دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ / Monday, 23 July, 2018

آنان که «هر دو طرف» را محکوم می کنند، پست تر از خود قاتلانند!


آنان که «هر دو طرف» را محکوم می کنند، پست تر از خود قاتلانند!
در این جنگ
من در کنار و همدل قریه ها هستم...
من در کنار و همدل آن مادرم.
من در کنار و همدل آن پدربزرگم.
و آن هشت کودک پناه گرفته در یک مینی وانت.
من در کنار و همدل آن روسری ابریشمی سفید هستم...
به نام همه ی کتاب های زیبایی که خوانده ام
به نام همه ی بوسه هایی که داده ام
چنین باد که ارتش ما
در این جنگ
منهزم شود!
اَهارون شابتی ـ شاعر، نویسنده، مترجم، و استاد برجسته ی دانشگاه عبری اورشلیم
سازمان «وحدت یهودی فرانسه برای صلح»، مقاله ی تازه یی از میشل وراشاوسکی، نویسنده، روزنامه نگار، و سیاستمدار شریف اسراییلی را منتشر کرده است که او در آن ـ خیلی ساده و راحت و بی درد سر ـ آیینه یی گذاشته است در برابر آدم های «مترقی» چنگ و چنگول پاکیزه یی که آن ها را همیشه در همه جا ـ و مخصوصاً در این روز های تجاوز جدید اسراییل به غزه، در جامعه ی ایرانی خودمان ـ می بینیم. و شاید در موادی خود ما هم یکی از آن ها باشیم.
این نوشته ی کوتاه، بی نیاز از هر توضیحی است. فقط به شرطی که هر کسی پس از خواندنش جرأت این را داشته باشد که در آیینه به خود نگاه کند...
سرانجام، روزی خواهد آمد که باراک، اولمرت، لیونی، و اشکنازی را همچون دیگر جنایتکاران جنگی، در برابر یک دادگاه عدالت بایستانند، و از آن ها بخواهند که پاسخگوی جنایاتی باشند که مرتکب شده اند.
وظیفه ی ما این است که جهان را آنقدر از رفتار اینان آگاه کنیم که بتوانیم مطمئن باشیم که اینان بهای قتل عام هایی را که مرتکب شده اند خواهند پرداخت.
اما علاوه بر اینان، یک نوع دوم از جنایتکاران هم وجود دارند. این نوع دوّم احتمالاً می توانند از قرار داده شدن در برابر دادگاه ها فرار کنند.
این ها دست های خودشان را مستقیماً به خون مردمان نمی آلایند؛ اما برای قاتلان، مشروعیت روشنفکرانه فراهم می آورند. این ها، در واقعیت امر، یگانی از دولت و ارتش آدمکشان را تشکیل می دهند.
نویسندگان اسراییلی «آموس اُزد»، و «یهوشا» نمونه های تیپیک روشنفکران مفلوک و مسکینی از این نوعند.
هر بار که جنگی رخ می دهد، آن ها را می بینیم که داوطلب کمک رسانی به دستگاه جنگ افروزی اسراییل شده اند. حتی بدون آن که از آن ها دعوتی به عمل آمده باشد.
کار نخست آن ها این است که برای تهاجم اسراییل، از خودشان منطق ببافند. و بعد، به عنوان دومین کار، گریه و زاری به راه بیاندازند که ما پاک و مطهر و معصوم بودیم، اما چه می توان کرد؟ طرف مقابل، ما را ناچار به وحشی گری ساخت!
دلیل تراشی آموس ازد، و یهوشا، طبعاً روشن است: باید در مقابل حمله ی راکتی به سدروت ٭٭ عکس العمل نشان داد.
انگار که همه چیز، با این راکت ها شروع شده است!
یهوشا، در شماره ی ۳۰ دسامبر هاآرتص می نویسد: «من برای ایتالیایی ها روشن کرده ام که چرا این عملیات اسراییل، ضرورت داشته است...».
«یهوشا» و «ازد»، از یاد برده اند که یک سال و نیم است که اسراییل، وحشیانه، یک میلیون و نیم انسان را در محاصره ی کامل قرار داده است. با محروم کردنشان از حق برخورداری از ابتدایی ترین ضرورت های زنده ماندن.
