یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ / Sunday, 22 July, 2018

سود جویی اسرائیل از خلاء قدرت در آمریکا


سود جویی اسرائیل از خلاء قدرت در آمریکا
رابرت گیتس وزیر دفاع آمریکا طی دیداری از خاورمیانه هشدار داد که دشمنان ایالات متحده نباید از خلاء قدرت در آمریکا استفاده و سعی کنند که وضعیت موجود را تغییر دهند یا اهداف رییس جمهور جدید آمریکا را تضعیف نمایند. ولی مضحک آن که چالش اصلی در این رابطه اکنون از سوی متحد اصلی آمریکا در منطقه یعنی از سوی اسراییل مطرح می شود.
طبیعی است که تندروهای اسراییل از پایان یافتن دولت بوش متأسف باشند زیرا می دانند که حتی اگر رییس جمهور باراک اوباما به محض روی کار آمدن، خط مشی واشنگتن را در قبال اسراییل به میزان فاحش تغییر ندهد، ولی حمایت بدون قید و شرط بوش را (از اسراییل) تکرار نخواهد کرد.
از منظر تندروهای اسراییلی، "جنک علیه تروریسم" و جنگ در عراق، جنگ آنها بود، و آنها از لفاظی های جنگ مآبانه بوش و انزوای ایران حمایت و نومحافظه کاران را خویشاوند عقیدتی خود تلقی کردند.
آنها به ویژه در این اعتقاد نو محافظه کاران هم عقیده بودند که مداخله نظامی یک راه مشروع و مؤثر برای دستیابی به تغییر سیاسی می باشد. این چیزی است که دولت اسراییل سعی داشت در سال ۲۰۰۶ با "در هم کوبیدن حزب الله" به دست تعامل مجدد آمریکا با ایران به روشنی سیاستی است که تأثیر بسزایی بر خاورمیانه خواهد داشت. اگر چه آن تغییر راهبردی در خط مشی ایالات متحده به بهترین وجه به نفع اسراییل نیز می باشد، ولی اکثر اسراییلی ها به آن صورت به آن نمی نگرند. گفت و گوی آمریکا با ایران ضربه ای جدی به منافع تندروهای اسراییلی خواهد بود و برخی آز آنها رؤیای غیر ممکن ساختن آن را در سر دارند. آورد. حال سعی دارد همین کار را در غزه انجام دهد.
اسراییل در پاسخ به موشک های حماس اکنون از نیروهای بیش از اندازه زیاد استفاده می کند درست مثل همان کاری که در لبنان کرد. نتیجه، احتمالا نیز همان خواهد بود: در پایان نبرد، محبوبیت حماس در فلسطین و در دنیای عرب افزایش خواهد یافت. در واقع، عملیات نظامی کنونی به دنبال محاصره دو ساله غزه توسط اسراییل صورت می گیرد که تصور می رفت به حماس آسیب می رساند، ولی چنین چیزی حاصل نشد.
این احتمال وجود دارد که اوباما وجود یک دولت فلسطینی را به نفع آمریکا تلقی کند. او چنین چیزی را به عنوان یک پیش شرط برای تغییر ادراک دنیای عرب و مسلمان از آمریکا مشاهده خواهد کرد، زیرا ابقای اعتبار آمریکا یک هدف اصلی دولت آینده خواهد بود. تندروهای اسراییلی نمی توانند مطمئن باشند که در آخر کار ، اوباما تغییر خط مشی در قبال اسراییل را به منظور دستیابی به این هدف ضروری نداند، زیرا به نظر او چنین چیزی یک نگرانی راهبردی تلقی می شود. البته آنها همچنین می دانند که هر گونه درگیری جدی با مسئله فلسطین باید به طور ضمنی به معنای تعامل با حماس در جستجو برای یک راه حل دو کشوری باشد.
