پنج شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ / Thursday, 26 April, 2018

ایهود باراک؛ طراح اصلی فاجعه غزه


ایهود باراک؛ طراح اصلی فاجعه غزه
«ایهود باراک» یعنی همان تروریست مدعی ضدتروریسم و همان ژنرال سابق و نخست وزیر شکست خورده پیشین اسرائیل که زمانی به یکباره ادعای صلح طلبی کرد، این بار نیز مثل همیشه کار را یکسره کرده و اعلام حضور می کند. باراک از ماه ها پیش در حال طراحی جزء به جزء حمله به غزه بود و به همین خاطر به مانند قبل با حیله گری دست به مانورهای فریب دهنده می زد. وزیر دفاع اسرائیل در همان حال که در هفته های پیش از سوی مخالفانش به بی توجهی نسبت به حملات موشکی غزه متهم می شد، در سکوت کامل در حال تهیه فهرستی از افراد حماس بود که در نظر داشت آنها را از بین ببرد. جالب آنکه آن هنگام که سران اسرائیل برای حمله به غزه همصدا شده بودند باراک به صراحت از خطرات این کار می گفت و آن کسانی را که در فکر این حمله بودند سرزنش می کرد. باراک طی همین هفته های اخیر آخرین نیرنگ خود را هم عرضه کرد؛ او در جلسه ۱۸ دسامبر دولت اسرائیل با وجود آنکه می دانست حمله به غزه از یک روز قبل آغاز شده است گزارشی از گام هایی که برای آینده در نظر گرفته شده، ارائه داد.
باراک در دوران ۳۶ ساله نظامیگری اش در بسیاری از عملیات های جنایتکارانه اسرائیل شرکت داشت و به مانند همین روزهای گذشته که در سکوت در حال طرح حمله به غزه بود، در آن دوران هم از استعداد عجیبی در نیرنگ بازی و حیله گری برخوردار بود. هم او بود که طرح آزادی گروگان های اسرائیلی هواپیمای ربوده شده سابنا در سال ۱۹۷۲ را ارائه کرد و به مرحله اجرا گذاشت. باراک در آن عملیات لباس سفیدی پوشید و در کسوت یک مکانیک به هواپیماربایان نزدیک شد و کار را تمام کرد. یک سال بعد در لباس زنانه به بیروت رفت تا کسانی را از پای در آورد که ادعا می شد عامل قتل ورزشکاران اسرائیلی در جریان بازی های المپیک مونیخ بوده اند. به گفته یکی از دوستان سیاسی اش باراک چیزی به عنوان ترس و البته رحم و شفقت را نمی شناسد. باراک در سال ۱۹۷۶ عملیات نجات مسافران هواپیمای ربوده شده ایرفرانس را نیز طراحی کرد؛ همان هواپیمایی که توسط ربایندگان به فرودگاه انتبه در کشور اوگاندا برده شده بود.
به عقیده بسیاری از کارشناسان حال بار دیگر ایهود باراک با نوعی اعتماد به نفس سربر می آورد و در صحنه حاضر می شود. به گفته همین کارشناسان او با سرعت برق قضاوت می کند و تصمیم می گیرد زیرا همیشه فکر می کند منطق خودش از منطق دیگران بهتر و قوی تر است. به همین خاطر است که باراک خود را سیاستمداری عادی و معمولی نمی داند. به عنوان مثال «دنیس راس» که در دوران بیل کلینتون به عنوان یکی از مهم ترین میانجی های امریکایی در بسیاری از مذاکرات صلح خاورمیانه از نزدیک شاهد رفتار باراک بوده است، عقیده دارد؛«او خود را قهرمان تصور می کند و همین تصور وی را پیش می برد.» یکی از دوستان باراک نیز می گوید وی دچار این توهم است که برای ماموریتی خاص در نظر گرفته شده است، او می خواهد به مانند چرچیل و بن گوریون همزمان نقش یک واعظ و رهبر را داشته باشد. باراک زمانی ادعا می کرد؛ «من آنچه را اسلافم موفق به انجام آن نشدند به انجام خواهم رساند یعنی صلح با سوریه، لبنان و فلسطین.» و البته هرگز در این موارد موفقیتی نداشت.
