سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ / Tuesday, 12 December, 2017

مبارزه با آپارتاید، زمان قطع رابطه و تحریم اسرائیل فرارسیده است


مبارزه با آپارتاید، زمان قطع رابطه و تحریم اسرائیل فرارسیده است
زمان آن فرا رسیده است. در این مسیر زمان وقت زیادی به هدر رفته. بهترین استراتژی برای پایان دادن به اشغال بی‌رحمانه کشور فلسطین این است که اسرائیل به دغدغه یک جنبش جهانی تبدیل شود؛ از همان نوع جنبش‌هایی که باعث پایان آپارتاید در افریقای جنوبی شد.
در ژوئیه سال ۲۰۰۵ یک ائتلاف عظیمی از گروههای حامی فلسطین طرح هایی را برای این کار مطرح کردند. آنها از تمامی مردم با وجدان سراسر دنیا خواستند که تحریمهای گسترده علیه اسرائیل اعمال کنند و اقدامات یا ابتکار عمل هایی همانند اقداماتی که باعث آپارتاید در افریقای جنوبی شد علیه اسرائیل انجام بدهند.
این گونه بود که جرقه روند تحریم، محروم کردن و قطع رابطه با اسرائیل زده شد.
هر روز که اسرائیل حملات خود را در غزه افزایش می دهد، درخواست های بین المللی برای تحریم و قطع رابطه با اسرائیل حتی در میان یهودیان اسرائیل بیشتر می شود.
در اواسط حملات اسرائیل به غزه حدود ۵۰۰ اسرائیلی که در میان آنها تعدادی هنرمند و دانشمند مطرح نیز دیده می‌شد، به سفرای خارجی در اسرائیل نامه ای نوشتند و از آنها خواستند که تدابیر محدود کننده فوری علیه اسرائیل اتخاذ کنند و طرح هایی همانند اقدامات ضد آپارتاید که در نهایت به ثمر نشست، مطرح کنند.
یکی از این تدابیر می تواند تحریم های اقتصادی باشد. این راه کار می‌تواند موثرترین ابزار علیه اسرائیل باشد.
از سال ۲۰۰۶ اسرائیل به شدت بر اقدامات جنایتکارانه خود افزوده است به طوریکه ساخت و ساز ها را در فلسطین افزایش داده، با لبنان وارد جنگ شده و با محاصره غزه عملا مجازات دسته جمعی برای مردم بی دفاع غزه اعمال کرد. اما به رغم این اقدامات جنایتکارانه، اسرائیل هیچ وقت با مجازات از سوی مجامع بین المللی روبرو نشد. این در حالی است که حتی تسلیحات و کمک سالانه ۳ میلیارد دلاری از امریکا دریافت کرده است.طی این دوران اسرائیل حتی روابط دیپلماتیک، فرهنگی و تجاری خود را با هم پیمانانش تقویت کرد.
برای نمونه در سال ۲۰۰۷ اسرائیل به اولین رژیم خارج از منطقه آمریکای لاتین تبدیل شد که با بلوک مرکوسور توافق نامه تجارت آزاد امضا کرد. یا در ۹ ماه اول سال ۲۰۰۸ صادرات اسرائیل به کانادا ۴۵ درصد افزایش یافت. همچنین توافق نامه جدید با اتحادیه اروپا می تواند صادرات غذاهای کنسرو شده اسرائیل را دو برابر کند.
مقامات اسرائیل با در نظر گرفتن این شرایط حملات خود به غزه را آغاز کردند و مطمئن بودند که با هیچ هزینه هنگفت یا تحریم هایی از سوی مجامع بین المللی روبرو نخواهند شد.
با تبعیت از الگوی ریشه کنی آپارتاید در افریقای‌جنوبی می‌توان تحریم های موثری علیه اسرائیل اعمال کرد.
رونی کاسریلز، یک سیاستمدار برجسته در آفریقای جنوبی می گوید: ساختار جداسازی و اعمال خشونت هایی که وی در نوار غزه می بیند بسیار بدتر از دوران آپارتاید در افریقای جنوبی است.

نائومی کلین
خانم نائومی کلین، فعال امور صلح طلبانه، نویسنده و روزنامه نگار است. مهمترین کتاب‌های وی &#۰۳۹;دکترین شوک&#۰۳۹; و &#۰۳۹;لوگو نه&#۰۳۹; هستند.

