنی رفتن به خرید‘ نگاه كردن ویترین و هرنوع توقف از تاثیر آن می كاهد.
د) درمان دارویی:
تعداد و انواع داروهای لاغری كه دركتب مرجع تغذیه معرفی شده اند انگشت شمار بوده و كلاٌ به دو دسته اصلی و البته چند زیر گروه فرعی تقسیم می شوند.
گروه اول داروهای ضد اشتها هستند كه با تحریك تولید هورمونهای سروتونین و سایر كاته كولامین ها باعث مهار مركز اشتها می شوند این داروها عوارضی چون افزایش فشار خون‘ افزایش ضربانات قلبی‘ اضطراب و درنهایت درصورت مصرف بی رویه سبب سكته های قلبی یا مغزی می شوند.
گروه دوم داروهایی هستند كه باعث جلوگیری از جذب چربی از دستگاه گوارش می شوند این داروها تاثیری در جذب كربوهیدراتها ندارند و فقط جذب ۳۰% از چربی های مصرف شده را مهار می كنند.
عوارض این داروها اسهال چرب و كمبود ویتامین های محلول در چربی چون ویتامین E,D,Aو K است كه هركدام درنوع خود سبب عوارض خطرناكی در بدن می شوند از داروهای گروه اول اورلیستات یا زنیكال و از گروه دوم سبیوترامین را می توان نام برد.
دسته دیگری از داروهای ضد چاقی وجود دارد كه با افزایش حجم در معده سبب پرشدن معده و احساس سیری می شود این داروها كه به آگار آگار موسوم هستند پس از مصرف در معده باز شده و معده را پر می كنند و جایی برای مواد غذایی باقی نمی ماند. مصرف داروهای لاغری بایستی زیر نظر پزشك تغذیه و همراه رژیم مناسب غذایی باشد چراكه به تنهایی تاثیر مهمی را ایفا نخواهد كرد.
ه) جراحی:
جراحی بعنوان آخرین قدم برای درمان چاقی به شمار می رود. اعمال جراجی درچاقی به دو گروه تقسیم می شود.
گروه اول جراحی هایی است كه منجر به درمان بیماری چاقی می شود.
گروه دوم اقداماتی است كه در جهت زیبایی بكار می رود. اقدامات جراحی مربوط به گروه اول شامل دستكاری در مسیر دستگاه گوارش و محدود كردن حجم معده و یا كوتاه كردن مسیر جذب مواد غذایی است كه باعث كم رسیدن مواد مصرفی به بدن می شود از این نوع جراحی می توان از,Gastroplasty Bypass Banded- Roux-En-y gastric bypass,Gastric نام برد.
گروه دوم از اقدامات جراحی مربوط به زیبایی فرد چاق است كه در دو شكل انجام می شود كه در هردوشكل چربی اضافی انباشته شده در قسمتهای مختلف بدن از جمله شكم‘ تخلیه شده كه البته جزو درمان چاقی محسوب نمی شود.
تخلیه چربی یا بطریق abdominoplaty صورت می گیرد كه با تیغ جراحی شكم باز می شود و چربی ها خارج می گردد و یا به روش Liposaction است كه با تجهیزات مخصوص چربی از شكم بصورت مكش خارج می شود.
روشهای جراحی دیگری هم برای درمان چاقی پیشنهاد شده است كه از جمله آنها جراحی فك بیمار و ثابت كردن آن است كه در نتیجه آن فرد چاق دهانش به اندازه كافی باز نشود و نتواند از حجم زیاد غذاها استفاده كند به این روش محدود كردن فك های صورت (Jav Wiring) و عمل مذكورMaxillomandibular Fixation می نامند.
درآخر توصیه می شود سالمترین و علمی ترین و البته موثرترین روش در كاهش وزن داشتن رژیم غذایی مناسب همراه با فعالیت بدنی و تغییر در رفتارهای غلط تغذیه ای است تبلیغات وسیعی در زمینه داروهای مختلف لاغری ‘ كمربندهای لاغری‘ چسب های لاغری و هزاران مورد دیگر می شود ولی همگی این روشها قابل تامل و بررسی است چراكه در كتب علمی و مرجع تغذیه این روشها مورد تائید نیست و ممكن است عوارض خطرناكی را بدنبال داشته باشد.

وبگردی
آشغال‌سازها گرفتار خانم مدیر شدند
آشغال‌سازها گرفتار خانم مدیر شدند - رییس سازمان ملی استاندارد ایران مجددا با خودروسازان در ارتباط با رعایت استانداردهای ۸۵‌گانه خودرویی از ابتدای دی‌ماه سال جاری اتمام حجت کرد.
ایران نیاز به مردانی بزرگ و دانشمند دارد / چرا اینهمه انسانهای ...