ایهود باراک که بسیاری از دوستان و همکاران نظامی اش از وی با لقب «ناپلئون» یاد می کنند، در سال ۱۹۹۱ به سمت فرمانده ستاد کل ارتش اسرائیل منصوب شد و از نظر تعداد مدال و نشان حتی امروز هم از همه نظامیان اسرائیلی برتری دارد. به عنوان مثال او تنها در یک نوبت به دلیل جنایت های بی شمارش پنج مدال گرفت. اما پس از خروج از ارتش در سال ۱۹۹۵ تا مدت ها میان تجارت و سیاست معلق بود. باراک با وجود آنکه جدایی از لباس نظامی برایش دشوار می آمد اما در همان سال ها اقدام به تاسیس یک شرکت سرمایه گذاری در واشنگتن کرد. اما یک سال و نیم بعد به دستور نخست وزیر وقت یعنی «اسحاق رابین» به اسرائیل بازگشت زیرا رابین می خواست از این ژنرال سابق یک وزیر بسازد. باراک به حزب کارگر پیوست و با جهشی عجیب قدم در عرصه سیاست گذاشت و مراحل ترقی را به سرعت طی کرد. در سال ۱۹۹۷ شیمون پرز را از رهبری این حزب کنار گذاشت و در سال ۱۹۹۹ و پس از پیروزی بر رقیبش یعنی «بنیامین نتانیاهو» به مقام نخست وزیری رسید و لاف زنانه وعده «فردایی نوین» را داد. باراک اگر چه در پایان دهه ۹۰ وانمود می کرد انرژی زیادی را برای حل مساله سوریه و فلسطین صرف می کند اما در اولین دورخیزش به عنوان سیاستمدار شکست سنگینی خورد. این ژنرال سابق هنوز تفاوت میان عرصه سیاست و نظام را درک نمی کرد و به همین دلیل بدون مذاکره با طرف مقابل اقدام به خروج نیروها از جنوب لبنان کرد و طولی نکشید که تبدیل به یک ژنرال شکست خورده شد.
نخست وزیر آن روزهای اسرائیل با عجله و جاه طلبی های ذاتی اش به کمپ دیوید رفت تا به ادعای خودش مناقشه با فلسطین را یک بار برای همیشه حل و فصل کند. باراک به نسبت اسلافش وانمود می کرد آمادگی بیشتری برای دادن امتیاز های بیشتر به فلسطینی ها دارد. به عنوان مثال ادعا می کرد حاضر است حق حاکمیت بر بخش قدیمی اورشلیم را به فلسطینی ها بدهد. اما رهبر باتجربه و کارکشته فلسطین یعنی یاسر عرفات به راحتی متوجه عدم صداقت و بی تجربگی رقیب شد و بدین ترتیب موجبات شکست ایهود باراک فراهم آمد. اما دلیل دیگر این شکست نیز همان بی تجربگی سیاسی باراک بود زیرا وی در حالی برای مذاکره با رهبر فلسطین به کمپ دیوید رفت که اکثریت پارلمان اسرائیل را در پشت سر خود نداشت. باراک که به شدت از این وضعیت دچار یأس شده بود به عنوان تنها راه برون رفت از این وضعیت در فکر تغییر روش افتاد. با این حال حتی زمانی که از سوی یاسر عرفات نیز چراغ سبزی دریافت کرد نتوانست از نظر سیاسی با کنست به مصالحه یی دست پیدا کند. بدین ترتیب بود که در وهله اول انگیزه اش را برای گفت وگو از دست داد و در وهله بعد اذعان کرد در سیستم بسته اسرائیل نمی تواند کاری از پیش ببرد و در آن عرصه بازیگر ناتوانی بیش نیست و دیگران از وی قدرت بیشتری دارند.
این وضعیت برای ژنرال سابقی که به شکست عادت نداشت بسیار ناگوار بود. بدین ترتیب حزب متبوع باراک در انتخابات تنها یک سوم آرا را از آن خود کرد و دولتش سقوط کرد. فلسطینی ها هم در این بین بر شدت حملات خود به اسرائیل افزودند.

