چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ / Wednesday, 21 March, 2018

آنان که «هر دو طرف» را محکوم می کنند، پست تر از خود قاتلانند!


آنان که «هر دو طرف» را محکوم می کنند، پست تر از خود قاتلانند!
در این جنگ
من در کنار و همدل قریه ها هستم...
من در کنار و همدل آن مادرم.
من در کنار و همدل آن پدربزرگم.
و آن هشت کودک پناه گرفته در یک مینی وانت.
من در کنار و همدل آن روسری ابریشمی سفید هستم...
به نام همه ی کتاب های زیبایی که خوانده ام
به نام همه ی بوسه هایی که داده ام
چنین باد که ارتش ما
در این جنگ
منهزم شود!
اَهارون شابتی ـ شاعر، نویسنده، مترجم، و استاد برجسته ی دانشگاه عبری اورشلیم
سازمان «وحدت یهودی فرانسه برای صلح»، مقاله ی تازه یی از میشل وراشاوسکی، نویسنده، روزنامه نگار، و سیاستمدار شریف اسراییلی را منتشر کرده است که او در آن ـ خیلی ساده و راحت و بی درد سر ـ آیینه یی گذاشته است در برابر آدم های «مترقی» چنگ و چنگول پاکیزه یی که آن ها را همیشه در همه جا ـ و مخصوصاً در این روز های تجاوز جدید اسراییل به غزه، در جامعه ی ایرانی خودمان ـ می بینیم. و شاید در موادی خود ما هم یکی از آن ها باشیم.
این نوشته ی کوتاه، بی نیاز از هر توضیحی است. فقط به شرطی که هر کسی پس از خواندنش جرأت این را داشته باشد که در آیینه به خود نگاه کند...
سرانجام، روزی خواهد آمد که باراک، اولمرت، لیونی، و اشکنازی را همچون دیگر جنایتکاران جنگی، در برابر یک دادگاه عدالت بایستانند، و از آن ها بخواهند که پاسخگوی جنایاتی باشند که مرتکب شده اند.
وظیفه ی ما این است که جهان را آنقدر از رفتار اینان آگاه کنیم که بتوانیم مطمئن باشیم که اینان بهای قتل عام هایی را که مرتکب شده اند خواهند پرداخت.
اما علاوه بر اینان، یک نوع دوم از جنایتکاران هم وجود دارند. این نوع دوّم احتمالاً می توانند از قرار داده شدن در برابر دادگاه ها فرار کنند.
این ها دست های خودشان را مستقیماً به خون مردمان نمی آلایند؛ اما برای قاتلان، مشروعیت روشنفکرانه فراهم می آورند. این ها، در واقعیت امر، یگانی از دولت و ارتش آدمکشان را تشکیل می دهند.
نویسندگان اسراییلی «آموس اُزد»، و «یهوشا» نمونه های تیپیک روشنفکران مفلوک و مسکینی از این نوعند.
هر بار که جنگی رخ می دهد، آن ها را می بینیم که داوطلب کمک رسانی به دستگاه جنگ افروزی اسراییل شده اند. حتی بدون آن که از آن ها دعوتی به عمل آمده باشد.
کار نخست آن ها این است که برای تهاجم اسراییل، از خودشان منطق ببافند. و بعد، به عنوان دومین کار، گریه و زاری به راه بیاندازند که ما پاک و مطهر و معصوم بودیم، اما چه می توان کرد؟ طرف مقابل، ما را ناچار به وحشی گری ساخت!
دلیل تراشی آموس ازد، و یهوشا، طبعاً روشن است: باید در مقابل حمله ی راکتی به سدروت ٭٭ عکس العمل نشان داد.
انگار که همه چیز، با این راکت ها شروع شده است!
یهوشا، در شماره ی ۳۰ دسامبر هاآرتص می نویسد: «من برای ایتالیایی ها روشن کرده ام که چرا این عملیات اسراییل، ضرورت داشته است...».
«یهوشا» و «ازد»، از یاد برده اند که یک سال و نیم است که اسراییل، وحشیانه، یک میلیون و نیم انسان را در محاصره ی کامل قرار داده است. با محروم کردنشان از حق برخورداری از ابتدایی ترین ضرورت های زنده ماندن.