به طورخلاصه، دولت اسراییل از روزهای آخر عمر دولت بوش استفاده می کند تا خط مشی برتری نظامی خود را اعمال نماید. در همین حال، سعی دارد وضعیتی را ایجاد کند که در نتیجه آن دستیابی رییس جمهور جدید امریکا را به سیاست های خود در منطقه دشوارتر سازد. گزارش های خبری حاکی است که تنفر شدید در سراسر دنیای عرب، که پرچم های آمریکا و اسراییل در کنار یکدیگر به آتش کشیده می شوند، در حال گسترش است. بنابراین این جنگ صرفا تعامل با آن کشورها را در زمانی که این گونه گفت و گوها کاملا ضروری است، مشکل تر می سازد.
یک دلیل برای سوء ظن بین المللی نسبت به حماس، ادعا حمایت ایران از آن است. اوباما قول داده است خط مشی آمریکا را در قبال ایران تغییر دهد، و به جای صرفا صدور تهدیدهای نظامی، مجراهای دیپلماتیک را باز کند. چنین تغییری، پایان دادن به انزوای حماس را نیز آسان تر می کند.
تعامل مجدد آمریکا با ایران به روشنی سیاستی است که تأثیر بسزایی بر خاورمیانه خواهد داشت. اگر چه آن تغییر راهبردی در خط مشی ایالات متحده به بهترین وجه به نفع اسراییل نیز می باشد، ولی اکثر اسراییلی ها به آن صورت به آن نمی نگرند. گفت و گوی آمریکا با ایران ضربه یک دلیل برای سوء ظن بین المللی نسبت به حماس، ادعا حمایت ایران از آن است. اوباما قول داده است خط مشی آمریکا را در قبال ایران تغییر دهد، و به جای صرفا صدور تهدیدهای نظامی، مجراهای دیپلماتیک را باز کند. چنین تغییری، پایان دادن به انزوای حماس را نیز آسان تر می کند. ای جدی به منافع تندروهای اسراییلی خواهد بود و برخی آز آنها رؤیای غیر ممکن ساختن آن را در سر دارند.
بنابراین فشار وارد آوردن بر خط مشی آمریکا می تواند یکی از انگیزه ها در پس تهاجم اسراییل به غزه باشد. با این حال، چالش خطرناکی برای صلح بین الملل است و می تواند موجب گسترش بی ثباتی در سراسر منطقه شود. اگر قرار باشد ایجاد روابط حسنه با ایران که در برنامه اوباما قرار دارد، به وقوع پیوندد، چنین چیزی در گهواره خفه خواهد شد.
در روزهای قبل از روی کار آمدن اوباما، در حالی که خلاء قدرت در ایالات متحده ادامه دارد، اتحادیه اروپا نقشی منحصر به فرد برای ایفا کردن در ابتکارات بین المللی جهت پایان بخشیدن به خشونت و بحران بشری کنونی دارد. اتحادیه اروپا برای موفقیت باید خط مشی رییس جمهور فرانسه را دنبال کند که به توقف جنگ و فاصله گرفتن از استفاده بیش از حد از زور توسط اسراییل اولویت داده است.
مذاکره برای آتش بس بین اسراییل و حماس می تواند اولین قدم به سوی پایان بخشیدن همیشگی به خصومت ها و به محاصره غزه باشد. در واقع، چنین مذاکره ای می تواند راه را برای دولت اوباما جهت تشکیل یک همایش بین المللی برای اجرای یک راه حل دو کشوری در فلسطین هموار کند که باید از آتش بس پیروی کند.
حماس از هم اکنون درگیر مذاکرات آتش بس شده است و حال باید به طور کامل در کنار فتح به فرایند صلح آورده شود. ولی البته باید راهبرد استفاده از زور خود را که از طریق موشک باران اسراییل به کار می گیرد، کنار بگذارد. این راهبردی است که بی اثر بودن آن به اثبات رسیده و بر طبق قوانین بین المللی غیر قانونی است زیرا شهروندان اسراییلی را مورد هدف قرار می دهد.
