یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ / Sunday, 22 July, 2018

جنایات اسرائیل از منظر حقوق جزای بین‌الملل


جنایات اسرائیل از منظر حقوق جزای بین‌الملل
از زمان جنگ جهانی دوم به بعد، سران صهیونیسم دارای سابقه‌ای مملو از ارتکاب جنایات بین‌المللی گوناگون بوده‌اند. برخی مورخان از همدستی و همکاری صهیونیست‌ها با سران نازی‌ها در ارتکاب جنایت علیه یهودیان سخن گفته‌اند.
تایید آنان نسبت به این جنایات و بزرگنمایی‌های احتمالی بعدی ، در جهت این هدف صورت می‌گرفت تا از این اقدامات ، به عنوان بهانه‌ای برای پیشبرد هدف ایجاد کشور مستقل صهیونیستی استفاده شود.
پس از آن نیز اقدامات رژیم اسرائیل و سران آن، مجموعه‌ای از جرم و جنایت را تشکیل می‌دهد ، از جمله پس از اشغال لبنان از سوی قوای اسرائیل در سال ۱۹۸۲، این نیروها به شبه‌نظامیان فالانژ مسیحی که تحت کنترل آنها بوده‌اند ، اجازه ورود به اردوگاه پناهندگان فلسطینی در صبرا و شتیلا را دادند که در نتیجه آنان ، در فاصله ۱۶ تا ۱۸ سپتامبر ، دست به قتل عام غیرنظامیان غیرمسلح مستقر در اردوگاه که اکثرا زن، کودک و پیرمرد بودند ، زدند و اجساد را سوزاندند و در گورهای دسته‌جمعی دفن کردند. طبق تخمین‌های موجود، تعداد کشته‌شدگان اردوگاه ۳۰۰ تا ۳۰۰۰ تن بوده است.
بر اثر فشار افکار عمومی، کمیسیون <کاهان> تشکیل شد که آریل شارون، وزیر جنگ وقت اسرائیل را به «طور غیرمستقیم» به دلیل اهمال در اعمال وظایف فرماندهی، مسوول ارتکاب جنایات جنگی شناخت.
همین یافته‌ها موجب شد چند سال بعد، برخی وکلای لبنانی، با استفاده از قانونی که در بلژیک تصویب شده بود و مطابق آن، مرتکبان جنایات جنگی بر اساس اصل صلاحیت جهانی، یعنی بدون توجه به تابعیت آنها یا محل ارتکاب جرم، در محاکم بلژیک قابل تعقیب بودند، علیه آریل شارون که در آن زمان، نخست‌وزیر اسرائیل شده بود، اقامه دعوی کرده و تعقیب وی را خواستار شوند.
این پیگیری‌ها پیشرفت‌هایی هم داشت، هر چند بعدها دولت بلژیک، تحت فشار اسرائیل و آمریکا تغییراتی در قانون مستندشان و پیش‌شرط‌هایی را برای پذیرش چنین دعاوی در آن گنجانید.
سیاست شهرک‌سازی سال‌های بعد رژیم اسرائیل در مناطق اشغالی و انتقال جمعیت غیرنظامی به آنجا نیز یک جنایت جنگی مسلم محسوب می‌شود که در ماده ۸ اساسنامه دادگاه کیفری بین‌المللی (I.C.C) تحت این عنوان ذکر شده است.
جالب این که در آخرین جلسه کنفرانس رم در سال ۱۹۹۸ که طی آن، برای تصویب اساسنامه دادگاه مذکور، رای‌گیری می‌شد، نماینده رژیم اسرائیل دلیل رای مخالف اسرائیل به اساسنامه را وجود این ماده در اساسنامه ذکر کرد که به ادعای وی، این عمل در حقوق بین‌الملل عرفی، جنایت جنگی محسوب نمی‌شود.
جنایات اخیر اسرائیلی‌ها در غزه، از ویژگی‌هایی برخوردار است که می‌تواند به طور همزمان جنایت جنگی، جنایت علیه بشریت و نسل‌کشی محسوب ‌شود.
طبق ماده ۸ اساسنامه دادگاه کیفری بین‌المللی که منطبق بر کنوانسیون‌های ۱۹۴۹ ژنو و سایر مقررات و عرف جنگی است ، اعمالی مانند تخریب گسترده اموال، حمله به مناطق و افراد غیرنظامی و بمباران آنها ، حمله به ساختمان‌های مذهبی و علمی و استفاده از هر سلاح یا شیوه‌ای که موجب ایراد جراحت یا رنج غیرضروری یا بیش از حد شود ، جنایت جنگی محسوب می‌شود. ضمن آن که خود تجاوز به سرزمین دیگر نیز یک جرم بین‌المللی است.