این ها بایکوت کردن دولتی را که مردم فلسطین، در یک انتخابات آزاد و دموکراتیک برگزیدند [ بایکوت به وسیله ی اسراییل و «جامعه ی جهانی» ـ م ] به یاد نمی آورند.
این ها فراموش کرده اند که اسراییل، به زور، غزه و کرانه ی رود اردن را از یکدیگر جدا کرد تا بتواند مردمان غزه را به جرم انتخاب کردن نمایندگان خود، در قرنطینه بگذارد و تنبیه کندشان. آخر، آن ها حق چنین انتخاب غلطی را نداشتند.
این ها، اول) شروع به پس و پیش کردن ترتیب زمانی وقایع کردند، و آن را مطابق میل خود از نو نوشتند. و بعد: دست به دامان منطق قرینه سازی و همسنگ نمایی شدند:
ـ «خشونت، از هردو سو به کار رفته است، و ما شاهد قربانیان بی گناه در غزه و اسراییل ـ هر دو ـ هستیم. هر غیر نظامی کشته شده، یک قربانی بی گناه است.».
اما اینجا یک مشکل در کار است: در این دلیل تراشی و منطق بافی، نه ترتیب زمانی، و نه تناسب عددی، هیچکدام با واقعیّت، همخوانی ندارد.
سه غیر نظامی در جنوب اسراییل، کشته شده اند. اما چه وقت؟ بعد از آن که نیروی هوایی اسراییل، در بمبارانِ دقیقاً از پیش طراحی شده و برنامه ریزی شده ی مرکز غزه، بیش از سیصد فلسطینی را کشت.
این دو انتلکتوئل، که خیلی به چشم آمدنی و در مدیا ظاهر شونده هستند، به حزب چپ صهیونیست «مرتز» به لحاظ معنوی کمک می کنند تا تهاجم جنایتکارانه ی وزیر دفاع را مورد تأیید قرار دهد.
«مرتز» البته بعد ها ـ وقتی که موقع لازم فرا رسد ـ مخالفت خودش را با کشتن مردم فلسطین اعلام خواهد کرد. یعنی وقتی که «جامعه ی جهانی»، شروع کند به سخن گفتن از دغدغه ی خاطر خود نسبت به «خطا های اسراییل».
اما در حال حاضر، علی الحساب، «جامعه ی جهانی» در سکوت به سر می برد، و حتی به نظر می رسد که شادمان هم هست از این که می بیند که اسراییل، با او در جنگ مقدس صلیبی علیه خطر جهانی یی به نام مسلمانان، سهیم و شریک شده است.
اروپا، برای این که به مردم دنیا نشان دهد که دچار دغدغه ی خاطر است، به صورتی سمبلیک، بعداً، یک کمک انساندوستانه به مردم غزه تقدیم خواهد کرد. اما در این فاصله ی زمانی، برنارد کوشنر وزیر امور خارجه ی فرانسه، رسماً حمایت خود را از عملیات اسراییل اعلام می کند. ایشان البته قول داده است که یک مقدار مواد اولیه ی زندگی روزمرّه هم به غزه ارسال کند.
من نمی توانم جلوی خاطرات خودم را بگیرم و به یاد ماجرایی نیافتم که خوانده ام:
هیأت نمایندگی صلیب سرخ، به دیدار اسیران اردوگاه مرگ نازی رفته بود تا برای آن ها شکلات و بیسکویت ببرد!
می دانم که این دو عمل، یکی نیستند. اما کسی نمی تواند خاطرات به هم پیوسته ی خود را کنترل کند..
کوشنر البته یک فضای مناسب، و یک «عذر موجّه» هم دارد: رژیم های عربی، مخصوصاً رژیم حسنی مبارک، از تجاوز اسراییل به غزه، حمایت می کنند. آن ها هم می خواهند شکلات و بیسکویت برای کودکان غزه بفرستند. البته به جز کودکانی که در بیمارستان «شفا»، دروغکی مرده اند.

میشل وارشاوسکی
برگردان: محمد علی اصفهانی
عنوان و لینک مقاله:
Condamner les «deux côtés» : pire que les assassins
www.ujfp.org/modules/news/article.php?storyid=۴۵۸
٭ قسمتی از شعر «به هنگام جنگ» که اَهارون شابتی، به هنگام تجاوز سال ۲۰۰۶ اسراییل به لبنان، سروده بود.