لازم است که اسراییل نیز به نوبه خود بداند که باید راهبرد خشونت و بی احترامی به حقوق بشر اولیه مردم فلسطین و همچنین ایده "اسراییل بزرگ" را کنار بگذارد. به طور خلاصه این که باید هم در عمل و هم در گفتار یک دولت فلسطینی را بپذیرد. تا وقتی چنین چیزی رخ دهد، روزهای پرخطری تا قبل از آغاز به کار اوباما در پیش روی قرار دارد و جامعه بین الملل به سیاستمداران قوی و قابل اعتماد نیاز خواهد داشت که به این مسئله رسیدگی کنند.


منبع : پایگاه خبری ـ تحلیلی فرارو

مطالب مرتبط

جنبش صهیونیسم

جنبش صهیونیسم
زرسالاران یهود، فکر سلطه بر جهان را هیچگاه رها نکرده و همواره در طول تاریخ، این تفکر توسعه‌طلبانه و نژادپرستانه را دنبال کرده‌ا‌ند ولی به تصریح همه رهبران یهود، پایگاه اول آنها در این سلطه‌جوئی، فلسطین بوده است. به همین دلیل طرحهای مختلفی را برای نیل به این هدف برنامه‌ریزی کردند.
جنبش صهیونیستی به عنوان یک تشکل سیاسی سازمان یافته، در جهت رسیدن به هدف مذکور در سال ۱۸۹۷ میلادی توسط یک روزنامه‌ نگار اتریشی به نام «تئودور هرتزل» که خود یک یهودی بود بنیانگذاری شد. هرتزل در ۱۸۹۶ کتابی با عنوان «دولت یهود» منتشر کرد و نظریه «صهیونیسم» را در آن انتشار داد.
«صهیونیسم» ریشه در کلمه صهیون (صیون) دارد که نام کوهی در جنوب غربی قدس (اورشلیم) است. رهبران یهود ادعا می‌کنند حضرت داوود و حضرت سلیمان زمانی در آنجا سکونت داشته‌اند و خداوند این سرزمین را به آنان وعده داده تا بتوانند حکومت یهود را در آنجا برپا کنند. ولی گستره این حکومت به فلسطین محدود نمی‌شود بلکه همانطور که «تئودور هرتزل» در کتاب «دولت یهود» نوشته و همه رهبران صهیونیست نیز به آ‌ن اعتقاد دارند، قلمرو حکومت مورد نظر آنان، ‌اراضی حدفاصل دو رودخانه نیل تا فرات است. این منطقه شامل تمامی خاورمیانه بوده و استراتژیک‌ترین و غنی‌ترین بخش جهان را تشکیل می‌دهد.
مبنای این ادعای صهیونیست‌ها نیز همان تورات تحریف شده است. توراتی که قدیمی‌ترین نسخه آن دو سه قرن بعد از هجرت نوشته شده است. سازمان صهیونیسم بین‌الملل براساس این تفکر توسط «تئودور هرتزل» شکل گرفت. هرتزل نظریه خود را برپایه برتری دین و نژاد یهود بر سایر ادیان و نژادها و اقوام استوار کرد. او برای تثبیت و نهادینه کردن دیدگاه خود کنگره بزرگی را نیز در شهر «بال» سوئیس تشکیل داد. در این کنگره که در ۲۹ اوت ۱۸۹۷ با حضور نمایندگان سازمانها و اتحادیه‌های یهودی جهان برگزار شد، هرتزل دیدگاه خود را تشریح کرد. او گفت:
«ما قصد داریم سنگ بنای خانه‌ای را بگذاریم که امت یهود در آن مأوا خواهد گرفت... و صهیونیسم در پی ایجاد وطن ملی یهودی در فلسطین با ضمانت قانون و شناسایی بین‌المللی است.»