این ها بایکوت کردن دولتی را که مردم فلسطین، در یک انتخابات آزاد و دموکراتیک برگزیدند [ بایکوت به وسیله ی اسراییل و «جامعه ی جهانی» ـ م ] به یاد نمی آورند.
این ها فراموش کرده اند که اسراییل، به زور، غزه و کرانه ی رود اردن را از یکدیگر جدا کرد تا بتواند مردمان غزه را به جرم انتخاب کردن نمایندگان خود، در قرنطینه بگذارد و تنبیه کندشان. آخر، آن ها حق چنین انتخاب غلطی را نداشتند.
این ها، اول) شروع به پس و پیش کردن ترتیب زمانی وقایع کردند، و آن را مطابق میل خود از نو نوشتند. و بعد: دست به دامان منطق قرینه سازی و همسنگ نمایی شدند:
ـ «خشونت، از هردو سو به کار رفته است، و ما شاهد قربانیان بی گناه در غزه و اسراییل ـ هر دو ـ هستیم. هر غیر نظامی کشته شده، یک قربانی بی گناه است.».
اما اینجا یک مشکل در کار است: در این دلیل تراشی و منطق بافی، نه ترتیب زمانی، و نه تناسب عددی، هیچکدام با واقعیّت، همخوانی ندارد.
سه غیر نظامی در جنوب اسراییل، کشته شده اند. اما چه وقت؟ بعد از آن که نیروی هوایی اسراییل، در بمبارانِ دقیقاً از پیش طراحی شده و برنامه ریزی شده ی مرکز غزه، بیش از سیصد فلسطینی را کشت.
این دو انتلکتوئل، که خیلی به چشم آمدنی و در مدیا ظاهر شونده هستند، به حزب چپ صهیونیست «مرتز» به لحاظ معنوی کمک می کنند تا تهاجم جنایتکارانه ی وزیر دفاع را مورد تأیید قرار دهد.
«مرتز» البته بعد ها ـ وقتی که موقع لازم فرا رسد ـ مخالفت خودش را با کشتن مردم فلسطین اعلام خواهد کرد. یعنی وقتی که «جامعه ی جهانی»، شروع کند به سخن گفتن از دغدغه ی خاطر خود نسبت به «خطا های اسراییل».
اما در حال حاضر، علی الحساب، «جامعه ی جهانی» در سکوت به سر می برد، و حتی به نظر می رسد که شادمان هم هست از این که می بیند که اسراییل، با او در جنگ مقدس صلیبی علیه خطر جهانی یی به نام مسلمانان، سهیم و شریک شده است.
اروپا، برای این که به مردم دنیا نشان دهد که دچار دغدغه ی خاطر است، به صورتی سمبلیک، بعداً، یک کمک انساندوستانه به مردم غزه تقدیم خواهد کرد. اما در این فاصله ی زمانی، برنارد کوشنر وزیر امور خارجه ی فرانسه، رسماً حمایت خود را از عملیات اسراییل اعلام می کند. ایشان البته قول داده است که یک مقدار مواد اولیه ی زندگی روزمرّه هم به غزه ارسال کند.
من نمی توانم جلوی خاطرات خودم را بگیرم و به یاد ماجرایی نیافتم که خوانده ام:
هیأت نمایندگی صلیب سرخ، به دیدار اسیران اردوگاه مرگ نازی رفته بود تا برای آن ها شکلات و بیسکویت ببرد!
می دانم که این دو عمل، یکی نیستند. اما کسی نمی تواند خاطرات به هم پیوسته ی خود را کنترل کند..
کوشنر البته یک فضای مناسب، و یک «عذر موجّه» هم دارد: رژیم های عربی، مخصوصاً رژیم حسنی مبارک، از تجاوز اسراییل به غزه، حمایت می کنند. آن ها هم می خواهند شکلات و بیسکویت برای کودکان غزه بفرستند. البته به جز کودکانی که در بیمارستان «شفا»، دروغکی مرده اند.

میشل وارشاوسکی
برگردان: محمد علی اصفهانی
عنوان و لینک مقاله:
Condamner les «deux côtés» : pire que les assassins
www.ujfp.org/modules/news/article.php?storyid=۴۵۸
٭ قسمتی از شعر «به هنگام جنگ» که اَهارون شابتی، به هنگام تجاوز سال ۲۰۰۶ اسراییل به لبنان، سروده بود.