برای شناخت بیشتر از اَهارون شابتی به عنوان یکی از برجسته ترین شاعران زبان عبری:
«نگاهی به نامه ی اَهارون شابُتِی، همراه با دو شعر از او»، به همین قلم:
http://www.ghoghnoos.org/khabar/khabar۰۶/shabatai-fr.html
٭ برای شناخت بیشتر از میشل وارشاوسکی، و نیز ـ به خصوص ـ نگاهی به واقعیت تجاوز نظامی اخیر اسراییل به غزه:
«تحلیل برخورد جهان با ماجرای غزه، از دید میشل وارشاوسکی» همراه با مقدّمه و توضیحات، به همین قلم:
http://www.ghoghnoos.org/khabar/khabar۰۸/warschawski-gaza-۲۸۱۲۰۸.html
٭ برای شناخت بیشتر از سازمان «وحدت یهودی فرانسه برای صلح» ـ از جمله ـ مطالبی در لینک های زیر:
http://www.ghoghnoos.org/khabar/khabar۰۶/fr-far-ja۲۷.html
http://www.ghoghnoos.org/khabar/khabar۰۴/ujf-۲۳۱۰۰۷.html
http://www.ghoghnoos.org/khabar/khabar۰۳/boycott.html
http://www.ghoghnoos.org/khabar/khabar۰۶/ujf-gaza-۱۵۰۱۰۸.html
٭٭ «سدروت» یک شهرک فلسطینی در منطقه ی نجد بود. در سال ۱۹۴۸پس از نخستین تجاوز های اسراییل به سرزمین های فلسطینی و اشغال آن ها، مردمان این شهرک ـ به ناچار ـ به نوار غزه پناه بردند. چند سال بعد از آن، در ۱۹۵۱ کم کم مهاجران یهودی از نقاط دیگر جهان، به آن منطقه ی به اجبار ترک شده توسط صاحبان فلسطینیش، مهاجرت کردند. فقط دوازده سال پیش یعنی در سال ۱۹۹۶ بود که اسراییل پذیرفت که آن را به عنوان شهر به رسمیت بشناسد.
این شهر کوچک درست در جوار نوار غزه قرار دارد. در پی آن که اسراییل پیشنهاد های مکرر آتش بس از طرف حماس را رد کرد، و در پی حملات مستمر اسراییل به غزه و کشتار و تخریب و آدمربایی در آن، و در پی انحصار این باریکه ی کوچک ـ با یک و نیم میلیون ساکن ـ و در پی محروم کردن کودک و جوان و پیر و خرد و کلان و زن و مرد آن از الزامات اولیه ی زندگی همچون تغذیه و بهداشت، حماس، ضمن درخواست کردن از مردم عادی به تخلیه ی این شهر ـ که اسراییل از آن به عنوان یکی از نقاط نظامی برای تجاوز به غزه استفاده می کند ـ راکت هایی به سمت آن پرتاب کرد.

منبع : پایگاه اطلاع‌رسانی فرهنگ توسعه

مطالب مرتبط

بهای اشغالگری

بهای اشغالگری
دکتر «شلومو سابیرسکی» مدیر مرکز تحقیقات «ادوا» در تحقیقات خود، بهای واقعی درگیری اسرائیلی- فلسطینی را نشان می دهد. در سالهای ۱۹۷۷ تا ۲۰۰۶ رشد اقتصادی همه جهان ۶۷% بود در این میان رشد هند ۱۴۰%، اتحادیه اروپایی ۱۶۷%، چین ۱۹۳% بود اما سهم اسرائیل ۴۳% بود.
اسرائیل نسبت به رشد متوسط اقتصاد جهانی بسیار عقب است. آمار نشان می دهد که انتفاضه های فلسطینی نقش تعیین کننده ای در کاهش رشد اسرائیل داشته اند. در سال ۲۰۰۰ قبل از انتفاضه دوم رشد اقتصادی حدود ۹% بود. در سال ۲۰۰۱ رشد ۰.۴% بود. در سال ۲۰۰۲، ۰.۶%. در سال اول بعد از پایان انتفاضه یعنی سال ۲۰۰۴ رشد اقتصادی ۵.۲۵% شد.
