جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ / Friday, 19 October, 2018

سود جویی اسرائیل از خلاء قدرت در آمریکا


سود جویی اسرائیل از خلاء قدرت در آمریکا
رابرت گیتس وزیر دفاع آمریکا طی دیداری از خاورمیانه هشدار داد که دشمنان ایالات متحده نباید از خلاء قدرت در آمریکا استفاده و سعی کنند که وضعیت موجود را تغییر دهند یا اهداف رییس جمهور جدید آمریکا را تضعیف نمایند. ولی مضحک آن که چالش اصلی در این رابطه اکنون از سوی متحد اصلی آمریکا در منطقه یعنی از سوی اسراییل مطرح می شود.
طبیعی است که تندروهای اسراییل از پایان یافتن دولت بوش متأسف باشند زیرا می دانند که حتی اگر رییس جمهور باراک اوباما به محض روی کار آمدن، خط مشی واشنگتن را در قبال اسراییل به میزان فاحش تغییر ندهد، ولی حمایت بدون قید و شرط بوش را (از اسراییل) تکرار نخواهد کرد.
از منظر تندروهای اسراییلی، "جنک علیه تروریسم" و جنگ در عراق، جنگ آنها بود، و آنها از لفاظی های جنگ مآبانه بوش و انزوای ایران حمایت و نومحافظه کاران را خویشاوند عقیدتی خود تلقی کردند.
آنها به ویژه در این اعتقاد نو محافظه کاران هم عقیده بودند که مداخله نظامی یک راه مشروع و مؤثر برای دستیابی به تغییر سیاسی می باشد. این چیزی است که دولت اسراییل سعی داشت در سال ۲۰۰۶ با "در هم کوبیدن حزب الله" به دست تعامل مجدد آمریکا با ایران به روشنی سیاستی است که تأثیر بسزایی بر خاورمیانه خواهد داشت. اگر چه آن تغییر راهبردی در خط مشی ایالات متحده به بهترین وجه به نفع اسراییل نیز می باشد، ولی اکثر اسراییلی ها به آن صورت به آن نمی نگرند. گفت و گوی آمریکا با ایران ضربه ای جدی به منافع تندروهای اسراییلی خواهد بود و برخی آز آنها رؤیای غیر ممکن ساختن آن را در سر دارند. آورد. حال سعی دارد همین کار را در غزه انجام دهد.
اسراییل در پاسخ به موشک های حماس اکنون از نیروهای بیش از اندازه زیاد استفاده می کند درست مثل همان کاری که در لبنان کرد. نتیجه، احتمالا نیز همان خواهد بود: در پایان نبرد، محبوبیت حماس در فلسطین و در دنیای عرب افزایش خواهد یافت. در واقع، عملیات نظامی کنونی به دنبال محاصره دو ساله غزه توسط اسراییل صورت می گیرد که تصور می رفت به حماس آسیب می رساند، ولی چنین چیزی حاصل نشد.
این احتمال وجود دارد که اوباما وجود یک دولت فلسطینی را به نفع آمریکا تلقی کند. او چنین چیزی را به عنوان یک پیش شرط برای تغییر ادراک دنیای عرب و مسلمان از آمریکا مشاهده خواهد کرد، زیرا ابقای اعتبار آمریکا یک هدف اصلی دولت آینده خواهد بود. تندروهای اسراییلی نمی توانند مطمئن باشند که در آخر کار ، اوباما تغییر خط مشی در قبال اسراییل را به منظور دستیابی به این هدف ضروری نداند، زیرا به نظر او چنین چیزی یک نگرانی راهبردی تلقی می شود. البته آنها همچنین می دانند که هر گونه درگیری جدی با مسئله فلسطین باید به طور ضمنی به معنای تعامل با حماس در جستجو برای یک راه حل دو کشوری باشد.
به طورخلاصه، دولت اسراییل از روزهای آخر عمر دولت بوش استفاده می کند تا خط مشی برتری نظامی خود را اعمال نماید. در همین حال، سعی دارد وضعیتی را ایجاد کند که در نتیجه آن دستیابی رییس جمهور جدید امریکا را به سیاست های خود در منطقه دشوارتر سازد. گزارش های خبری حاکی است که تنفر شدید در سراسر دنیای عرب، که پرچم های آمریکا و اسراییل در کنار یکدیگر به آتش کشیده می شوند، در حال گسترش است. بنابراین این جنگ صرفا تعامل با آن کشورها را در زمانی که این گونه گفت و گوها کاملا ضروری است، مشکل تر می سازد.