از لحاظ شرایط تحقق جنایات علیه بشریت نیز چون این حملات در چارچوب یک حمله گسترده یا سازمان‌یافته از سوی یک رژیم انجام گرفته و موجب بروز نتایجی چون قتل، نابودسازی، اخراج یا انتقال جمعیت و اذیت و آزار غیرنظامیان می‌شود ، می‌تواند تحت این عنوان که در ماده ۷ اساسنامه دادگاه کیفری بین‌المللی ذکر شده است ، طبقه‌بندی شود.
از همه مهمتر، ‌اعمالی چون کشتن، ایراد صدمه شدید جسمانی یا روانی و تحمیل عمدی شرایط زیستی نامناسب به اعضای یک گروه قومی، ملی، نژادی یا مذهبی به قصد نابود کردن همه یا بخشی از آن گروه می‌تواند به موجب ماده ۶ اساسنامه دادگاه کیفری بین‌المللی و نیز کنوانسیون منع و مجازات نسل‌کشی مصوب سال ۱۹۴۸ (که دولت ایران نیز به این کنوانسیون پیوسته است) نسل‌کشی محسوب شود که این جرم را به دلیل همان قصد خاص از بین بردن همه یا بخشی از یک گروه قومی، ملی، نژادی یا مذهبی که در آن نهفته است، شدیدترین جرم بین‌المللی و در واقع ام‌الجرایم می‌نامند که مرتکبان به آن، معمولا محکوم به تحمل مجازات‌های شدیدی در محاکم کیفری بین‌المللی می‌شوند.
به این ترتیب، یافتن وصف مجرمانه برای جنایات ارتکاب‌یافته از سوی رژیم اسرائیل چندان دشوار نیست. دشواری بیشتر به یافتن مرجع صالح برای طرح شکایت علیه مسببان این فجایع مربوط می‌شود. عدم پذیرش اساسنامه دادگاه کیفری بین‌المللی از سوی رژیم اسرائیل به معنی آن است که جنایات ارتکابی از سوی اتباع آن یا در قلمرو آن را نتوان در دادگاه کیفری بین‌المللی در لاهه تعقیب کرد.
با توجه به برخورداری دولت آمریکا (پشتیبان اصلی رژیم اسرائیل) از حق وتو در شورای امنیت سازمان ملل متحد، امکان تشکیل دادگاه از سوی این شورا درخصوص این فجایع (آن‌گونه که درباره وقایع یوگسلاوی سابق و رواندا رخ داد) نیز کاملا دور از ذهن است.
در کشور ما هم متاسفانه قانونی که اجازه اعمال صلاحیت جهانی را درباره چنین وقایع دهشتباری به محاکم ایران بدهد وجود ندارد و تلاش مجلس ششم برای تصویب چنین قانونی در چند سال گذشته در عمل ناکام ماند که خوب است مجددا از سوی مجلس شورای اسلامی در این زمینه اقدام شود بنابراین بررسی راه‌های پیگیری این جنایات مثلا در محاکم کشورهایی که چنین صلاحیتی را طبق قوانین داخلی برای خود قائل هستند، نیاز به پژوهش و تتبع جدی دارد و در هر حال کار آسانی نخواهد بود.

دکتر حسین میرمحمد صادقی
عضو هیات علمی دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی

منبع : روزنامه جام‌جم

مطالب مرتبط

رهایی آمریکا از دست اسراییل

رهایی آمریکا از دست اسراییل
نویسنده که از مطلعان و منتقدان سیاست‏های اسراییلی آمریکاست، در این مقاله به بررسی ریشه‏های تروریسم علیه کشور آمریکا می‏پردازد. او با اشاره به لابی با نفوذ اسراییلی در مجلس و کل نظام قدرت و حتی مکان‏های عبادت و آموزش‏های عالی کشور آمریکا، سیاست‏های خاورمیانه‏ای آمریکا را کاملاً اسراییلی می‏داند. نویسنده معتقد است که آمریکا با استفاده از رسانه‏ها مردم را گمراه کرده و در جاهایی که لازم می‏داند، اخبار موفقیت‏های ارتش اسراییل را پوشش خبری گسترده می‏دهد. این سناتور پیشنهاد می‏کند، برای جلوگیری از تروریسم، آمریکا باید کمک‏های خود را به اسراییل به تعلیق درآورد و...