از دل همین کنگره بود که سازمان صهیونیسم بین‌الملل یا هدف گردآوری انجمن‌ها و اتحادیه‌های یهودی در یک سازمان جهانی به قصد ایجاد انسجام در تلاش‌های فکری و عقلی آنان به وجود آمد. این سازمان ریاکارانه نام جنبش خود را صهیونیسم گذاشت تا با تبلیغات خود، بتواند نیات توسعه‌طلبانه بعدی خود را نزد جهانیان توجیه نموده افکار عمومی یهودیان جهان را به خود جلب کند.
سازمان صهیونیسم بین‌الملل در درجه اول از مجموع اتحادیه‌ها و سازمانهایی تشکیل شده که درکشورهای مختلف و بر اساس شرایط آن کشورها فعالیت می‌کنند. همچنین اتحادیه‌ها و سازمانهای بین‌المللی صهیونیستی نیز وجود دارند که تحت نظارت و هدایت سازمان صهیونیسم بین‌الملل در زمینه‌های دینی،‌ اجتماعی، سیاسی، صنفی و حتی جنسیتی،‌حرکت خویش را شکل می‌دهند.
در پی تشکیل سازمان صهیونیسم بین‌الملل، ثروتمندان یهود در سراسر جهان میلیاردها دلار در این راه سرمایه‌گذاری کردند. نخستین توجه صهیونیستها به وسائل ارتباط جمعی معطوف شد و به تدریج بسیاری از رجال سیاسی و اقتصادی کشورهای مختلف به مدد روشها و شیوه‌های گوناگون با نظرات صهیونیستها همراه شدند. صهیونیسم براساس نظریه هرتزل به زودی در رهبری بسیاری از احزاب جهان به ویژه احزاب چپ روسیه نفوذ کردند. در مراحل بعد، یهودیان موفق شدند سایر احزاب چپ اروپا و همچنین کنگره امریکا را تحت نفوذ خود درآورند. آنها با سلطه بر رسانه‌های گروهی آمریکا چنان قدرتی یافتند که توانستند در انتخابات ریاست جمهوری این کشور نیز نفوذ یابند.
سازمان جهانی صهیونیسم با بهره‌گیری از مظلوم‌نمایی و تحت شعار «عشق به صهیون» از یهودیان سراسر جهان خواست به فلسطین بروند و از طریق تملک زمینهای اعراب این سرزمین را از چنگ آنان به در آورند. هرتزل در سایه اقدامات گسترده خود کنگره یهودیان را به پارلمان جهانی یهود تبدیل کرد و رهبری آن را در دست گرفت. هرتزل و همکاران او به یک سلسله اقدامهای سیاسی دست زدند. از جمله با سلطان عبدالحمید امپراطوری عثمانی وارد مذاکره شدند و از طریق ثروتمندان بزرگ صهیونیست با سیاستمداران درجه اول جهان به داد و ستد سیاسی و مالی پرداختند.
سازمان جهانی صهیونیسم موفق شد از طریق نفوذ در دولت انگلستان حمایت آن دولت را به سوی خود جلب کند. صدور اعلامیه مشهور «بالفور» وزیر خارجه انگلستان در سال ۱۹۱۷ به قدرت‌یابی روزافزون صهیونیسم انجامید. بالفور زیر نفوذ یهودیان مقتدری چون «بارون روچیلد» اعلامیه ‌آزادی مهاجرت یهودیان به فلسطین را منتشر کرد و در این راه بسیار کوشید او نه تنها به اهداف امپراطوری انگلستان در تضعیف دولت عثمانی یاری رساند، بلکه رضایت صهیونیستها را نیز در پی آورد.