ایران نیاز به مردانی بزرگ و دانشمند دارد / چرا اینهمه انسانهای ... - مرتضوی هیچ گاه قاضی و حقوق دان نبود و نباید کار قضایی انجام می‌داد. اما این ضعف ماست که چنین فردی در جایگاه بالایی قرار می‌گیرد. شگفتی من از قاضی مرتضوی و رفتار او نیست که چرا خودش را برای اجرای حکم خود به زندان معرفی نکرد. من رفتار او با زهرا کاظمی را دیده بودم.
معنی و مفهوم "به ما این دختر خوشگل‌ها رو نشون بده"؟
معنی و مفهوم "به ما این دختر خوشگل‌ها رو نشون بده"؟ - بعد از انقلاب، به واسطه تنیده شدن حکومت و دین بسیاری از پست‌ها و سمت‌های سیاسی با هاله‌ای رو به رو شد که اجازه نمی‌داد صاحب آن منصب مورد نقد قرار بگیرد....
سومین روز جشنواره جهانی فیلم فجر
سومین روز جشنواره جهانی فیلم فجر - سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر از 30 فروردین با حضور فیلم سازانی از ایران و نمایندگانی ازسینمای 78 کشور جهان تا 7 اردیبهشت در پردیس سینمایی «چارسو» برگزار می شود.
سیلی زدن به «امید» مردم در پارک!
سیلی زدن به «امید» مردم در پارک! - کتک خوردن دختری که جز التماس دوستانش هیچ فریادرسی ندارد از یک پلیس زن عضو گشت ارشاد که ماموران مرد هم آنها را همراهی می کردند، آنقدر دردناک است که کمتر وجدان بیداری به آن واکنش نشان نداده است.
حمله فیزیکی به بازیگر زن ایرانی در خیابان! / عکس
حمله فیزیکی به بازیگر زن ایرانی در خیابان! / عکس - بازیگر سریال "تعطیلات رویایی" از حمله افراد ناشناس به خود خبر داد. مریم معصومی، بازیگر سینما و تلویزیون مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفت.
گفتگوی تلفنی با همسر مرتضوی / صوت
گفتگوی تلفنی با همسر مرتضوی / صوت - سعید مرتضوی که در روزهای گذشته خبری از او نبود و حتی سخنگوی دستگاه قضایی گفته بود حکم جلبش صادر شده اما گیرش نیاورده‌اند، به گفته همسرش در تهران است.
ارسطوی پایتخت با مونا فائض پور ازدواج کرد
ارسطوی پایتخت با مونا فائض پور ازدواج کرد - «احمد مهران فر» بازيگر نقش «ارسطو عامل» در سريال پايتخت ۵ در اینستاگرام خود از ازدواجش با «مونا فائض پور» خبر داد.
صحبت های جنجالی رییسی علیه روحانی
صحبت های جنجالی رییسی علیه روحانی - صحبت های جنجالی رییسی پیرامون استفاده روحانی از نام امام رضا در انتخابات
500 نفر محتوای نامه‌های پستی مردم را میخواندند و چک می‌کردند!
500 نفر محتوای نامه‌های پستی مردم را میخواندند و چک می‌کردند! - محمد غرضی می‌گوید: زمانی که به عنوان وزیر در وزارت حضور یافتم بیش از ۵۰۰ نفر را دیدم نامه‌هایی که از داخل به خارج و از خارج به داخل کشور ارسال می‌شدند را چک می‌کردند و به صورت سه شیفت فعالیت می‌کردند و نامه‌ها را می‌خواندند.
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس!
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس! - عکس و ویدیویی منتسب به ستاره پرسپولیس فرشاد احمدزاده و ترلان پروانه بازیگر سینما و تلویزیون در فضای مجازی منتشر شده است. عجب پاپراتزی‌هایی داریم!
دختر داعشی سریال پایتخت کیست ؟
دختر داعشی سریال پایتخت کیست ؟ - در قسمت های اخیر سریال پایتخت بازیگر جدیدی به جمع خانواده معمولی پیوسته است؛ نیلوفر رجایی فر نقش الیزابت را در سریال پایتخت ۵ ایفا می کند ؛ این بازیگر با جلب اعتماد سیروس مقدم این فرصت ط بازی در سریال پر طرفدار پایتخت را به دست آورد .
خانم ایرانی، عامل تیراندازی در مقر یوتیوب / فیلم
خانم ایرانی، عامل تیراندازی در مقر یوتیوب / فیلم - ویدیوهایی از نسیم نجفی اقدم در شبکه های اجتماعی به زبان های انگلیسی و فارسی موجود است که در آن ها وی از حذف ویدیوهای خود توسط یوتیوب شکایت دارد.
رقص کاوه مدنی یا کالای ایرانی؟
رقص کاوه مدنی یا کالای ایرانی؟ - بگذارید اینطور بپرسم: مگر کیروش، مربی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران عرق نمی‌خورد؟ نمی‌رقصد؟ مگر برانکو و شفر نمازشب می‌خوانند و روزه می‌گیرند و اصولگرا و ارزشی و انقلابی هستند؟!