برای شناخت بیشتر از اَهارون شابتی به عنوان یکی از برجسته ترین شاعران زبان عبری:
«نگاهی به نامه ی اَهارون شابُتِی، همراه با دو شعر از او»، به همین قلم:
http://www.ghoghnoos.org/khabar/khabar۰۶/shabatai-fr.html
٭ برای شناخت بیشتر از میشل وارشاوسکی، و نیز ـ به خصوص ـ نگاهی به واقعیت تجاوز نظامی اخیر اسراییل به غزه:
«تحلیل برخورد جهان با ماجرای غزه، از دید میشل وارشاوسکی» همراه با مقدّمه و توضیحات، به همین قلم:
http://www.ghoghnoos.org/khabar/khabar۰۸/warschawski-gaza-۲۸۱۲۰۸.html
٭ برای شناخت بیشتر از سازمان «وحدت یهودی فرانسه برای صلح» ـ از جمله ـ مطالبی در لینک های زیر:
http://www.ghoghnoos.org/khabar/khabar۰۶/fr-far-ja۲۷.html
http://www.ghoghnoos.org/khabar/khabar۰۴/ujf-۲۳۱۰۰۷.html
http://www.ghoghnoos.org/khabar/khabar۰۳/boycott.html
http://www.ghoghnoos.org/khabar/khabar۰۶/ujf-gaza-۱۵۰۱۰۸.html
٭٭ «سدروت» یک شهرک فلسطینی در منطقه ی نجد بود. در سال ۱۹۴۸پس از نخستین تجاوز های اسراییل به سرزمین های فلسطینی و اشغال آن ها، مردمان این شهرک ـ به ناچار ـ به نوار غزه پناه بردند. چند سال بعد از آن، در ۱۹۵۱ کم کم مهاجران یهودی از نقاط دیگر جهان، به آن منطقه ی به اجبار ترک شده توسط صاحبان فلسطینیش، مهاجرت کردند. فقط دوازده سال پیش یعنی در سال ۱۹۹۶ بود که اسراییل پذیرفت که آن را به عنوان شهر به رسمیت بشناسد.
این شهر کوچک درست در جوار نوار غزه قرار دارد. در پی آن که اسراییل پیشنهاد های مکرر آتش بس از طرف حماس را رد کرد، و در پی حملات مستمر اسراییل به غزه و کشتار و تخریب و آدمربایی در آن، و در پی انحصار این باریکه ی کوچک ـ با یک و نیم میلیون ساکن ـ و در پی محروم کردن کودک و جوان و پیر و خرد و کلان و زن و مرد آن از الزامات اولیه ی زندگی همچون تغذیه و بهداشت، حماس، ضمن درخواست کردن از مردم عادی به تخلیه ی این شهر ـ که اسراییل از آن به عنوان یکی از نقاط نظامی برای تجاوز به غزه استفاده می کند ـ راکت هایی به سمت آن پرتاب کرد.

منبع : پایگاه اطلاع‌رسانی فرهنگ توسعه

مطالب مرتبط

رژیم غاصب و معمای امنیت

رژیم غاصب و معمای امنیت
یک اصل اساسی در نظام بین‌الملل وجود دارد و آن این است که همه واحدهای سیاسی به‌دنبال به حداکثر رساندن امنیت ملی و به حداقل رساندن تهدیدات می‌باشند.‌ در طول دوران جنگ سرد کشورها امنیت ملی را مترادف با امنیت نظامی تلقی می‌کردند و کشوری که از قابلیت‌های نظامی بالایی برخوردار بود امنیت ملی او نیز تامین بود و دغدغه‌ای نداشت.