در سال ۱۹۲۹ از مجموع جمعیت فلسطین فقط ۱۵ درصد یهودی بودند. در همین سالها فلسطین که تحت‌الحمایه انگلستان بود هر روز شاهد صحنه‌های برخورد اعراب و یهودیان بود. صهیونیستها به کمک پولهای هنگفتی که ثروتمندان یهود در جهان به ویژه آمریکا در اختیار آنها می‌گذاشتند سرزمین‌های زیادی را از اعراب فلسطینی خریداری می‌کردند. این امر نگرانی شدیدی درجهان عرب به وجود آورده بود. از سوی دیگر به علت بحران اروپا سیل مهاجران یهود به فلسطین توسعه‌ای شگفت‌آور یافت و یهودیان فلسطین ۳۰ درصد افزایش یافتند. با این حال انگلیسی‌ها از خشم اعراب نگران شده و می‌ترسیدند منافع آنها در کشورهای عرب خاورمیانه به خطر افتد.
در همین ایام صهیونیستها دو سازمان تروریستی به نام «اشترن» و «ایرگون» تأسیس کردند. که اغلب هتلهای بزرگ و مراکز حساس فلسطین را منفجر می‌کردند.
در سال ۱۹۴۷ انگلستان ناتوانی خود را در اداره فلسطین به سازمان ملل اعرام کرد. در ماه نوامبر همان سال مجمع عمومی سازمان ملل فلسطین را به یک دولت عرب با ۱۱۵۰۰ کیلومتر مربع و یک دولت یهود با ۱۴۱۰۰ کیلومتر مربع تقسیم کرد و اداره بیت‌المقدس را به یک سازمان جهانی واگذار کرد. در ۱۴ مه ۱۹۴۸ به محض خروج نیروهای انگلیسی از فلسطین، صهیونیستها تأسیس دولت اسرائیل را براساس نظریه هرتزل اعلام کردند و بلافاصله آمریکا و شوروی آن را به رسمیت شناختند.
طی قرن بیستم سیاست توسعه‌طلبی اسرائیل به شدت ادامه یافت و در چهار جنگ صهیونیستها علیه کشورهای عربی صدها هزار نفر قربانی جنایات آنها شدند. هرتزل در سوم ژوئیه ۱۹۰۴ در ۴۴ سالگی جان خود را از دست داد ولی در حیات خود نظریه‌ای را بنیان نهاد که هنوز پس از گذشت بیش از یک قرن خاورمیانه در آتش مکتب او می‌سوزد.

وبگردی
ماجرای سفر مخفیانه حسن روحانی به انگلیس
ماجرای سفر مخفیانه حسن روحانی به انگلیس - کامران غضنفری با کتاب «راز قطعنامه» شناخته شد؛ هر چند بیش از آن هم دستی بر آتش نوشتن و پژوهش داشت. غضنفری بعد از این تجربه های موفق دست به انتشار کتاب یا به قول خودش مقاله مفصل در مورد پیشنه، زندگی و عملکرد حسن روحانی در فضای مجازی زده است.
ماجرای احسان علیخانی و  ثامن الحجج
ماجرای احسان علیخانی و ثامن الحجج - پنج ماه بعد از اعلام رسمی غیرقانونی بودنِ موسسه ثامن الحجج در آبان 1393، برنامه تحویل سال 1394 شبکه سوم سیما تحت عنوان «بهارنارنج» با تهیه کنندگی و به مدت هشت ساعت پخش شد و این بار به جای تبلیغ مستقیم ثامن الحجج، باشگاه فرهنگی و ورزشی ثامن الحجج تبلیغ شد! در این برنامه بارها از ابوالفضل میرعلی مدیرعامل موسسه ثامن الحجج با عنوان دکتر تقدیر به عمل آمد؛ دکتری که اکنون مشخص شده یک دیپلمه با سوابق مالی…
وقتی یک دامدار با مدرک دیپلم و ۱۱۹ فقره چک برگشتی مدیرعامل «ثامن‌الحجج» شد
وقتی یک دامدار با مدرک دیپلم و ۱۱۹ فقره چک برگشتی مدیرعامل «ثامن‌الحجج» شد - تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رودررو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، حرف و سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوش‌شان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
جزییاتی تکان‌دهنده از اقدامات موسسه ثامن‌الحجج
جزییاتی تکان‌دهنده از اقدامات موسسه ثامن‌الحجج - دو چهره مشهور تلویزیون نیز از مواهب موسسه ثامن الحجج بی نصیب نبوده‌اند. مؤسسه ثامن‌الحجج دو مبلغ ۱۸۰ میلیون‌تومانی و ۴۰۰ میلیون‌تومانی را به حساب «م.م» مجری یک برنامه تلویزیونی واریز می‌کند و عنوانی که روبه‌روی این اعداد در توضیح دلیل وجه ذکر شده، یک کلمه است؛ هدیه. اما رقم هدیه‌ای که آقای «م.م» به‌عنوان هدیه دریافت کرده، در مقابل تسهیلات دریافتی او از ثامن‌الحجج تقریبا ناچیز است.