اگر دولت آمریکا کمک به اسراییل در تجاوز و تخریب فلسطین را رد کرده بود، حادثه یازدهم سپتامبر اتفاق نمی‏افتاد. تعدادی از آگاهان سیاسی، این نتیجه را آشکارا بیان می‏کنند؛ اما تعداد زیادی معتقدند که کمکی که انجام شده، درست است. من معتقدم، در طول ۳۵ سال گذشته، اگر هر یک از رئیس‏جمهورهای آمریکا شجاعت و تدبیر این را داشت که همه حمایت‏های آمریکا از اسراییل را (تا زمانی که اسراییل از سرزمین‏های اشغال شده در جنگ اعراب و اسراییل در سال ۱۹۶۷ عقب‏نشینی کند) معلق می‏کرد، از این فاجعه جلوگیری می‏شد.
یهودی‏های آلترا ارتدوکس که نقش قدرتمندی را در سیاست‏های اسراییلی ایفا می‏کنند، معتقدند که مسیح موعود یهودی نخواهد آمد تا وقتی که اسراییل بزرگ به واقعیت بپیوندد. با وجود اینکه آنها اقلیتی بیش نیستند، متحد، مقتدر و دارای نفوذ هستند. به خاطر اعتقاد محکم و عمیق مذهبی، آنها مصمم هستند تا از استقلال فلسطینی‏ها در کرانه باختری جلوگیری کنند.
در حمایت شدید علیه فلسطینی‏ها، اسراییل از بهانه‏های ریشه کن کردن تروریسم استفاده می‏کند؛ اما در حقیقت، نیروهایش به پیشروی در منطقه بی‏طرف سفارش شده‏اند. در زیر این ظاهر ضدتروریستی، نیروهای اسراییلی با فلسطینی‏ها بدتر از آنچه با حیوانات رفتار می‏شود، رفتار می‏کنند. براساس روندی که هیچ پایه و اساسی ندارد، صدها نفر برای مدت‏های طولانی بازداشت و بیشتر آنها شکنجه می‏شوند و بعضی نیز از لبه تیغ می‏گذرند. خانه‏ها، باغستان‏ها و مکان‏های کسب و کار خراب می‏شوند. تمام شهرها به صورت نوبتی تحت مقررات حکومت نظامی قرار می‏گیرند. بازداشت بعضی از افراد تا چند هفته طول می‏کشد. فلسطینی‏های مجروح یا مریض نیازمند به مراقبت‏های پزشکی اورژانسی، معمولاً تا یک ساعت یا بیشتر در محل بازرسی نگه داشته می‏شوند. خیلی از بچه‏ها دچار سوء تغذیه هستند. کرانه باختری و غزه به اردوگاه‏های بسیار بزرگ و متمرکز نظامی تبدیل شده‏اند. بدون حمایت آمریکا، هیچ کدام از اینها اتفاق نمی‏افتاد. شاید مقامات اسراییلی بر این باورند که زندگی به قدری بر فلسطینی‏ها غیرقابل تحمل خواهد شد که بیشتر آنها سرانجام خانه‏های اجدادیشان را ترک می‏کنند.
پس از یک دوره محبوبیت در دنیا، دولت آمریکا به دلیل حمایت‏های بی‏قید و شرطی که از تجاوزهای اسراییل نسبت به منشور ملل متحد و قوانین بین‏المللی و دستورات همه ادیان مذهبی رایج می‏کند، در اکثر کشورها مورد سرزنش و دشنام قرار گرفته است.
خاستگاه اصلی یازدهم سپتامبر، ۳۵ سال پیش بود؛ وقتی لابی اسراییل فعالیت موفقیت‏آمیز خود را در مذاکرات سنگین درباره نقش مناسب آمریکا در منازعه عربی - اسراییلی شروع کرد و توانست این حقیقت را از آگاهی عمومی پنهان کند که دولت آمریکا کمک بلاعوض عظیمی را به اسراییل داده است.
این روزها، به دلیل تأثیر لابی خفه کننده اسراییل در آمریکا، در دولت بحثی از نزاع عربی - اسراییلی نشده است. مطمئن باشید، اطلاعات من دست اول است؛ زیرا من عضو خانه نمایندگان کمیته کار خارجیان هستم و از ژوئن ۱۹۶۷، وقتی ارتش اسراییل، کنترل بلندی‏های جولان را که قسمتی از سوریه است، مثل کرانه باختری و غزه در دست گرفت، من عضو آن خانه بوده‏ام. من از ۱۶ سال پیش تاکنون نظارت نزدیکی بر مجلس سنا داشته‏ام.