با فروپاشی شوروی این پارادایم حاکم به‌شدت متزلزل شد چون طبق این برداشت، شوروی که از قابلیت‌های بسیار بالای نظامی و هسته‌ای برخوردار بود نباید فرومی‌پاشید. بعد از جنگ سرد تئوری‌های روابط بین‌الملل به سمت تعریف بسیط از امنیت ملی حرکت کردند و مولفه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی نیز وارد تهدیدات امنیت ملی شد. هم‌اکنون امنیت ملی این‌گونه تعریف می‌شود: مصونیت نسبی یا مطلق یک کشور از حمله مسلحانه یا خرابکارانه سیاسی، اقتصادی و اجتماعی همراه با وارد کردن ضربه کاری و مرگبار در صورت مورد حمله قرار گرفتن.(۱)
منظور از معمای امنیت که بحث بسیار مهمی در نظریات امنیتی است بدین معنا می‌باشد که کشورها در نظام بین‌الملل دست به اقداماتی برای افزایش ضریب امنیتی خود می‌زنند که همین اقدامات باعث کاهش و یا احیانا نابودی آن‌ها می‌شود. ما در این مقاله قصد داریم تعریف امنیت ملی ذکرشده و نیز معمای امنیتی را در مورد رژیم اسرائیل عملیاتی بکنیم. سوال اصلی این مقاله این است که آیا اسرائیل‌با‌حمله به غزه‌می‌تواند‌ضریب امنیتی خویش را بالا ببرد یا بیشتر به خطر می‌افتد؟
فرضیه اساسی این است که اسرائیل، هم در جنگ ۳۳ روزه و هم در حمله به غزه نه‌تنها امنیتش تامین نمی‌شود و نخواهد شد بلکه موجبات تضعیف بیشتر و بیشتر این رژیم جعلی فراهم خواهد شد:
● اسرائیل و مولفه‌های امنیت ملی
۱) امنیت نظامی: امنیت وجودی اسرائیل از زمان تشکیل در سال ۱۹۴۸ مبتنی بر جنگ‌های پیش‌دستانه بوده است و به دلیل عمق کم سرزمین‌های اشغالی این مسئله در همه جنگ‌هایی که تا نبرد ۳۳ روزه رخ داده بود مشهود بود و رژم اسرائیل با توسل به این شیوه (جنگ پیش دستانه) شکست‌های سختی را به ارتش اعراب تحمیل کرده بود.‌ به دنبال خروج ارتش اسرائیل از جنوب لبنان این تصور که ارتش اسرائیل شکست‌ناپذیر است شکاف برداشت و همگان دیدند که مقاومت اسلامی در جنوب لبنان باعث عقب‌نشینی ارتش اسرائیل شد.
سیمای ارتش اسرائیل هنگام عقب‌نشینی به هیچ‌وجه سیمای یک ارتش غالب و پیروز نبود. این اتفاق مهم باعث تزلزل در امنیت نظامی اسرائیل شد زیرا برای اولین بار گروهی در جهان اسلام پیدا شد که با تجهیزات و نفرات کم، ارتشی را که بر روی آن مانور زیادی داده می‌شد وادار به عقب‌نشینی کرد.
۲) امنیت اقتصادی: به دلیل جو امنیتی که در اسرائیل از بدو تاسیس وجود داشته و نبود امنیت سرمایه‌گذاری، اقتصاد این رژیم همیشه متزلزل و شکننده بوده است و اگر نبود کمک‌های سالانه میلیاردها دلاری دولت آمریکا و یا فشار لابی‌آیپک که بر مالیات دهندگان آمریکایی تحمیل می‌شود و نیز کمک‌های یهودیان ثروتمند صهیونیست به این رژیم، اقتصاد اسرائیل سال‌ها قبل از هم فروپاشیده بود.
۳) امنیت اجتماعی و فرهنگی: اگر به خوبی بررسی کنیم رژیم اسرائیل چون فاقد یک ملت است و بیشتر ساکنان آن یهودیان مهاجری هستند که به امید آرامش، رفاه و زندگی بهتر عازم سرزمین‌های اشغالی شده‌اند، به دنبال انتفاضه اول و دوم این میهمان‌های ناخوانده متوجه شدند از آن وعده‌های توخالی خبری نیست و هر آن ممکن است امنیتشان در درون اسرائیل به خطر بیفتد و بدین دلیل ما وارد دوره پست صهیونیسم و مهاجرت معکوس شده‌ایم. ثروتمندان یهودی ساکن در اسرائیل یکی پس از دیگری سرمایه‌های خود را از بانک‌های اسرائیلی خارج کرده و همراه خانواده‌شان به کشورهای امن‌تر مهاجرت می‌کنند.