یک دلیل برای سوء ظن بین المللی نسبت به حماس، ادعا حمایت ایران از آن است. اوباما قول داده است خط مشی آمریکا را در قبال ایران تغییر دهد، و به جای صرفا صدور تهدیدهای نظامی، مجراهای دیپلماتیک را باز کند. چنین تغییری، پایان دادن به انزوای حماس را نیز آسان تر می کند.
تعامل مجدد آمریکا با ایران به روشنی سیاستی است که تأثیر بسزایی بر خاورمیانه خواهد داشت. اگر چه آن تغییر راهبردی در خط مشی ایالات متحده به بهترین وجه به نفع اسراییل نیز می باشد، ولی اکثر اسراییلی ها به آن صورت به آن نمی نگرند. گفت و گوی آمریکا با ایران ضربه یک دلیل برای سوء ظن بین المللی نسبت به حماس، ادعا حمایت ایران از آن است. اوباما قول داده است خط مشی آمریکا را در قبال ایران تغییر دهد، و به جای صرفا صدور تهدیدهای نظامی، مجراهای دیپلماتیک را باز کند. چنین تغییری، پایان دادن به انزوای حماس را نیز آسان تر می کند. ای جدی به منافع تندروهای اسراییلی خواهد بود و برخی آز آنها رؤیای غیر ممکن ساختن آن را در سر دارند.
بنابراین فشار وارد آوردن بر خط مشی آمریکا می تواند یکی از انگیزه ها در پس تهاجم اسراییل به غزه باشد. با این حال، چالش خطرناکی برای صلح بین الملل است و می تواند موجب گسترش بی ثباتی در سراسر منطقه شود. اگر قرار باشد ایجاد روابط حسنه با ایران که در برنامه اوباما قرار دارد، به وقوع پیوندد، چنین چیزی در گهواره خفه خواهد شد.
در روزهای قبل از روی کار آمدن اوباما، در حالی که خلاء قدرت در ایالات متحده ادامه دارد، اتحادیه اروپا نقشی منحصر به فرد برای ایفا کردن در ابتکارات بین المللی جهت پایان بخشیدن به خشونت و بحران بشری کنونی دارد. اتحادیه اروپا برای موفقیت باید خط مشی رییس جمهور فرانسه را دنبال کند که به توقف جنگ و فاصله گرفتن از استفاده بیش از حد از زور توسط اسراییل اولویت داده است.
مذاکره برای آتش بس بین اسراییل و حماس می تواند اولین قدم به سوی پایان بخشیدن همیشگی به خصومت ها و به محاصره غزه باشد. در واقع، چنین مذاکره ای می تواند راه را برای دولت اوباما جهت تشکیل یک همایش بین المللی برای اجرای یک راه حل دو کشوری در فلسطین هموار کند که باید از آتش بس پیروی کند.
حماس از هم اکنون درگیر مذاکرات آتش بس شده است و حال باید به طور کامل در کنار فتح به فرایند صلح آورده شود. ولی البته باید راهبرد استفاده از زور خود را که از طریق موشک باران اسراییل به کار می گیرد، کنار بگذارد. این راهبردی است که بی اثر بودن آن به اثبات رسیده و بر طبق قوانین بین المللی غیر قانونی است زیرا شهروندان اسراییلی را مورد هدف قرار می دهد.
لازم است که اسراییل نیز به نوبه خود بداند که باید راهبرد خشونت و بی احترامی به حقوق بشر اولیه مردم فلسطین و همچنین ایده "اسراییل بزرگ" را کنار بگذارد. به طور خلاصه این که باید هم در عمل و هم در گفتار یک دولت فلسطینی را بپذیرد. تا وقتی چنین چیزی رخ دهد، روزهای پرخطری تا قبل از آغاز به کار اوباما در پیش روی قرار دارد و جامعه بین الملل به سیاستمداران قوی و قابل اعتماد نیاز خواهد داشت که به این مسئله رسیدگی کنند.


منبع : پایگاه خبری ـ تحلیلی فرارو

مطالب مرتبط

ماشین تبلیغاتی اسرائیل چگونه عمل می‌کند؟

ماشین تبلیغاتی اسرائیل چگونه عمل می‌کند؟
رژیم صهیونیستی بعد از سه هفته حمله بی‌امان از هوا و زمین و دریا به شهر غزه، سرانجام روز شنبه اعلام آتش‌بس کرد.