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد!
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد! - یک بنر تبلیغاتی که ظاهراً با هدف ترویج فرهنگ حجاب طراحی شده، سبب‌ساز واکنش‌های کاربران شبکه اجتماعی توییتر شده است. در این بنر، از رهگذران خواسته شده بین دو گزینه موجود، زنی چادری و زنی مانتویی، انتخاب کنند ترجیح می‌دهند کدام‌یک همکار همسرشان باشد!
نمایش دستاورد آزادی و دموکراسی
نمایش دستاورد آزادی و دموکراسی - آقای مطهری بازیکنان آفریقایی تیم فرانسه را دیده ولی دورگه‌های تیم ملی خودمان را ندیده!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر! - در اتفاقی عجیب و غیر قابل باور فردی امروز به دلیل درخواست طلاق همسرش در خیابان اسلامشهر وی را با ضربات چاقو از پای درآورد، از سرنوشت این خانم اطلاع دقیقی در دست نیست.
مائده‌ها و دلارهای رانتی
مائده‌ها و دلارهای رانتی - اشارت‌هایی که برخی نکات جالب توجهی دیگری در خصوص آن بیان می‌کنند، مثل مطرح شدن مساله مانتو‌های جلوباز و اشکالی که برخی مسئولان به آن وارد می‌دانند. موضوعی که موجب شد تا بعد از مدت‌های مدید و در شرایطی که بسیاری بر این باورند که شناسایی و مقابله با اخلال گران بازار می‌بایست در اولویت همه امور باشد، گشت‌های ارشاد به خیابان‌ها باز گردند.
دورهمی کثیف‌ترین برنامه جنسی  ! تفکرات پیچیده یک استاد علوم انسانی !
دورهمی کثیف‌ترین برنامه جنسی ! تفکرات پیچیده یک استاد علوم انسانی ! - یکی از بحث های جنجالی دکتر فیاض در سال های اخیر اظهار نظر او در مورد وقوع بحران جنسی در ایران بوده است که حالا او معتقد است تبدیل به انقلاب جنسی شده است. با او در این زمینه مصاحبه مفصلی انجام دادیم که به زودی منتشر می شود. بخشی از این مصاحبه که درباره برنامه دورهمی است را تماشا کنید.
آغوش جنسی یا مادرانه ! مشغله فکری مطهری
آغوش جنسی یا مادرانه ! مشغله فکری مطهری - وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به نمایش در آغوش کشیدن تیم ملی کروواسی توسط رئیس‌جمهور کشورشان،گفت: ایشان با یک حس مادرانه این کار را انجام داد و این آغوش، جنسی نبود، البته که پخش آن نباید انجام می‌شد.
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟ - سرنوشت فرزند بزرگ حسن روحانی از جمله مواردی است که در سال‌های گذشته بارها مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است. پیش از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۲ نیز یکی از وب‌سایت‌های اصولگرا مدعی بود که او به دنبال “شکست عشقی” دست به “خودکشی” زده است. بنا به ادعای برخی از رسانه‌های اصو‌لگرا، فرزند روحانی با کلت کمری پدر خودکشی کرد.