اسرائیل شکاف در این سه مولفه امنیت ملی خویش را متوجه دو گروه می‌داند یکی حزب‌الله لبنان و دیگری حماس که با عملیات‌های شهادت‌طلبانه و موشک‌اندازی به شهرک‌های یهودی امنیت و آسایش را از شهرک‌نشینان ربوده است.‌
جنگ سی و سه روزه که با هدف درهم شکستن حزب‌الله و اعاده اقتدار نظامی اسرائیل طراحی شده بود نتایجی کاملا معکوس به بار آورد و تئوری معمای امنیت در این جنگ کاملا عملیاتی شد.
اسرائیل نه تنها در این جنگ به هیچ‌یک از اهداف از پیش تعیین شده از جمله آزادی دو اسیر اسرائیلی و نابودی و خلع سلاح حزب‌الله نرسید بلکه ضعف و ناکارآمدی نظامی این رژیم بیش از پیش آشکار شد و همان مولفه‌ای که تاکنون باعث برتری او در مقابل اعراب بود کار ویژه خود را به صورت معکوس انجام داد. شاید به این دلیل بود که ایهود اولمرت نخست وزیر جنایتکار این رژیم بعد از جنگ سی و سه روزه به صورتی رسمی و علنی اعلام کرد که اسرائیل بمب اتمی دارد امری که قبل از آن هیچ وقت اعلام نشده بود و با این اقدام سردمداران رژیم اسرائیل بر آن بودند که موازنه قدرتی که در پی جنگ سی و سه روزه به نفع حزب‌الله و به ضرر آن‌ها تغییر کرده بود دوباره برقرار کنند.‌
اسرائیل در این جنگ شکست خورد و گفتمان مقاومت پیروز شد و به گفته گراهام فولر، کارشناس برجسته مسائل خاورمیانه در مقاله <رابطه بین ایران و حزب‌الله، الگوئی برای مقاومت اهل سنت> حزب‌الله تبدیل به الگوئی برای گروه‌های مقاومت اهل‌سنت شد و سیدحسن نصرالله تبدیل به شخصیتی محبوب در بین کشورهای اسلامی گردید.(۲)
● غزه و حماس‌
رژیم اسرائیل در نابودی حزب‌الله شکست خورد و اینک به دنبال این است که در پایان کار دولت مستعفی ایهود اولمرت با از بین بردن حماس و سپردن کار غزه به دولت خودگردان محمودعباس روند سازش و جریان محافظه‌کار عرب که مصر و اردن و عربستان نمایندگی آن را برعهده دارند تقویت نماید و موازنه را به ضرر جریان‌های مقاومت برهم بزند روندی که با محاصره چندماهه غزه آغاز و طی روزهای گذشته با حمله هوائی و به دنبال آن با حمله زمینی به نوار غزه تکمیل شد.‌ قطعا هدف این پروژه نابودی حماس و به تبع آن جریان مقاومت است و جنایت‌هایی که این رژیم در حمله به غزه مرتکب شده در ردیف جنایات جنگی و قابل پیگیری در دادگاه‌های جنایات جنگی می‌باشد.
اسرائیل با نابودی حماس به دنبال تامین امنیت بیشتر برای خود است در حالی که این جریان نیز مثل جنگ ۳۳ روزه به ضرر اسرائیل تمام خواهد شد.