بعد هم بدون اینکه به اهداف خود از این جنگ اشاره کند، خود را پیروز این جنگ نامید و ادعا کرد که زیرساخت‌های حماس را نابود کرده و دیگر حماس توان حمله ندارد. اما تل‌آویو در این جنگ مانند همیشه علاوه بر بمب و موشک از ماشین جنگی دیگری هم بهره گرفت که همان ماشین جنگ تبلیغاتی این رژیم است.این ماشین تبلیغاتی با کمک رسانه‌های غربی به کار خود ادامه می‌دهد اما این بار ابعاد فاجعه اقدام نظامی اسرائیل آن قدر گسترده بود که این ماشین جنگی موفقیت چندان زیادی به دست نیاورد. با این حال تبلیغات رسانه‌ای اسرائیل همچنان ادامه دارد.
همانند درگیری‌های گذشته در خاورمیانه، امروز گزارش‌های خبری رسانه‌ها و تحلیل‌های سیاسی در آمریکا نیز به‌طور کاملا محسوسی در راستای اهداف اسرائیل در جنگ فعالیت می‌کنند. این مسئله خود یکی از عناصر مهم در پیشبرد جنگ اخیر اسرائیل و همچنین طولانی کردن جنگ – بدون کاهش حمایت‌های آمریکا - محسوب می‌شود. آنان به اهمیت تبلیغات در جنگ واقف بوده و در این شرایط، آمریکا نیز به همان اندازه که اسرائیل در این جنگ شدید و نا برابر حضور دارد، سهیم است.
اما ماشین جنگ تبلیغاتی اسرائیل چگونه عمل می‌کند. این ماشین تبلیغاتی موارد زیر را در صدر کار خود دارد:
۱) مشخص کردن شرایط مذاکرات و القای این مطلب که شما برنده این مذاکرات هستید: رژیم صهیونیستی در همین راستا به تحرکاتی دست زد و به‌نظر می‌رسد که این مسئله با تهیه و ارائه گزارش‌هایی درخصوص لزوم جنگ آغاز شد. برای مثال، آنها با تکرار این ادعا که نقطه آغاز درگیری ۱۹ دسامبر یعنی پایان یک طرفه آتش بس۶ ماهه از جانب حماس بود، بر مقصر دانستن حماس در شعله‌ور شدن آتش جنگ پافشاری می‌کنند.
در این اقدام رژیم صهیونیستی به خشونت‌های اخیر خود در ماه نوامبر و عدم‌پایبندی به تعهداتش در آتش‌بس و گشودن مرز‌های غزه کاملا سرپوش گذاشته است؛ جریانی که به‌نظر می‌رسد از مدت‌ها قبل آغاز شده و پس از عقب نشینی در سال ۲۰۰۵ نیز ادامه پیدا کرده است. آنها می‌دانند که اغلب آمریکایی‌ها درگیری‌ها را به‌طور نزدیک دنبال نمی‌کنند و تمایل به باور کردن جریانی دارند که در حال وقوع است. تاکتیک آنها بر مبنای تعریف انحصاری و تکرار موفقیت‌ها (هرچند واهی) استوار شده است.
۲) توجیه کلیشه‌ای عملکرد اسرائیل در جنگ با فلسطینیان: در انعکاس درگیری‌های بین رژیم صهیونیستی و مردم فلسطین، همواره از فرهنگ اسرائیل به‌عنوان یک رویکرد مثبت نام برده ‌شد درحالی‌که چهره‌ای که از فلسطینان برای نسل‌های فعلی و آینده ترسیم می‌شود، کاملا خصمانه و منفی است. در اینجا مبلغ‌های اسرائیلی از امتیازات زیادی برخوردار هستند که به راحتی آنها را به کار گرفته و در جهت القای اندیشه خود استفاده می‌کنند. آنها همچنین مشکلاتی که فلسطینی‌ها برای مردم اسرائیل ایجاد کرده‌اند را تکرار می‌کنند. رسانه‌ها دائما به پوشش خبری این مسئله می‌پردازند که چطور این درگیری‌ها آغاز شده و این مشکلات چه تاثیری روی مردم اسرائیل داشته است.