در ۳۵ سال گذشته، در کمیته یا سالن سنا کلمه‏ای به میان نیامده که دعوت به مذاکره در مسایل خاورمیانه کند. هیچ طرح یا لایحه‏ای به منظور کم یا محدود کردن کمک به اسراییل در ۲۰ سال گذشته ارائه نشده است و تعداد کمی از لوایح و طرح‏هایی که به این منظور در چند سال گذشته ارائه شده‏اند، فقط تعداد اندکی رأی کسب کرده‏اند. در ساختمان مجلس سنا، نقادی نسبت به اسراییل، حتی در گفت‏وگوهای خصوصی، ممنوع است و با متخلف مثل یک وطن فروش یا ضد یهود رفتار می‏شود. زمانی که من و بعضی از نمایندگان دیگر به مخالفت پرداختیم ، انتقاد ما به رأی‏گیری، در جمع نمایندگانی که از طرف نیروهای طرفدار اسراییل تأمین مالی شده بودند، رأیی نیاورد و شکست خورد. نتیجه اینکه، سال‌های متمادی، در موضوعات مرتبط با خاورمیانه ، به طور جدی به نفع اسراییل و بر ضد فلسطینیان و اعراب قانون‏گذاری شده است. تمامی حوزه‏های انتخابی رأی‏گیری، به وسیله پوشش خبری خفه‏کننده به نفع اسراییل پر شده و مردم را به گمراهی کشیده‏اند. عموم مردم از این مسأله ناآگاه هستند که مجلس سنا، مثل کمیسیون فرعی مجلس اسراییل عمل می‏کند. کسی که روزنامه‏های خارجی را بخواند یا بی‏بی‏سی گوش دهد، از اتفاق ۱۱ سپتامبر هیجان‏زده نمی‏شود. مدت‏ها پیش از یازدهم سپتامبر، در چندین نشست تلویزیونی، مسئولین اعتقاد داشتند، بن لادن فکری نظیر آنچه در یازدهم سپتامبر اتفاق افتاد را در سر دارد. آنها آن فکر را به دادخواهی اصولی از تجاوز اسراییل به جامعه فلسطینیان مستند می‏کردند. صاحبنظران خارجی در داخل یا بیرون از دولت، متناوباً و شدیداً مخالفت خود را با سیاست‏های آمریکا اظهار می‏داشتند؛ به ویژه از وقتی که بوش قصد خود برای جنگ با عراق را اعلام کرد. ارعاب لابی اسراییل هنوز پابرجاست. به نظر می‏رسد دامنه آن تا تمام مراکز دولتی و حتی مکان‏های عبادی و مؤسسات آموزش عالی کشیده شده است. نقش آن در ساکت کردن بسیاری از یهودیان آمریکایی که مخالف تاکتیک‏ها و وحشیگری‏های اسراییل هستند، بسیار مؤثر می‏باشد.
هیچ کس در نظام قدرت آمریکا، حقیقت مصیبت‏واری را که ماهرانه از مردم آمریکا مخفی نگه داشته شده، ولی به طور واضح برای مردم دنیا قابل تشخیص است، نمی‏پذیرد: خسارت‏های ۱۱ سپتامبر و پس‏لرزه‏های بعدی و پس‏لرزه‏هایی که ممکن است به خاطر جنگ با عراق در آمریکا ایجاد شود، عمدتاً به خاطر سیاست آمریکا در خاورمیانه است که در اسراییل طراحی شده، نه در واشنگتن.
اسراییلی‏ها ملتی قانون‏شکن هستند. رئیس جمهور ما باید به جای کمک به اسراییل در فشار آوردن به فلسطینی‏ها، تمام کمک‏های خود را به تعلیق درآورد تا اسراییل، اشغال سرزمین‏های اعراب را رها کرده و به سرزمین خود، در سال ۱۹۶۷ بازگردد.
اگر بوش کمک‏های آمریکا به اسراییل را به تعلیق درآورد، همه آمریکایی‏ها را از بدبختی به دوش کشیدن اشتباهات اسراییل نجات می‏دهد.

وبگردی
جنجال جدیدِ تلویزیون؛ پریدن از پنجره برای فرار از دست دختران!