تصاویر ده‌ها زن و کودک بیگناه که مظلومانه به شهادت رسیده‌اند نه تنها امنیتی برای اسبرائیل به دنبال نخواهد داشت بلکه این موج نفرت و انزجاری که در جهان اسلام و در خود فلسطین آغاز شده است سرانجام دیر یا زود این رژیم را در کام خود فرو خواهد برد و معمای امنیت این بار نیز تکرار خواهد شد چون اساس این رژیم بر جنایت و ترور و آدم‌کشی مبتنی است هر اقدامی که برای حفظ خود انجام دهد در نهایت یکی از حلقه‌های پازل نابودی خود را تکمیل می‌کند و این سنت الهی است که اساس ظلم و ستم از بین رفتنی است.‌

وبگردی
تلاشی بیهوده برای پیام رسان داخلی / سرنوشتی مانند ایمیل ملی
تلاشی بیهوده برای پیام رسان داخلی / سرنوشتی مانند ایمیل ملی - در پیامک هشدارآمیز آمده است: «در اجرای حکم قضایی مبنی بر فیلتر شدن تلگرام، برای ادامه فعالیت کانال خود از طریق پیام رسان های داخلی ظرف 48 ساعت اقدام نمایید. در صورت استمرار فعالیت کانال در تلگرام، برخورد قانونی صورت خواهد پذیرفت. پلیس امنیت عمومی ناجا» حال این سؤال مطرح می شود آیا با تهدید می توان افراد را وادار کرد تا از پیام‌رسان های داخلی استفاده کنند؟
سحر تبر چهره واقعی‌اش را آشکار کرد!
سحر تبر چهره واقعی‌اش را آشکار کرد! - سحر تبر سال گذشته برای اولین بار در رسانه‌های جهان دیده شد. گمانه زنی می‌شد که او برای شباهت پیدا کردن به آنجلینا جولی ۵۰ عمل جراحی داشته است. اما او در نهلایت شبیه شخصیت "عروس مرده" تیم برتون به نظر می‌رسید.
بحران غارت سازمان یافته / در همین دو ماه اخیر ۱۵ تا ۲۰ میلیارد دلار پول دزدیده شده
بحران غارت سازمان یافته / در همین دو ماه اخیر ۱۵ تا ۲۰ میلیارد دلار پول دزدیده شده - بحران موجود، مشروعیت است. بحران مشروعیت ناشی از خیانتی است که به صداقت و آرمانگرایی و از خودگذشتگی ملت ایران انجام شده.
ماجرای احسان علیخانی و  ثامن الحجج
ماجرای احسان علیخانی و ثامن الحجج - پنج ماه بعد از اعلام رسمی غیرقانونی بودنِ موسسه ثامن الحجج در آبان 1393، برنامه تحویل سال 1394 شبکه سوم سیما تحت عنوان «بهارنارنج» با تهیه کنندگی و به مدت هشت ساعت پخش شد و این بار به جای تبلیغ مستقیم ثامن الحجج، باشگاه فرهنگی و ورزشی ثامن الحجج تبلیغ شد! در این برنامه بارها از ابوالفضل میرعلی مدیرعامل موسسه ثامن الحجج با عنوان دکتر تقدیر به عمل آمد؛ دکتری که اکنون مشخص شده یک دیپلمه با سوابق مالی…
وقتی یک دامدار با مدرک دیپلم و ۱۱۹ فقره چک برگشتی مدیرعامل «ثامن‌الحجج» شد
وقتی یک دامدار با مدرک دیپلم و ۱۱۹ فقره چک برگشتی مدیرعامل «ثامن‌الحجج» شد - تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رودررو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، حرف و سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوش‌شان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد!
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد! - یک بنر تبلیغاتی که ظاهراً با هدف ترویج فرهنگ حجاب طراحی شده، سبب‌ساز واکنش‌های کاربران شبکه اجتماعی توییتر شده است. در این بنر، از رهگذران خواسته شده بین دو گزینه موجود، زنی چادری و زنی مانتویی، انتخاب کنند ترجیح می‌دهند کدام‌یک همکار همسرشان باشد!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر! - در اتفاقی عجیب و غیر قابل باور فردی امروز به دلیل درخواست طلاق همسرش در خیابان اسلامشهر وی را با ضربات چاقو از پای درآورد، از سرنوشت این خانم اطلاع دقیقی در دست نیست.
دورهمی کثیف‌ترین برنامه جنسی  ! تفکرات پیچیده یک استاد علوم انسانی !
دورهمی کثیف‌ترین برنامه جنسی ! تفکرات پیچیده یک استاد علوم انسانی ! - یکی از بحث های جنجالی دکتر فیاض در سال های اخیر اظهار نظر او در مورد وقوع بحران جنسی در ایران بوده است که حالا او معتقد است تبدیل به انقلاب جنسی شده است. با او در این زمینه مصاحبه مفصلی انجام دادیم که به زودی منتشر می شود. بخشی از این مصاحبه که درباره برنامه دورهمی است را تماشا کنید.