همانطور که گولدا مایر، رهبر سیاسی اسرائیل و چهارمین نخست‌وزیر این رژیم ازسال ۱۹۶۹-۱۹۷۴ در اظهار‌نظری کاملا مغرضانه و در عین حال عوام فریبانه بیان کرده بود: ما عرب‌ها را به خاطر کشتن فرزندانمان می‌بخشیم اما هرگز آنان را به‌دلیل اینکه ما را مجبور به کشتن فرزندانشان کردند، نمی‌بخشیم. بنابراین تعجب‌آور نیست که با وجود کشتار مردم فلسطین، رسانه‌ها در تلاش هستند که با به تصویر کشاندن معالجات طولانی مدت و نشان دادن چهره‌های هراسان مردم اسرائیل، میزان خسارات وارد آمده به هردو طرف را متعادل عنوان کنند. همانند همیشه، زمانی‌که رسانه‌ها معالجات مجروحان را گزارش می‌دهند، اولویت و اهمیت را به پوشش خبری مجروحان اسرائیلی داده و تعداد کمی از مجروحان فلسطینی را نشان می‌دهند.
۳) ادعای اشتباهات طرف مقابل و تکیه بر آن: راهبرد اسرائیل بر استفاده از اشتباهات فلسطینی‌هاپایه‌گذاری شده است. اسرائیل از ابتدا روی این مسئله مانور داده است که حماس با فرستادن موشک‌هایش و ایجاد نوعی رعب و وحشت در میان مردم اسرائیل، آغازگر این جنگ بود ولی واضح است که این جنگ از جانب اسرائیل آغاز شده است. اما در شرایط کنونی آنان از این مسئله به‌عنوان یک امتیاز در تبلیغات جنگی خود استفاده
می‌کنند.
۴) « همه جا باش و یک سخن مشابه را بگو؛ مطمئن باشید که دشمنان شما به اندازه ممکن به‌صورت نامرئی باقی می‌مانند.» اسرائیل هر جنگی را با حضور مجریان تلویزیونی و سخنگویان انگلیسی زبان خود (که بسیاری از آنان در غرب متولد شده‌اند) آغاز می‌کند. این مسئله اتفاقی نیست. عملکرد تبلیغاتی آنان که با چندین سخنگو، سخنان همیشگی خود را در سراسر آمریکا منتشر می‌کنند، یکی از دلایل اصلی پیشبرد کار آنان در زمینه تبلیغاتی است.
درست در همان زمانی که رژیم صهیونیستی به رسانه‌ها اجازه تهیه گزارش در غزه را نمی‌دهد و تنها به گزارشگران غربی اجازه می‌دهد که در نزدیکی منطقه جنگی تحت سرپرستی نیروی دفاعی اسرائیل IDF به تهیه گزارش‌های خود بپردازند، کنترل اسرائیل بر گزارشگران باعث می‌شود که خبرنگاران قادر به تهیه گزارشی برابر و عادلانه از این جنگ نباشند. همچنین این مسئله زمینه را برای تحلیل یکجانبه خبرنگاران از اوضاع جنگ فراهم‌ساخت. به این ترتیب گزارش موثقی از ترس و وحشت آشکار در غزه تهیه نشد.
۵) عدم‌واگذاری زمین: از آنجایی‌که نیمی از داستان براساس گفته‌ها و عملکردهای رهبران سیاسی تعیین می‌شود، دستگاه سیاسی در واشنگتن برای ارائه خدمات مطلوب موردنظر تحت فشار است. بنابراین اعلامیه‌هایی که توسط مجلس آمریکا صادر می‌شود، در برگیرنده اهداف سخنگو‌های اسرائیلی و مفسران سیاسی است. در چنین شرایطی اعلامیه کنگره تنها منعکس‌کننده نظرات این گروه‌ها خواهد بود.
۶) تکذیب، تکذیب، تکذیب: زمانی که وقایع و حقایق آشکار می‌شود، تناقض فاحشی بین داستان‌هایی که اسرائیل عنوان کرده و واقعیت موجود نمایان می‌شود، در این شرایط سناریوی جدیدی شکل می‌گیرد که با روند فعلی در تضاد است. از سوی دیگر ماشین تبلیغاتی با تمام توان خود اقدام به تکذیب کرده و طوری وانمود می‌کند که هر سناریوی دیگر و جدیدی دروغ بوده و فاقد اعتبار است. همچنین ماشین تبلیغاتی داستان جدیدی را طرح‌ریزی و ارائه می‌کند که در آن مقصر به‌گونه دیگری معرفی می‌شود.