پی یر هویمان
ترجمه؛ م.ف
منبع؛ اشپیگل آنلاین

منبع : روزنامه اعتماد

مطالب مرتبط

موقعیت امنیتی اسرائیل قبل و بعد از جنگ غزه

موقعیت امنیتی اسرائیل قبل و بعد از جنگ غزه
رژیم صهیونیستی براساس بیانیه آمریکایی «آناپولیس» در روز هفتم دی ماه جاری مرحله اول عملیات سنگین نظامی علیه منطقه بسته غزه را آغاز کرد تا با درهم شکستن مقاومت اسلامی راه مذاکرات را برای تاسیس دو دولت در یک سرزمین باز کند. پروژه تشکیل دو دولت یک لایه فریبنده دارد به گونه ای که بعضی گمان برده اند قرار است دو کشور فلسطینی و اسرائیلی در عرض و طول جغرافیایی فلسطین اشغالی شکل بگیرد در حالیکه بر اساس طرح آناپولیس قرار است در این سرزمین یک کشور اسرائیلی با دو دولت یهودی و مسلمان- مسیحی شکل بگیرد در واقع دستور کار آناپولیس این است که یک دولت کوچک مسلمان- مسیحی در بخشی از سرزمین تحت حاکمیت اسرائیل شکل بگیرد.
جنگ در روز هفتم دی ماه با هدف حذف مقاومت از معادله فلسطینی- اسرائیلی شروع شد. شواهد و قرائن می گوید که رژیم صهیونیستی باور کرده بود و این باور را به شهروندان غاصب خود نیز باورانده بود که طی یک دوره کوتاه ۷ تا ۱۰ روزه جریان مقاومت را از میان برمی دارد و یا آنکه آن را تا آنجا تضعیف می کند که توانایی مخالفت با طرح های اسرائیلی- آمریکایی نداشته باشد. بر این اساس عملیات نظامی خود را در سه مرحله عملیات هوایی، عملیات زمینی «الف» و عملیات زمینی«ب» طراحی کرد. مدت زمان عملیات هوایی را حداکثر ۴ روز و مدت زمان هر مرحله از عملیات زمینی را حداکثر سه روز در نظر گرفته بودند. مرحله اول عملیات به گونه ای طراحی شده بود که با بمباران حدود ۳۰۰ نقطه از غزه، مقاومت زمینگیر شده و عناصر آن به صیدهایی در دسترس تبدیل شوند.
عملیات سنگین هوایی به جای ۴ روز ۷ روز به درازا کشید و بر اساس اطلاعاتی که خود اسرائیل منتشر کرده است ۶۰۰ نقطه از مراکز حساس منطقه کوچک غزه را زدند. اما وقتی روز ۱۳ دی ماه فرا رسید کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی دریافت که آسیب چندانی به مقاومت حماس وارد نشده است و شلیک موشک های آن نه تنها ادامه دارد بلکه هر روز به برد آنها افزوده شده است. نکته مهم دیگر این بود که جریان مقاومت فلسطینی منطقه جنگی را از نظر خدمات رسانی، امور درمانی و مدیریت و سازماندهی و اداره جنگ به خوبی اداره کرده بود و هیچ نشانه ای از اضطراب در مقاومت و دولت برآمده از آن مشاهده نمی شد.
رژیم صهیونیستی در روز جمعه با نومیدی و در حالی که خود را ناگزیر می دید تصمیم به اجرای ادامه برنامه نظامی گرفت و این در حالی بود که باراک و اشکنازی دو عنصر کارآزموده نظامی کابینه نسبت به امکان عملیات زمینی بشدت تردید داشتند. مرحله «الف» عملیات زمینی در شامگاه روز شنبه ۱۴دیماه با یورش ۲۰ هزار نیروی نظامی که هر کدام از یک جان پناه متحرک- تانک مرکاوا- برخوردار بوده و خط سنگین آتش بمب افکن ها آنان را پشتیبانی می کرد، شروع شد. این نیروها از پنج محور به سمت عرض کوتاه- بین ۶ تا ۱۱کیلومتر- هجوم بردند ولی باز هم برخلاف تصور دستگاه نظامی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی این مرحله نیز یک هفته به طول انجامید و بدون آنکه نتیجه ای دربر داشته باشد، به پایان رسید.
عملیات زمینی برای چریکهای فلسطینی یک عملیات مطلوب به حساب می آید چرا که آنان در مواجهه با اقدامات نیروی هوایی از امکاناتی برخوردار نیستند در حالیکه در روی زمین آنان با اشراف اطلاعاتی و تفوق عملیاتی بر سرزمین خویش می توانند معادله جنگ را به نفع خود تغییر دهند. در جنگ زمینی نیروهای دشمن هر مقدار به کمین گاههای چریک ها نزدیک تر باشند، امکان انهدام آنان برای چریک ها فراهم تر است.