آغوش جنسی یا مادرانه ! مشغله فکری مطهری
آغوش جنسی یا مادرانه ! مشغله فکری مطهری - وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به نمایش در آغوش کشیدن تیم ملی کروواسی توسط رئیس‌جمهور کشورشان،گفت: ایشان با یک حس مادرانه این کار را انجام داد و این آغوش، جنسی نبود، البته که پخش آن نباید انجام می‌شد.
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟ - سرنوشت فرزند بزرگ حسن روحانی از جمله مواردی است که در سال‌های گذشته بارها مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است. پیش از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۲ نیز یکی از وب‌سایت‌های اصولگرا مدعی بود که او به دنبال “شکست عشقی” دست به “خودکشی” زده است. بنا به ادعای برخی از رسانه‌های اصو‌لگرا، فرزند روحانی با کلت کمری پدر خودکشی کرد.
فیلم منزل محمود خاوری درکانادا
فیلم منزل محمود خاوری درکانادا - کاربران شبکه های اجتماعی فیلمی را منتشر کرده اند که گفته می شود مربوط به خانه مجلل محمود خاوری در کانادا است. صحت و سقم این قضیه هنوز تایید نشده است.
مائده هژبری و امیرحسین مقصودلو در استانبول
مائده هژبری و امیرحسین مقصودلو در استانبول - امیرحسین مقصودلو (تتلو) با انتشار عکسی از خودش و مائده هژبری، دختر نوجوانی که پس از اعتراف تلویزیونی اش معروف شد، از کنسرت مشترک در استانبول خبر داد.
واکنش فغانی به انتشار تصاویردست دادنش با داور زن برزیلی:کوچکترین اهمیتی برایم ندارد!
واکنش فغانی به انتشار تصاویردست دادنش با داور زن برزیلی:کوچکترین اهمیتی برایم ندارد! - تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رودررو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، حرف و سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوش‌شان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
مرد رو‌به‌روی مائده هژبری کیست؟
مرد رو‌به‌روی مائده هژبری کیست؟ - دختر بازداشت شده در بخشی از مصاحبه توضیح می‌دهد که صبح دستگیر شده و خانواده‌اش در جریان این موضوع قرار گرفته‌اند و این ادعا نشان می‌دهد تهیه فیلم اعترافات به فاصله یک صبح تا عصر انجام شده که خود نشان‌دهنده این است که برای متهم هنوز دادگاهی تشکیل نشده و جرمی به اثبات نرسیده ‌است.
فیلم | رامبد: دهنتو ببند، فرح‌بخش: دهنتو گِل بگیر!
فیلم | رامبد: دهنتو ببند، فرح‌بخش: دهنتو گِل بگیر! - پس از آنکه فیلم تازه محمدحسین فرح‌بخش در سالن‌های سینمای شهر تهران اکران نشد. احمدی مدیر سینماشهر که از قضا تهیه کننده برنامه خندوانه نیز هست و سوله مدیریت بحران شهر تهران در دوره تهیه کنندگی او به «خندوانه» اختصاص یافت، مانع از این اکران شده بود و همین مسئله واکنش فرح بخش را به دنبال داشت و او را رانت‌‎‌خوار خواند و پای رامبد جوان را به میان کشید.
شاخ‌های اینستاگرامی که نمی‌شناختیم
شاخ‌های اینستاگرامی که نمی‌شناختیم - یکی از دختران که به شدت مورد توجه قرار گرفته است مائده نام دارد. او از چهره‌های شناخته شده اینستاگرام است که ویدئو‌هایی از رقص هایش را در صفحه خود منتشر کرده است. او متولد سال 1380 است. به گفته خودش حدود 600هزار فالوئر دارد. او حالا با قرار وثیقه آزاد است.
تصادف سردار آزمون با پورشه اش (عکس)
تصادف سردار آزمون با پورشه اش (عکس) - سردار آزمون نیمه شب گذشته و در نزدیکی‌های صبح امروز با خودوری پورشه شخصی خود در محور نکا بهشهر پس از عبور از روستای کمیشان با تصادف زنجیره‌ای مواجه شد که در این حادثه خودروهای زیادی خسارت دیدند