در سال ۱۹۸۷ که انتفاضه اول رخ داد رشد اقتصاد اسرائیل ۶.۱% بود. در سال ۱۹۸۸، ۱.۴% و در ۱۹۸۹ مهاجرت جمعی روس ها اثرات انتفاضه را خنثی کرد اما از این مهاجرت ها در هرصد سال یکبار ممکن است اتفاق بیفتد.
تولید ناخالص سرانه ملی نیز نتایج مشابهی را نشان می دهد. در ۱۹۸۷ قبل از انتفاضه اول میزان رشد تولید ناخالص سرانه ۴.۴% بود. در ۱۹۸۸ به ۱.۹% رسید و در ۱۹۸۹ کاهش تولید ناخالص سرانه ادامه یافت. در انتفاضه دوم در ۲۰۰۱ تولید ملی تنها ۲.۷% رشد کرد و در سال ۲۰۰۲ تنها ۲.۶% و در سال ۲۰۰۳ تنها ۰.۴% رشد داشته است. با پایان انتفاضه دوم و امضای توافق اسلو شاهد چرخش یکباره رشد تولید ناخالص سرانه بودیم. از سال ۲۰۰۴ تولید ناخالص سرانه هر سال تقریباً ۳.۵% رشد داشته است.
● بودجه امنیتی و فرار مغزها
این آمار نشان می دهد که انتفاضه ها چه تأثیر عظیمی در کاهش رشد اقتصادی داشته اند. اما تأثیر دیگر انتفاضه ها کاهش رتبه اعتباری اسرائیل بوده است. در طبقه بندی کشورهای جهان براساس شاخص توسعه انسانی، اسرائیل در جایگاه ۲۲ و در لیست کشورها براساس درجه اعتبار جایگاه ۳۷ را دارد. جایگاه پایین اعتباری، موجب افزایش هزینه جذب سرمایه گذاری و کاهش کمیت سرمایه گذاری ها می شود.
اثر مهم دیگر این بحران تغییر جهت منابع ملی از توسعه اقتصادی و بهبود نظام آموزشی، بهداشتی و رفاهی جامعه به سمت مسائل امنیتی است. در سال ۱۹۸۹ تا ۲۰۰۸ بودجه امنیتی به میزان
۳۶.۶ میلیارد شیکل افزایش یافت. طبق گزارش کمیته «برودت» بودجه امنیتی حدود نیمی از بودجه ملی را تشکیل می دهد.
این کمیته از سوی حکومت و برای بررسی هزینه های امنیتی و کیفیت مقابله با افزایش این هزینه ها تأسیس شد. فوق العاده ویژه بودجه امنیتی به تنهایی از کل هزینه ملی ۲۰۰۸ برای آموزش وپرورش و آموزش عالی بیشتر است.
کمیته «برودت» توصیه کرد بودجه های امنیتی ده سال آینده ۴۶میلیارد شیکل یا حدود ۵میلیارد شیکل برای هر سال افزایش یابد. این مازاد ویژه به تنهایی تقریباً برابر بودجه کل آموزش عالی در ۲۰۰۷ است که ۶میلیارد شیکل بود.
افزایش سال به سال بودجه های امنیتی به حساب بودجه های آموزش وپرورش، آموزش عالی، بهداشت و رفاه موجب کاهش سطح آموزش عالی، فرار مغزهای دانشگاهی به خارج، کاهش سطح کیفی نیروهای انسانی ارتش می شود. کاهش مستمر بهداشت و رفاه موجب می شد تعداد خانواده های فقیر در ۱۹۸۰ که ۱۳.۵% بود در سال اخیر به ۲۰% برسد و این موجب کاهش انگیزه برای خدمت، کاهش آمادگی جسمانی ارتش و افزایش مهاجرت معکوس جهت خلاصی از فقر می شود. افزایش فقیران نیز خود دلیل اصلی جرائم است و جرائم نیز به نوبه خود مستلزم افزایش بودجه های امنیت داخلی است.
وقتی اولمرت بعد از دیدار اخیر با بوش گفت اکنون اغلب امور برای من روشن تر شده است منظورش این بود که اکنون روشن شده است که امیدی به حمله نظامی دیگر از سوی آمریکا نیست و حتی هواپیمای ضد رادار مورد درخواست اسرائیل علیه ایران تحویل نخواهد شد.