در روز سوم جنگ زمینی (دوشنبه ۱۶دیماه) باراک به اولمرت اطلاع داد که پیشروی تانک ها در هر جا که ساختمانی وجود دارد امکانپذیر نیست ولی اولمرت و لیونی و سایر اعضای کابینه استدلال های وزیر جنگ را نپذیرفتند.
فردای آن روز نظامیان صهیونیستی که فهمیدند عناصر سیاسی کابینه شرایط آنان را درک نمی کنند به یک مدرسه در روستای «الفاخوره» که به پناهگاه زنان و کودکان تبدیل شده بود را بمباران کردند و حدود ۴۰نفر از آنان که یک مامور سازمان ملل در میان آنان بود به شهادت رساندند. این واقعه یادآور حمله رژیم صهیونیستی به زنان و کودکان در روستای قانا در جریان جنگ ۳۳روزه بود. واقعه قانا نیز پس از آن رخ داد که نظامیان درمانده اسرائیل دریافتند که مقامات آمریکایی شرایط سخت مواجهه آنان با چریکهای حزب الله را درک نمی کنند و بر ادامه عملیات تاکید دارند.
انهدام مدرسه الفاخوره کار خود را کرد. فردای این واقعه- چهارشنبه- کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی استدلال های باراک وزیر جنگ را مبنی بر لزوم عقب نشینی از غزه و اعلام آتش بس پذیرفت ولی در عین حال تاکید شد که در کنار فعالیت سیاسی برای برقراری آتش بس عملیات نظامی در دو محور «شهر غزه» بعنوان پایتخت حماس و شهر جنوبی خان یونس ادامه پیدا کند. تاکید کابینه بر این بود که از طریق تصرف یک نقطه مهم در روی زمین و یا به اسارت گرفتن چند عنصر اصلی مقاومت بتواند ابزار چانه زنی لازم برای پیگیری اهداف خود را در روند سیاسی مهیا کند. کابینه امنیتی در عین حال اعزام یک هیات عالیرتبه به مصر برای مشارکت در طرح موسوم به «طرح مصر- فرانسه» را مورد تصویب قرار داد.
روز پنجشنبه- یک روز پس از تشکیل کابینه امنیتی اسرائیل- آمریکا از موضع خود مبنی بر عدم پذیرش آتش بس عقب نشینی کرد و کاندولیزا رایس در این روز اعلام کرد «ما معتقدیم که اکنون آتش بس ضروری است». در همین روز «واشنگتن پست» نوشت: «حماس به دنیا نشان داد که می تواند به مبارزه ادامه دهد.»
در شامگاه روز پنجشنبه شورای امنیت سازمان ملل دست به کار تصویب قطعنامه ای شد تا براساس آن ضمن نجات رژیم صهیونیستی از مهلکه سنگین شرایطی را فراهم کند که بستر تضعیف مقاومت در حوزه سیاسی فراهم شود.
این جنگ طی چند روز آینده به پایان می رسد و اسرائیل شکست سنگین دیگری را پذیرا خواهد شد اما این شکست چون در عرض جغرافیایی تحت اشغال او واقع می شود آثار بیشتری نسبت به شکست در جنگ ۳۳ روزه خواهد داشت. در اینجا مجال کمی باقی ماند تا مروری به آثار و پیامدها داشته باشیم و از این رو مواردی را به اختصار ذکر می کنیم:
۱) رژیم صهیونیستی در حالی جنگ را آغاز کرد که پیش از آن اعلام کرده بود تا شعاع ۲۰ کیلومتر از باریکه غزه دچار بحران امنیتی است و براین اساس برای متقاعد کردن شهروندان غاصب خود به همراهی حل مسئله شلیک موشک ها در این محدوده را بعنوان یکی از دلایل اصلی حمله ذکر می کرد. جنگ طی چند روز آینده به پایان می رسد در حالیکه این مشکل نه تنها حل نشده بلکه عمق آن از ۲۰ کیلومتر- حداقل- به ۵۰ کیلومتر رسیده و این در حالی است که اسرائیلی ها احتمال زیاد می دهند که موشک هایی با برد ۶۰ و ۷۰ کیلومتر نیز در اختیار مقاومت است. براین اساس اگر رژیم تل آویو در آغاز جنگ نسبت به حفظ امنیت حدود ۱۵۰هزارنفر از شهروندان غاصب نگرانی امنیتی داشت اینک این نگرانی امنیتی حدود ۱.۵ میلیون نفر از این شهروندان را شامل می شود.