جنجال جدیدِ تلویزیون؛ پریدن از پنجره برای فرار از دست دختران! - دخترها پسرجوان را دوره کرده‌اند و پسرجوان خود را از پنجره به بیرون پرتاب می‌کند. باورتان نمی‌شود که نشود، اما این صحنه را در سریال تلویزیونی پدر دیدیم که حالا دوباره این موضوع تلویزیون و دست‌اندرکاران سریال را وارد حاشیه‌های اینستاگرامی کرده است. منبع
بحران غارت سازمان یافته / در همین دو ماه اخیر ۱۵ تا ۲۰ میلیارد دلار پول دزدیده شده
بحران غارت سازمان یافته / در همین دو ماه اخیر ۱۵ تا ۲۰ میلیارد دلار پول دزدیده شده - بحران موجود، مشروعیت است. بحران مشروعیت ناشی از خیانتی است که به صداقت و آرمانگرایی و از خودگذشتگی ملت ایران انجام شده.
فیلم | علت فساد در حکومت اسلامی چیست؟
فیلم | علت فساد در حکومت اسلامی چیست؟ - فیلم - در ویدئوی زیر بخشی از سخنرانی قدیمی شهید بهشتی در مجمع عمومی اتحادیه دانشجویان مسلمان در اروپا را درباره فساد در حکومت اسلامی و دلایل آن می شنوید.
ماجرای سفر مخفیانه حسن روحانی به انگلیس
ماجرای سفر مخفیانه حسن روحانی به انگلیس - کامران غضنفری با کتاب «راز قطعنامه» شناخته شد؛ هر چند بیش از آن هم دستی بر آتش نوشتن و پژوهش داشت. غضنفری بعد از این تجربه های موفق دست به انتشار کتاب یا به قول خودش مقاله مفصل در مورد پیشنه، زندگی و عملکرد حسن روحانی در فضای مجازی زده است.
ماجرای احسان علیخانی و  ثامن الحجج
ماجرای احسان علیخانی و ثامن الحجج - پنج ماه بعد از اعلام رسمی غیرقانونی بودنِ موسسه ثامن الحجج در آبان 1393، برنامه تحویل سال 1394 شبکه سوم سیما تحت عنوان «بهارنارنج» با تهیه کنندگی و به مدت هشت ساعت پخش شد و این بار به جای تبلیغ مستقیم ثامن الحجج، باشگاه فرهنگی و ورزشی ثامن الحجج تبلیغ شد! در این برنامه بارها از ابوالفضل میرعلی مدیرعامل موسسه ثامن الحجج با عنوان دکتر تقدیر به عمل آمد؛ دکتری که اکنون مشخص شده یک دیپلمه با سوابق مالی…
وقتی یک دامدار با مدرک دیپلم و ۱۱۹ فقره چک برگشتی مدیرعامل «ثامن‌الحجج» شد
وقتی یک دامدار با مدرک دیپلم و ۱۱۹ فقره چک برگشتی مدیرعامل «ثامن‌الحجج» شد - تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رودررو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، حرف و سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوش‌شان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد!
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد! - یک بنر تبلیغاتی که ظاهراً با هدف ترویج فرهنگ حجاب طراحی شده، سبب‌ساز واکنش‌های کاربران شبکه اجتماعی توییتر شده است. در این بنر، از رهگذران خواسته شده بین دو گزینه موجود، زنی چادری و زنی مانتویی، انتخاب کنند ترجیح می‌دهند کدام‌یک همکار همسرشان باشد!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر! - در اتفاقی عجیب و غیر قابل باور فردی امروز به دلیل درخواست طلاق همسرش در خیابان اسلامشهر وی را با ضربات چاقو از پای درآورد، از سرنوشت این خانم اطلاع دقیقی در دست نیست.
مائده‌ها و دلارهای رانتی
مائده‌ها و دلارهای رانتی - اشارت‌هایی که برخی نکات جالب توجهی دیگری در خصوص آن بیان می‌کنند، مثل مطرح شدن مساله مانتو‌های جلوباز و اشکالی که برخی مسئولان به آن وارد می‌دانند. موضوعی که موجب شد تا بعد از مدت‌های مدید و در شرایطی که بسیاری بر این باورند که شناسایی و مقابله با اخلال گران بازار می‌بایست در اولویت همه امور باشد، گشت‌های ارشاد به خیابان‌ها باز گردند.
دورهمی کثیف‌ترین برنامه جنسی  ! تفکرات پیچیده یک استاد علوم انسانی !