در این موج جدید تبلیغاتی، مسئول کشتار مردم بی‌دفاع فلسطین، همواره شخص دیگری است و به این ترتیب گروه‌ها و یا سازمان‌های دیگری غیر از رژیم صهیونیستی به‌عنوان عامل کشتار معرفی می‌شوند و یا گزارشگران اقدام به انتشار تصاویری می‌کنند که به بیننده طوری القا می‌کند که عرب‌ها به اندازه ما آسیب ندیده و غمگین نیستند.
۷) ‌آخرین پناه: زمانی‌که همه گزینه‌ها با شکست مواجه می‌شوند، با تکیه بر مسائل مذهبی، نمونه‌هایی از تحرکات ضدیهودی را ارائه می‌کنند که انتقادات بسیاری را به‌دنبال دارد. این حربه در عین حال که بی‌صدا عمل می‌کند و موضع‌گیری‌های تدافعی را نیز به‌دنبال دارد، بسیار تحریک‌کننده و خطرناک بوده و ممکن است در سطحی گسترده مورد استفاده قرار گیرد.

وبگردی
فیلم | رسوایی جدید در رسانه ملی؛ مقصر فریب مردم کیست؟
فیلم | رسوایی جدید در رسانه ملی؛ مقصر فریب مردم کیست؟ - فیلم - پدری که در برنامه «فرمول یک» علی ضیا ادعا کرد به خاطر تامین هزینه‌های درمان فرزندش اقدام به فروش کلیه‌اش کرده، مردم را فریب داده است.
«بیان واضحات و تکرار مکررات» ؛ نتیجه 7 سال بودجه و تشکیلات و همایش و جلسه!
«بیان واضحات و تکرار مکررات» ؛ نتیجه 7 سال بودجه و تشکیلات و همایش و جلسه! - مثلاً سنت های الهی که در این سند آمده، در کتاب های درس بینش اسلامی دوره دبیرستان هم وجود دارد... واقعاً هزاران جلسه تشکیل داده اند که بدیهیاتی مانند خانواده بنیادی ترین واحد تشکیل دهنده جامعه است، انسان دارای اختیار است، جهان دارای نظام علّی - معلولی است، خداوند رحمان و رحیم است و ... را در سند بازنویسی کنند؟!
گلایه های جنجالی یک بازرگان با وزیر صنعت
گلایه های جنجالی یک بازرگان با وزیر صنعت - صحبتهای کنایه آمیز یک بازرگان با وزیر صنعت
ادامه داستان لُنگ و خانه سعدآباد
ادامه داستان لُنگ و خانه سعدآباد - ۱- خب چی میشه ولایتی بجای توصیه به لُنگ پوشی، بملت توصیه کنه تو سعدآباد مالک خونه بشن ویک سومشو وقف کنن؟ ۲- اینجور واینجا صاحبخونه شدن و بعد توجیه وقف، آدمو یادحافظ میندازه: فقیه مدرسه دی مست بود و فتوی داد که می‌حرام، ولی بِه زمالِ اوقاف است
عبدی : آقای ولایتی با خانه هزارمتری کنار کاخ سعدآباد حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند
عبدی : آقای ولایتی با خانه هزارمتری کنار کاخ سعدآباد حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند - حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند؟مردم نیازی به این توصیه‌هاندارند اگرلازم باشد آن‌قدر شرف دارندکه از خودشان دفاع کنند ولی این دفاع،منحصربه دفاع دربرابر دشمنان خارجی نمی‌شود که باید وضعیت خیلی‌ها رادر داخل هم بررسی کرد.
فیلم | حمله به پلیس در اهواز به درگیری مرگ‌بار انجامید!
فیلم | حمله به پلیس در اهواز به درگیری مرگ‌بار انجامید! - فیلم - حمله فرد متهم در بازار پرنده فروشان اهواز به پلیس آگاهی منجر به درگیری مرگبار شد.
ماجرای عجیب منزل های مسکونی در همسایگی کاخ سعد آباد
ماجرای عجیب منزل های مسکونی در همسایگی کاخ سعد آباد - ماجرای عجیب دو منزل مسکونی در همسایگی کاخ سعدآباد و حسین فریدون و نهاد ریاست جمهوری
فیلم | لحظه حمله جن‌ها به یک مرد در کرج! (۱۶+)
فیلم | لحظه حمله جن‌ها به یک مرد در کرج! (۱۶+) - فیلم - به تازگی شخصی در فضای مجازی فیلمی منتشر کرده که مردی ادعا می کند در پارکینگ خانه اش مورد حمله جن ها قرار گرفته است.