۲) قبل از جنگ حملات موشکی حماس متوجه دو شهرک عسقلان- در شمال- و سدیروت - در شمال شرقی غزه- بود اینک رژیم صهیونیستی نسبت به تامین امنیت پایگاه استراتژیک هسته ای دیمونا- در ۷۰ کیلومتری دیواره های غزه- و تامین امنیت مرکز سیاسی خود تل آویو- در فاصله ۷۵ کیلومتری غزه- دچار بحران امنیتی است.
۳) رژیم صهیونیستی جنگ را در حالی آغاز کرد که برخلاف تصور اغراق شده خود اطلاع چندانی از محل نگهداری تجهیزات نظامی مقاومت و محل استقرار رهبران مقاومت نداشت و این در حالی است که او از انواع امکانات پیشرفته جاسوسی و صدها جاسوس در غزه برخوردار است. حفظ نیروها و امکانات توسط جریان مقاومت برتری اطلاعاتی و امنیتی چریک ها را به نمایش گذاشت و به اعتبار سازمان های صاحب نام جاسوسی رژیم تل آویو لطمه فراوان وارد کرد.
۴) رژیم صهیونیستی از درک قدرت مقاومت و تحولاتی که طی ۴ سال اخیر، از زمان خروج نظامیان این رژیم از غزه در این قدرت رخ داده است ناتوان بود و از این رو به نادانی جنگ را آغاز کرد. این نشان می دهد که سیستم هشداردهنده- سازمان های اطلاعاتی- و سیستم تصمیم گیری- ارتش و دولت- اسرائیل دچار فرسایش و فروپاشی شده است.
۵) رژیم صهیونیستی با محاصره ۱۸ماهه غزه و بستن گذرگاه ها طی ماه های اخیر و عدم اجازه خارج شدن به شهروندان باریکه غزه در طول جنگ درصدد بود تا از طریق وارد شدن فشار مردم غزه به مقاومت از اقتدار و مشروعیت آن بکاهد اما در پایان جنگ خود اعتراف می کند که به هیچ وجه انتظار نداشته است که موج شدید حمایت مردمی از اندونزی تا مراکش و کاراکاس و موج همزمان حمایت شیعیان، سنی ها و غیرمسلمان ها مقبولیت آن را به اوج برساند.
۶) رژیم صهیونیستی اینک در شمال با تهدید شدید چریک های پیروز حزب الله و در جنوب با تهدید شدید چریک های پیروز مقاومت فلسطین مواجه است بنابراین هول و هراس امنیتی او را به سان موجودی نحیف در میانه دو لبه قیچی دربر گرفته است.
خوب است در آخر مقاله را با جمله ای از «ابوعبیده» سخنگوی گردان های عزالدین قسام- شاخه نظامی جنبش حماس- به پایان ببریم: «ما حمله به سرزمین خود را پیش بینی می کردیم. صهیونیست ها باید بدانند که سرزمین ما را ترک خواهند کرد بدون آن که به هیچیک از اهداف خود برسند.»

وبگردی
تلگرام جایگزین داخلی ندارد / در پیام رسان داخلی در حال تکمیل پرونده احتمالی خود هستید !
تلگرام جایگزین داخلی ندارد / در پیام رسان داخلی در حال تکمیل پرونده احتمالی خود هستید ! - به فرض محال که اطلاعات مردم مورد سوءاستفاده کشورهای دیگر قرار بگیرد، برای‌شان پیامد امنیتی مستقیمی ندارد. بسیاری از کاربران ایرانی در تلگرام به دریافتن و فرستادن اخبار و طیفی از جوک‌ها (از سیاسی گرفته تا خانوادگی) می‌پردازند. این مسائل هم برای کشورهای دیگر اهمیتی ندارد (البته اگر از تحلیل محتوا و کاربردهای بعدی‌شان بگذریم) و نمی‌تواند پیامد مستقیمی برای کاربر ایرانی داشته باشد. اما همین اطلاعات چنانچه…
ماجرای انحصار عربستان بر روغن مایع ایران / تا 100 درصد پالم !