دورهمی کثیف‌ترین برنامه جنسی ! تفکرات پیچیده یک استاد علوم انسانی ! - یکی از بحث های جنجالی دکتر فیاض در سال های اخیر اظهار نظر او در مورد وقوع بحران جنسی در ایران بوده است که حالا او معتقد است تبدیل به انقلاب جنسی شده است. با او در این زمینه مصاحبه مفصلی انجام دادیم که به زودی منتشر می شود. بخشی از این مصاحبه که درباره برنامه دورهمی است را تماشا کنید.
آغوش جنسی یا مادرانه ! مشغله فکری مطهری
آغوش جنسی یا مادرانه ! مشغله فکری مطهری - وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به نمایش در آغوش کشیدن تیم ملی کروواسی توسط رئیس‌جمهور کشورشان،گفت: ایشان با یک حس مادرانه این کار را انجام داد و این آغوش، جنسی نبود، البته که پخش آن نباید انجام می‌شد.
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟ - سرنوشت فرزند بزرگ حسن روحانی از جمله مواردی است که در سال‌های گذشته بارها مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است. پیش از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۲ نیز یکی از وب‌سایت‌های اصولگرا مدعی بود که او به دنبال “شکست عشقی” دست به “خودکشی” زده است. بنا به ادعای برخی از رسانه‌های اصو‌لگرا، فرزند روحانی با کلت کمری پدر خودکشی کرد.
فیلم منزل محمود خاوری درکانادا
فیلم منزل محمود خاوری درکانادا - کاربران شبکه های اجتماعی فیلمی را منتشر کرده اند که گفته می شود مربوط به خانه مجلل محمود خاوری در کانادا است. صحت و سقم این قضیه هنوز تایید نشده است.
مائده هژبری و امیرحسین مقصودلو در استانبول
مائده هژبری و امیرحسین مقصودلو در استانبول - امیرحسین مقصودلو (تتلو) با انتشار عکسی از خودش و مائده هژبری، دختر نوجوانی که پس از اعتراف تلویزیونی اش معروف شد، از کنسرت مشترک در استانبول خبر داد.
واکنش فغانی به انتشار تصاویردست دادنش با داور زن برزیلی:کوچکترین اهمیتی برایم ندارد!
واکنش فغانی به انتشار تصاویردست دادنش با داور زن برزیلی:کوچکترین اهمیتی برایم ندارد! - تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رودررو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، حرف و سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوش‌شان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
مرد رو‌به‌روی مائده هژبری کیست؟
مرد رو‌به‌روی مائده هژبری کیست؟ - دختر بازداشت شده در بخشی از مصاحبه توضیح می‌دهد که صبح دستگیر شده و خانواده‌اش در جریان این موضوع قرار گرفته‌اند و این ادعا نشان می‌دهد تهیه فیلم اعترافات به فاصله یک صبح تا عصر انجام شده که خود نشان‌دهنده این است که برای متهم هنوز دادگاهی تشکیل نشده و جرمی به اثبات نرسیده ‌است.
فیلم | رامبد: دهنتو ببند، فرح‌بخش: دهنتو گِل بگیر!
فیلم | رامبد: دهنتو ببند، فرح‌بخش: دهنتو گِل بگیر! - پس از آنکه فیلم تازه محمدحسین فرح‌بخش در سالن‌های سینمای شهر تهران اکران نشد. احمدی مدیر سینماشهر که از قضا تهیه کننده برنامه خندوانه نیز هست و سوله مدیریت بحران شهر تهران در دوره تهیه کنندگی او به «خندوانه» اختصاص یافت، مانع از این اکران شده بود و همین مسئله واکنش فرح بخش را به دنبال داشت و او را رانت‌‎‌خوار خواند و پای رامبد جوان را به میان کشید.
شاخ‌های اینستاگرامی که نمی‌شناختیم
شاخ‌های اینستاگرامی که نمی‌شناختیم - یکی از دختران که به شدت مورد توجه قرار گرفته است مائده نام دارد. او از چهره‌های شناخته شده اینستاگرام است که ویدئو‌هایی از رقص هایش را در صفحه خود منتشر کرده است. او متولد سال 1380 است. به گفته خودش حدود 600هزار فالوئر دارد. او حالا با قرار وثیقه آزاد است.
تصادف سردار آزمون با پورشه اش (عکس)
تصادف سردار آزمون با پورشه اش (عکس) - سردار آزمون نیمه شب گذشته و در نزدیکی‌های صبح امروز با خودوری پورشه شخصی خود در محور نکا بهشهر پس از عبور از روستای کمیشان با تصادف زنجیره‌ای مواجه شد که در این حادثه خودروهای زیادی خسارت دیدند