● اسپارت را بیاد می آورید؟
اسرائیل سال به سال بیشتر شبیه اسپارت یونان می شود که تنها بر شمشیر خود تکیه می کرد. اسپارت نتوانست در مقابل همسایگان خود بویژه آتن که دموکرات تر بود بایستد. معبد اول به سبب جنگ اسرائیل با بابل ویران شد. معبد دوم به سبب جنگ اسرائیل با روم ویران شد. پیشگویان بزرگ اسرائیل هشدار داده اند که مبادا اسرائیل بدون همپیمان شدن با یک ابرقدرت قوی علیه ابرقدرت جهانی دیگر موضع بگیرند. ویرانی اول به این سبب بود که اسرائیل فکر می کرد مصر در مقابل بابل از او حمایت خواهد کرد. ویرانی دوم به این جهت روی داد که اسرائیل می اندیشید که یونان در مقابل روم از او دفاع خواهد کرد. این ارزیابی ها اشتباه بود. ویرانی اجتناب ناپذیر بود.
اکنون نیز اسرائیل دچار توهم شده است و فکر می کند آمریکا در برابر جهان اسلام و نمایندگان بارز آن یعنی ایران، سوریه و فلسطینی ها از او حمایت خواهد کرد. شائول موفاز به اتکای کمک آمریکا درباره حمله اسرائیل به ایران بیهوده سخن گفت. سخنان او همانند سخنان بن الیعازر وزیر زیربناها به این سبب واکنش تندی برانگیخت که بیش از حد آشکار بود. بدون تردید بخش عمده ای از نظام امنیتی اسرائیل به کمک اردوگاه شهرک نشینان در فکر جنگ یاجوج و ماجوج با ایران و همپیمانانش هستند. آنها نیز همانند پادشاهان قدیم و حکومتهای معاصر اسرائیل نمی بینند در جهان چه می گذرد.
وقتی آمریکا در سراشیبی است به اسرائیل امیدی نیست.
آمریکا دیگر قدرت تعیین کننده جهان نیست. او در افغانستان و عراق ضربه خورده و نمی داند چگونه از آنها رهایی یابد. آمریکا در نقطه آغازین بحران عمیق اقتصادی قرار دارد و دیگر نخواهد توانست تعیین کننده اقتصاد جهان باشد. بسیاری از آمریکایی های ذی نفوذ این نکته را دریافته اند و به همین سبب پاسخ کاخ سفید به اظهارات موفاز کاملاً منفی بود.
فرصت سازش و صلح کامل با جهان عرب هنوز وجود دارد. چشم پوشی اسرائیل از اشغال مختصر ۱۹۶۷ می تواند موجب پایان یافتن بحران و رفع تهدید امنیتی حیاتی علیه آن شود. زمانی که آمریکا در سراشیبی است امیدی به اسرائیل در مقابل کل جهان اسلام نیست. چون با هزاران موشک ایرانی و سوری روبرو است که اصابت چند تای آنها به «گوش دادن» کافی است تا موجب تکرار وضعیتی شود که در آن ژاپن در جنگ جهانی دوم بلافاصله در برابر آمریکا تسلیم شد و آن نابودی چند شهر بزرگ به عنوان نقطه آغاز بود.

وبگردی
گفتگوی تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی
گفتگوی تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی - برنامه دورهمی ( 29 اسفند 1396 ) - گفتگو جذاب و تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی
۱۰۰ عکس منتخب ایسنا در سال ۹۶
۱۰۰ عکس منتخب ایسنا در سال ۹۶ - عکس منتخب خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) چکیده‌ای بسیار مختصر از ثمره یک سال تلاش عکاسان این خبرگزاری در سراسر کشور است؛ تلاشی که برای انتقال بهتر اخبار و رویدادها و همچنین انعکاس معضلات و مشکلات جامعه به کار بسته شد. در پروسه انتخاب این ۱۰۰ عکس، چالش بزرگ، در واقع همان «انتخاب» بود.
مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس
مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس - بخشی از مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس با سندسازی های صوری منتشر شد که در این فیلم مشاهده می کنید.
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد - خشت خام / نوبت سی و پنجم / گفتگوی حسین دهباشی با سرباز روح الله رضوی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی - شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی هنگام افتتاح سینما در خراسان رضوی
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!!