منبع : سایت الف

مطالب مرتبط
وبگردی
جُرمی به نام سفر خارجی: چرا از "دنیا گردی مردم"  می ترسند؟!
جُرمی به نام سفر خارجی: چرا از "دنیا گردی مردم" می ترسند؟! - دولت حاکم بر یک جامعه در حال توسعه، نه تنها نباید جلوی سفر مردم به خارج از کشور را بگیرد، بلکه باید تسهیلاتی برای چنین سفرهایی در نظر بگیرد ... آیا کشوری با مردم دنیادیده زودتر و بهتر توسعه می یابد یا مملکتی که مردمانش فکر می کنند دنیا همین چهار دیواری خودشان است؟!
درآمد کشور از گردشگری افزایش یافت / از محل عوارض خروجی !
درآمد کشور از گردشگری افزایش یافت / از محل عوارض خروجی ! - دولت روز گذشته و در اقدامی غیرمنتظره،عوارض خروج از کشور را با افزایش 300 درصدی! مواجه کرد...
 آنونس سرى جدید دورهمى
آنونس سرى جدید دورهمى - رونمایی از دکور سرى جدید دورهمى
فیلمی از مرگ خرس قطبی به دلیل تغییرات آب و هوایی
فیلمی از مرگ خرس قطبی به دلیل تغییرات آب و هوایی - یکی از عکاسان نشنال جئوگرافیک فیلمی کوتاه از یک خرس قطبی منتشر کرده که در منطقه ای دورافتاده در جزیره بافین و به دور از یخ ها مشغول جستجو برای غذاست. در این بخشی از این فیلم حیوان مشغول جستجو در زباله هاست، سپس روی زمین می افتد و در انتظار مرگ می ماند.
امتناع از دست دادن علی هاشمی با خانم مدال دهنده
امتناع از دست دادن علی هاشمی با خانم مدال دهنده - فیلم - علی هاشمی وزنه بردار کشورمان با توضیح اینکه مسلمان است از دست دادن با خانم اهدا کننده مدال خودداری کرد.
سطح سواد کارشناس اقتصادی تلویزیون !
سطح سواد کارشناس اقتصادی تلویزیون ! - کارشناس اقتصادی تلویزیون نمی داند که لغت Bitcoin به چه معناست و با تلفظ Bitqueen به این نتیجه رسیده که معنای ملکه بیت ها را می دهد!!
فیلم/ تصاویر منتشر شده از جسد علی عبدالله صالح
فیلم/ تصاویر منتشر شده از جسد علی عبدالله صالح - وزارت کشور یمن با انتشار بیانیه‌ای رسمی، شایعات کشته شدن علی عبدالله صالح را تأیید کرد و رسما اعلام کرد که او کشته شده است.
جنجال رقص مایکلی سرباز ایرانی
جنجال رقص مایکلی سرباز ایرانی - رقص زیبای سرباز ایرانی در پادگان
دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد
دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد - سرپرست فنی فدراسیون کبدی که بعد از مسابقات از سمتش برکنار شد، می‌گوید که دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد و او را به داخل زمین برد.
روزنامه جمهوری اسلامی: آقای مصباح، مگر شما نبودید که اطاعت از احمدی‌نژاد را اطاعت از خدا خواندید؟
روزنامه جمهوری اسلامی: آقای مصباح، مگر شما نبودید که اطاعت از احمدی‌نژاد را اطاعت از خدا خواندید؟ - کاش بزرگان حوزه علم و فلسفه می‌دانستند سیاست هم برای خود علمی مجزاست و ظرافت‌های خود را دارد و نمی‌شود بدون توجه به آن، طرح ریخت و به نتیجه رسید.
لحظه خودکشی فرمانده جنگ بوسنی در جریان جلسه دادگاه!
لحظه خودکشی فرمانده جنگ بوسنی در جریان جلسه دادگاه! - فرمانده پیشین کروات های بوسنی پس از تایید محکومیت ۲۰ ساله اش در دیوان کیفری بین المللی به دلیل ارتکاب جنایات جنگی، ظرف سم را سرکشید!
فیلم/ تخلف احمدی‌نژاد در بوسیدن مادر چاوز
فیلم/ تخلف احمدی‌نژاد در بوسیدن مادر چاوز - محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور در همایش بسیج حقوقدانان نسبت به اظهارات اخیر رئیس‌جمهوری سابق کشورمان واکنش نشان داد.
همه زنان ناصر محمد خانی و زن جدیدش + عکس
همه زنان ناصر محمد خانی و زن جدیدش + عکس - ناصر محمدخانی دو شب پیش در حالی با زن سومش ازدواج کرد که زن اولش توسط شهلا کشته شده بود و زن دومش - شهلا- در سال 89 اعدام شد.
قشر متوسط - ازدواج سفید / قش پائین - تجاوز
قشر متوسط - ازدواج سفید / قش پائین - تجاوز - الان این ازدواج سفید بحرانی است که قشر متوسط دارد ایجاد می‌کند، بعد از آن ازدواج‌های ساندویچی است، یعنی رابطه جنسی ساندویچی. در ازدواج سفید طرفین چندمدت با هم هستند اما اگر قرار شد رابطه ... سر خیابان انجام شود، چه کسی می‌خواهد آن‌ها را بگیرد؟ چند نفر را می‌خواهند بگیرند؟ چند نفر را می‌خواهند اعدام کنند؟
فیلم دو دختر اصفهانی لحظاتی قبل از خودکشی
فیلم دو دختر اصفهانی لحظاتی قبل از خودکشی - فیلم خودکشی دختر اصفهانی (جدید) | دو دختر اصفهانی در فیلمی که پیش از خودکشی ضبط کرده اند، با خوشحالی به سمت مرگ می شتابند. لحظاتی که آنها نزدیکان شان را خطاب قرار می دهند و خودشان را آرام و آهسته می رسانند به بلندترین ارتفاعی که برای خودکشی به ذهنشان آمده یعنی پل شهید چمران اصفهان و در این مسیر هیچ عاملی، هیچ دلیلی نیست که دست دلشان را بگیرد و پشیمان شان کند برای رفتن.
    پربازدیدها