فیلم | درس خجالت‌آوری که یک توریست به ایرانی‌ها می‌دهد!
فیلم | درس خجالت‌آوری که یک توریست به ایرانی‌ها می‌دهد! - فیلم - پاول یک توریست اهل چک است که با موتورسیکلتش دنیا را می گردد و یک هفته در ایران اقامت داشته است. ویدئوی سلفی که او در طبیعت ایران از خود و اقدام پسندیده اش منتشر کرده برای همه ایرانیان جای تامل دارد.
فیلم | جنازه غرق در خون ملکه زیبایی عراق (۱۶+)
فیلم | جنازه غرق در خون ملکه زیبایی عراق (۱۶+) - فیلم - قتل مدل و ملکه زیبایی عراق از روز گذشته سوژه رسانه ها شده و پلیس تحقیقات ویژه ای را برای دستگیر قاتل وی انجام داده است. تصاویر منتشر شده از جنازه غرق در خون وی را در ویدئوی زیر می بینید.
جنجال بنر سربازان اسرائیلی در شیراز
جنجال بنر سربازان اسرائیلی در شیراز - عکس این بنرکه گفته می‌شود نمایشگر تصویری از سربازان رژیم صهیونیستی است طی روزهای اخیر در فضای مجازی دست به دست می‌شد و واکنش‌هایی به همراه داشت.
عکسی آموزنده از سفر نیویورک
عکسی آموزنده از سفر نیویورک - پوشه‌های پُر از برنامه فرانسوی‌ها در برابر دستان خالی تیم ایرانی. به کاغذ ها و پرونده های موجود روبه روی تیم فرانسه دقت کنید!
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر - وزیربهداشت بهترین توصیه رو به اون پیرمرد بیچاره کرد که گفت: خودت بمال. پیرمرد باید دستش رو محکم می‌مالید به گوش وزیر تا یک بار هم که شده از تخت اخلاق فرعونی بیاد پایین
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص - کاش در این میان یکی به ما بگوید که بالاخره بی حجاب بد است، خوب است؟ چه زمانی بد است؟ چه زمانی خوب است؟
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی - حمید رسایی عضو جبهه پایداری در صفحه شخصی خود در شبکه توییتر نسبت به اهانت زشت امیر تتلو به امام حسین (ع) و 72 تن از یاران باوفایش واکنش تندی نشان داد.
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+)
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+) - پزشکان هنگامی که یک نوزاد دختر اندونزیایی را در یکی از بیمارستان های این کشور به دنیا آوردند بسیار وحشت زده شدند. نوزاد تازه متولد شده با یک چشم بزرگ روی پیشانی اش متولد شد و پس از هفت ساعت درگذشت.
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای !
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای ! - فردی به نام علی‌اکبر رائفی‌پور كه رسانه‌‌های اصولگرا از او به عنوان «استاد، محقق و پژوهشگر» یاد می‌كنند! در تاریخ 29 اردیبهشت 96 (در كوران انتخابات ریاست‌جمهوری) در نامه‌ای سرگشاده به امیرحسین مقصودلو (تتلو) نوشت: «امیر جان بخوان، تو باید بخوانی، عیبی ندارد! سرت را بالا بگیر و خدا را شکر کن که به واسطه تو این همه نفاق را آشکار کرد! دلت محکم باشد پهلوان! تو فقط بخوان، بخوان
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی - انتشار عکس‌های نشستن احمد خمینی زیر کولر در بخش وی‌آی‌پی هیات که پوششی شیشه‌ای دارد و از سینه‌زنان جداست، پس از توضیح او که گفت آن جایگاه مربوط به «روحانیون درجه یک و دو قم» است و «اون بالا معممین میشینن که لباسشون چون زیاده باعث گرمازدگی نشه»، با واکنش‌های تندتری هم همراه بود.
واکنش جالب رهبری به روبوسی کیارستمی با داور خانم جشنواره کن!
واکنش جالب رهبری به روبوسی کیارستمی با داور خانم جشنواره کن! - واکنش جالب مقام معظم رهبری به روبوسی کیارستمی با خانم داور جشنواره کن از زبان عزت الله ضرغامی