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!! - امروز در اقدامی عجیب و اعتراضی در مقابل سفارت انگلستان مشایی حکم دادگاه بقایی را آتش زد.
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور - این نماینده در مجلس ایران هرگز نام موزه لوور را نشنیده است.
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن - بندر بن خالد بن عبدالعزیز شاهزاده سعودی که به اجبار در حال بازگشت به عربستان بود، در فرودگاه لندن دست به خودکشی زد. این شاهزاده به نشانه اعتراض، خود را از طبقه بالای فرودگاه به پایین پرت کرد. هنوز جزئیات دقیقی از وضعیت وی در دست نیست.
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی - مراسم رونمایی از تندیس آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام دوشنبه شب با حضور خانواده ایشان و محمدرضا نجفی شهردار تهران در محل موزه مشاهیر برج میلاد تهران برگزار شد.
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران - در فیلمی که در فضای مجازی منتشر شده است، این گونه به نظر می رسد که اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران با اسکورت چند ماشین شاسی بلند وارد محدوده خاکی جلوی یادمان شلمچه شده است که ورود به این منطقه برای خودروها ممنوع است. این موضوع موجب اعتراض طلبه حاضر در یادمان شد.
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما - ویدیو واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
کره شمالی و دلواپسان ایران
کره شمالی و دلواپسان ایران - حسین شریعتمداری در یادداشتی که مرداد ماه در این باره نوشت ضمن تمجید از کره شمالی به مناقشه آن کشور با آمریکاو درخواست ترامپ برای مذاکره اشاره کرد و نوشت: «کره‌شمالی به درخواست آمریکا برای مذاکره نیز پاسخ مثبت نداد و برنامه‌های هسته‌ای و موشکی خود را غیرقابل مذاکره اعلام کرد. با جرأت می‌توان گفت که کره‌شمالی در این زمینه از مذاکرات بی‌نتیجه و فاجعه‌آمیز ایران با آمریکا الگو گرفته و از این روی حاضر نشده…
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد - فیلم - در حالی که قرار بود شب گذشته برنامه «دورهمی» ویژه روز زن با حضور کتایون ریاحی و حامد همایون پخش شود، پس از 30 دقیقه تاخیر یکی از برنامه های گذشته «دورهمی» بازپخش شد. اتفاق عجیبی که کتایون ریاحی را در ساعت دو بامداد جمعه به واکنش واداشت. او نوشت اگر قسمت مربوط به حضورش در این برنامه در ساعتی غیر از ساعت معمولِ پخش، روی آنتن برود از سازندگان «دورهمی» شکایت می کند.
فیلم حمله به  سفات ایران در لندن به روش خودسرها!
فیلم حمله به سفات ایران در لندن به روش خودسرها! - سفیر ایران جزئیات جدیدی از حمله به سفارت ایران در لندن را منتشر کرد.متعرضان فقط روی بالكن بيرونی ساختمان سفارت بوده و در محاصره پليس هستند. همكاران همه در داخل سفارت در آرامش و امنيت هستند.
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن!
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن! - در همایش بانوان شاغل در شهرداری تهران چند دختر روی سن رفته و مقابل شهردار تهران شروع به رقصیدن می کنند و نجفی آبه دنبال تشویقش گفت: معتقد به سهمیه بندی جنسیتی نیستم.
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی - هفتم بهمن سال جاری بود كه محمد سعیدی‌کیا، رئيس بنياد مستضعفان و جانبازان، در گفت‌وگو با ايلنا اعلام كرد: دولت حدود ۳۵ میلیون مترمربع (سه‌هزار‌و ٥٠٠ هكتار) از اراضی حاشيه بزرگراه تهران-شمال را به بنیاد واگذار خواهد كرد كه منابع مالي موردنياز براي تكميل اين پروژه در اختيار بنياد مستضعفان قرار گيرد.
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری - این ویدیو که به سبکی عجیب و با جلوه های ویژه نه چندان حرفه ای تدوین شده است در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت.
فکرمان را آرام کنیم
پاسکال می‌گفت همه مشکلات بشر از آنجا سرچشمه می‌گیرد که انسان نمی‌تواند تنها و ساکت در اتاقی بنشیند مطمئن نیستم که باید تا این حد جلو رفت یا نه اما اطمینان دارم یک فکر آرام، …