ماجرای انحصار عربستان بر روغن مایع ایران / تا 100 درصد پالم ! - روغن های نباتی را خوب بشناسید. سخنان یک تولید کننده سابق روغن نباتی.
آشغال‌سازها گرفتار خانم مدیر شدند
آشغال‌سازها گرفتار خانم مدیر شدند - رییس سازمان ملی استاندارد ایران مجددا با خودروسازان در ارتباط با رعایت استانداردهای ۸۵‌گانه خودرویی از ابتدای دی‌ماه سال جاری اتمام حجت کرد.
ایران نیاز به مردانی بزرگ و دانشمند دارد / چرا اینهمه انسانهای ...
ایران نیاز به مردانی بزرگ و دانشمند دارد / چرا اینهمه انسانهای ... - مرتضوی هیچ گاه قاضی و حقوق دان نبود و نباید کار قضایی انجام می‌داد. اما این ضعف ماست که چنین فردی در جایگاه بالایی قرار می‌گیرد. شگفتی من از قاضی مرتضوی و رفتار او نیست که چرا خودش را برای اجرای حکم خود به زندان معرفی نکرد. من رفتار او با زهرا کاظمی را دیده بودم.
معنی و مفهوم "به ما این دختر خوشگل‌ها رو نشون بده"؟
معنی و مفهوم "به ما این دختر خوشگل‌ها رو نشون بده"؟ - بعد از انقلاب، به واسطه تنیده شدن حکومت و دین بسیاری از پست‌ها و سمت‌های سیاسی با هاله‌ای رو به رو شد که اجازه نمی‌داد صاحب آن منصب مورد نقد قرار بگیرد....
حمله فیزیکی به بازیگر زن ایرانی در خیابان! / عکس
حمله فیزیکی به بازیگر زن ایرانی در خیابان! / عکس - بازیگر سریال "تعطیلات رویایی" از حمله افراد ناشناس به خود خبر داد. مریم معصومی، بازیگر سینما و تلویزیون مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفت.
ارسطوی پایتخت با مونا فائض پور ازدواج کرد
ارسطوی پایتخت با مونا فائض پور ازدواج کرد - «احمد مهران فر» بازيگر نقش «ارسطو عامل» در سريال پايتخت ۵ در اینستاگرام خود از ازدواجش با «مونا فائض پور» خبر داد.
صحبت های جنجالی رییسی علیه روحانی
صحبت های جنجالی رییسی علیه روحانی - صحبت های جنجالی رییسی پیرامون استفاده روحانی از نام امام رضا در انتخابات
500 نفر محتوای نامه‌های پستی مردم را میخواندند و چک می‌کردند!
500 نفر محتوای نامه‌های پستی مردم را میخواندند و چک می‌کردند! - محمد غرضی می‌گوید: زمانی که به عنوان وزیر در وزارت حضور یافتم بیش از ۵۰۰ نفر را دیدم نامه‌هایی که از داخل به خارج و از خارج به داخل کشور ارسال می‌شدند را چک می‌کردند و به صورت سه شیفت فعالیت می‌کردند و نامه‌ها را می‌خواندند.
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس!
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس! - عکس و ویدیویی منتسب به ستاره پرسپولیس فرشاد احمدزاده و ترلان پروانه بازیگر سینما و تلویزیون در فضای مجازی منتشر شده است. عجب پاپراتزی‌هایی داریم!
خانم ایرانی، عامل تیراندازی در مقر یوتیوب / فیلم
خانم ایرانی، عامل تیراندازی در مقر یوتیوب / فیلم - ویدیوهایی از نسیم نجفی اقدم در شبکه های اجتماعی به زبان های انگلیسی و فارسی موجود است که در آن ها وی از حذف ویدیوهای خود توسط یوتیوب شکایت دارد.
رقص کاوه مدنی یا کالای ایرانی؟
رقص کاوه مدنی یا کالای ایرانی؟ - بگذارید اینطور بپرسم: مگر کیروش، مربی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران عرق نمی‌خورد؟ نمی‌رقصد؟ مگر برانکو و شفر نمازشب می‌خوانند و روزه می‌گیرند و اصولگرا و ارزشی و انقلابی هستند؟!