فیلم منزل محمود خاوری درکانادا
فیلم منزل محمود خاوری درکانادا - کاربران شبکه های اجتماعی فیلمی را منتشر کرده اند که گفته می شود مربوط به خانه مجلل محمود خاوری در کانادا است. صحت و سقم این قضیه هنوز تایید نشده است.
چرا آیت‌الله جنتی اینگونه فکر می‌کند؟
چرا آیت‌الله جنتی اینگونه فکر می‌کند؟ - احزاب و شخصیت‌ها - زندگی ساده آیت‌الله جنتی گرچه از ویژگی‌های مثبت شخصیت وی است اما نوع نگاهش به عرصه سیاسی و مصداق‌یابی های وی درخصوص افراد انقلابی انتقادهای زیادی را متوجه او می‌کند.
مائده هژبری و امیرحسین مقصودلو در استانبول
مائده هژبری و امیرحسین مقصودلو در استانبول - امیرحسین مقصودلو (تتلو) با انتشار عکسی از خودش و مائده هژبری، دختر نوجوانی که پس از اعتراف تلویزیونی اش معروف شد، از کنسرت مشترک در استانبول خبر داد.
واکنش فغانی به انتشار تصاویردست دادنش با داور زن برزیلی:کوچکترین اهمیتی برایم ندارد!
واکنش فغانی به انتشار تصاویردست دادنش با داور زن برزیلی:کوچکترین اهمیتی برایم ندارد! - تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رودررو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، حرف و سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوش‌شان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
اول مرگ بر ربا بعد مرگ برآمریکا
اول مرگ بر ربا بعد مرگ برآمریکا - صحبت های تامل برانگیز آیت الله رودباری درمورد ربا در کشور
مرد رو‌به‌روی مائده هژبری کیست؟
مرد رو‌به‌روی مائده هژبری کیست؟ - دختر بازداشت شده در بخشی از مصاحبه توضیح می‌دهد که صبح دستگیر شده و خانواده‌اش در جریان این موضوع قرار گرفته‌اند و این ادعا نشان می‌دهد تهیه فیلم اعترافات به فاصله یک صبح تا عصر انجام شده که خود نشان‌دهنده این است که برای متهم هنوز دادگاهی تشکیل نشده و جرمی به اثبات نرسیده ‌است.
فیلم | رامبد: دهنتو ببند، فرح‌بخش: دهنتو گِل بگیر!
فیلم | رامبد: دهنتو ببند، فرح‌بخش: دهنتو گِل بگیر! - پس از آنکه فیلم تازه محمدحسین فرح‌بخش در سالن‌های سینمای شهر تهران اکران نشد. احمدی مدیر سینماشهر که از قضا تهیه کننده برنامه خندوانه نیز هست و سوله مدیریت بحران شهر تهران در دوره تهیه کنندگی او به «خندوانه» اختصاص یافت، مانع از این اکران شده بود و همین مسئله واکنش فرح بخش را به دنبال داشت و او را رانت‌‎‌خوار خواند و پای رامبد جوان را به میان کشید.
شاخ‌های اینستاگرامی که نمی‌شناختیم
شاخ‌های اینستاگرامی که نمی‌شناختیم - یکی از دختران که به شدت مورد توجه قرار گرفته است مائده نام دارد. او از چهره‌های شناخته شده اینستاگرام است که ویدئو‌هایی از رقص هایش را در صفحه خود منتشر کرده است. او متولد سال 1380 است. به گفته خودش حدود 600هزار فالوئر دارد. او حالا با قرار وثیقه آزاد است.
تصادف سردار آزمون با پورشه اش (عکس)
تصادف سردار آزمون با پورشه اش (عکس) - سردار آزمون نیمه شب گذشته و در نزدیکی‌های صبح امروز با خودوری پورشه شخصی خود در محور نکا بهشهر پس از عبور از روستای کمیشان با تصادف زنجیره‌ای مواجه شد که در این حادثه خودروهای زیادی خسارت دیدند